Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι γινετε στην περιπτωση που καποιος....απλα συχαινεται το σεξ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

# 41 στις 25/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Είναι δυνατόν να έχεις την εξαίσια αυτήν πλασματόμορφη ύπαρξη στη φώτο δικιά σου και να συχαίνεσαι να έρθεις σε ερωτική σαρκική συνουσία μαζί της;;;

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΑΡΤΙΑ !!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΗΘΙΚΗ ΒΛΑΒΗ !!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΙΡΕΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΩΝ ΟΡΩΝ ΤΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΥΠΑΡΞΗΣ !!!

[IMG]http://img577.imageshack.us/img577/6247/pamelaanderson138rxucww.jpg[/IMG]
Εγώ καθημερινά πρωί-μεσημέρι-βράδυ το λιγότερο που έχω ανάγκη και θα ικανοποιούσα, είναι να της γλύφω το αιδοίο με τρυφερότητα και απόλυτη ευλάβεια και να νοιώθω τον οργασμό της στο στόμα μου. Το λιγότερο. Το περισσότερο δεν το λέω, μην το κάνουμε και πορνογραφικό περιοδικό το φορουμ...

Χρειάζεσαι θεραπεία. Δεν έκανες σωστή αρχή. Πρέπει απαραίτητα να πας σε ειδικό. Ξόδεψε λίγα χρήματα. Για το καλό σου και την υγεία σου θα το κάνεις. Γιατί, πίστεψέ με, είσαι ασθενής. Φρόντισέ το, μην το αμελείς.

VLEMMA

# 42 στις 25/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Mikethegreek
Μια απο αυτες τις περιπτωσεις ειμαι και εγω. ...

αν ειναι κακο ή καλο θες να ξερεις;;;..

φυσικό – αφύσικο...

υγιές ή άρρωστο....

κανονικό ή διεστραμμένο....;;;

http://alkisgounaris.com/?p=340

για ριξε παραπανω απο... μια ματια ...στον παραπανω κυριο..

tas94

# 43 στις 9/9/2011
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%
Εξετασες τη πιθανοτητα να εισαι ασεξουαλικος; Ειναι μορφη σεξουαλικης ταυτοτητας,οπως λεμε straight,gay,bi κτλ.
Εξ΄οσων γνωριζω ο ασεξουαλικος δεν ειναι ατομο με οργανικη παθηση(ανικανος που λεμε) αλλα δεν τον ελκυει το σεξ καθολου.

GiaPlaka_Ligo

# 44 στις 19/9/2011
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 78
Λίγο παλιό το thread αλλά δεν μπορώ να μην απαντήσω γιατί έχω ασχοληθεί εκτενώς με το συγκεκριμένο θέμα!( αν και έχουν περάσει 3 χρόνια από τότε ...)
(κάτι συγκεκριμένο όμως μου λέει ότι δεν σε κόβει και πολύ γενικά...)

Πάνω στο θέμα asexuality υπάρχει μεγάλο debate !
Από τη δική μου ταπεινή έρευνα έβγαλα τα εξής συμπεράσματα:

Asexual είσαι για δυο λόγους :
-Παθολογικά (ορμονικά ,σοβαρές ψυχοπάθειες ,γενετικές ανωμαλίες κτλ)
-Λόγω περιβάλλοντος (κοινωνία ,θρησκεία,κακές εμπειρίες,χαμηλή αυτοεκτίμηση ,ψυχολογία κτλ)

Όσο για τα asexual animals(που κανονικά σημαίνει άλλο πράγμα) όπως τα ορίζει η Wikipedia στο συγκεκριμένο θέμα της είναι προφανές ότι η αναφορά στερείται ανάλυσης και επίσημης έρευνας και τέλος πάντων δεν εμπιστευόμαστε την wikipedia για τέτοια θέματα.

Δεν μπαίνω στη διαδικασία να αναλύσω ποιοι μπορεί να είναι οι λόγοι που οδηγούν τα ζώα στην asexuality ,ένα απλό παραδειγματάκι που βρήκα και θα το ποστάρω αυτούσιο λίγο πολύ σου δίνει να καταλάβεις τι προφανώς συμβαίνει :

true asexuality among animals is extremely rare and where it exists indicates a problem in the animal's environment. Zookeepers are well acquainted with the phenomenon of certain species refusing to breed in captivity. I don't think it is so much the animal making a choice to not breed (because I don't think animals are capable of that kind of choice) as it is the factors that trigger sexual behavior in those animals are not present. I have heard from racetrack workers that it is not uncommon for Thoroughbred stallions to refuse to breed when they are first retired to stud; this is because for the first two to four years of their lives they have been strictly discouraged from showing ANY kind of sexual interest in females in heat. Remember, these are adolescent horses living and racing together and the instinct to mate is very strong. A chain is placed around the noseband of the halter and if the horse starts acting out sexually the chain is jerked (shanked) harshly causing pain. So it is not surprising that when the young stallion is presented with a mare for the first time he wants nothing to do with her because he has learned "mare in heat means trouble". I did not hear if the same is true for mares but I suspect it may very well be. Again, this is not a natural situation. Incidentially, rabbits, who are proverbial for their fecundity, are routinely artificially inseminated in the laboratory for reproduction studies because, well, apparently they are not all that efficient in reproducing if left to their own devices.

Τέλος έχω μιλήσει προσωπικά με πολλούς asexuals και έχω παρακολουθήσει forum τους ...Αν ρίξεις μια γρήγορη ματιά στο τι ορίζουν asexuality θα δεις ότι χωρίζουν τους εαυτούς τους σε διάφορες κατηγορίες .Θα δεις ότι υπάρχουν κατηγορίες asexuals που φερ' ειπείν κάνουν σεξ αλλά δεν το απολαμβάνουν η αυνανίζονται απλά δεν θέλουν να έχουν ανθρώπινες επαφές. Αναφέρουν δε ότι υπάρχουν μερικοί που δεν έχουν κανένα sex drive ούτε για ανθρώπους ούτε για αυνανισμό .Εγώ προσωπικά δεν πέτυχα κανέναν τέτοιο αλλά είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν και αυτοί .Στην συντριπτική πλειοψηφία τους θέλουν να κάνουν σεξ μόνο για να κάνουν παιδιά .

Να ξέρεις ότι δεν είναι θέμα αφύσικο η φυσικό εάν δεν έγκειται σε παθολογικό αίτιο. Αν όντως δεν οφείλεται σε παθολογικό αίτιο τοτε είναι δικό σου θέμα αν θα αλλάξεις την στάση σου, αναλύοντας τα προβλήματα που μπορεί να σου δημιουργήσει στο μέλλον.
Επειδή όμως από τα λίγα που ανέφερες διαφαίνεται ένα μεγάλο σφάλμα σου που προφανώς οι προηγούμενοι δεν δώσανε σημασία η δεν ήτανε ικανοί να σχολιάσουν ,οφείλω να στο διορθώσω εγώ.

Οι άνθρωποι είναι ζώα. Ζώα που έχουν εξελίξει περαιτέρω εγκεφαλικές λειτουργίες από τα υπόλοιπα. Μεταξύ μας έχουμε και εμείς εγκεφαλικές μικροδιαφορές .Μια από αυτές είναι και η νοημοσύνη. Και ο πιο έξυπνος άνθρωπος δεν παύει να είναι ζώο. Το θέμα είναι κατά πόσο ελέγχουμε τα ένστικτά μας. ΠΡΟΣΕΧΕ λέω ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ όχι αρνούμαστε. Είναι παράλογο να αρνείσαι την φύση σου. Και η πείνα ένστικτο είναι. Μπορεί να πει κάποιος θεωρώ αηδιαστικό να καταβροχθίζουμε τροφές από το στόμα. Όμως έτσι το ορίζει το στόμα η φύση ,να καταπίνει τροφές!Το σεξ είναι υποβιβασμός ...σε κατώτερο ανθρώπινο επίπεδο (???) τι εννοείς?σε κατώτερο στάδιο εξέλιξης? Κάποιον άλλο homo?
Όχι το σεξ είναι άρρηκτα δεμένο με την ανθρώπινη φύση σε οποιοδήποτε στάδιο εξέλιξης της. Εκτός και αν στο μέλλον αλλάξει κάπως η διαδικασία αναπαραγωγής.
Τέλος πάντων αυτό που θέλω να σου εξηγήσω είναι ότι το πρόβλημα σου δεν είναι το ίδιο το σεξ. Έτσι όπως το περιγράφεις μάλλον αυτή που είχες παρτενέρ ή ο τρόπος που έγινε ήτανε κατώτερου εξελικτικού επιπέδου,... η δεν υπήρχε κανένα συναίσθημα εκ μέρους σου. aka monkey sex.(με κάνα-δυο είδη να εξαιρούνται)
Μερικοί ,κυρίως άντρες το γουστάρουν ...Περί ορέξεως. Για τις γυναίκες έτσι όπως έχουμε εξελιχθεί ανατομικά το συγκεκριμένο δεν προσφέρει και πολλά (μικρή αηδιαστική για σένα παρένθεση )

Αυτό που θα σου δώσω ως συμβουλή προσωπικά είναι η εξής φράση του Αριστίππου !

Ούτε δια τούτου ούτε άνευ τούτου.

Υ.Γ

Παράθεση:
Originally posted by VLEMMA

[γ] Ο φυσιοκρατικός ρεαλισμός.
Επίθεση με χρήση ανορθολογικών υποκειμενικών θέσεων ως βάση.

Racina

# 45 στις 19/9/2011
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 760

Παράθεση:
Originally posted by Mikethegreek
Τι γινετε στην περιπτωση που καποιος....απλα συχαινεται το σεξ? Θεμα ταμπου ισως ειτε για αντρες ειτε για γυναικες!! Μια απο αυτες τις περιπτωσεις ειμαι και εγω. Πρωτα απο ολα να σας πω δεν ειμαι gay η κατι αλλο,αν ειμουν δεν εγραφα το θεμα,αλλ δεν θα ντρεπομουν να σας το πω κιολας. Οσες φορες το δοκιμασα δεν το πετυχα,δηλαδη να ξεπερασω αυτο το συναισθημα,η ολη διαδικασια μου θυμηζει υποβιβασμο του ανθρωπινου ειδους και το περασμα σε ενα κατωτερο ανθρωπινο επιπεδο. Δεν ξερω τι μπορει να φταιει,οσες φορες εκατσα να το εξετασω το θεμα δεν εβγαζα ακρη. Ολες οι γνωμες σας ισως βοηθησουν.
Σας ευχαριστω.

αν γνωρισεις μια κυρια ονομαζομενη vrahakia σε καμια στεγη ορφανων

ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙΣ!! ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ!!!
Κανείς δεν μπορεί να με πειράξει χωρίς την άδειά μου Το τι νιώθεις και το πώς αντιδράς σε κάτι, είναι πάντα δική σου επιλογή.

GiaPlaka_Ligo

# 46 στις 21/9/2011
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 78
*Διόρθωση
Είναι θέμα φυσικό η αφύσικο αλλά αυτό να μην σε νοιάζει ... εάν όπως είπα και πριν δεν έχει παθολογικό αίτιο είναι περισσότερο θέμα επιλογής !

gnwstis20

# 47 στις 21/9/2011
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Καρδίτσας / Καρδίτσα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 8
KOITA MIN PIEZESE NA LYSEIS TO PROVLIMA S ASTO KAI THA LYTHEI MONO T (TO LEW AYTO GT KAI I KOLLITI M TO IDIO PROVLIMA EIXE KAI TO MONO P EKANE ITAN PROSPATHOUSE NA MIN PLIGWSEI TO AGORI TIS KAI STO TELOS TO ELYSE )DOKIMASE TO DOYLEYEI!!!!!!!!!

DIMITRA70

# 48 στις 20/9/2011
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3
Θαρρώ ότι δεν είναι υποχρεωτικό το σεξ στη χώρα μας,οπότε μην πιέζεσαι διόλου!

# 49 στις 24/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να έχεις σύντροφο θέλεις; Γιατί αν δε θες να κάνεις οικογένεια μπορείς να γίνεις:
1. Αξιωματούχος σε παγκόσμιους οργανισμούς, τύπου Στρος-Καν, χωρίς φόβο.
2. Κατάσκοπος με πλεονέκτημα.
3. Μοναχός που δε θα πατήσει τον όρκο του.
4. Άνθρωπος της νύχτας που θα είναι πολύ αδίστακτος.

Πέρα από την πλάκα όμως εμένα μου ακούγεται κάτι σαν ανορεξία αλλά όχι στο φαϊ. Αν ΣΙΧΑΙΝΕΣΑΙ και όχι απλά αντιπαθείς μία λειτουργία που κάνει ο άνθρωπος σε αλληλεπίδραση με κάποιον άλλο άνθρωπο και στο μέσο όρο προκαλεί ηδονή καλό είναι να δεις κάποιον ειδικό για να σου πει τη γνώμη του.

# 50 στις 8/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Λοιποοον ας δωσω και γω μια απαντησουλα:
Ο ανθρωπος απο οτι καταλαβα δεν λεει οτι ειναι asexual αλλα οτι στο μυαλο του εχει το σεξ ως ανηθικο(ανθρωπινος υποβιβασμος). Απο εκει και περα υπαρχει εξηγησει αυτο που ειπαν 2-3 πιο πανω οτι ειναι θεμα (κοινωνια,θρησκεια,εμπειριες κτλ) δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοση παραξενια.. συμβαινουν αυτα σε καποιους.. εμενα μου φενεται ακρως φυσιολογικο!!

inchaki

# 51 στις 2/12/2011
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ελευσίνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 87

Παράθεση:
Originally posted by DIMITRA70
Θαρρώ ότι δεν είναι υποχρεωτικό το σεξ στη χώρα μας,οπότε μην πιέζεσαι διόλου!

σωστή σε βρήσκω!!

somebody961

# 52 στις 12/12/2011
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Originally posted by wind_
Αντέχεις να είσαι κοντά με έναν άνθρωπο και ανοιχτείς μαζί του?

Σου είναι εύκολο???

Αν δεν σου είναι εύκολο τότε ξεκίνα από αυτό
και μετά εξέτασε την σχέση σου με το σεξ...

Αυτό ήταν μια πολύ μεγάλη κουβέντα που είπες άνεμε και κρύβει πολλά.

Εχω συναντήσει ανθρώπους που είναι τόσο πολύ μονόχνωτοι και αποκομένοι από το κόσμο που, μόνο η ιδέα να συνδιαλαγούν με άλλον άνθρωπο σε οποιοδήποτε επίπεδο τους τρομάζει, τους προκαλεί κρύο ιδρώτα.

Οπότε, μου μοιάζει απολύτως λογικό να τους τρομοκρατεί η σκέψη και μόνο να συνάψουν και ερωτική σχέση.
Και έτσι το λογικά παράλογο επακόλουθο είναι να αποκυρήξουν και από τη σκέψη τους την ιδέα της σεξουαλικής επαφής σαν 'βάσιμη' δικαιολογία που στηρίζει τη στάση τους.

Ετσι άλλωστε πάει. Είμαστε ότι είμαστε, και μετά φτιάχνουμε 'θεωρίες' για να στηρίξουμε/δικαιολογήσουμε τις στάσεις μας στη ζωή.

Και τότε μιλούν για 'ξεπεσμό' της ανθρώπινης υπόστασης και όλες τις λοιπές παπαριές που λένε..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

zerox

# 53 στις 20/12/2011
author
Ανδρας / 47 / Διαζευγμένος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 299

...η αλήθεια είναι ότι γλυτώνεις από μεγάλους μπελάδες...

κοίταξε να πας σε κανένα ψυχολόγο, αν νιώθεις την ανάγκη...
Κακώς και εγώ γέλασα με το θέμα, είναι αρκετά σοβαρό...
Ψάξε αν θες να το αλλάξεις αλλιώς αποδέξου το μέσα σου...
Καλή τύχη...
...μην παίρνετε ναρκωτικά.Δεν φτάνουν για όλους...
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost