Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ανακαλυψη απιστιας

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

mathilda

# 21 στις 12/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Περσινα ξινα σταφυλια ρε φιλε!
Θα χωρισεις τωρα, γιατι πριν απο 14 χρονια η γυναικα σου εκανε μια κουτσουκελα;
Προφανως για να ειναι σε θεση να στο εκμυστηρευτει, νιωθει πολυ ανετα μαζι σου ωστε να ειναι ειλικρινης.
Και εσεις οι αλλοι ρε τι λετε;
Να χωρισει γιατι πριν απο 14 χρονια τον απατησε;

Ρε παιδια, ενταξει, ειναι σοκαρισμενος ο ανθρωπος, αλλα ηταν σε μια δυσκολη φαση η γυναικα, ηταν μακρια και υπεκυψε... Δεν την δικαιολογω, αλλα ο αναμαρτητος πρωτος το λιθο βαλετω, που λενε.
Εδω ο Μαντελης ειπε ξενδιαντροπα οτι εφαγε τοσα φραγκα απο τη Ζημενς και παραγραφηκε το αδικημα, που δεν ηταν και 14 χρονια...

Ενταξει φιλε μου, το καταλαβαινω οτι ειναι μεγαλο το σοκ, αλλα σκεψου οτι αυτη τοτε ηταν μια αλλη γυναικα... δεν ειχε ωριμασει αρκετα, δεν ηξερε τι της γινοταν, δεν ειχε κανει ακομη τα παιδια σας και ειχε τα μυαλα πανω απο τη σκουφια.
Της δοθηκε η ευκαιρια και εζησε μια σχεση παρανομη... Ηταν και 23 χρονων, απο οτι λες, λογικο να μην σκεφτοταν και να ηθελε να ζησει διαφορα τοτε...

Συζητηστε το μεταξυ σας... για να στο πει, την ετρωγε ολα αυτα τα χρονια και τωρα το εβγαλε το βαρος απο πανω της (το φορτωσε σε σενα βεβαια), δες στο σαν μια ευκαιρια να ξεκινησετε απο την αρχη τη σχεση σας, δεν εχετε κανενα λογο πλεον να μην τα λετε ολα μεταξυ σας...

Ολα καλα θα πανε... και μην ακουω για διαζυγια... σκεψου λιγο ψυχραιμα...

cerise

# 22 στις 13/1/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
'Aρεσαν+: 0%
Αλλο ιδανικός σύζυγος (και για τα δυο γένη) κι άλλο ακροβατώ περιστασιακά κατω από ορισμένες συνθήκες.

Για διαζύγιο δεν πάει κάποιος μετά από 16 χρόνια με μπαγιάτικο περιστασιακό κέρατο. Μετά έγιναν 2 παιδιά κι αυτά είναι η πρώτη προτεραιότητα σας. Αυτό θα κοιτάξεις. Αν είναι και γι αυτήν όσο και για σένα η πρώτη προτεραιότητα.

Εσύ εκεί στα ξένα που ήσουν 6 μήνες δεν ακροβάτησες καθόλου? Για κοιτάξου στα μάτια? Αυτό σημαίνει ότι δεν αγαπούσες τη γυναίκα σου? Η είσαι από αυτούς που λένε εγώ άνδρας είμαι κι ότι γουστάρω κανω . Αν είναι έτσι μάθε ότι και η γυναίκα μπορεί ν αγαπάει τον ανδρα της και ν ακροβατήσει κάποια στιγμή κάτω από ορισμένες συνθήκες και να μην το ομολογήσει και ποτέ όπως και ο άνδρας.

Η ζωή πάει μπροστά και εξελίσσεται κι αυτό είναι το ζητούμενο ....η εξέλιξη και σαν ζευγάρι και σαν οικογένεια. Ρίξε στο παλιό μπαούλο τα περσυνά ξυνά σταφύλλια όπως σου λένε και παραπάνω και κοίτα αν τα σημερινά είναι γλυκά.

Σ αυτό να κάνεις φόκους και με κοινή προσπάθεια όλα θα είναι τέλεια νομίζω...αρκεί να ξεκολλήσεις. Δεν θα είναι υπόλογη κάποια που ομολόγησε κάτι παμπάλαιο για όλο το υπόλοιπο της ζωής της. Δεν το αντέχει κανείς. Γιατί αν το έκανες (που μπορεί κι εσύ να το έκανες) στο έκαναν αυτό και σε βασάνιζαν θα έφευγες κι ας είχες και 7 παιδιά.

wish_

# 23 στις 13/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε παιδιά αμέσως να χωρίσει?Τόσα χρόνια πέρασαν και ήταν κάτι που έγινε όταν ήταν μικρή,δε τη δικαιολογώ αλλά όλοι έχουν κάποιες αδύναμες στιγμές.Αν όλα τα υπόλοια χρόνια της ζωής τους είχαν μια όμορφη ζωή γιατί να μείνει σε εκείνη τη στιγμή?

Μη βασανίζεις το μυαλό σου για το αν έγινε κάτι άλλο ή είχε και άλλες σχέσεις.Το κάνεις από μόνος σου περισσότερο τραγικό απ΄όσο μπορεί να είναι και αυτό γιατί ήταν κάτι που δεν το περίμενες ή ίσως να ψάχνεις και μια αφορμή.Μπορεί τώρα να έχεις ψυχρανθεί και να νιώθεις κάπως αλλά αργά ή γρήγορα θα σου περάσει και ίσως είναι και ένα τρόπος μέσα από αυτό να ξαναέρθετε πιο κοντά.

Ότι σε απασχολει,ότι σε τρώει ρώτησε την,λύσε κάθε σου απορία μέσα από τη συζήτηση.Πες της πως νιώθεις,τι σκέφτεσαι,ακόμα και για το αν υπήρχαν άλλοι.Τόσα χρόνια είστε μαζί αξίζει να προσπαθήσεις και αν μια καρδιά κρυώνει και αν νιώθεις απομακρυσμένος τπτ δεν αποκλείει απ΄όλο αυτό να κάνετε μια καινούργια αρχή.

somebody961

# 24 στις 13/1/2011
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Εμένα τώρα γιατί όλο αυτό μου μοιάζει για δικαιολογία για κάτι που δε γνωρίζουμε ακόμα και σκόπιμα δε μας λες;

Οταν ανακαλούμε καταστάσεις από το παρελθόν για άλλοθι, κάτι άλλο συμβαίνει τώρα που
δεν σου αρέσει καθόλου,
ή
κάτι έχεις κάνει τώρα εσύ, και που έχεις ανάγκη παρελθόντα λάθη της για να έχεις κάπου να 'πατήσεις'.
Εχεις για κάποιο λόγο ανάγκη να έχεις το 'πάνω χέρι' που λέμε.

Διαφορετικά τι, μετά από τόσα χρόνια, τώρα σε πείραξε;

Και εν πάσει περιπτώσει, γιατί το συζητάς με εμάς εδώ και όχι με εκείνη;; Τι είναι αυτό που φοβάσαι;

Γιατί εγώ βλέπω πως η ουσιαστική επικοινωνία σας είναι το πρόβλημα.

Εκτός και αν, αυτό που σε πείραξε είναι η εικόνα της καλής, πιστής και άψογης συζύγου που κάπως σε 'χάλασε', σου γκρέμισε την εικόνα. Δεν το ανέχεσαι αυτό, σου χαλάει την αυτοπεποίθηση.
Κατανοητό.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

# 25 στις 13/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by somebody961
...
Διαφορετικά τι, μετά από τόσα χρόνια, τώρα σε πείραξε;
...

Αφού τώρα το έμαθε ο άνθρωπος.
Πως θα τον πείραζε τον προηγούμενο καιρό αφού δεν ήξερε τίποτα;...
...
...
Τέσπα, αν κρίνω από αυτά που γράφει, ο άνθρωπος χαλάστηκε ιδιαίτερα (το οποίο δεν το θεωρώ και αφύσικο)...

inioxos52

# 26 στις 13/1/2011
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
H gunaikeia apistia einai diarkes kai mi paragrafomeno adikima, opote timwreitai analogws kai ama ti emfanisei. Kai auto, sto diinekes!!!!!
(Gia tous antres, den 8elw kouventes. Taxoume pei pollakis. Apodexome8a to gegonos pws eime8a polugamikoi ek fusews. Αra, eξairoume8a)

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Ran_Tan_Plan

# 27 στις 13/1/2011
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Ναι...καλα... ηταν μονο μια φορα πριν 14 χρονια σε στιγμη αδυναμιας επειδη ελλειπε ο αλλος (που δεν ελλειπε δηλαδη...εκει ηταν αφου λεει οτι το κερατο επεσε ΑΦΟΥ ειχε επιστρεψει) και ειχε πιει και λιγο παραπανω και ηταν κι ενα φεγγαρι παναθεματο και μια παραλια και παπαριες Γιωργιτσα μου....
...κι εσεις πιστευετε οτι ΤΟΤΕ και μονο τοτε και ΜΙΑ και μοναδικη φορα.

Καλα,ενταξει... οτι πειτε!

"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

cerise

# 28 στις 13/1/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
H gunaikeia apistia einai diarkes kai mi paragrafomeno adikima, opote timwreitai analogws kai ama ti emfanisei. Kai auto, sto diinekes!!!!!
(Gia tous antres, den 8elw kouventes. Taxoume pei pollakis. Apodexome8a to gegonos pws eime8a polugamikoi ek fusews. Αra, eξairoume8a)

Iνιιιιι πλάκα με κάνεις?

# 29 στις 14/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by bilaros1968
Γεια σας. Θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας στο προβλημα που αντιμετωπιζω και με εχει τρελανει. Παντρευτηκα πριν απο 16 χρονια με την γυναικα μου που ηταν τοτε 23 χρονων. Μετα απο 1,5 χρονο γαμου επρεπε να λυπω απο το σπιτι για εξι μηνες λογω δουλειας. στο σπιτι ημουν μονο σ/κυριακα. Οταν επεστρεψα παλι κοντα της μετα απο ενα μηνα εκανε σχεση για 3 μηνες (ετσι μου ειπε η ιδια) με καποιον αλλο. αυτην τη στιγμη εχουμε 2 παιδια 10 και 7 χρονων. Μου ηρθε αυτη η πληροφορια τωρα και μου το επιβαιβεωσε και η ιδια υστερα απο δικη μου πιεση. Εχει φυγει η γη κατω απο τα ποδια μου γιατι παντα μου ελεγε οτι ειμαι ο πιο ιδανικος ανδρας για αυτην. Της ειχα δωσει τα παντα ψυχικα και σωμτικα. Αυτη τη στιγμη εχει πεσει στα ματια μου και δεν ξερω τι να κανω. Δεν ξερω αν υπηρχαν και αλλες σχεσεις. Θα ηθελα παρα πολυ τη γνωμη σας και τη γνωμη καποιου ιδικου για το πως θα αντιμετωπισω αυτη την κατασταση

να σκεφτεσαι πως εσυ ησουν ενταξει,και ειλικρινεις,οταν χανετε η εμπιστοσυνη χανετε και η αγαπη,μην τρελενεσαι,πρεπει να πησεις τον εαυτο σου οτι δεν ειναι πλεον ο ανθρωπο σου,να προσπερασεις και καλιο αργα παρα ποτε...τωρα που το εμαθες.αν καποιος στην αρχη της σχεσης κοιταει κι αλλου αστο....αν και στους αντρες ,τροπος του λεγειν..αντρες,τους εξηταρουν οι γυναικες που τους μοιωνουν..μετα προσπαθουν να αποδειξουν ποσο αξηζουν εκεινοι κι οχι ο αλλος,αν δεν εισαι τετοιος μην το κανεις ειναι ψυχοφθορο και καμια ικανοποιηση δεν παιρνεις,ρωτα τον εαυτο σου τι θες τι σαρεσει,και πραξε τα δεοντα,φροντισε να εισαι εσυ καλα ψυχικα,δεν θα πληρωνουμε εμεις τις επιλογες τωναλλων.....

asteri_70

# 30 στις 17/1/2011
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Κιλκίς / Κιλκίς
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 96
otan bi to maxeri tis apistias anamesa se ena zevgari pai isa gia diazigio....

# 31 στις 19/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν και δεν εχω βρεθει ποτε στη θεση σου αυτο που ηθελα να σε ρωτησω ''bilaros1968'' ειναι αν ειχες ποτε σου εσυ απατησει τη γυναικα σου αυτα τα 16 χρονια γαμου.Ολο αυτο με τα επαγγελματικα ταξιδια κατι μου κανει εμενα.
Παρολα αυτα δε νομιζω οτι ειναι προβλημα που η γυναικα σου ειχε γκομενο. Τη μοναξια δε την θελει κανεις. Κι εσυ την ειχες αφησει μονη της. Τι να εκανε η γυναικα;;Επισης οπως ειπε και καποιος συνδυκτιακος πιο πανω, εμενα ολο αυτο μου ακουγεται σαν ελλειψη επικοινωνιας μεταξυ σας, και μαλλον δεν σε θελει σαν αντρα (δεν ειναι τυχαιες οι εξωσυζηγικες σχεσεις) και εσυ λογω μεγαλης ηλικιας φοβασαι πλεον οτι θα μεινεις μονος σου, αν σε χωρισει. Γιαυτο εφυγε η γη κατω απο τα ποδια σου. Για κανεναν αλλο λογο.

# 32 στις 22/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Από το μέλος inioxos52 - 13/01/11 02:01
...

Ο ηνίοχος τα σπάει

Γεια σου ρε ηνίοχε με τα ωραία σου

zina70

# 33 στις 24/1/2011
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 34

Παράθεση:
Originally posted by cerise
Αλλο ιδανικός σύζυγος (και για τα δυο γένη) κι άλλο ακροβατώ περιστασιακά κατω από ορισμένες συνθήκες.

Για διαζύγιο δεν πάει κάποιος μετά από 16 χρόνια με μπαγιάτικο περιστασιακό κέρατο. Μετά έγιναν 2 παιδιά κι αυτά είναι η πρώτη προτεραιότητα σας. Αυτό θα κοιτάξεις. Αν είναι και γι αυτήν όσο και για σένα η πρώτη προτεραιότητα.

Εσύ εκεί στα ξένα που ήσουν 6 μήνες δεν ακροβάτησες καθόλου? Για κοιτάξου στα μάτια? Αυτό σημαίνει ότι δεν αγαπούσες τη γυναίκα σου? Η είσαι από αυτούς που λένε εγώ άνδρας είμαι κι ότι γουστάρω κανω . Αν είναι έτσι μάθε ότι και η γυναίκα μπορεί ν αγαπάει τον ανδρα της και ν ακροβατήσει κάποια στιγμή κάτω από ορισμένες συνθήκες και να μην το ομολογήσει και ποτέ όπως και ο άνδρας.

Η ζωή πάει μπροστά και εξελίσσεται κι αυτό είναι το ζητούμενο ....η εξέλιξη και σαν ζευγάρι και σαν οικογένεια. Ρίξε στο παλιό μπαούλο τα περσυνά ξυνά σταφύλλια όπως σου λένε και παραπάνω και κοίτα αν τα σημερινά είναι γλυκά.

Σ αυτό να κάνεις φόκους και με κοινή προσπάθεια όλα θα είναι τέλεια νομίζω...αρκεί να ξεκολλήσεις. Δεν θα είναι υπόλογη κάποια που ομολόγησε κάτι παμπάλαιο για όλο το υπόλοιπο της ζωής της. Δεν το αντέχει κανείς. Γιατί αν το έκανες (που μπορεί κι εσύ να το έκανες) στο έκαναν αυτό και σε βασάνιζαν θα έφευγες κι ας είχες και 7 παιδιά. kαταρχην θα συμφωνησω
με την cerise και κατα δευτερον θα σου πω να μην επηρεαστεις με καποιες απαντησεις ορισμενων που την γυναικα την στελνουν στην πυρα ενω ο αντρας δικαιολογειται... γιατι ειναι αντρας anyway θα σου συνιστουσα μια επιστημονικη βοηθεια και το σημαντικοτερο ειναι οτι αν τελικα αποφασισεις να συνεχισετε ξεκολλα απο αυτο οσο μπορεις διαφορετικα θα την κουρασεις και θα θελησει η ιδια να φυγει ζυγισε τα και δες αν αξιζει για κατι που εγινε τω καιρω εκεινο!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε