Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ανησυχιες απο τρομερή μου ηλιθιότητα;;;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

vags76

# 1 στις 17/2/2011
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Ανησυχιες απο τρομερή μου ηλιθιότητα;;;

καλησπερα σε ολες/ολους,

για τις συστασεις ειμαι ο Βαγγελης και οχι δεν ειμαι καλα!!!Εδω κ 3 χρονια εχω σχεση με μια κοπελα και η ιστορια εχει ως εξης.....
τον πρωτο χρονο ολα καλα μελια πολλα κτλ κτλ....μεχρι που αποφασισαμε στον 1 μιση χρονο να παντρετουμε και να βρουμε και σπιτι.....ξεκινησαμε να ψαχνουμε λοιπον να αγορασουμε μαζι....και καποιο δανειο μεχρι που ειχαν την φαεινη ιδεα οι γονεις μου να το αγορασουν στο ονομα μου βαζοντας και καποιο δανειο βεβαια...κ κει ξεκινησαν ολα, κοπηκαν οι επισκεψεις σπιτι απο πλευρας της, αποφασισε οτι το σπιτι που θα παρουμε θα ειναι κοντα στην μαμα της ασχετα με το ποιος πληρωνει κ συνεχιστηκε με το να απορριπτει κ στην συνεχεια να απορριπτω το ενα σπιτι πισω απο το αλλο...ναι οκ ξερω τι θα πειτε σαν τα μικρα παιδακια- μονο που εδω μας διναν τα λεφτα κ το παιζαμε κ δυσκολοι...anyway...ο υπολοιπος εναμισης χρονος πηγε ετσι απορριπτωντας το ενα σπιτι πισω απο το αλλο...η μουρμουρα κ η κλαψουρα πηγαινε ρολοι- και που μας σχολιαζουν οι γυρω οτι δεν εχουμε βρει σπιτι ακομα κ οι γονεις μου φωναζουν τι κανετε κ τι κανετε-παρεπιμπτοντως με τους γονεις της βγηκαμε μια φορα γνωριστηκαν κ απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση-. φτανουν χριστουγεννα της λεω ωπα φτανει μ εσκασες...(ναι επιτελους το ειπα!!!μπραβο μου- συνηθως δεν μιλαω απλα καταπινω και φτανει αυτος ο μηνας που επιτελους ειδα ενα σπιτι και το κλεισα ακριβως οπως το συζητησαμε κ ολα ωραια.

ελα ομως που κατι με τρωει κ καναμε σημερα μια κουβεντα κ την βλεπω αμετανοητη...αρχισε παλι να κατηγορει τους δικους μου οτι μας καθυστερουν ο θειος σου φταιει για αυτο ο αδερφος σου ειναι ετσι κλπ κλπ και μα τι ΒΛΑΚΑΣαντι να την στειλω απο κει που ρθε καθομαι κ ακουω κ το θεικο"καλα μα δεν ειπαμε να εχει κ τζακι οχι οτι με πειραζει αλλα τον χειμωνα που θα χει κρυο να μην φερνω την μανα μου να καθομαστε διπλα του??"

εσκασα παιδια δεν μπορω αλλο κ πειτε μου πραγματικα πειτε μου που εχω το λαθος- το μονο που σκεφτομαι ναπροσβληθηκε που θα μου περναν το σπιτι "δικο μου"...ειναι ετσι;- μαλλον οχι...

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΠΟΤΑ καποιος/α να μου δωσει μια συμβουλη αν κ σημερα πειστηκα οτι δεν χρειαζεται πολυ σκεψη. καποιος/α να με βρισει οτι εχω λαθος.
ευχαριστω πολυ που με διαβασατε, ελπιζω να μην σας ζαλισα.

καλο βραδυ!!

morgoth

# 2 στις 18/2/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 3.461
καταρχας προσπαθησε να τα δεις λιγο ψυχραιμα. Τα πραγματα ειναι εν τη γεννεση τους.

Υποθέτω πως η κοπέλα ζουσε ίσως και ζει με τη μανα της και το πατερα της?
Λίγη σημασια εχει αυτο στο απο δω και πέρα..

Εφοσον την θες οφειλεις να της κανεις μια κουβέντα για το τι σημαινει νεα οικογενεια, συντροφος κτλ.
Σε μια νεα οικογένεια οι γονεις κτλ μένουν ΑΠΕΞΩ. Εννοειτε πως καποιες φορες θα τους επισκέπτεστε ή θα σας επισκεπτονται αυτοι.. Το πως, ποτε κτλ μπορείς να το συζητήσεις και συμφωνήσεις απο τώρα.
Το ίδιο και η επιλογη του σπιτιου. Θα ειναι με γνωμονα το συμφερον σας, τα οικονομικά σας κτλ.
Εφοσον σε πειράζει και σε τρώει να μη δεχτεις επουδενι να παρετε σπιτι κοντα στη μανα της. ΕΠΟΥΔΕΝΙ...
Και κατα τη γνώμη μου να κρατησουν οι δικοι σου τα λεφτά και να πατε να νοικιασετε να μεινετε μαζι ΧΩΡΙΣ ΠΑΝΤΡΕΙΑ. Δε ξέρω αν το κανετε ηδη. Μαλλον όχι. Πα΄ντως μη καταπινεις άλλο. Όσο θα σε βρισκουν μποσικο θα πεφτει η σφαλιαρα συννεφο.

inioxos52

# 3 στις 18/2/2011
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281
Filtate Euaggele, 35arises xwris na didax8eis tpt apo tin zwi. Kai to lew auto, giati ofeiles na eixes katalaveis mexri twra, pws i gkomena souxei parei ton aera kai se exei kanei gio-gio re sy.

Ante agori mou steiltina na vasanizei tin mana tis, kai vres ena koritsi tis prokopis, giati mautin pou emplekses mauri zwi 8a peraseis. Sto lew, kai min mas zitas argotera edw mesa ta resta, giati ws gnwston meta tin apomakrunsi ek tou tameiou........
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 4 στις 18/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
... kai vres ena koritsi tis prokopis, ...

Καλό... Μπουχαχα!!!
Κορίτσι της προκοπής! χα!χα! Καλό!

Μα ρε σεις στην Ελλάδα, πάνω κάτω οι γυναίκες παρόμοια συμπεριφέρονται (αθάνατη ελληνική οικογένεια και κουλτούρα!Πονηρεμένες, κουτοπονηρεμένες κόρες).
Καλά εσείς που ζείτε;...

inioxos52

# 5 στις 18/2/2011
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Παράθεση:
Originally posted by Breaker

Παράθεση:
... kai vres ena koritsi tis prokopis, ...

Καλό... Μπουχαχα!!!

Μα ρε σεις στην Ελλάδα, πάνω κάτω οι γυναίκες παρόμοια συμπεριφέρονται (αθάνατη ελληνική οικογένεια και κουλτούρα!Πονηρεμένες, κουτοπονηρεμένες κόρες).
Καλά εσείς που ζείτε;...

Breaker, kalo 8atan na akonizeis pote pote to mayro xioumor sou, giati skouriazei eukola, kai den strofarei me anesi!!!
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 6 στις 18/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Breaker, kalo 8atan na akonizeis pote pote to mayro xioumor sou, giati skouriazei eukola, kai den strofarei me anesi!!!

Mallon ftaiei pou den exo ethistei akomi me to pliktrologio...kai den exei ginei to filaraki moy.

Kalimera

# 7 στις 18/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παιχνίδια κυριαρχίας, εγωϊσμού και επιβολής ορίων (και απο τον έναν και απο τον άλλο)!!!

Συζήστε πρώτα παιδιά, δείτε αν ταιριάζουν τα χνώτα σας σε καθημερινή βάση, δείτε αν η οικογένεια που θα δημιουργήσετε ΕΣΕΙΣ είναι πάνω απ' όλα και μετά βάλτε τέτοιους νταλκάδες (οικονομικούς) στο κεφάλι σας. Καλές οι σχέσεις στο χαχαχούχα τους, καλά και τα όνειρα, αλλά αξίζει να παίρνεις αποφάσεις αφού ζήσεις πρώτα την πραγματικότητα.

silver80

# 8 στις 18/2/2011
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 1.322
Προφανως παιζει αυτο το ανωριμο παιχνιδι για 2 λογους:

- γιατι το σπιτι θα ηταν στο ονομα σου, οποτε σκεφτεται η δικια σου ισως και με την βοηθεια της μανας της ''θα του κανω λιγα τσαλιμια μεχρι να τον ψησω και θα του πεταξω την ιδεα να γραφτει το ακινητο και στους δυο'' ασφαλως βεβαια και δεν εχει δικαιο μια και το σπιτι θα το πληρωναν οι δικοι σου!!!

Κουτοπονηριες...

- την δασκαλεψε η μαμα της να βρειτε ενα σπιτι κοντα σε αυτην για να πηγαινοερχεται καθημερινα και να επεμβαινει στην ζωη σας.

Εγω εχω να σου πω οτι εισαι τυχερος μεσα στην ατυχια σου, τυχερος γιατι αν δεν γινοταν τωρα αυτο με το σπιτι θα την πατουσες και μαζι με την κοπελα θα παντρευοσουν και την μανα της...

Το θεμα με το σπιτι ειναι το δεντρο, ο τροπος που σκεφτεται και αντιλαμβανεται τα πραγματα ειναι το δασος. Αυτο να λαβεις υποψιν και να φυγεις τρεχοντας.
μέτρον άριστον!

morgoth

# 9 στις 18/2/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 3.461
ετσι ακριβώς.. ο τροπος σκεψης ειναι το χειροτερο πραγμα. αμα σου αρεσε και ησουν στα ιδια επιπεδα δε θα σε πειραζε...

# 10 στις 18/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν ποτέ σκεφτώ να παντρευτώ θέλω να έρθει κάποιος και να μου χώσει μια σφαλιάρα γερή μπας και συνέλθω.

Όσο για σένα θεματοθέτη το είπες και μόνος σου

Παράθεση:
Από το μέλος vags76 - 17/02/11 08:14
... μα τι ΒΛΑΚΑΣαντι να την στειλω απο κει που ρθε καθομαι κ ακουω ...

οτιδήποτε άλλο είναι περιττό.

hns1602

# 11 στις 18/2/2011
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.719
H περίπτωσή σου μου θυμίζει κάτι κουμπάρους μου!

Αυτός ένα μάλαμα... αυτή "κορίτσι για σπίτι"... στην αρχή πήγαινε με τα νερά του... συμφωνούσε σε όλα... στην πορεία της πρότεινε να συζήσουν... αυτή του είπε ότι θα έχει πρόβλημα με τον πατέρα της και ότι μόνο παντρεμένοι μπορούν να ζήσουν κάτω από την ίδια στέγη... της προτείνει γάμο... του λέει ότι για να παντρευτούν πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσουν σπίτι... το σπίτι πρέπει να είναι καινούριο, με 3 υπνοδωμάτια (γιατί θεωρούσε δεδομένο το ότι θα κάνουν 2 παιδιά και ότι το κάθε παιδί πρέπει να έχει το δικό του δωμάτιο), μεγάλο σαλόνι και φυσικά, το σπίτι να είναι κοντά στη μητέρα της για να τους βοηθάει όταν κάνουν παιδιά!

Ο κουμπάρος μπαίνει στο τρυπάκι να ακολουθήσει τις επιθυμίες της που σύντομα πείσθηκε ότι είναι και δικές του... ξέρεις πια είναι η ζωή του σήμερα;

Κάνει δύο δουλειές για να τα βγάλει πέρα με το δάνειο... η τύπισσα δε δουλεύει με τη δικαιολογία ότι αργά η γρήγορα θα κάνουν παιδί (το οποίο δεν είναι καν στο δρόμο ακόμα) και είναι και διαρκώς ανικανοποίητη... δεν της φτάνουν τα λεφτά που έχει στα χέρια της γιατί δεν μπορεί να κάνει τα ψώνια που θέλει, δεν μπορεί να κάνει τις διακοπές που θέλει... και παραπονιέται...

Και τώρα ρωτώ... ποιος φταίει; Αυτή που ζητάει διαρκώς ή αυτός που τα ανέχεται και δεν της βάζει φρένο;

Γιατί όταν επιτρέπεις σε έναν άνθρωπο να σου φέρεται με αυτόν τον τρόπο... είναι σαν να τον ενθαρρύνεις να συνεχίσει να σου φέρεται έτσι και γιατί όχι να σου κάνει και χειρότερα...

Αν δε θες λοιπόν στο μέτωπό σου την ταμπέλα του μ*λ*κα... ρίξ' της ένα σουτ να πάει να βρει άλλο κορόϊδο, γιατί γυναίκα που σκέφτεται με αυτόν τον τρόπο... όσο καλό κορίτσι και να είναι... θα σε ζορίσει και μετά θα είναι πιο δύσκολο να πάρεις τέτοιες αποφάσεις...
I want a perfect body... I want a perfect soul...

Ran_Tan_Plan

# 12 στις 18/2/2011
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Βαγγελα σου ετοιμαζει μια κασκαρικα η δικια σου που θα τη φυσας και δε θα κρυωνει με τιποτα!
Πακετο σου φερνει τη μουαμα να ζησει τα στερνα της μαζι σας!!

Σου'χει παρει τον αερα και σε παει πιπα-κwλο.

Ξυπνα Βαγγεληηηηη!!!

...μην καταντησεις σαν εμενα με την Ανδρομαχη!
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

melpo1221

# 13 στις 17/2/2011
author
Γυναίκα / 40 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 12
καλησπερα απο οτι καταλαβαινω και μπορει να πεφτω και εξω μαλλον την ενοχλει που οι δικοι σου θα στο αγορασουν οχι ομως τοσο γιατι θα ειναι στο ονομα σου αλλα σαν απο εγωισμο μου ακουγεται (θα παμε κοντα στην μανα μου θα εχει τζακι για την μανα μου)Και δεν λεω μπορει η κοπελα να αγαπαει την μανα της αλλα δεν νομιζω οτι ειναι αυτο.Αν και δεν τις καταλαβαινω αυτες τις ανοησιες γιατι στην τελικη μαζι θα μεινετε σε αυτο το σπιτι και θα φτιαξετε την κοινη σας ζωη τεσπα.Παντως αιτια χωρισμου δεν μου ακουγεται απλα χρειαζεται να βρεις ενα τροπο να την πεισεις οτι οι γονεις σου το κανουν γιατι θελουν να σας βοηθησουν και εεσεις θα ζησετε εκει και οχι αυτοι.Τωρα αν δεν καταφερεις να την πεισεις θα βρεις κατι και θα της πεις οτι το βρηκες και το εκλεισες και τελος γιατι αλλιως θα ψαχνετε μεχρι τις επομενες εκλογες

aspa_21

# 14 στις 18/2/2011
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 20

Παράθεση:
Originally posted by Breaker

Καλό... Μπουχαχα!!!

Καλά εσείς που ζείτε;...

χεχεχε..τ' ακούσαμε κι'αυτό!!Μάλλον έχεις πικρή εμπειρία απο τέτοιου τύπου γυναίκας..γιατί δεν εξηγείται αλλιώς..
Το να τσουβαλιάζεις όμως όλες τις γυναίκες και να τις λές κουτοπόνηρες είναι κάπως ..
Για μένα δεν έχει να κάνει με το φύλλο αλλα με τον άνθρωπο γενικότερα..
Και γω 19 χρονών ήμουνα όταν έκανα δική μου οικογένεια και ούτε πίσω απ'τα φουστάνια της μάνα μου έτρεχα..ούτε του ζήτησα ποτέ να κόψει τις σχέσεις του με τους δικούς του.Το ζευγάρι πρέπει να βάζει κάποια όρια όσον αφορά τους γονείς και απ'τις δυο πλευρές.

# 15 στις 18/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by aspa_21
...

Σεβαστές οι απόψεις σου.
Φυσικά εγώ έχω τις δικές μου απόψεις, αυτό όμως δεν έχει καμιά (μα καμιά) σημασία, ειδικά εδώ μέσα...

Οπότε όλα ok...

wish_

# 16 στις 18/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δε λες καλά που το κατάλαβες πριν πάρεις το σπίτι και κυρίως πριν την παντρευτείς.

Τυχερός είσαι!

modexristos

# 17 στις 18/2/2011
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 7.888

Παράθεση:
Originally posted by vags76
καποιος/α να με βρισει οτι εχω λαθος.

Εμ λαθος εισαι Βααγγελη μου !

Επρεπε να της φας ολη την προικα πρωτα και μετα να την στειλεις.
Παιξε και κανα τζοκερ ρε συ.
Ετσι ειναι, αν ετσι πιστευεις οτι ειναι.

october

# 18 στις 18/2/2011
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 269
και τι δε θα εδινα για να εμενα μονη μου
το τζακι θα με πειραζε...
α ρε μερικες γυναικες...

εφοσον το σπιτι θα το πληρωνεις μονο εσυ και δε θα συνεισφερει η αλλη, στο ονομα σου να μπει
εκτος και αν το δανειο ειναι στο ονομα και των 2 σας

# 19 στις 18/2/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βαγγέλη,

προφανώς πάντα φοράτε στα πραγματικά σας προβλήματα ετικέτες όπως "τζάκι", "μαμά" κλπ.

Μόλις τελείωσουν οι ετικέτες τότε θα καταλάβεις το πραγματικό πρόβλημα που έχεις μαζί της.

Και όλα τα χατήρια να σου κάνει και να της κάνεις, κάτι μου λέει ότι πάλι θα τσακώνεστε....

Καλή συνέχεια!

vags76

# 20 στις 18/2/2011
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 3

Merci ολους σας!!

Ευχαριστώ πολύ όλους/ες

Δεν ειχα διαφορετικές σκέψεις τελικά enough with bullshit...αντε κ πολλά ανέχτηκα...απλά ήθελα να δώ μήπως βρεθεί κάποιος/α να μου πει κάτι διαφορετικό επί του θέματος...συζητησεις έκανα πολλές αλλαγή δεν είδα μας μαρανε το τζάκι βλέπεις....anyway....

κ πάλι ευχαριστω για τις για τις συμβουλές σας και τις απαντήσεις σας

ενα καλό σ/κ για όλους μας με υγεία πάνω από όλα....
Φιλιααααά
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.