Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι ζητατε απο μια νεα καφετερεια?

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

Therion

# 141 στις 16/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by panagos1855

Kάνε τη διαφορά με καλές τιμές στον καφέ και θα δεις να εκτοξεύονται τα κέρδη σου. Δε γίνεται να αγοράζεις πχ espresso 15 € το κιλό που σημαίνει 140 εσπρεσσάκια και να το πουλάς 4€ δηλαδή 560 ευρώ κέρδος...μέσα στο μύλο θα σου μένει. Ρίξε την τιμή στο μισό και κράτα ψηλά την ποιότητα. Και τα δύο γίνονται.

panagos1855

# 142 στις 16/4/2011
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αργολίδας / Αργος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by Therion

Παράθεση:

Kάνε τη διαφορά με καλές τιμές στον καφέ και θα δεις να εκτοξεύονται τα κέρδη σου. Δε γίνεται να αγοράζεις πχ espresso 15 € το κιλό που σημαίνει 140 εσπρεσσάκια και να το πουλάς 4€ δηλαδή 560 ευρώ κέρδος...μέσα στο μύλο θα σου μένει. Ρίξε την τιμή στο μισό και κράτα ψηλά την ποιότητα. Και τα δύο γίνονται.

πουλαω και θα συνεχισω τον illy..τιμη kg 37..αν σκεφτεις οτι θα σεριρω διαφορα μπινελικια(λουκουμαδακια-κεικ-κρουασανακια-μπουγατσακια κτλ)και πουλαω espresso 2,5 ,kapucino 3.3 καλα δεν ειναι?και ανταγωνιστικες τιμες και ποιοτητα..
επιπελον θα εκπαιδευτω ο ιδιος για να μπορω να εκπαιδευω μονος μου το προσωπικο ωστε να βγαζουν ολοι τον ιδιο καφε!(θα προσπαθησω τουλαχιστον)

panagos1855

# 143 στις 16/4/2011
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αργολίδας / Αργος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5

Παράθεση:
Originally posted by nonaa

Παράθεση:
Κατ αρχήν σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε και είπατε τη γνώμη σας!!
(μερικές σελίδες τις πέρασα στο ντούκου γιατί απ ότι κατάλαβα πρεπει να τσακόνονταν-φιλικά θα πω όσο μπορείτε να κρατάτε τα θέματα καθαρά για να είναι και πιο ευχάριστα στην ανάγνωση και προσανατολισμένα)
Ακόμη θέλω να απολογηθώ για τις τόσες μέρες απουσίας μου...δυστυχώς(-και ευτυχώς,οτιδήποτε καινούριο θέλει αρκετό τρέξιμο)

Στο θέμα τώρα..θέλω να δώσω λίγες παραπάνω πληροφορίες για το μαγαζί..
Είναι ενα μαγαζί που παραλαμβάνω απο τους γονείς μου(60-50αντιστοιχα)..δουλεύει εδώ και 30 χρονια(κατα καιρούς γίνονταν ανακαινίσεις αλλα όχι σε τέτοιο βαθμό)και είχε όλα(η μάλλον τα περισσότερα)απο αυτά τα χρόνια ως στόχο του την καλή ποιότητα..όπως είναι λογικό(η τουλάχιστον έτσι το έχω εγώ στο μυαλό μου)όταν ένα μαγαζί <διοικείται> απο τέτοιας ηλικίας άτομα θα μαζέψει αντοίστιχης ηλικίας κόσμο γιατι η διοίκηση (με το γούστο-τις παρέες-το ύφος που έχει περάσει στο μαγαζί)..
Σκοπός μου είναι αλλάξω τελείος το ύφος του καταστήματος..να απευθυνθώ δηλ σε ποιό νέο κόσμο απο αυτον που έχω τώρα..
Ο μόνος τρόπος κατ εμέ είναι με ριζικά ανακαίνιση(σαν πελάτης και έχοντας στο μυαλό μου οτι κάνω μια επένδυση, σ αυτα που θα αγοράσω θα ψάξω τον καλύτερο συνδυασμό ποιότητας-τιμής)
Βάση της εμπειρίας που έχω,αμεσα και έμμεσα(απο μικρός όταν πήγαινα σε αντίστοιχα μαγαζιά έκλεβα ιδέες) τα έχω βάλει κάτω και προσπαθώ να φτιάξω το τέλειο-συνδυάζοντας την καινοτομία για την επαρχεία.
Σκοπός που έγραψα εδώ ήταν για να(επιβεβαιώσω πως αυτά που βλέπω εγώ σαν καταναλωτής βλεπουν και οι άλλοι,και για να ακούσω κάτι το οποίο δεν εχω σκεφτεί)
Η αλήθεια είναι πως σχεδόν όλα όσα μου είπατε τα είχα στο μυαλό μου,αλλά μου δώσατε και κάποιες ιδέες ποιό αναλυτικά..ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ!!!!
Θέλω να πιστευω πως η ανακαίνηση θα γίνει λίγο μετά το καλοκαίρι..αν όλα πάνε όπως τα έχω σκεφτεί..
Κολάω λίγο στο όνομα(εχω βρει αρκετα-τα οποία υπάρχουν σε διάφορα μέρη τηε Ελλάδας).Θα ήθελα κάτι προτοποριακό αλλά..

θα σου λεγα κατι πρωτοποριακο πανάγε
φοβαμαι ομως μην στραβωσει και μετα φταιει το ονομα και το χω τυψεις

για να το ψαχνεις τοσο σιγουρα θα βρεις το καλυτερο
καλη επιτυχια σου ευχομαι

γι αυτο ζητησα γνωμες
το λες και αν μου αρεσει το βαζω!
(ειμαι προσγειωμενο ατομο..δεν θα ρηξω ευθυνες σε ενα ονομα αν δεν παει καλα!-επισης ειμαι αισιοδοξος και αυτο που παω να κανω το καθυστερω αρκετα για να το οργανωσω οσο πιο σωστα γινεται..αν αποτυχει θα φυγω απο Ελλαδα)

Therion

# 144 στις 17/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:

πουλαω και θα συνεχισω τον illy..τιμη kg 37..αν σκεφτεις οτι θα σεριρω διαφορα μπινελικια(λουκουμαδακια-κεικ-κρουασανακια-μπουγατσακια κτλ)και πουλαω espresso 2,5 ,kapucino 3.3 καλα δεν ειναι?και ανταγωνιστικες τιμες και ποιοτητα..
επιπελον θα εκπαιδευτω ο ιδιος για να μπορω να εκπαιδευω μονος μου το προσωπικο ωστε να βγαζουν ολοι τον ιδιο καφε!(θα προσπαθησω τουλαχιστον)

Θες γνώμες είπες άρα πήγαινε σε αρωματικό καφέ πιο ποιοτικό και φτηνότερο και πρώτο σε πωλήσεις στην Ιταλία. Ή Lavazza ή Segafredo. Πάντως να ξέρεις αγοράζεις πανάκριβα. Kάλεσε και αυτές τις εταιρείες να δοκιμάσεις καφέ και άκου τιμές. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Το οτι θα εκπαιδευτείς είναι καλό για σένα αλλά να πάτε όλοι μαζί στo training να τα μάθετε απο μπαρίστα καλύτερα.

apollon87

# 145 στις 27/5/2011
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Καλαμάτα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 51
να έχει όμορφο περιβάλλον(δηλ.όμορφες γυναίκες)
"Υπάρχουν δυο τραγωδίες στη ζωή: η μία είναι να μην μπορέσεις να αποκτήσεις αυτό που θέλησες και η άλλη είναι να κάνεις άθλιους συμβιβασμούς για να το αποκτήσεις..."

mavroskyknos1986

# 146 στις 7/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 249

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978

Παράθεση:
Originally posted by valerie
Μεγάλο το target group... Από 20 εώς 50???
Προσωπικά αν πήγαινα σε ένα καφέ ανακαινισμένο, να με εμπνέει να κάτσω να πιω τον καφέ μου και γιατί όχι και το ποτό μου, με καλή μουσική (όχι μόνο αυτά που ακούγονται σήμερα) αλλα και λίγο πιο παλιά και με ροκιές και με από όλα,και έβλεπα στο διπλανο τραπέζι την θεία μου την Μέλπω, πίστεψέ με δεν θα ξαναπήγαινα...

Δηλαδή τι θές να μας πεις; Οτι θα πήγαινες ΜΟΝΟ σε καφετέρεια που ο μέσος όρος ηλικίας ειναι 18; Εχεις μήπως επίγνωση της θέσεώς σου; Ξεχασες ότι εισαι 33 χρονών; Αλλοι και άλλες στην ηλικία σου ειναι ήδη θειοι/θειτσες με ανήψια μεγάλα και άλλοι ειναι παντρεμένοι/ες με μεγάλα παιδιά. Τα εφαγες τα ψωμιά σου. Ηδη βρίσκεσαι στη μέση ηλικία όπως κι εγω.

Αντε γιατι πολυ μας το παιζεις.......
Θειτσα!!!!!!!!

Σιγάααααααααααα ρε φίλε!!! 33 ετων λέγεσαι μεσήλικας?? Πολύ μίζερος είσαι, ρε αγόρι μου, από τώρα το έβαλες κάτω? Άσε που μου φαίνεσαι και ψιλοκαψούρης με τη Βάλερυ , για να της μιλας έτσι!! "όταν σε παρα-κοντράρει ο άλλος, παραμονεύει έρωτας ΜΕΓΑΛΟΣ'' Το είπε ο Shakespeare

ChriStav

# 147 στις 14/12/2011
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
To thema den einai ti zhtame emeis apo mia kafeteria.To thema einai ti zhtas esy!Esy ksereis kalytera ti leipei apo thn perioxh soy!Pou tha itheles esy na arazete.Pws na einai to klima,h diakosmhsh ,h moysikh.Akoy to myalo soy kai thn kardia soy kai tha petyxeis!Symantikos tomeas sth doyleia mas einai na aresei kai se mas.An kaneis kati poy den tha s'aresei,den tha aresei se kanenan.Ftiakse thn kafeteria soy etsi opos pragmatika tha itheles na arazeis esy kai oi filoi sou.Ayto einai to mystiko mias swsths epixeirhshs,na eimaste emeis!
Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost