Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν τον καταλαβαινω....

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

zaxaroula29

# 21 στις 18/3/2011
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%
παιδια ευχαριστω και παλι για τις διαφορες αποψεις που πραγματικα ειχα αναγκη να ακουσω..δεν μειναμε μαζι τον πρωτο καιρο της σχεσης μας μονο κατι βραδια που δεν δουλευαμε κοιμομασταν μαζι αλλα και παλι τι να δεις σε 6 μηννες μαλλον τιποτα,μετα πειραμε την αποφαση να παντρευτουμε γιατι περνουσαμε καλα ειχαμε βρει ''υποτιθεται '' αυτο που ψαχναμε και οι δυο.Τον πρωτο καιρο αρχισαν να φαινονται κατι μαυρα συννεφακια τα οποια σιγα σιγα εγιναν πολλα και μαυρισε η σχεση μας..δοκιμασα τα παντα συζητηση,ενδιαφερον,αδιαφορια ακομη και κακη συμπεριφορα αν και δεν ειναι του χαρακτηρα μου εχω ξεμεινει πλεον και απο ιδεες και απο υπομονη,πιανω τον εαυτο μου πλεον να κανει τρελλες σκεψεις αλλες φορες να σηκωθω να φυγω ,να εξαφανιστω και αλλες φορες να του χτυπησω το κεφαλι στον τοιχο ..Αδικα ψαχνω να βρω ποιος φταιει για ολα αυτα οι γονεις του ή η αλλη..που στανταρ υπαρχει ..τελικα το μονο που φταιει ειναι αυτος ο γαμος που δεν παει αλλο απο δευτερα παω σε δικηγορο και ας κανει οτι τον φωτισει ο καλος Θεουλης.Για μενα αυτος ο ανθρωπος θα ειναι η καταδικη μου και εχω ακομα θελω να πιστευω χρονια μπροστα μου ισως για να ξαναφτιαξω την ζωη μου...αλλωστε χθες το βραδυ μου εκανε προταση για τρελλες και το μονο που σκεφτηκα ειναι οτι σιχαινομαι και μονο στην ιδεα να κανω κατι αρα μας τελειωσαν και τα πολλα αισθηματα αρα μας τελειωσε και ο γαμος....ευχαριστω και παλι

redpassion69

# 22 στις 18/3/2011
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.016

Δεν τον καταλαβαινω...

Οχι μόνο θα είναι η καταδίκη σου ....αλλά όπως σου είπε και η

Dardana <θα σου γ@μησει και τον εγκεφαλο και την ψυχολογια.

(ηδη εχει αρχισει να το κανει) >

και είναι ποιό εύκολο για σένα τώρα ....που δεν υπάρχουν παιδιά ...ούτε

μακροχρόνια σχέση για να σε ισοπεδώσει εντελώς
καλή επιτυχία σου εύχομαι
[img]http://gfx.glittergraphicsnow.com/albums/ll149/glittergn/goodluck/goodluck009.gif[/img]
Με εκτίμηση

redpassion69

quattro

# 23 στις 19/3/2011
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 2.147
Γιατί παντρευτήκατε.....Το είπαμε...?
Ποιός είχε την φαεινή Ιδέα...Και ποιός είχε ανάγκη τη συμβίωση...αναγράφηκε..?
Στους συνδαιμόνιους (επαγγελματίες ή μη ) ψυχολόγους ,Συνιστώ να μην προτρέχουν..
Μια εικόνα..αν την Σκουρύνεις πάααρα πολύ...Μαύρη θα είναι..Ούτε θαμπή..Ούτε άλλο χρώμα...Σκέτο μαύρο...
Από κει και ύστερα..Μιλάμε για συμπεριφορές..Σωστά..?
Οι συμπεριφορές έχουν αίτιο..Και εξήγηση..( Λογικό ή μη ) .Είναι αποτέλεσμα πάρα πολλών παραγόντων...Και δεν ότι πιο εύκολο να αποδώσεις ή χαρακτηρίσεις μια κατάσταση..Ένα γεγονός .
Το τι κάνεις σε παρόμοιες περιπτώσεις , είναι θέμα χαρακτήρα...Το αν μένεις ή φεύγεις .Αξιολογείς το τι νιώθεις..Και παίρνεις αποφάσεις...κοινές..Με βάση το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα..ήρεμα..και..απλά...
Αυτό που μπορώ να παρατηρήσω , είναι ότι έγινε ( γράφηκε ) μια ιστορία...όπου ΤΡΙΤΟΙ είχαν 1ο ρόλο...Και βασικό επηρεασμό .
Το αν θέλουμε να χαρακτηρίσουμε...Καλό το ρόλο των συγγενών μας...Κακό το ρόλο των πεθερικών μας...ή κακό το ρόλο της εργασίας μας.ή της εργασίας του άλλου...ή μιας εξωσυζυγικής σχέσης...ή κάποιων φιλων μας...ή απλά ανώνυμων χρηστών διαδικτυακών κοινωνικών τόπων...Είναι άτοπο..
Γιατί το γεγονός δεν αλλάζει : " Ανοίξατε τη πόρτα του σπιτιού σας..Σε τρίτους...Και σπύρατε Άνεμους..Θερίστε Θύελες.."..
~~~~~~~~~~
Η πρότασή μου..?
Καθίστε μιλήστε ήρεμα...Ανοικτά...Βρείτε αν σας ενώνει κάτι...Αν υπάρχει κάποιου είδους Αγάπη και στους δύο...
Αν βρείτε κάτι...Θα βρείτε τις λύσεις..Αλλιώς...Keep Walking..Νέοι είστε..
..Η δράση προκαλεί..Αντίδραση...Η Αδράνεια..Απλά υπάρχει και την νιώθεις στις...Στροφές..:)

# 24 στις 19/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by quattro
Γιατί παντρευτήκατε.....Το είπαμε...?
Ποιός είχε την φαεινή Ιδέα...Και ποιός είχε ανάγκη τη συμβίωση...αναγράφηκε..?
Στους συνδαιμόνιους (επαγγελματίες ή μη ) ψυχολόγους ,Συνιστώ να μην προτρέχουν..
Μια εικόνα..αν την Σκουρύνεις πάααρα πολύ...Μαύρη θα είναι..Ούτε θαμπή..Ούτε άλλο χρώμα...Σκέτο μαύρο...
Από κει και ύστερα..Μιλάμε για συμπεριφορές..Σωστά..?
Οι συμπεριφορές έχουν αίτιο..Και εξήγηση..( Λογικό ή μη ) .Είναι αποτέλεσμα πάρα πολλών παραγόντων...Και δεν ότι πιο εύκολο να αποδώσεις ή χαρακτηρίσεις μια κατάσταση..Ένα γεγονός .
Το τι κάνεις σε παρόμοιες περιπτώσεις , είναι θέμα χαρακτήρα...Το αν μένεις ή φεύγεις .Αξιολογείς το τι νιώθεις..Και παίρνεις αποφάσεις...κοινές..Με βάση το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα..ήρεμα..και..απλά...
Αυτό που μπορώ να παρατηρήσω , είναι ότι έγινε ( γράφηκε ) μια ιστορία...όπου ΤΡΙΤΟΙ είχαν 1ο ρόλο...Και βασικό επηρεασμό .
Το αν θέλουμε να χαρακτηρίσουμε...Καλό το ρόλο των συγγενών μας...Κακό το ρόλο των πεθερικών μας...ή κακό το ρόλο της εργασίας μας.ή της εργασίας του άλλου...ή μιας εξωσυζυγικής σχέσης...ή κάποιων φιλων μας...ή απλά ανώνυμων χρηστών διαδικτυακών κοινωνικών τόπων...Είναι άτοπο..
Γιατί το γεγονός δεν αλλάζει : " Ανοίξατε τη πόρτα του σπιτιού σας..Σε τρίτους...Και σπύρατε Άνεμους..Θερίστε Θύελες.."..
~~~~~~~~~~
Η πρότασή μου..?
Καθίστε μιλήστε ήρεμα...Ανοικτά...Βρείτε αν σας ενώνει κάτι...Αν υπάρχει κάποιου είδους Αγάπη και στους δύο...
Αν βρείτε κάτι...Θα βρείτε τις λύσεις..Αλλιώς...Keep Walking..Νέοι είστε..

Φίλε quattro θα σου έβγαζα το καπέλο αν υπήρχε ανάλογο εικονίδιο !!
Συμφωνώ απόλυτα

manolia-

# 25 στις 19/3/2011
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 29

Παράθεση:
Originally posted by zaxaroula29
παιδια ευχαριστω και παλι για τις διαφορες αποψεις που πραγματικα ειχα αναγκη να ακουσω..δεν μειναμε μαζι τον πρωτο καιρο της σχεσης μας μονο κατι βραδια που δεν δουλευαμε κοιμομασταν μαζι αλλα και παλι τι να δεις σε 6 μηννες μαλλον τιποτα,μετα πειραμε την αποφαση να παντρευτουμε γιατι περνουσαμε καλα ειχαμε βρει ''υποτιθεται '' αυτο που ψαχναμε και οι δυο.Τον πρωτο καιρο αρχισαν να φαινονται κατι μαυρα συννεφακια τα οποια σιγα σιγα εγιναν πολλα και μαυρισε η σχεση μας..δοκιμασα τα παντα συζητηση,ενδιαφερον,αδιαφορια ακομη και κακη συμπεριφορα αν και δεν ειναι του χαρακτηρα μου εχω ξεμεινει πλεον και απο ιδεες και απο υπομονη,πιανω τον εαυτο μου πλεον να κανει τρελλες σκεψεις αλλες φορες να σηκωθω να φυγω ,να εξαφανιστω και αλλες φορες να του χτυπησω το κεφαλι στον τοιχο ..Αδικα ψαχνω να βρω ποιος φταιει για ολα αυτα οι γονεις του ή η αλλη..που στανταρ υπαρχει ..τελικα το μονο που φταιει ειναι αυτος ο γαμος που δεν παει αλλο απο δευτερα παω σε δικηγορο και ας κανει οτι τον φωτισει ο καλος Θεουλης.Για μενα αυτος ο ανθρωπος θα ειναι η καταδικη μου και εχω ακομα θελω να πιστευω χρονια μπροστα μου ισως για να ξαναφτιαξω την ζωη μου...αλλωστε χθες το βραδυ μου εκανε προταση για τρελλες και το μονο που σκεφτηκα ειναι οτι σιχαινομαι και μονο στην ιδεα να κανω κατι αρα μας τελειωσαν και τα πολλα αισθηματα αρα μας τελειωσε και ο γαμος....ευχαριστω και παλι

Ζαχαρούλα γεια σου και από μένα. Πρίν κάνεις ότιδήποτε σκέψου πάρα πολύ καλά. Μην επιρρεάζεσαι από τις γνώμες που ο καθένας παραθέτει εδώ μεσα ελαφρά την καρδία.... γιατί δεν είναι μέρος του προβλήματος και δεν του κοστίζει συναισθηματικά. Εσύ απ ότι καταλαβαίνω τον αγαπάς τον σύντροφο σου αλλιώς δεν θα έκανες όλα όσα μας αναφέρεις. Οχι δεν σου έχει τελειώσει η αγάπη σου για εκείνον απλά είναι ο θυμός και η απογοήτευση που δεν έγιναν τα πράγματα όπως τα ήθελες. Εγώ θα σε ρωτήσω εσύ δεν εφταιξες πουθενά??? παρουσιάζεις τον εαυτό σου σαν θύμα και τον συντροφό σου σαν τον πιο αναίσθητο ανθρωπο τον παρτάκια και το αβουλο πλάσμα που αγεται και φέρεται απο τους συγγενείς του. Γλυκιά μου είσαι μέσα στο παράπονο !!! Μάθε λοιπόν πως δεν υπάρχει πιο βαρετό πράγμα από το να παραπονιέται κανείς συνεχώς. Ακόμα και να μην το εκφράζεις με λόγια φτάνει η έκφραση σου για να καταλάβει ο άλλος ότι πάλι πρόβλημα έχεις μαζί του και σαν άμυνα χρησιμμοποιεί αυτή την συμπεριφορά. Ο καιρός που σε παρηγορούσε και εσύ έκανες τα ναζάκια σου και τα πεισματάκια σου που όλες τα έχουμε κάνει πέρασε. Τώρα σε θέλει πιο ώριμη και πιο αποφασιστική. να μην κρέμεσαι από τα χείλη του και να μην εξαρτάται η διάθεση σου από την δική του διάθεση. Εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχει άλλη γυναίκα αν υπήρχε θα είχε φύγει ήδη.Οσο για την πίεση που δέχεται από τους δικούς του μην δείνεις καμμία σημασία όσο αυτοί θα σε κατηγορούν αυτός θα κάνει το αντίθετο γιατί ξέρει πια είσαι και τι του εχεις προσφέρει. Αν θέλεις να σώσεις τον γάμο σου προσπάθησε να αλλάξεις την δική σου συμπεριφορά πρώτα. οοοοοχι προσποιητά και με στρατηγική δεν βοηθάει καθόλου πιστεψέμε. Χαλάροσε περιποιήσου τον εαυτό σου χαμογέλασε κάνε πράγματα που σε ευχαριστουν. Να είσαι σίγουρη πως τον χαρούμενο και ευχάριστο ανθρωπο κανένας δεν τον εγκαταλείπει. Μην τα παρατάς προσπάθησε και είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις. Κανε οτι δεν εκανες μέχρι τώρα απο παραπονιάρα ευαίσθητη καχύποπτη γίνε δυναμική ευχάριστη και κούκλα. θα δεις πως όλα θα πάνε καλά γιατί είμαι σίγουρη πως και εκείνος σε αγαπάει μόνο που είναι όπως οι περισσότεροι άντρες ΕΓΩΙΣΤΗΣ!!!! καλή τύχη

zaxaroula29

# 26 στις 19/3/2011
author
Η αποφαση να παντρευτουμε ηταν και των δυο απλα εγιναν τα πραγματα αρκετα γρηγορα γιατι οκαθενας για τους δικους του λογους εψαχνε καπου να κρατηθει..με το παραπονο πραγματι το εχω παρακανει και το γνωριζω απλα καποια γεγονοτα με εκαναν να γραπωθω σχεδον επανω του και πιθααανον καπου τον επνιξα καπου τον εσκασα,ετσι καθε φορα που εβλεπα μια συμπεριφορα που δεν μου αρεσε εκανα παραπονα αυτο μεν εφτιαχνε τα πραγματα προσωρινα γιατι στεναχωριοταν που με στεναχωρουσε αλλα οσο πιο ευαλωτη με εβλεπε τοσο τον ενοχλουσε μαλλον που και εγω δεν ημουν πλεον αυτη που γνωρισε αλλα περισσοτερο εφερνα σε 15 χρονο φοβισμενο κοριτσι...δεν θελει και πολυ νομιζω για να σε κουρασει καποιος ακομα και αν τον αγαπας,ετσι καπου εκει τοποθετω τα δικα μου λαθη..Η μεγαλη πλακα ειναι οτι αυτον τον καιρο που πραγματι ειμαι απομακρη και φυσικα αλλαγμενη αυτος εχει αρχισει και ειναι διαφορετικος μιλαει ,σχεδον συζηταει θα ελεγα και γενικα δειχνει μια φανερη αλλαγη ...Φταιμε και οι δυο για αυτα που εχουν συμβει ..πραγματι το θεμα θελει σκεψη και συζητηση απλα νιωθω ολιγον μπερδεμενη τωρα απο την μια θυμος απο την αλλη ερωτηματικα .. πρεπει να ξεμπερδεψω πρωτα τα μπουτια μου για να δω τι μπορω να κανω με τα υπολοιπα...ευχαρστω παιδια για τις αποψεις σας και που με ακουσατε μαλλον διαβασατε

manolia-

# 27 στις 20/3/2011
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Απαντήσεις: 29

Παράθεση:
Η αποφαση να παντρευτουμε ηταν και των δυο απλα εγιναν τα πραγματα αρκετα γρηγορα γιατι οκαθενας για τους δικους του λογους εψαχνε καπου να κρατηθει..με το παραπονο πραγματι το εχω παρακανει και το γνωριζω απλα καποια γεγονοτα με εκαναν να γραπωθω σχεδον επανω του και πιθααανον καπου τον επνιξα καπου τον εσκασα,ετσι καθε φορα που εβλεπα μια συμπεριφορα που δεν μου αρεσε εκανα παραπονα αυτο μεν εφτιαχνε τα πραγματα προσωρινα γιατι στεναχωριοταν που με στεναχωρουσε αλλα οσο πιο ευαλωτη με εβλεπε τοσο τον ενοχλουσε μαλλον που και εγω δεν ημουν πλεον αυτη που γνωρισε αλλα περισσοτερο εφερνα σε 15 χρονο φοβισμενο κοριτσι...δεν θελει και πολυ νομιζω για να σε κουρασει καποιος ακομα και αν τον αγαπας,ετσι καπου εκει τοποθετω τα δικα μου λαθη..Η μεγαλη πλακα ειναι οτι αυτον τον καιρο που πραγματι ειμαι απομακρη και φυσικα αλλαγμενη αυτος εχει αρχισει και ειναι διαφορετικος μιλαει ,σχεδον συζηταει θα ελεγα και γενικα δειχνει μια φανερη αλλαγη ...Φταιμε και οι δυο για αυτα που εχουν συμβει ..πραγματι το θεμα θελει σκεψη και συζητηση απλα νιωθω ολιγον μπερδεμενη τωρα απο την μια θυμος απο την αλλη ερωτηματικα .. πρεπει να ξεμπερδεψω πρωτα τα μπουτια μου για να δω τι μπορω να κανω με τα υπολοιπα...ευχαρστω παιδια για τις αποψεις σας και που με ακουσατε μαλλον διαβασατε

Μπράβοοοο Ζαχαρούλα !!!!!!!!αυτή είναι η πραγματικότητα και χαίρομαι πολύ πολύ που την συνειδητοποίησες. Το να αναγνωρίζομε τα λάθη μας είναι το πιο σωστό και το πιο δίκαιο πράγμα που μας συμβαίνει. Τώρα είμαι σίγουρη πως όσο περνάει ο καιρός θα τα πηγαίνεις όλο και καλύτερα. Να θυμάσαι μόνο ενα πράγμα για να αλάξει κάποιος συμπεριφορά απέναντι μας πρέπει να κάνουμε εμείς πρώτα την αρχή. Όλα καλά θα πάνε αρκεί να το πιστέψεις και να μην σταματήσεις την προσπάθεια Θα κάνει και αυτός το ίδιο να είσαι σίγουρη. Με αγάπη και κατανόηση όλα μπαίνουν στο σωστό δρόμο Να είσαι πάντα καλά

evamalte

# 28 στις 19/3/2011
author
Γυναίκα / 52 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 2

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
Kai den me les kopellia, esu auton ton ..alaka pou perigrafeis, ton erwteutikes kai ton pantreutikes?

Πες τα!Τόσο βαρύμαγκας αποκλείεται να μην το είχε δείξει ότι είναι...
Απλά οι γυναίκες έχουν την τάση να τους ωραιοποιούν αποκαλώντας τους
Αντρες με κεφαλαίο αλλά μετά.....ξινό το φρούτο....

# 29 στις 21/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να και ένα άλλο παράδειγμα ότι πρέπει να περιχαράζεις τα όρια σου σε μια σχέση και να είσαι αυτοδύναμος, σα δύο στήλοι που σηκώνουν μία αψίδα, όχι ο ένας πάνω στον άλλο, αλλά ούτε και πολύ μακριά.
Αυτό με απασχολεί και εμένα τον τελευταίο καιρό γιατί είναι ωραίο να γραπώνεσαι σε κάποιον άλλομε τη λογική ότι θα τον άφηνες να γραπώνεται από εσένα αν το ζητούσε. Ειδικά όταν περνάς κάποιο σημαντικό πρόβλημα και δεν έχεις καιρό για παιχνίδια, και βιάζεσαι να πας στο επόμενο στάδιο αφού έτσι κι αλλιώς εκεί θα καταλήξεις, για να ηρεμήσεις.
Κι όμως μάλλον τα ζευγάρια που είναι για καιρό καλά μαζί είναι δύο ξεχωριστές προσωπικότητες με όλη τη γοητεία του να γνωρίζεις κάποιον για πρώτη φορά (αλλά σε συνενόηση).
Επειδή εγώ έχω την τάση να αφήνομαι σε κάτι βολικό και να με προχωρήσει γρήγορα αναρωτιέμαι αν είναι θέμα ανθρώπου ή θέμα φύλου. Γιατί εμάς (τις γυναίκες) δε μας πειράζει αν όλη μας η ζωή είναι μια ψυχανάλυση με το σύντροφό μας ενώ αυτοί (οι άντρες) είναι σε ομάδα υψηλού κινδύνου να βρουν γκόμενα αν αρχίσει να συμβαίνει αυτό.
Αν αυτή η θεωρία έχει εφαρμογή σε όλους, δεν είναι ανάγκη να χωρίσεις, συνέχισε έτσι, πιο απόμαρη- αυτοδύναμη ,εκτός και εάν έχει σπάσει το γυαλί ή υπάρχουν βαθύτερα θέματα ταιριάσματος οπότε πρέπει να χωρίσεις. Απλά δε με ικανοποιεί εμένα προσωπικά αυτή η επιλογή γιατί θα πρέπει να απ-εξιδανικεύσω τις σχέσεις. Και η ελπίδα για το ιδανικό πεθαίνει τελευταία..
Τέλοσπάντων έχεις βγάλει κάποιο συμπέρασμα θα με ενδιέφερε πολύ.

zaxaroula29

# 30 στις 22/3/2011
author
το συμπερασμα που εχω βγαλει ειναι οτι οι αντρες θελουν πιο πολυ oxygene οπως ελεγε και ενας φιλος μου στην κοπελα του και τον ελεγα μλκ διοτι εκεινη τον φροντιζε με τον καλυτερο δυνατο τροπο,τον αγαπουσε και του το εδειχνε σε καθε ευκαιρια και ειχε ακουμπησει για τα καλα επανω του...τοτε τον θεωρουσα αχαριστο αλλα τωρα εγινε και σε μενα παθημα...το μαθημα..οι γυναικες ειναι φτιαχμενες ετσι ωστε να αντεχουν μεγαλες πιεσεις οι αντρες οχι συνηθως ,θελουν να τους εχεις αναγκη αλλα οχι τοση ωστε να τους ζαλιζεις ,θελουν να τους φροντιζεις χωρις να τους σκας με λιγα λογια θελουν να ειναι συντροφοι και οχι πατερες και σε αυτο εχουν ενα δικιο...τωρα οσον αφορα το θεμα απομακρυνσης ποσο λειτουργικο ειναι στον γαμο ,ειναι ενα σταδιο νομιζω και θα δειξει ο χρονος ποσο ευνοικο η μη ηταν...ιδανικο δεν υπαρχει δεν υπηρξε ποτε υπαρχουν ανθρωποι εντελως διαφορετικοι,με αλλα βιωματα και διαφορετικες καταβολες που προσπαθουν να ταιριαξουν και να σταθουν ισοι ο ενας απεναντι στον αλλο...

morgoth

# 31 στις 23/3/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
χωρις να τους σκας με λιγα λογια θελουν να ειναι συντροφοι και οχι πατερες

# 32 στις 23/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
(ευχαριστώ που με έβαλες σε σκέψεις, σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!)

zaxaroula29

# 33 στις 23/3/2011
author
αρχικα για να απαντησω στο θεμα ωραιοποιησης των βαρυμαγκων οτι υπαρχει μια γενικη ταση απο τις γυναικες αυτους να τους αποκαλουν αντρες με α κεφαλαιο ναι ισχυει και ισχυε και για εμενα μεχρι που εκανα σχεση με ενα τετοιο τυπο και καταλαβα ποσο ζωον ημουν γιατι για να ξαναεμπιστευτω ανθρωπο δυσκολευτηκα πολυ και ο συζυγος μου στις αρχες της σχεσης μας ηταν ο ατυχος που την πληρωσε..καθολου δεν τον ωραιοποιησα μα καθολου ηταν το πιο γλυκο πλασμα που ειχα γνωρισει,ευγενικος,διακριτικος,υπομονετικος οσο δεν παιρνει αλλο ειδικα μαζι μου...το πως εξελιχθηκε μετα οπως ανεφερα παραπανω υπαρχουν λογοι και αιτιες και φερω μεριδιο ευθυνης ως ενα βαθμο..candice-black ευχομαι να βρεις το ιδανικο σου ασχετα αν εγω θεωρω οτι δεν υπαρχει ...και εσυ να εισαι καλα
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.