Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ανακαλυψη απιστιας

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

bilaros1968

# 1 στις 9/1/2011
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Μαραθώνας
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

ανακαλυψη απιστηας

Γεια σας. Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας στο προβλημα που αντιμετωπιζω και με εχει τρελανει. Παντρευτηκα πριν απο 16 χρονια με την γυναικα μου που ηταν τοτε 23 χρονων. Μετα απο 1,5 χρονο γαμου επρεπε να λυπω απο το σπιτι για εξι μηνες λογω δουλειας. στο σπιτι ημουν μονο σ/κυριακα. Οταν επεστρεψα παλι κοντα της μετα απο ενα μηνα εκανε σχεση για 3 μηνες (ετσι μου ειπε η ιδια) με καποιον αλλο. αυτην τη στιγμη εχουμε 2 παιδια 10 και 7 χρονων. Μου ηρθε αυτη η πληροφορια τωρα και μου το επιβαιβεωσε και η ιδια υστερα απο δικη μου πιεση. Εχει φυγει η γη κατω απο τα ποδια μου γιατι παντα μου ελεγε οτι ειμαι ο πιο ιδανικος ανδρας για αυτην. Της ειχα δωσει τα παντα ψυχικα και σωμτικα. Αυτη τη στιγμη εχει πεσει στα ματια μου και δεν ξερω τι να κανω. Δεν ξερω αν υπηρχαν και αλλες σχεσεις. Θα ηθελα παρα πολυ τη γνωμη σας και τη γνωμη καποιου ιδικου για το πως θα αντιμετωπισω αυτη την κατασταση

naftilomenh

# 2 στις 11/1/2011
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ηνωμ.Αραβικά Εμιράτα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 169
Ιδικός δεν είμαι.
Πιστεύω όμως ότι πρέπει να κάνεις μια κουβέντα με τη γυναίκα σου και να προσπαθήσεις να μάθεις τους λόγους που την οδήγησαν σε αυτό, ειδικά τότε που ήσασταν μέσα στα μέλια (υποτίθεται).
Επίσης μπορείς να ρωτήσεις αν έχει κάνει και άλλες σχέσεις.

Και μετά, έλα να μας πεις και θα σου πούμε

methismeno_troufaki

# 3 στις 11/1/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
Από τη στιγμή που από μόνη της σου είπε ότι είχε σχέση πιστεύω ότι μπορείς να το συζητήσεις μαζί της και να τη ρωτήσεις αν είχε και κάποια άλλη σχέση όσο είστε μαζί!
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

LeftOut81

# 4 στις 11/1/2011
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.298
Θα εκανε τη μεγαλη διαφορα για εσενα,εαν οι εραστες της ηταν
ενας,τρεις ή πεντε?

Το θεμα ειναι το πως και το εαν μπορεις να διαχειριστεις
την απιστια της συντροφου σου,οσες φορες και αν συνεβη.
Μαλιστα,απο τη στιγμη που υπαρχουν παιδια στη μεση...

Ελπιζω να εξαντλησεις την ωριμοτητα σου,να μην
παρεις βιαστικες αποφασεις και να πραξεις με γνωμονα
το συμφερον των παιδιων πρωτα και το δικο σου μετα.

Ισως θα μπορουσες να επισκεφθεις και εναν ειδικο, που
θα σε καθοδηγησει σωστα για το πως μπορεις να βγεις
απο την δυσκολη αυτη κατασταση.

Καλη τυχη.
μια φορα ακομα να σε δω να κανεις φαουλ ,και σε εβγαλα...

inioxos52

# 5 στις 11/1/2011
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Originally posted by bilaros1968
Της ειχα δωσει τα παντα ψυχικα και σωμτικα.

Fainete pws auta pou tis edwses tis pitsirikas, η itan liga, η den tis eftanan. Opote ta vrike allou.

Se ka8e periptwsi, i apistia i opoia ginetai gnwsti, timwreitai me soutarisma tou apistou melous, apo to pisto (upoti8etai) melos tis sxesis.

Ennoeitai vevaia, pws paramenei aklonito to goneiko endiaferon, alla kai mia filiki epafi, pros xarin twn paidiwn.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

morgoth

# 6 στις 11/1/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

Παράθεση:

Fainete pws auta pou tis edwses tis pitsirikas, η itan liga, η den tis eftanan. Opote ta vrike allou.

Se ka8e periptwsi, i apistia i opoia ginetai gnwsti, timwreitai me soutarisma tou apistou melous, apo to pisto (upoti8etai) melos tis sxesis.

Ennoeitai vevaia, pws paramenei aklonito to goneiko endiaferon, alla kai mia filiki epafi, pros xarin twn paidiwn.

νομίζω αυτό ειναι το καλύτερο. αλλά θέλει να σαι πολιτισμένος.. και ο πολιτισμός είναι μια άγνωστη λέξη για τους περισσότερους.

meandothers

# 7 στις 11/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Οι απαντήσεις βρίσκονται μέσα σου.
Μπορείς να την συγχωρήσεις?
Πιστεύεις πως η αγάπη σου για εκείνη,
μπορεί κάποια στιγμή να σε κάνουν να ξεχάσεις?
Πιστεύεις πως εκείνη σ' αγαπάει πραγματικά και έκανε τότε ένα λάθος?
Μπορείς να ξεπεράσεις το γεγονός?
Αν απάντησες έστω και σε μία ερώτηση "Όχι"...΄
έχεις ήδη φύγει...

Και μην ξεχνιέσαι…τα παιδιά σας δεν έχουν καμία σχέση
μ’όλο αυτό.Προστάτεψε τα!

Mystik_Male

# 8 στις 11/1/2011
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Γεια σας. Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας στο προβλημα που αντιμετωπιζω και με εχει τρελανει. Παντρευτηκα πριν απο 16 χρονια με την γυναικα μου που ηταν τοτε 23 χρονων. Μετα απο 1,5 χρονο γαμου επρεπε να λυπω απο το σπιτι για εξι μηνες λογω δουλειας. στο σπιτι ημουν μονο σ/κυριακα. Οταν επεστρεψα παλι κοντα της μετα απο ενα μηνα εκανε σχεση για 3 μηνες (ετσι μου ειπε η ιδια) με καποιον αλλο. αυτην τη στιγμη εχουμε 2 παιδια 10 και 7 χρονων. Μου ηρθε αυτη η πληροφορια τωρα και μου το επιβαιβεωσε και η ιδια υστερα απο δικη μου πιεση. Εχει φυγει η γη κατω απο τα ποδια μου γιατι παντα μου ελεγε οτι ειμαι ο πιο ιδανικος ανδρας για αυτην. Της ειχα δωσει τα παντα ψυχικα και σωμτικα. Αυτη τη στιγμη εχει πεσει στα ματια μου και δεν ξερω τι να κανω. Δεν ξερω αν υπηρχαν και αλλες σχεσεις. Θα ηθελα παρα πολυ τη γνωμη σας και τη γνωμη καποιου ιδικου για το πως θα αντιμετωπισω αυτη την κατασταση

Λοιπόν, Θανάση μου:

Όσες φορές και να συγχωρήσεις τη γυναίκα σου, εφόσον αποφάσισε να «καβαλήσει» κι άλλα… «αλογάκια», δεν πρόκειται να παρατήσει ποτέ τον… ιππόδρομο…
Με τίποτα!

Πρώτ’ απ’ όλα πρέπει να τη ρωτήσεις γιατί το έκανε αυτό σ’ εσένα.
Στην ανάγκη, πίεσέ την.
Το’ χεις!
Έτσι θα μάθουμε αν φταις εσύ.

Μετά, αν δε φταις κι έχεις έστω και λίγο εγωισμό, φρόντισε να απομακρυνθείς νομικά από κείνη (δηλαδή να πάρεις διαζύγιο).
Φρόντισε όμως να είσαι κοντά στα παιδιά, σαν καλός πατέρας.
Αυτά δε φταίνε σε τίποτα, και πρέπει να βλέπουν τους γονείς τους ήρεμους κι ευτυχισμένους , και όχι μίζερους και δυστυχισμένους.

Αν φταις όμως εσύ, το κλαμπ των κερατάδων πρέπει να σου κλείσει πρώτο τραπέζι πίστα, εκεί που… «τραγουδά» η άπιστη γυναίκα σου…!

Γράψε μας λοιπόν τί θα σου πει, να βγάλουμε τα συμπεράσματά μας, κι αν χρειαστεί να σε κεράσουμε κι ένα μπουκαλάκι, και να σου φέρουμε και καμιά δεκαριά πανεράκια με λουλούδια να ρίξεις κι εσύ στην πίστα, βρε αδερφέ...!

# 9 στις 11/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν έχει κάνει άλλη σχέση αλλά καλού κακού κάνε κι ένα τεστ DNA ...

methismeno_troufaki

# 10 στις 11/1/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Παράθεση:
Originally posted by LeftOut81
Θα εκανε τη μεγαλη διαφορα για εσενα,εαν οι εραστες της ηταν
ενας,τρεις ή πεντε?

Το θεμα ειναι το πως και το εαν μπορεις να διαχειριστεις
την απιστια της συντροφου σου,οσες φορες και αν συνεβη.
Μαλιστα,απο τη στιγμη που υπαρχουν παιδια στη μεση...

Ελπιζω να εξαντλησεις την ωριμοτητα σου,να μην
παρεις βιαστικες αποφασεις και να πραξεις με γνωμονα
το συμφερον των παιδιων πρωτα και το δικο σου μετα.

Ισως θα μπορουσες να επισκεφθεις και εναν ειδικο, που
θα σε καθοδηγησει σωστα για το πως μπορεις να βγεις
απο την δυσκολη αυτη κατασταση.

Καλη τυχη.

Νομίζω ότι αυτό που ψάχνει ουσιαστικά είναι ένα τρόπο να τη δικαιολογήσει...

Να μπορεί να πει μέσα του "μια φορά το έκανε, δεν θα το ξανακάνει" για να βρει τρόπο να τη συγχωρέσει...
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

Ran_Tan_Plan

# 11 στις 12/1/2011
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:

Φιλτατε πας για διαζυγιο πατημενος με χιλια.
Ουτε να προβληματιζεσαι ουτε να κλαψουριζεις.
Ηδη το κλιμα στο σπιτι ειναι σκατα και το εισπρατουν τα παιδια σας.
Εχει σημασια αν σε κερατωσε μια φορα ή εκατο?
Εχει σημασια αν το κερατωμα ηταν 3μηνο ή ετησιο?
Σημασια εχει οτι εγινε.
Και οτι το εμαθες.

Διακαιολογιες μου φαινεται ψαχνεις να μεινεις.

Αβαρα απο την σκουρια και προσεχε τα παιδια σου σαν τα ματια σου!!

"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

VLEMMA

# 12 στις 12/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

"πηξαμε"...στους Ξανθοπουλους...

Παράθεση:

μεγαλες κουβεντεσ αδερφε!!!!!
Πω ..ΠΩ.. ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ!!!!

Βρε αντε απο εδω!!!!

Δεν ειναι ετσι τα πραγματα...
για την παρτη του ο καθενας "δουλευει"...

Κανενας δεν ειναι τοσο Ξανθοπουλος....
μην αυταπατασαι...

υ.γ.
Και ενα παραδειγμα για να εννοησεις οτι εννοω...

οταν ελειπες...
και ησουν παρων μονο τα σ/κ ...
που ηταν τα "Π Α Ν Τ Α"
...την Δευτερα..
...την Τριτη
..την Τεταρτη
..την Πεμπτη...
...την Παρασκευη???
σου το αφιερωνω
Ξανθοπουλε...

Η ΔΟΥΛΕΙΑ - ΑΛΚΗΣΤΙΣ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ
http://www.youtube.com/watch?v=2qpFgJ5m1pU

Walternate

# 13 στις 12/1/2011
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 59

Παράθεση:
Originally posted by VLEMMA
Δεν ειναι ετσι τα πραγματα...
για την παρτη του ο καθενας "δουλευει"...

Κανενας δεν ειναι τοσο Ξανθοπουλος....
μην αυταπατασαι...

υ.γ.
Και ενα παραδειγμα για να εννοησεις οτι εννοω...

οταν ελειπες...
και ησουν παρων μονο τα σ/κ ...
που ηταν τα "Π Α Ν Τ Α"
...την Δευτερα..
...την Τριτη
..την Τεταρτη
..την Πεμπτη...
...την Παρασκευη???

Δεν κατάλαβα, αγαπητό Βλέμμα, τι ακριβώς θέλεις να πεις. Επειδή δηλαδή αναγκάστηκε ο άνθρωπος λόγω δουλειάς να λείψει Δευτέρα-Παρασκευή για 6 μήνες, σημαίνει ότι δεν έχει προσφέρει τα υπόλοιπα χρόνια πολλά στην γυναίκα του και τα παιδιά του; Σημαίνει ότι την παραμελούσε; Ή μήπως δικαιολογείται αυτή να τον κερατώσει; Να σου θυμίσω μερικά πράγματα.

1) Ήταν ήδη παντρεμένοι 1,5 χρόνο, οπότε αν η γυναίκα του δεν ήταν ευχαριστημένη με τον γάμο τους θα έπρεπε να είχε ενεργήσει κατάλληλα, να συζητήσει μαζί του ή να χωρίσει αν θεωρούσε ότι τα όποια προβλήματα δεν θα διορθώνωνταν,

2)Ο bilaros χρειάστηκε να λείψει λόγω δουλειάς, δεν πήγε ταξίδι αναψυχής για να ξεφαντώσει, λίγο κατανόηση δεν υπήρχε από τη μεριά της γυναίκας του; Στο κάτω κάτω αυτή και τα παιδιά θα ωφελούντο με τις απολαβές του.

3)6 μήνες έλειπε 5 μέρες τη βδομάδα, Σ/Κ ηταν εκεί για παρέα, διασκέδαση, σεξ κλπ, δεν εξαφανίστηκε από προσώπου γης.

4)και ΒΑΣΙΚΟ, η γυναίκα του τα έφτιαξε ΑΦΟΤΟΥ ΓΥΡΙΣΕ αυτός από το ταξίδι, δεν τα έφτιαξε κατά τη διάρκεια για να ικανοποιήσει τη μοναξιά της.

5) Το μεθυσμένο τρουφάκι είπε ότι από μόνη της παραδέχτηκε ότι είχε σχέση, ΛΑΘΟΣ, αυτός το έμαθε πρώτα και με πίεσή του αυτή το παραδέχτηκε.

Γιαυτούς λοιπόν τους λόγους δεν δέχομαι την προσπάθεια να υπονομεύσεις τον άντρα και να δικαιολογήσεις, έστω και λίγο, την γυναίκα. Τον κεράτωσε στην ψύχρα (τουλάχιστον μια φορά, ίσως κι άλλες), και αυτό που θα έκανα εγώ στη θέση του είναι σε δικηγόρο χωρίς 2η κουβέντα.

edit: Συμφωνώ ότι ο καθένας δουλεύει για την πάρτη του, αλλά υπάρχουν πάρτες και πάρτες, να μην τα ισοπεδώνουμε όλα.....
Walternate: Hello, Son. I've imagined this moment so many times. I can't imagine how strange it must be for you. Peter: I've seen the strange. But this... this is something else.

quien

# 14 στις 12/1/2011
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 842

Παράθεση:
Originally posted by Xrusaetos
Δεν έχει κάνει άλλη σχέση αλλά καλού κακού κάνε κι ένα τεστ DNA ...

Karga

# 15 στις 12/1/2011
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Απαντήσεις: 472

Παράθεση:
Θα ηθελα παρα πολυ τη γνωμη σας και τη γνωμη καποιου ιδικου για το πως θα αντιμετωπισω αυτη την κατασταση

Δε θα σου πει κανένας το πώς θα αντιμετωπίσεις την κατάσταση.
Η ζωή και η οικογένεια είναι δική σου και μόνος σου πρέπει να αποφασίσεις τι θέλεις να κάνεις.
Μόνο μη βιαστείς.
Σκέψου το πρώτα καλά για να είσαι σίγουρος ότι πήρες τη σωστή απόφαση.

Climentini

# 16 στις 12/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Mystik_Male
φρόντισε να απομακρυνθείς νομικά από κείνη (δηλαδή να πάρεις διαζύγιο).
Φρόντισε όμως να είσαι κοντά στα παιδιά, σαν καλός πατέρας.
Αυτά δε φταίνε σε τίποτα, και πρέπει να βλέπουν τους γονείς τους ήρεμους κι ευτυχισμένους, και όχι μίζερους και δυστυχισμένους.

Να μου επιτρέψετε να διαφωνήσω. Καθέτως, οριζοντίως και πλαγίως.

Τα παιδιά δεν έχουν ανάγκη από ευτυχισμένους γονείς. Κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να είναι μονίμως ευτυχισμένος, εκτός κι αν είναι τελείως ηλίθιος.
Τα παιδιά έχουν ανάγκη από γονείς. Τελεία. Το μόνο που ζητάνε είναι να είναι οι γονείς τους εκεί. Απίκο. Παρόντες και οι δύο. Δεν το ζητάνε απλώς, είναι Δικαίωμά τους.

Αμα θέλεις να κάνεις παιδιά, πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να φάς όλη τη χλαπάτσα του κόσμου. Και να τρέχεις όταν δε σε βαστάνε τα πόδια σου, και να μιλάς όταν θέλεις απλώς να σωριαστείς, και να κάνεις υποχωρήσεις και να βάλεις τον εαυτό σου και τους εγωισμούς σου στην πάντα.

Συγνώμη, αλλά έχω βαρεθεί να ακούω για διαζύγια που γίνονται για «το καλό των παιδιών». Και τις περισσότερες φορές «το καλό» είναι μόνο η καλοπέραση των «γονιών» τους.

Ελεγε η Βασούλα τις προάλλες, και μου ήρθε να βάλω τα κλάματα: «Θα ήθελα να έχουμε ένα μεγάλο σπίτι με πολλά δωμάτια, και στο ένα να κοιμόταν ο μπαμπάς με τη μαμά, στο άλλο εγώ και στο άλλο ας κοιμόταν ο Νίκος (όπου Νίκος ο φίλος της μαμάς)»

«Μα, ξέρεις, Βασούλα μου, η μαμά δεν γίνεται να μένει πια με το μπαμπά»

«Το ξέρω, αλλά εγώ θέλω να μένω και με τους δυο»

Λογικό? Για την οκτάχρονη Βασούλα, λογικό μοιάζει.

# 17 στις 12/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Απο μία άποψη δίκιο έχεις Climentini κι εσύ και φυσικά η Βασούλα. Μία οικογένεια όμως πρέπει να αναβρύζει στα μέλη της, αγάπη, σεβασμό, εκτίμηση, αλληλεγγύη, σύμπνοια, αφοσίωση, ψυχική ηρεμία, και δόσιμο άνευ όρων. Ναι και η αυτοθυσία είναι απαραίτητη πολλές φορές αλλά από μόνη της δεν αρκεί, κατά την άποψή μου.

Εξήγησέ μου πως μπορεί όλα αυτά να τα παρέχει - περάσει στα παιδιά του ένα "διαλυμένο" ζευγάρι (με διαζύγιο ή χωρίς δεν έχει σημασία), κι εγώ μαζί σου με χίλια.

Όσον αφορά τον θεματοθέτη. Τι να σου πω! Είναι λογικό να έχεις χάσει τη γη κάτω από τα πόδια σου. Το τι θα κάνεις όμως μόνο εσύ το ξέρεις. Έχουν περάσει χρόνια από τότε και η συμπεριφορά της απέναντί σου και απέναντι στην οικογένειά σας παίζει σημαντικό ρόλο. Αν πιστεύεις ότι αντέχεις να διαγράψεις το γεγονός (και αν κι εκείνη το έχει διαγράψει) τότε αξίζει η προσπάθεια. Αν όχι, ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου πω.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά.

pikramenos69

# 18 στις 12/1/2011
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βουλιαγμένη
Απαντήσεις: 18
Φίλε μου καλησπέρα και καλό κουράγιο και εγώ βρέθηκα στην θεση σου πριν από ένα χρόνο μετά από 20χρονια γάμου αν θες την γνώμη κάποιου ειδικού πήγαινε στην σελίδα in2life υπάρχει ειδικώς να σου απάντηση αν θες δες και την δική μου ιστορία μήπως βοηθηθείς είναι γραμμένη στις 23-9-2009 με τίτλο ο άνθρωπος που αγάπησα πιο πολύ από την ζωή μου [πάντως να σου συστήσω ψυχραιμία το πώς νιώθεις το ξέρεις μόνο εσύ]αν θες καλύτερη επικοινωνία μαζί μου το MSN μου είναι γραμμένο κάπου εκεί θα το καταλάβεις [ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ]

pikramenos69

# 19 στις 12/1/2011
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βουλιαγμένη
Απαντήσεις: 18
ενα μικρο λαθος 23-9-2010

Diallaktiki

# 20 στις 12/1/2011
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Ραφήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 59

Παράθεση:
Originally posted by Climentini
Να μου επιτρέψετε να διαφωνήσω. Καθέτως, οριζοντίως και πλαγίως.

Τα παιδιά δεν έχουν ανάγκη από ευτυχισμένους γονείς. Κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να είναι μονίμως ευτυχισμένος, εκτός κι αν είναι τελείως ηλίθιος.
Τα παιδιά έχουν ανάγκη από γονείς. Τελεία. Το μόνο που ζητάνε είναι να είναι οι γονείς τους εκεί. Απίκο. Παρόντες και οι δύο. Δεν το ζητάνε απλώς, είναι Δικαίωμά τους.

Αμα θέλεις να κάνεις παιδιά, πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να φάς όλη τη χλαπάτσα του κόσμου. Και να τρέχεις όταν δε σε βαστάνε τα πόδια σου, και να μιλάς όταν θέλεις απλώς να σωριαστείς, και να κάνεις υποχωρήσεις και να βάλεις τον εαυτό σου και τους εγωισμούς σου στην πάντα.

Συγνώμη, αλλά έχω βαρεθεί να ακούω για διαζύγια που γίνονται για «το καλό των παιδιών». Και τις περισσότερες φορές «το καλό» είναι μόνο η καλοπέραση των «γονιών» τους.

Ελεγε η Βασούλα τις προάλλες, και μου ήρθε να βάλω τα κλάματα: «Θα ήθελα να έχουμε ένα μεγάλο σπίτι με πολλά δωμάτια, και στο ένα να κοιμόταν ο μπαμπάς με τη μαμά, στο άλλο εγώ και στο άλλο ας κοιμόταν ο Νίκος (όπου Νίκος ο φίλος της μαμάς)»

«Μα, ξέρεις, Βασούλα μου, η μαμά δεν γίνεται να μένει πια με το μπαμπά»

«Το ξέρω, αλλά εγώ θέλω να μένω και με τους δυο»

Λογικό? Για την οκτάχρονη Βασούλα, λογικό μοιάζει.

ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ, ΑΛΛΑ Ο MYSTIK_MALE ΕΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ.
ΑΝ Π.Χ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΙΜΟ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ, ΘΑ ΕΚΡΙΝΑ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΕΡΧΟΤΑΝ (ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΔΙΚΟΥ ΒΕΒΑΙΩΣ), ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΟΡΟΪΔΕΥΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ (ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ) ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ (ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΩΣ) ΟΤΙ ..."ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..."...
ΕΞΑΛΛΟΥ, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ Η ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΞΥΜΜΕΝΗ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΡΟΤΗΤΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΜΑ, ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ, ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΤΕ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΕΙΤΕ Η ΜΑΜΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥΣ, ΚΛΠ., ΚΛΠ…
Η ΜΙΚΡΗ ΒΑΣΟΥΛΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΙΔΑΝΙΚΑ…
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΙΔΑΝΙΚΟΣ;
ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ «Ο ΚΑΛΟΣ ΘΕΙΟΣ ΝΙΚΟΣ» ΕΧΕΙ ΣΩΑΣ ΤΑΣ ΦΡΕΝΑΣ;
ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΙΔΟΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΒΛΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ;
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑΝΟΥΣ ΜΑΣ.
ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΗΡΟΙ, ΚΑΙ Η ΑΝΩΜΑΛΙΑ «ΥΠΕΡΑΝΩ ΥΠΟΨΙΑΣ».
ΜΗΠΩΣ Η ΒΑΣΟΥΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙ;
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε