Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ποιες γυναικες κανετε φιλες?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

october

# 1 στις 31/1/2011
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 269
'Aρεσαν+: 0%

ποιες γυναικες κανετε φιλες?

φιλες, οχι φιλεναδες
συνηθως ειναι πρωην σας?

somebody961

# 2 στις 31/1/2011
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Οι πρώην μου είναι και οι καλύτερες μου φίλες!

Και αυτό, επειδή δεν υποβόσκει πλέον το ερωτικό στοιχείο όπου θα μπορούσε να κάνει αυτή τη φιλική σχέση να χάσει το δρόμο της.

Φίλους, ανεξαρτήτως φύλου, προτιμώ να κάνω ανθρώπους που μου είναι όμορφοι (με δικά μου κριτήρια) ανθρώπους. Δλδ, να εκπέμπουν θετική αύρα γύρω τους.
Αν λοιπόν πρόκειται για γυναίκα εν προκειμένω, τότε είναι λογικό να 'με τρώει' να πέσω στο κρεβάτι μαζί της εφόσον με εμπνέει θετικά.

Οταν όμως με αυτό το θέμα έχουμε 'ξεμπερδέψει', τότε η φιλία είναι απόλυτα υγιής και ζωντανή!

Θέλει πολύ παγιωμένες απόψεις πάντως και από τη πλευρά των δύο πάνω σε αυτό το εννοιολογικό μπλέξιμο.
Εξακολουθεί και είναι μια από τις καλύτερες μου φίλες μια κοπέλα που, είχαμε γνωριστεί μέσα από παρέα, βγαίναμε τακτικά και, όταν σε μια περίοδο ήμασταν και οι δύο χωρίς παρτενέρ, κάναμε έρωτα απενοχοποιημένο από ταμπού.
Και δεν άλλαξε τίποτα απολύτως μεταξύ μας!
Ισα ίσα που μας ένωσε για πάντα διότι ξεπεράσαμε ταμπού αιώνων.

Και για να μείνω και εντός θέματος, προτιμώ, ανεξαρτήτως φύλου, να κάνω φίλους ανθρώπους ανοικτούς στο μυαλό και θετικούς στη ζωή.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

inioxos52

# 3 στις 31/1/2011
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
Menw filos mono me tis prwin, kai ekeino oxi panta kai oxi sigoura, (giati olo kai mperdevomaste fores fores) otan tuxainei namaste ksemparkoi, kai me ekeines pou den einai wraies, sumfwna me ta dika mou upokeimenika kritiria.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 4 στις 31/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by october
φιλες, οχι φιλεναδες
συνηθως ειναι πρωην σας?

Είναι ποτέ δυνατόν ένας άντρας να δει ως "φίλη" κάποια για την οποία έχει νοιώσει ερωτικά αισθήματα και έχει κοιμηθεί πραγματικά μαζί της;
Εκτός αν θεωρούμε "πρώην"... την σχέση των 15 ημερών χωρίς κρεββάτι ή σχέσεις που πλάθουμε στο μυαλό μας...

Όποιος λέει ότι έχει φίλες, τις "πρώην", αμφιβάλλω για την μορφή των σχέσεων που είχε μαζί τους...

valerie

# 5 στις 31/1/2011
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.631

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

kai me ekeines pou den einai wraies, sumfwna me ta dika mou upokeimenika kritiria.

Δλδ ίνι μου, εμείς, για σένα, απαγορεύεται να έχουμε άντρες φίλους!!
Το να υπόσχεσαι να μην κάνεις κάτι, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να σου έρθει μια τρελή επιθυμία να το κάνεις!!

valerie

# 6 στις 31/1/2011
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά

Παράθεση:
Originally posted by Breaker

Παράθεση:
φιλες, οχι φιλεναδες
συνηθως ειναι πρωην σας?

Είναι ποτέ δυνατόν ένας άντρας να δει ως "φίλη" κάποια για την οποία έχει νοιώσει ερωτικά αισθήματα και έχει κοιμηθεί πραγματικά μαζί της;
Εκτός αν θεωρούμε "πρώην"... την σχέση των 15 ημερών χωρίς κρεββάτι ή σχέσεις που πλάθουμε στο μυαλό μας...

Όποιος λέει ότι έχει φίλες, τις "πρώην", αμφιβάλλω για την μορφή των σχέσεων που είχε μαζί τους...

Θα συμφωνήσω απόλυτα...
Με κάποιον που είχα σχέση, δεν μπορώ να τον κάνω φίλο.. Δεν πάει να κόψει τον λαιμό του?? Χεστηκα... Σιγά μην τον κάνω και φίλο μου.. Δεν το αντέχω το σουηδικό μοντέλο..
Το να υπόσχεσαι να μην κάνεις κάτι, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να σου έρθει μια τρελή επιθυμία να το κάνεις!!

LeftOut81

# 7 στις 31/1/2011
author
Ανδρας / 39 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.298
Φιλος με πρωην?

Και οι συμβουλες που δινουμε "οταν τελειωσει κατι,
πρεπει να τελειωνει οριστικα ωστε να πας παρακατω"
πηγαινουν περιπατο οταν η ιστορια αφορα εμας?

Οχι,δεν εμεινα φιλος με καμμια πρωην.
Δεν το επεδιωξα ποτε ειναι η αληθεια,και ουτε και εκεινες.

Εαν η/ο συντροφος παψει να χαιρει της εκτιμησης σου
σαν προσωπικοτητα παυει να ειναι και φιλη/ος σου νομιζω...

Εαν δεν τη χασει ποτε,τοτε παραμενει και φιλη και συντροφος...
ΥΓ: Ολα τα παραπανω ισχυουν για σχεσεις που δεν
τελειωνουν ομορφα,αλλα με τον πιο διαδεδομενο τροπο...

μια φορα ακομα να σε δω να κανεις φαουλ ,και σε εβγαλα...

inioxos52

# 8 στις 31/1/2011
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Originally posted by valerie

Παράθεση:

kai me ekeines pou den einai wraies, sumfwna me ta dika mou upokeimenika kritiria.

Val, poniro 8iluko, asta auta ta sapia, giati se filo milas, kai malista oxi prwin, alla melos tis pareas tis Salonikis stin opoia anikeis.

Edw omws Val, milame gia tous prwin mas, kai ws gnwston esu den tous 8es tous prwin sou ws filous, kai to dilwneis.

Egw pali, otan lew pws menoume filoi, den ennow pws eimaste kai stin idia parea, alla pws mporoume na pinoume pou kai pou kana kafedaki i kana ksudaki, i na zitisoume o enas tin voi8eia tou allou se mia duskolia mas, ola auta, upo ton austiro oro pws i sxesi teleiwse omorfa, kai xwris fasaries kai kavgades.

8a mou peis, uparxoun sxeseis pou teleiwnoun omala? Nomizw nai, alla mporei na kanw kai la8os.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 9 στις 31/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οι άντρες επωφελούνται περισσότερο από τη φιλία με μία γυναίκα .Υπάρχει μία μεγάλη διαφορά ανάμεσα στον τρόπο που αντιλαμβάνεται τη φιλία ο άντρας και η γυναίκα. Στη γυναίκα αρέσει να περνάει το χρόνο της συζητώντας για τα αισθήματα της, ενώ στον άντρα αρέσει περισσότερο το γεγονός ότι ανήκει σε μία ομάδα. Συχνά οι άντρες συγκεντρώνονται για να διασκεδάσουν, σπάνια όμως δύο άντρες κάθονται να πουν τα προσωπικά τους. Σπάνια ο άντρας μοιράζεται τις σκέψεις του ή τα αισθήματα του. Αυτό σημαίνει ότι όταν ο άντρας είναι φίλος με μία γυναίκα, μπορεί να καλύψει αυτό το κενό που έχει στις φιλικές του σχέσεις. Εχω πολλες γυναικες φιλες εδω και πολλα χρονια..μετά από χρόνια φιλία, συχνά ξεθωριάζει τελείως η ιδέα του σεξ.Ακόμα και οι φίλοι που νιώθουν μία φυσική έλξη ο ένας για τον άλλον μπορούν να θέτουν σε μεγαλύτερη προτεραιότητα τα οφέλη που τους προσφέρει η φιλία, τα οποια ειναι αναντικαταστατα ανεξαρτητου φυλου.

# 10 στις 31/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φίλος με πρώην μένεις όταν θέλεις να ρίχνεις και κανέναν ****** που και που. Άνθρωποι είμαστε ξεμένουμε βρε αδελφέ καμιά φορά, οι λεγόμενες καβάτζες.

Κατά τα άλλα φίλος μένω με κοπέλες που είτε δεν υπήρχε ποτέ κάτι το ερωτικό (τουλάχιστον όχι κάτι πολύ εμφανές) είτε που δεν έγινε ποτέ τίποτα αλλά μου αρέσει σαν χαρακτήρας.

# 11 στις 31/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Jack_Skellington
Φίλος με πρώην μένεις όταν θέλεις να ρίχνεις και κανέναν ****** που και που. Άνθρωποι είμαστε ξεμένουμε βρε αδελφέ καμιά φορά, οι λεγόμενες καβάτζες.
...

Σωστός. Παίζει και αυτή η περίπτωση.

Η πρώην μου, έχει ήδη τηλεφωνήσει 4 φορές να περάσει λέει από το σπίτι μου να με δει λέει... Να δει τι κάνω λέει, αν είμαι καλά... Νοιάζεται λέει και κάτι τέτοιες πα@αριές...

Μία φορά σε καφετέρια για ένα καφέ και πολύ της είναι... και τέλος.
Στο κλουβί της και ας πρόσεχε...

valerie

# 12 στις 31/1/2011
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Val, poniro 8iluko, asta auta ta sapia, giati se filo milas, kai malista oxi prwin, alla melos tis pareas tis Salonikis stin opoia anikeis.

Edw omws Val, milame gia tous prwin mas, kai ws gnwston esu den tous 8es tous prwin sou ws filous, kai to dilwneis.

Egw pali, otan lew pws menoume filoi, den ennow pws eimaste kai stin idia parea, alla pws mporoume na pinoume pou kai pou kana kafedaki i kana ksudaki, i na zitisoume o enas tin voi8eia tou allou se mia duskolia mas, ola auta, upo ton austiro oro pws i sxesi teleiwse omorfa, kai xwris fasaries kai kavgades.

8a mou peis, uparxoun sxeseis pou teleiwnoun omala? Nomizw nai, alla mporei na kanw kai la8os.

Μάλλον δεν κατάλαβες ινι μου ...
Λες οτι δεν μπορείς να κάνεις φίλη μια γυναίκα που είναι άσχημη... Και ρωτάω.. Σύμφωνα με τα δικά σου τα δεδομένα, εμείς οι άσχημες δεν μπορούμε να έχουμε άντρες φίλους??

valerie

# 13 στις 31/1/2011
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by Jack_Skellington
...

Σωστός. Παίζει και αυτή η περίπτωση.

Η πρώην μου, έχει ήδη τηλεφωνήσει 4 φορές να περάσει λέει από το σπίτι μου να με δει λέει... Να δει τι κάνω λέει, αν είμαι καλά... Νοιάζεται λέει και κάτι τέτοιες πα@αριές...

Μία φορά σε καφετέρια για ένα καφέ και πολύ της είναι... και τέλος.
Στο κλουβί της και ας πρόσεχε...

Πές της να έρθει, αλλά τυλίξου πριν με ηλεκτροφόρο καλώδιο!

# 14 στις 31/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Πές της να έρθει, αλλά τυλίξου πριν με ηλεκτροφόρο καλώδιο!

χε!χε! καλό...
Άστο καλύτερα όμως.
Αν της το πω, μπορεί και να μου έρθει με τίποτα βαλίτσες...και μετά δεν με σώζει κανένα ηλεκτροφόρο καλώδιο!...

Η πρώην είναι πρώην...
Το παρελθόν στο συρτάρι και ο καθείς τραβά το δρόμο του...

valerie

# 15 στις 31/1/2011
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά

Παράθεση:

Η πρώην είναι πρώην...
Το παρελθόν στο συρτάρι και ο καθείς τραβά το δρόμο του...

# 16 στις 31/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γεια σας ρε παιδιά όλοι με τις πρώην σας.Από ένα χαρέμι ο καθένας είχατε;

Τελοσπάντων,εγώ σίγουρα δεν θα έκανα φίλη μια εμφανίσιμη γυναίκα,όπως επίσης και κάποια φουλ ερωτευμένη γιατί θα είναι στον κόσμο της και θα με πρήζει συνέχεια με το 'μωρό' της.Θα προτιμούσα αυτές που δεν είναι ιδιαίτερα εμφανίσιμες και σίγουρα ποτέ καμία πρώην,γιατί από το πάθος και τα γλυκόλογα που λέγαμε καποτε ξαφνικά να βρισκόμαστε να λέμε περί ανέμων και υδάτων σα να μη συνέβη τίποτα μεταξύ μας μου φαίνεται κωμικό.

naughtyM

# 17 στις 31/1/2011
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
Προσωπικα με τους αντρες τα πηγαινω καλα... Υπαρχει συννενοηση
ΑΛλα με πρωην η αληθεια ειναι οτι 'φιλη' δεν μπορω να ειμαι...
ειδικα με πρωην που ειχαμε μεγαλη ιστορια...απαπαπα..

μακρια!!!!!
Don't forget to fall in love with yourself first...

dylanthomas

# 18 στις 31/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αυτές που αντέχουν την ισχυρή κριτική και αυτές που ασκούν ισχυρή κριτική και τις αντέχουμε!!!!

wish_

# 19 στις 31/1/2011
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.037

Παράθεση:
φιλες, οχι φιλεναδες
συνηθως ειναι πρωην σας?

Γιατί χάθηκαν οι άλλοι άνθρωποι?

Δηλαδή τώρα εσύ θες να είσαι φίλη με πρώην και αναρωτιέσαι?Γιατί φίλοι φίλοι με πρώην δεν γίνεσαι ποτέ,πάντα στην ατμόσφαιρα θα υπάρχει αυτό το κάτι παραπάνω αυτό που δείχνει ότι δεν έχεις μια απλή φιλία.Όχι ότι αποκλείεται ποτέ να συμβεί αλλά...

Οι "φιλίες" με πρώην είναι μόνο για επιβεβαίωση και για καβάτζα κατά τη γνώμη μου.
Η ζωή δεν είναι όπως θα έπρεπε να είναι,είναι όπως είναι! Ο τρόπος που την αντιμετωπίζεις κάνει τη διαφορά.

KOLORS

# 20 στις 31/1/2011
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Τατζικιστάν
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 2.737

Παράθεση:
Originally posted by Sotos1
Γεια σας ρε παιδιά όλοι με τις πρώην σας.Από ένα χαρέμι ο καθένας είχατε;

Τελοσπάντων,εγώ σίγουρα δεν θα έκανα φίλη μια εμφανίσιμη γυναίκα,.
Θα προτιμούσα αυτές που δεν είναι ιδιαίτερα εμφανίσιμες

την μια ολοι οσοι συχναζουν στο νετ ειναι αποτυχημενοι (σαν πλαγια αυτοκριτικημου φανηκε)
την αλλη οτι προτιμας τις λιγοτερο εμφανισιμες γυναικες..

νομιζω οτι πρεπει να γνωριστεις με την δεσποινις αυτοεκτιμηση..
ειναι και γaμw τα γκομενακια..
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε