Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν τον καταλαβαινω....

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

zaxaroula29

# 1 στις 3/3/2011
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

Δεν τον καταλαβαινω...

Καλησπερα παιδια θα ηθελα επειγοντως τα φωτα σας μπας και βγαλω ακρη..
Ειμαι παντρεμενη ενα χρονο και τις περισσοτερες φορες βρισκομαι στην ιδια κατασταση να προσπαθω να καταλαβω τον αντρα μου...Ειναι δυσκολος ανθρωπος αλλα δεν περιμενα οτι θα ηταν τοσο δυσκολος..Αρχικα μου μιλαει πολυ σκληρα ενιοτε με προσβαλλει κιολας και θα ελεγα οτι αυτος ειναι και παρτο αποφαση αν ηταν ετσι και με αλλους αλλα οχι στους υπολοιπους ειναι ευγενεστατος οπως και αν του συμπεριφερονται δεν γινεται σκληρος με κανεναν ακομα και αν πρεπει..(εκτως απο εμενα).Δεν μου λεει ποτε ενα καλο λογο εστω ενα ρημαδι αδυνατισες που πασχιζω με νυχια και με δοντια να χασω καποια κιλα και τα εχω καταφερει ολοι οι αλλοι το βλεπουν το λενε,αυτος τιποτα..Δεν λεει ποτε ευχαριστω ακομα και σε καποια δωρα που μας εκαναν οι γονεις μου τα οποια μου τα εβγαλε ξινα αφου τιποτα δεν του αρεσε δεν ειπε ποτε ουτε ενα ευχαριστω...Συνηθως οταν κανω νιξη για τρελλιτσες τρωω ακυρο και μονο οταν θελει αυτος γινεται κατι...Καμμια φορα το πρωι σηκωνεται με νευρα και δεν μου μιλαει καν μεχρι να του περασουν,μετα απο κανα δυωρο ειναι μια χαρα...εεε δεν καταλαβαινω την συμπεριφορα του με τιποτα σπαω το κεφαλι μου αλλα τζιφος..προσπαθω να ειμαι οσο πιο κοντα του γινεται αλλα συνηθως ειναι απλησιαστος ελα του λεω να πουμε καμμια κουβεντα..αυτος κολλημενος στην τηλεοραση...μου κανει συνεχως τα νευρα χαλια με τα αστεια του τα οποια τα λεει παντα με σοβαρο υφος και τα συνεχιζει για ωρες ,και τα οποια δεν ειναι και καθολου αστεια.Μου πεταει και κατι κουλα του στυλ θελω να σε φερω στα νερα μου και σε κανω οτι θελω λες και δεν εχω προσωπικοτητα...Ωρες ωρες αναρωτιεμαι ποσο καιρο ειμαι παντρεμενη γιατι μου λεει κατι ανοησιες για ρουτινα οι οποιες δεν δικαιολογουνται μιας και αληθεια πασχιζω να ειμαστε καλα και να περναμε ομορφα...δεν μπορω να καταλαβω τιποτα ..μηπως στην τελικη δεν με θελει?

cerise

# 2 στις 8/3/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.205
Αν σε θέλει στα 30 σου πότε θα σε θέλει?

Η συμπεριφορά του είναι αποτέλεσμα και δικής σου απάθειας κι ανεκτικότητας ίσως...

Τι διεκδίκησες δηλαδή σ αυτό το γάμο?

Μάλλον τι σας έκανε να πάρετε τη κοινή μεγάλη απόφαση του γάμου? Τι άλλαξε στο μεταξύ και γιατί άλλαξε ....ώστε να επαναπροσδιορίσετε τη σχέση σας και να βγείτε και οι δυο από ένα αδιέξοδο ....που περιγράφεις σ αυτή τη σχέση.

Δεν είναι μόνο ο γάμος και τελειώσαμε. Χρειάζεται αγώνας για να κρατηθει η σχέση ειδικά μετά το γάμο. Η συμβίωση ξενερώνει τις σχέσεις. Το κουκούλωμα και οι συμβιβασμοί δεν είναι λύση. Αντιθέτως μεγαλώνουν το χάσμα...

Τη προσωπικότητά σου και το δικαίωμα στην ευτυχία δεν μπορεί να στο στερήσει κανένας και για κανένα λόγο αν εσύ η ίδια δεν θελήσεις με την ανοχή σου. Καιρός να κάνεις κάποιες σοβαρές συζητήσεις..Εκεί θα φανεί κατά πόσο σε θέλει ή δεν σε θέλει . Και το κυριότερο. Αν σ αγαπά ή όχι. Γιατί όποιος μας αγαπά δεν θέλει να μας χάσει. Αν αδιαφορεί και συνεχίζει απτόητος να μας δημιουργεί πρόβλημα τότε απλά...δεν μας αγαπά. Ο άνθρωπος που αγαπά θορυβείται από τα παράπονά μας και ψάχνει μαζί μας κοινές λύσεις. Είναι συζητήσιμος δηλαδή.

daka2010

# 3 στις 9/3/2011
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027
Συζήτα τα όποια προβλήματα έχεις μαζί του και μην τα αφήνεις να μαζεύονται μέσα σου
γιατί κάποια στιγμή θα εκραγείς και τότε θα τρομάξεις και εσύ και αυτός μαζί.
Πριν τον παντρευτείς δεν τον ήξερες τι τύπος άνθρωπος είναι? Τώρα τα έβγαλε όλα?
Μην ανέχεσαι τίποτα από αυτά που ανέφερες γιατί όσο ανεκτική είσαι τόσο θα πατάει πάνω σου.

# 4 στις 9/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Καλά χωρίς πλάκα τώρα με αυτή την περιγραφή στο μυαλό μου ήρθε ο Al Bundy, Αν έγραφες πως μύριζαν και οι κάλτσες του θα ήμουν σίγουρος.

[img]http://www.threedonia.com/wp-content/uploads/2009/06/AlBundy.jpg[/img]

anemona_62

# 5 στις 9/3/2011
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Ναι γλυκειά μου, δυστυχώς δεν σε θέλει.
Τουλάχιστον όχι έτσι όπως είσαι. Αλλά έχει σκοπό να σε ...αλλάξει και "να σε φέρει στα νερά του"... Ελπίζω να καταλαβαίνεις πόσο απαράδεκτο είναι αυτό.
Ξανασκέψου το.
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

inioxos52

# 6 στις 9/3/2011
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281
Kai den me les kopellia, esu auton ton ..alaka pou perigrafeis, ton erwteutikes kai ton pantreutikes?
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

zaxaroula29

# 7 στις 8/3/2011
author
ποσο δικιο εχεις πραγματι cerise δεν διεκδικησα ποτε τιποτα ακομα και τα πιο αυτονοητα,τον σεβασμο δηλαδη.Που φυσικα σεβασμος δεν ειναι μονο ο τροπος που σου μιλαει ο αλλος αλλα και παρα πολλα αλλα τα οποια δεν τα βλεπω σε κανενα κομματι της ζωης μας.Παρολο που του εχω συζητησει και ξανασυζητησει τα ιδια πραγματα νομιζω οτι δεν καταφερα τιποτα..Δεν λεω αλλαζει αλλα αυτο τελικα κραταει λιγο και υστερα γυριζει στις ιδιες συμπεριφορες στο να με γραφει δηλαδη και εγω να τον τραβαω να πουμε μια κουβεντα,να κανουμε λιγο παρεα...να να.Βεβαια δεν φταιει αυτος αλλα εγω εδειξα σε πολλα ανοχη και δεν μιλαω μονο για τα παραπανω αλλα για το απομακρο του χαρακτηρα του απο ολους οταν ειναι απο το δικο μου κυκλο,συγγενεις ,φιλοι...για την αρνηση του να μιλα μαζι μου πανω απο 5 λεπτα ενω με αλλους μιλα για ωρες γενικα για το ποσο το απολαμβανει απο οτι φενεται να αισθανομαι μονη μου και να ζηταω σχεδον να παρακαλαω για λιγη παρεα...νιωθω πολυ μκκς τωρα που γραφω αυτα και τα διαβαζω γιατι δεν μπορω να πιστεψω πως επετρεψα ολα αυτα να γινουν καθημερινες συμπεριφορες πρεπει επειγοντως να δρασω...

j-dreamer

# 8 στις 9/3/2011
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 125
Το συμπέρασμα ειναι οτι μάλλον δεν ταιριάζετε. Οσο κοινότοπο κι αν ακούγεται, το ότι δεν συζητάει μαζί σου και γενικά δεν κανετε ...παρεα, σημαίνει ότι βαριέται επειδή δεν έχετε κοινά ενδιαφέροντα.
Το ότι φέρεται άσχημα ειναι θέμα κακου χαρακτήρα και αδιαφορίας προς εσένα.
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν βλέπω να αλλάζει η κατάσταση.
Αρχισε να προετοιμάζεις τον εαυτό σου για παν ενδεχόμενο.
ξ-δρεαμερ

# 9 στις 9/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by j-dreamer
Το συμπέρασμα ειναι οτι μάλλον δεν ταιριάζετε. Οσο κοινότοπο κι αν ακούγεται, το ότι δεν συζητάει μαζί σου και γενικά δεν κανετε ...παρεα, σημαίνει ότι βαριέται επειδή δεν έχετε κοινά ενδιαφέροντα.
Το ότι φέρεται άσχημα ειναι θέμα κακου χαρακτήρα και αδιαφορίας προς εσένα.
Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν βλέπω να αλλάζει η κατάσταση.
Αρχισε να προετοιμάζεις τον εαυτό σου για παν ενδεχόμενο.

Συμφωνώ. Είναι πολυ σημαντικό να είσαι καλή παρέα για τον σύντροφο και το αντίστροφο. Όταν το πάθος και η τρέλα φεύγει, αυτό που μένει είναι να ταιριάζουν τα "χνώτα" σας σε πολλά αν όχι σε όλα. Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι σε θεωρεί...βαρετή, συγνώμη κιόλας γι' αυτό που γράφω, δεν θέλω να σε θίξω, απλά προσπαθώ να αιτιολογήσω κάπως τις συμπεριφορές.. Άλλαξέ το αν μπορείς και αν θες φυσικά. Βρες ενδιαφέροντα αν δεν έχεις, βάλε και πιο πολυ χιούμορ στη ζωή σου και προς Θεού, μη γκρινιάζεις και μή παρακαλάς.

cerise

# 10 στις 9/3/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.205

Παράθεση:
Originally posted by zaxaroula29
ποσο δικιο εχεις πραγματι cerise δεν διεκδικησα ποτε τιποτα ακομα και τα πιο αυτονοητα,τον σεβασμο δηλαδη.Που φυσικα σεβασμος δεν ειναι μονο ο τροπος που σου μιλαει ο αλλος αλλα και παρα πολλα αλλα τα οποια δεν τα βλεπω σε κανενα κομματι της ζωης μας.Παρολο που του εχω συζητησει και ξανασυζητησει τα ιδια πραγματα νομιζω οτι δεν καταφερα τιποτα..Δεν λεω αλλαζει αλλα αυτο τελικα κραταει λιγο και υστερα γυριζει στις ιδιες συμπεριφορες στο να με γραφει δηλαδη και εγω να τον τραβαω να πουμε μια κουβεντα,να κανουμε λιγο παρεα...να να.Βεβαια δεν φταιει αυτος αλλα εγω εδειξα σε πολλα ανοχη και δεν μιλαω μονο για τα παραπανω αλλα για το απομακρο του χαρακτηρα του απο ολους οταν ειναι απο το δικο μου κυκλο,συγγενεις ,φιλοι...για την αρνηση του να μιλα μαζι μου πανω απο 5 λεπτα ενω με αλλους μιλα για ωρες γενικα για το ποσο το απολαμβανει απο οτι φενεται να αισθανομαι μονη μου και να ζηταω σχεδον να παρακαλαω για λιγη παρεα...νιωθω πολυ μκκς τωρα που γραφω αυτα και τα διαβαζω γιατι δεν μπορω να πιστεψω πως επετρεψα ολα αυτα να γινουν καθημερινες συμπεριφορες πρεπει επειγοντως να δρασω...

Σε τέτοιες παγίδες ανέχειας και κουκουλώματος έχουν πέσει και πολλές πανέξυπνες. Μην κατηγορείς τον εαυτό σου...Ετσι μας έμαθαν ίσως...Να βάζουμε νερό στο κρασί μας. Κι αυτό επηρεάζει ακόμα πολλές γυναίκες στη σύγχρονη εποχή. Γι αυτό λένε ότι ο γάμος είναι λαχείο. Γιατί το θέμα της επικοινωνίας δεν το εξετάζουμε λεπτομερώς πριν κάνουμε το βήμα και πάρουμε τη μεγάλη απόφαση κι αυτό συμβαίνει συχνά. Γι αυτό και τα τόσα διαζύγια τα τελευταία χρόνια. Γιατί συγκρούονται δυο εποχές. Αυτές των γονιών που μας μεγάλωσαν και μας διαπαιδαγώγησαν και η σύγχρονη εποχή της ανεξάρτητης γυναίκας που δεν δέχεται να την υποτιμούν και να τη χειραγωγούν.
Ουκ ολίγοι άνδρες ακόμα...έχουν τη νοοτροπία να θεωρούν τη γυναίκα τους δεδομένη και το διάλογο μαζί της αδιέξοδο και γκρίνια. Ενώ τον περίγυρο τους τον σέβονται και δεν τον θεωρούν δεδομένο γι αυτό και τον σέβονται συζητώντας ώρες όπως λες....
Δεν γνωρίζουν το πιο απλό σενάριο. Οτι η γυναίκα τους είναι εκείνη που θα τους στηρίξει στο οτιδήποτε αν η σχέση τους είναι υγειής και υπάρχει σεβασμός. Για μένα δεν είναι καθόλου έξυπνοι οι άνδρες αυτοί. Πως μια γυναίκα που τη ξεπετάς στη κάθε σας συζήτηση και την απορρίπτεις θα μείνει δίπλα σου στα δύσκολα? Γιατί η ζωή δεν είναι μια ευθεία γραμμή , έχει τα πάνω της και τα κάτω της που λένε...Κι εκεί φαίνεται πόσο έχεις προσπαθήσει για τη σχέση αυτή. Αν υπάρχει αγάπη , σεβασμός, αλληλοϋποστήριξη. Διαφορετικά θα βρεις πόρτα κλειστή ή μισόκλειστη.
Ο περίγυρος , συγγενείς , γνωστοί και φίλοι συνήθως είναι απόντες στα δύσκολα στις περισσότερες των περιπτώσεων. Ακόμα και τα παιδιά. Ο καθένας έχει τη δικιά του ζωή. Εκείνο που απομένει είναι το δεμένο ζευγάρι. Αλλά γι αυτό χρειάζονται θυσίες και αγώνας. Κι όποιος δεν αγωνίζεται γι αυτή τη σχέση είναι looser. Κι αν δεν χαντακώσει και τον άλλον σίγουρα θα τον χάσει κάποια στιγμή. Μπορεί να του μείνει σαν παρουσία αλλά θ απουσιάζει ψυχικά κι εκεί είναι η παγίδα.
Μεταξύ λοιπόν συμβιβασμού ή χωρισμού υπάρχει κι άλλος δρόμος. Αυτό το δρόμο πολλοί ηλίθιοι άνθρωποι τον αγνοούν συστηματικά και χαντακώνονται.
Οι έξυπνοι...τον επιλέγουν. Και μιλάω και για τα δυο φύλα.
Ποτέ δεν είναι αργά για μια σχέση αρκεί να υπάρχει αποφασιστικότητα για ανατροπές εδώ και τώρα. Χωρίς καυγάδες και αντιπαραθέσεις. Αλλά με επιχειρήματα έξυπνα και στα πλαίσια ενός πολιτισμένου αλλά αποφασιστικού διαλόγου. Μπορεί να σωθεί η παρτίδα τελικα..

Ran_Tan_Plan

# 11 στις 9/3/2011
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Απαντήσεις: 9.705
Εκτος του οτι δεν σε θελει και εχει μετανοιωσει για τον γαμο σας, ριξε και μια προσεκτικη ματια γιατι μαλλον σε κερατωνει.(τι "μαλλον" δηλαδη....)

"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

zaxaroula29

# 12 στις 9/3/2011
author
η ατακα με τον AL bundy πολυ μου αρεσε αληθεια.....το οτι ημουν τοσο ανεκτικη οφειλεται σε ενα γεγονος δεν αντεχα αλλο θυμο μεσα μου,αλλους τσακωμους πριν τον γνωρισω ειχα περασει ενα μαυρο χρονο με απειρους τσακωμους και θυμο που δεν περιγραφεται με λογια,δεν μπορουσα να βλεπω τον εαυτο μου παλι στα ιδια ,εκει αφησα πατημα και με ποδοπατησε απο οσο δειχνει.Οταν τον γνωρισα δεν ηταν καθολου ετσι ηταν ευγενικος,γλυκος,υπομονετικος περνουσα πολυ ομορφα μαζι του αληθεια....μετα τον γαμο μετατραπηκε σε αυτο που ειναι τωρα,σε αυτον δηλαδη που πρεπει να με δει στεναχωρημενη πολλες φορες για να με παρει μια αγκαλια και να με φιλησει λες τα κοστολογει αυτα τα λιγα και φοβαται μην ξεφυγει...Τα βαζω κατω και τις πιο πολλες φορες καταληγω στο ιδιο συμπερασμα ο εγωισμος του ειναι τετοιος που πραγματικα δεν συγκρινεται,πραγματι με θεωρει δεδομενη και ακομα πιο πραγματι με βαριεται αφορητα δεν εχουμε τιποτα κοινο να συζητησουμε γιατι δεν κατεχω απο αυτοκινητα και μηχανακια αλλα ακομα και οταν υπαρχει κατι κοινο μου δινει περιπου 5 λεπτα για να το συζητησουμε ποτε παραπανω.Για την δουλεια του δεν μιλαει γιατι οπως λεει δεν με αφορα για αυτα που τον στεναχωρουν παλι δεν μιλαει γιατι δεν εχουν να κανουν με μενα και εχουμε καταληξει να μιλαμε περι ανεμων και υδατων λες και ειμαστε φιλοι που βλεπονται καθε μερα και δεν εχουν τιποτα καινουριο να πουν..και ενω δεν καταθετω ευκολα τα οπλα γενικα τωρα ειδικα αυτες τις μερες εχω αρχισει και πεφτω παρα πολυ δεν εχω κεφι για τιποτα που να αφορα αυτον δεν λεω οτι δεν τον αγαπαω απλα σαν να εχω παγωσει λιγο μαλλον κουραστηκα γιατι ειδα οτι οσο χρονο και να δωσω σε συζητησεις και ξανασυζητησεις τα πραγματα αλλαζουν αλλα ειναι για λιγο.Επιπλεον εκανα και την αυτοκριτικη μου και δεν μου αρεσε καθολου γιατι εχω κανει λαθη που τωρα δυσκολα διορθωνονται και δυστυχως οι ''τρελλιτσες'' που τοσο κυνηγουσα αποδεικνυεται οτι ηταν η αμυνα μου στην απορριψη και ο λανθασμενος τροπος να κουκουλωσω τα αλλα εν τω βαθει τραυματα που υπαρχουν στην σχεση μας...και τελικα ενα καλο παιδι δεν σημαινει τιποτα οσον αφορα το γαμο ....

zaxaroula29

# 13 στις 9/3/2011
author
οσον αφορα το ρημαδι το κερατο που μου εχει πεταξει ενα καρο μπηχτες ''για πλακα'' δυστυχως δεν μπορω να εχω αποδειξεις διοτι τα κινητα του δεν ειναι σε κοινη θεα ''δηλαδη και να ηταν δεν υπηρχε περιπτωση να αφησει εστω και ενα τοσο δα σημαδι'' οτι κανει τσιριτζαντζουλιες. Οτι καποιες φορες παει για εξωτερικες δουλειες και εξαφανιζεται με τις ωρες ναι αλλα και τι να κανω να τον παρω απο πισω? ουτε μηχανακι εχω ουτε αμαξι ουτε καν πατινι η να τον παιρνω 10 τηλεφωνα? καποια στιγμη θα σπασει ο βελζεβουλης το ποδι του και θα την πατησει αν πραγματι με κερατωνει που καθολου απιθανο δεν μου φενεται....βεβαια ετσι οπως αισθανομαι τωρα αν ειχα στα χερια μου αποδειξεις για κατι τετοιο καθολου δεν θα με πληγωνε απλα θα εφευγα με ελαφρα την καρδια γιατι τελικα υπαρχουν και χειροτερα απο το κερατο

zaxaroula29

# 14 στις 11/3/2011
author
παιδια ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας πραγματικα ηταν αρκετα διαφωτιστικες και με εβαλαν σε πολυ σκεψη.Εκανα συζητηση μαζι του αλλα δεν πηρα καμμια απαντηση σε οτι του ειπα,αν με θελει δεν ξερει..αν μετανιωσε το γαμο μας δεν ξερει,αν τοσο πολυ με βαριεται ουτε αυτο το γνωριζει δυστυχως αρα εκανα εναν πολυ επιτυχημενο μονολογο..Δεν μπορω να ξαναασχοληθω με το θεμα γιατι πρεπει να μαζεψω τα δικα μου κομματια..Ολη αυτη η στεναχωρια τοσο καιρο καπου θα εβγαινε τουλαχιστον τωρα μπορω να το αντιμετωπισω πριν με παρει εντελως απο κατω...οταν τελειωσω με αυτο θα τον στειλω απο εκει που ηρθε γιατι πλεον πραγματικα δεν θελω να περιμενω αλλο μπας και γινει κανα θαυμα,δεν προκειτε να συμβει κατι τετοιο...ευχαριστω και παλι

Pianist_

# 15 στις 16/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εμένα πάλι...γκόμενα μου μυρίζεται!!!!!Για ψάξτο!

Ran_Tan_Plan

# 16 στις 16/3/2011
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:
Originally posted by Pianist_
Εμένα πάλι...γκόμενα μου μυρίζεται!!!!!Για ψάξτο!

Αμα το ψαξει ειναι σιγουρο οτι θα τους πιασει πανω στο "πριονισμα" και θα πικραθει.

...καλυτερα να φυγει χωρις να εχει αποδειξεις αφου εμμεσα ο αλλος της εστειλε το μυνημα οτι δεν γουσταρει αλλο.
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

zaxaroula29

# 17 στις 17/3/2011
author
αμμ το εψαξα απο εδω απο εκει,εψαξα και κινητα και ακινητα και βρηκα μια ωραιοτατη πλυση εγκεφαλου που του γινεται εδω και ποσο καιρο δεν ξερω...το ηξερα οτι οι δικοι του δεν με ηθελαν επειδη μαλλον δινω την εντυπωση ατομου που εχει κανει την ζωουλα του και επειδη η μητερα του θεωρει οτι τον ''τυλιξα'' αλλα αυτο δεν το περιμενα πραγματικα απογοητευτηκα για να μην πολυλογω του ξεκαθαρισαν οτι δεν θελουν να εχουν καμμια επαφη μαζι μου οτι δεν προκειτε ποτε να ερθουν στο σπιτι μας,θεωρουν οτι λανθασμενα παντρευτηκε εμενα γιατι δεν ειμαι καλη για αυτον και τελος του λενε να χωρισει ...αν ο αντρας που παντρευτηκα συμπεριφερεται ετσι γιατι εχει επηρεαστει ενω ξερει τι ανθρωπος ειμαι τοτε τι να πω..επαιξα και εχασα απλα αυτο δεν το περιμενα απο εκεινον γιατι τουλαχιστον εδειχνε οτι στηριζεται στον εαυτο του και αποφασιζει ο ιδιος για τους ανθρωπους που εχει διπλα του...αν αξιζουν η οχι ..απογοητευτηκα

Pianist_

# 18 στις 18/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
αμμ το εψαξα απο εδω απο εκει,εψαξα και κινητα και ακινητα και βρηκα μια ωραιοτατη πλυση εγκεφαλου που του γινεται εδω και ποσο καιρο δεν ξερω...το ηξερα οτι οι δικοι του δεν με ηθελαν επειδη μαλλον δινω την εντυπωση ατομου που εχει κανει την ζωουλα του και επειδη η μητερα του θεωρει οτι τον ''τυλιξα'' αλλα αυτο δεν το περιμενα πραγματικα απογοητευτηκα για να μην πολυλογω του ξεκαθαρισαν οτι δεν θελουν να εχουν καμμια επαφη μαζι μου οτι δεν προκειτε ποτε να ερθουν στο σπιτι μας,θεωρουν οτι λανθασμενα παντρευτηκε εμενα γιατι δεν ειμαι καλη για αυτον και τελος του λενε να χωρισει ...αν ο αντρας που παντρευτηκα συμπεριφερεται ετσι γιατι εχει επηρεαστει ενω ξερει τι ανθρωπος ειμαι τοτε τι να πω..επαιξα και εχασα απλα αυτο δεν το περιμενα απο εκεινον γιατι τουλαχιστον εδειχνε οτι στηριζεται στον εαυτο του και αποφασιζει ο ιδιος για τους ανθρωπους που εχει διπλα του...αν αξιζουν η οχι ..απογοητευτηκα

Ξαναλέω και τονίζω...άντρας που αγαπάει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μια γυναίκα δν επηρεάζεται ούτε απο τον Θεό τον ίδιο΄.
Γκόμενα <παίζει>και μην περιμένεις να βρείς αποδείξεις στο κινητό που ήδη ξέρεις..φιλοσοφία θέλει?Εδώ ο άλλος είχε δεύτερο κινητό και το έκρυβε στο πόρτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου....ή το άφηνε στο γραφείο .Ανασήκωσε κεραίες.....δεν σε γουστάρει πλέον και δεν φταίνε οι γονείς του γι αυτό!!!ΞΥΠΝΑΑΑΑ!!!!!

morgoth

# 19 στις 18/3/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
ότι και να ναι, το αποτέλεσμα ειναι το ίδιο. Πως κάτι συμβαινει, πως ο γάμος δε παει καλά..
Είτε γκομενα είτε γονεις.. Η αφορμή είναι για να ξεσπάσει το πράγμα.

Μην αναλωθείς σε σκέψεις το τι φταιει για τη συμπεριφορά του. σένα σε ενδιαφέρει η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ. Το γεγονός ότι δε περνας καλά. Δεν έχεις συντροφικοτητα , ζεστασιά, μοιρασμα. Αν δε διορθωθουν αυτά προφανώς και το πράγμα στραβώνει ανεπανορθωτα. Ειναι στο χερι του. Θέλει ή δε θέλει? Μπορεί ή δε μπορεί? Εχει καταλάβει τη σοβαρότητα? Αν δε δώσει ο ίδιος απαντήσεις εσύ δε μπορείς να κάνεις τίποτα. Και μην αναλωθείς στο να ψάξεις ποιος , τι γιατί.. Θα χασεις το μυαλό σου. Επικεντρώσου σε αυτό που βλέπεις και που προφανώς δε σε ικανοποιεί.

Dardana

# 20 στις 18/3/2011
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Καλησπερα παιδια θα ηθελα επειγοντως τα φωτα σας μπας και βγαλω ακρη..
Ειμαι παντρεμενη ενα χρονο και τις περισσοτερες φορες βρισκομαι στην ιδια κατασταση να προσπαθω να καταλαβω τον αντρα μου...Ειναι δυσκολος ανθρωπος αλλα δεν περιμενα οτι θα ηταν τοσο δυσκολος..Αρχικα μου μιλαει πολυ σκληρα ενιοτε με προσβαλλει κιολας και θα ελεγα οτι αυτος ειναι και παρτο αποφαση αν ηταν ετσι και με αλλους αλλα οχι στους υπολοιπους ειναι ευγενεστατος οπως και αν του συμπεριφερονται δεν γινεται σκληρος με κανεναν ακομα και αν πρεπει..(εκτως απο εμενα).Δεν μου λεει ποτε ενα καλο λογο εστω ενα ρημαδι αδυνατισες που πασχιζω με νυχια και με δοντια να χασω καποια κιλα και τα εχω καταφερει ολοι οι αλλοι το βλεπουν το λενε,αυτος τιποτα..Δεν λεει ποτε ευχαριστω ακομα και σε καποια δωρα που μας εκαναν οι γονεις μου τα οποια μου τα εβγαλε ξινα αφου τιποτα δεν του αρεσε δεν ειπε ποτε ουτε ενα ευχαριστω...Συνηθως οταν κανω νιξη για τρελλιτσες τρωω ακυρο και μονο οταν θελει αυτος γινεται κατι...Καμμια φορα το πρωι σηκωνεται με νευρα και δεν μου μιλαει καν μεχρι να του περασουν,μετα απο κανα δυωρο ειναι μια χαρα...εεε δεν καταλαβαινω την συμπεριφορα του με τιποτα σπαω το κεφαλι μου αλλα τζιφος..προσπαθω να ειμαι οσο πιο κοντα του γινεται αλλα συνηθως ειναι απλησιαστος ελα του λεω να πουμε καμμια κουβεντα..αυτος κολλημενος στην τηλεοραση...μου κανει συνεχως τα νευρα χαλια με τα αστεια του τα οποια τα λεει παντα με σοβαρο υφος και τα συνεχιζει για ωρες ,και τα οποια δεν ειναι και καθολου αστεια.Μου πεταει και κατι κουλα του στυλ θελω να σε φερω στα νερα μου και σε κανω οτι θελω λες και δεν εχω προσωπικοτητα...Ωρες ωρες αναρωτιεμαι ποσο καιρο ειμαι παντρεμενη γιατι μου λεει κατι ανοησιες για ρουτινα οι οποιες δεν δικαιολογουνται μιας και αληθεια πασχιζω να ειμαστε καλα και να περναμε ομορφα...δεν μπορω να καταλαβω τιποτα ..μηπως στην τελικη δεν με θελει?

δεν ζησατε καθολου μαζι πριν παντρευτειτε; κι αν ναι, ηταν και τοτε ετσι;
μηπως ηταν ετσι απ 'την αρχη μαζι σου..και απλα τωρα το "αντιληφθηκες";

οσο για το οτι με τους άλλους ειναι αλλιως...
δε μου κανει εντυπωση. ειναι παρα πολλοι εκεινοι που αλλιως ειναι μεσα στη σχεση τους με "τον ανθρωπο τους", κι αλλιως μεσα σε άλλα περιβαλλοντα και με άλλους ανθρωπους. υπαρχει και εξηγηση γι αυτο αλλά μαλλον δεν ειναι της παρουσης.

οσον αφορά αυτο που σου ειπε οτι "θα σε στρωσει", μπορει να το λεει ταχα αστεια, αλλά μαλλον αυτο οντως προσπαθει να κανει. φαινεται πως θεωρει οτι μπορει να σε κανει "του χεριου του". μην το παιρνεις αψηφιστα και αντιστασου..αλλιως θα σου γ@μησει και τον εγκεφαλο και την ψυχολογια. (ηδη εχει αρχισει να το κανει)
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.