Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΕΡΓΑΣΙΑΚΗΣ ΚΑΚΟΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗΣ

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

flat_line

# 1 στις 25/5/2011
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 5.945
'Aρεσαν+: 0%

Φαινομενο εργασιακης κακομεταχειρισησ

Το παρατηρώ στον χώρο της εργασίας μου, συνεχόμενη και αδικαιολόγητη επιθετική, αγενής, προσβλητική συμπεριφορά, στα όρια της ψυχολογικής κακοποίησης.

Πώς να αντιδράσω μπροστά σε αυτό το τέρας, που γιγαντώθηκε τώρα με το ξέσπασμα της οικονομικής κρίσης, και έχει μετατρέψει σε βασανιστήριο εκείνες τις ώρες που υποτίθεται ότι θα έπρεπε να προσφέρουν χαρά και ικανοποίηση, όχι μόνο σε εμένα, αλλά πιστεύω σε όλα τα νέα παιδιά που έχουν την διάθεση να προσφέρουν, να εργαστούν.

Και όμως αυτοί οι άνθρωποι ενεργούν σύμφωνα με τους θεσμοθετημένους κανόνες, που όμως είναι σχεδόν αδύνατο να τους τηρήσεις ευλαβικά και να καταφέρεις ταυτόχρονα να φέρεις σε πέρας τα καθήκοντά σου.

Οπότε όταν χρειάζονται έστω και μια αφορμή, είναι πολύ εύκολο να την βρουν, ξεκούραστα, και να προβούν σε ενέργειες που προσβάλουν την αξιοπρέπειά σου.

Μπορεί και να είναι όλα στο μυαλό μου, προϊόν της δικής μου αντίληψης των πραγμάτων, άλλωστε πάντα είχα ένα πρόβλημα με την λογική αυτού του κόσμου, πάντα κάτι με μπέρδευε σε όλα όσα έβλεπα. Περιμένω όμως με έντονο ενδιαφέρον τις απόψεις σας αγαπητοί συνδίκτυοι
.

Aggelo

# 2 στις 26/5/2011
author
Ανδρας / 50 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 6.816
flat_line σε ποια χωρα ζεις..........και δεν το λεω ειρωνικα
μην φανταστεις..αλλα σκεψου τι συντελειτε σ αυτη την χωρα κατα τον
τελευταιο χρονο σε σχεση μ αυτα που γραφεις....
ο κοσμος μ αυτα που ακουει και διαβαζει καθημερινα ειναι εκτος οριων
τι ψαχνεις να βρεις λογικη και συνεση στον γενικο παραλογισμο....
Εδω καλημερα λες στον αλλον και σου ριχνει μπινελικια......
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

Heptamer

# 3 στις 26/5/2011
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 13.666
Εν μεσω κρισης,αποτελει γνωστη τακτικη σπασιμου νευρων,προκειμενου να προλειανθει το εδαφος για ...φεύγες!

Ειτε οικοθελεις,ειτε οχι.
ωινδοως με: ψραπ! ωινδοως χπ: αωεσομε! ωινδοως βιστα: ψραπ! ωινδοως 7: αωεσομε! ωινδοως θ: (ψραπ!)

menia35

# 4 στις 26/5/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 1.689
φλατ ομολογω πως στο ποστ σου πρώτα απο όλα τσεκαρα την ημερομηνια μήπως είναι παλιο.

η κατασταση παραμενει στασιμη, εσύ στασιμος να αναρωτιέσαι.

Μη φυγεις απο εκεί. Μείνε να σε κακομεταχειρίζονται.......

Εναλλακτικα μπορείς να μείνεις και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και συνειδητα, και κυρίως ΕΝΤΑΤΙΚΑ να ψάχνεις για άλλη θέση, ενδεχόμενα και για άλλο επάγγελμα και για άλλη χωρα.
σταματείστε τη γη, θέλω να κατέβω...

# 5 στις 26/5/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κι εγω οταν διαβασα το ποστ...για μια στιγμή νομιζα οτι απευθυνόταν σε κατοίκους αναπτυγμένης χώρας...κάτι σαν τη Σουηδια ας πούμε...οπου τέτοιες απορίες θα ειχαν λόγω ύπαρξης...
Εσυ αγαπητέ μου αν δεν κανω λαθος ζεις στην Ελλαδα...οποτε πού ειναι το θεμα και ποιά η απορία σου δεν καταλαβα...
Εσυ δλδ αυτα που περιγραφεις τα ζεις μονο στον εργασιακο σου χώρο...ε;...οχι στο δρομο οταν οδηγεις... οχι στο ΙΚΑ οταν πας να βρεις την υγεια σου ( το ξερω παλι για τον Τοτο θα μου πει η λυκαινα)...οχι στη ΔΟΥ...τη πολεοδομία... τα νοσοκομεια...στη βολτα...στη παραλια... στην ουρα στο τρολευ... στην ειρηνική διαδηλωση... και γενικά στη καθημερινότητα που κακοποιείται απο τη συμπεριφορά ανθρωπων στα ορια της παρακρουσης...
Ηταν στραβο το κλιμα φίλε μου...
Ακου...τον ελληνάρα δεν τον ειχα και για τον πιο ευγενη ανθρωπο του κόσμου....αλλα αυτο που ζω τελευταια με τη συμεριφορα των ανθρωπων δεν εχει προηγούμενο... τουλαχιστον για οσα χρονια ζω εδω...στα μέρη της μπανανας...

ΥΓ...Απ ολα οσα ειπωθηκαν εγω κραταω της μένιας... "εντατικά για αλλη χώρα!"

helen66

# 6 στις 26/5/2011
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
Ε λοιπον ΟΧΙ!!! εγω θα κατσω στη χωρα της μπανανας!!!!
και θα συνεχισω να γελαω οταν με σπρωχνουν και να λεω καλημερα μ ενα χαμογελο ως τ αυτια.....ετσι ρε για να τους πριζω τα παπαρια καθε μερα.....

Αντε που μια χουφτα μ@λ@κες μας εχουν βαλει ολους στο τρυπακι να τρωγομαστε μεταξυ μας... πως το χε πει να δειτε....εκεινος ο αρχαιος... Ο μακιαβελλι ντε!!!! διαιρει και βασιλευε??????? βρε αει ουστ απο δω....ποτε μου δε τον γουσταρα τον τυπο...

Κι εσυ γραμμουλα, να χαμογελας. Κανει τους αλλους ν ανησυχουν
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

# 7 στις 26/5/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Από το μέλος helen66 - 26/05/11 07:36
... Ε λοιπον ΟΧΙ!!! εγω θα κατσω στη χωρα της μπανανας!!!!
και θα συνεχισω να γελαω οταν με σπρωχνουν και να λεω καλημερα μ ενα χαμογελο ως τ αυτια.....ετσι ρε για να τους πριζω τα παπαρια καθε μερα..... ...

Παράθεση:

...και που ξέρεις...

...κάποτε μπορει να γίνει δίκαια κι αυτη χωρα... σα τη χώρα των λύκων σου...

...να κουβαλάμε...οσοι μείνουμε... ξανθές θεές στις πλάτες μας...

Karga

# 8 στις 26/5/2011
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 472
Παρατηρώντας τα προφίλ όλων σας είδα ότι έχετε όλοι ένα κοινό (τουλάχιστον σύμφωνα μ' αυτά που έχετε δηλώσει).

Είσαστε όλοι από Αθήνα.

Δεν μπορώ να αμφισβητήσω τα λεγόμενά σας, αλλά, βρε παιδιά, αυτό που περιγράφετε εσείς είναι ζούγκλα.

Ίσως εμείς που ζούμε στον μικρόκοσμο της επαρχίας να βλέπουμε αλλιώς τα πράγματα.
Και ευτυχώς δηλαδή γιατί ΑΚΟΜΗ δεν έχουμε αλλοιωθεί τόσο ώστε να προσπαθούμε ο ένας να βγάλει το μάτι του άλλου.

Αγαπητέ μου Φλατ, κατανοώ ότι είναι βασανιστήριο να περνάς το 1/3, ίσως και παραπάνω, της μέρας σου κάτω από τέτοιες συνθήκες.

Σ' αυτή την αδικαιολόγητη αγενή και προσβλητική συμπεριφορά εσύ απάντησε με ένα χαμόγελο.
Μην το αφήνεις να σε πάρει από κάτω.
Ταυτόχρονα βέβαια ψάξε και για κάτι καλύτερο.

# 9 στις 26/5/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Από το μέλος Karga - 26/05/11 08:47
... Δεν μπορώ να αμφισβητήσω τα λεγόμενά σας, αλλά, βρε παιδιά, αυτό που περιγράφετε εσείς είναι ζούγκλα.

Ίσως εμείς που ζούμε στον μικρόκοσμο της επαρχίας να βλέπουμε αλλιώς τα πράγματα.
Και ευτυχώς δηλαδή γιατί ΑΚΟΜΗ δεν έχουμε αλλοιωθεί τόσο ...

..........................................................................................................

Ετσι δεν ηταν πάντα;...απ τη μια η ζούγκλα -οπως λες -της μεγαλουπολης ...κι απ την αλλη ο μικροκοσμος της ησυχης και γαληνιας ( προς το παρων ) επαρχιας...

Μονο που τωρα πια ο κοσμος δεν μπορει να τη ζησει αλλο αυτη τη ζουγκλα και τη τιναζει απο πάνω του... δε φοβαται να τη δημοσιοποιήσει... να τη κοιτάξει καταματα και να της αντισταθεί...

Επειδη κι εγω απο επαρχια κρατα η σκουφια μου και το ενα τριτο του χρονου μου τον περνάω εκει... οντως ετσι ειναι ...δεν καταλαβαινουν απο κριση ακομα... εκτος ισως απ τους φτωχους αγροτες, οι οποιοι ετσι κι αλλιως τη βιωναν απ τα γενοφασκια τους. Οταν θα ρθει η λαιλαπα κι εκει... (γιατι κι ο τουρισμος εχει τα ορια του... )... φοβαμαι οτι θα τους βρει αποροετοίμαστους... Ευχομαι να μη συμβει... γιατι στα δύσκολα πάντα η υπαιθρος ηταν καταφύγιο για τον ελληνα... κι ετσι πρεπει να παραμείνει...

naughtyM

# 10 στις 26/5/2011
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
Και εγω θα συμφωνησω με την Καργα... στο πως να αντιμετωπισεις την κατασταση στο χωρο εργασιας σου εφοσον την χρειαζεσαι και σου ειναι αναγκαια!
Η αληθεια ειναι Φλατ, πως αυτη η κακομεταχειριση και η εκμεταλλευση υπαρχει ΠΑΝΤΟΥ!

Εξω, στο δρομο, στα σχολεια, στα μαγαζια, στις δημοσιες υπηρεσιες.,,κοκ. Ειτε την αντιμετωπιζουμε σαν απλοι περαστικοι ή σαν αμεσα ενδιαφερομενοι, ισχυει κ παντα θα ισχυει! Οσο πιο κοντα εισαι...τοσο πιο πολυ "την τρως".

Εφοσον στην εποχη μας, η δουλεια μας ειναι απαραιτητη (και εισαι τυχερος που εχεις...απο τη μια...), προσπαθησε οχι απλα να χαμογελας ως "απαντηση", αλλα να το δουλεψεις μεσα σου..ωστε να μη σε "αγγιζει".
Γιατι το να χαμογελας απλα και να φαινεσαι ηρεμος ενω μεσα σου βραζεις, σε σενα κανεις κακο κ πουθενα αλλου.

Προσπαθησε να μαθεις να μη σε αγγιζει και να μην ασχολεισαι. Δυστυχως δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω οταν αυτο αφορα συμπεριφορα εργοδοτη.
Ειναι φορες που θελουμε να τους φερουμε το γραφειο στο κεφαλι..το δισκο..και οτιδηποτε αλλο...
ΑΥτοσυγκρατηση...
Αν μαθεις να ελεγχεσαι μεσα σου ΓΙΑ ΣΕΝΑ και να μην δινεις τοση σημασια, θα δεις σιγα σιγα που δε θα σε αγγιζει

Ελπιζω δλδ...γτ γενικα ειναι αρκετα δυσκολο
Don't forget to fall in love with yourself first...

KOLORS

# 11 στις 26/5/2011
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Τατζικιστάν
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 2.737

Παράθεση:
Originally posted by menia35
Εναλλακτικα μπορείς να μείνεις και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και συνειδητα, και κυρίως ΕΝΤΑΤΙΚΑ να ψάχνεις για άλλη θέση, ενδεχόμενα και για άλλο επάγγελμα και για άλλη χωρα.

Nai, εντατικα να βαλει την ουρα στα σκελια και σαν φοβισμενο σκυλακι
να παει να χωθει στην γωνια του.
Το να κερδισει τον σεβασμο αποκρουοντας κάθε ειδους προσβολης
με σταθερο και ευγενικο τροπο (όπως του αρμοζει σαν προσωπικοτητα
) και να μην σκυβει το κεφαλι, δεν σας περναει από το μυαλο σαν λυση?
Προτεινετε να την κανει για αλλη χωρα.
Αληθεια, ποιος σας λεει ότι οι εργασιακες σχεσεις στο εξωτερικο είναι παραδεισιες?
Εκει δεν εχει προσβολες?
Εκει δεν εχει τρικλοποδιες?
Στο τερεν αγαπητοι.. στο τερεν κερδιζονται οι μαχες.
όταν φυγοπονουμε και ευελπιστουμε πως καποιος θα μας χαρισει αυτό που επιθυμουμε,
ειτε εδώ ειτε στον παραδεισο, της σφαλιαρας θα ειμαστε.

menia35

# 12 στις 26/5/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by KOLORS

Παράθεση:

Nai, εντατικα να βαλει την ουρα στα σκελια και σαν φοβισμενο σκυλακι
να παει να χωθει στην γωνια του.
Το να κερδισει τον σεβασμο αποκρουοντας κάθε ειδους προσβολης
με σταθερο και ευγενικο τροπο (όπως του αρμοζει σαν προσωπικοτητα
) και να μην σκυβει το κεφαλι, δεν σας περναει από το μυαλο σαν λυση?
Προτεινετε να την κανει για αλλη χωρα.
Αληθεια, ποιος σας λεει ότι οι εργασιακες σχεσεις στο εξωτερικο είναι παραδεισιες?
Εκει δεν εχει προσβολες?
Εκει δεν εχει τρικλοποδιες?
Στο τερεν αγαπητοι.. στο τερεν κερδιζονται οι μαχες.
όταν φυγοπονουμε και ευελπιστουμε πως καποιος θα μας χαρισει αυτό που επιθυμουμε,
ειτε εδώ ειτε στον παραδεισο, της σφαλιαρας θα ειμαστε.

ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ μπορεις να δοκιμασεις να απαντησεις στον θεματοθέτη.....
σε β' πρόσωπο

KOLORS

# 13 στις 26/5/2011
author
Τατζικιστάν

Παράθεση:
σε β' πρόσωπο

ζητω ταπεινα συγνωμη.
δεν γνωριζα πως πρεπει να εχω την αποδοχη σου για τον τροπο απαντησης μου.

α..ναι..

τα εναλλακτικα τα αποφευγω..
μου αρεσουν τα στρειτ..

καμμια αλλη υποδειξη σου βρισκεται ή ολοκληρωσες?

menia35

# 14 στις 26/5/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:

Παράθεση:
σε β' πρόσωπο

ζητω ταπεινα συγνωμη.
δεν γνωριζα πως πρεπει να εχω την αποδοχη σου για τον τροπο απαντησης μου.

α..ναι..

τα εναλλακτικα τα αποφευγω..
μου αρεσουν τα στρειτ..

καμμια αλλη υποδειξη σου βρισκεται ή ολοκληρωσες?

στρειτ το γ΄προσωπο δεν το λες.....

οχι, αυτη τη στιγμη καθαριζω κάτι πατάτες αλλά αν μου προκύψει καμία Πού μπορω να απευθυνθω??

KOLORS

# 15 στις 26/5/2011
author
Τατζικιστάν

Παράθεση:
οχι, αυτη τη στιγμη καθαριζω κάτι πατάτες αλλά αν μου προκύψει καμία Πού μπορω να απευθυνθω??

στο θεο του αγνου παρθενου ελαιολαδου.

menia35

# 16 στις 26/5/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:

Παράθεση:

δεν τον γνωρίζω...., μισο λεπτο χμ!

όχι, τελικα δεν τον ξερω.....

εσύ είσαι

Μυρτώ

# 17 στις 26/5/2011
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Φλατ ... είσαι 30 χρονών. Πρέπει πια να μεγαλώσεις και να δεχτείς πραγματικότητες.

Και δεν το λέω με καμία διάθεση ειρωνίας ή για να στο παίξω έξυπνη στο λέω γιατί σε πάω και το ξέρεις και δεν μου αρέσει να σε βλέπω να στεναχωριέσαι.

1.Οι συνθήκες είναι αυτές παντού.
2.Πάντα υπάρχει κάποιος έτσι όπως τον περιγράφεις (ή και περισσότεροι) και δυστυχώς όσο πιο υψηλά στην ιεραρχία ... τόσο πιο δύσκολο να τον αντιμετωπίσεις.
3. Και ναι, έχεις επίσης δίκαιο ότι τώρα με την κατάσταση, ατομάκια τέτοια με εξουσία έχουν ξεσαλώσει.
4. Στο εξωτερικό δεν είναι ο ιδανικός εργασιακός κόσμος αγγελικά πλασμένος.

Πρόσφατα είχε πέσει τυχαία στα χέρια μου ένα βιβλίο ενός αμερικανού καθηγητή στο Στάνφορτ με τίτλο "The no asshole rule" - δηλαδή ο "ο κανόνας για να μην έχεις μ@λ@κ@ " στον εργασιακό χώρο φυσικά. Αυτό που κατάλαβα από κει - επειδή αντιμετώπιζα και γω περιπτώσεις όπως αυτές που ανέφερες - είναι ότι παντού υπάρχουν οι άνθρωποι που θα σου φερθούν έτσι και αν μην τι άλλο η ανοχή σου και το σκύψιμο του κεφαλιού για χάρη της δουλειάς, απλά ενδυναμώνει τη θέση τους και τους δίνει "πάτημα" να σε τραβάνε ακόμα πιο πολύ στα άκρα.

Δεν σου λέω να τσακωθείς , να βρίσεις ή να κάνεις τα ίδια, γιατί ενδεχομένως να χάσεις τη δουλειά σου. Αλλά μπορεί να αντισταθείς την επόμενη φορά και να πείς " γιατί μου μιλάς με αυτό τον τρόπο; " ή π.χ αν σε πεί κάτι που υπονοεί προσβολή για σένα , ξεμπρόστιασε τον και πες "τι εννοείς με αυτό; " ... και φέρε τον αντίπαλο σε άμυνα. Να πρέπει να εξηγήσει αυτός σε εσένα...

Μπορείς να πείς ότ " θα σε παρακαλούσα να μην μου μιλήσεις ξανά με αυτό τον τρόπο γιατί ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ " ή μπορείς να πείς "το γεγονός ότι δεν απαντάω δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ... ".

Αυτό που σπάει τα νεύρα σε αυτόν που σε κακοποιεί "λεκτικά" ή "ψυχολογικά" είναι ευθέως να του δείχνεις ότι δεν σε νοιάζει αυτό που κάνει - να αδιαφορείς.
Αν μπορείς να φωνάζει και να είσαι έτοιμος και καλά να βάλεις τα γέλια... εάν κάνεις κάτι άλλο την ώρα που σου απευθύνεται. Η αδιαφορία ... σκοτώνει το κίνητρο του γιατί όταν σε μειώνει αυτός πρακτικά τρέφει τον εγωισμό του (που σαφώς και πάσχει).

Αν τα πράγματα δεν μπορούν να αλλάξουν... κάποιος είπε πρίν ότι προσπαθησε να "μην σε αγγίζει" με την συμπεριφορά του. Και είναι απόλυτα σωστό. Τέτοιοι άνθρωποι δεν αξίζει να σε αγγίζουν ... γιατί είναι ανθρωπάκια.

Θα επανέλθω... σόρρυ έχω πολύ δουλειά...
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

KOLORS

# 18 στις 26/5/2011
author
Τατζικιστάν

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

δεν τον γνωρίζω...., μισο λεπτο χμ!

όχι, τελικα δεν τον ξερω.....

εσύ είσαι

κι εδω του εναλλακτικου εισαι?

μα , με σπορελαιο τηγανιζεις??

daka2010

# 19 στις 26/5/2011
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027

Παράθεση:
Originally posted by Karga
Σ' αυτή την αδικαιολόγητη αγενή και προσβλητική συμπεριφορά εσύ απάντησε με ένα χαμόγελο.
Μην το αφήνεις να σε πάρει από κάτω.
Ταυτόχρονα βέβαια ψάξε και για κάτι καλύτερο.

Συμφωνώ με την φίλη μου την Karga

Για κάθε αγενή πράξη, υπάρχουν ένα εκατομμύριο ευγενικές
δεν φταις εσύ που το αφεντικό σου είναι αμόρφωτο!

Όποιος χαμογελά αντί να εξαγριώνεται είναι πάντα ο πιο δυνατός
και στο τέλος ο νικητής.

Καλό κουράγιο και μακάρι να βρεις κάτι καλύτερο.

Therion

# 20 στις 26/5/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγώ πάλι έχω άλλη άποψη. Τώρα το πόσο θα διαφωνήσετε ορισμένοι στα παλιά μου nike. Όταν καθημερινά σε υποτιμάει ο κάθε κομπλεξικός με οποιονδήποτε τρόπο πρέπει να αντιδράς. Εσύ που διαβάζεις, εγώ, ο κάθε ένας μας. Όταν σκύβεις το κεφάλι είναι σαν να ζητάς μπελάδες με την υγεία σου. Και μια μέρα τσάαακ πάρε ένα εγκεφαλικό ή μια πίεση για παράσημο και έχε τη να πορεύεσαι φιλήσυχε μου πολίτη. Κάποτε είχα διαβάσει ένα ωραίο. Βγαίνει ένας τύπος απο την αντιπροσωπεία με το καινούριο του αυτοκίνητο και στο πρώτο φανάρι τον τρακάρει κάποιος. Κατεβαίνει λοιπόν ήρεμος ο πρώτος και του λέει. Το ξέρω πως δεν το έκανες επίτηδες όμως αν δε σου δώσω μια μπουνιά θα σκάσω απ'τη στενοχώρια μου. Κάπως έτσι είναι και η καθημερινότητα. Τρίτος νόμος του Νεύτωνα. Δράση-αντίδραση. Ή είσαι εκγενετής ηλίθιος άρα μακάριος και τσάμπα διαβάζεις αυτό το post ή είσαι νοήμων άνθρωπος και όταν φτάνεις στο αμήν ρίχνεις ένα μπινελίκι και φεύγεις μακρυά απο οτι σε στενοχωρεί. Μεγάλο πράγμα η ψυχική ηρεμία παιδία.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε