Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

χειροτερα γινεται?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

KOLORS

# 21 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Τατζικιστάν
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 2.737
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo
η κοπιλίτσα μπορεί να ξεχωρίζει τους καλούς χαρακτήραι και επίσης τους καλούς ψήσται.

βρε συ, αυτο με τους καλους χαρακτηρες το καταλαβα..

τους καλους ψησται ομως??

ποιοι ακριβως ειναι αυτοι?

j-dreamer

# 22 στις 31/3/2011
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 125
Αγαπητη Μελπω, απαραίτητο αυτό το μικρό ιστορικό.
Γνωμη μου είναι ότι το περιστατικό με το μωρό ήταν απλώς η αφορμή.
Σιγουρα προϋπήρχε αντιπάθεια, δεν ξερω αν ήταν αμοιβαία ή όχι.
Συνήθως αυτά τα προβλήματα ξεκινούν όταν η πεθερά δεν θεωρεί τη νύφη αντάξια του κανακάρη της, οπότε αντιτίθεται στο γάμο με κάθε τρόπο και αν δεν το καταφέρει, περιμένει τις ευκαιρίες να ενοχλησει, μειώσει, τσακωθει κτλ.
Δοκίμασες να κανεις μια κουβέντα μαζι της χωρις να τσακωθείς; Να τη ρωτήσεις στα ισα γιατι δε σε ήθελε απο την αρχη, ασχέτως των αφορμών που παρουσιάστηκαν αργότερα;
Αν αυτό έγινε, δεν μπορείς να κάνεις τιποτε αλλο ως προς την πεθερά.
Ολα τα υπόλοιπα εξαρτώνται απο τον άντρα σου. Ας αναλάβει τις ευθύνες του και να παρέμβει δυναμικά για να λύσει το πρόβλημα.

ξ-δρεαμερ

melpo1221

# 23 στις 31/3/2011
author
Γυναίκα / 40 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 12
πλεον δεν θα ασχοληθω αλλο με το θεμα ουτε θελω να την ρωτησω τιποτα με χαρακτηρισε ''π..τ..α'' που τυλιξε τον γιο της,το οικογενειακο μας ξαφνικα το εχουν μαθει ολοι και ας μην εχω πει τιποτα εκτος απο εδω μεσα...ετσι εμαθα και εγω ποσο με λατρευει, ο συζυγος μου μετα απο αυτα που μαθαμε μου ειπε οτι δεν θα ξαναδουν ουτε εμενα ουτε το παιδι οπως του ειχα πει πριν λιγες μερες και ειχε αντιδρασει,και επιτελους μα επιτελους καταλαβε οτι ολο αυτο τον καιρο εγω τουλαχιστον κρατησα ενα επιπεδο ασχετα με το πως εβραζα μεσα μου..πλεον ξερει οτι η μανα του εχει το προβλημα και τελικα ηταν μονο η αφορμη η παρεξηγηση για να σκασει το θεμα ,πρωτη φορα με στηριζει τοσο πολυ και αυτο πραγματι μου αρκει ολα τα υπολοιπα και τους υπολοιπους τους γραφω ηδη εκει που πρεπει...μου φτανει που ειμαι καλα με τον αντρα μου και τιποτα αλλο...ευχαριστω για τις απαντησεις σας παντως και που ασχοληθηκατε με το θεμα μου..

morgoth

# 24 στις 5/4/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.461
πολυ θετική εξέλιξη που ο αντρας σου ειναι με το μερος σου. Ειναι σημαντικό να νιωθεις πως ο συντροφος σου σε σεβεται. Προσεξε ομως. υπάρχουν και καποια όρια σε αυτο. Μη ξεχνας πως ειναι γονεις του και ίσως σταδιακά θα πρέπει να τον ενθαρυνεις να μην αποκοπει απο αυτους. Να δειξεις ότι είσαι πραγματικά υπεράνω. Δώστου την επιλογή. Μην τον εξωθήσεις προς μια κατευθυνση.
Το άλλο που πρέπει να προσέξεις είναι οι απαιτήσεις που έχεις ή και θα χεις απο το σύντροφο σου. Γενικά οι γυναικες αλλά και οι αντρες τεινουν να ζητουν όλο και περισσοτερα όταν βρισκουν προσφορο έδαφος. Με αποτελεσμα να δημιουργειται ενας βραχνας στο σύντροφο μας. Οι σχεσεις ειναι δινω και παιρνω.
Μη θεωρησεις ποτε ότι εχεις το πανω χερι, επειδή σε υποστηριζει σε αυτο το δυσκολο θεμα. Το ίδιο θα κανεις και συ σε κάτι αντιστοιχο. Επισης καλο ειναι να μην "πάτε" προς τη μεριά των γονιων σου αυτή τη χρονική περιοδο. Κοιταξτε να περνάτε μονοι σας καλά.

hns1602

# 25 στις 5/4/2011
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.719

Παράθεση:
Originally posted by morgoth
πολυ θετική εξέλιξη που ο αντρας σου ειναι με το μερος σου. Ειναι σημαντικό να νιωθεις πως ο συντροφος σου σε σεβεται. Προσεξε ομως. υπάρχουν και καποια όρια σε αυτο. Μη ξεχνας πως ειναι γονεις του και ίσως σταδιακά θα πρέπει να τον ενθαρυνεις να μην αποκοπει απο αυτους. Να δειξεις ότι είσαι πραγματικά υπεράνω. Δώστου την επιλογή. Μην τον εξωθήσεις προς μια κατευθυνση.
Το άλλο που πρέπει να προσέξεις είναι οι απαιτήσεις που έχεις ή και θα χεις απο το σύντροφο σου. Γενικά οι γυναικες αλλά και οι αντρες τεινουν να ζητουν όλο και περισσοτερα όταν βρισκουν προσφορο έδαφος. Με αποτελεσμα να δημιουργειται ενας βραχνας στο σύντροφο μας. Οι σχεσεις ειναι δινω και παιρνω.
Μη θεωρησεις ποτε ότι εχεις το πανω χερι, επειδή σε υποστηριζει σε αυτο το δυσκολο θεμα. Το ίδιο θα κανεις και συ σε κάτι αντιστοιχο. Επισης καλο ειναι να μην "πάτε" προς τη μεριά των γονιων σου αυτή τη χρονική περιοδο. Κοιταξτε να περνάτε μονοι σας καλά.

Πολύ σωστά!
I want a perfect body... I want a perfect soul...

melpo1221

# 26 στις 6/4/2011
author
Γυναίκα / 40 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 12
δεν θα ελεγα ποτε στον συντροφο μου να ξεκοψει απο τους δικους του το αντιθετο μαλιστα του λεω οτι αυτος πρεπει να συνεχισει να διατηρει τις επαφες και να πηγαινει να τους βλεπει...το μονο που ζηταω ειναι να μπει ενα οριο σε αυτα που λενε για εμενα σε κοινους γνωστους δεν ειναι υποχρεωτικο να με συμπαθουν αλλα δεν ειναι και σωστο να με χαρακτηριζουν με τον χειροτερο τροπο και να προσπαθουν να βρουν συμμαχους σε αυτα που λενε και κανουν.Τα υπολοιπα πραγματι δεν με αφορουν ουτε και ειμαι ο τυπος που θα ξεκοβα τον αντρα μου απο τους ανθρωπους του επειδη δεν θελουν εμενα ουτε και φυσικα θα τον παρασυρω να ερθει πιο κοντα στους δικους μου ...παν μετρον αριστον μακρια και αγαπημενοι,για να ειμαστε πραγματι αγαπημενοι
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.