Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

μετα απο 20 χρονια γαμου

Σελίδα : 1

amanos

# 1 στις 11/3/2011
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

μετα απο 20 χρονια γαμου

μετά απο 20 χρόνια γάμου ήρθε το τέλος. ήμουν με την γυναίκα αυτή 20 χρόνια, είχε 1,5 χρόνο που είχε χωρίσει από τον πρώτο γάμο της και μαζί της έφερε και πανέμορφο πλασματακι .. την κόρη μου!! η ζωή μου είναι δύσκολη τα τελευταία χρόνια καθημερινός αγώνας επιβιώσεις για την κάλυψη των αναγκών. η γυναίκα μου τα πρώτα χρόνια δεν εργαζόταν. περίμενε για καμιά 7ετια περίπου να διοριστεί στο δημόσιο. έτσι και έγινε. το μεσοδιάστημα εκείνο την παρακαλούσα να κάνουμε και ένα δεύτερο παιδάκι .. ένα παιδί που αν μην τι άλλο θα σηματοδοτούσε και εδραίωνε τον γάμο μας. εφόσον λοιπόν έπιασε δουλειά στο δημόσιο και είχε πλέον σταθεροποιηθεί .. της ζήτησα και πάλι να κάνουμε ενα μωρό .. και αυτό μετά απο 4 χρόνια απο την αρχική μου αναφορά στο θέμα αυτό. η απάντηση που πήρα ήταν .. οτι '' τώρα θέλω να κάνω καριέρα '' τα συναισθήματα που ένοιωσα ηταν πολλά, εξακολουθούσα να την αγαπώ παρά τα λόγια της ... συνέχισα να δίνω τα μέγιστα στην δουλειά ... το πρώτο διάστημα για κανένα χρόνο περίπου .. ήταν τρόπος εκτόνωσης για μένα.. και ένα όμορφο πρωινό μετά απο 8 χρόνια μου λέει οτι θελει να κάνουμε παιδί .. μέχρι αυτο το διάστημα την γεμιζα .. της εδινα τα παντα ... και ετσι συνέχισα να κανω μέχρι την στιγμη που ηρθαν στον κοσμο 2 όμορφα πλασματακια .. δυο αγγελακια ... παρελειψα να σας πω οτι και η '' μαμα της '' ολα αυτα τα χρονια ηταν διαρκως στο σπιτι μας ... αν και ειχα κανει τις τοποθετήσεις μου και τα παράπονα μου στην γυναικα μου .. αλλα λογο του οτι εμεινε πριν πολλα χρονια μονη της προσκολλήθηκε στο παιδι της με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί ενας δυνατος δεσμος .. τα πρωτα τρια χρονια .. η '' μαμα '' ηταν 24 ωρες αναμεσα μας... με αποτελεσμα να περνω και παλι στο περιθώριο. εφοσον ειχα κανει τις καταθεσεις μου για ακομη μια φορα και τα παραπονα μου .. δεν ειδα καμια ανταποκριση. ετσι πηρα την αποφαση να κανω ενα λεκτικο παιχνιδι με μια οποιαδηποτε κοπελα στα καναλια συνομιλιών και να αφηνω σημαδια οτι κατι παιζει με αλλη γυναικα...!!! αυτο η γυναικα μου το ειδε σαν προσβολη ... ενοιωσε την ζηλεια της να φουντωνει .. και να μου δειχνει πλεον το ενδιαφέρων της.. δυστηχως ομως ηταν ενα ρισκο που δεν υπολογισα σωστα και ουτε φανταστικα το αποτελεσμα που θα ερχοταν.... ο χωρισμος ... και ηρθε την ποιο ακαταλληλη στιγμη .. πανω σε ενα συμαντικο επαγγελματικο βημα .. σε ενα νεο ξεκινημα ... βεβαια ουτε η επαγγελματικη σταδιοδρομια μου υπαρχει πλεον .. απει και αυτη ...!!!! το θεμα ειναι οτι την αγαπω πολυ ασχετα με το αποτελεσμα και θελω και παλι να γινουμε οικογενεια ... χρειαζομαι την συμβουλη σας για το τι πρεπει να κανω ...!!!!

morgoth

# 2 στις 14/3/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
φιλε με ολη την καλη διαθεση να πας να μιλησεις για το προβλημα σου με καποιον ειδικο. ειναι κατι αρκετα συνθετο...
παντως η πεθερα απο μονη της ειναι ενας αρκετα ζορικος παραγοντας.

Balanti

# 3 στις 15/3/2011
author
Γυναίκα gay / 62 / Παντρεμένη
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 155
χωρισες επιδεις μηλουσες στα καναλια συνομιλιών δηλαδη chat?

δεν το πιστευω οτι μονο μιλούσες δεν εχει λογικη

το τι να κάνεις εσυ το ξερεις πιο καλα

somebody961

# 4 στις 15/3/2011
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Originally posted by amanos
ετσι πηρα την αποφαση να κανω ενα λεκτικο παιχνιδι με μια οποιαδηποτε κοπελα στα καναλια συνομιλιών και να αφηνω σημαδια οτι κατι παιζει με αλλη γυναικα...!!! αυτο η γυναικα μου το ειδε σαν προσβολη ...

Εντελώς/παντελώς/οριζοντίως και καθέτως ανώριμη αντίδραση!
Καλά έκανε και προσβλήθηκε!
Οταν φτάνουμε στο σημείο να σκεφτόμαστε σενάρια παλιών ελληνικών ταινιών, τότε πριν τα κάνουμε πράξη, κάνουμε απολογισμούς, συζητήσεις ουσιαστικές με τη γυναίκα και όχι παιδιαρίσματα. (συγγνώμη που μιλώ έτσι, νομίζω πως πρέπει να αφυπνιστείς όμως για αυτό σου τα λέω χύμα)

Δεν έπρεπε με κανένα τρόπο να αφήσεις/αφεθείς σε αυτή τη αρρωστημένη σχέση που είχες με τη γυναίκα σου. Σημάδια υπήρχαν, γιατί έκανες πως δεν υπήρχαν; (επιβολή παρουσίας μάνας της**, και "τώρα θέλω να κάνω καριέρα").

Οπως δεν έπρεπε επίσης να επιτρέψεις ο γάμος με τη γυναίκα σου να εξελιχθεί σε γάμο με τη μάνα της.
Αφέθηκες, και αφέθηκες πολύ..
**Εχω βαρεθεί να ακούω γύρω μου για μάνες που δεν έχουνε ζωή δική τους και ρουφούν με το πουρί της σόμπας τη ζωή από τα παιδιά τους με προσχήματα διάφορα.
Κατάφεραν να σε γεμίσουν ενοχές που είναι μόνη κλπ κλπ..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

mathilda

# 5 στις 15/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Θελει λεει να κανει καριερα στο Δημοσιο...

Αχ, Θεε μου, αυτο ηταν το καλυτερο ανεκδοτο που εχω διαβασει στο φορουμ!

cerise

# 6 στις 18/3/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.205
Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνεις ..εκείνο όμως που δεν πρέπει να ξανακάνεις είναι οι ίντριγκες. Γιατί αλλού πιάνουν κι αλλού καταστρέφουν.
Καλύτερα να ζητήσεις συγνώμη και να κάνεις αυτοκριτική. Ούτε η μαμά ούτε ο μπαμπάς ούτε κανένας τρίτος μπορεί να χωρίσει ένα ζευγάρι.
Οι μόνοι που φταίνε για το χωρισμό είναι το ζευγάρι.
Γι αυτό καλύτερα οι προσπάθεια να γίνει για τις μεταξύ σας διαφορές και όχι με αναφορές στους άλλους. Καλύτερα να μιλήσετε για το μέλλον κι όχι για το παρελθόν για χάρη και των παιδιών.

elix_geo

# 7 στις 18/3/2011
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by mathilda

Θελει λεει να κανει καριερα στο Δημοσιο...

Αχ, Θεε μου, αυτο ηταν το καλυτερο ανεκδοτο που εχω διαβασει στο φορουμ!

Εσύ, καλά τα λες.
Μόνο να μη σε ακούσει ο Τακίς.
Την έβαψες λέμε.
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

zina70

# 8 στις 28/4/2011
author
Γυναίκα / 52 / Παντρεμένη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 34
πολυ τραβηγμενο να φτασετε σε χωρισμο για ενα τσατ κα νε καμμια προσπαθεια να μιλησετε λιγο σοβαρα αφου ηρεμησουν τα πραγματα

zina70

# 9 στις 28/4/2011
author
πολυ τραβηγμενο να φτασετε σε χωρισμο για ενα τσατ κα νε καμμια προσπαθεια να μιλησετε λιγο σοβαρα αφου ηρεμησουν τα πραγματα

zina70

# 10 στις 28/4/2011
author

zina70

# 11 στις 28/4/2011
author

zina70

# 12 στις 28/4/2011
author

zina70

# 13 στις 28/4/2011
author

# 14 στις 28/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ολο το στορυ ειναι κουφο κ δειχνει απεραντη ανωριμοτητα...

-να κανουμε παιδι για να ...εδραιωθει κ σταθεροποιηθει ο γαμος?
Ακυρο.

-πεθερα συζει με το ζευγαρι?
Ακυρο.

-7 χρονια δε κουναγε το κωλο της να δουλεψει αλλα περιμενε μονο το διορισμο σε εθνικο τεμπελαδικο?
Ακυρο.

-chat με γκομενακια για να ζηλεψει η συζυγος?
Ακυρο.

-διαζυγιο λογω του chat?
Ακυρο.

απο οπου κ αν την πιασεις την ιστορια φιλε, δε κολλαει. ειτε ειστε ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΝΩΡΙΜΟΙ ειτε δεν εχετε ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ μεταξυ σας, ειτε δε μας τα λες ολα...

ESPERANTZA

# 15 στις 12/7/2011
author
Γυναίκα / 52 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.895
Τελικά;;;;;;

newyork_

# 16 στις 20/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οπου κι αν μπαινει η υπογραφη της jean harlow ειναι γραμμενη με ανεξιτηλο μελανι!! (Δεν χρειαζεται, καν, να αναφερω, οτι αν δεν απαντησεις σε post, αυτο δεν παρουσιαζει κανενα ενδιαφερον.... :yep
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.