Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

_kalli_

# 1 στις 19/3/2011
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 75
'Aρεσαν+: 0%

Κατοικιδια

γεια σε ολους..αποφασισα να γραψω σ αυτη την κατηγορια την απορρια μου γιατι ταιριαζει περισσοτερο εδω σε σχεση με τις αλλες κατηγοριες λοιπον η ερωτηση μου ειναι η εξης, θελω να παρω ενα ζωακι που να μπορει να ζησει σε διαμερισμα, οχι πχ σκυλο η γατα, και να ειναι ζωακι να μπορεις να παιξεις μαζι του, οχι ας πουμε ψαρι.. τι θα μου προτεινατε?

Ran_Tan_Plan

# 2 στις 19/3/2011
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Να σου στειλω την πεθερα μου την Ανδρομαχη?

Ενταξει.... δεν ειναι τοσο παιχνιδιαρα αλλα ζει σε διαμερισμα.

Πες ναι!
Θα σου χρωσταω χαρη!
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

# 3 στις 19/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Να μπορεί να ζει σε διαμέρισμα αλλά να μπορείς και να παίξεις μαζί του...
Χμμμ...
Χάμστερ;

mathilda

# 4 στις 19/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Χαμστερ, ινδικο χοιριδιο, κουνελακι, σκιουρακι.

Γιατι οχι γατα;;;

KLELIA22

# 5 στις 19/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

..,. με ενα σαλαμακι..θα ειναι το καλυτερο pet έβερ!

http://www.youtube.com/watch?v=5H59Py7KApU&feature=relmfu...

eleptheriaria

# 6 στις 19/3/2011
author
Γυναίκα / 33 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Διδυμότειχο
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 2.368
Φιδάκι, ιγκουανάκι, καναρινάκι (ή ότι άλλο σε πουλάκι θες).
Επίσης συμφωνώ με τη mathilda στο κουνελάκι, το χαμστεράκι και το σκιουράκι.

# 7 στις 19/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by _kalli_
γεια σε ολους..αποφασισα να γραψω σ αυτη την κατηγορια την απορρια μου γιατι ταιριαζει περισσοτερο εδω σε σχεση με τις αλλες κατηγοριες ...

Στην κατηγορία του Γάμου;
Και ταιριάζει περισσότερο εδώ;

Περίεργα πράγματα.
Θα το παντρευτείς το κατοικίδιο ...;...

# 8 στις 19/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

απορία;;;

Παράθεση:
Originally posted by Breaker

Παράθεση:
γεια σε ολους..αποφασισα να γραψω σ αυτη την κατηγορια την απορρια μου γιατι ταιριαζει περισσοτερο εδω σε σχεση με τις αλλες κατηγοριες ...

Στην κατηγορία του Γάμου;
Και ταιριάζει περισσότερο εδώ;

Περίεργα πράγματα.
Θα το παντρευτείς το κατοικίδιο ...;...

..υπάρχει και η ενότητα "σχόλια-απορίες -εντυπώσεις"...
(κι εγώ αυτό αναρωτήθηκα...
μήπως ψάχνει ..κάτι σε σύντροφο)

AlwaysHaveCrabi

# 9 στις 19/3/2011
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 789

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan
Να σου στειλω την πεθερα μου την Ανδρομαχη?

Ενταξει.... δεν ειναι τοσο παιχνιδιαρα αλλα ζει σε διαμερισμα.

Πες ναι!
Θα σου χρωσταω χαρη!

Anyway...βρισκω πολυ ενδιαφεροντες και παιχνιδιαρηδες τους παπαγαλους..ρισκαρεις να φας καμια ξεγυρισμενη δαγκωνια οταν θελουν την ησυχια τους, θελουν και πολλη φροντιδα-καθημερινη καθαριοτητα, αλλα εχουν πολυ γελιο και σε αφηνουν αφωνο με την εξυπναδα τους
...θεραπυ γονε ωρονγ...

eleptheriaria

# 10 στις 19/3/2011
author
Ν. Έβρου / Διδυμότειχο

Παράθεση:
Originally posted by AlwaysHaveCrabi
Anyway...βρισκω πολυ ενδιαφεροντες και παιχνιδιαρηδες τους παπαγαλους..ρισκαρεις να φας καμια ξεγυρισμενη δαγκωνια οταν θελουν την ησυχια τους, θελουν και πολλη φροντιδα-καθημερινη καθαριοτητα, αλλα εχουν πολυ γελιο και σε αφηνουν αφωνο με την εξυπναδα τους

Είναι φοβεροί, όντως!! Έχω παπαγάλο cockatiel (αυτός που έχει συνήθως και τα κόκκινα "μαγουλάκια"). Πανέξυπνος και συναισθηματικός θα έλεγα, τον έχω 2 μήνες και από τις αντιδράσεις του φαίνεται να μας συμπαθει...

AlwaysHaveCrabi

# 11 στις 19/3/2011
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Originally posted by eleptheriaria

Παράθεση:
Originally posted by AlwaysHaveCrabi

Είναι φοβεροί, όντως!! Έχω παπαγάλο cockatiel (αυτός που έχει συνήθως και τα κόκκινα "μαγουλάκια"). Πανέξυπνος και συναισθηματικός θα έλεγα, τον έχω 2 μήνες και από τις αντιδράσεις του φαίνεται να μας συμπαθει...

Ειναι υπεροχα ζωακια..επισης πολυ συναισθηματικα οντως και με προσωπικοτητα! Ζουν και πολλα χρονια, οχι οπως τα σκιουρακια(ειχα και τετοιο) που ζουν στην αιχμαλωσια δυο-τρια χρονια...ειχα εναν ara πρασινο με πολυχρωμα φτερα..τσ τσ γαλλικο καφε το πρωι στο κουταλακι και οταν ειχε ορεξουλα φιλια στο στομα χαχα
...θεραπυ γονε ωρονγ...

helen66

# 12 στις 20/3/2011
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
Και γω παπαγαλο θα προτεινα.
Και ξαφνιαστηκα που ειχατε κι αλλες και ξερετε ποσο παιχνιδιαρηδες ειναι, συνηθως τους φοβουνται ή τους θεωρουν οτι ειναι μονο για κλουβι, ενω ζουν μια χαρα και εξω ελευθεροι.
Ειχα μια παπαγαλινα χρονια και καναμε τρελλα παιχνιδια....
και η πορτα του κλουβιου της ηταν μονιμα ανοιχτη, πηγαινε μεσα μονο οταν ηθελε να ησυχασει να κουρνιασει ή να κοιμηθει.

Αλλα κι εγω εχω την ιδια απορια με την ματιλντα....γιατι οχι γατα???

Πωπω θυμηθηκα σκηνικο τωρα....η παπαγαλινα εξω στη βεραντα να βολταρει στην κουπαστη και η γατα να λιαζεται και να προσεχει τα κοτοπουλακια, που ειχαμε παρει εν οψει Πασχα, απ τις αλλες γατες...
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

eleptheriaria

# 13 στις 20/3/2011
author
Ν. Έβρου / Διδυμότειχο

Παράθεση:
Originally posted by helen66
Και γω παπαγαλο θα προτεινα.
Και ξαφνιαστηκα που ειχατε κι αλλες και ξερετε ποσο παιχνιδιαρηδες ειναι, συνηθως τους φοβουνται ή τους θεωρουν οτι ειναι μονο για κλουβι, ενω ζουν μια χαρα και εξω ελευθεροι.
Ειχα μια παπαγαλινα χρονια και καναμε τρελλα παιχνιδια....
και η πορτα του κλουβιου της ηταν μονιμα ανοιχτη, πηγαινε μεσα μονο οταν ηθελε να ησυχασει να κουρνιασει ή να κοιμηθει.

Αλλα κι εγω εχω την ιδια απορια με την ματιλντα....γιατι οχι γατα???

Πωπω θυμηθηκα σκηνικο τωρα....η παπαγαλινα εξω στη βεραντα να βολταρει στην κουπαστη και η γατα να λιαζεται και να προσεχει τα κοτοπουλακια, που ειχαμε παρει εν οψει Πασχα, απ τις αλλες γατες...

Δυστυχώς τον παπαγάλο εμείς τον έχουμε ακόμη στην πεθερά μου λόγω της μικρής (λένε δεν κάνει να έρχονται σε επαφή με μωρά).

Λοιπόν, θα σας πω και πώς τον αποκτήσαμε και γιατί του έχω αδυναμία...

Μια μέρα κάτσαμε να φάμε με τον άντρα μου και έξω έριχνε "καρεκλοπόδαρα".
Ο παγαλάκος μας λοιπόν, ήρθε μες τη βροχή και έκατσε στο μπαλκόνι. Βγήκα και τον άρπαξα με ένα γάντι (γιατί φοβήθηκα λίγο) και τον πήρα μέσα, κλουβί, τροφή και τα σχετικά δεν είχαμε. Τον είχαμε σε ένα χαρτόκουτο με νερό και ένα μήλο!
Το απόγευμα βγαίνω βόλτα στη γειτονιά και βρήκα τον "ιδιοκτήτη" του και μου λέει με όλο του το θράσος ότι επίτηδες τον άφησε, γιατί μια και έβρεχε θα τον ξεφορτωνόταν ευκολότερα!
Έτσι, μιας και είμαι αρκετά "ψυχοπαθής" για τα ζωάκια, κράτησα και τον παπαγαλάκο μας!

AlwaysHaveCrabi

# 14 στις 20/3/2011
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Originally posted by eleptheriaria

...βρήκα τον "ιδιοκτήτη" του και μου λέει με όλο του το θράσος ότι επίτηδες τον άφησε, γιατί μια και έβρεχε θα τον ξεφορτωνόταν ευκολότερα!

...θεραπυ γονε ωρονγ...

# 15 στις 21/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
how about that?
[img]http://www.pyles.tv/PylesTV/files/59/59ec860b-87de-4dd5-87ab-5566a6864b46.jpg[/img]

eleptheriaria

# 16 στις 21/3/2011
author
Ν. Έβρου / Διδυμότειχο

Παράθεση:
Originally posted by Jack_Skellington
how about that?
[img]http://www.pyles.tv/PylesTV/files/59/59ec860b-87de-4dd5-87ab-5566a6864b46.jpg[/img]

Είναι αυτή που βοηθά την στύση του άντρα??

_kalli_

# 17 στις 23/3/2011
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας ολους διαβασα οτι μου προτεινατε κουνελακι και παπαγαλο..ναι μ αρεσουν απλα δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να "επικοινωνησεις" με αυτα τα ζωακια..

eleptheriaria

# 18 στις 23/3/2011
author
Ν. Έβρου / Διδυμότειχο

Παράθεση:
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας ολους διαβασα οτι μου προτεινατε κουνελακι και παπαγαλο..ναι μ αρεσουν απλα δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να "επικοινωνησεις" με αυτα τα ζωακια..

Κουνελάκι δεν είχα, δεν ξέρω.. αλλά με τον παπαγάλο μπορείς..

Αν και νομίζω ότι με όλα τα ζώα μπορούμε να επικοινωνήσουμε εφόσον τα νοιαζόμαστε, τα προσέχουμε και τα αγαπάμε. Τα ζώα όταν τους δίνεις "ένα", σου το επιστρέφουν στο διπλάσιο.

_kalli_

# 19 στις 23/3/2011
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
γι αυτο συμφωνω απολυτα απλα εννοω πχ επιδη δεν μενω μονη θα ηταν καλο να μπορουσα καπως να τ κανω να καταλαβει με καποιο τροπο που πρεπει να κανει την αναγκη του..ζηταω πολλα λες ε?

eleptheriaria

# 20 στις 23/3/2011
author
Ν. Έβρου / Διδυμότειχο

Παράθεση:
γι αυτο συμφωνω απολυτα απλα εννοω πχ επιδη δεν μενω μονη θα ηταν καλο να μπορουσα καπως να τ κανω να καταλαβει με καποιο τροπο που πρεπει να κανει την αναγκη του..ζηταω πολλα λες ε?

Όχι.. λογικότατο να σε ανησυχεί, απλά ότι ζωάκι και να πάρεις πρέπει να το εκπαιδεύσεις πάνω σε αυτό. Θέλει χρόνο και υπομονή!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.