Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι ζητατε απο μια νεα καφετερεια?

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

AlwaysHaveCrabi

# 41 στις 7/4/2011
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 789
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by silver80

Προς τον θεματοθετη θα του προτεινα τα εξης συμφωνα παντα με τις δικες μου προτιμησεις και παραξενιες:

- Καλο ειναι το μαγαζι να εχει χαρακτηρα, να παιζει συγκεκριμενο ειδος μουσικης, πχ το βραδυ να μην αρχιζει με ροκιες, μετα να το γυρναει στα τσιφτετελια και μετα trans. Δυστυχως δεν γινεται να τους ευχαριστησεις ολους, οποτε διαλεξε σε ποιους θα απευθυνεται.

- Τα ατομα που θα εργαζονται να μην τα επιλεξεις με βαση μονο την εξωτερικη τους εμφανιση, να προτιμησεις ανθρωπους που ειναι υπευθυνοι, χαμογελαστοι και ευγενικοι. Αυτο που μου την δινει ειναι να μου περνουν παραγγελια κατσουφιασμενοι και αγενης σερβιτοροι που φαινονται σαν να κανουν αγγαρεια.

- Κατα την διαρκεια της ημερας να παιζει χαμηλοφωνα μουσικη ωστε να μπορουν οι πελατες να συζητανε χωρις να ξελαρυγγιαζονται.

- Δωσε εμφαση στην ποιοτητα των πρωτων υλων και στην σωστη παρασκευη των ροφηματων-ποτων. Ειναι κοροιδια να πληρωνεις 3-4 ευρω τον καφε και 8-10 το κοκτειλ και αυτο που σου φερνουν να μην πινεται είτε γιατί δεν ξέρουν να το φτιάξουν σωστά, είτε γιατί ο καφές ή η σοκολάτα είναι κάκιστης ποιότητας.

Τα παραπανω σημαινουν οχι μονο σωστη επιλογη των πρωτων υλων αλλα και σωστη εκπαιδευση του προσωπικου. πχ θα πρεπει τα παιδια που θα δουλεύουν να μαθουν τις συνταγες ωστε να μην κανει ο Βαγγελης που δουλευει πρωινη βαρδια εναν υπεροχο cappuccino και η Μελπω στην απογευματινη να τον φτιαχνει νερουλο ή πολυ βαρυ ή με κομμενο αφρογαλα.

Και αν οι μικρότερες ηλικίες 18-25 δεν δίνουν μεγαλη σημασία σε αυτό γιατί τους ενδιαφερουν αλλα πραγματα, οι μεγαλύτερες το λαμβάνουν σοβαρά υπόψιν.

- Τα καθισματα (σκαμπω, καρεκλες, καναπεδες) να ειναι αναπαυτικα και να υπαρχει αποσταση μεταξυ των τραπεζιων. Οσο πιο ανετα νιωθει ο πελατης τοσο πιο πολυ θα μεινει και αρα θα καταναλωσει περισσοτερο.

- Τελος, εκτος απο το καθιερωμενο ξηροκαρπι βγαλε κατι περισσοτερο ως συνοδευτικο των ποτων. Τοστακια, πιτσες, λουκανικακια κτλ.

Αντε και καλες δουλειες!!!

...θεραπυ γονε ωρονγ...

inioxos52

# 42 στις 7/4/2011
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275

Παράθεση:
Originally posted by livelusulina

Παράθεση:
Originally posted by valerie

Παράθεση:
πετε καλε και εμενα ποια καφετερια ειναι αυτη...
οχι οτι θα παω συντομα...αλλα να ξερω
και επειδη ο Ινι δεν θα μου απαντησει περιμενω απο εσενα val....φφφφφφφφφφανταστικη μου φιλη

Γιατί καλέ να μην σου απαντήσει ο Ίνι??
Πάντως εγώ δεν θυμάμαι το όνομα του καφέ.. Έχουν περάσει και 3 χρόνια φαντάζομαι.. Μην σου πω 4...

γιατι δεν μου απανταει συνηθως
καλα...δεν πειραζει...ετσι και αλλιως εγω θα παω για ποτο..του αγιου φουτσου ανημερα ξανα

Omologw pws den katalavainw vre Soulina ti ennoas. Opote to 8ema me tsigklaei kai exw anti8eti apopsi, pantote apantw pros olous, plin mias eksairesews pou agnow oti kian pei alla den eisai esu. Po8en loipon katelikses sto sumperasma pws den sou apantw?
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

livelusulina

# 43 στις 7/4/2011
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 26.563

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
Omologw pws den katalavainw vre Soulina ti ennoas. Opote to 8ema me tsigklaei kai exw anti8eti apopsi, pantote apantw pros olous, plin mias eksairesews pou agnow oti kian pei alla den eisai esu. Po8en loipon katelikses sto sumperasma pws den sou apantw?

ετσι με φανηκε

εκανα λαθος ε?

χαιρομαι

οτι δεν λυνεται...κοβεται!

daka2010

# 44 στις 7/4/2011
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027
Ένα καλό μαγαζί θέλει συνδυασμό πολλών πραγμάτων για να τραβήξει κόσμο αλλά και για να κερδίσει πελατεία και να γίνει στέκι.
Παίζουν πολλά ρόλο, όπως:
Ευχάριστες και ευγενικές παρουσίες για προσωπικό.
Καθαρό περιβάλλον.
Καλός καφές – ποτό, σε σωστά ποτήρια, κούπες κλπ
Ωραία μουσικούλα με πετυχημένες εναλλαγές.
Σωστός φωτισμός και συνδυασμός χρωμάτων ( γήινα χρώματα για μένα )
Άνετα και καλόγουστα καθίσματα – καναπεδάκια – σκαμπό (αν έχεις την δυνατότητα πάρε διακοσμητή )

Όσο για το όνομα σκέψου κάτι εύκολο, μικρό και έξυπνο που να μείνει στον άλλον…

Καλές δουλειές, καλό κουράγιο και όλα να πάνε καλά!

# 45 στις 8/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Μεγάλο το target group... Από 20 εώς 50???
Προσωπικά αν πήγαινα σε ένα καφέ ανακαινισμένο, να με εμπνέει να κάτσω να πιω τον καφέ μου και γιατί όχι και το ποτό μου, με καλή μουσική (όχι μόνο αυτά που ακούγονται σήμερα) αλλα και λίγο πιο παλιά και με ροκιές και με από όλα,και έβλεπα στο διπλανο τραπέζι την θεία μου την Μέλπω, πίστεψέ με δεν θα ξαναπήγαινα...

Δηλαδή τι θές να μας πεις; Οτι θα πήγαινες ΜΟΝΟ σε καφετέρεια που ο μέσος όρος ηλικίας ειναι 18; Εχεις μήπως επίγνωση της θέσεώς σου; Ξεχασες ότι εισαι 33 χρονών; Αλλοι και άλλες στην ηλικία σου ειναι ήδη θειοι/θειτσες με ανήψια μεγάλα και άλλοι ειναι παντρεμένοι/ες με μεγάλα παιδιά. Τα εφαγες τα ψωμιά σου. Ηδη βρίσκεσαι στη μέση ηλικία όπως κι εγω.

Αντε γιατι πολυ μας το παιζεις.......
Θειτσα!!!!!!!!

livelusulina

# 46 στις 8/4/2011
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978

Παράθεση:
Προσωπικά αν πήγαινα σε ένα καφέ ανακαινισμένο, να με εμπνέει να κάτσω να πιω τον καφέ μου και γιατί όχι και το ποτό μου, με καλή μουσική (όχι μόνο αυτά που ακούγονται σήμερα) αλλα και λίγο πιο παλιά και με ροκιές και με από όλα,και έβλεπα στο διπλανο τραπέζι την θεία μου την Μέλπω, πίστεψέ με δεν θα ξαναπήγαινα...

Δηλαδή τι θές να μας πεις; Οτι θα πήγαινες ΜΟΝΟ σε καφετέρεια που ο μέσος όρος ηλικίας ειναι 18; Εχεις μήπως επίγνωση της θέσεώς σου; Ξεχασες ότι εισαι 33 χρονών; Αλλοι και άλλες στην ηλικία σου ειναι ήδη θειοι/θειτσες με ανήψια μεγάλα και άλλοι ειναι παντρεμένοι/ες με μεγάλα παιδιά. Τα εφαγες τα ψωμιά σου. Ηδη βρίσκεσαι στη μέση ηλικία όπως κι εγω.

Θειτσα!!!!!!!!

[img]http://www.cheesebuerger.de/images/midi/boese/d026.gif[/img]

αχ βρε καλο μας παιδι.....
δηλαδη σε σφηνωσε και δεν βγαινει με τιποτα ετσι?
33 χρονων δεν ειναι καποπιος γέρος...
και εχεις μπερδεψει και κατι....
άλλο θεία και αλλο θείτσα
αλλο γιαγιά και άλλο γριά
θεια η συγγενια που λες και εσυ με καποιο ανιψακι....
θειτσα λεμε καπποια πολυυυυυ μεγαλυτερη των 33
γιαγια παλι ειναι συγγενικη εννοια...του παιδιου μου το παιδι αν εχεις ακουστα γρια ειναι πολυυυ πολυυυ μεγαλυτερη απο την θειτσα...
καταλαβες?
επειδη καποιος ειναι θειος δεν σημαινει οτι ειναι και γέρος...
και επειδη καποια ειναι γιαγια δεν σημαινει οτι ειναι και γρια

γιατι δυσκολευεις μονος σου την ζωη σου ηθελα να ηξερα...
η ηλικια δεν παιζει κανεναν απολυτως ρολο σε οτι κανουμε σε αυτην την ζωη...
το αντιθετο ομως συμβαινει με τα μυαλα μας

valerie

# 47 στις 8/4/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.628

Παράθεση:

Παράθεση:

Θειτσα!!!!!!!!

Και έλεγα δεν θα εμφανιστείς??
Δεν θα σου απαντήσω, γιατί αν σου πω αυτα που μου έχουν τύχει κατά καιρούς, θα πας να πέσεις από την Ακρόπολη...
Και για να μιλήσω όπως μου μίλησες αγενέστατα, δεν πας σε κανενα μπουρδελο να γαμησεις καμια να ξεχαρμανιασεις?? Αντε γιατί μπορεί να σας έλεγαν παλιά οι μαμάδες οτι το πολύ το τάκα τακα κάνει το παιδι τυφλό, αλλά η αγαμία σε στέλνει στο ψυχιατρείο πρώτη αίθουσα ανιάτων πίστα!!
Και δεν σου κάνω την ευχή, γιατί χαμένη θα πάει...
Το να υπόσχεσαι να μην κάνεις κάτι, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να σου έρθει μια τρελή επιθυμία να το κάνεις!!

livelusulina

# 48 στις 8/4/2011
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα
και επειδη καταχραστηκα το θεμα του θεματοθετη και γνωμη και δεν ειπα για το θεμα του ας πως και εγω...

εμενα θα μου αρεσε σε μια ανακαινησμενη καφετερια που πηγαινω ηδη..να μην κανει τις μεγαλες αλλαγες στον χωρο...ενα φρεσκαρισμα δηλαδη...
γιατι ενα μερος οταν το νιωθουμε δικο μας και ανετο..αν αλλαξει εντελως ειναι ξενο..
συνεβει σε ενα καφε που πηγαινα παλια...οταν ημουν μικρη
ειχε μεσα μπαμπου καρεκλες και κατω ειχε μοκετα σε ολο το μαγαζι....γενικα η διακοσμηση ηταν πολυ ζεστη...ενιωθες σαν το σπιτι σου εκει...
επειδη τα επιπλα ηταν λιιγο μεγαλα δεν χωρουσε και ΤΟΝ κοσμο..αλλα υπηρχαν και τα μπαρακια και ηταν παντα γεματο....
και καποια στιγμη εκανε ανακαινηση...εβγαλε την μοκετα και εβαλε αλλα τραπεζια και καρεκλες...πιο μικρα και πιο πολλα....
ο κοσμος ομως αρχισε να φευγει...
δεν ηταν το παλιο καφε που αγαπησανε ολοι αυτοι...
και απο τοτε εχει κανει αρκετες ανακαινησεις απο οτι βλεπω οταν περνάμε..απο εξω ομως

τωρα σε θεμα μουσικης και σερβις...μ'αρεσει οταν παω καπου για καφε..να μην χρειαζεται να φωναζω για να με ακουσει ο αλλος...τετοια μουσικη μονο σε κλαμπακια
μ'αρεσει με το ποτο να μην ερχεται μονο ενα κακομοιριασμενο μπολακι με ξηρους καρπους...
οι μεριδες ποτου να ειναι αυτες που πρεπει και αυτες που χρεωνει το μαγαζι και φυσικα καθαρα ποτα..
οι κοροιδιες δεν φερνουν καλα αποτελεσματα...
ο χωρος να ειναι καθαρος και οι τουαλετες επισης...
και το σημαντικο..η ευγενεια στο σερβις...μεγααααλο θεμα να εισαι ευγενης...

ωραια θα ηταν να υπαρχουν σε καποια γωνια μερικα βιβλια και περιοδικα που το βραδυ ειτε θα καλυπτονται ειτε θα φαινονται σαν ντεκορ στο μαγαζι με τον καταλληλο φωτισμο....

το ονομα καλο θα ειναι να ειναι κατι μικρο που να μπορεις να το μπερδεψεις μεσα σε εκφρασεις..να το θυμαται καπποιος ευκολα...να το χρεισημοποιει...
τωρα ειναι πρωι και δεν μου ερχεται κατι....

αυτα

livelusulina

# 49 στις 8/4/2011
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Θειτσα!!!!!!!!

Δεν θα σου απαντήσω, γιατί αν σου πω αυτα που μου έχουν τύχει κατά καιρούς, θα πας να πέσεις από την Ακρόπολη...
Και για να μιλήσω όπως μου μίλησες αγενέστατα, δεν πας σε κανενα μπουρδελο να γαμησεις καμια να ξεχαρμανιασεις?? Αντε γιατί μπορεί να σας έλεγαν παλιά οι μαμάδες οτι το πολύ το τάκα τακα κάνει το παιδι τυφλό, αλλά η αγαμία σε στέλνει στο ψυχιατρείο πρώτη αίθουσα ανιάτων πίστα!!

val... τωρα ειδα οτι απαντουσε σε εσενα

valerie

# 50 στις 8/4/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά

Παράθεση:

Γέρασες και εσύ...
Το να υπόσχεσαι να μην κάνεις κάτι, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να σου έρθει μια τρελή επιθυμία να το κάνεις!!

livelusulina

# 51 στις 8/4/2011
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα

Παράθεση:

Παράθεση:

Γέρασες και εσύ...

ιιιιιιιιι
μην λες τετοια εδω....απο τον υπνο ημανε καλε..ουτε καν ειχα καλημερισει στα θηλεα...

tpπου ε tpπου

valerie

# 52 στις 8/4/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Γέρασες και εσύ...

ιιιιιιιιι
μην λες τετοια εδω....απο τον υπνο ημανε καλε..ουτε καν ειχα καλημερισει στα θηλεα...

tpπου ε tpπου

Τι θα γίνει?? Θα σε κυνηγάω απο θέμα σε θέμα??
Αντε έλα στο καφέ που με άφησες μόνη μου...

# 53 στις 8/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Mίλησε η κυρία snob.
Η οποια δε θα πήγαινε σε καφετέρεια που θα πήγαινε και η θεία της καθότι θεωρεί οτι το ευρος ηλικίας 20-50 ειναι πολύ μεγάλο γιαυτην. Βρισκεται στην πρωιμη εφηβεία των 33 και δεν καταδεχεται καφετέρειες που πηγαίνουν ατομα ανω των 20.

σνομπ, σνομπ, σνομπ, σνομπ, σνομπ.

eleptheriaria

# 54 στις 8/4/2011
author
Γυναίκα / 30 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Διδυμότειχο
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 2.368

Παράθεση:

Mίλησε η κυρία snob.
Η οποια δε θα πήγαινε σε καφετέρεια που θα πήγαινε και η θεία της καθότι θεωρεί οτι το ευρος ηλικίας 20-50 ειναι πολύ μεγάλο γιαυτην. Βρισκεται στην πρωιμη εφηβεία των 33 και δεν καταδεχεται καφετέρειες που πηγαίνουν ατομα ανω των 20.

σνομπ, σνομπ, σνομπ, σνομπ, σνομπ.

Έχει θέμα με τις γυναίκες αυτός... δεν εξηγείτε αλλιώς..

Κρίμα

# 55 στις 8/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by eleptheriaria

Κρίμα

Σωπα!

eleptheriaria

# 56 στις 8/4/2011
author
Γυναίκα / 30 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Διδυμότειχο
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 2.368

Παράθεση:

Παράθεση:

Κρίμα

Σωπα!

Δε σου κάθοντε ε;

# 57 στις 8/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Δε σου κάθοντε ε;