Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ποιες γυναικες κανετε φιλες?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

# 21 στις 31/1/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by KOLORS
την μια ολοι οσοι συχναζουν στο νετ ειναι αποτυχημενοι (σαν πλαγια αυτοκριτικημου φανηκε)
την αλλη οτι προτιμας τις λιγοτερο εμφανισιμες γυναικες..

νομιζω οτι πρεπει να γνωριστεις με την δεσποινις αυτοεκτιμηση..
ειναι και γaμw τα γκομενακια..

Για το πρώτο,ναι το πιστεύω ότι όποιος κρέμεται από το νετ είναι αποτυχημένος στις διαπροσωπικές του σχέσεις.Και αν διαβάζεις καλά,προτιμώ τις λιγότερο εμφανίσιμες ΓΙΑ ΦΙΛΕΣ,όχι για το άλλο.

Πάντως,θεωρώ ότι μια υποτιθέμενη φιλία ενός άντρα και μιας γυναίκας μπορεί πολύ εύκολα να φέρει και το άλλο,ειδικά αν κάποιος απ'τους δύο ή και οι δύο περνάνε μεγάλη περίοδο 'ανομβρίας'.Δε θέλει και πολύ τότε...

# 22 στην 1/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Sotos1
Για το πρώτο,ναι το πιστεύω ότι όποιος κρέμεται από το νετ είναι αποτυχημένος στις διαπροσωπικές του σχέσεις...

Ανάλογα την ηλικία, την περιοχή που μένει, το επάγγελμά του, το περιβάλλον του.

Έχω φιλαράκι που είναι 32 ετών και καλώς ή κακώς η δουλειά του είναι χειμερινός φύλακας σε παιδική κατασκήνωση σε βουνό. Παίζει με ολοήμερες βάρδιες και είναι απομονωμένος εντελώς μόνος.

Δεν μπορώ να χαρακτηρίσω αυτόν τον άνθρωπο ως αποτυχημένο επειδή επέλεξε αυτήν την εργασία για να βγάλει το μεροκάματο. Επίσης θεωρώ φυσιολογικότατο να αναζητά επικοινωνία στο ίντερνετ μέσω του υπολογιστή που έχει στο φυλάκιο και γιατί όχι και γνωριμίες.

Τέτοιοι άνθρωποι, κυρίως άντρες υπάρχουν πολλοί... Θα μου πεις ότι ίσως είναι καταδικασμένοι αυτοί οι άνθρωποι. Πράγματι αυτό μπορεί να ισχύει. Ποιος θα κάτσει να κοιτάξει φιλίες και έρωτες όταν προέχει η επιβίωση και η εργασία...

# 23 στην 1/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Breaker
Ποιος θα κάτσει να κοιτάξει φιλίες και έρωτες όταν προέχει η επιβίωση και η εργασία...

Πάντα αναρωτιόμουν ωστόσο αν αξίζει η επιβίωση χωρίς φιλίες και έρωτες [img]http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a015.gif[/img]

# 24 στην 1/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Jack_Skellington

Παράθεση:
Ποιος θα κάτσει να κοιτάξει φιλίες και έρωτες όταν προέχει η επιβίωση και η εργασία...

Πάντα αναρωτιόμουν ωστόσο αν αξίζει η επιβίωση χωρίς φιλίες και έρωτες [img]http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/a015.gif[/img]

Αξίζει. Η ζωή δεν είμαι μόνο οι γυναίκες ή οι φίλοι. Ευτυχώς δηλαδή. Γιατί αν ήταν μόνο οι γυναίκες και οι φίλοι, θα είχαμε φουντάρει πολλοί άντρες στο Σούνιο.

Πολλοί άντρες είπα; χα!χα! Πάρα πολλοί άντρες ...
...
...
Ξέρεις τι είναι να έχεις δυο-τρία φιλαράκια και αυτά να έχουν χαθεί στα φουστάνια γυναικών ...;... Να τους σέρνουν από τη μύτη; Άστο. Πολύ γέλιο.
Οι Έλληνες άντρες φημίζονται για αυτή τη συμπεριφορά. Μόλις βρούνε "γκομενάκι" ή μόλις κάνουν οικογένεια ... "γεια σας" ... Πουλόπουλος ... Χαλινάρι ...

Οπότε κάποιοι πρέπει να μάθουν να ζουν μόνοι και να ανακαλύπτουν "διεξόδους" ώστε να αποκτήσει η ζωή τους λίγο "αλάτι" ...

Red_Alert

# 25 στην 1/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by Jack_Skellington

Παράθεση:

Αξίζει. Η ζωή δεν είμαι μόνο οι γυναίκες ή οι φίλοι. Ευτυχώς δηλαδή. Γιατί αν ήταν μόνο οι γυναίκες και οι φίλοι, θα είχαμε φουντάρει πολλοί άντρες στο Σούνιο.

...
...
Ξέρεις τι είναι να έχεις δυο-τρία φιλαράκια και αυτά να έχουν χαθεί στα φουστάνια γυναικών ...;... Να τους σέρνουν από τη μύτη; Άστο. Πολύ γέλιο.
Οι Έλληνες άντρες φημίζονται για αυτή τη συμπεριφορά. Μόλις βρούνε "γκομενάκι" ή μόλις κάνουν οικογένεια ... "γεια σας" ... Πουλόπουλος ... Χαλινάρι ...

Οπότε κάποιοι πρέπει να μάθουν να ζουν μόνοι και να ανακαλύπτουν "διεξόδους" ώστε να αποκτήσει η ζωή τους λίγο "αλάτι" ...

Εκπληκτικά γλαφυρός

# 26 στις 2/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

...
...

Αλλά οι γυναίκες(κυρίως) και οι φίλοι είναι το 'αλάτι' της ζωής και αν δεν υπάρχουν αυτά σε γ...ει η μοναξιά.Δραστηριότητες όπως υπολογιστής,διάβασμα,μοναχικά ταξίδια και τέτοια δεν μπορούν να την ξεγελάσουν.Και καταλήγεις καταθλιπτικός.

Και το ότι οι γυναίκες σέρνουν τους άντρες,ναι συμβαίνει αλλά μην τους κατηγορούμε γιατί όλοι οι άντρες έτσι είμαστε,κι εμεις τα ίδια κάνουμε.Άλλο να βγαίνεις και να περνάς το χρόνο σου με γυναίκα,και άλλο με κανέναν λαλάκα ή μόνος.Όταν κάποιος είναι μόνος,το πρώτο που εύχεται απ'το πρωί μέχρι το βράδυ είναι πώς θα βρει γυναίκα.Και για να περναέι καλά μαζί της και για να μην ζηλεύει τους άλλους που έχουν.

# 27 στις 2/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

...
...

Μακάρι να αξίζει, βασικά το μεγαλύτερο πρόβλημα για μένα είναι αυτό που έχω ξεχωρίσει με bold. Κάπως έτσι έχουν χαθεί οι αντροπαρέες, ομολογώ πως αυτό που σήμερα μου λείπει περισσότερο είναι μια καλή αντροπαρέα σε ένα μπαρ να γινόμαστε φέσι από τις μπύρες και να σχολιάζουμε το μήκος της φούστας που φοράει η γκόμενα στο απέναντι τραπέζι

Α ωραίες εποχές, ούτε που σε ένοιαζε αν γυρνούσες μόνος στο σπίτι, έτσι και αλλιώς το μόνο που μπορούσες να δεις και να αναγνωρίσεις μετά ήταν το κρεβάτι σου και το μόνο που άκουγες ήταν το μαξιλάρι να φωνάζει το όνομα σου, λίγο πριν πέσεις ξερός.

Pianist_

# 28 στις 2/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν διάβασα καμία απο τις προηγούμενες απαντήσεις να δώ τι σου είπαν οι υπόλοιποι,αλλά φίλη- φίλη που την βλέπουν μόνο φιλικά και όχι πηδηχτικά ,κάνουν την χοντρή,άσχημη.απεριποίητη.με εκατό κιλά τρίχα σε μασχάλη -πόδια αλλά κατά τ άλλα καλόψυχη κοπέλα!

# 29 στις 2/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Αλλά οι γυναίκες(κυρίως) και οι φίλοι είναι το 'αλάτι' της ζωής και αν δεν υπάρχουν αυτά σε γ...ει η μοναξιά.Δραστηριότητες όπως υπολογιστής,διάβασμα,μοναχικά ταξίδια και τέτοια δεν μπορούν να την ξεγελάσουν.Και καταλήγεις καταθλιπτικός.

Και το ότι οι γυναίκες σέρνουν τους άντρες,ναι συμβαίνει αλλά μην τους κατηγορούμε γιατί όλοι οι άντρες έτσι είμαστε,κι εμεις τα ίδια κάνουμε.Άλλο να βγαίνεις και να περνάς το χρόνο σου με γυναίκα,και άλλο με κανέναν λαλάκα ή μόνος.Όταν κάποιος είναι μόνος,το πρώτο που εύχεται απ'το πρωί μέχρι το βράδυ είναι πώς θα βρει γυναίκα.Και για να περναέι καλά μαζί της και για να μην ζηλεύει τους άλλους που έχουν.

Διακρίνω στη γραφή σου, μία διάθεση να τονίσεις ότι το παν στην ζωή του άντρα είναι η γυναίκα ...

Ίσως και να έχεις δίκιο. Δεν ξέρω.
Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι οι εμπειρίες, ιδίως όταν είναι αρνητικές επηρεάζουν και δημιουργούν αντίστοιχες συμπεριφορές.

Αυτό για μένα σημαίνει ότι αν π.χ. το γυναικείο φύλο, μου έχει αφήσει αρνητικές εντυπώσεις ή βιώματα από το παρελθόν, τότε είναι πιθανό να με φρενάρει στις κινήσεις μου ή τέλος πάντων να με φοβίζει.
Επιφυλακτικότητα, καχυποψία, παρατηρητικότητα, αμυντική στάση. Συμπεριφορές που αναπτύσσει κάποιος για να προστατεύσει τον εαυτό του, την αξιοπρέπειά του.

Καλό το "αλάτι" στη ζωή αλλά όταν δίνεται σε μεγάλες ποσότητες τότε προκαλεί "πίεση" και "εμφράγματα" ...

maria_antouanetta_33

# 30 στις 2/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ωραίες απόψεις αγαπητοί συνδίκτυοι!
Καθαρά ρατσιστικές.
Οι ΧΟΝΤΡΕΣ και οι ΑΣΧΗΜΕΣ!
Δηλαδή μια χοντρή και μια άσχημη μόνο γίνονται φιλενάδες?
Αυτές δικαίωμα στην αγάπη και τον έρωτα δεν έχουν δικαίωμα?

# 31 στις 2/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Διακρίνω στη γραφή σου, μία διάθεση να τονίσεις ότι το παν στην ζωή του άντρα είναι η γυναίκα ...

Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι οι εμπειρίες, ιδίως όταν είναι αρνητικές επηρεάζουν και δημιουργούν αντίστοιχες συμπεριφορές.
Καλό το "αλάτι" στη ζωή αλλά όταν δίνεται σε μεγάλες ποσότητες τότε προκαλεί "πίεση" και "εμφράγματα" ...

Δεν είναι το παν,αλλά αν βρεις μια που να ταιριάζετε σαν χαρακτήρες και να έχετε καλή σεξουαλική ζωή,τότε περνάς πάρα πολύ καλά και αντλείς ενέργεια για την δύσκολη καθημερινότητα.

Πάντως αν είναι να πεθάνω από μοναξιά,προτιμώ την 'πίεση' και τα 'εμφράγματα'...

# 32 στις 2/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Δεν είναι το παν,αλλά αν βρεις μια που να ταιριάζετε σαν χαρακτήρες και να έχετε καλή σεξουαλική ζωή,τότε περνάς πάρα πολύ καλά και αντλείς ενέργεια για την δύσκολη καθημερινότητα.

Πάντως αν είναι να πεθάνω από μοναξιά,προτιμώ την 'πίεση' και τα 'εμφράγματα'...

Εννοείται ότι αν βρεθεί γυναίκα έτσι όπως την θέλεις τότε θα είσαι άρχοντας...και θα ισχύει ότι λες...

Αλλά μέχρι τότε ... και αν συμβεί αυτό ποτέ ... και αυτά ...

Mystik_Male

# 33 στις 2/2/2011
author
Ανδρας / 51 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by october
φιλες, οχι φιλεναδες
συνηθως ειναι πρωην σας?

Δεν είναι αυτονόητο ποιές γυναίκες κάνουμε φίλες;
Αυτές που μας θέλουν για φίλους.
Και εννοώ στ’ αλήθεια φίλους, όχι «φίλους –γιαλαντζί».

Δεν είναι τόσο εύκολο όμως.

Γιατί μπορεί π.χ εγώ να θέλω να είμαι καλός φίλος με κάποια και να βγαίνουμε να πιούμε έναν καφέ κάθε τόσο, αλλά μπορεί αυτή η κάποια να είναι άτομο λοξό.
Ή να μην πιστεύει στην αμιγή φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας, και να διαλέγει τους φίλους της με βάση το κατά πόσο την έλκουν, ώστε να μπορεί όποτε θέλει να κάνει σεξ μαζί τους.

# 34 στις 2/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλές μου φίλες μείνανε αυτές που μια πιθανή ερωτική περιπέτεια παρέμεινε στο χώρο του υποσυνείδητου ...

Heptamer

# 35 στις 2/2/2011
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.524

Παράθεση:
φιλες, οχι φιλεναδες
συνηθως ειναι πρωην σας?

Φίλες κανουμε (αναγκαστικα) αυτες που δε μας θελουν (ερωτικα)
ωινδοως με: ψραπ! ωινδοως χπ: αωεσομε! ωινδοως βιστα: ψραπ! ωινδοως 7: αωεσομε! ωινδοως θ: (ψραπ!)

Diallaktiki

# 36 στις 2/2/2011
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Ραφήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 59

Παράθεση:
Originally posted by Mystik_Male

Ή να μην πιστεύει στην αμιγή φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας, και να διαλέγει τους φίλους της με βάση το κατά πόσο την έλκουν, ώστε να μπορεί όποτε θέλει να κάνει σεξ μαζί τους.

ΔΕ ΦΤΑΙΝΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙ’ ΑΥΤΟ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ.
ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΟΡΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΜΙΓΩΣ ΦΙΛΕΣ ΤΟΥΣ…
ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΑΝ… Ο ΛΕΒΙΕΣ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ…
ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ «ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΦΙΛΕΣ»…
ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΝ ΟΜΩΣ!
ΑΝ ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΟΙΚΗΤΟ, ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΔΡΑΣΗ Ο ΛΕΒΙΕΣ (ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ).

Red_Alert

# 37 στις 3/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Heptamer

Παράθεση:
φιλες, οχι φιλεναδες
συνηθως ειναι πρωην σας?

Φίλες κανουμε (αναγκαστικα) αυτες που δε μας θελουν (ερωτικα)

Τα είπες όλα!

# 38 στις 3/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Diallaktiki
ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΟΡΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΜΙΓΩΣ ΦΙΛΕΣ ΤΟΥΣ…

Γυναίκες που θέλουν να περνάνε πρώτα τους άντρες από το κρεβάτι τους και μετά να βγάζουν πόρισμα για το αν αυτοί οι άντρες έχουν τα προσόντα για να γίνουν αμιγώς φίλοι τους...
Νομίζω έτσι διαβάζεται καλύτερα...

# 39 στις 3/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by Diallaktiki

Γυναίκες που θέλουν να περνάνε πρώτα τους άντρες από το κρεβάτι τους και μετά να βγάζουν πόρισμα για το αν αυτοί οι άντρες έχουν τα προσόντα για να γίνουν αμιγώς φίλοι τους...
Νομίζω έτσι διαβάζεται καλύτερα...

Δεν διαβάζεται απλώς καλύτερα έτσι ...
Έτσι είναι η πραγματικότητα...

Φυσικά οι γυναίκες λένε τα δικά τους, λένε για να λένε και διάφορα τέτοια αλλά σημασία δεν έχει το μπλα-μπλα αλλά το τι γίνεται στην πράξη...

glikos-g

# 40 στις 4/2/2011
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 22
Αν και σημασία έχει ποιός σου δίνει σημασία και όχι ποιόν-α θέλεις εσύ,
Αν και δύσκολο να "γλιτώσεις" από την σεξουαλική έλξη του όποιου θηλυκού (το κάθε θηλυκό έλκεται) αν είσαι επιρρεπής
Αν και έχω φίλες χωρίς να είχα σεξουαλική επαφή (στο μέλλον δεν ξέρω!)
Αν και σημασία έχει η επικοινωνία πρωτίστως !
Αν και σε μένα (όπως σε "προλαλήσαντα") καλές μου φίλες μείνανε αυτές που μια πιθανή ερωτική περιπέτεια παρέμεινε στο χώρο του υποσυνείδητου ...
Γιατί οι γυναίκες εναντιώνεστε τόσο πολύ στο sex;
Πιστεύω ότι μπορεί να συνυπάρξουν η φιλία, το sex και μια ερωτική διάθεση χωρίς ακρότητες, εμπάθειες και εμμονές. Ακόμη και χωρίς να χαλάσεις την οικογένειά σου (αν έχεις), παράλληλα !
Άλλο η σύζυγος-οικογένεια και άλλο η φίλη-ερωμένη. Αρκεί να το θέλουν ως συμπλήρωμα-παράλληλα και οι δύο (και νομίζω ότι πολλοί-πολλές το θέλουν έτσι, αλλά δεν τολμούν να το ομολογήσουν. Για κοιταχθείτε λίγο στον καθρέφτη, γυναίκα και πρόκληση-φλερτ = όροι ταυτόσημοι, ανεξαρτήτως ηλικίας, « και οι παντρεμένες-παντρεμένοι έχουν ψυχή και δικαίωμα στον έρωτα» πρέπει υποχρεωτικά να έχουν μόνο ένα από τα δύο: έρωτας ή οικογένεια ; γιατί
Οι νεαρότεροι στην εδώ παρέα, να μην θέλουν μόνο για τον εαυτό τους την ελευθερία έκφρασης και συναισθημάτων !!! (και η μαμά –μπαμπάς ….ταφόπλακα ! ….μόνο εσάς, έχουν και αυτοί ζωή-συναισθήματα !!!)
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε