Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χαθηκε η εμπιστοσυνη..!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

pilates

# 1 στις 29/3/2011
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 22
'Aρεσαν+: 0%

Χαθηκε η εμπιστοσυνη..!!

Καλησπερα κι απο εμενα..
Πηρα το θαρρος να σας γραψω οχι γιατι ψαχνω απαντησεις στο θεμα μου μα περισσοτερο γιατι θελω να το πω καπου..
Λοιπον..ειμαι παντρεμενη εικοσι σχεδον χρονια...απο ερωτα που λενε..και μεχρι τωρα θεωρουσα πως ειχα μια ομορφη και δεμενη οικογενεια..οσο αφορα τουλαχιστον την σχεση μου με τον συζυγο μου..
Ειμαι απο τους ανθρωπους που δεχομαι τον αλλον ετσι οπως ειναι..συζυγο..φιλους..συγγενεις..συγχωρω και δικαιολογω με ευκολια ,πραγματα που ισως σε αλλους να φανταζαν τρομερα,υπερβολικα...
Ο συζυγος μου ειναι εξαιρετικος ανθρωπος ,τουλαχιστον στα δικα μου ματια...βεβαια δεν ειναι απο αυτους που λενε πολλα και μεγαλα παχια λογια,ουτε και ιδιαιτερες ευαισθησιες,δεν ειναι απο τους πολυ τρυφερους...
Ομως ξερω πως με αγαπα..τουλαχιστον ηξερα....
Ειναι αρκετα ομορφος ακομα και στην ηλικια των 50..και κορδωνεται γι αυτο τοσο ωστε να καταντα ψωνιο καμια φορα..του αρεσει να αυτοπροβαλεται χωρις να υπαρχει λογος ..
Εγω απο την αλλη ειμαι εμφανισημη με αρκετες "συμπαθειες" απ οσο καταλαβαινω, μα δεν προωθησα ποτε την εικονα της σουπερ ουαου γκομενας..ακομα και νεωτερη..
Ο συζυγος εργαζεται οχταωρο και εγω πρωι απογευμα..δεν του απαγορευσα ποτε να παει οπουδηποτε με φιλους για καφε η ποτο η να δει ποδοσφαιρο η στην πιστα για μοτο κρος...κι αυτος επισης μου εχει δωσει μια σχετικη ελευθερια..
Τωρα τελευταια λοιπον στο ασχετο αρχισε κατι περιεργες σκηνες ζηλοτυπιας που δεν ευσταθουσαν πουθενα και μετα ζητουσε συγνωμη..... μιλουσε για εμπιστοσυνη και να μην την εκμεταλευτω...απ την αλλη που τον εβρισκα που τον εχανα ,με διαφορες δικαιολογιες επισκεπτοταν συχνα ενα συγκεκριμενο καφε..παραλληλα αρχισε να αδιαφορει..ελειπα απο το σπιτι και δεν επερνε ενα τηλεφωνο..δεν ρωτουσε που ημουν τι εκανα κ.λ.π.
Συχνα ηταν με το κινητο στο χερι ,ταχα οτι κατεβαζε καποια προγραμματα (μας φαγανε τα αιφον), το κινητο επαψε να εμφανιζεται πανω στο τραπεζι,στο κομοδινο η οπουδηποτε αλλου..μονιμα στην τσεπη..
Ολο και πιο συχνα τον επερνε ο υπνος στον καναπε τα βραδυα..
Και καποια μερα πεφτει στα χερια μου ο αναλυτικος λογαριασμος περιοδου δεκεμβ-ιανουαρ και παθαινω σοκ..οχι μονο απο το υπερογκο ποσο χρεωσης αλλα απο ενα συγκεκριμενο νουμερο το οποιο καλουνταν σε καθημερινη βαση ασχετες ωρες και πολλα μυνηματα..εδω να πω πως ο αντρας μου δεν στελνει ποτε μηνυματα..επαθα την πλακα μου!!! Στα γενεθλια του, χριστουγεννα,πρωτοχρονια δωδεκα και μιση δυο μηνυματα..."Μα πως?? αφου ειμασταν μαζι ολοι σπιτι?" αναρωτιεμαι..
Κανω το σπιτι φυλλο φτερο και ξετρυπωνω και τον προηγουμενο λογαριασμο...ολα ειχαν αρχισει 30 νοεμβριου 4 και μιση το απογευμα..
Ν α μην σας τα πολυλογω πηγε το μυαλο μου σε καποια που δουλευει στο καφε..βρισκω τροπο τσεκαρω το τηλ οτι της ανηκει..δεν μιλω περιμενω...
Περνουν αρκετες μερες, την στηνω στον ταχυδρομο και παραλαμβανω και τον επομενο λογαριασμο..εως 20 φεβρουαριου..και μετα κανω ΜΠΑΜ!
Ολα φορα παρτιδα..δεν το περιμενε..δεν ηξερε τι να πει..το κανα το σπιτι καλοκαιρινο..μαζεψα τα ρουχαλακια μου και την εκανα...παρολα αυτα απαντησεις δεν πηρα...
Μετα απο μια εβδομαδα και αφου περιμενε λεει να ηρεμησω ωστε να ειμαι σε θεση να συζητησω ερχεται και μου λεει.."το τηλ ανηκει σε μια βουλγαρα που γνωρισα σε ενα σαιτ η οποια ζει στην μακεδονια, δεν την εχω συναντησει ποτε, εκανα μαλακια σου ζηταω συγνωμη..."! ( μου δειχνει και το σαιτ και μια κοπελα συγκεκριμενη)
Ελα ομως που στο σαιτ εχει κανει εγραφη στις 10 ιανουαριου και στο τηλ μιλα απο τις 30 νοεμβριου..ελα μου ντε που ενω αρνειται οτι ειναι η συγκεκριμενη απο το καφε δεν εχει ξαναπατησει το ποδι του εκει εδω και 15 μερες..
Το αποκορυφωμα της υποθεσεως ειναι πως θελει ετσι απλα να το προσπερασω σαν να μην εγινε τιποτα η τουλαχιστον οχι κατι σοβαρο..Του ζητησα να ερθει στην θεση μου και δεν το συζητα καν..
Εγω απ την αλλη θα το προσπερνουσα αν ημουν σιγουρη πως αυτα που λεει ισχυουν,ομως ξερω πως δεν ηταν απλα ενα τηλεφωνο εξ αποστασεως, ειμαι σιγουρη πως υπηρχε επαφη..και μαλιστα μου ειπε πως αυτο τελειωσε τωρα που το εμαθα εγω...μισες αληθειες μισα ψεμματα..
Ειμαι ακριβως στην μεση..ουτε μπρος μπορω να κανω ουτε πισω..Αν τουλαχιστον παραδεχοταν ολη την αληθεια οσο πικρη και να ηταν για μενα θα μπορουσα να την αντιμετωπισω, τωρα ομως με τα ψεμματα δεν μπορω..
Πως να καταπιω και την απατη και το καλυμμενο ψεμα? Και ποιος μου εγγυαται οτι αυτο ελειξε? Οτι το μετανοιωσε η οτι ηταν μαλακια οπως λεει?
Απ την αλλη σαν γυναικα που ξερει τον αντρα της θεωρω πως ηταν κολλημενος εκει...προσηλωμενος..
Και κατι που με ενοχλει ιδιαιτερα ειναι πως μοιαζει σαν να μην εχει ενοχες...και ουτε προσπαθει να με πλησιασει...λεει κατι σαν απο αποσταση, σαν να λεει "αυτο ειναι...η το περνεις η το αφηνεις!"
Μα την αληθεια δεν τον καταλαβαινω...Τεσπα...!!! Απλα κατελειξα στο συμπερασμα πως δεν ειναι να χεις εμπιστοσυνη σε κανεναν πια..τι κι αν τον ζεις εικοσι χρονια, τι κι αν εχεις κανει παιδια μαζι του, τι κι αν εχεις περασει και ομορφες και ασχημες στιγμες..στο τελος παντα στην κανουν..
Βρε ουστ απο κει..Προδοτες!!! Τουλαχιστον κοιταξτε τον αλλον στα ματια και πεστε .."ναι!" "το εκανα!!" Δεν περνουμε κεφαλια βρε...μα οι μαλακιες πληρωνονται!!!!!!!!! Καιρος να το μαθει και ο αγαπημενος μου συζυγος!!!!
ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥς!!!!

# 2 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by pilates

Εγω απ την αλλη θα το προσπερνουσα αν ημουν σιγουρη πως αυτα που λεει ισχυουν,ομως ξερω πως δεν ηταν απλα ενα τηλεφωνο εξ αποστασεως, ειμαι σιγουρη πως υπηρχε επαφη..και μαλιστα μου ειπε πως αυτο τελειωσε τωρα που το εμαθα εγω...μισες αληθειες μισα ψεμματα..
Ειμαι ακριβως στην μεση..ουτε μπρος μπορω να κανω ουτε πισω..Αν τουλαχιστον παραδεχοταν ολη την αληθεια οσο πικρη και να ηταν για μενα θα μπορουσα να την αντιμετωπισω, τωρα ομως με τα ψεμματα δεν μπορω..
Πως να καταπιω και την απατη και το καλυμμενο ψεμα?

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!! Η κοροϊδία και το ψέμμα είναι αυτά που δεν καταπίνονται. Πες του το με όποιο τρόπο μπορείς, για να το καταλάβει. Αυτό που θες, είναι να έχεις το δικαίωμα επιλογής των κινήσεών σου, με βάση την ΑΛΗΘΕΙΑ και μόνο την αλήθεια. Εξήγησέ του ότι τα ψέμματα μόνο δυσχερένουν την κατάσταση.
Σου εύχομαι να πάρεις τις απαντήσεις που καλώς θες και να αποφασίσεις το καλύτερο για όλους σας.

Καλή δύναμη και καλό κουράγιο.

morgoth

# 3 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
η ειλικρινεια ειναι η βαση για σωστές και ισοτιμες σχεσεις.
αλλά το θεμα ειναι να μπορουν να διαχειριστουν την ειλικρινεια και την αλήθεια τα 2 μερη.

μπορεις να τη διαχειριστεις?

ο συζυγος μπορει??

εκει ειναι το θεμα.. αν η σχεση σας εχει γερες βασεις και δειξετε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ διαθεση για αλλαγή, κατανοηση, βελτιωση αλλά και αναδιαπραγματευση της σχεσης, θα βγειτε αλωβητοι. Εξαλλου ειστε και 20 χρονια μαζι, σε μια ηλικια που η συντροφικοτητα παιρνει τη θεση του παθους κτλ κτλ.

Συμβαινει πολλές φορές η ειλικρινεια να τσακιζει κοκκαλα και οτι λεγεται σε κρισεις ειλικρινειας να ειναι το πατημα του άλλου για να τον χτυπάει κάτω απο τη μέση συνέχεια...

Αν ο άντρας σου, μου ζηταγε τη γνωμη μου θα του λεγα κανε το κινέζο... Βρες χιλιες δυο δικαιολογιες αλλά μη παραδεχτεις οτι ξενοπηδηξες.. Το γιατι? Διοτι δε μπορούν οι άνθρωποι σε γενικές γραμμές να καταπιούν το κερατο. Και σε γενικές γραμμές αυτος που τον πιανουν οι ειλικρινιες του γινεται δακτυλοδεικτουμενος ως ο μ@λ@κας...

Ειναι πολύ λεπτο το ζητημα και θελει λεπτους χειρισμους..
Και βασικά να ηρεμησεις , να δεις αν μπορεις τελικά να ξεπερασεις κατι τετοιο και με ποιο τροπο θα μπορεσεις να το κανεις.. Σου λεω εκ των προτερων δηλώσεις του στυλ να πέσεις γονατιστος με λουλουδια κτλ δεν φερνουν αποτελεσμα. Μια ειλικρινής συγγνώμη και μεταμέλεια ειναι αρκετη.

quien

# 4 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 842
Το θέμα σου έχει φοβερό ενδιαφέρον, αλλα πριν το συζητήσουμε πρεπει να ξεκαθαρίσεις μέσα σου εσυ τι θέλεις.
Πολλά τα πιθανά σενάρια και πολλοί οι δρόμοι που μπορείς να πάρεις.
Και για να διαλέξεις, το πρώτο που πρέπει να μάθεις είναι αν εχει συναισθηματική εμπλοκή ή όχι?
Νομιζω οτι πρεπει να γυρισεις στο σπιτακι σου να μαζεψεις ολα τα παζλ που σου λείπουν και μετά με όλα τα στοιχειά να αποφασίσεις.

Γιατι ετσι θα μαθεις και την αληθεια, γιατι απο αποσταση και ΑΓΡΙΕΜΕΝΗ φοβατε να μιλησει.
Με το καλο θα τα ξερασει ολα.

Όπως έκανες την πάπια μέχρι να έρθει ο λογαριασμός του τηλεφώνου έτσι ύπουλα θα μαζέψεις τις πληροφορίες.

Ακομα και αν ο σκοπος σου απλα ειναι να τον εκδικηθεις, έχοντας ολη την εικόνα ...... θα το κανεις πολυ καλυτερα

quien

# 5 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by morgoth
Αν ο άντρας σου, μου ζηταγε τη γνωμη μου θα του λεγα κανε το κινέζο... Βρες χιλιες δυο δικαιολογιες αλλά μη παραδεχτεις οτι ξενοπηδηξες..

Καλα εντελως ακυρο........
αυτο ειναι που εμενα μου γυρναει το ....ματι.

δεν ξερω μπορει καποιοι ανθρωποι να ετσι και καποιοι αλλιως....

# 6 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by quien

Παράθεση:
Αν ο άντρας σου, μου ζηταγε τη γνωμη μου θα του λεγα κανε το κινέζο... Βρες χιλιες δυο δικαιολογιες αλλά μη παραδεχτεις οτι ξενοπηδηξες..

Καλα εντελως ακυρο........
αυτο ειναι που εμενα μου γυρναει το ....ματι.

δεν ξερω μπορει καποιοι ανθρωποι να ετσι και καποιοι αλλιως....

Συμφωνώ. Τί κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια!! Όχι να παίζουμε και με τη νοημοσύνη του άλλου. Το λες ξεκάθαρα και τότε ζητάς συγνώμη αν φυσικά την εννοείς. Το ναι μεν, αλλά δεν είναι αυτό που νομίζεις, εμένα με εξαγριώνει απίστευτα.

morgoth

# 7 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
οι γυναικες ειναι απιστευτα εκδικητικές. μια βολτα στα δικαστηρια πειθει.

απο το να του βαρουμε και τα σωβρακα μεχρι να στρεψουμε τα παιδια εναντιον του.

# 8 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Η υποψία μόνο φτάνει γι' αυτό που λες. Και στα δικαστήρια φτάνουν μόνο όσοι προσπαθούν να βγάλουν τη/τον σύντροφο τρελή.
Η παραδοχή ίσα ίσα δείχνει ότι σε σέβεται, σε εκτιμά και δεν προσπαθεί μονίμως να "κλέψει" πίσω απο την πλάτη σου. Είναι μία ένδειξη ότι δεν έχουν χαθεί ΟΛΑ μεταξύ τους.

morgoth

# 9 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
συμφωνω απολυτα φιλη μου.

γιαυτο εξαλλου εγραψα

Παράθεση:
η ειλικρινεια ειναι η βαση για σωστές και ισοτιμες σχεσεις. αλλά το θεμα ειναι να μπορουν να διαχειριστουν την ειλικρινεια και την αλήθεια τα 2 μερη. μπορεις να τη διαχειριστεις? ο συζυγος μπορει?? εκει ειναι το θεμα.. αν η σχεση σας εχει γερες βασεις και δειξετε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ διαθεση για αλλαγή, κατανοηση, βελτιωση αλλά και αναδιαπραγματευση της σχεσης, θα βγειτε αλωβητοι. Εξαλλου ειστε και 20 χρονια μαζι, σε μια ηλικια που η συντροφικοτητα παιρνει τη θεση του παθους κτλ κτλ.

απλά αναφερω και την αλλη πλευρα του νομισματος.. Που συνηθως συμβαινει...

quien

# 10 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by why72
Η υποψία μόνο φτάνει γι' αυτό που λες. Και στα δικαστήρια φτάνουν μόνο όσοι προσπαθούν να βγάλουν τη/τον σύντροφο τρελή.
Η παραδοχή ίσα ίσα δείχνει ότι σε σέβεται, σε εκτιμά και δεν προσπαθεί μονίμως να "κλέψει" πίσω απο την πλάτη σου. Είναι μία ένδειξη ότι δεν έχουν χαθεί ΟΛΑ μεταξύ τους.

Μπραβο !!!! μια χαρα του τα ειπες......

quien

# 11 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση

Παράθεση:

γιαυτο εξαλλου εγραψα

ΟΧΙ ειπες οτι θα τον συμβουλευες να πει ψεματα....

morgoth

# 12 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
οσον αφορα τα δικαστηρια φτανουν αυτοι που έχουν α)τρελα οικονομικά συμφεροντα β) αυτοι που δεν μπορουν να διαχειριστουν το θυμο τους και ζητουν εκδικηση και "δικαιωση" μεσω του ξεκατινιασματος.. Το οποιο ξεκατινιασμα περναει στα παιδια... Στην ελλάδα ζουμε και ξέρουμε τι συμβαινει..

# 13 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Υπάρχουν δύο όψεις του νομίσματος, που κανένας φίλος όμως δεν τα γνωρίζει στο ακέραιο. Η θεματοθέτρια μπορεί να το διαχειριστεί και φαίνεται απο το κείμενό της. Την αλήθεια ζητάει για να πιαστεί απο κάπου. Κανένας τρίτος δεν μπορεί να συμβουλέψει πως να διαχειριστεί ο σύντροφος ένα τόσο σοβαρό θέμα.

Εξάλλου, όταν κάποιος ζητάει άφεση αμαρτιών επιβάλλεται να ομολογήσει την αμαρτία. Αλλιώς είναι "μούφα" η όλη ιστορία.

morgoth

# 14 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by quien

Παράθεση:

γιαυτο εξαλλου εγραψα

ΟΧΙ ειπες οτι θα τον συμβουλευες να πει ψεματα....

σαφως θα τον συμβουλευα να μην παραδεχτει τιποτα αυτη τη στιγμή.. Ειναι θυμωμενη η κοπελα. και αυτο φαινεται εντονα απο τα γραπτα της.. Πιστευεις θα μπορει να διαχειριστει μια τετοια κατασταση?? Εκανε το σπιτι λιμπα και μιλαει για προδοτες κτλ.. Εαν ηρεμησει, εχει διαθεση για ειλικρινη κουβεντα και ο ίδιος ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ να αναθεωρησει πολλά πραγματα (πχ αυτο το πληρη ελευθερια χτυπαει ασχημα.. Οι σχεσεις θελουν και ενα επιπεδο δεσμευσης) να κατσουν να μιλήσουν ανοιχτα.. Αλλά πρεπει εκ των προτερων να αποφασισουν πως θα επικοινωνησουν και οχι θα αλληλοσφαχτουν..
Διοτι αμα πεις στον άλλο οτι ειχες μια κρυφη σχεση το μονο ευκολο ειναι να τιναζεται η καθε διαθεση κουβεντας με εκφρασεις "ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΒΡΗΚΕΣ ΓΚΟΜΕΝΑ.."
Κοινως ειναι και στο χερι της φίλης μας το πλαισιο στο οποιο θα κινηθουν απο δω και περα.

# 15 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

σαφως θα τον συμβουλευα να μην παραδεχτει τιποτα αυτη τη στιγμή.. Ειναι θυμωμενη η κοπελα. και αυτο φαινεται εντονα απο τα γραπτα της.. Πιστευεις θα μπορει να διαχειριστει μια τετοια κατασταση?? Εκανε το σπιτι λιμπα και μιλαει για προδοτες κτλ.. Εαν ηρεμησει, εχει διαθεση για ειλικρινη κουβεντα και ο ίδιος ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ να αναθεωρησει πολλά πραγματα (πχ αυτο το πληρη ελευθερια χτυπαει ασχημα.. Οι σχεσεις θελουν και ενα επιπεδο δεσμευσης) να κατσουν να μιλήσουν ανοιχτα.. Αλλά πρεπει εκ των προτερων να αποφασισουν πως θα επικοινωνησουν και οχι θα αλληλοσφαχτουν..
Διοτι αμα πεις στον άλλο οτι ειχες μια κρυφη σχεση το μονο ευκολο ειναι να τιναζεται η καθε διαθεση κουβεντας με εκφρασεις "ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΒΡΗΚΕΣ ΓΚΟΜΕΝΑ.."
Κοινως ειναι και στο χερι της φίλης μας το πλαισιο στο οποιο θα κινηθουν απο δω και περα.

Άλλο πράγμα να της αφήσει χρόνο να ηρεμήσει και άλλο να πει ψέματα, για να καλύψει ένα άλλο ψέμα. Η εμπιστοσύνη μετά από αυτό, χάνεται ανεπιστρεπτή.

Εκείνος το μόνο που έκανε στη μία εβδομάδα που έφυγε η γυναίκα του από το σπίτι ήταν να σκηνοθετήσει ένα άλλοθι.

Όσο για τις εκφράσεις, " ναι αλλά εσύ βρήκες γκόμενα" συγνώμη αλλά θα την ακούσει. Αυτό τον ενοχλεί δηλαδή? να το ακούσει? Να το κάνει όχι????

morgoth

# 16 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
ας ηρεμησει τοτε, ας θεωρησει δεδομενο οτι την κερατωσε και ας παρει αποφασεις εν ψυχρω.. Ας μην πιεσει για απαντησεις τωρα. Για να κρινει βασει των απαντησεων. Ας κρινει βαση των δεδομενων που εχει..

Καθαρα προσωπικη μου γνωμη , ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ, ειναι πως στα 50 τοσα δεν αξιζει να χωρισεις τον αλλο ετσι.. Αν η πορεια δειξει οτι η σχεση χαλασε.. ναι.. Αυτο όμως θα σημαινει πως τελικά δεν εφταιγε και δεν εφτανε μονο ενα ξενοπηδημα...

quien

# 17 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Τα εκανε λιμπα γιατι την κοροιδευε μπροστα στη μουρη της.

Οταν ακους την αληθεια δεν τα σπας...συνήθως .......παγώνεις.

# 18 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Χαζομάρα του, έπρεπε να δηλώσει διεύθυνση αποστολής λογαριασμού του γραφείου του ...

morgoth

# 19 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
η φραση "ναι αλλα εσυ βρηκες γκομενα" ειναι το χαλακι που βαζουμε τα σκουπιδια απο κατω.. Το αλλοθι μας.. Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις.. Επισης ειναι μια εκφραση που ριχνει λαδι στη φωτια και δε βοηθαει στην επικοινωνια..

# 20 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Την επικοινωνία την βοηθάει η ειλικρίνεια όσο και αν πονάει. Ούτε για χαλάκια καταλαβαίνω, ούτε λάδια και φωτιές. Όταν έχεις κάνει ένα λάθος και θες μία δεύτερη ευκαιρία, το ομολογείς, εννοείται ότι περιμένεις κάποιες εκρήξεις και μετά και οι δυο μαζί αρχίζουν το κτίσιμο όσων γκρεμίστηκαν, ή πάνε παρακάτω.
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.