Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φωτια στα παντζακια σας!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-20)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

inioxos52

# 41 στις 15/4/2011
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by trendyrose

Βέβαια ο Νικολάκης με αυτά που λέει, μοιάζει με ένα παιδάκι, που δεν του αρέσει το παιχνιδάκι που έχει ή δεν του αρέσει που δεν έχει καθόλου παιχνιδάκι ( βλέπε λυγούρης) και ονειροβατεί.

Ligouri kuria mou, DEN enai autos pou ekfrazei tin apopsi tou gia ton tupo tis gunaikas pou tou aresei, alla o savourogamis pou tou peftoun ta salia mprosta se ka8e 8iluko, kai pou to proskunaei, asxetws emfanisis, kilwn, kai ilikias.

O Nikolakis kuria mou, ekfrazei tin zwsa pragmatikotita tis ilikias tou, alla kai twn megaluterwn antrwn, stous opoious aresoun oi leptokamwmenes, omorfontumenes, kai peripoiimenes gunaikes, sunomilikes tou η kai polu megaluteres, asxeta ean exei η den exei auton ton kairo mia dipla tou.

Diladi, an elege edw pws tou aresoun oi tsoupwtes, η oi afrates, η kai oi xontres opws se kapoious antres sumvainei, kai pws den dinei idiaiteri simasia sto ean einai omorfa ntumenes kai peripoiimenes, pws 8a ton xaraktirizate?

Sumperasmatika loipon, 8a elega pws kalutera me ta grafomena mas na mi fernoume sto mualo oswn mas diavazoun tin paroimia me tin alepou, pou osa den ftanei ta.....apaksiwnei.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 42 στις 15/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Βέβαια ο Νικολάκης με αυτά που λέει, μοιάζει με ένα παιδάκι, που δεν του αρέσει το παιχνιδάκι που έχει ή δεν του αρέσει που δεν έχει καθόλου παιχνιδάκι ( βλέπε λυγούρης) και ονειροβατεί.

Όποιος δεν έχει "παιχνιδάκι", αυτόματα μπαίνει στην κατηγορία του "λιγούρη"...

Μάλιστα, το ακούσαμε και αυτό.
Κατά τα άλλα, ο tp1978 σας πειράζει με αυτά που λέει...

trendyrose

# 43 στις 16/4/2011
author
Γυναίκα / 50 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 141
Αγαπητέ κύριε Ηνίοχε, ο Νικολάκης δήλωσε ότι μια τέτοια γυναίκα θα την αγαπά για πάντα.
Ακόμα κι αν το δήλωνε για όποια γυναίκα, είτε τσουπωτή, είτε αφράτη, είτε ακόμα και χοντρή την ίδια εντύπωση θα μου έδινε.
Ο κάθε Νικολάκης που εκφράζει παντοτινή αγάπη για ένα οποιαδηποτε σωματικό είδωλο που για αυτόν είναι το απόλυτο και όχι για το όλον της γυναίκας που προτίθεται να αγαπά για πάντα, φαντάζει ως ένας άντρας, που του τρέχουν τα σάλια χωρίς να έχει βιώσει πραγματικά αυτό το συναίσθημα που λέγεται αγάπη.

Η τελευταία σας πρόταση δεν αφορά σε μένα που διατύπωσα τα παραπάνω, γιατί δε δήλωσα ότι υπερασπίζομαι κάποια συγκεκριμένη κατηγορία γυναικών, συνεπώς άστοχη η παροιμία.

Αλλά η περίπτωση του Νικολάκη και ομοίως των αντρών που την ασπαζονται και την υπερασπίζονται, χαρακτηρίζεται από την παροιμία: Ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται. ('Οπου νηστικός βλέπε λυγούρης).

¶λλωστε συνήθως οι λυγούρηδες και οι σαβουροτέτοιοι εκφράζουν τέτοιες απόψεις.

Ο άντρας που σέβεται τον εαυτό του και τις γυναίκες δεν προβαίνει σε τέτοιες δηλώσεις.
Ο Νικολάκης βέβαια δικαιολογείται μέχρι τώρα για αυτά που λέει, αν συνεχίσει όμως να σκέφτεται έτσι φτάνοντας στην ηλικία των 50 και άνω θα έχει κατοχυρώσει την ιδιότητα του λυγούρη και σίγουρα οι πράξεις του τότε θα χαρακτηρίζονται και από το: όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Καταλαβαίνετε τι εννοώ.

trendyrose

# 44 στις 16/4/2011
author

Παράθεση:
Originally posted by naruto

Παράθεση:

Όποιος δεν έχει "παιχνιδάκι", αυτόματα μπαίνει στην κατηγορία του "λιγούρη"...

Μάλιστα, το ακούσαμε και αυτό.
Κατά τα άλλα, ο tp1978 σας πειράζει με αυτά που λέει...

Όχι αγαπητέ μου Naruto.
Λυγούρης είναι αυτός που δηλώνει ότι θα αγαπά παντοτινά μια εικόνα και τίποτα άλλο.

trendyrose

# 45 στις 16/4/2011
author
Όσον αφορά στον tp 1978 θα ήθελα να πω ότι ο άνθρωπος που εμμένει σε αυτές τις δηλώσεις δύο εκδοχές προκαλεί. Από τη μία σπάει πλάκα με όλους μας εδώ και από την άλλη είναι μία ψυχή βασανισμένη που με αυτόν τον τρόπο προσπαθεί να εκδικηθεί. Ποιόν και για ποιούς λόγους μόνο αυτός ξέρει.
Είναι εντελώς ατυχής η σύγκρισή του με οποιαδήποτε άλλη προσέγγιση εδώ μέσα και όπου αλλού.

inioxos52

# 46 στις 16/4/2011
author
Ανδρας / 65 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Αγαπητέ κύριε Ηνίοχε, ο Νικολάκης δήλωσε ότι μια τέτοια γυναίκα θα την αγαπά για πάντα.
Ακόμα κι αν το δήλωνε για όποια γυναίκα, είτε τσουπωτή, είτε αφράτη, είτε ακόμα και χοντρή την ίδια εντύπωση θα μου έδινε.
Ο κάθε Νικολάκης που εκφράζει παντοτινή αγάπη για ένα οποιαδηποτε σωματικό είδωλο που για αυτόν είναι το απόλυτο και όχι για το όλον της γυναίκας που προτίθεται να αγαπά για πάντα, φαντάζει ως ένας άντρας, που του τρέχουν τα σάλια χωρίς να έχει βιώσει πραγματικά αυτό το συναίσθημα που λέγεται αγάπη.

Η τελευταία σας πρόταση δεν αφορά σε μένα που διατύπωσα τα παραπάνω, γιατί δε δήλωσα ότι υπερασπίζομαι κάποια συγκεκριμένη κατηγορία γυναικών, συνεπώς άστοχη η παροιμία.

Αλλά η περίπτωση του Νικολάκη και ομοίως των αντρών που την ασπαζονται και την υπερασπίζονται, χαρακτηρίζεται από την παροιμία: Ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται. ('Οπου νηστικός βλέπε λυγούρης).

Ο άντρας που σέβεται τον εαυτό του και τις γυναίκες δεν προβαίνει σε τέτοιες δηλώσεις.
Ο Νικολάκης βέβαια δικαιολογείται μέχρι τώρα για αυτά που λέει, αν συνεχίσει όμως να σκέφτεται έτσι φτάνοντας στην ηλικία των 50 και άνω θα έχει κατοχυρώσει την ιδιότητα του λυγούρη και σίγουρα οι πράξεις του τότε θα χαρακτηρίζονται και από το: όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια. Καταλαβαίνετε τι εννοώ.

Kyria mou, omologw pws duskolevomai na parakolou8isw ton akrovatiko tropo skepsis sas, prokeimenou na 8emeliwsete tous isxurismous sas, peri tin ennoia tou ligouri.

Prwtistws na pw, pws o antras o swstos, sevetai tis gunaikes pou aksizoun ton sevasmo tou, sevomenes prwta eautes, alla kai allilous.

Exw de na pw, pws me tis 8eseis tis opoies ekfrazete gia ton neo arxika, kai gia olous en sunexeia, pws makran apexete tis gnwsis twn antrwn, tis psuxologias tous, alla kai tou tropou skepsis tous, afou kanete enan axtarma ta arxika erwtoseksoualika 8elw tou antros, me ta ais8imatika, ta opoia erxontai, ean er8oun, polu argotera.

H peri tin alepou paroimia pou pare8esa, stirizete stin pagia 8esi kai apopsi mou, pws tetoiou eidous apaksiwtikes 8eseis peri twn antrwn, stis opoies malista epimenete, ekfrazoun suni8ws oses gunaikes duskolevontai gia diaforous logous naxoun enan dipla tous. Vlepete ws megaluteros, exw kai emmesi kai amesi empeiria, mi amfisvitisimi.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 47 στις 16/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
...
...

Δεν καταλαβαίνω το λόγο γιατί θα πρέπει οι άντρες αυτού του τύπου (νηστικοί, λιγούρια κλπ...) να είναι δακτυλοδεικτούμενοι, μαύρα πρόβατα κλπ...κλπ... και οι γυναίκες για τα ίδια θέματα να έχουν το απυρόβλητο...

Τέσπα. Λεπτομέρειες.

trendyrose

# 48 στις 16/4/2011
author
Kyria mou, omologw pws duskolevomai na parakolou8isw ton akrovatiko tropo skepsis sas, prokeimenou na 8emeliwsete tous isxurismous sas, peri tin ennoia tou ligouri.
ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
Δεν εξήγησα παραπάνω την γενικη έννοια του λυγούρη, αλλά μία εκδήλωση ενός συγκεκριμένου. Όταν με καλέσουν για θεμελίωση βασικών εννοιών θα είμαι πιο αναλυτική.

Prwtistws na pw, pws o antras o swstos, sevetai tis gunaikes pou aksizoun ton sevasmo tou, sevomenes prwta eautes, alla kai allilous.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
Ο άντρας ο σωστός δεν περιμένει να τον σεβαστούν για να σεβαστεί. Η προσωπικότητα ενός άνδρα ή μίας γυναίκας είναι μια και μοναδική, δεν μεταβάλλεται κάθε φορά από τον καθένα που θα παρουσιαστεί στο δρόμο του. Αν δεν ταιριάζει η συμπεριφορά του καθένα σε αυτά που επιθυμεί, απλά υποχωρεί.

Exw de na pw, pws me tis 8eseis tis opoies ekfrazete gia ton neo arxika, kai gia olous en sunexeia, pws makran apexete tis gnwsis twn antrwn, tis psuxologias tous, alla kai tou tropou skepsis tous, afou kanete enan axtarma ta arxika erwtoseksoualika 8elw tou antros, me ta ais8imatika, ta opoia erxontai, ean er8oun, polu argotera.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
Ο κ. Νικολάκης δήλωσε παντοτινή αγάπη, όχι εγώ.

¶στοχη και αυτή η διατύπωσή σας. Δεν ανακάτεψα εγώ αισθήματα, τα οποία συμφωνώ, έρχονται πολύ αργότερα. ¶λλωστε αυτό ήταν ακριβώς η αιτία της παράθεσής μου.

H peri tin alepou paroimia pou pare8esa, stirizete stin pagia 8esi kai apopsi mou, pws tetoiou eidous apaksiwtikes 8eseis peri twn antrwn, stis opoies malista epimenete, ekfrazoun suni8ws oses gunaikes duskolevontai gia diaforous logous naxoun enan dipla tous. Vlepete ws megaluteros, exw kai emmesi kai amesi empeiria, mi amfisvitisimi.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
Τα οικω μη εν δήμω, αγαπητέ.
Αλλά καμία σχέση δεν έχουν με αυτά που συμπεραίνετε. Ως μεγαλύτερος θα έπρεπε να έχετε και περισσότερο νου και να μην εκφράζετε τις εμπειρίες σας ως αξίωμα, γιατί στην ανθρώπινη φύση όλα ανατρέπονται.
Οι λυγούρηδες πάντως δε μπορούν να κρυφτούν από καμία γυναίκα και είναι σημείο αναφοράς προς αποφυγήν.

trendyrose

# 49 στις 16/4/2011
author

Παράθεση:
Originally posted by Breaker[/

Δεν καταλαβαίνω το λόγο γιατί θα πρέπει οι άντρες αυτού του τύπου (νηστικοί, λιγούρια κλπ...) να είναι δακτυλοδεικτούμενοι, μαύρα πρόβατα κλπ...κλπ... και οι γυναίκες για τα ίδια θέματα να έχουν το απυρόβλητο...

Τέσπα. Λεπτομέρειες.

Θέλω να πιστεύω ότι όσες γυναίκες συναντούν στο δρόμο τους λυγουρηδες, τους αποφεύγουν. Είναι μία κατηγορία ανδρών που έχουν τεράστια έλλειψη από γυναικεία συντροφιά είτε είναι πραγματική, είτε φανταστική.
Ομοίως και οι γυναίκες που έχουν τέτοια συμπεριφορά για μένα είναι αηδιαστική. ¶ρα, αν δεν τις θέλετε, να τις αποφεύγετε. Δε νομίζω ότι τιμά μία γυναίκα να συνοδεύεται από κάποιον και να της τρέχουν τα σάλια για όποιο αρσενικό περνά από δίπλα της, ούτε τιμά η συμπεριφορά της αυτόν που τη συνοδεύει. Είναι το ίδιο αποκρουστική με αυτή των ανδρών.

Όμως δε νομίζω ότι συμβαίνει στον ίδιο βαθμό με τους άνδρες.
Από την άλλη δεν καταλαβαίνω τις αιτίες που μπορεί να την προκαλούν. Μήπως γνωρίζετε εσείς αγαπητέ μου;

12nikolakis21

# 50 στις 16/4/2011
author
Ανδρας / 34 / Χήρος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 1.302

Παράθεση:
Originally posted by Hope230
"Σελίδα 1 post 1"
Φωτια στα παντζακια σας!!
Τι προσεχουν οι αντρες σε μια γυναικα?! Και τι ειναι αυτο που τους κανει να παιρνουν φωτια?!!

Κατάλαβα ότι η Hope230 μάλλον θέλει προσωπικά ο καθένας να πει την γνώμη του και όχι να λέμε γενικούρες άρθρα. Αν ήθελε γενικούρες να το διαπίστωνε έτσι: "Τι προσεχουν οι αντρες σε μια γυναικα?! Και τι ειναι αυτο που τους κανει να παιρνουν φωτια?!! "Πείτε γενικά και αόριστα από πηγές! Αν κάνω λάθος πείτε μου. Οπότε εγώ είπα την γνώμη μου.

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM
Αυτο που τον δυναμισμο τον συγχεεται με το νταλικερη...πλ με εκνευριζει

Δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω, σου ξανά απαντάω και σου εξηγώ καλύτερα:

Παράθεση:
Originally posted by 12nikolakis21
Γατούλα εννοώ να βγάζει θηλυκότητα. Οι σκέτες γλάστρες έτσι και αλλιώς δεν είναι για πολύ καιρό και οι νταλικέρισες είναι..... μακρυά από μας!

Από αυτό εσύ καταλαβαίνεις ότι δεν γουστάρω κοπέλες με δυναμισμό??!!!
Για το στίλ μιλάω συγκεκριμένα. Πάλι σου το ξανα λέω:"Οι σκέτες γλάστρες έτσι και αλλιώς δεν είναι για πολύ καιρό ΚΑΙ οι νταλικέρισες....". Για ΣΤΙΛ αναφέρομαι και ΟΧΙ για εξυπνάδα, δυναμισμό, αποφασιστικότητα όπως θέλεις πες το. ΔΕΝ ειπά ΠΟΤΕ ότι νταλικέρισσες είναι οι έξυπνες κοπέλες! ΞΕΧΩΡΙΣΤΩ γλάστρα ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ νταλικέρισα. ΜΗΝ "φορτώνετε" λόγια σε κάποιον ο οποίος ΔΕΝ τα είπε ΠΟΤΕ. ¶μα ΔΕΝ καταλαβαίνεις τι εννοώ απλά ρώτα με: "Νικολάκι τι εννοείς βρε παιδι??!!!" Ούτε θα σε πω καμπούρη ούτε χαζή ούτε ότι άλλο νομίζεις και απλά θα απαντήσω ΠΑΝΤΑ πολιτισμένα και διπλωματικά προσπαθώντας ΚΑΝΕΝΑΝ να μην θίξω. Σέβομαι ΟΛΟΥΣ/ΟΛΕΣ σας τις απαντήσεις/δηλώσεις.

To be continued...

Heptamer

# 51 στις 16/4/2011
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 14.524
Hνιόχι,έχουμε/εχεις μια δυνατή παίκτρια στο φόρουμ!!

Και ειναι και ...trendy!!!
ωινδοως με: ψραπ! ωινδοως χπ: αωεσομε! ωινδοως βιστα: ψραπ! ωινδοως 7: αωεσομε! ωινδοως θ: (ψραπ!)

12nikolakis21

# 52 στις 16/4/2011
author
Ανδρας / 34 / Χήρος

Παράθεση:
Originally ALL posted by trendyrose

Και τώρα η σειρά σου!
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ "Και τώρα η σειρά σου! " ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ!
Πρώτον, δεν με ενδιαφέρει οι πρώην σου πως σου συμπεριφέρθηκαν και επειδή
απευθύνεσαι σε ΜΕΝΑ συγκεκριμένα ΕΓΩ σε ΣΕΝΑ συγκεκριμένα ΜΟΝΟ.

Παράθεση:
Αυτό επιδιώκουν να σε εκνευρίσουν,

ΔΕΝ επιδιώκω να εκνευρίσω ΚΑΝΕΝΑΝ.

Παράθεση:
γιατί ούτως ή άλλως δεν πετυχαίνουν το στόχο τους. Δηλαδή να έχουν μια γυναίκα χωρίς προσωπικότητα για να την κα΄νουν ότι θέλουν.
Και όταν τους τελειώσει με αυτή, να μπορούν να έχουν τη δυνατότητα να προχωρήσουν σε άλλη.

Ότι να ναι! Κουκουρούκου! Εγώ ΠΟΤΕ δεν είπα ότι θέλω μια τέτοια κοπέλα. Αν και εσύ άλλα κατάλαβες από αυτά που έγραφα έπρεπε να με ρωτήσεις για διευκρινήσεις. Τώρα αν κάποιοι πρώην σου σου συμπεριφέρθηκαν όπως ΔΕΝ ήθελες ΕΣΥ συγκεκριμέμα ΜΗΝ μας βάζεις ΟΛΟΥΣ στο ΙΔΙΟ τσουβάλι!

Παράθεση:

Αφού θες να μάθεις για μένα ρώτα με και μην λες για μένα πράγματα που δεν ισχύουν χωρίς να ξέρεις! Μην υποθέτεις, ρώτα συγκεκριμένα δεν τρώμε forumάνθρωπους, μην φοβάσαι!

Παράθεση:
Γι αυτό μη δίνεις σημασία σε τέτοιες δηλώσεις και μην εκνευρίζεσαι.

Σωστό αν καταλαβαίνεις όμως ο άλλος τι θέλει να πει, αν όχι τότε είσαι πολύ λάθος. Δεν κατάλαβα κλίκες προσπαθείς να κάνεις??!!

Παράθεση:
Υπάρχουν άντρες με όλη τη σημασία της λέξης και θέλουν δίπλα τους μία γυναίκα με όλη τη σημασία της λέξης και όχι απλά μία κούκλα για να παίξουν.

Κάτι ξέχασεις να συμπληρώσεις: "Υπάρχουν άντρες.... για να παίξουν, ΟΠΩΣ Ο ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ Ο ΛΗΓΟΥΡΗΣ Ο ΜΑΛ... ΤΟ ΝΕΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΖΕΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΑΓΙΚΟ ΚΟΣΜΟ"
Σωστός??

To be continued....

12nikolakis21

# 53 στις 16/4/2011
author
Ανδρας / 34 / Χήρος

Παράθεση:
Μήπως όμως τους έχει μείνει απωθημένο που εμείς παίζαμε με μπιμπι- μπο και αυτοί με στρατιωτάκια;

Μήπως ΕΣΕΝΑ σου έχει μείνει απωθημένο από κάποιον πρώην σου "στρατιωτάκι G I Jo" που δεν έκανε τα χατήρια σου και σε παράτησε και απλά με βάζεις και μένα στο ίδιο τσουβάλι για να λες: "Είδατε? Όλοι είναι ίδιοι, για αυτό γυναίκες ενωθείτε να τους εξοντώσουμε!!! "?

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
Originally ALL posted by inioxos52

Συμφωνώ.

Παράθεση:

Αυτό το είπα συγκεκριμένα στον Heptamer ως αστείο που κατάλαβε ποια είναι και ΤΙΠΟΤΑ άλλο. Sorry που δεν έγραψα: "Heptamer τώρα θα πω αστείο για να μην παρεξηγηθούν οι κοπέλες οκ? Φίλε της υπόσχομαι ότι θα την αγαπάω για πάντα!! χαχαχαχα" Ήμαρτον δηλαδή!! Αν δεν σου άρεσε το αστείο μου ή δεν έχεις αίσθηση του ελληνικού χιούμορ γενικά που είναι και λίγο brutal ΜΗΝ γελάσεις και ΜΗΝ ασχοληθείς καθόλου! Δεν είπα για σένα κάτι κακό trendyrose.

Παράθεση:

Οπότε άμα ένας άντρας σαν γούστο δεν έχει τον τύπο ΣΟΥ, το στίλ ΣΟΥ και τον σωματότυπό ΣΟΥ τότε είναι λιγούρης και σαβουροτέτοιος. Ότι να ναι!!!!

Παράθεση:

Συγνώμη που το γούστο μου δεν είσαι εσύ trendyrose!!!!
Δηλαδή όποιος άντρας έχει ένα συγκεκριμένο γούστο άσχετα αν του κάθεται ή όχι τότε δεν σέβεται τις άλλες κοπέλες που κάνει κάτι. Οπότε ούτε εσύ σέβεται όποιες κοπέλες είναι ομορφότερες και εξυπνότερες από εσένα αν πάμε έτσι όπως λες!!! Ότι να ναι again!!!!

To be continued....

12nikolakis21

# 54 στις 16/4/2011
author
Ανδρας / 34 / Χήρος

Παράθεση:

Είσαι και μέντιουμ?? Πες μου σε παρακαλώ πολύ το τζόκερ θα το κερδίσω??

Παράθεση:
Λυγούρης είναι αυτός που δηλώνει ότι θα αγαπά παντοτινά μια εικόνα και τίποτα άλλο.

Οπότε ο άντρας σου αν έχεις που στο λέει είναι λιγούρης?? χαχαχαχαχα
Δηλαδή αν αυτή ήταν κοπέλα μου είμαι λιγούρης????? χαχαχαχαχα
Ότι να ναι and again!!!

Παράθεση:
Όσον αφορά στον tp 1978 θα ήθελα να πω ότι ο άνθρωπος που εμμένει σε αυτές τις δηλώσεις δύο εκδοχές προκαλεί. Από τη μία σπάει πλάκα με όλους μας εδώ και από την άλλη είναι μία ψυχή βασανισμένη που με αυτόν τον τρόπο προσπαθεί να εκδικηθεί. Ποιόν και για ποιούς λόγους μόνο αυτός ξέρει.

Είσαι και ψυχολόγος????? Έχει χαλάσει ο νεροχήτης μου, θα το φτιάξεις??

Παράθεση:
Η προσωπικότητα ενός άνδρα ή μίας γυναίκας είναι μια και μοναδική, δεν μεταβάλλεται κάθε φορά από τον καθένα που θα παρουσιαστεί στο δρόμο του. Αν δεν ταιριάζει η συμπεριφορά του καθένα σε αυτά που επιθυμεί, απλά υποχωρεί.

Θα σου μάθω μια καινούργια λέξη... ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΙΚΟΤΗΤΑ...Ψάξτο λίγο στο λεξικό.

Παράθεση:
Αλλά η περίπτωση του Νικολάκη και ομοίως των αντρών που την ασπαζονται και την υπερασπίζονται, χαρακτηρίζεται από την παροιμία: Ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται.

('Οπου νηστικός βλέπε λυγούρης).

Ρε κοπελιά με γουστάρεις??? Βλέπω πάντως με ξέρεις πολύ καλά!! Μαμά εσύ είσαι??!!

χαχαχαχα
Αν θες να μάθεις για μένα ρώτα με και μην λες ότι να ναι για μένα χωρις να με ξέρεις και χωρίς να τα έχω πει στο κάτω κάτω οκ? Αλλά ξέρω ότι δεν θα με ρωτήσεις γιατί τα ξέρεις ήδη αφού εισαι η superwoman/μεντιουμ/ψυχολόγος/υδραυλικός/εφοριακός/manager/μοδίστρα!!!!!

--- THE END ---

# 55 στις 16/4/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Θέλω να πιστεύω ότι όσες γυναίκες συναντούν στο δρόμο τους λυγουρηδες, τους αποφεύγουν. Είναι μία κατηγορία ανδρών που έχουν τεράστια έλλειψη από γυναικεία συντροφιά είτε είναι πραγματική, είτε φανταστική.
Ομοίως και οι γυναίκες που έχουν τέτοια συμπεριφορά για μένα είναι αηδιαστική. ¶ρα, αν δεν τις θέλετε, να τις αποφεύγετε. Δε νομίζω ότι τιμά μία γυναίκα να συνοδεύεται από κάποιον και να της τρέχουν τα σάλια για όποιο αρσενικό περνά από δίπλα της, ούτε τιμά η συμπεριφορά της αυτόν που τη συνοδεύει. Είναι το ίδιο αποκρουστική με αυτή των ανδρών.

Όμως δε νομίζω ότι συμβαίνει στον ίδιο βαθμό με τους άνδρες.
Από την άλλη δεν καταλαβαίνω τις αιτίες που μπορεί να την προκαλούν. Μήπως γνωρίζετε εσείς αγαπητέ μου;

Προσπαθώ να αποκωδικοποιήσω την άποψή σου αλλά δεν το καταφέρνω...

Από την μία άντρες μόνοι "λιγούρια" που έχουν τεράστια έλλειψη της γυναικείας συντροφιάς και από την άλλη οι αντίστοιχες γυναίκες "λιγούρια" να έχουν άντρα δίπλα τους ...

Αντίφαση...

Τελικά η γυναίκα που είναι μόνη και έχει έλλειψη ανδρικής συντροφιάς, είναι και αυτή "λιγούρης" και θα πρέπει οι άνδρες να την αποφεύγουν;

Hope230

# 56 στις 16/4/2011
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 355
Ο σκοπος των θεματων ειναι να ανταλασουμε καποιες αποψεις, να κανουμε χαβαλε, να μοιραζομαστε καταστασεις και να κανουμε και την πλακα μας ακομη. Επισης ο καθε ενας απο μας εχει τις δικες του αποψεις και τα δικα του κριτηρια και καλειται να τα μοιραστει μαζι μας και γι'αυτο δεν πρεπει να τον κατακρινουμε για τα δικα του πιστευω βαζοντας τις λεγομενες"ταμπελες". Τελος θα θελα να συμπληρωσω πως δεν υπαρχει λογος να ερχομαστε σε αντιπαραθεσεις μεταξυ μας βρε παιδια ενταξει δε λεω πως πρεπει να συμφωνουμε με ολους και με ολα (δε θα 'ταν νορμαλ εξαλου) απλα σ'αυτο το forum μια παρεα ειμαστε ολοι γιατι δημιουργουμε εντασεις μεταξυ μας? Ετσι δεν ειναι?

trendyrose

# 57 στις 16/4/2011
author
Αγαπητέ Νικολάκη ούτε σε ξέρω, ούτε με ξέρεις.
Θέλω να πιστεύω ότι γράφω εδώ για να ανταλλάξω τις απόψεις μου και τίποτα άλλο.
Πιστεύω ότι κι εσύ το ίδιο κάνεις.
Οι δηλώσεις σου προκάλεσαν να καταλάβω αυτά που ανέφερα.

Δε σημαίνει ότι έχω τέτοιες εμπειρίες και ίσως απωθημένα, όπως γράφεις.
Η οικογενειακή μου κατάσταση δεν αφορά κανέναν και δε θα τη χρησιμοποιήσω για να επιχειρηματολογήσω εναντίον σου.
Είναι μερικά πράγματα που σέβομαι και δε θα τα αναρτήσω για να σου κάνω τη χάρη.
Λυπάμαι που προσωποιήθηκε μερικώς η έννοια του λυγούρη με αφορμή τη δήλωσή σου.

Δεν είχα τέτοιο σκοπό.

Η διαισθησή μου δυστυχώς δε φτάνει σε τέτοιο επίπεδο ώστε να αντιληφθώ ότι λες για πλάκα ότι αγαπάς για πάντα.

Να πιστέψω δηλαδή ότι όλο αυτό ίσως είναι μία πλάκα μεταξύ ανδρών που αντί: γουστάρω τρελά για πάντα, λέτε: αγαπώ για πάντα;
Για μένα 'το αγαπώ για πάντα" σημαίνει άλλα πράγματα καθοτι είμαι γυναίκα. Δε μπορώ να το δω αλλιώς ουδεπώποτε.
Στη δική μου ζωή έχει ευθυγραμμιστεί με άλλες καταστάσεις και όχι με το σεξ. ¶λλωστε ακόμα κι αν είναι έτσι το θεωρώ μια απίστευτη ακόμα αμερικανιά χαμηλού επιπέδου.
Μην προσπαθείς να δικαιολογηθείς πετώντας μου το μπαλάκι του μελλοντολόγου, και όποιου άλλου ακόμα και της μαμάς σου.
Σου έδειξα τί μπορεί να προκαλεί σε μία γυναίκα μία τέτοια δήλωσή σου. Σημειωσέ το ως σκέψη και μην αντιδράς λες και σου μείωσαν την αξιοπρέπειά σου.

Hope230

# 58 στις 16/4/2011
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 355
Ο σκοπος των θεματων ειναι να ανταλασουμε καποιες αποψεις, να κανουμε χαβαλε, να μοιραζομαστε καταστασεις και να κανουμε και την πλακα μας ακομη. Επισης ο καθε ενας απο μας εχει τις δικες του αποψεις και τα δικα του κριτηρια και καλειται να τα μοιραστει μαζι μας και γι'αυτο δεν πρεπει να τον κατακρινουμε για τα δικα του πιστευω βαζοντας τις λεγομενες"ταμπελες". Τελος θα θελα να συμπληρωσω πως δεν υπαρχει λογος να ερχομαστε σε αντιπαραθεσεις μεταξυ μας βρε παιδια ενταξει δε λεω πως πρεπει να συμφωνουμε με ολους και με ολα (δε θα 'ταν νορμαλ εξαλου) απλα σ'αυτο το forum μια παρεα ειμαστε ολοι γιατι δημιουργουμε εντασεις μεταξυ μας? Ετσι δεν ειναι?

trendyrose

# 59 στις 16/4/2011
author

Παράθεση:
Originally posted by Breaker
Προσπαθώ να αποκωδικοποιήσω την άποψή σου αλλά δεν το καταφέρνω...

Από την μία άντρες μόνοι "λιγούρια" που έχουν τεράστια έλλειψη της γυναικείας συντροφιάς και από την άλλη οι αντίστοιχες γυναίκες "λιγούρια" να έχουν άντρα δίπλα τους ...

Αντίφαση...

Τελικά η γυναίκα που είναι μόνη και έχει έλλειψη ανδρικής συντροφιάς, είναι και αυτή "λιγούρης" και θα πρέπει οι άνδρες να την αποφεύγουν;

Δεν τα καταφέρνεις ,γιατί δε χρειάζεται να αποκωδικοποιήσεις τίποτα.
Εσύ ρώτησες για την αντίστοιχη συμπεριφορά των γυναικών και σου απάντησα ότι αν τύχεις τέτοιας συμπεριφοράς να την αποφύγεις. Τί θέλεις; Να τις τουφεκίσω;

12nikolakis21

# 60 στις 16/4/2011
author
Ανδρας / 34 / Χήρος

Παράθεση:
Δε σημαίνει ότι έχω τέτοιες εμπειρίες και ίσως απωθημένα, όπως γράφεις.

Τότε εγώ γιατί να έχω?

Παράθεση:
Η οικογενειακή μου κατάσταση δεν αφορά κανέναν και δε θα τη χρησιμοποιήσω για να επιχειρηματολογήσω εναντίον σου.
Είναι μερικά πράγματα που σέβομαι και δε θα τα αναρτήσω για να σου κάνω τη χάρη.

Τότε γιατί σε αφορά η δικιά μου κατάσταση και το γούστο μου?

Παράθεση:
Να πιστέψω δηλαδή ότι όλο αυτό ίσως είναι μία πλάκα μεταξύ ανδρών που αντί: γουστάρω τρελά για πάντα, λέτε: αγαπώ για πάντα;
Για μένα 'το αγαπώ για πάντα" σημαίνει άλλα πράγματα καθοτι είμαι γυναίκα. Δε μπορώ να το δω αλλιώς ουδεπώποτε.

Και μένα τι με νοιάζει? Εγώ στο Heptaimer απευθυνόμουνα συγκεκριμένα. Οι άντρες μεταξύ τους αλλιώς σκέφτονται.

Παράθεση:
Στη δική μου ζωή έχει ευθυγραμμιστεί με άλλες καταστάσεις και όχι με το σεξ. ¶λλωστε ακόμα κι αν είναι έτσι το θεωρώ μια απίστευτη ακόμα αμερικανιά χαμηλού επιπέδου.

Δεν με νοιάζει. Εγώ στον Heptaimer απευθυνόμουνα. Αν δεν σου άρεσε το αστείο που είπα ρώτα με: "Νικολάκη κάνεις πλάκα?" Για αυτό υπάρχει το {quote}{/quote}. Yio niggaaaa!

Παράθεση:
Σου έδειξα τί μπορεί να προκαλεί σε μία γυναίκα μία τέτοια δήλωσή σου. Σημειωσέ το ως σκέψη και μην αντιδράς λες και σου μείωσαν την αξιοπρέπειά σου.

¶ντε πάλι! spam spam spam
Δεν με νοιάζει. Εγώ στον Heptaimer απευθυνόμουνα. Σε όποιον δεν άρεσε το αστείο που είπα ρωτήστε: "Νικολάκη κάνεις πλάκα?" Για αυτό υπάρχει το {quote}{/quote}.

trendyrose ναι μου μείωσες την αξιοπρέπεια γιατί είπες σε ΜΕΝΑ κάποια πράγματα για ΜΕΝΑ που ΔΕΝ με αντιπροσωπεύουν και ΔΕΝ τα είπα. Έτσι κολάς "ταμπέλες" και δεν το καταλαβαίνεις. Μιλούσα στον Heptaimer εντάξει? Όχι σε σένα.

Το ξέρεις ότι βγήκες off topic που σχολίασες στα σοβαρά γούστο κάποιου που δεν θα έπρεπε να ασχοληθείς καν? Για φαντάσου να ήσουν στην θέση μου και να σου έλεγα: "trendyrose" έχεις πολύ ηλίθιο και χάλια γουστο και με μείωσες ΕΜΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ έμεσα!!!!! Αν είναι δυνατόν!!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-20)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε