Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

a-cnotren

Σελίδα : 1

konstantinaloump

# 1 στην 1/12/2010
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

α-ψνοτρεν

Γειά σας. Εγώ ξεκίνησα τα χάπια a-cnotren πριν από δυο μήνες. Δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα ακμής αλλά είχα μικρές ουλές στο πρόσωπο από παλιότερη πιο έντονη ακμή. Με δελέασε η φράση της δερματολόγου μου " το πρόσωπό σου θα γίνει χαρτί" κι έτσι τα ξεκίνησα ! Ξεκίνησα με 2 χάπια το μεσημέρι μετά το φαγητό και μόλις σήμερα μου αύξησε η γιατρός την δόση στα τρία χάπια ημερησίως!

Η Διαφορά είναι ήδη αισθητή στο πρόσωπό μου: λάμπει, έχουν μειωθεί κατά πολύ οι ουλές και η ακμή έχει αρχίσει να ελαττώνεται (μετά από μια μικρή περίοδο επιδείνωσης, η οποία είναι και φυσιολογική).

Τα συμπτώματά μου είναι έντονη ξηροδερμία στο σώμα και τα χείλη, συχνή αιμοραγία και καταρροή από την μύτη και υπερευαίσθητο δέρμα (πληγώνεται πολύ εύκολα το δέρμα μου).Το πιο σπαστικό όμως είναι η ξηρότητα των χειλιών. To δέρμα γίνεται τόσο ευαίσθητο που καλό θα ήταν να αποφύγετε αποτριχώσεις με ταινία, οποιαδήποτε ενέργεια με layser και την επαφή με τον ήλιο ! Πάντα αντηλιακή κρέμα !!!

Όσον αφορά την ενυδατική θεωρώ πως είναι άκρως απαραίτητη και όποιος γιατρός σας είπε να μην χρησιμοποιείτε τότε δεν ξέρει τι του γίνεται ! Αν με τέτοια ξηρότητα δεν βαζουμε ενυδατική κρέμα το δέρμα μας θα γεμίσει ρυτίδες σε χρόνο dt ! Εγώ βάζω μια πολύ καλή ενυδατική ! (λέγεται RILASTIL)
Επίσης ένα απλό liposan δεν μπορεί να βοηθήσει στην ξηρότητα των χειλιών! (σας προτείνω το Lip Balm της FrezyDerm.
Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα ! Μην αγχώνεστε !

modexristos

# 2 στις 13/12/2010
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 7.888
Μου 'φυγε ενα βαρος.
Ετσι ειναι, αν ετσι πιστευεις οτι ειναι.

telia92

# 3 στις 14/12/2010
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 147

Παράθεση:
Originally posted by modexristos
Μου 'φυγε ενα βαρος.

Lenette_86

# 4 στις 22/12/2010
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Φθιώτιδας / Λαμία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Παιδιά σήμερα πήγα στη δερματολογο μου και μου εδωσε το a-cnotren...Είμαι 25 χρονών σχεδόν και έχω ακμή τα τελευταία 3 χρόνια παρόλο που συτην εφηβεία μου δεν είχα σχεδόν τιποτα... είδα πριν λίγο τις παρενέργειες κ τρομοκρατήθηκα λίγο... Να που πει όποιος μπορει και που τα έχει παρει τα χάπια αυτά 1) παρουσιάζεται αύξηση βάρους? 2) Αυτά που γράφρει περι κατάθλιψης αληθεύουν? και 3) (για γυναίκες) Παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα γυναικολογικο? πχ ασταθής κύκλος?...ακόμη κ για μολύνσεις εχς ακούσει....ευχαριστώ πολυ!

strongwill

# 5 στην 1/4/2011
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 2

κ ποτε αρχισε να ελατωνετε αυτι η επιδινωσι..?

Παράθεση:
Originally posted by konstantinaloump
Γειά σας. Εγώ ξεκίνησα τα χάπια a-cnotren πριν από δυο μήνες. Δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα ακμής αλλά είχα μικρές ουλές στο πρόσωπο από παλιότερη πιο έντονη ακμή. Με δελέασε η φράση της δερματολόγου μου " το πρόσωπό σου θα γίνει χαρτί" κι έτσι τα ξεκίνησα ! Ξεκίνησα με 2 χάπια το μεσημέρι μετά το φαγητό και μόλις σήμερα μου αύξησε η γιατρός την δόση στα τρία χάπια ημερησίως!

Η Διαφορά είναι ήδη αισθητή στο πρόσωπό μου: λάμπει, έχουν μειωθεί κατά πολύ οι ουλές και η ακμή έχει αρχίσει να ελαττώνεται (μετά από μια μικρή περίοδο επιδείνωσης, η οποία είναι και φυσιολογική).

Τα συμπτώματά μου είναι έντονη ξηροδερμία στο σώμα και τα χείλη, συχνή αιμοραγία και καταρροή από την μύτη και υπερευαίσθητο δέρμα (πληγώνεται πολύ εύκολα το δέρμα μου).Το πιο σπαστικό όμως είναι η ξηρότητα των χειλιών. To δέρμα γίνεται τόσο ευαίσθητο που καλό θα ήταν να αποφύγετε αποτριχώσεις με ταινία, οποιαδήποτε ενέργεια με layser και την επαφή με τον ήλιο ! Πάντα αντηλιακή κρέμα !!!

Όσον αφορά την ενυδατική θεωρώ πως είναι άκρως απαραίτητη και όποιος γιατρός σας είπε να μην χρησιμοποιείτε τότε δεν ξέρει τι του γίνεται ! Αν με τέτοια ξηρότητα δεν βαζουμε ενυδατική κρέμα το δέρμα μας θα γεμίσει ρυτίδες σε χρόνο dt ! Εγώ βάζω μια πολύ καλή ενυδατική ! (λέγεται RILASTIL)
Επίσης ένα απλό liposan δεν μπορεί να βοηθήσει στην ξηρότητα των χειλιών! (σας προτείνω το Lip Balm της FrezyDerm.

strongwill

# 6 στην 1/4/2011
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 2

kai pote 8a kopasse

elenimagkas

# 7 στις 4/5/2011
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ερυθραί
geia sas. knw kai egw 9erapia me acnotren 6 mhnes kai se 10 meres teliwnw. alla anicixw epdi dn exun fygei ta chmadia. emai kokini se polla shmeia. kanonika dn eprpe na fygoun me ta xapia opios 3reis as m pei

vavilia

# 8 στις 8/5/2011
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Vasika egw pairnw ta xapia a cnotren edw kai 4 mines (se 5 meres teleiwnw).den eixa kapoio idiaitero provllima alla mou eipe o dermatologos pws an ta parw den kindyneyw argotera na antimetwpisw provlima me tin akmi....

i alithia einai pws pros to telos tis therapias emfanisa 3irodermia katw apo ti miti mou (alla kai sta xeilia apo tin prwti evdomada tin opoia kai antimetwpisa amesa me liposan kai bepanthol proswpou efarmosmmeni panw sta xeilh!)

exw ta simadia apo ta spyrakia pou pia den exw ,omws me diavevaiwsan oti 8a figoun meta to telos tis 8erapias.

pairnw 2 xapia tin imera meta to fagito gia 4 mines kai gia ena mina 8a parw apo ena xapi tin imera gia na synithisei o organismos mou.

den einai kati fovero!

ameli18

# 9 στις 17/6/2011
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
παιδια άρχισα να κάνω θεραπεία με χάπια a-cnotren.
ταλαιπωρούμαι χρόνια με τν ακμή μου και το θεώρησα καλή ευκαιρία να την αποβάλω μια και καλή με χάπια.
μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά με τις παρενέργειες;
πόσο ξηρό γίνεται το πρόσωπο;
αντιμετωπίζεται με ενυδατικές;
τα σπυράκια θα φουντώσουν πολύ και πότε θα εμφανιστούν τα πρώτα συμπτώματα;;;
ευχαριστώ προκαταβολικά!

iriskat

# 10 στις 30/9/2011
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Χαλκιδικής / Πολύγυρος
παιδια γεια σας!ξεκινησα κ εγω θεραπεια με acnotren.ειναι η 2η μερα.ακομα δεν εχω δει τπτ.ειναι νωρις βεβαια.ο γιατρος μου ειπε οτι θα ξεραθει το προσωπο τα χειλη πιθανον τα χερια κ το σωμα.μου ειπε οτι στα χειλη μπορω να βαζω λιποζαν κ στο σωμα κ στα χερια κρεμες αλλα στο προσωπο τπτ.μονο να πλενομαι με ενα σαπουνι που το χρησιμοποιουσα κ πριν.παιρνω 3 χαπια την μερα.2 το πρωι κ ενα το βραδυ κ καθε 3-4 βδομαδα θα κανω εξετασεις.μου απαγορευσε το ποτο εντελως ενω στη διατροφη μου δεν μου ειπε να προσεξω κατι.εσεις ποτε λετε οτι θα αρχισω να βλεπω τα πρωτα συμπτωματα;

Eleniele

# 11 στις 25/2/2012
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Αργος

α-ψνοτερν

Γεια σας , ειμαι 19 χρονων και εδω και 3 μηνες παιρνω τα χαπια a-cnotern .Θα ηθελα να μου πειτε αν καποιος ξερει αν τα χαπια αυτα απαγορευουν το καπνισμα!Ξερω για το αλκοολ αλλα για το καπνισμα οχι!Παρακαλω οποιος ξερει να με ενημερωσει αυχαριστω εκ των προτερων!

CharPapad

# 12 στις 21/3/2013
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 4

Παράθεση:
Originally posted by elenimagkas
geia sas. knw kai egw 9erapia me acnotren 6 mhnes kai se 10 meres teliwnw. alla anicixw epdi dn exun fygei ta chmadia. emai kokini se polla shmeia. kanonika dn eprpe na fygoun me ta xapia opios 3reis as m pei

Απλώς τυχαίνει σε κάποια άτομα να διαρκήσει για μεγαλύτερο χρονικό αποτέλεσμα η θεραπεία..δεν είναι απαραίτητος δηλαδή ο προσδιορισμός των 6 μηνών είναι ένας μέσος όρος

CharPapad

# 13 στις 21/3/2013
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by Eleniele
Γεια σας , ειμαι 19 χρονων και εδω και 3 μηνες παιρνω τα χαπια a-cnotern .Θα ηθελα να μου πειτε αν καποιος ξερει αν τα χαπια αυτα απαγορευουν το καπνισμα!Ξερω για το αλκοολ αλλα για το καπνισμα οχι!Παρακαλω οποιος ξερει να με ενημερωσει αυχαριστω εκ των προτερων!

Γενικότερα η χρήση αντιβιοτικών και οι βαριές αντιβιώσεις προκαλούν προβλήματα στο νεφρό και απλώς με την βοήθεια του τσιγάρου σκοπεύεις να βγάλεις το νεφρό σου εκτός λειτουργείας.. και ισχύει για όλες τις αντιβιώσεις

CharPapad

# 14 στις 21/3/2013
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by iriskat
παιδια γεια σας!ξεκινησα κ εγω θεραπεια με acnotren.ειναι η 2η μερα.ακομα δεν εχω δει τπτ.ειναι νωρις βεβαια.ο γιατρος μου ειπε οτι θα ξεραθει το προσωπο τα χειλη πιθανον τα χερια κ το σωμα.μου ειπε οτι στα χειλη μπορω να βαζω λιποζαν κ στο σωμα κ στα χερια κρεμες αλλα στο προσωπο τπτ.μονο να πλενομαι με ενα σαπουνι που το χρησιμοποιουσα κ πριν.παιρνω 3 χαπια την μερα.2 το πρωι κ ενα το βραδυ κ καθε 3-4 βδομαδα θα κανω εξετασεις.μου απαγορευσε το ποτο εντελως ενω στη διατροφη μου δεν μου ειπε να προσεξω κατι.εσεις ποτε λετε οτι θα αρχισω να βλεπω τα πρωτα συμπτωματα;

στους 2 μήνες περίπου εμφανίζεται η πρώτη διαφορά

CharPapad

# 15 στις 21/3/2013
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by konstantinaloump

Συμπληρώνω φίλε μου κάτι που δεν αναφέρουν οι περισσοτεροι δερματολόγοι θα ήταν καλό να κάνετε χρήση φυσικών δακρύων γιατί σε πολλές περιπτώσεις έχει παρατηρηθεί έντονη ξυρότητα και στους οφθαλμούς..

tigraki812

# 16 στις 24/1/2014
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα

a cnotren

Γεια σας..

Ειμαι 28 χρονων και Πριν λιγες μερες αποφασισα και εγω να κανω αυτη τη θεραπεια . Εχω ακμη απο το λυκειο και πλεον εχω κουραστει!! Τα εχω αγορασει τα χαπια , αλλα δεν τα εχω ξεκινησει ακομη. Τα φοβαμαι λιγο...Θελω να ρωτησω, επειδη διαβασα παραπανω οτι μπορει να προκαλεσουν ξηροτητα και ευαισθησια στα ματια, εγω που εχω κανει λειζερ θα εχω καποιο θεμα? εχει καμια σχεση αυτο? Γιατι η γιατρος μου δε μου ειπε κατι για τα ματια, και ετσι δεν τη ρωτησα..!
ευχαριστω πολυ !

Georgebest69-

# 17 στις 24/1/2014
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 2.531

αγαπητη φιλη...

το φαρμακο που παιρνεις (acnotren) ειναι πολυ ισχυρο και δρα κατα της ακμης και λιπαροτητας του δερματος...

δινεται ΜΟΝΟ κατοπιν ειδικης συνταγης ιατρου/δερματολογου και σε πρωτο σταδιο, οχι πανω απο 20mg...

δεν πρεπει να παιρνεις πανω απο 3 χαπια την ημερα...

μετα απο μια εβδομαδα ληψης των χαπιων θα διαπιστωσεις μια ελαφρα κοκκινιλα στο προσωπο σου και μια μικρη φαγουρα σε ολο σου το σωμα...δεν ειναι ομως κατι που θα σε κανεις να ανησυχησεις...

η διαρκεια της θεραπειας με το συγκεκριμενο χαπι δεν πρεπει να ξεπερνα τους 6 μηνες...

ΠΡΟΣΟΧΗ...μετα απο λιγο διαστημα θα δεις ικανοποιητικα αποτελεσματα, αλλα επειδη ειναι πολυ ισχυρο σαν φαρμακο, αν το συνεχισεις να το παιρνεις απο μονη σου, χωρις συνταγη γιατρου, μαλλον θα εχεις προβληματα σε αλλα ζωτικα σημεια του οργανισμου (πονοκεφαλους-καρδια-εγκεφαλο-συκωτι)...

συμβουλεψου και αλλους γιατρους, για να σου πουν την γνωμη τους σχετικα με τα χαπια αυτα.

οπως και να΄χει σου ευχομαι καλη επιτυχια...και μεγαλη προσοχη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από tigraki812

a cnotren

Γεια σας..

Ειμαι 28 χρονων και Πριν λιγες μερες αποφασισα και εγω να κανω αυτη τη θεραπεια . Εχω ακμη απο το λυκειο και πλεον εχω κουραστει!! Τα εχω αγορασει τα χαπια , αλλα δεν τα εχω ξεκινησει ακομη. Τα φοβαμαι λιγο...Θελω να ρωτησω, επειδη διαβασα παραπανω οτι μπορει να προκαλεσουν ξηροτητα και ευαισθησια στα ματια, εγω που εχω κανει λειζερ θα εχω καποιο θεμα? εχει καμια σχεση αυτο? Γιατι η γιατρος μου δε μου ειπε κατι για τα ματια, και ετσι δεν τη ρωτησα..!
ευχαριστω πολυ !

westex

# 18 στις 11/3/2014
author
Ανδρας / 28 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι

Protein

Γεια σας εδώ και 2 μήνες περνώ τα χάπια και ήθελα να ρωτήσω αν ξέρεις κανεις αν είναι υγιές να περνώ παράλληλα Προτείνει,κρεατίνη.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε