Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χαθηκε η εμπιστοσυνη..!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

# 21 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by quien
Τα εκανε λιμπα γιατι την κοροιδευε μπροστα στη μουρη της.

Οταν ακους την αληθεια δεν τα σπας...συνήθως .......παγώνεις.

Έτσι ακριβώς, παγώνεις, μουδιάζεις και όταν συνέλθεις αναρωτιέσαι τί έφταιξε. Σε καμία περίπτωση δεν γυρνάς στην αντεπίθεση εκτός αν η σχέση έχει ήδη τελειώσει προ πολλού.

quien

# 22 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 842
'Aρεσαν+: 0%
Κοιτα για να πουμε και του στραβου το δικιο. Μπορεί μια μικρη μερίδα ανθρώπων να μην "σηκώνει" την αλήθεια να μην την αντέχει να προτιμάει να ακούσει ενα καλο ψεμα να παστει επανω του να νιώσει καλύτερα.

Σίγουρα ομως δεν ειναι η περίπτωση της φίλης μας.

morgoth

# 23 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by why72
Την επικοινωνία την βοηθάει η ειλικρίνεια όσο και αν πονάει. Ούτε για χαλάκια καταλαβαίνω, ούτε λάδια και φωτιές. Όταν έχεις κάνει ένα λάθος και θες μία δεύτερη ευκαιρία, το ομολογείς, εννοείται ότι περιμένεις κάποιες εκρήξεις και μετά και οι δυο μαζί αρχίζουν το κτίσιμο όσων γκρεμίστηκαν, ή πάνε παρακάτω.

πολυ ωραια τα λες. συμφωνώ. εγω σα πιο καχυποπτος θα λεγα να ηρεμησουν πρωτα και μετα να πιασουν τη κουβεντα.. Να το σκεφτει ψυχραιμα η κοπελα μακρια του εννοειται.. Αληθεια παιδια έχετε?? Αν ναι.. τοτε 2 φορες πιο ψυχραιμα και εννοειται Να μεινουν επαξω απολο αυτο...

κακά τα ψεματα η καθε περιπτωση ειναι διαφορετική όμως στατιστικά το τι γινεται συνηθως δεν επιδεχεται αμφισβητηση.
Και δεν ξερουμε και την αλλη πλευρα ετσι...

# 24 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by morgoth

πολυ ωραια τα λες. συμφωνώ. εγω σα πιο καχυποπτος θα λεγα να ηρεμησουν πρωτα και μετα να πιασουν τη κουβεντα.. Να το σκεφτει ψυχραιμα η κοπελα μακρια του εννοειται.. Αληθεια παιδια έχετε?? Αν ναι.. τοτε 2 φορες πιο ψυχραιμα και εννοειται Να μεινουν επαξω απολο αυτο...

Σ' αυτό δεν διαφωνώ καθόλου. Ηρεμία, ψυχραιμία, συζήτηση, επικοινωνία, επίλυση.

pilates

# 25 στις 30/3/2011
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 22

Παράθεση:
Originally posted by quien
Κοιτα για να πουμε και του στραβου το δικιο. Μπορεί μια μικρη μερίδα ανθρώπων να μην "σηκώνει" την αλήθεια να μην την αντέχει να προτιμάει να ακούσει ενα καλο ψεμα να παστει επανω του να νιώσει καλύτερα.

Σίγουρα ομως δεν ειναι η περίπτωση της φίλης μας.

Καταρχην ευχαριστω για τις αποψεις σας...
Η αληθεια ειναι πως σαν χαρακτηρας θεωρω πως μπορω να διαχειριστω τα παντα..ενα μονο με φοβιζει...η αγνοια!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ, ΤΟ ΠΩΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ, ΤΙ ΕΨΑΧΝΕ ΚΑΙ ΤΙ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ..και ΝΑΙ! αντεχω την αληθεια..τωρα σκεφτομαι τα χειροτερα και το χειροτερο για μενα ειναι να υπηρξε συναισθηματικη ταυτιση,δεσιμο,αισθηματα...μπορει ακομα να αισθανεται, μπορει να ειναι εγκλωβισμενος, μπορει να σταματησε να βλεπει την κοπελα μονο απο την αποψη της λογικης και του πρεπει ......ολα αυτα σκεφτομαι και με ενοχλουν αφανταστα ..
Σας διαβεβαιω πως παρα πολυ ευκολα θα δεχομουν ενα ξενοπηδημα της μιας βραδυας...
Μπορει να ευθυνομαι κι εγω ως εναν βαθμο μα αν δεν μου μιλησει με αληθειες πως θα καλυψω τα κενα? Τι σοι προσπαθεια να κανω και σε τι βασεις να την στηριξω? ..ετσι στα τυφλα? Δεν θελω να ξερω απλα για να τον χρεωνω μια ζωη ,ουτε για να εχω λογους εκδικησης, μα νομιζω πως προστατευει περισσοτερο την κοπελα παρα την επι εικοσαετια συζυγο του...δεν νομιζω πως μου αξιζει μια τετοια συμπεριφορα..
ΝΑΙ!!! θυμωσα, εσπασα, εβρισα.. μα τωρα δεν νοιωθω πια οργη...απλως θελω να ξερω που βαδιζω,τι σκεφτεται,ποσο νοιαζεται,τι μοιραστηκε 3 μηνες με μια αλλη γυναικα..γιατι??
Ζηταω αραγε πολλα? η δεν εχω το δικαιωμα να ξερω ?
Και οσο για την κοπελα δεν την ενοχλησα κι ουτε προκειται..για πιο λογο αλλωστε? ο συζηγος μου ηταν υποχρεωμενος να διαφυλαξει και τον εαυτο του και εμενα..αν δεν ηταν αυτη πιθανα να ηταν καποια αλλη..

morgoth

# 26 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
τι να μοιραστηκε για 3 μηνες?? 5,6 κρεβατια??

ηρεμησε για αρχη.. ψυχραιμια, σκεψου τι εισαι ετοιμη να διαπραγματευτεις, παραχωρησεις αλλλά και ζητησεις.

και δωστου χρονο εφοσον το θέλει.

εν ψυχρω΄ολα.. οχι ενθερμω.

# 27 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ακουσε να δεις φίλη μου ... μιλάς έτσι γιατί δεν έχεις υπάρξει άνδρας και δεν ξέρεις τη ψυχολογία του άνδρα.

Ο άνδρας λοιπόν θέλει να αισθάνεται κυνηγός ... είναι η φύση που τον προστάζει να φέρεται έτσι. Ο άνδρας θέλει να γυρνάει έξω, να ικανοποιεί την περιέργειά του. Είιναι αλάνι. Δεν του ταιριάζει το "σπιτόγατο". Δεν του ταιριάζει η μονογαμία επίσης. Δεν του ταιριάζει η "έτοιμη λύση". Μπορεί να αποκοιμάται για ένα χρονικό διάστημα μεκρό η μεγάλο μα έρχεται η ώρα που επαναστατεί η φύση του. 'Αλλοτε την καταπιέζει (την επανάσταση) με "δυνάμεις καταστολής" αλλοτε την αφήνει να βγεί στην επιφάνεια. Αυτό είναι στη φύση του επαναλαμβάνω δεν έχει να κάνει με σένα και οποιεσδήποτε προσπάθειες "εσωστρέφειας" τύπου τι έφταιξε, τι βρήκε στην άλλη που δεν του δίνω είναι καταδικασμένες να πέσουν στο κενό.

Δυστυχώς δεν θα καταλάβεις αυτά που λέω γιατί δεν έχεις υπάρξει άνδρας.

pilates

# 28 στις 30/3/2011
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 22

Παράθεση:
Originally posted by Xrusaetos
Ακουσε να δεις φίλη μου ... μιλάς έτσι γιατί δεν έχεις υπάρξει άνδρας και δεν ξέρεις τη ψυχολογία του άνδρα.

Ο άνδρας λοιπόν θέλει να αισθάνεται κυνηγός ... είναι η φύση που τον προστάζει να φέρεται έτσι. Ο άνδρας θέλει να γυρνάει έξω, να ικανοποιεί την περιέργειά του. Είιναι αλάνι. Δεν του ταιριάζει το "σπιτόγατο". Δεν του ταιριάζει η μονογαμία επίσης. Δεν του ταιριάζει η "έτοιμη λύση". Μπορεί να αποκοιμάται για ένα χρονικό διάστημα μεκρό η μεγάλο μα έρχεται η ώρα που επαναστατεί η φύση του. 'Αλλοτε την καταπιέζει (την επανάσταση) με "δυνάμεις καταστολής" αλλοτε την αφήνει να βγεί στην επιφάνεια. Αυτό είναι στη φύση του επαναλαμβάνω δεν έχει να κάνει με σένα και οποιεσδήποτε προσπάθειες "εσωστρέφειας" τύπου τι έφταιξε, τι βρήκε στην άλλη που δεν του δίνω είναι καταδικασμένες να πέσουν στο κενό.

Η αληθεια να λεγεται...δεν εχω υπαρξει αντρας αλλα εχω υπαρξει αντρακι στις εξηγησεις μου μαζι του ολα αυτα τα χρονια!!!
Κανονας πρωτος: Μην κανεις οτι δεν θες να σου κανουν
Κανονας δευτερος: Παντα ειλικρινεια.
Κανονας τριτος: Εισαι προτυπο συμπεριφορας για τα παιδια σου.
Κανονας τεταρτος: Κανεις δεν ειναι αλαθητος.
Κανονας πεμπτος: Κανεις δεν ειναι αναντικαταστατος!!!!!!!!

Παντα ειχε τον χωρο του μεσα σε αυτον τον γαμο, δεν τον εβαλα ποτε σε καλουπια, ετσι τον γνωρισα κι ετσι τον αγαπησα...αυτο νομιζω πως θα επρεπε να εχει εκτιμηθει περισσοτερο απ ολα...
Κι οσο για την φυση του αρσενικου και τα ταχα μου κυνηγος δεν τα ασπαζομαι..κι εγω ξερεις τι ωραια κυνηγαω....??? και ποσο καλα θα μπορουσα να υποκριθω την ευτυχισμενη συζυγο η οποια διατηρει μια εξισου ευτυχισμενη εξωσυζυγικη σχεση??? ..αλλα ειπαμε..Μην κανεις οτι δεν θες να σου κανουν!!

# 29 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Ας υποθέσουμε ότι το εμπεδώσαμε κι αυτό .........

Οι επιλογές των γυναικών ποιες είναι ;
Με δεδομένο ότι όλοι είσαστε ίδιοι .......

# 30 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by pilates
Καλησπερα κι απο εμενα..
Πηρα το θαρρος να σας γραψω οχι γιατι ψαχνω απαντησεις στο θεμα μου μα περισσοτερο γιατι θελω να το πω καπου..
Λοιπον..ειμαι παντρεμενη εικοσι σχεδον χρονια...απο ερωτα που λενε..και μεχρι τωρα θεωρουσα πως ειχα μια ομορφη και δεμενη οικογενεια..οσο αφορα τουλαχιστον την σχεση μου με τον συζυγο μου..
Ειμαι απο τους ανθρωπους που δεχομαι τον αλλον ετσι οπως ειναι..συζυγο..φιλους..συγγενεις..συγχωρω και δικαιολογω με ευκολια ,πραγματα που ισως σε αλλους να φανταζαν τρομερα,υπερβολικα...
Ο συζυγος μου ειναι εξαιρετικος ανθρωπος ,τουλαχιστον στα δικα μου ματια...βεβαια δεν ειναι απο αυτους που λενε πολλα και μεγαλα παχια λογια,ουτε και ιδιαιτερες ευαισθησιες,δεν ειναι απο τους πολυ τρυφερους...
Ομως ξερω πως με αγαπα..τουλαχιστον ηξερα....
Ειναι αρκετα ομορφος ακομα και στην ηλικια των 50..και κορδωνεται γι αυτο τοσο ωστε να καταντα ψωνιο καμια φορα..του αρεσει να αυτοπροβαλεται χωρις να υπαρχει λογος ..
Εγω απο την αλλη ειμαι εμφανισημη με αρκετες "συμπαθειες" απ οσο καταλαβαινω, μα δεν προωθησα ποτε την εικονα της σουπερ ουαου γκομενας..ακομα και νεωτερη..
Ο συζυγος εργαζεται οχταωρο και εγω πρωι απογευμα..δεν του απαγορευσα ποτε να παει οπουδηποτε με φιλους για καφε η ποτο η να δει ποδοσφαιρο η στην πιστα για μοτο κρος...κι αυτος επισης μου εχει δωσει μια σχετικη ελευθερια..
Τωρα τελευταια λοιπον στο ασχετο αρχισε κατι περιεργες σκηνες ζηλοτυπιας που δεν ευσταθουσαν πουθενα και μετα ζητουσε συγνωμη..... μιλουσε για εμπιστοσυνη και να μην την εκμεταλευτω...απ την αλλη που τον εβρισκα που τον εχανα ,με διαφορες δικαιολογιες επισκεπτοταν συχνα ενα συγκεκριμενο καφε..παραλληλα αρχισε να αδιαφορει..ελειπα απο το σπιτι και δεν επερνε ενα τηλεφωνο..δεν ρωτουσε που ημουν τι εκανα κ.λ.π.
Συχνα ηταν με το κινητο στο χερι ,ταχα οτι κατεβαζε καποια προγραμματα (μας φαγανε τα αιφον), το κινητο επαψε να εμφανιζεται πανω στο τραπεζι,στο κομοδινο η οπουδηποτε αλλου..μονιμα στην τσεπη..
Ολο και πιο συχνα τον επερνε ο υπνος στον καναπε τα βραδυα..
Και καποια μερα πεφτει στα χερια μου ο αναλυτικος λογαριασμος περιοδου δεκεμβ-ιανουαρ και παθαινω σοκ..οχι μονο απο το υπερογκο ποσο χρεωσης αλλα απο ενα συγκεκριμενο νουμερο το οποιο καλουνταν σε καθημερινη βαση ασχετες ωρες και πολλα μυνηματα..εδω να πω πως ο αντρας μου δεν στελνει ποτε μηνυματα..επαθα την πλακα μου!!! Στα γενεθλια του, χριστουγεννα,πρωτοχρονια δωδεκα και μιση δυο μηνυματα..."Μα πως?? αφου ειμασταν μαζι ολοι σπιτι?" αναρωτιεμαι..
Κανω το σπιτι φυλλο φτερο και ξετρυπωνω και τον προηγουμενο λογαριασμο...ολα ειχαν αρχισει 30 νοεμβριου 4 και μιση το απογευμα..
Ν α μην σας τα πολυλογω πηγε το μυαλο μου σε καποια που δουλευει στο καφε..βρισκω τροπο τσεκαρω το τηλ οτι της ανηκει..δεν μιλω περιμενω...
Περνουν αρκετες μερες, την στηνω στον ταχυδρομο και παραλαμβανω και τον επομενο λογαριασμο..εως 20 φεβρουαριου..και μετα κανω ΜΠΑΜ!
Ολα φορα παρτιδα..δεν το περιμενε..δεν ηξερε τι να πει..το κανα το σπιτι καλοκαιρινο..μαζεψα τα ρουχαλακια μου και την εκανα...παρολα αυτα απαντησεις δεν πηρα...
Μετα απο μια εβδομαδα και αφου περιμενε λεει να ηρεμησω ωστε να ειμαι σε θεση να συζητησω ερχεται και μου λεει.."το τηλ ανηκει σε μια βουλγαρα που γνωρισα σε ενα σαιτ η οποια ζει στην μακεδονια, δεν την εχω συναντησει ποτε, εκανα μαλακια σου ζηταω συγνωμη..."! ( μου δειχνει και το σαιτ και μια κοπελα συγκεκριμενη)
Ελα ομως που στο σαιτ εχει κανει εγραφη στις 10 ιανουαριου και στο τηλ μιλα απο τις 30 νοεμβριου..ελα μου ντε που ενω αρνειται οτι ειναι η συγκεκριμενη απο το καφε δεν εχει ξαναπατησει το ποδι του εκει εδω και 15 μερες..
Το αποκορυφωμα της υποθεσεως ειναι πως θελει ετσι απλα να το προσπερασω σαν να μην εγινε τιποτα η τουλαχιστον οχι κατι σοβαρο..Του ζητησα να ερθει στην θεση μου και δεν το συζητα καν..
Εγω απ την αλλη θα το προσπερνουσα αν ημουν σιγουρη πως αυτα που λεει ισχυουν,ομως ξερω πως δεν ηταν απλα ενα τηλεφωνο εξ αποστασεως, ειμαι σιγουρη πως υπηρχε επαφη..και μαλιστα μου ειπε πως αυτο τελειωσε τωρα που το εμαθα εγω...μισες αληθειες μισα ψεμματα..
Ειμαι ακριβως στην μεση..ουτε μπρος μπορω να κανω ουτε πισω..Αν τουλαχιστον παραδεχοταν ολη την αληθεια οσο πικρη και να ηταν για μενα θα μπορουσα να την αντιμετωπισω, τωρα ομως με τα ψεμματα δεν μπορω..
Πως να καταπιω και την απατη και το καλυμμενο ψεμα? Και ποιος μου εγγυαται οτι αυτο ελειξε? Οτι το μετανοιωσε η οτι ηταν μαλακια οπως λεει?
Απ την αλλη σαν γυναικα που ξερει τον αντρα της θεωρω πως ηταν κολλημενος εκει...προσηλωμενος..
Και κατι που με ενοχλει ιδιαιτερα ειναι πως μοιαζει σαν να μην εχει ενοχες...και ουτε προσπαθει να με πλησιασει...λεει κατι σαν απο αποσταση, σαν να λεει "αυτο ειναι...η το περνεις η το αφηνεις!"
Μα την αληθεια δεν τον καταλαβαινω...Τεσπα...!!! Απλα κατελειξα στο συμπερασμα πως δεν ειναι να χεις εμπιστοσυνη σε κανεναν πια..τι κι αν τον ζεις εικοσι χρονια, τι κι αν εχεις κανει παιδια μαζι του, τι κι αν εχεις περασει και ομορφες και ασχημες στιγμες..στο τελος παντα στην κανουν..
Βρε ουστ απο κει..Προδοτες!!! Τουλαχιστον κοιταξτε τον αλλον στα ματια και πεστε .."ναι!" "το εκανα!!" Δεν περνουμε κεφαλια βρε...μα οι μαλακιες πληρωνονται!!!!!!!!! Καιρος να το μαθει και ο αγαπημενος μου συζυγος!!!!
ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥς!!!!

Να ΄ξερες πόσο καταλαβαίνω το θυμό , τον πόνο και την αγανάκτησή σου ........

Μη σκέφτεσαι εκείνον ......... σκέψου μόνο τα παιδιά και τον εαυτό σου ........

Σκέψου και αποφάσισε πόσα αντέχεις ........ Ένα ναι ή ένα όχι ......

κι αν δεν αντέχεις ..... σε καμιά περίπτωση ...... μη συμβιβαστείς .........

Καλή δύναμη .......

# 31 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by xaroulaaa

Παράθεση:

Ας υποθέσουμε ότι το εμπεδώσαμε κι αυτό .........

Οι επιλογές των γυναικών ποιες είναι ;
Με δεδομένο ότι όλοι είσαστε ίδιοι .......

Κάθεται και κάνει υπομονή .. γιατί ξέρει ότι ο καλός της θα γυρίσει γιατί κατά βάθος δεν θέλει να τινάξει το σπιτικό του και να συζήσει με την γκομενίτσα που του γυάλισε ένα βράδυ (εκτός κι αν θέλει αλλά αυτή είναι άλλη περίπτωση).

Φυσικά και οι γυναίκες δυνητικά συμπεριφέρονται παρομοίως ΟΚ ? και οι γυναίκες (παντρεμένες η δεσμευμένες) φλερτάρουν με κάπως άδηλο τρόπο αλλά και άδηλα αποτελέσματα.

# 32 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Κάθεται και κάνει υπομονή .. γιατί ξέρει ότι ο καλός της θα γυρίσει γιατί κατά βάθος δεν θέλει να τινάξει το σπιτικό του και να συζήσει με την γκομενίτσα που του γυάλισε ένα βράδυ (εκτός κι αν θέλει αλλά αυτή είναι άλλη περίπτωση).

Μερικές γυναίκες δεν αρκούνται σε αυτό ........

και στεναχωριέμαι γιατί βλέπω την ιστορία να επαναλαμβάνεται ..........

# 33 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Μερικές γυναίκες δεν αρκούνται σε αυτό ........

και στεναχωριέμαι γιατί βλέπω την ιστορία να επαναλαμβάνεται ..........

Ο κόσμος δεν είναι όπως τον καταλαβαίνεις εσύ η εγώ. Ερμηνείες κάνουμε. Έχω δει γυναίκες που αντιμετωπίζουν με αληθινή γενναιοψυχία και αγάπη θα έλεγα τέτοιες συμπεριφορές. Έχω δει και άλλες που "δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους" και καταλήγουν περήφανες μεν μόνες και κακιασμένες δε. Οι περιπτώσεις είναι διαφορετικές και δεν μπορεί να πει κανείς με σιγουριά τι είναι καλύτερο.

# 34 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Ο κόσμος δεν είναι όπως τον καταλαβαίνεις εσύ η εγώ. Ερμηνείες κάνουμε. Έχω δει γυναίκες που αντιμετωπίζουν με αληθινή γενναιοψυχία και αγάπη θα έλεγα τέτοιες συμπεριφορές. Έχω δει και άλλες που "δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους" και καταλήγουν περήφανες μεν μόνες και κακιασμένες δε. Οι περιπτώσεις είναι διαφορετικές και δεν μπορεί να πει κανείς με σιγουριά τι είναι καλύτερο.

Είμαι περίεργη να μου πεις ποια θα είναι η γενναιοψυχία και η αγάπη του συζύγου όμως (κι άλλες παρτενέρ μήπως????).
Όσο για το περήφανες και κακιασμένες τί να πω. Μάλλον είμαι πολύ αξιοπρεπής οπότε και κακιασμένη.

Όπως και να έχει το να προσπαθούμε να δικαιολογήσουμε ή να κατηγορήσουμε το ένα ή το άλλο φύλο δεν είναι το θέμα μας. Το θέμα είναι ότι άντρες γυναίκες, οφείλουν να είναι ειλικρινείς απέναντί στον επι ετών σύντροφό τους και μάλιστα γονέα των παιδιών τους.

Όσο για τη θεματοθέτρια, της βγάζω το καπέλο. Με εκπλήσει ευχάριστα ο τρόπος σκέψης της και τη θαυμάζω πραγματικά. Εύγε. Μακάρι να σου έρθουν όλα έτσι όπως τα θες και που πιστεύω ότι αξίζεις.

# 35 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Πριν από λίγα λεπτά έκανα παρόμοιες σκέψεις ....... για το τέλος ......

Προσωπική διαπίστωση : Ο χαρακτήρας δεν αλλάζει .........
Αν είναι κακιασμένος .........κακιασμένος θα μείνει ...........

Υπάρχει όμως και άλλη περίπτωση παράδειγμα της οποίας είναι μια αγαπητή συνδίκτυα........
που με τον καιρό ..... εκτονώθηκε η πίκρα της .......
και εκπέμπει μια πολύ γλυκιά και αξιαγάπητη εικόνα ......

Δεν θα ήταν άδικο να ζητάμε από εκείνη
να μετονομάζει την απογοήτευση και τον πόνο της
σε γενναιοψυχία και αγάπη ;
Λυπάμαι , μα δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους ..........

Και είναι λάθος να επαινούμε συμπεριφορές ανεκτικότητας και παθητικότητας
ζητώντας από τις γυναίκες να μπουν στη σφαίρα της ψευδαίσθησης
επειδή παραμονεύουν πολλοί άλλοι προσωπικοί κίνδυνοι .......

Αποδώστε λοιπόν τις δάφνες εκεί που σας βολεύει ...........

# 36 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by why72
...

1.Μπορεί να τη δείχνει με κάποιον τρόπο, μην είσαι τόσο σίγουρη.

2.ναι, το θέμα είναι η αδικαιολόγητα άδικη συμπεριφορά του ενός φύλου (ναι αυτου του άντρα-γου΄ρούνι που έχουμε δει σε ένα εκατομ. ποστ) . Πως τηνς εννοείς την ειλικρίνεια ? να έρθει και να της πει 'αγάπη μου ξενογάμισα χτες, ήταν μεγάλος ο πειρασμός και δεν άντεξα, όπως εσένα αγαπώ. πιστεύεις οτι θα περνούσε έτσι χωρίς παρενέργειες ? για ποια ειλικρίνεια μιλάς αλήθεια ? πραγματικά πιστεύω οτι μερικά πράγματα καλύτερα να μένουν κρυφά. οσο για το γονέα του παιδιού πραγματικά το θεωρώ άστοχο.

# 37 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ειλικρίνεια είναι αγαπητέ μου να σε ρωτάει ο σύντροφός σου, να τον κοιτάς στα μάτια και να πεις αυτό που πραγματικά έκανες. Είχες τα κότσια να το κάνεις, να έχεις και τα κότσια να το παραδεχτείς. Έτσι πάει
Όσο για το γονέα του παιδιού σου, με συγχωρείς, αλλά παιδιά δεν κάνεις με τον οποιοδήποτε. Υποτίθεται ότι αυτόν τον άνθρωπο τον αγαπάς ή έστω τον αγάπησες.

Έλεος πια που μια σπιθαμί κρέας ελέγχει και ορίζει τις ζωές σας και τις ζωές των άλλων.

# 38 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

...

Με μια κουβέντα αυτό που θέλω να πω είναι ότι εσείς οι γυναίκες ζείτε με το άγχος μη φάτε το κέρατο (ακόμα χειρότερα να μην το ξέρετε κιόλας). Εκείνο που εγώ θέλω να πω είναι ... χαλαρώστε. Δεν έγινε και τίποτε.

# 39 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Με μια κουβέντα αυτό που θέλω να πω είναι ότι εσείς οι γυναίκες ζείτε με το άγχος μη φάτε το κέρατο (ακόμα χειρότερα να μην το ξέρετε κιόλας). Εκείνο που εγώ θέλω να πω είναι ... χαλαρώστε. Δεν έγινε και τίποτε.

Με το ίδιο άγχος ζείτε και εσείς ή κάνω λάθος? Αν δεν έγινε τίποτα πείτε το βρε αδερφέ. Κεφάλια δεν παίρνουμε όπως πολύ σωστά είπε και η θεματοθέτρια.

# 40 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Δεν θα ήταν άδικο να ζητάμε από εκείνη
να μετονομάζει την απογοήτευση και τον πόνο της
σε γενναιοψυχία και αγάπη ;
Λυπάμαι , μα δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους ..........

Και είναι λάθος να επαινούμε συμπεριφορές ανεκτικότητας και παθητικότητας
ζητώντας από τις γυναίκες να μπουν στη σφαίρα της ψευδαίσθησης
επειδή παραμονεύουν πολλοί άλλοι προσωπικοί κίνδυνοι .......

Αποδώστε λοιπόν τις δάφνες εκεί που σας βολεύει ...........

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.