Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Η πεθερά μου δεν έχει ξεπεράσει την πρώην του άνδρα μου τα τελευταία 10 χρόνια!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

methismeno_troufaki

# 41 στις 7/2/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by chaotic
cerise, οπως ανέφερα παραπάνω, ο άντρας μου επηρρεάζεται αρνητικά με αυτά που του λένε για μένα και πολλές φορές τσακωνόμαστε. Αλλά και όταν παίρνει το μέρος μου κάποιες φορές, στενοχωριέται γιατί του δημιουργούν πρόβλημα. Δεν ξέρω εσύ τι αντοχές θα είχες αν σε έπαιρναν οι γονείς του τηλέφωνο κάθε τόσο για να σου μεταφέρουν νέα της πρώην και να σου πουν πόσο άχρηστη είσαι αφενός και αφετέρου αν έπαιρναν τον άντρα σου για να του υπενθυμίζουν πόσο άχρηστη γυναίκα παντρεύτηκε. Εμαθα ότι η αδελφή του έρχεται ταξίδι εδώ με την πρώην γιατί ως στόχο έχει να μας χωρίσει γιατί δεν αντέχει να μην έχει την κολλητή της στην οικογένεια, κάτι που ίσχυε για καιρό αφού είχαν 6 χρόνια σχέση. Μας τα λέει όλα ο αδελφός του. Εμένα προσωπικά με ενοχλούν αυτα. Εσύ, όπως λες είσαι διπλωμάτισσα και πολιτισμένη, εγώ δεν είμαι μάλλον...

Άσε τη διπλωματία και τον πολιτισμό και παιξτο τρελίτσα!!

Όσο και να θέλει η αδερφή του ή η πρώην δεν κατάλαβα ποια από τις δύο να σας χωρίσει αυτό είναι κάτι που εξαρτάται από εσάς,από εσένα συγκεκριμένα! Αυτές έρχονται πιστεύοντας ότι εσύ είσαι φοβισμένη και ανασφαλής και ποντάρουν μάλλον πιο πολύ σ'αυτό για να βγάλεις κάποια κακία ή κάτι τέτοιο και να έχουν πάτημα αργότερα να σε κατηγορήσουν στον άντρα σου και να δώσουν κι άλλες αφορμές στους γονείς του!

Μην τους κάνεις το χατήρι!!
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

methismeno_troufaki

# 42 στις 7/2/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
methismeno_troufaki, έχεις απόλυτο δίκιο! Είναι τόσες πολλές οι Ιαματικές πηγές που θα μπορούσαν να απασχολούν μια πεθερά all year round ! Βασικά, ξέχασες και της ... avene στη Γαλλία! Είναι πρώτης τάξεως ευκαιρία
october, αυτή τον έπαιρνε και της το ξέκοψε, αλλά συνεχίζει με mail και sms και καλά φιλικά. Δεν το καταλαβαίνω από τη στιγμή που της είπε να μην παει σπίτι του και ότι δεν έχουν τίποτε άλλο να πουν

Κάποιες γυναίκες απλά δεν έχουν αυτοσεβασμό!

Να κι ένα καλό καρφί για να πετάξεις!!

methismeno_troufaki

# 43 στις 7/2/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
methismeno_troufaki, έχεις απόλυτο δίκιο! Είναι τόσες πολλές οι Ιαματικές πηγές που θα μπορούσαν να απασχολούν μια πεθερά all year round ! Βασικά, ξέχασες και της ... avene στη Γαλλία! Είναι πρώτης τάξεως ευκαιρία
october, αυτή τον έπαιρνε και της το ξέκοψε, αλλά συνεχίζει με mail και sms και καλά φιλικά. Δεν το καταλαβαίνω από τη στιγμή που της είπε να μην παει σπίτι του και ότι δεν έχουν τίποτε άλλο να πουν

Όσο για την avene στη Γαλλία... Είπαμε ότι θέλει να ξεφορτωθεί την πεθερά του αλλά άμα τη στείλει στη Γαλλία και του έρθει μετά ο λογαριασμός θα τον χάσουμε καλέ τον άνθρωπο!!

chaotic

# 44 στις 7/2/2011
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 29
χαχα, το οικονομικό δεν το σκέφτηκα! ακριβή η γαλλία έχεις δίκιο! Αλλά και η ελευθερία είναι ακριβή στις μέρες μας

Ξέρεις, συμφωνώ απόλυτα με όσα λές και προτείνεις. Σίγουρα περιμενουν να πω κακία για να βρουν πάτημα. Δεν με νοιάζει τι κάνουν αυτοί στο σπίτι τους, εγώ δεν μπορώ να μας πρήζουν τα αυτιά και μην πω τι άλλο, επειδή υπάρχει αυτή η γυναίκα στη μέση. Σίγουρα δεν έχει αυτοσεβασμό. Αλλά τουλάχιστον θα μπορούσε να είναι πιο διακριτική. Και άνοιξα αυτό το θέμα επειδή έχω σαν πρόβλημα το ότι μας ενοχλούν απροκάλυπτα και επεμβαίνουν και όχι επειδή την έχουν στο σπίτι συνέχεια. Αν ήταν μόνο αυτό σκασίλα μου. Δεν βοηθαει όμως την κατάσταση γιατί η πεθερά μου δεν την έχει ξεπεράσει και τρέφει ακόμη ελπίδες. Η πρώην έστειλε μην. στον άντρα μου 10 χρόνια μετά το χωρισμό και αφού παντρευτήκαμε για να του πει ότι αυτός φταίει που χωρίσανε.Και έχει παιδί με άλλον!!!

methismeno_troufaki

# 45 στις 7/2/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Ξέρεις, συμφωνώ απόλυτα με όσα λές και προτείνεις. Σίγουρα περιμενουν να πω κακία για να βρουν πάτημα. Δεν με νοιάζει τι κάνουν αυτοί στο σπίτι τους, εγώ δεν μπορώ να μας πρήζουν τα αυτιά και μην πω τι άλλο, επειδή υπάρχει αυτή η γυναίκα στη μέση. Σίγουρα δεν έχει αυτοσεβασμό. Αλλά τουλάχιστον θα μπορούσε να είναι πιο διακριτική. Και άνοιξα αυτό το θέμα επειδή έχω σαν πρόβλημα το ότι μας ενοχλούν απροκάλυπτα και επεμβαίνουν και όχι επειδή την έχουν στο σπίτι συνέχεια. Αν ήταν μόνο αυτό σκασίλα μου. Δεν βοηθαει όμως την κατάσταση γιατί η πεθερά μου δεν την έχει ξεπεράσει και τρέφει ακόμη ελπίδες. Η πρώην έστειλε μην. στον άντρα μου 10 χρόνια μετά το χωρισμό και αφού παντρευτήκαμε για να του πει ότι αυτός φταίει που χωρίσανε.Και έχει παιδί με άλλον!!!

Μα δεν θέλει να είναι διακριτική!! Ξέρει τι θέλει, θέλει να σου σπάσει τα νεύρα, εσύ να σπάσεις τα νεύρα του άντρα σου και να αποδειχθεί ότι έκανε λάθος επιλογή που παντρεύτηκε εσένα αντί για εκείνη! Κι απ'ότι φαίνεται τα πρώτα "ματς" τα έχει κερδίσει!

Σας ενοχλούν οι γονείς του εννοείς έτσι?? Ξέρεις τι θα κάνεις την επόμενη φορά που θα πάρουν?? Μη σου πω ότι θα τους πάρεις εσύ μόνη σου ή καλύτερα να προτείνεις στον άντρα σου να πάρετε μαζί γιατί μπορεί να παραφράσουν ότι πεις και να βρεθείς και χρεωμένη μετά. Θα μιλάς νορμάλ σαν να μην συμβαίνει τίποτε, σα να σε λατρεύουν και να τους λατρεύεις και θα ρωτήσεις και τι κάνει η πρώην και το μωρό!

Τι στο διάολο?? Την πονηριά τι την έχουμε??

chaotic

# 46 στις 8/2/2011
author
Ωχ θα γελάσουμε! Δεν ξέρω αν θα είμαι καθόλου πειστική. Το καλό είναι ότι στο τηλέφωνο ακούνε μόνο, γιατί αν έπρεπε να βλεπόμαστε κι όλας θα τα'χανα. Πάντως πρέπει να της κόψω λίγο τον αέρα της εξ γιατί στο τέλος θα έθει και στο κρεβάτι μας αυτή. Είναι ηλιθιοδέστατη η ερώτησή μου, αλλά παίζει να τον γουστάρει ακόμα, ή το έχει πάρει εγωιστικά? Αφού μετά το χωρισμό τους είχαν σχέσεις και οι δύο. Και μάλιστα αυτή έμεινε έγκυος πριν από μένα και αποφάσισε να κάνει οικογένεια. Τι γίνεται πια... Και απ'ότι μου'πε ο άντρας μου πρώτη φορά αντέδρασε έτσι. Με τις άλλες ήταν πιο διακριτική.
Και κάτι άλλο. Για να λέει ο άντρας μου ότι του φάνηκε πολύ περίεργο αυτό που είχε πει (ότι αυτός φταίει που χώρισαν και τετοια), εγώ γιατί να μην τα θεωρώ περίεργα όλα αυτά που γίνονται? Συγκεκριμένα μου είπε ότι του φάνηκε σαν να μην έχει ξεκαθαρίσει τα πράγματα μέσα της για το παρελθόν. Τι περίεργος κόσμος... . Και τι νόημα έχει όλο αυτό, δηλαδή γιατί να μου τη σπάσει και να με προκαλέσει? Επειδη δεν έχει κάτι άλλο να κάνει ας πούμε? Πολλές ερωτήσεις. Και άντε να τα βγάλω πέρα τώρα εγώ. Θέλω να ξέρω τι γίνεται και τι παίζεται σε βάρος μου και σε βάρος της οικογένειάς μου..

Μιας και λές για πονηριά. Αμα είμαι τελείως χαλαρή, λες να ανοιχτούνε και να τα ξεράσουνε όλα? Η μιας και είναι και αυτοί παμπόνηροι θα το γυρίσουν αλλιώς κι εγώ πρέπει να παίζω το παιχνίδι τους συνέχεια?

μια άσχετη ερώτηση. Το τρουφάκι περιέχει ποτάκι και είναι μεθυσμένο?

methismeno_troufaki

# 47 στις 8/2/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Ωχ θα γελάσουμε! Δεν ξέρω αν θα είμαι καθόλου πειστική. Το καλό είναι ότι στο τηλέφωνο ακούνε μόνο, γιατί αν έπρεπε να βλεπόμαστε κι όλας θα τα'χανα. Πάντως πρέπει να της κόψω λίγο τον αέρα της εξ γιατί στο τέλος θα έθει και στο κρεβάτι μας αυτή. Είναι ηλιθιοδέστατη η ερώτησή μου, αλλά παίζει να τον γουστάρει ακόμα, ή το έχει πάρει εγωιστικά? Αφού μετά το χωρισμό τους είχαν σχέσεις και οι δύο. Και μάλιστα αυτή έμεινε έγκυος πριν από μένα και αποφάσισε να κάνει οικογένεια. Τι γίνεται πια... Και απ'ότι μου'πε ο άντρας μου πρώτη φορά αντέδρασε έτσι. Με τις άλλες ήταν πιο διακριτική.
Και κάτι άλλο. Για να λέει ο άντρας μου ότι του φάνηκε πολύ περίεργο αυτό που είχε πει (ότι αυτός φταίει που χώρισαν και τετοια), εγώ γιατί να μην τα θεωρώ περίεργα όλα αυτά που γίνονται? Συγκεκριμένα μου είπε ότι του φάνηκε σαν να μην έχει ξεκαθαρίσει τα πράγματα μέσα της για το παρελθόν. Τι περίεργος κόσμος... . Και τι νόημα έχει όλο αυτό, δηλαδή γιατί να μου τη σπάσει και να με προκαλέσει? Επειδη δεν έχει κάτι άλλο να κάνει ας πούμε? Πολλές ερωτήσεις. Και άντε να τα βγάλω πέρα τώρα εγώ. Θέλω να ξέρω τι γίνεται και τι παίζεται σε βάρος μου και σε βάρος της οικογένειάς μου..

Μιας και λές για πονηριά. Αμα είμαι τελείως χαλαρή, λες να ανοιχτούνε και να τα ξεράσουνε όλα? Η μιας και είναι και αυτοί παμπόνηροι θα το γυρίσουν αλλιώς κι εγώ πρέπει να παίζω το παιχνίδι τους συνέχεια?

μια άσχετη ερώτηση. Το τρουφάκι περιέχει ποτάκι και είναι μεθυσμένο?

Εξαρτάται από το πόσο πονηροί είναι! Μπορεί ναι, αλλά και πάλι θα κολλήσουν λίγο μέχρι να καταλάβουν τι έγινε και άλλαξες έτσι! Όπως και να έχει θα έχεις την ησυχία σου για λίγο!

Το methismeno_troufaki είναι μεγάλη ιστορία! Παρόλο που δεν πίνω καθόλου και τα δύο nick που είχα στο forum είχαν σχέση με ποτό (αυτό είναι το δεύτερο)! Πάντως σαν συνταγή έχει λίγο! Είναι τρουφάκια γεμιστά με δαμάσκηνο που το έχεις αφήσει να "μαριναριστεί" σε κονιάκ!

chaotic

# 48 στις 9/2/2011
author
τέλειο! δεν έχω ξανακούσει τρουφάκι με δαμάσκηνο, μόνο τα συνηθισμένα σοκολάτα ή καρύδα! θα το ψάξω εννοείται!!!

ωραία λοιπλον.Ας τους αποσυντονίσω να ηρεμήσουμε

methismeno_troufaki

# 49 στις 9/2/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
τέλειο! δεν έχω ξανακούσει τρουφάκι με δαμάσκηνο, μόνο τα συνηθισμένα σοκολάτα ή καρύδα! θα το ψάξω εννοείται!!!

ωραία λοιπλον.Ας τους αποσυντονίσω να ηρεμήσουμε

Δεν ξέρω αν το βρεις κάπου! Είναι επινόηση της μαμάς μου! Το θυμάμαι που το έκανε όταν ήμουν μικρή και πήγαινα πάντα και έτρωγα τα δαμάσκηνα!

Κοίτα ή που θα αποσυντονιστούν για λίγο και θα βρεις έστω και παροδικά την ησυχία σου μέχρι να ξαναρχίσουν κάτι άλλο ή θα καταλάβουν ότι δεν φοβάσαι να αντιμετωπίσεις κάποια πράγματα και ότι δεν υστερείς σε τίποτε από την πρώην και θα ησυχάσεις μια και καλή! Ελπίζω να συμβεί το δεύτερο!!

chaotic

# 50 στις 9/2/2011
author
αχ μακάρι να συμβεί το δεύτερο! Πολύ ωραία ιδέα είχε η μητέρα σου! Τα λατρεύω τα δαμάσκηνα και τώρα έτσι όπως τα σκέφτομαι μέσα σε τρουφάκι!!!
λες αυτή να τον γουστάρει ακόμη τον άντρα μου?

paola123

# 51 στις 12/2/2011
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Τρικάλων / Φαρκαδόνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8
jiasu kopela mu.kalispera ;lipon asxolise poli me to thema afto .ego tha su elega mia mikri simvoli.agapas ton antra su? aftos sagapai?.lipon me afto asxolisu.tus allus astus apekso.den ine i ikogenia su.i dhikia su ise esi ,o antras su ,ke to moro su.kanenas allos .an afti thelun tin proin i oxi astus na kurevunte.esi anarotisu an o antra su dini simasia se afto.an aftos den dini simasia ke agapai enena den exi kanenas ke tipota simasia.kita to spiti su.afto ine pano ke prin apo ola.i ikogenia su.mathe na zis me ta thelo su ,ke oxi ta thelo ke ta kapritsia ton allon.elpizo na su apantisa sto erotima su ,su apantai mia gineka mu ine pantremeni dekaenea xronia.

chaotic

# 52 στις 14/2/2011
author
paola123, σε ευχαριστώ. Είπες κάτι που πρέπει γενικά να ακολουθώ στη ζωή μου, όχι μόνο στην περίπτωση για την οποία ανοιξα θέμα εδώ. Οτι πρέπει να ζω με τα θέλω μου και όχι με αυτά των άλλων. Από κει ξεκινάνε όλα, ειλικρινά σ'ευχαριστώ πολύ
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost