Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ή θα τρελαθώ ή θα χωρισω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

azad1

# 1 στις 9/4/2011
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Καλύβια Θορικού
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

ή θα τρελαθώ ή θα χωρισω

Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Εχω ενα μεγαααααλο προβλημα κατα τη γνωμη μου.Θα ειμαι οσο πιο συνοπτικη γινεται(αν και συνηθως δεν τα καταφερνω): Ειμαι παντρεμενη 2,5 χρονια και εχω 1 παιδι 15 μηνων. Εχουμε και οι 2 δουλεια και γενικα νομιζω πως απο τα βασικα δεν μας λειπει κατι! ΑΠο οταν γεννησα και μετα ζω ενα δραμα! αντι να ειναι οι πιο ευτυχισμενες μας στιγμες παμε απο το κακο στο χειροτερο...Ο αντρας μου εκανε σχεση απο τους πρωτους μηνες της γεννησης του παιδιου μας και το καταλαβα 7 μηνες μετα, αφου βρηκα κατι μηνυματα στο κινητο του. Νωριτερα κατι δεν μου πηγαινε καλα, αλλα δεν ειχα αποδεικτικα στοιχεια. Νευριαζε με το παραμικρο και δεν μου μιλουσε για 1-2 εβδομαδες για να μαθω, λεει, πως με αγαπαει και οτι δεν συνεβαινε τιποτα. Κατοπιν αφου τα συζητησαμε ολα οσα εγιναν, εγω ρωτουσαγια ολα αυτος απλα απαντουσε, ειπαμε να συνεχισουμε...Μεχρι και σημερα λοιπον 6 μηνες μετα την αποκαλυψη, νιωθω οτι πραγματικα ολα εχουν τελειωσει. Ποτε δεν δινει σημασια στη γνωμη μου, ενω αν του πει η μαμα του, δεν την αξιολογει καιν, και μου κανει εμενα παρατηρηση. Οταν του λεω γιατι δεν με νοιαζεται καθολου μου λεει οτι δεν του βγαινει. Επισης καθε μερα μπαινει σε σαιτ πορνο και εμενα μου λεει οτι διαβαζει..(εχει τελειωσε ανωτερες σπουδες και δηθεν κατι διορθωνει κατι διαβαζει κλπ). Καθομαι παντα μονη, και το μεσημερι και το βραδυ και γενικα ουτε επικοινωνια εχουμε, μιας που οποτε παω να ανοιξω μια συζητηση ολο κατι ενδιαφερον εχει η τηλεοραση.. Οποτε χωρισμος ή ψυχοφαρμακα?

ellirouna

# 2 στις 9/4/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Απαντήσεις: 13
XORISMOS. mono auto.oso dyskolo kai na sou fainetai prepei.an xanadiavaseis ti exeis grapsei tha katalaveis.auto den einai zoi gia mia gynaika.afou les oti eisai se ola moni tha deis kai poso kalytera tha einai an fygei kai den planatai i mizeria kai i skatodiatthesi tou sto spiti.den sou axizei oute sto paidi sou na megalosei se ena tetoio perivalon.einai poly dyskolo kai yparxei kai to paidi, pithanotata na exeis istories kai na min sou to kanei eukolo alla otan teleiosei esy tha exeis kerdisei tin psyxiki sou iremia.
oplisou me ypomoni kai kouragio kai steilton.den sou prosferei tipota.

mathilda

# 3 στις 9/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Που να τρεχεις τωρα σε γιατρους, που απεργουν και οι φαρμακοποιοι εχουν κοψει και την χορηγηση φαρμακων σε ασφαλισμενους...

cerise

# 4 στις 9/4/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.205
Δεν νομίζω ότι θα πρέπει να πετάξεις τη ζωή σου στα σκουπίδια με ψυχοφάρμακα....
και προσπαθώντας να συμβιβάσεις τα ασυμβίβαστα. Ο γάμος είναι λαχείο που λένε κι όταν σου προκύπτει άνθρακας ο θησαυρός και το χειρότερο τέλος είναι απολύτρωση.

Σίγουρα υπάρχει ένα παιδί , συνεπώς προτεραιότητα είναι η ψυχική του ισορροπία, αλλά σίγουρα ο συμβιβασμός και η δική σου ψυχική καταστροφή δεν θα του κάνει καθόλου καλό του παιδιού. Καλύτερα ένα συναινετικό διαζύγιο και να παραμείνετε γονείς που θα το στηρίζετε πάντα και οι δυο. Το ότι εκείνος ξέφυγε συναισθηματικά και του τέλειωσε....δεν σημαίνει πως δεν είναι πατέρας και δεν αγαπάει το παιδί του και θα θέλει να έχει επικοινωνία.

Τα παιδιά δεν τα ενδιαφέρει αν κοιμούνται μαζί οι γονείς . Εκείνο που τα ενδιαφέρει είναι η αγάπη τους και το σαπόρτ για να νοιώθουν ασφαλή και να μπορούν να εξελιχθούν δημιουργικά. Γι αυτό οι γονείς παραμένουν πάντα γονείς που χαράζουν μια κοινή πολιτική απένταντι στα παιδιά τους παραμερίζοντας τις προσωπικές τους κόντρες και τον εγωϊσμό τους.

Θα προκαλέσεις μια και όχι μόνο μια αλλά περισσότερες σοβαρές αλλά ειρηνικές συζητήσεις για να βγουν αλήθειες με επιχειρήματα στο φως και να παρθούν κοινές αποφάσεις. Εκείνο που δεν πρέπει να γίνει είναι ν αρχίσετε τους καυγάδες και τους αφορισμούς. Να δωθεί ένα πολιτισμένο και αξιοπρεπές τέλος.
Να δείτε τι θα κάνετε από δω και στο εξής χωρίς αναφορές πολλές στο παρελθόν και στα όσα συνέβησαν.
Αλλοστε , αν τα αισθήματα κάποιου έχουν τελειώσει , δεν έχει νόημα η περαιτέρω κόντρα.

Ο χωρίσμός με παιδί είναι δύσκολη υπόθεση. Κι αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να ξέρεις ....Ομως το να υφίστασαι κάτι τόσο ψυχοφθόρο κάνει κακό και στο παιδί που χρειάζεται μια μητέρα δυνατή και χαμογελαστή για να μπορέσει να επιβιώσει.

Ran_Tan_Plan

# 5 στις 10/4/2011
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Το παιδι σου και ΔΡΟΜΟ!
Κι εχεις αργησει κιολας!

"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

ioxar

# 6 στις 10/4/2011
author
Γυναίκα / 36 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 129
Eprepe na xwriseis kai na fugeis X8ES !!!!
den aksizei na peranas kai na anexese tosa ...

# 7 στις 10/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by azad1
Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Εχω ενα μεγαααααλο προβλημα κατα τη γνωμη μου.Θα ειμαι οσο πιο συνοπτικη γινεται(αν και συνηθως δεν τα καταφερνω): Ειμαι παντρεμενη 2,5 χρονια και εχω 1 παιδι 15 μηνων. Εχουμε και οι 2 δουλεια και γενικα νομιζω πως απο τα βασικα δεν μας λειπει κατι! ΑΠο οταν γεννησα και μετα ζω ενα δραμα! αντι να ειναι οι πιο ευτυχισμενες μας στιγμες παμε απο το κακο στο χειροτερο...Ο αντρας μου εκανε σχεση απο τους πρωτους μηνες της γεννησης του παιδιου μας και το καταλαβα 7 μηνες μετα, αφου βρηκα κατι μηνυματα στο κινητο του. Νωριτερα κατι δεν μου πηγαινε καλα, αλλα δεν ειχα αποδεικτικα στοιχεια. Νευριαζε με το παραμικρο και δεν μου μιλουσε για 1-2 εβδομαδες για να μαθω, λεει, πως με αγαπαει και οτι δεν συνεβαινε τιποτα. Κατοπιν αφου τα συζητησαμε ολα οσα εγιναν, εγω ρωτουσαγια ολα αυτος απλα απαντουσε, ειπαμε να συνεχισουμε...Μεχρι και σημερα λοιπον 6 μηνες μετα την αποκαλυψη, νιωθω οτι πραγματικα ολα εχουν τελειωσει. Ποτε δεν δινει σημασια στη γνωμη μου, ενω αν του πει η μαμα του, δεν την αξιολογει καιν, και μου κανει εμενα παρατηρηση. Οταν του λεω γιατι δεν με νοιαζεται καθολου μου λεει οτι δεν του βγαινει. Επισης καθε μερα μπαινει σε σαιτ πορνο και εμενα μου λεει οτι διαβαζει..(εχει τελειωσε ανωτερες σπουδες και δηθεν κατι διορθωνει κατι διαβαζει κλπ). Καθομαι παντα μονη, και το μεσημερι και το βραδυ και γενικα ουτε επικοινωνια εχουμε, μιας που οποτε παω να ανοιξω μια συζητηση ολο κατι ενδιαφερον εχει η τηλεοραση.. Οποτε χωρισμος ή ψυχοφαρμακα?

Ειναι απλό. Ο άντρας σου ειναι στερημένος από γυναικες στη ζωη του. Τον έπνιξε επομένως ο γάμος σας. Εχει και την κρίση ηλικίας που περνάει.

Το καλύτερο και για τους δυό σας είναι να εμπλουτίσετε την ερωτική σας ζωη και μα άλλους ανθρώπους.!

Kallipateira

# 8 στις 10/4/2011
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 370
Μη δώσεις σημασία στις συμβουλές του καλή μου.
Μεγάλος άνθρωπος είναι.
Έχει το ακαταλόγιστο.

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978
Ειναι απλό. Ο άντρας σου ειναι στερημένος από γυναικες στη ζωη του. Τον έπνιξε επομένως ο γάμος σας. Εχει και την κρίση ηλικίας που περνάει.

Το καλύτερο και για τους δυό σας είναι να εμπλουτίσετε την ερωτική σας ζωη και μα άλλους ανθρώπους.!

maranda_

# 9 στις 10/4/2011
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 111
Τα ψυχοφάρμακα και να τα πάρεις δεν θα σε βοηθήσουν γιατί δεν έχεις κανένα πρόβλημα ... μονόδρομος μου φαίνεται

# 10 στις 11/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Kallipateira
Μη δώσεις σημασία στις συμβουλές του καλή μου.
Μεγάλος άνθρωπος είναι.
Έχει το ακαταλόγιστο.

Εσυ εισαι μεγαλύτερη απο μενα.

morgoth

# 11 στις 11/4/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by cerise
Δεν νομίζω ότι θα πρέπει να πετάξεις τη ζωή σου στα σκουπίδια με ψυχοφάρμακα....
και προσπαθώντας να συμβιβάσεις τα ασυμβίβαστα. Ο γάμος είναι λαχείο που λένε κι όταν σου προκύπτει άνθρακας ο θησαυρός και το χειρότερο τέλος είναι απολύτρωση.

Σίγουρα υπάρχει ένα παιδί , συνεπώς προτεραιότητα είναι η ψυχική του ισορροπία, αλλά σίγουρα ο συμβιβασμός και η δική σου ψυχική καταστροφή δεν θα του κάνει καθόλου καλό του παιδιού. Καλύτερα ένα συναινετικό διαζύγιο και να παραμείνετε γονείς που θα το στηρίζετε πάντα και οι δυο. Το ότι εκείνος ξέφυγε συναισθηματικά και του τέλειωσε....δεν σημαίνει πως δεν είναι πατέρας και δεν αγαπάει το παιδί του και θα θέλει να έχει επικοινωνία.

Τα παιδιά δεν τα ενδιαφέρει αν κοιμούνται μαζί οι γονείς . Εκείνο που τα ενδιαφέρει είναι η αγάπη τους και το σαπόρτ για να νοιώθουν ασφαλή και να μπορούν να εξελιχθούν δημιουργικά. Γι αυτό οι γονείς παραμένουν πάντα γονείς που χαράζουν μια κοινή πολιτική απένταντι στα παιδιά τους παραμερίζοντας τις προσωπικές τους κόντρες και τον εγωϊσμό τους.

Θα προκαλέσεις μια και όχι μόνο μια αλλά περισσότερες σοβαρές αλλά ειρηνικές συζητήσεις για να βγουν αλήθειες με επιχειρήματα στο φως και να παρθούν κοινές αποφάσεις. Εκείνο που δεν πρέπει να γίνει είναι ν αρχίσετε τους καυγάδες και τους αφορισμούς. Να δωθεί ένα πολιτισμένο και αξιοπρεπές τέλος.
Να δείτε τι θα κάνετε από δω και στο εξής χωρίς αναφορές πολλές στο παρελθόν και στα όσα συνέβησαν.
Αλλοστε , αν τα αισθήματα κάποιου έχουν τελειώσει , δεν έχει νόημα η περαιτέρω κόντρα.

Ο χωρίσμός με παιδί είναι δύσκολη υπόθεση. Κι αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να ξέρεις ....Ομως το να υφίστασαι κάτι τόσο ψυχοφθόρο κάνει κακό και στο παιδί που χρειάζεται μια μητέρα δυνατή και χαμογελαστή για να μπορέσει να επιβιώσει.

πολύ ευστοχη και ανθρωπινη τοποθετηση.

Καποιος βορειος λαος λεει πως εκ των προτερων δε ξερεις ποσο μεγαλο ειναι το βουνο παρά όταν φτασεις στη κορυφή του.

Σε όλα αυτα που έγραψε η cerise θα προσθεσω πως το παιδι θελει μητερα και πατερα δυνατους και χαμογελαστους. Νομιζω πως έτσι όπως ζειτε κανεις απο τους δυο δεν ειναι ευτυχισμενος.. Εσύ στη γωνια αυτός στο κοσμο του..
Πριν αποφασισεις τι θα κανεις, μπορεις να κανεις καποια προσπαθεια με συμβουλο γαμου εφοσον και ο ιδιος αναγνωρισει πως πατε για ξέρα.. Αν δεν έχει διαθεση τότε ειναι τσαμπα κοπος.. Ζυγισετα όλα, κοιτα να γινεις ανεξαρτητη, το πορτοφολι σου, κανε τις καβαντζες σου. Και κάθησε να συζητησεις σοβαρα μαζι του.. Οχι υστερίες, πεισματα, εγωισμοι.

morgoth

# 12 στις 11/4/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan
Το παιδι σου και ΔΡΟΜΟ!
Κι εχεις αργησει κιολας!

Το παιδι ειναι και των ΔΥΟ. Εχει αναγκη απο μητερα και απο πατερα. Αν τωρα ο πατερας δεν ενδιαφερθει αυτό ειναι άλλο καπέλο. Την επιλογή όμως να ενδιαφερεται και να ασκει απο κοινου την γονική μεριμνα την έχει εκ των πραγματων και οφειλει η μητερα να το σεβαστει.

Dardana

# 13 στις 11/4/2011
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by azad1

με τα δεδομενα που περιγραφεις, δεν βλεπω τι άλλες επιλογες εχεις εκτος απο το χωρισμο. σε μια άλλη περιπτωση θα σου ελεγα να το παλεψεις, ειναι φορές που υπαρχει "κατι" στο οποιο μπορεις να ελπιζεις..(εκτος απο το παιδι που κανατε μαζι). στην προκειμενη δε βλεπω κατι. ειναι ξεκαθαρο οτι δε σε σεβεται και δε σε υπολογιζει, επιπλεον σου ειπε ευθαρσως οτι δε σε νοιαζεται, με λιγα λογια, χεστηκε αν εισαι εκει ή δεν εισαι, η τηλεοραση και τα πορνό εχουν περισσοτερο ενδιαφερον για εκεινον απ' οτι εσυ..οπότε ποιος ο λογος να μενεις;; οταν μαλιστα εχεις κανει κουβεντα για το θεμα και σε εχει αγνοησει παντελως..νομιζω πως το μονο που μενει ειναι να προχωρησετε και στο "διαδικαστικο" κομματι, γιατι χωρισμενοι ειστε ηδη.
καταλαβαινω οτι δεν ειναι ευκολο..αλλά οφειλεις να διασφαλισεις την ψυχικη σου υγεια, και κατ' επεκτασιν, την ζωη και την ηρεμια τη δικη σου και του παιδιου σου. κανενας δεν αξιζει για να χασεις τα λογικα σου. προχωρα και καλη δυναμη.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 14 στις 11/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΣΥΓΝΩΜΗ αλλα πως κατεληξες παντρεμενη (και με παιδι!!!) με εναν τετοιον ανθρωπο?
αμφιβαλλω οτι πριν το γαμο ηταν αγγελος τρυφεροτητας κ ρομαντισμου.
σιγουρα ειχες δειγματα.
μαλλον εκανες τα στραβα ματια για να τελεστει το μυστηριο.....
ε στοχος επετευχθη, το καθηκον σου στην κοινωνια το εκανες. παντρευτηκες. τωρα μπορεις να χωρισεις.

# 15 στις 11/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν είναι θέμα επιλογής, θέμα απόφασης είναι.

estrella78

# 16 στις 11/4/2011
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Απαντήσεις: 8
Με βαση αυτα που λες φυσικα χωρισμος.
Ο ανθρωπος αυτος σου εχει δειξει καθαρα οτι δεν σε υπολογιζει και δεν τον ενδιαφερεις. Τα σημαδια ειναι εμφανη και μεγαλα!! Αν συνεχιζεις να μενεις θα γινουν ακομα πιο τεραστια..και θα κανεις κακο στον εαυτο σου αλλα και στο παιδι σου.

karita

# 17 στις 12/4/2011
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Απαντήσεις: 60
Καλημέρα,
Απο ότι διάβασα η κοινή λογική είναι να πάρεις τα μπογαλάκια σου και να φύγεις. Συμφωνώ όμως ότι καλό θα ήταν να δείτε έναν σύμβουλο γάμου πρώτα. Λογικά θα το αρνηθεί γιατί, απο ότι κατάλαβα, δεν σου έχει αφήσει περιθώρια να σκέφτεσαι ότι μπορεί να τον ενοχλεί και τον ίδιο αυτή η κατάσταση και να θέλει να την αλλάξει.
Ξέρω (και σου το λέω απο προσωπική πείρα) ότι είναι πολύ άσχημο να μην έχεις επικοινωνία με τον σύντροφό σου (πόσο μάλλον όταν είσαι νιόπαντρος). Επίσης το κέρατο και η επακόλουθη σεξουαλική συμπεριφορά του είναι πολύ σημαντικά για μια νέα γυναίκα.Έχεις όλα τα δίκια για να σηκωθείς να φύγεις...
Όμως αυτό που είναι πολύ σημαντικό είναι και τα δικά σου συναισθήματα για αυτόν. Δεν ξέρω δηλαδή αν τον αγαπάς μετά απο όλα αυτά ή αν έχει φθαρεί και το δικό σου συναίσθημα. Γιατί αν τον αγαπάς θα σε συμβούλευα να κάνεις ότι μπορείς για να σώσεις το γάμο σου (π.χ. να του πεις ότι "Ότι έγινε, έγινε. Αν θέλεις να κάνουμε ακόμη μια προσπάθεια για εμάς αλλά και για το παιδί, σε παρακαλώ ας κάνουμε μια νέα αρχή χωρίς τσοντοσαίτ και ξενοπηδήματα, αλλά με ειλικρινή επικοινωνία". Αν απο την άλλη θέλεις να είσαι μαζί του μόνο για το παιδί τότε καλύτερα να φύγεις. Αργά ή γρήγορα το παιδί θα αρχίσει να καταλαβαίνει την απόστασή σας (και πιθανότατα τους καβγάδες σας, γιατί άνθρωπος είσαι και κάποια στιγμή θα κάνεις το μπαμ) και θα είναι χειρότερο για αυτό.
Είναι επίσης πολύ σημαντική η θέση που θα πάρουν οι δικοί σου σε αυτό. Αν δηλαδή οι γονείς σου πιστεύουν ότι πρέπει να κάτσεις στα αβγά σου και να τρως το κέρατο, να ξέρεις ότι δεν θα σε υποστηρίξουν συναισθηματικά (ή ακόμα και οικονομικά, γιατί άλλο ένας μισθός και άλλο δύο) στην απόφασή σου να χωρίσεις. Ίσως λοιπόν θα πρέπει να τους ενημερώσεις ότι δεν περνάς καλά , ότι δεν επικοινωνείτε, ότι αισθάνεσαι μόνη σου κτλ. για να πάρουν μια ιδέα και να μην τους έρθει ο ουρανός σφοντίλι.
Ελπίζω να σε βοήθησα. Περιμένω νέα σου

azad1

# 18 στις 11/4/2011
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Πραγματικα ο στοχος μου δεν ηταν να παντρευτω..Ειμαστε μαζι 8 χρονια και αυτος τμου προτεινε να παντρευτουμε. Η αληθεια ειναι πως ηταν πολυ βολικος ανθρωπος γενικα.Καπου μπορει να φταιω και εγω, δεν εχω το αλαθητο ,αλλα δεν εχω εντοπισει τα τραγικα λαθη μου που τον αναγκασαν με το που γεννησα για παραδειγμα, να παει σε αλλη! οταν παντρευεσαι επισης ξερεις οτι υπαρχουν και δυσκολιες και οτι δεν τα παρατας με το παραμικρο. Η ουσια παντως ειναι οτι τελικα εφτασα και εδω στον χωρισμο! αφου τα εκανα ολα θα κανω και αυτο..

azad1

# 19 στις 11/4/2011
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Πραγματικα δεν περιμενα συμπνοια αποψεων...Δεν ξερω, μαλλον ηθελα να ακουσω οτι εχω αδικο ή κατι αλλο απο αυτο που ήδη σκεφτομαι...Ευχαριστω που ασχοληθηκατε.Μου ειναι πολυ δυσκολο πραγματικα να παρω την αποφαση. Ειμαι μακρια απο τους δικους μου σε μια επαρχιακη πολη που ηρθα μονο για να ειμαι μαζι με τον "καλό" μου.. Ολα μου φαινονται βουνο, ισως γιαυτο μου ειναι και δυσκολο να προχωρησω. Ισχυει τελικα αυτπο που λενε οτι οταν σε φτυνουν κολλας! Δεν περιμενα να μου συμβει αλλιως ονειρευτηκα τη ζωη μου και για το παιδι μου αλλιως! τωρα πως??? ασχετα αυτα!!! αλλα με επιαδε το δραματικο και το κλαψιαρικο μου! αλλα αυτη ειναι η ζωη μαλλον!

# 20 στις 12/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
"Ισχυει τελικα αυτπο που λενε οτι οταν σε φτυνουν κολλας!"

sorry κοπελια αλλα με το φτυσιμο κολλανε ατομα που δεν εχουν αξιπρεπεια κ πασχουν απο χαμηλη αυτοκετιμηση. ο υγιης ψυχολογικα αμθρωπος κ ο λογικος, οταν τον φτυνουν αποχωρει με το κεφαλι ψηλα, σεβομενος αν θελεις κ την επιυθυμια του αλλου. δεν κολλαει ουτε γινεται τσιμπουρι.
καταλαβες το λαθος σου τωρα?
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.