Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι ζητατε απο μια νεα καφετερεια?

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

panagos1855

# 1 στις 6/4/2011
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αργολίδας / Αργος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Τι ζητατε απο μια νεα καφετερεια?

Χαιρετώ την παρέα σας..
Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα τη βοηθειά σας,για την οποία σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
Ετοιμάζομαι να ανακαινίσω μια καφετέρεια..Η νέα καφετέρεια θα απευθύνεται σε ηλικίες από 20-50(αγορά στόχος)..Θα προσφέρει καφέ και όσο βραδιάζει θα γυρνάει σε κλαμπάκι..(cafe-club)
Θα ήθελα να γράψετε σαν υποψήφιοι πελάτες,και να με βοηθήσετε να γίνω όσο το δυνατόν ποιό ανταγωνιστικός..
Η καφετέρεια είναι σε επαρχιακή πόλη,με 30000 μόνιμους κατοίκους..
Θέλω να μου πείτε τι είναι αυτό που ζητάτε όταν πηγαίνεται σε ένα παρόμοιο μαγαζί?ποιά πράγματα σε μία καφετέρεια σας κάνουν να την μετατρέψεται σε στέκι σας..Ποιά είναι αυτά που σας ενοχλούν?
Ακόμη θα ήθελα να μου δώσετε ιδέες για το όνομα που θα χρησιμοποιηθεί..(έχω αρκετά στο μυαλό μου αλλά θέλω να μου πείτε ονόματα απο διάφορες ακφετέρεις πυ έχετε επισκεφτεί και που σας άρεσαν..
Και πάλι σας ςυχαριστώ προκαταβολικά..

valerie

# 2 στις 6/4/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.628
Μεγάλο το target group... Από 20 εώς 50???
Προσωπικά αν πήγαινα σε ένα καφέ ανακαινισμένο, να με εμπνέει να κάτσω να πιω τον καφέ μου και γιατί όχι και το ποτό μου, με καλή μουσική (όχι μόνο αυτά που ακούγονται σήμερα) αλλα και λίγο πιο παλιά και με ροκιές και με από όλα, και έβλεπα στο διπλανο τραπέζι την θεία μου την Μέλπω, πίστεψέ με δεν θα ξαναπήγαινα...
Το να υπόσχεσαι να μην κάνεις κάτι, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να σου έρθει μια τρελή επιθυμία να το κάνεις!!

AlwaysHaveCrabi

# 3 στις 6/4/2011
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 789

Παράθεση:
Originally posted by valerie
....έβλεπα στο διπλανο τραπέζι την θεία μου την Μέλπω, πίστεψέ με δεν θα ξαναπήγαινα...

Για μενα πολυ σημαντικο ειναι να εχει καλο ηχο και ψαγμενη μουσικουλα...
Καλα, αν υπαρχει χωρος και για live βραδιες που κ που με κανενα καλο γκρουπακι, θα ηταν +
Επισης να εχει wi-fi για να αραζεις και με τις ωωωρες μη σου πω
Καλες δουλειες!
...θεραπυ γονε ωρονγ...

valerie

# 4 στις 6/4/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.628

Παράθεση:
Originally posted by AlwaysHaveCrabi

Παράθεση:
....έβλεπα στο διπλανο τραπέζι την θεία μου την Μέλπω, πίστεψέ με δεν θα ξαναπήγαινα...

Καλα, αν υπαρχει χωρος και για live βραδιες που κ που με κανενα καλο γκρουπακι, θα ηταν +
Καλες δουλειες!

Το να υπόσχεσαι να μην κάνεις κάτι, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να σου έρθει μια τρελή επιθυμία να το κάνεις!!

AlwaysHaveCrabi

# 5 στις 6/4/2011
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 789
Ααααα να προσθεσω το σωστο φωτισμο και την ισορροπια χρωματων!!
...θεραπυ γονε ωρονγ...

inioxos52

# 6 στις 6/4/2011
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275
Ena tetoio magazi, kat' arxas prepei naxei sugkekrimeni omada pelatwn stin opoia apeu8unetai.

Ean protimwntai oi neoi 18-30, ta fwta einai dunata, me efe, oi mousikes dunates kai ru8mikes, oi servitores ntumenes me tzinakia kai sportex, alla o tziros mikros gia eunoitous logous.

Ean protimwntai oi megaluteroi 30-50+, ta fwta einai xamilotera, se zestes apoxrwseis tou kokkinou kai kitrinou, i mpara megaluteri, oi mousikes iremoteres, xamiloteres se entasi, kai dian8ismenes kai me ellinikes epituxies, oi servitores ntumenes omorfa me forematakia, minakia, goves, apsogo malli kai makigiaz, alla o tziros megaluteros episis gia eunoitous logous.

To mustiko file mou oti kai ean kaneis einai ta 8iluka. Ta pipinia ean to kaneis neaniko, kai oi megaluteres ean to kaneis klassiko. Efoson loipon suxnazoun sto magazi sou omorfa 8iluka, tote mazevontai kai oi gamproi.

Mono pou o mikros gampros kanei paixnidi xwris na polukernaei, enw o megaluteros gampros kanei paixnidi kernwntas mexri kai sampanies.

To kako einai pws ta magazia gia megaluterous exoun douleia ousiastika Tet, Pem, Par, Sav, enw ta neanika isws kai ka8e mera.

Telos, prosekse to ti pota 8a servireis, giati ean skefteis opws merikoi i sunergasteis me la8os kava, kai vgei i fimi pws to magazi sou den exei ka8ara pota, tin patises.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

methismeno_troufaki

# 7 στις 6/4/2011
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.540

Παράθεση:
Originally posted by AlwaysHaveCrabi

Παράθεση:

Καλες δουλειες!

Αυτό ακριβώς! Και να πίνεται και ο καφές γιατί πολλά έχω δει!
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

VLEMMA

# 8 στις 6/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by panagos1855

Θα ήθελα να γράψετε σαν υποψήφιοι πελάτες,

να μπορω με 5 euros
να πληρωνω 2 καφεδες ...

σερβιρισμενους με ενα μικρο κουλουρακι..κεϊκ;;;
(οχι ετοιμα σε ατομικη συσκευασια μπισκοτακια)

Επισης να εχει stand περιοδικων , ραφια βιβλιων
και lounge μουσικη (οχι ελληνικα)!!!

ααα!!! σκηνοθετικες καρεκλες και αραια τραπεζια!!!

ευκολα θα ξαναπηγαινα ...και ...θα ξαναπηγαινα...

aerati

# 9 στις 6/4/2011
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 322
Απαντήσεις: 66.664

...Χαίρε,panago1855..Κ α λ ώ ς σε...

....Η ανακαινισμένη καφετέρια..ν' αποπνέει - μεν - το φρεσκομυρωδάτο αέρα..τού ν έ ο υ..αλλά και να μην είναι κι εντελώς ξένη..όσον αφορά..το π α λ ι ό..

Η ανακαίνιση..που θα κάνεις..να δώσει..στον πελάτη..να καταλάβει..ότι έχεις επενδύσει..σε χ ρ ό ν ο..χ ρ ή μ α..γ ο ύ σ τ ο..σ τ υ λ..α ι σ θ η τ ι κ ή και Μ Ε Ρ Α Κ Ι..

Ά ν ε τ α - β ο λ ι κ ά καθισματάκια..
Ό μ ο ρ φ α χρωματάκια..στο χώρο - συνδυασμός απαλών και δυνατών..
Φωτισμός σ ω σ τ ό ς - να μην κουράζει κι ούτε και να κοιμίζει..αλλά κι ούτε και να τυφλώνει..
Πέτρα..στους τοίχους..θα μου άρεσε - όχι..πέρα ως πέρα..σε κάποιες εσοχές του..ας 'πούμε..
Τιμές λ ο γ ι κ έ ς..
Μουσική π ρ ο σ ε γ μ έ ν η κι όχι..τού συρμού - ει δυνατόν..να καλύπτει κι όλα..τα γούστα..
Π ο ι κ ι λ ί α..στον καφεδάκο και στο ποτάκι - ό,τι τραβά..η ορεξούλα μου..να το βρίσκω και να τ' απολαμβάνω..με α π ό λ α υ σ η !
Εξυπηρέτηση ά μ ε σ η και τ α χ ε ί α..με χαμόγελα και δίχως ξυνισμένα προσωπεία..
Διοργάνωση - από καιρού εις καιρόν - και κάποιων..event - happening..

Την καφετέρια..που θ' ανακαινίσεις..να την καταφέρεις..να την κάνεις..τέτοια..που να διαφέρει..να ξεχωρίζει..
Με περιβάλλον..ατμοσφαιρικό..εκλεπτυσμένο και καλαίσθητο..
Νά 'ναι..με δυο λόγια..πόλος έ λ ξ η ς..

Κ α λ ή επιτυχία
και κ α λ έ ς δουλειές..

Θα σου ζητούσα και προσκλησούλα..αλλά..μού πέφτεις..κομματάκι μακριούτσικα και το ταμείον..είναι μείον και για ταξιδάκια..ούτε λόγος......
... Τί έγινε.. 'ρε παιδιά ΝΎ ! Ξέχασα - μήπως - να πληρώσω..το * λογαριασμό μυαλού * ΝΎ !...

# 10 στις 6/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
....
Η καφετέρεια είναι σε επαρχιακή πόλη,με 30000 μόνιμους κατοίκους..
...

Εγώ ότι και να ζητήσω σημασία δεν θα έχει...

Η επαρχία θα ζητήσει... ή μάλλον οι χιλιάδες άντρες της επαρχίας.

Γυναίκες...
Διαφορετικά λουκέτο...

Με το σταυρό στο χέρι κανείς δεν πρόκοψε...

aerati

# 11 στις 6/4/2011
author
Γυναίκα / 57 / Διαζευγμένη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 322
Απαντήσεις: 66.664

...Εννοείς...

Παράθεση:
Originally posted by Breaker

Γυναίκες...
Διαφορετικά λουκέτο...

....Γυναίκες..στο service και στο bar ?
Σερβιτόρες δηλ . ;
Ή..με την άλλη έννοια ;
Καφετέρια,λέει κι όχι,κwλόμπαρο ; !
... Τί έγινε.. 'ρε παιδιά ΝΎ ! Ξέχασα - μήπως - να πληρώσω..το * λογαριασμό μυαλού * ΝΎ !...

VLEMMA

# 12 στις 6/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

και οι εκκλησιες;;;
οι περιουσιες τους;;;

με το "σταυρο ..στο χερι"..δεν εγιναν;;

# 13 στις 6/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by aerati

Παράθεση:

Γυναίκες...
Διαφορετικά λουκέτο...

....Γυναίκες..στο service και στο bar ?
Σερβιτόρες δηλ . ;
Ή..με την άλλη έννοια ;
Καφετέρια,λέει κι όχι,κwλόμπαρο ; !

χε!χε! ... έχεις δίκιο. Δεν εξήγησα τι εννοώ με τον όρο "γυναίκες" ...

Εννοώ να δώσει δουλειά σε κοπέλες στο μπαρ, σερβιτόρες κλπ... Οι κοπέλες να το παίξουν και λίγο "κράχτες" να φέρνουν τίποτα γυναικοπαρέες, φίλες κλπ...

Διαφορετικά υπάρχει κίνδυνος να γεμίζει με άντρες μόνο (κλασσική περίπτωση στην επαρχία) και τελικά κάποια στιγμή να "ξεφουσκώσει το μπαλόνι"...

...

ALIKH1972

# 14 στις 6/4/2011
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 2.527

Παράθεση:
Originally posted by VLEMMA

Παράθεση:

και οι εκκλησιες;;;
οι περιουσιες τους;;;

με το "σταυρο ..στο χερι"..δεν εγιναν;;

mathilda

# 15 στις 6/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αμα βαλει γυναικες μεσα στο μαγαζι για κραχτες, θα μαζευει τους κλασσικους λιγουρηδες που ερχονται για να παρουν ματι και ετσι αποκλειει τα ζευγαρια και τις γυναικοπαρεες.

Λοιπον φιλε, ακου να σου πω την πιο εξυπνη επιχειρηματικη ιδεα σε καφετερια.
Θα σου το επιβεβαιωσει και ο Ηνι.
Ενα μαγαζι στην Θεσσαλονικη, στην διαγωνιο, οταν παραγγελνεις ποτο, σου φερνει πατατακια. Μετα φυστικακια. Μετα καροτακια με ελιτσες. Μετα τυροπιτακια. Μετα κριτσινακια με μια σως τυριου. Μετα φλογερες με τυρι. Μετα μικρα τοστακια. Μετα...

Εχω χασει τον λογαριασμο! Η ιδεα ειναι λοιπον οτι ανα ενα τεταρτο σου φερνει και απο ενα μικρο πιατακι με διαφορα μπινελικακια, χωρις να στα χρεωνει, με αποτελεσμα να μασουλας συνεχεια, να πινεις γρηγορα το ποτο σου και να παραγγελνεις και δευτερο στη μιση ωρα (και οχι να το παλευεις κανα δυωρο οπως γινεται συνηθως σε αλλα μαγαζια).
Το μαγαζι ειναι συνεχεια γεματο απο φοιτητες, νεαροκοσμο, ζευγαρια, αντρες, γυναικες, ολων των ηλικιων.

Οποτε και αν ειχαμε παει, μετα απο προσπαθεια βρισκαμε τραπεζι. Σαββατα, καθημερινες, εξι το απογευμα, μια τη νυχτα, ηταν παντα γεματο!

Οταν δε ανεβαινε κανενας φιλος αθηναιος, τον πηγαινα εκει και παθαινε πλακα! Ειναι το ανεκδοτο μεταξυ μας πλεον, οταν παμε για ποτο εξω στην ΑΘηνα, οτι παρακαλαμε για δυο παλιοφυστικια σε μπωλακι δαχτυληθρα.

Οπως ειπε και η Βλεμμα, μπισκοτακια, κεκακια, γλυκακια με τον καφε, μετρανε πολυ. Και χαμηλες τιμες, την σημερον ημερα, ειναι κραχτες.

# 16 στις 6/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
... oi servitores ntumenes omorfa me forematakia, minakia, goves, apsogo malli kai makigiaz, alla o tziros megaluteros episis gia eunoitous logous.

To mustiko file mou oti kai ean kaneis einai ta 8iluka. Ta pipinia ean to kaneis neaniko, kai oi megaluteres ean to kaneis klassiko. Efoson loipon suxnazoun sto magazi sou omorfa 8iluka, tote mazevontai kai oi gamproi. ...

Γυναίκες λοιπόν ... ...

Heptamer

# 17 στις 6/4/2011
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.796

Παράθεση:

Ετοιμάζομαι να ανακαινίσω μια καφετέρεια..

Κλεισε την και κανε μια πιο τολμηρη - μια πιο παραγωγικη - επενδυση.

Μονο ετσι θα διαφοροποιηθεις (πραγματικα).
ωινδοως με: ψραπ! ωινδοως χπ: αωεσομε! ωινδοως βιστα: ψραπ! ωινδοως 7: αωεσομε! ωινδοως θ: (ψραπ!)

andromeda_

# 18 στις 6/4/2011
author
Γυναίκα / 57 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 1.514
Η δική μου παρέα πάντως έχει ένα πρόβλημα με το ήχο.Δηλαδή με την ένταση.Θέλουμε να πιούμε έναν καφέ και να πούμε τα νέα μας. Και δεν μπορούμε να το κάνουμε γιατί στα περισσότερα μέρη η μουσική μας ξεκουφαίνει.
Δεν ξέρω τι συμβαίνει τελευταία και όλοι οι υπεύθυνοι καφετέριας δείχνουν να κουφάθηκαν.
Αλλιώς δεν εξηγείται το να πας για καφέ στις εξη το απόγευμα και να πρέπει να ουρλιάζεις για να σ ακουσει ο διπλανος σου.
Είναι όμορφο να σ αγαπούν...

# 19 στις 6/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όσο ποιο δυνατά είναι ο ήχος τόσο ποιο γρήγορα σηκώνεσαι να φύγεις και έτσι αδειάζει το τραπέζι για την επόμενη παρέα...

Αυτό το εφαρμόζουν σε καφετεριοπεριοχές που μαζεύει πολύ κόσμο...
Και αυτά τα εφαρμόζουν πιστά και στην περιοχή μου...

inioxos52

# 20 στις 6/4/2011
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275

Παράθεση:
Originally posted by mathilda
Λοιπον φιλε, ακου να σου πω την πιο εξυπνη επιχειρηματικη ιδεα σε καφετερια.
Θα σου το επιβεβαιωσει και ο Ηνι.
Ενα μαγαζι στην Θεσσαλονικη, στην διαγωνιο, οταν παραγγελνεις ποτο, σου φερνει πατατακια. Μετα φυστικακια. Μετα καροτακια με ελιτσες. Μετα τυροπιτακια. Μετα κριτσινακια με μια σως τυριου. Μετα φλογερες με τυρι. Μετα μικρα τοστακια. Μετα...

Εχω χασει τον λογαριασμο!

Ontws exei dikio i Mat, kai mou dinei tin eukairia malista na anafer8w kai egw sto 8ema auto.

Einai polla ta klassika mparakia stin 8essaloniki pou efarmozoun autin tin politiki twn mpinelikiwn se mia sunexi roi, oso ka8esai. Kai oso ka8esai tsimpas. Kai oso tsimpas, pineis. Kai oso pineis trws. k.o.k

Pantws Mat, na ksereis pws uparxei stin poli mas, klassiko mparaki-steki, pros Kalamaria merea, pou ksekinaei me pagwmeno wmo amygdalo, pou to ksefloudizeis en ripi of8almou kai to trws afou to voutikseis se ligo alataki, meta turia, meta tostakia, meta loukanikakia, kai einai ikanos (toxw zisei apeires fores) sunexizontas na sou vgalei apo mpougiournti, mexri keftedakia me ruzi, koloku8akia gemista augolemono, frikase, akomi kai kotsi me patates fournou, axrewta ennoeitai. Ase pou meta ta 3 pota erxetai kai enas guros kerasmenos apo to magazi.

Vlepeis agapiti mou, edw stin Saloniki, einai oi magazatores perissotero xouvarntades se sxesi me tous A8inaious, tin mizeria twn opoiwn akomi kai stin posotita tou potou, viwsa para polles fores, kai se sxedon oles tis perioxes tou lekanopediou.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...
Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε