Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χαθηκε η εμπιστοσυνη..!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

# 41 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by why72

Παράθεση:
Originally posted by Xrusaetos

Με μια κουβέντα αυτό που θέλω να πω είναι ότι εσείς οι γυναίκες ζείτε με το άγχος μη φάτε το κέρατο (ακόμα χειρότερα να μην το ξέρετε κιόλας). Εκείνο που εγώ θέλω να πω είναι ... χαλαρώστε. Δεν έγινε και τίποτε.

Με το ίδιο άγχος ζείτε και εσείς ή κάνω λάθος? Αν δεν έγινε τίποτα πείτε το βρε αδερφέ. Κεφάλια δεν παίρνουμε όπως πολύ σωστά είπε και η θεματοθέτρια.

Εγώ δεν έχω κανένα άγχος να στο πω αλλά δε γουστάρω να φάω το ίδιο κάκιασμα που βγάζεις τώρα με τον τρόπο που γράφεις, ένα κάκιασμα που στην τελική δε βγαίνει από μέσα σου αλλά στο προστάζει η λογική σου και οι κοινωνικές νόρμες στις οποίες έχεις ενταχθεί, is that clear ?

Πάρτο χαμπάρι ο άντρας δεν είναι όπως θα τον ηθελες, στο καλουπι που τον βάζεις, ό άντρας είναι έτσι όπως είναι, take it or leave it.

# 42 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Με μια κουβέντα αυτό που θέλω να πω είναι ότι εσείς οι γυναίκες ζείτε με το άγχος μη φάτε το κέρατο (ακόμα χειρότερα να μην το ξέρετε κιόλας). Εκείνο που εγώ θέλω να πω είναι ... χαλαρώστε. Δεν έγινε και τίποτε.

Με το ίδιο άγχος ζείτε και εσείς ή κάνω λάθος? Αν δεν έγινε τίποτα πείτε το βρε αδερφέ. Κεφάλια δεν παίρνουμε όπως πολύ σωστά είπε και η θεματοθέτρια.

Άστο .....Why ....... άστο .......

Ο Χρυσαετός ίσως δεν έχει ακόμα συνειδητοποιήσει ότι η απιστία δεν είναι θέμα άνδρα .........ανδρισμού ........ κυνηγού ....... είναι θέμα ανθρώπου .........

Άραγε θα το πει και στους άνδρες που απατήθηκαν , πως δεν έγινε τίποτε ;

# 43 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by xaroulaaa
Με δεδομένο ότι όλοι είσαστε ίδιοι .......

Παρακαλώ πολύ, μπορώ να αποτελώ εξαίρεση;

Έχω αυτή τη δυνατότητα ή όχι;

# 44 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Εγώ δεν έχω κανένα άγχος να στο πω αλλά δε γουστάρω να φάω το ίδιο κάκιασμα που βγάζεις τώρα με τον τρόπο που γράφεις, ένα κάκιασμα που στην τελική δε βγαίνει από μέσα σου αλλά στο προστάζει η λογική σου και οι κοινωνικές νόρμες στις οποίες έχεις ενταχθεί, is that clear ?

Πάρτο χαμπάρι ο άντρας δεν είναι όπως θα τον ηθελες, στο καλουπι που τον βάζεις, ό άντρας είναι έτσι όπως είναι, take it or leave it.

Κανένα κάκιασμα δεν βγάζω, απλά δεν συμφωνώ μαζί σου. Ούτε με τη νόρμα που εσύ προσπαθείς να επιβάλλεις . Όσο για τους άντρες, θα σε εκπλήξω αλλά υπάρχουν άντρες ειλικρινείς. Για τους υπόλοιπους, ευχαριστώ δεν θα πάρω.

Πάντως έτσι για το αρχείο, κακία δεν βγάζω για το κρέας που μπαίνει και βγαίνει, αλλά για τα ψέματα και την κοροϊδία που έπονται της πράξης. Αλλά όσο καταλαβαίνετε εσείς τις γυναίκες, άλλο τόσο καταλαβαίνουμε κι εμείς τους άντρες.

# 45 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Άραγε θα το πει και στους άνδρες που απατήθηκαν , πως δεν έγινε τίποτε ;

Πολύ αμφιβάλλω, αλλά με τις διαμάχες μας περι φύλου, ξεφύγαμε απο το θέμα και "τσιτώνουμε" και τη θεματοθέτρια.

Ότι μπορεί, αντέχει και ανέχεται ο καθένας για την προσωπική του ευτυχία είναι θεμιτό.
Μακάρι να της πει ο σύζυγός της την αλήθεια, και μακάρι να ξεπεράσουν την φουρτούνα όσο το δυνατό πιο γρήγορα και αναίμακτα.

pilates

# 46 στις 30/3/2011
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 22
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:

Παράθεση:
...

1.Μπορεί να τη δείχνει με κάποιον τρόπο, μην είσαι τόσο σίγουρη.

2.ναι, το θέμα είναι η αδικαιολόγητα άδικη συμπεριφορά του ενός φύλου (ναι αυτου του άντρα-γου΄ρούνι που έχουμε δει σε ένα εκατομ. ποστ) . Πως τηνς εννοείς την ειλικρίνεια ? να έρθει και να της πει 'αγάπη μου ξενογάμισα χτες, ήταν μεγάλος ο πειρασμός και δεν άντεξα, όπως εσένα αγαπώ. πιστεύεις οτι θα περνούσε έτσι χωρίς παρενέργειες ? για ποια ειλικρίνεια μιλάς αλήθεια ? πραγματικά πιστεύω οτι μερικά πράγματα καλύτερα να μένουν κρυφά. οσο για το γονέα του παιδιού πραγματικά το θεωρώ άστοχο.

Xrusaete κοιτα..δεν μιλαω για ενα ξενοπηδημα, κατι το οποιο δεν εχει και μεγαλο ρισκο..πως να το μαθω αλλωστε??? πρεπει να σπασει ο διαολος το ποδαρι του...
Μιλαμε για μια παραλληλη σχεση με καθημερινη επικοινωνια τηλεφωνικη και πιθανες συνευρεσεις..δεν εχει να κανει με το αν ο αντρας ειναι κυνηγος απ την φυση του..αλλα αν ακομα το δουμε ετσι θα πρεπε να χει συμβει ξανα στα τοσα χρονια..
Δεν μιλαμε απλα για σεξ,γιατι ετυχε, η προεκυψε..για κατι που εγινε αθελα...μιλαμε για συνηδειτοποιημενα πραγματα και συμπεριφορες..Τοσο καιρο ειχε τον χρονο να σκεφτει και να καταλαβει αν εκανε κατι λαθος, ειχε τον χρονο να το διορθωσει, να το καλυψει , να το κοψει..κι ομως δεν το εκανε παρα μονο οταν πια το εμαθα (κι αν θελω το πιστευω)..γιατι αυτος αναφερεται στα τηλεφωνηματα με την βουλγαρα.
Εχω φιλους, αδερφο κυνηγους..ξερω πως λειτουργουν μα ειναι αδεσμευτοι....Ενας παντρεμενος αντρας δεν νομιζω πως θα επρεπε να λειτουργει ετσι..κι αντε μια φορα μπορει να τυχει αλλα μεχρι εκει..

Dragon-Lady

# 47 στις 30/3/2011
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Απαντήσεις: 316

Παράθεση:
Originally posted by pilates
Μιλαμε για μια παραλληλη σχεση με καθημερινη επικοινωνια τηλεφωνικη και πιθανες συνευρεσεις..δεν εχει να κανει με το αν ο αντρας ειναι κυνηγος απ την φυση του..αλλα αν ακομα το δουμε ετσι θα πρεπε να χει συμβει ξανα στα τοσα χρονια..
Δεν μιλαμε απλα για σεξ,γιατι ετυχε, η προεκυψε..για κατι που εγινε αθελα...μιλαμε για συνηδειτοποιημενα πραγματα και συμπεριφορες..Τοσο καιρο ειχε τον χρονο να σκεφτει και να καταλαβει αν εκανε κατι λαθος, ειχε τον χρονο να το διορθωσει, να το καλυψει , να το κοψει..κι ομως δεν το εκανε παρα μονο οταν πια το εμαθα (κι αν θελω το πιστευω)..γιατι αυτος αναφερεται στα τηλεφωνηματα με την βουλγαρα.
Εχω φιλους, αδερφο κυνηγους..ξερω πως λειτουργουν μα ειναι αδεσμευτοι....Ενας παντρεμενος αντρας δεν νομιζω πως θα επρεπε να λειτουργει ετσι..κι αντε μια φορα μπορει να τυχει αλλα μεχρι εκει..

Το οτι μπορει απλα να "του τελειωσες" , το εχεις σκεφτει?? Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες ξερεις...Ακομη και στη δικη μας, οχι μονο στις αλλες..

Εσενα τωρα βεβαια σε καινε τα πως και τα γιατι κτλ κτλ...

Γιατι? Γιατι ετσι!!! Γιατι αυτα εχει η ζωη, τιποτε δεν ειναι δεδομενο, ειδικα οι ανθρωποι..

Τωρα αν τα σχολια συμπαραστασης που διαβαζεις εδω, σε βοηθουν να το χωνεψεις πιο ευκολα, τι να πω... Πασο!!
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς!!!

pilates

# 48 στις 30/3/2011
author

Παράθεση:
Originally posted by Dragon-Lady

Παράθεση:

Το οτι μπορει απλα να "του τελειωσες" , το εχεις σκεφτει?? Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες ξερεις...Ακομη και στη δικη μας, οχι μονο στις αλλες..

Εσενα τωρα βεβαια σε καινε τα πως και τα γιατι κτλ κτλ...

Γιατι? Γιατι ετσι!!! Γιατι αυτα εχει η ζωη, τιποτε δεν ειναι δεδομενο, ειδικα οι ανθρωποι..

Τωρα αν τα σχολια συμπαραστασης που διαβαζεις εδω, σε βοηθουν να το χωνεψεις πιο ευκολα, τι να πω... Πασο!!

Ακομα κι ετσι θα θελα να το ξερω..οσο δεν το λεει δεν ισχυει φανταζομαι...εξαλλου μια και αποκαλυφθηκε, ειχε/εχει μια θαυμασια ευκαιρια να το παραδεχτει νομιζω..και να ξεκαθαρισει τα πραγματα...
Εσυ δηλαδη δεν θα θελες να ξερεις το γιατι???

giannii

# 49 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 279
Η αληθεια ειναι πως σαν χαρακτηρας θεωρω πως μπορω να διαχειριστω τα παντα..ενα μονο με φοβιζει...η αγνοια!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ, ΤΟ ΠΩΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΙ, ΤΙ ΕΨΑΧΝΕ ΚΑΙ ΤΙ ΤΟΥ ΛΕΙΠΕΙ..και ΝΑΙ! αντεχω την αληθεια..τωρα σκεφτομαι τα χειροτερα και το χειροτερο για μενα ειναι να υπηρξε συναισθηματικη ταυτιση,δεσιμο,αισθηματα...μπορει ακομα να αισθανεται, μπορει να ειναι εγκλωβισμενος, μπορει να σταματησε να βλεπει την κοπελα μονο απο την αποψη της λογικης και του πρεπει ......ολα αυτα σκεφτομαι και με ενοχλουν αφανταστα ..
Σας διαβεβαιω πως παρα πολυ ευκολα θα δεχομουν ενα ξενοπηδημα της μιας βραδυας...
ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ ΜΑΛΑΚΑ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ.ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ

# 50 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by giannii
ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ ΜΑΛΑΚΑ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ.ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Α! γεια σου, αυτή είναι η ουσία.

Dragon-Lady

# 51 στις 30/3/2011
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Απαντήσεις: 316

Παράθεση:
Ακομα κι ετσι θα θελα να το ξερω..οσο δεν το λεει δεν ισχυει φανταζομαι...εξαλλου μια και αποκαλυφθηκε, ειχε/εχει μια θαυμασια ευκαιρια να το παραδεχτει νομιζω..και να ξεκαθαρισει τα πραγματα...

Μονη σου ειπες οτι δεν εκανε καμια προσπαθεια να δικαιολογηθει, να "μπαλωσει", να "συμμαζεψει", να "περισωσει" κατι τελος παντων...

Το θεμα δεν ειναι τι θα εκανα εγω , αλλα τι κανεις εσυ...

Και μαλλον δεν θες να καταλαβεις η να παραδεχθεις τουλαχιστον, τα ευκολονοητα...

Και η μη παραδοχη καποιων πραγματων ξερεις, δε σημαινει απαραιτητα και ελλειψη θαρρους η ειλικρινειας, μερικες φορες μπορει να σημαινει οτι δε θελουμε να πληγωσουμε και τον αλλον, 20 χρονια ζησατε μαζι..

Εσυ απ΄οτι λες, την αυτοκριτικη σου την εκανες και βρηκες τον εαυτο σου οκ απεναντι του..(απεναντι σου? αναρωτιεμαι)

Απο κει και περα μη ροκανιζεις τα ροκανιδια.. δεν ωφελει κανεναν..

Κυκλοι ειναι η ζωη, κυκλοι που ανοιγουν και κλεινουν...

Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς!!!

quien

# 52 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 842
ρε παιδια αν θα τον κρατησει ή τον αφησει ειναι μια αλλη ιστορια και θα το συζητήσουμε μετα.
Αυτο που προέχει ειναι η αλήθεια.
Εχει δίκιο η θεματοθετρια που θελει να ξερει.
Αν μαθει την αληθεια τοτε μονο μπορει να κρινει και να αποφασίσει.
Πρωτα το αλογο και μετά το κάρο.

Οσο για το φιλο που λεει να μην πεσει και στα μαλακα, συμφωνω να τον βασανισει λιγο αλλα οχι παρα πολυ.
Αν είναι δηλαδή να του κάνει του ανθρώπου τη ζωή κόλαση για τα επόμενα 30 χρόνια

καλύτερα να τον χωρίσει

# 53 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Ο κόσμος δεν είναι όπως τον καταλαβαίνεις εσύ η εγώ. Ερμηνείες κάνουμε. Έχω δει γυναίκες που αντιμετωπίζουν με αληθινή γενναιοψυχία και αγάπη θα έλεγα τέτοιες συμπεριφορές. Έχω δει και άλλες που "δεν σηκώνουν μύγα στο σπαθί τους" και καταλήγουν περήφανες μεν μόνες και κακιασμένες δε. Οι περιπτώσεις είναι διαφορετικές και δεν μπορεί να πει κανείς με σιγουριά τι είναι καλύτερο.

Πριν από λίγα λεπτά έκανα παρόμοιες σκέψεις ....... για το τέλος ......

Προσωπική διαπίστωση : Ο χαρακτήρας δεν αλλάζει .........
Αν είναι κακιασμένος .........κακιασμένος θα μείνει ...........

Υπάρχει όμως και άλλη περίπτωση παράδειγμα της οποίας είναι μια αγαπητή συνδίκτυα........
που με τον καιρό ..... εκτονώθηκε η πίκρα της .......
και εκπέμπει μια πολύ γλυκιά και αξιαγάπητη εικόνα ......

Δεν θα ήταν άδικο να ζητάμε από εκείνη
να μετονομάζει την απογοήτευση και τον πόνο της
σε γενναιοψυχία και αγάπη ;
Λυπάμαι , μα δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους ..........

Και είναι λάθος να επαινούμε συμπεριφορές ανεκτικότητας και παθητικότητας
ζητώντας από τις γυναίκες να μπουν στη σφαίρα της ψευδαίσθησης
επειδή παραμονεύουν πολλοί άλλοι προσωπικοί κίνδυνοι .......

Αποδώστε λοιπόν τις δάφνες εκεί που σας βολεύει ...........

Δεν ξέρω ποια είναι η δική σου εμπειρία και για ποια συνδίκτυα μιλάς. Η δική μου εμπειρία πάντως λέει ότι γυναίκα που χωρίζει με μια "ηρωική έξοδο" στα 35 η στα 40 δύσκολα ξαναφτιάχνει τη ζωή της με τον τρόπο που θέλει ... ειδικά αν υπάρχουν και παιδιά ... δεν υπάρχουν άνδρες πρόθυμοι να μπουν σε ένα σπίτι με 2 παιδιά στην εφηβεία, αυτές οι συνυπάρξεις η πείρα δείχνει ότι δεν τελεσφορούν. Οι άντρες που θα γνωρίσει θα θέλουν απλά να τη ρίξουν σε ένα κρεβάτι με γρήγορο τρόπο. Μετά όταν φτάσει τα 50 εγκαταλείπει τον αγώνα και τη βγάζει με κανένα θεατράκι με καμμιά φίλη της. Όσο γιαυτό που έπαθε (δηλ. το κέρατο) το σκέφτεται μέχρι τα βαθιά γεράματα. Και τελικά αναρωτιέται ... μήπως υπερέβαλλε εαυτόν για κάτι που δεν άξιζε τόσο κόπο και πόνο και τέτοια ανατροπή στη ζωή της ?

# 54 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:
...

2.ναι, το θέμα είναι η αδικαιολόγητα άδικη συμπεριφορά του ενός φύλου (ναι αυτου του άντρα-γου΄ρούνι που έχουμε δει σε ένα εκατομ. ποστ) . Πως τηνς εννοείς την ειλικρίνεια ? να έρθει και να της πει 'αγάπη μου ξενογάμισα χτες, ήταν μεγάλος ο πειρασμός και δεν άντεξα, όπως εσένα αγαπώ. πιστεύεις οτι θα περνούσε έτσι χωρίς παρενέργειες ? για ποια ειλικρίνεια μιλάς αλήθεια ? πραγματικά πιστεύω οτι μερικά πράγματα καλύτερα να μένουν κρυφά. οσο για το γονέα του παιδιού πραγματικά το θεωρώ άστοχο.

Xrusaete κοιτα..δεν μιλαω για ενα ξενοπηδημα, κατι το οποιο δεν εχει και μεγαλο ρισκο..πως να το μαθω αλλωστε??? πρεπει να σπασει ο διαολος το ποδαρι του...

Αυτό που λες είναι διαφορετικό και χαίρομαι που το λες έτσι γιατί εκτίμησα το ύφος σου. Δεν αποδέχομαι παράλληλες σχέσεις με εξάρτηση κι απ'τη μία κι απ'την άλλη. Κάτι περίεργο γίνεται με την ψυχολογία του άντρα σου. Μπορεί να περνάει κάποια άλλη φάση. Σε τέτοια περίπτωση πιστεύω χρειάζεται διάλογος "έξω από τα δόντια"

quien

# 55 στις 30/3/2011
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 842

Παράθεση:
Δεν ξέρω ποια είναι η δική σου εμπειρία και για ποια συνδίκτυα μιλάς. Η δική μου εμπειρία πάντως λέει ότι γυναίκα που χωρίζει με μια "ηρωική έξοδο" στα 35 η στα 40 δύσκολα ξαναφτιάχνει τη ζωή της με τον τρόπο που θέλει ... ειδικά αν υπάρχουν και παιδιά ... δεν υπάρχουν άνδρες πρόθυμοι να μπουν σε ένα σπίτι με 2 παιδιά στην εφηβεία, αυτές οι συνυπάρξεις η πείρα δείχνει ότι δεν τελεσφορούν. Οι άντρες που θα γνωρίσει θα θέλουν απλά να τη ρίξουν σε ένα κρεβάτι με γρήγορο τρόπο. Μετά όταν φτάσει τα 50 εγκαταλείπει τον αγώνα και τη βγάζει με κανένα θεατράκι με καμμιά φίλη της. Όσο γιαυτό που έπαθε (δηλ. το κέρατο) το σκέφτεται μέχρι τα βαθιά γεράματα. Και τελικά αναρωτιέται ... μήπως υπερέβαλλε εαυτόν για κάτι που δεν άξιζε τόσο κόπο και πόνο και τέτοια ανατροπή στη ζωή της ?

Δεν εχεις αδικο σε αυτα, αλλα δεν κανουμε παντα οτι μας συμφερει.

Με την ιδια λογικη θα ελεγες -σε εναν αντρα στα 20 -δεν εξιζει να χωρισεις την γυναικα σου που σε κερατωσε γιατι εχεις μικρα παιδια που δεν θα τα ζησεις καθόλου και η γυναικα σου που ειναι μικρη θα περναει μια χαρα με τα παιδια της την διατροφή της τους γκόμενους της κλπ.

Δεν είναι ετσι, να κοιμασε με ενα φιδι επειδή σε συμφερει.

Πρεπει να οικοδομήσουν μια ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ εμπιστοσύνη παλι.

# 56 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Aφού ξέρεις τι θέλεις στην προκειμένη περίπτωση και στη συγκεκριμένη φάση
μην του αφήσεις κανένα περιθώριο να διαφύγει με δικαιολογίες και άλλους πλάγιους τρόπους (πιθανόν να δεχτείς πιέσεις από το συγγενικό περιβάλλον ή συναισθηματικούς εκβιασμούς από τον ίδιο ).
Εσύ βράχος ......

Αναρωτιέμαι όμως , εάν αποδεκτεί την αλήθεια ...... τι θα κάνεις ;

pilates

# 57 στις 30/3/2011
author

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:
...

Αυτό που λες είναι διαφορετικό και χαίρομαι που το λες έτσι γιατί εκτίμησα το ύφος σου. Δεν αποδέχομαι παράλληλες σχέσεις με εξάρτηση κι απ'τη μία κι απ'την άλλη. Κάτι περίεργο γίνεται με την ψυχολογία του άντρα σου. Μπορεί να περνάει κάποια άλλη φάση. Σε τέτοια περίπτωση πιστεύω χρειάζεται διάλογος "έξω από τα δόντια"

Κι εγω αυτο το εξω απο τα δοντια περιμενω αλλα βλεπω μια αρνηση...αραγε απο που προκυπτει? στην μη παραδοχη του εγκληματος η στο οτι δεν θελει να ξερω τις ανατριχιαστικες λεπτομερειες??
Γιατι αλλο ειναι να ερωτοτροπει τηλεφωνικως με μια αγνωστη μου γυναικα και αλλο να εχει συναψει σχεση με καποια του κοινου περιβαλλοντος μας..ετσι δεν ειναι??

# 58 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Γνωρίζω περίπτωση γυναίκας (60χρονών )που βρήκε προσωπική γαλήνη μετά από πολλά χρόνια και έναν αξιόλογο άνθρωπο που την σέβεται και την εκτιμά .

Και πάλι όμως δεν είναι θέμα συντρόφου ...είναι θέμα προσωπικής ισορροπίας ....

Υποθετικά παρουσιάζεις τη σκέψη νέων ή μεγαλύτερων ηλικιακά γυναικών που το μόνο που της ενδιαφέρει είναι η καλοπέρασή τους .........

# 59 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
...

Κοινού περιβάλλοντος ? μήπως ξέρεις κάτι ?

# 60 στις 30/3/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Γνωρίζω περίπτωση γυναίκας (60χρονών )που βρήκε προσωπική γαλήνη μετά από πολλά χρόνια και έναν αξιόλογο άνθρωπο που την σέβεται και την εκτιμά .

Και πάλι όμως δεν είναι θέμα συντρόφου ...είναι θέμα προσωπικής ισορροπίας ....

Υποθετικά παρουσιάζεις τη σκέψη νέων ή μεγαλύτερων ηλικιακά γυναικών που το μόνο που της ενδιαφέρει είναι η καλοπέρασή τους .........

γιατί το λες αυτό ? απλά βλέπω το πριν και το μετά και το μετά είναι σαφώς χειρότερο. και λέμε τι είναι αυτό που άλλαξε τα πράγματα ? ένα ξενοπήδημα, σιγά το πράμα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.