Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ποιες γυναικες κανετε φιλες?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Vasot02

# 41 στις 7/2/2011
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 111
'Aρεσαν+: 0%
ΚΑΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΦΙΛΙΑ !!

Σε οτι αφορα τις γυναικες για μενα ισχυει το ΟΛΑ Η ΤΙΠΟΤΑ...

Η θα υπαρχει κατι το ερωτικο η δεν θα υπαρχει τιποτα !!

Φιλους εχω λιγους και καλους δεν με ενδιαφερει να κανω γυναικες-φιλους

better_in_time

# 42 στις 10/2/2011
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 101
Απαντήσεις: 1.455
λενε μεσα απο μια φιλια καλη μπορει να υπαρξει μια τρελλη παθιασμενη απιστευτα ερωτικη σχεση.
στατιστικες λενε πως οι περισσοτερο ευτυχισμενοι γαμοι ξυπνουν μεσα απο μια φιλια.
τα συμπερασματα δικα σας.

εγω εμαθα να ξεχωριζω τους φιλους μου απο τους ερωτες μου,γιατι απο παιδι κανω περισσοτερη παρεα με αντρες παρα με γυναικες γιατι δεν ζητανε πολλα απο μας,λιγη παρεα,λιγο χαβαλε
(παρολο που αυτη η φιλια δεν με βοηθησε να καταλαβω πως σκεφτονται ) αχαχα
ομως τα παω πολυ καλα με τους αντρες εγω σε φιλικο επιπεδο.
εχω παρει πολλα
εχω μαθει το σημαντικοτερο.
οτι οι αντρες ειναι πιο ξεκαθαροι στο τροπο που σκεφτονται,δεν εχουν ποτε δυο επιλογες,εκτος και αν αυτες ειναι 2 γυναικες εκει παω πασο,απο καβαντζα αλλο τιποτα.στα υπολοιπα ομως ξερουν τι θελουν
αχαχα
η γυναικα νομιζω μπορει πιο ευκολα να ξεχωρισει την φιλια απο το ερωτικο κομματι,απο ενα αντρα!!!!

Τα συγκρατημένα πάθη κάνουν συνηθισμένους ανθρώπους

# 43 στις 10/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Οι άντρες ερωτεύονται με το μάτι (μη φωνάζετε, ερωτεύονται είπα, όχι αγαπάνε) που σημαίνει ότι πλησιάζουν τις γυναίκες που τους αρέσουν (πολύ ή λίγο) και ό,τι προκύψει. Αν δεν προκύψει κάτι, τότε ή εξαφανίζονται ή μένουν φίλοι έχοντας βαθιά πίσω στο κεφαλάκι τους την ερωτική έλξη που τους ασκεί η "φίλη" τους. Αυτή η έλξη άλλες φορές φουντώνει, άλλες φορές εξασθενεί (σημαντικό ρόλο παίζει πόσο καλυμμένος είναι σε προσωπικό και ερωτικό επίπεδο).

Οι γυναίκες από την άλλη ερωτεύονται με τον εγκέφαλο (συνήθως) άρα κάποιον που στην αρχή τον είδαν φιλικά (γιατί εμφανισιακά στην αρχή δεν τους έβγαλε αυτό το.... σε θέλω εδώ και τώρα) ζώντας τον καθημερινά ή έστω συχνά και βλέποντας ότι ταιριάζουν σε πολλά, είναι πολύ πιθανό (για να μην πω σίγουρα κάποια στιγμή της ζωής τους) από φιλικό να τους γυρίσει σε ερωτικό. Άρα κατά την άποψή μου δύσκολο να υπάρξει αγνή φιλία μεταξύ των δύο φύλων εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων που και πάλι ποτέ δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί με το πέρασμα των χρόνων και των συγκυριών.
Με λίγα λόγια πιστεύω ότι άντρες και γυναίκες μπορούν να είναι γνωστοί, αλλά κολλητοί νομίζω όχι. Τουλάχιστον εμένα δεν μου είχε τύχει όσο ήμουν ελεύθερη. Όντας τώρα δεσμευμένη υπάρχουν αρκετοί άντρες γνωστοί που θα μπορούσα να τους θεωρήσω φίλους (μέσω της κοινής μας παρέας με τον σύντροφό μου), αλλά δεν μπορώ να ξέρω τί σκέφτονται εκείνοι, κατά πόσο πιστεύουν στην αγνή φιλία μεταξύ των δυο φύλων ή όχι, άρα το χέρι μου δεν το βάζω στη φωτιά. Γι' αυτό κοιτάω να κρατάω μία απόσταση ασφαλείας προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

Και για να απαντήσω στην ερώτηση του θέματος πιο συγκεκριμένα, πιστεύω ότι οι μόνοι λόγοι για να μη δουν οι άντρες τις γυναίκες ερωτικά είναι να μη τους κάνει καθόλου κλικ ως γυναίκα (που και αυτό πολλές φορές ξεπερνιέται στην αναβροχιά, ειδικά αν υπάρχει το πράσινο φως απο την άλλη μεριά, αλλά εν πάσει περιπτώσει, δίνω μία πιθανότητα) ή να έχουν μία πολύ καλή σύντροφο, που τους καλύπτει σε όλους τους τομείς και δεν θέλουν να την διακινδυνεύσουν.

# 44 στις 10/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by why72
Οι γυναίκες από την άλλη ερωτεύονται με τον εγκέφαλο (συνήθως) άρα κάποιον που στην αρχή τον είδαν φιλικά (γιατί εμφανισιακά στην αρχή δεν τους έβγαλε αυτό το.... σε θέλω εδώ και τώρα) ζώντας τον καθημερινά ή έστω συχνά και βλέποντας ότι ταιριάζουν σε πολλά, είναι πολύ πιθανό (για να μην πω σίγουρα κάποια στιγμή της ζωής τους) από φιλικό να τους γυρίσει σε ερωτικό.

Δε νομίζω.Αν η άλλη σε δει από την αρχή φιλικά δεν υπάρχει περίπτωση να σε δει και ερωτικά.Για τις γυναίκες μιλάω,γιατί οι άντρες δεν δίνουμε σημασία σ'αυτά.Απο τη στιγμή που διαπιστώσουμε ότι μια φίλη μας βλέπει πλέον 'αλλιώς',δεν πα να την ξέρουμε από μωρό,αν μας αρέσει εμφανισιακά θα της κάτσουμε,ειδικά αν δεν υπάρχει τίποτα άλλο στον ορίζοντα.

naughtyM

# 45 στις 10/2/2011
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097

Παράθεση:
Originally posted by Sotos1

Παράθεση:
Οι γυναίκες από την άλλη ερωτεύονται με τον εγκέφαλο (συνήθως) άρα κάποιον που στην αρχή τον είδαν φιλικά (γιατί εμφανισιακά στην αρχή δεν τους έβγαλε αυτό το.... σε θέλω εδώ και τώρα) ζώντας τον καθημερινά ή έστω συχνά και βλέποντας ότι ταιριάζουν σε πολλά, είναι πολύ πιθανό (για να μην πω σίγουρα κάποια στιγμή της ζωής τους) από φιλικό να τους γυρίσει σε ερωτικό.

Δε νομίζω.Αν η άλλη σε δει από την αρχή φιλικά δεν υπάρχει περίπτωση να σε δει και ερωτικά.Για τις γυναίκες μιλάω,γιατί οι άντρες δεν δίνουμε σημασία σ'αυτά.Απο τη στιγμή που διαπιστώσουμε ότι μια φίλη μας βλέπει πλέον 'αλλιώς',δεν πα να την ξέρουμε από μωρό,αν μας αρέσει εμφανισιακά θα της κάτσουμε,ειδικά αν δεν υπάρχει τίποτα άλλο στον ορίζοντα.

Προσωπικα μπορω να σου πω οτι ειναι δυνατο να συμβει.
15 χρονια φιλια. οικογενειακοι φιλοι μαλιστα. Απο τοτε που εγω ημουν 5 και αυτος 11.
πως κατεληξε εκει που κατεληξε πριν 2 χρονια..
αλλα ηταν γρηγορο
δεν μας κρατησε ..(ευτυχως)..

Προλαυτα κραταμε ακομα κανονικη επαφη.
Don't forget to fall in love with yourself first...

# 46 στις 10/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM
Προσωπικα μπορω να σου πω οτι ειναι δυνατο να συμβει.
15 χρονια φιλια. οικογενειακοι φιλοι μαλιστα. Απο τοτε που εγω ημουν 5 και αυτος 11.
πως κατεληξε εκει που κατεληξε πριν 2 χρονια..
αλλα ηταν γρηγορο
δεν μας κρατησε ..(ευτυχως)..

Προλαυτα κραταμε ακομα κανονικη επαφη.

Νομίζω πως είναι πολύ διαφορετικό να γνωρίζεις κάποιον από τα παιδικά σου χρόνια και το να γνωρίσεις κάποιον μετά τα 25-30. Στην πρώτη περίπτωση πιθανόν να τον δεις κάποια στιγμή και ερωτικά, αλλά στην δεύτερη η πρώτη εντύπωση που θα σχηματίσεις για αυτόν δύσκολα θα αλλάξει (σε μια γυναίκα τουλάχιστον) η που θα τον δεις ερωτικά ή που θα είναι μόνιμος κάτοικος στην περίφημη friend zone των γυναικών.

# 47 στις 10/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Jack_Skellington
Νομίζω πως είναι πολύ διαφορετικό να γνωρίζεις κάποιον από τα παιδικά σου χρόνια και το να γνωρίσεις κάποιον μετά τα 25-30. Στην πρώτη περίπτωση πιθανόν να τον δεις κάποια στιγμή και ερωτικά, αλλά στην δεύτερη η πρώτη εντύπωση που θα σχηματίσεις για αυτόν δύσκολα θα αλλάξει (σε μια γυναίκα τουλάχιστον) η που θα τον δεις ερωτικά ή που θα είναι μόνιμος κάτοικος στην περίφημη friend zone των γυναικών.

Μπα όχι. Δεν έχει να κάνει η ηλικία, ή από πότε τον ξέρεις. Εχει να κάνει με το πόσο πολύ πιστεύει ότι ταιριάζετε. Πόσο τα βρίσκετε αρχικά σε φιλικό επίπεδο. Αλλάζει γνώμη αλλά ή δεν το δείχνει απο φόβο μη χάσει τη φιλία ή εντωμεταξύ έχει βρεθεί κάποιος άλλος πιθανός σύντροφος. Κάποια πράγματα είναι και θέμα timing να συμβούν.

naughtyM

# 48 στις 10/2/2011
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097

Παράθεση:

Παράθεση:

Μπα όχι. Δεν έχει να κάνει η ηλικία, ή από πότε τον ξέρεις. Εχει να κάνει με το πόσο πολύ πιστεύει ότι ταιριάζετε. Πόσο τα βρίσκετε αρχικά σε φιλικό επίπεδο. Αλλάζει γνώμη αλλά ή δεν το δείχνει απο φόβο μη χάσει τη φιλία ή εντωμεταξύ έχει βρεθεί κάποιος άλλος πιθανός σύντροφος. Κάποια πράγματα είναι και θέμα timing να συμβούν.

Akριβως αυτο. δεν νομιζω οτι εχει να κανει με την ηλικια. Αμα τα βρισκεται σαν ανθρωποι δεν θελει και πολυ να περασεις στην αντιπερα οχθη
ΥΓ. Αμεσως εσυ, τζακ, να θιξεις την ηλικια...Τστστσ...

Don't forget to fall in love with yourself first...

# 49 στις 10/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM
ΥΓ. Αμεσως εσυ, τζακ, να θιξεις την ηλικια...Τστστσ...

Ε αδικία δεν το πήγα στην ηλικία βασικά όσο στο πότε γνωρίζεις κάποιον και πόσο καιρό τον έχεις ζήσει. Νομίζω πως κάποιον που ξέρεις από τα παιδικά σου χρόνια τον νιώθεις πάντα πιο κοντά σου και επομένως το βρίσκω πιο λογικό να σου βγουν κάποια στιγμή πιο έντονα συναισθήματα για αυτό το άτομο. Αντίθετα κάποιον που θα γνωρίσεις σήμερα να τον δεις σαν φίλο από την αρχή φίλος θα παραμείνει (η απλά γνωστός τέλος πάντων).

# 50 στις 11/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Ε αδικία δεν το πήγα στην ηλικία βασικά όσο στο πότε γνωρίζεις κάποιον και πόσο καιρό τον έχεις ζήσει. Νομίζω πως κάποιον που ξέρεις από τα παιδικά σου χρόνια τον νιώθεις πάντα πιο κοντά σου και επομένως το βρίσκω πιο λογικό να σου βγουν κάποια στιγμή πιο έντονα συναισθήματα για αυτό το άτομο. Αντίθετα κάποιον που θα γνωρίσεις σήμερα να τον δεις σαν φίλο από την αρχή φίλος θα παραμείνει (η απλά γνωστός τέλος πάντων).

Εγώ νομίζω το αντίθετο,κάποιον που ξέρεις από τα παιδικά σου χρόνια πιο δύσκολα τον βλέπεις ερωτικά μετά(για να μην πω και ποτέ) αφού σχεδόν ξέρεις τα πάντα γι'αυτόν και δεν θα υπάρχει το στοιχείο της έκπληξης.Αν γνωρίσεις κάποιον άγνωστο όμως αργότερα,πχ σαν φοιτητής-τρια ή μέσω τρίτων μπορεί από φιλία να γίνει έρωτας.Ή να γίνει κατευθείαν έρωτας.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε