Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χαθηκε η εμπιστοσυνη..!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

# 121 στην 1/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δεν θέλω να παραθέτεις δικά μου σχόλια σε προσωπικό επίπεδο ΟΚ ? τοκανες χτες κατά τρόπο ηλίθιο (προσωπική μου εκτίμηση) δεν έδωσα συνέχεια γιατί δε μου αρέσουν οι αντιπαραθέσεις και σέβομαι τηο χώρο και το κάνεις και σήμερα στο ίδιο ακριβώς μοτίβο. Κόψτο !

Pianist_

# 122 στην 1/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Xrusaetos
Δεν θέλω να παραθέτεις δικά μου σχόλια σε προσωπικό επίπεδο ΟΚ ? τοκανες χτες κατά τρόπο ηλίθιο (προσωπική μου εκτίμηση) δεν έδωσα συνέχεια γιατί δε μου αρέσουν οι αντιπαραθέσεις και σέβομαι τηο χώρο και το κάνεις και σήμερα στο ίδιο ακριβώς μοτίβο. Κόψτο !

Μην συγχίζεστε αγαπητέ..θα πάθετε τίποτε!Και θα συνεχίζω να σχολιάζω ό,τι θέλω και ό,ποτε θέλω απο την στιγμή που δεν προσβάλλω κανέναν.
Καλό θα ήταν να μάθετε να δέχεστε και τη κριτική στα λεγόμενά σας όταν γράφετε δημοσίως! Αρκετά όμως ασχολήθηκα...έτσι κι αλλιώς εκπέμουμε σε διαφορετικό"μήκος κύματος" ,μυαλού,και σκέψης.Καλό σας μεσημέρι...!!!!!

# 123 στην 1/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Pianist_

Παράθεση:

Μην συγχίζεστε αγαπητέ..θα πάθετε τίποτε!Και θα συνεχίζω να σχολιάζω ό,τι θέλω και ό,ποτε θέλω απο την στιγμή που δεν προσβάλλω κανέναν.
Καλό θα ήταν να μάθετε να δέχεστε και τη κριτική στα λεγόμενά σας όταν γράφετε δημοσίως! Αρκετά όμως ασχολήθηκα...έτσι κι αλλιώς εκπέμουμε σε διαφορετικό"μήκος κύματος" ,μυαλού,και σκέψης.Καλό σας μεσημέρι...!!!!!

Αυτό λέω κι εγώ ... θα το κόψεις λοιπόν ? η θέλεις να έχεις πάντα την τελευταία κουβέντα ?

Pianist_

# 124 στην 1/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by Pianist_

Παράθεση:

Αυτό λέω κι εγώ ... θα το κόψεις λοιπόν ? η θέλεις να έχεις πάντα την τελευταία κουβέντα ?

# 125 στην 1/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Breaker

Εννοείται xaroulaaa ότι το σχόλιο μου δεν αφορούσε την δική σου οικογένεια...

Μία γενική αναφορά έκανα, γιατί τυχαίνει να έχω στον περίγυρό μου αρκετές κοπέλες, διαζευγμένες με παιδάκια (κυρίως αγοράκια)...

Δυστυχώς τα αγοράκια έτσι όπως τα βλέπω ... αποκτούν θηλυκή νοοτροπία ... Όχι μόνο σε συμπεριφορές αλλά και σε γενικότερες κινήσεις ή τρόπο ζωής κλπ...

Είναι φανερό ότι λείπει ο πατέρας, το αντρικό προφίλ...

Κρίσιμο σημείο και αυτό , Breaker.......

Ναι , υπάρχουν ........
Και εξαρτάται από τη διάθεση της μητέρας και του πατέρα να κρατήσουν από κοινού της ισορροπίες .......

Όπως πολλές φορές έχει γραφτεί στο forum
o πατέρας δεν πρέπει να ξεχνάει το ρόλο του ........
άσχετα από το χωρισμό ........
Ενώ και η μητέρα επιβάλλεται να επιδιώξει την ανεξαρτητοποίηση των αγοριών της .........
Κι οι δυο έχουν χρέος να κάνουν τα πικρά ..... γλυκά ......
και να επιδιώκουν την ουσιαστική επαφή και με τους δύο γονείς .......
αντί να προσπαθούν να τα διεκδικούν για δικούς τους εγωιστικούς ή και εκδικητικούς λόγους .....

Ευτυχώς ......
η κατάσταση που περιγράφεις δεν έχει καμία σχέση με τα αγόρια μου !!!!!!!!
Είναι ανεξαρτητοποιημένα σε ανησυχητικό ..... από μένα ...... βαθμό !!!!!!!!

Αλλά δεν πειράζει !!!!!
Άσε ...... έχω κλεισμένη από τώρα κλεισμένη σουίτα σε γηροκομείο !!!!!

Δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη ......
Μου αρέσει και δεν ντρέπομαι να μιλάω για την οικογένειά μου .....

# 126 στην 1/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by xaroulaaa

Απλά τα λόγια των γονιών μπαίνουν πολύ βαθιά στο υποσυνείδητο του
και ίσως σε καιρούς κρίσεων και διλημμάτων να αναδυθούν βοηθώντας το .......
να κάνει επιλογές που θα του ταιριάζουν .........

Εδώ ακριβώς είναι το κουμπί ... με τις συμβουλές αυτές, αν μπαίνουν βαθιά στο υποσυνείδητο όπως λες κινδυνέυει να κάνει τα ίδια λάθη. Η λογική του "αφού το λέει ο πατέρας μου έτσι θα είναι" δεν τον αφήνει να ακολουθήσει το ένστικτό του.

Αυτή την εκδοχή την έχω δει πιο συχνά από τη δική σου. και να σε ρωτήσω κάτι ευθέως ... εσύ είσαι πολύ σίγουρη για τη συμβουλή που θα δώσεις ?

Αυτό ακριβώς είναι ένα σημείο που με ''βασάνισε'' πολύ στο παρελθόν ....

Μια οικογένεια ,όχι μόνο για να υφίσταται , αλλά για να πλάσει ισορροπημένα παιδιά ....... πρέπει να έχει κοινή γραμμή ......

Η διαφορά απόψεων λοιπόν αντιμετωπίζεται αρχικά με υποχώρηση του ενός
εφόσον δεν υπερβαίνει ο άλλος κάποια όρια .......

Όταν τα υπερβεί , ο ένας από τους δυο αναγκάζεται να παρουσιάσει και την άλλη εκδοχή ...... που πιθανόν να φέρει το παιδί σε σύγχιση .......

Δεν είναι καθόλου ευχάριστη κατάσταση κι αυτή ......
αλλά ίσως μέσα από την σύγχιση το παιδί καταλήξει κάπου .....
το οποίο θα είναι εντελώς δικό του .......

Έχεις δίκιο όμως ..... ακόμα κι αν δεν τοποθετηθεί ο γονιός ευθέως σε οποιοδήποτε θέμα ....... και μόνο το πρότυπο (η εικόνα λειτουργεί σαν συνήθεια που υιοθετείται ασυνείδητα ) του πατέρα ή της μητέρας ..... λειτουργεί καταλυτικά και επαναλαμβάνεται ........ διαιωνίζεται .......

Γι΄αυτό στις αρρωστημένες καταστάσεις πρέπει να παίρνουμε θέση ... λύνοντάς τες .....

Ναι, προς το παρόν, είμαι σίγουρη για τις συμβουλές που τους δίνω .......

Δεν ξέρω αν θα τις ακολουθήσουν ........
Ήδη παρεκλίνουν από πολλά από όσα τους συμβούλεψα .......
αλλά με έπεισαν με τον τρόπο τους ότι ήταν προτιμότερο ........
Δεν είχαν όμως να κάνουν με ανθρώπινες ψυχές .......

Δεν ξέρω αν ακολουθήσουν τις συγκεκριμένες συμβουλές που τους δίνω
αν βρουν ανθρώπους που θα τα σεβαστούν και θα τα εκτιμήσουν ......
Γι΄αυτό ανησυχώ πολύ περισσότερο .........

Η ζωή είναι ρίσκο......
Όμως η επιτυχία μάλλον οφείλεται σε υπολογισμένους κινδύνους
παρά σε τύχη ......

helen66

# 127 στις 2/4/2011
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
'Aρεσαν+: 0%
Εχουμε και λεμε....γνωριζομαστε στα 20, 25 ερωτευομαστε τρελλα και παντρευομαστε, παιδιονουμε και μπαινουμε στη τρελλα της ζωης, των υποχρεωσεων, του μεγαλωματος των παιδιων, της καριερας κλπ κλπ. Και καπως ετσι περνανε τα χρονια.... κι εχουμε καβατζαρει την 15ετια την 20ετια με καποιον διπλα μας που ειναι........
αληθεια τι ειναι????
Τις περισσοτερες φορες ειναι ενας ανθρωπος που «καποτε» ερωτευτηκαμε «καποτε» αγαπησαμε αλλα τωρα... σεβομαστε! εκτιμουμε! νοιαζομαστε!...(και να το πω και πιο χυμα? εξαργυρωνουμε τροπο τινα τα χρονια που επενδυσαμε μαζι του).
Αλλα φευ! δεν ειμαστε ερωτευμενοι πια, εχει φυγει το παθος, η τρελλα, ο ερωτας, ο ποθος...
Αυτος ή αυτη λοιπον ειναι εν δυναμει ενα ανθρωπος που αργα ή γρηγορα θα αναζητησει την τρελλα ξανα, οπουδηποτε αυτη ειναι ευκαιρη. Το ποσο θα προχωρησει, το ποσο θα «αμαρτησει» ειναι συνισταμενη κι αλλων παραγοντων. Δεν αρνουμαι οτι οταν το απατημενο μελος το ανακαλυψει δε θα νοιωσει προδωμενο, πικραμενο, σε αδιεξοδο σχετικα με το μελλον της σχεσης, αλλα το εγκλημα θα εχει τελεστει.
Αν μπορουν να το ξεπερασουν εχει να κανει παλι με πολλους παραγοντες, αλλα ειναι σημαντικο να καταλαβουν πως εφτασαν μεχρι εκει και να προσπαθησουν να το διορθωσουν. Για μενα «φταιτε» και οι δυο που φτασατε μεχρι εκει, ας αναλογιστει λοιπον ο καθενας σας το μεριδιο ευθυνης του κι αν σωζεται κοιταξτε να επικεντρωθειτε σε αυτο.
Αν ηταν γενικα «ανησυχος» δε θα σου επαιρνε 20 χρονια για να το καταλαβεις, θα χες ενδειξεις πιο πριν.
Κι οσο κι αν σας ακουγεται αγαπητοι μου συνδυκτιοι χοντρο ακομψο ή δε ξερω κι εγω τι αλλο, συμφωνω κι εγω οτι για ενα «κερατο» δε χαλαμε το σπιτι μας.
Ας δουμε καλυτερα αν υπαρχει κατι να σωθει κι ας προσπαθησουμε γι αυτο.

Κι ενα τελευταιο, ασε κοριτσι μου τις αληθειες στην ησυχια τους, δε θα σε βοηθησει πουθενα να μαθεις λεπτομερειες. Αν δεν εχετε καταληξει απ τα τυπικα ζευγαρια που απλα συνεχιζουν να μενουν μαζι σαν εξαργυρωση των χρονιων καταθεσεων, αλλα υπαρχει ακομα κατι απο συναισθημα που σας ενωνει, πονταρε σε αυτο και προσπαθηστε να το ξαναβρειτε.
Και να θυμασαι οτι κανενας μας δεν ειναι τελειος, ολοι δικαιουμαστε ενα λαθος στη ζωη μας.
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

cerise

# 128 στις 3/4/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.205
Δεν θα πρέπει να πέφτεις από τα σύννεφα και ν απελπίζεσαι...Οι προκλήσεις τη σήμερον ημέρα είναι πολλές και το άγχος μεγάλο για ν αρνηθείς κάποια θεραπεία χαλάρωσης απ όπου κι αν σου τύχει....

Μετά από 22 χρόνια γάμου κι εσένα εύκολη και συμβατική όπως λες κι όχι σκύλα...τι περίμενες ? βραβείο?

Αν τώρα εσύ νομίζεις ότι με αντίποινα θα στρώσει η κατάσταση....μάλλον χλωμό το βλέπω και κατινιά. Ετσι θα βγει προς τα έξω και δεν σε συμφέρει. Παίξτο υπερ άνω, υποτίμησε αυτό που κατάλαβες και κάντο φυτιλάκια μέχρι εξευτελισμού . Ρίξτο στο χιούμορ για να ξεφουσκώσει ..... Μόνο έτσι τ αντιμετωπίζεις αυτά.

Δεδομένος δεν είναι κανείς όσα χρόνια κι αν περάσουν. Και ποτέ μην αναζητάς την αλήθεια γιατί μονίμως θα σε παραμυθιάζει. Και το χειρότερο ν αρχίσεις τη κατασκοπεία και τις σκηνές. Θα χάσεις και θα ξεφτυλιστείς κι από πάνω.

Καλύτερα να μην το ξεχάσεις ή να κάνεις πως το ξέχασες και να τον αφήσεις ν αναρωτιέται τι παίζει πίσω από τη πλάτη του. Και φυσικά μην διαννοηθείς ότι θ αφήσεις τη θέση κενή για την όποια άλλη. Η σύζυγος είσαι εσύ και ως σύζυγος έχεις το απόλυτο δικαίωμα στα πάντα! Διεκδίκησε λοιπόν τα πάντα αντί να τ αρνηθείς και να δώσεις τροφή στον εχθρό!!

Κάπου κι εσύ χαλάρωσες νομίζω.....και αναπαύτηκες στις δάφνες σου. Καιρός να διεκδικήσεις πολλά. Κυρίως στο σεξ..και στη κοινωνική σας ζωή.

Κοίταξε τον εαυτό σου πάνω απ όλα και κάνε ότι σε ευχαριστεί και σε χαλαρώνει αντί να κυνηγάς σκιές. Μην πέσεις χαμηλά δηλαδή.

# 129 στην 1/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by xaroulaaa
...αντί να προσπαθούν να τα διεκδικούν για δικούς τους εγωιστικούς ή και εκδικητικούς λόγους ...

Δυστυχώς από συμπεριφορές "εγωισμού" και "εκδίκησης" έχουμε περίσσεια στην Ελλάδα...
Και το άσχημο είναι ότι με αυτά μαθαίνουν να ζουν και να μεγαλώνουν και τα παιδιά...και τελικά να αναπτύσσουν παρόμοιες συμπεριφορές...

υ.γ. στα υπόλοιπα όλα συμφωνώ μαζί σου...

blondleo

# 130 στις 3/4/2011
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Πιερίας / Κατερίνη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 76
Συγγνώμη στη θεματοθέτρια, άλλα γελάω πάρα πολύ με κάτι τύπους που θέλουν να μας δείξουν ότι πρέπει να προσπερνάμε τόσο εύκολα το κέρατο είτε των αντρών προς τις γυναίκες είτε το αντίθετο. Με κάνει να αναρωτιέμαι πόσα κέρατα μπορεί να έχουνε φάει για να πουν στο τέλος "σιγά μωρέ και τι είναι , ένα κέρατο εκεί πέρα, και μένα αν με κερατώναν δε θα με πείραζε".....Κοινώς όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.....How pathetic.......
...All I want to do is be more like me and be less like you...

Pianist_

# 131 στις 4/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by blondleo
Συγγνώμη στη θεματοθέτρια, άλλα γελάω πάρα πολύ με κάτι τύπους που θέλουν να μας δείξουν ότι πρέπει να προσπερνάμε τόσο εύκολα το κέρατο είτε των αντρών προς τις γυναίκες είτε το αντίθετο. Με κάνει να αναρωτιέμαι πόσα κέρατα μπορεί να έχουνε φάει για να πουν στο τέλος "σιγά μωρέ και τι είναι , ένα κέρατο εκεί πέρα, και μένα αν με κερατώναν δε θα με πείραζε".....Κοινώς όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.....How pathetic.......

Eίναι για πολλά γέλια όντως!!

elina_pan

# 132 στις 18/4/2011
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 13
Γεια σου.
Αυτό που έζησες είναι κάτι που ζουν, θα έλεγα οι περισσότερες γυναίκες, και όχι μόνο στην Ελλάδα. Δεν σηκώνει καμία δικαιολογία. Αλλά οι άντρες είναι απαράδεχτοι. Σκέφτονται μόνο τον εαυτό τους και την καλοπέρασή τους. Αλλά αν συμβεί το αντίθετο τότε γίνονται οι μεγαλύτεροι εχθροί. Φυσικά υπάρχουν εξαιρέσεις. Τι γίνεται σε μία τέτοια περίπτωση? Η κάθε μία σκέφτεται και αποφασίζει αφού πρώτα βάλει τα πράγματα σε μία ζυγαριά. Φυρικά εμπιστοσύνη δεν υπάρχει! Αν κάποιος το κάνει μία φορά, θα το ξανακάνει!...
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost