Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χαίρε θράσος αθάνατο!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Dardana

# 21 στις 25/9/2006
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
'Aρεσαν+: 0%
Δε λεω, το θεμα ειναι διαχρονικο, αλλα σε περιπτωση που δεν το προσεξατε το θεμα αυτο γραφτηκε πριν απο τρια χρονια.

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 22 στις 25/9/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Παντα εκτοσ θεματος βγαινω...σνιφ!!!!!!!!!!!!!

Dardana

# 23 στις 25/9/2006
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by ZOSEFIN
Παντα εκτοσ θεματος βγαινω...σνιφ!!!!!!!!!!!!!

Καλα, μην το παιρνεις ΤΟΣΟ κατακαρδα. Εκτος θεματος δεν εισαι, μονο λιγο εκτος χρονου.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 24 στις 7/11/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΕΣΑΙ ΕΣΥ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ? ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΝΑ ΑΡΠΑΞΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ...ΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ Η ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ? ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΜΩΣ. ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΑΤΤΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ. ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΤΟΤΕ...ΤΗΝ ΒΑΨΑΜΕ! ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ? ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ,ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ!

Μυρτώ

# 25 στις 7/11/2006
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Λοιπόν... έχουμε και λέμε...

Το θέμα το έβαλα το 2003 ... ούτε που θυμάμαι τι αφορούσε...

Για να τα πάρω , θα είχα τους λόγους μου...

Και για να το ξεκαθαρίσω...ποτέ δεν πάτησα σε ξένες πλατούλες για οτιδήποτε οπότε έχω κάθε δικαίωμα να τα παίρνω σε τέτοιες περιπτώσεις...
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

somebody961

# 26 στις 11/11/2006
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Ναι, μου έτυχε προς γνώση και συμμόρφωση του αντιγραφέα.
Εργάζομαι σε τεχνικό τμήμα υπολογιστών.
Κάποια στιγμή δεν άντεξα και του είπα, με τον τσαμπουκά του ασχολούμενου από το 1984 με τους υπολογιστές που ταιριάζει:
Ακου να σου πω φίλε, αντέγραψε με όσο θέλεις. Πάντα θα είσαι ένα βήμα και περισσότερα πίσω!
Οκ, έμαθες από εμένα πως να στήνεις ένα pc πχ. και το "πουλάς". Κάνε κράτει όμως επειδή ότι και να κάνεις, ποτέ δεν θα με φτάσεις.
Σορυ για την "σιγουριά".
Οτι και να ξέρεις, θα είμαι μπροστά!.
Τι θέλω να πω με το 'υφάκι΄ που πολλοί θα διακρίνουν:
Αν αγαπάμε τη δουλειά μας και είμαστε σε μόνιμη εγρήγορση με αυτήν, δεν έχουμε να φοβόμαστε κανέναν!
Αφήστε τους να σας κυνηγούν!
Μπορεί να είναι έως και η καλύτερη πηγή διασκέδασης!

Και έχω διασκεδάσει πολύ με αυτή τη φάση...
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

humorous5

# 27 στις 11/11/2006
author
Ανδρας / 74 / Παντρεμένος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 64

Δυστυχώς

Δυστυχώς αυτά συμβαίνουν στην Ελλάδα, όπως και τόσα άλλα κακά!. Και δυστυχώς αυτοί οι θρασείς υπάρχουν ίσως παντού, και δεν είναι μόνο θρασείς. Είναι κυρίως κακοί - μοχθηροί, είναι εκείνοι που χαίρονται περισσότερο για οποιοδήποτε κακό παθαίνουν οι άλλοι, παρά για όποιο καλό μπορέι να συμβεί στους ίδιους. Και δυστυχώς και πάλι, όσοι δεν είμαστε σαν αυτούς πολύ δύσκολα μπορούμε να τους αντιμετωπίσουμε! Εκτός κι αν πάρουμε .. πολυβόλο και πυροβούμε!!! Αυτό αν θυμάστε συνέβη στη Κρήτη, όταν καθηγητές έκλεψαν εργασία φοιτητού και την παρουσίασαν σαν δική τους, με αποτέλεσμα να σκοτώσει 2 αν θυμάμαι καλά! Αυτά.

MariaAg

# 28 στις 13/11/2006
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 80
Γειά σου Μυρτώ! Υπάρχει μία παροιμία που λένε οι ομογενείς [προς Θεού, χωρίς καμία ρατσιστική διάθεση] που λέει: το θράσος είναι δεύτερη ευτυχία... όπως αντιλαμβανόμαστε όλοι, ο θρασύς άνθρωπος όσο αδιαφορούμε ακόμη και δείχνοντάς του ότι γνωρίζουμε σε τι αποβλέπει, τόσο περισσότερο αποθρασύνεται... Την αδιαφορία την αντιλαμβάνεται ή σαν χαζομάρα ή σαν δειλία..[με όλο το σεβασμό].. Οπότε κατά την άποψή μου, 'καθάρισμα' χωρίς δεύτερη κουβέντα. Λίγο σκηρό αλλά αποτελεσματικό, δεν ζούμε σε κοινωνία Αγγέλων.. Προσωπικά σαν ανερχόμενο στέλεχος μεγάλης βιομηχανίας αντιμετώπισα ένα κατεστημένο κουμπαριών και συγκενών.... στην αρχή πήγαινα με το σταυρό στο χέρι... Πολύ μα πολύ δουλειά, όλο νυχτερινά πολλές ώρες και σαμποτάρισμα της εργασίας μου... Χωρίς πολλά λόγια καθάρισα τον μεγάλο ρουφιάνο... ο κύριος έκανε τα ρεπό όλων των πρόισταμένων χωρίς να παίρνω εγώ τα δικά μου.. Το αφεντικό μου τον απέλησε. Χρειάστηκε χωρίς να υπερβάλω ψυχιατρική υποστήρηξη. Το σόκ του ήταν μεγάλο!! 15 χρόνια ρουφιάνος, τον καθάρισα.... Μετά 10 μέρες τον ξαναφέρανε στη δουλειά αλλά ήταν αρνάκι... Όλοι οι παλαιώτεροι μου είπαν ότι καλά τον έκανα! Ντρέπομαι μέν και δεν με τιμά αυτό που έγινε άλλα έπρεπε να επιβιώσω.... Μυρτώ μην προσπαθείς να τον συνετίσεις, ο άνθρωπος δεν αλάζει.....

# 29 στις 13/11/2006
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γειά σου Μυρτώ! Υπάρχει μία παροιμία που λένε οι ομογενείς [προς Θεού, χωρίς καμία ρατσιστική διάθεση] που λέει: το θράσος είναι δεύτερη ευτυχία... όπως αντιλαμβανόμαστε όλοι, ο θρασύς άνθρωπος όσο αδιαφορούμε ακόμη και δείχνοντάς του ότι γνωρίζουμε σε τι αποβλέπει, τόσο περισσότερο αποθρασύνεται... Την αδιαφορία την αντιλαμβάνεται ή σαν χαζομάρα ή σαν δειλία..[με όλο το σεβασμό].. Οπότε κατά την άποψή μου, 'καθάρισμα' χωρίς δεύτερη κουβέντα. Λίγο σκηρό αλλά αποτελεσματικό, δεν ζούμε σε κοινωνία Αγγέλων.. Προσωπικά σαν ανερχόμενο στέλεχος μεγάλης βιομηχανίας αντιμετώπισα ένα κατεστημένο κουμπαριών και συγκενών.... στην αρχή πήγαινα με το σταυρό στο χέρι... Πολύ μα πολύ δουλειά, όλο νυχτερινά πολλές ώρες και σαμποτάρισμα της εργασίας μου... Χωρίς πολλά λόγια καθάρισα τον μεγάλο ρουφιάνο... ο κύριος έκανε τα ρεπό όλων των πρόισταμένων χωρίς να παίρνω εγώ τα δικά μου.. Το αφεντικό μου τον απέλησε. Χρειάστηκε χωρίς να υπερβάλω ψυχιατρική υποστήρηξη. Το σόκ του ήταν μεγάλο!! 15 χρόνια ρουφιάνος, τον καθάρισα.... Μετά 10 μέρες τον ξαναφέρανε στη δουλειά αλλά ήταν αρνάκι... Όλοι οι παλαιώτεροι μου είπαν ότι καλά τον έκανα! Ντρέπομαι μέν και δεν με τιμά αυτό που έγινε άλλα έπρεπε να επιβιώσω.... Μυρτώ μην προσπαθείς να τον συνετίσεις, ο άνθρωπος δεν αλάζει.....
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost