Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΕΝΣΙΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ

Σελίδα : 1

anastasia351976

# 1 στις 6/2/2011
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Ενσιμα και αποζημιωση

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ...ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΠΕΙΧΗΡΗΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 9 ΜΗΝΕΣ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΕΝΣΗΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΚΑΙ ΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΙΣΙΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΑΝ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΟΘΕΙ ΑΛΛΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΠΡΩΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ Ή ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ? ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΣΩ ΤΑ ΧΑΜΕΝΑ ΕΝΣΥΜΑ ΜΟΥ ?ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΩ?ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ....

cerise

# 2 στις 8/2/2011
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Τα ένσημα δεν μπορεί να σου τα στερήσει κανείς. Εκτός κι αν δεν έχεις υπογράψει στο βιβλίο και τη σύμβαση. Είναι ποινικό αδίκημα .
Η επιθεώρηση εργασίας θα σε πληροφορήσει τι έχει κάνει ο εργοδότης.
Τα ένσημα τηρούνται πλέον ηλεκτρονικά στον Ασφαλιστικό σου φορέα και μπορείς κάλλιστα να το δεις άσχετα αν αργήσεις να πάρεις τα δελτία στο χέρι.
Οσο γι αποζημίωση , αν δεν σε απολύσουν δεν θα πάρεις.

somebody961

# 3 στις 8/2/2011
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019
Μέσα στα αντικείμενα της εργασίας σου συμπεριλαμβανόταν και το να γράφεις επιστολές ή κείμενα γενικά;
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

Ran_Tan_Plan

# 4 στις 8/2/2011
author
Ανδρας / 60 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:
Originally posted by cerise
Τα ένσημα δεν μπορεί να σου τα στερήσει κανείς. Εκτός κι αν δεν έχεις υπογράψει στο βιβλίο και τη σύμβαση. Είναι ποινικό αδίκημα .
Η επιθεώρηση εργασίας θα σε πληροφορήσει τι έχει κάνει ο εργοδότης.
Τα ένσημα τηρούνται πλέον ηλεκτρονικά στον Ασφαλιστικό σου φορέα και μπορείς κάλλιστα να το δεις άσχετα αν αργήσεις να πάρεις τα δελτία στο χέρι.
Οσο γι αποζημίωση , αν δεν σε απολύσουν δεν θα πάρεις.

Ειτε εχει υπογραψει ειτε οχι το βιβλιο ή οτιδηποτε αλλο, η υπαλληλικη σχεση αποδεικνυεται απλα με ενα μαρτυρα στον εποπτη εργασιας.
Κια βεβαιως δικαιουται τα ενσημα τα οποια και θα παρει εφ' οσον προβει σε σχετικη καταγγελια.

Η αποζημιωση για 9 μηνες ειναι ελαχιστη αλλα πρεπει να διεκδικησει απολυση για να μπει στο ταμειο ανεργιας (εδω βεβαια υπαρχει ενα μικρο προβλημα γιατι πιθανον δεν την εχει κανει προσληψη οποτε πρεπει να υπαρξει εκθεση απο τον εποπτη εργασιας) και να παιρνει το σχετικο επιδομα ανεργιας για ενα (μικρο) διαστημα.
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost