Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι ζητατε απο μια νεα καφετερεια?

Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678

# 121 στις 11/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by Heptamer
Εμ βεβαια!!

Στην Ελλαδα,ως γνωστον,οτι δηλωσεις/ενημερωσεις κλπ,εισαι!!

Ξεχασες όμως και το πιο σημαντικό:

Το φαινεσθαι μετραει περισσοτερο απο το εισθαι. Και αυτο δεν εχει να κανει με Ελλαδα μονο.

# 122 στις 11/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978

Παράθεση:
Εμ βεβαια!!

Το φαινεσθαι μετραει περισσοτερο απο το εισθαι. Και αυτο δεν εχει να κανει με Ελλαδα μονο.

Όταν ο εγκέφαλος στροφάρει άνω του μετρίου τότε
το είστε " φαίνεται από μόνο του" και δεν χρειάζονται
δηλώσεις !!

Dardana

# 123 στις 11/4/2011
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
'Aρεσαν+: 0%
εγω πλεον απο μια καφετέρια αυτο που θελω ειναι δωρεάν καφε..

οταν εχουμε φτασει στο σημειο να πληρωνουμε εναν κωλοκαφέ 5 ευρω, να τις χεσω και τις καφετεριες..(σουόρυ κιολας)
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

naughtyM

# 124 στις 11/4/2011
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097

Παράθεση:
Originally posted by Dardana

οταν εχουμε φτασει στο σημειο να πληρωνουμε εναν κωλοκαφέ 5 ευρω, να τις χεσω και τις καφετεριες..(σουόρυ κιολας)

kati θα ηταν και αυτο...ο καφες 5, το ποτο κοντα 10..."κριση" περναμε ολοι οχι μονο τα μαγαζια
ΥΓ. Εγω θα ηθελα και φοιτιτικες τιμες παραπκαλω
Don't forget to fall in love with yourself first...

valerie

# 125 στις 11/4/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.628

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM

Παράθεση:

kati θα ηταν και αυτο...ο καφες 5, το ποτο κοντα 10..."κριση" περναμε ολοι οχι μονο τα μαγαζια

Αν έρθεις στα Γιαννιτσά, έχει..
Ειμαστε εξελιγμένοι εμείς εδώ...
Μπορεί να μην έχουμε ακόμα τμήματα ΤΕΙ ή ΑΕΙ, αλλά εχουμε τιμές για φοιτητές!
Το να υπόσχεσαι να μην κάνεις κάτι, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να σου έρθει μια τρελή επιθυμία να το κάνεις!!

# 126 στις 11/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Στην Ελλάδα υπάρχουν αυτές οι τιμές

Εγώ σε άλλη χώρα ζω

Εδώ ο καφές κάνει 2,5 και το ποτό 6-7 και πάλι
άδεια είναι τα μαγαζιά

Dardana

# 127 στις 11/4/2011
author
Ουζμπεκιστάν

Παράθεση:
Originally posted by The-Devils-Advocate

Παράθεση:

Στην Ελλάδα υπάρχουν αυτές οι τιμές

Εγώ σε άλλη χώρα ζω

Εδώ ο καφές κάνει 2,5 και το ποτό 6-7 και πάλι
άδεια είναι τα μαγαζιά

εγω ειμαι απο το ακριβοχώρι που λεγεται Λευκωσια. εδω περα το'χουν ξεσκισει εντελως, κι οχι μονο με τον καφε. κι αν τυχεις και σε καμια παραλια της Αγιας Ναπας και διψασεις και πας να παρεις νερο..ενα μικρο μπουκαλακι νερο το βρισκεις μεχρι και τρια ευρά!!
στη γειτονια της πεθερας μου (αμπελοκηποι θεσσαλονικης), επινα το καφεδακι μου μαζι με νοστιμοτατη τυροπιτουλα με 2,5 ευρα..δεν το πιστευα. βεβαια δεν ειναι "ιν" μερος.. ουτε καμια καφετερια με διακοσμησεις και μουσικες και τεκνά.. αλλά για μενα τη γραια, μια χαρα ητουνε.

lykaios

# 128 στις 11/4/2011
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αρκαδίας / Μεγαλόπολη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 431

Ημίγυμνες σερβιτόρες και έτοιμες για όλα !!!

Υγεια

# 129 στις 11/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by lykaios

Γίνε πιο συγκεκριμένος μην ντρέπεσαι

livelusulina

# 130 στις 13/4/2011
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 26.563

Παράθεση:
Originally posted by The-Devils-Advocate

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978

Παράθεση:
Εμ βεβαια!!

Όταν ο εγκέφαλος στροφάρει άνω του μετρίου τότε
το είστε " φαίνεται από μόνο του" και δεν χρειάζονται
δηλώσεις !!

οτι δεν λυνεται...κοβεται!

livelusulina

# 131 στις 13/4/2011
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα

Παράθεση:
εγω ειμαι απο το ακριβοχώρι που λεγεται Λευκωσια. εδω περα το'χουν ξεσκισει εντελως, κι οχι μονο με τον καφε. κι αν τυχεις και σε καμια παραλια της Αγιας Ναπας και διψασεις και πας να παρεις νερο..ενα μικρο μπουκαλακι νερο το βρισκεις μεχρι και τρια ευρά!!
στη γειτονια της πεθερας μου (αμπελοκηποι θεσσαλονικης), επινα το καφεδακι μου μαζι με νοστιμοτατη τυροπιτουλα με 2,5 ευρα..δεν το πιστευα. βεβαια δεν ειναι "ιν" μερος.. ουτε καμια καφετερια με διακοσμησεις και μουσικες και τεκνά.. αλλά για μενα τη γραια, μια χαρα ητουνε.

3 ευρω το νερο?
5 ο καφες?
[img]http://www.cheesebuerger.de/images/smilie/konfus/k035.gif[/img]

Dardana

# 132 στις 13/4/2011
author
Ουζμπεκιστάν

Παράθεση:
Originally posted by livelusulina

Παράθεση:

3 ευρω το νερο?
5 ο καφες?

γι αυτο κι εγω οταν πηγαινω στην παραλια..παιρνω νερακι απ' το σπιτι μου, και καφε επισης δεν τα χεζουμε τα ευρά..

livelusulina

# 133 στις 13/4/2011
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Οσσα

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

3 ευρω το νερο?
5 ο καφες?

γι αυτο κι εγω οταν πηγαινω στην παραλια..παιρνω νερακι απ' το σπιτι μου, και καφε επισης δεν τα χεζουμε τα ευρά..

αχα..σε τσακωσα...
γυρνας αλλου ε?

καλα κανεις..ακους εκει 3 ευρω το νερο το μικρο ουτε χρυσαφι να ηταν

# 134 στις 13/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Tα ''ιν'' μέρη ακριβοπληρώνονται πάντα. και επειδή η Κυπρος ειναι γενικά ''ιν'' γιαυτο ειναι και πανακριβη, σε ολα της.

# 135 στις 15/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μάλλον πρέπει να κάνεις έρευνα αγοράς στην πόλη σου, όχι γενικά από το ίντερνετ. Δεν ξέρω από επιχειρήσεις αλλά το τάρτζετ γκρουπ σου μου φαίνεται και εμένα μεγάλο. Είναι πιο ασφαλής η επιλογή μικρότερης ομάδας ακόμα και mainstream. Το θέμα για εμένα είναι ότι η καφετέρια πρέπει να έχει ταυτότητα, άσχετα αν μου αρέσει ή όχι, δεν μπορεί να είναι ένας μεγάλος χώρος με καρέκλες που τη μία θα παίζει ροκ και την άλλη λαϊκά, ούτε που θα έχει επιτραπέζια δίπλα σε μπάρες για χωρό.
Επίσης καλές τιμές για την ποιότητά της. Επίσης πολύ εξυπηρετικό και καλό προσωπικό. Καταρτισμένο, να φαίνεται το καλό κλίμα της δουλειάς.
Το όνομα είναι πολύ βασικό. Πρέπει να εμπνευστείς. Αν έχεις απλά κεφάλαιο και όχι επιχειρηματικό σχέδιο αξίζει να πας σε κάποιο σύμβουλο Πρέπει να σκεφτείς από τώρα το ύφος της, τις εκδηλώσεις, τη διαφήμισή της.

Με λίγα λόγια αν πήγαινα σε κάποια καφετέρια με ταυτότητα, καλές τιμές, ένα μίνιμουμ ποιότητας και καλό προσωπικό θα ξαναπήγαινα.

panagos1855

# 136 στις 16/4/2011
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αργολίδας / Αργος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
1

panagos1855

# 137 στις 16/4/2011
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αργολίδας / Αργος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
Κατ αρχήν σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε και είπατε τη γνώμη σας!!
(μερικές σελίδες τις πέρασα στο ντούκου γιατί απ ότι κατάλαβα πρεπει να τσακόνονταν-φιλικά θα πω όσο μπορείτε να κρατάτε τα θέματα καθαρά για να είναι και πιο ευχάριστα στην ανάγνωση και προσανατολισμένα)
Ακόμη θέλω να απολογηθώ για τις τόσες μέρες απουσίας μου...δυστυχώς(-και ευτυχώς,οτιδήποτε καινούριο θέλει αρκετό τρέξιμο)

Στο θέμα τώρα..θέλω να δώσω λίγες παραπάνω πληροφορίες για το μαγαζί..
Είναι ενα μαγαζί που παραλαμβάνω απο τους γονείς μου(60-50αντιστοιχα)..δουλεύει εδώ και 30 χρονια(κατα καιρούς γίνονταν ανακαινίσεις αλλα όχι σε τέτοιο βαθμό)και είχε όλα(η μάλλον τα περισσότερα)απο αυτά τα χρόνια ως στόχο του την καλή ποιότητα..όπως είναι λογικό(η τουλάχιστον έτσι το έχω εγώ στο μυαλό μου)όταν ένα μαγαζί <διοικείται> απο τέτοιας ηλικίας άτομα θα μαζέψει αντοίστιχης ηλικίας κόσμο γιατι η διοίκηση (με το γούστο-τις παρέες-το ύφος που έχει περάσει στο μαγαζί)..
Σκοπός μου είναι αλλάξω τελείος το ύφος του καταστήματος..να απευθυνθώ δηλ σε ποιό νέο κόσμο απο αυτον που έχω τώρα..
Ο μόνος τρόπος κατ εμέ είναι με ριζικά ανακαίνιση(σαν πελάτης και έχοντας στο μυαλό μου οτι κάνω μια επένδυση, σ αυτα που θα αγοράσω θα ψάξω τον καλύτερο συνδυασμό ποιότητας-τιμής)
Βάση της εμπειρίας που έχω,αμεσα και έμμεσα(απο μικρός όταν πήγαινα σε αντίστοιχα μαγαζιά έκλεβα ιδέες) τα έχω βάλει κάτω και προσπαθώ να φτιάξω το τέλειο-συνδυάζοντας την καινοτομία για την επαρχεία.
Σκοπός που έγραψα εδώ ήταν για να(επιβεβαιώσω πως αυτά που βλέπω εγώ σαν καταναλωτής βλεπουν και οι άλλοι,και για να ακούσω κάτι το οποίο δεν εχω σκεφτεί)
Η αλήθεια είναι πως σχεδόν όλα όσα μου είπατε τα είχα στο μυαλό μου,αλλά μου δώσατε και κάποιες ιδέες ποιό αναλυτικά..ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ!!!!
Θέλω να πιστευω πως η ανακαίνηση θα γίνει λίγο μετά το καλοκαίρι..αν όλα πάνε όπως τα έχω σκεφτεί..
Κολάω λίγο στο όνομα(εχω βρει αρκετα-τα οποία υπάρχουν σε διάφορα μέρη τηε Ελλάδας).Θα ήθελα κάτι προτοποριακό αλλά..

VLEMMA

# 138 στις 16/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
You Are What You Is....
ετσι..θα την ονομαζα εγω την καφετερια μου...
http://www.youtube.com/watch?v=AAKOlsEa_zs
ή το πολύ-πολύ...

UTOPIA...

http://www.youtube.com/watch?v=k3ZvJkjYh2Q
Υ.Γ.
αλλα..
εγω ειμαι εγω...

και

εσυ εισαι εσυ....

# 139 στις 16/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by panagos1855
Κατ αρχήν σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε και είπατε τη γνώμη σας!!
(μερικές σελίδες τις πέρασα στο ντούκου γιατί απ ότι κατάλαβα πρεπει να τσακόνονταν-φιλικά θα πω όσο μπορείτε να κρατάτε τα θέματα καθαρά για να είναι και πιο ευχάριστα στην ανάγνωση και προσανατολισμένα)
Ακόμη θέλω να απολογηθώ για τις τόσες μέρες απουσίας μου...δυστυχώς(-και ευτυχώς,οτιδήποτε καινούριο θέλει αρκετό τρέξιμο)

Στο θέμα τώρα..θέλω να δώσω λίγες παραπάνω πληροφορίες για το μαγαζί..
Είναι ενα μαγαζί που παραλαμβάνω απο τους γονείς μου(60-50αντιστοιχα)..δουλεύει εδώ και 30 χρονια(κατα καιρούς γίνονταν ανακαινίσεις αλλα όχι σε τέτοιο βαθμό)και είχε όλα(η μάλλον τα περισσότερα)απο αυτά τα χρόνια ως στόχο του την καλή ποιότητα..όπως είναι λογικό(η τουλάχιστον έτσι το έχω εγώ στο μυαλό μου)όταν ένα μαγαζί <διοικείται> απο τέτοιας ηλικίας άτομα θα μαζέψει αντοίστιχης ηλικίας κόσμο γιατι η διοίκηση (με το γούστο-τις παρέες-το ύφος που έχει περάσει στο μαγαζί)..
Σκοπός μου είναι αλλάξω τελείος το ύφος του καταστήματος..να απευθυνθώ δηλ σε ποιό νέο κόσμο απο αυτον που έχω τώρα..
Ο μόνος τρόπος κατ εμέ είναι με ριζικά ανακαίνιση(σαν πελάτης και έχοντας στο μυαλό μου οτι κάνω μια επένδυση, σ αυτα που θα αγοράσω θα ψάξω τον καλύτερο συνδυασμό ποιότητας-τιμής)
Βάση της εμπειρίας που έχω,αμεσα και έμμεσα(απο μικρός όταν πήγαινα σε αντίστοιχα μαγαζιά έκλεβα ιδέες) τα έχω βάλει κάτω και προσπαθώ να φτιάξω το τέλειο-συνδυάζοντας την καινοτομία για την επαρχεία.
Σκοπός που έγραψα εδώ ήταν για να(επιβεβαιώσω πως αυτά που βλέπω εγώ σαν καταναλωτής βλεπουν και οι άλλοι,και για να ακούσω κάτι το οποίο δεν εχω σκεφτεί)
Η αλήθεια είναι πως σχεδόν όλα όσα μου είπατε τα είχα στο μυαλό μου,αλλά μου δώσατε και κάποιες ιδέες ποιό αναλυτικά..ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ!!!!
Θέλω να πιστευω πως η ανακαίνηση θα γίνει λίγο μετά το καλοκαίρι..αν όλα πάνε όπως τα έχω σκεφτεί..
Κολάω λίγο στο όνομα(εχω βρει αρκετα-τα οποία υπάρχουν σε διάφορα μέρη τηε Ελλάδας).Θα ήθελα κάτι προτοποριακό αλλά..

θα σου λεγα κατι πρωτοποριακο πανάγε
φοβαμαι ομως μην στραβωσει και μετα φταιει το ονομα και το χω τυψεις

για να το ψαχνεις τοσο σιγουρα θα βρεις το καλυτερο
καλη επιτυχια σου ευχομαι

# 140 στις 16/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
ο χωρος να ειναι καθαρος και οι τουαλετες επισης...

Τουαλέτες! βασικό, βασικότατο!
Εκτός από καθαριότητα, οι χώροι να είναι μεγάλοι, να μην είναι μόνο για έναν άνθρωπο, με πόρτες που κλειδώνουν και νιπτήρες μεγάλους... Επίσης μην περιοριστείς μόνο σε θερμό αέρα για να στεγνώνει ο κόσμος τα χέρια του. Να βάλεις και χαρτί γιατί αν κάποιος πλύνει το πρόσωπό του κάπως θα πρέπει να το σκουπίσει από τα νερά!...
Επιλέξτε σελίδα: (1-8)
Σελίδες 12345678
Δεν μπορείτε να απαντήσετε