Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι γινετε στην περιπτωση που καποιος....απλα συχαινεται το σεξ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

eleptheriaria

# 21 στις 17/6/2011
author
Γυναίκα / 31 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Διδυμότειχο
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 2.368
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by Lora9
Μια χαρά είναι ο άνθρωπος, γεννήθηκε έτσι, τι να του κάνει ο ψυχολόγος .

Απλά το δοκίμασε και δεν του άρεσε.
Είχα γνωρίσει και άλλη μια φορά έναν άνθρωπο έτσι, και ήταν οκ.
Και σε ψυχολόγο είχε πάει και δεν έγινε τίποτα. Στο τέλος αποδέχθηκε την κατάσταση του και έχει νορμάλ ζωή.
Γιατί σας κάνει εντύπωση, τι να κάνουμε τώρα, δεν έχουν όλοι τις ίδιες θεωρίες για την ερωτική έλξη.

Θα συμφωνήσω με τη Lora..

Εφόσον το δοκίμασε...

Απλά έχω μια αποριούλα...

Οι κοπέλες σου κατά καιρούς δεν το ζητούσαν; Γενικά...με τις σχέσεις σου ...πως ;

dindon

# 22 στις 17/6/2011
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 8.663

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan
Φιλιππε βρηκες τριχα στο σεξ και το σιχαθηκες ε?

Σε καταλαβαινω γιατι κατι αναλογο εχω παθει κι εγω.

Μια φορα βρηκα τριχα στη δουλεια κι απο τοτε την σιχαθηκα και δεν μπορω να δουλεψω πια.
Και στη σκεψη μονο αηδιαζω!

+1
"Why is it something so good Just can't function no more? Love ... love will tear us apart again..."

mathilda

# 23 στις 17/6/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

tsixlofouska

# 24 στις 30/6/2011
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Τατζικιστάν
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 102
Καιρό είχα να ακούσω κάτι και να με ξαφνιάσει ετσι!
Τι να πω...περι ορέξεως κολοκυθόπιτα!
Αν και στην περιπτωση περι μη ορέξεως μιλάμε!

# 25 στις 30/6/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Mikethegreek

Βασικά τώρα που το σκέφτομαι τυχερός είσαι. Πολύ περισσότερο από όσο νομίζεις.

# 26 στις 30/6/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Jack_Skellington

Παράθεση:

Βασικά τώρα που το σκέφτομαι τυχερός είσαι. Πολύ περισσότερο από όσο νομίζεις.

+1

hns1602

# 27 στις 4/7/2011
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.651
Η λύση είναι μία: κόψ' το...
I want a perfect body... I want a perfect soul...

# 28 στις 4/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by hns1602
Η λύση είναι μία: κόψ' το...

ΠΟΙΟ ..??

hns1602

# 29 στις 5/7/2011
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by nikoskant

ΠΟΙΟ ..??

Ό,τι είναι άχρηστο!

Lora9

# 30 στις 5/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τι να γίνει άλλος το χορταίνει, άλλος το ψάχνει, και άλλος το κόβει .

# 31 στις 5/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

ΠΟΙΟ ..??

Ό,τι είναι άχρηστο!

δεν καταλαβα τι εννοεις...??
δεν βλεπω αχρηστο σημειο στην αναφορα του ανθρωπου.

hns1602

# 32 στις 5/7/2011
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση

Παράθεση:

δεν καταλαβα τι εννοεις...??
δεν βλεπω αχρηστο σημειο στην αναφορα του ανθρωπου.

Όταν κάτι δεν το εκμεταλλεύεται πλήρως... ο ίδιος το καθιστά άχρηστο!

# 33 στις 5/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Όταν κάτι δεν το εκμεταλλεύεται πλήρως... ο ίδιος το καθιστά άχρηστο!

Ρε συ, δε gαμαει που δεν gαμαει ο ανθρωπος ,θα του κοψουμε και το κατουρημα? Μπα σε καλο σου!

# 34 στις 5/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Απο την άλλη πόσες φορές δεν εχουμε πει ή δεν έχουμε ακουσει κάτι σαν...

"θες να δοκιμασεις απο το ποτό μου? δεν εχω πιει ακομα"

"αν....σιχαίνεσαι πιες απο αυτο το καλαμάκι που δεν το εχω χρησιμοποιησει"

"Μηπως θελεις το γλυκο μου γιατι κανω δίαιτα? Δεν το εχω ακουμπήσει"

Δηλαδη οι άνθρωποι θετουν ζητηματα σιχαμάρας οταν προκειται να πιουν μια γουλια απο το ποτό του άλλου, και μετα απο λίγη ώρα μπορει να βρεθουν να κανουν αχαλινωτο σεξ με ανταλλαγες υγρών και δε συμμαζευεται. Δεν ειναι παράδοξο?

Εμενα δεν μου κανει καμια εντυπωση το σχόλιο του φίλου μας. Υπάρχουν και υποχόνδριοι άνθρωποι, σιγα τα αυγά.

ELCHOCLO

# 35 στις 5/7/2011
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.311
Θεματοθέτη, τι ακριβώς σε απασχολεί;

Αν υποψιάζεσαι πως ίσως το σεξ θα μπορούσε να γίνει μια απόλαυση και για σένα, μια απόλαυση που θα ήθελες να γνωρίσεις, ψάξ'το κι άλλο. Εν ανάγκη και με βοήθεια ειδικού. Οπωσδήποτε ξέρεις ήδη πως πίσω απ' αυτό...

Παράθεση:
...η ολη διαδικασια μου θυμηζει υποβιβασμο του ανθρωπινου ειδους και το περασμα σε ενα κατωτερο ανθρωπινο επιπεδο.

...κρύβονται κάποιοι τόνοι προκαταλήψεων ή/και τραυμάτων. (Οικογενειακές αντιλήψεις; Εικόνες; Θρησκοληψία; "Φιλοσοφικές" ροπές; Προσωπικά βιώματα; ) Δικό σου να το βρεις...

Αν πάλι βρίσκεις τον εαυτό σου "ασύμβατο" με ό,τι συμβαίνει συνήθως, ενώ εσύ νοιώθεις οκ, ξέχνα το και προχώρα. Μπορείς να βρεις κι αρκετά άλλα νόστιμα στη ζωή!

....................................

ΧAIVANI;;;; Ξεκρεμάστηκες;

hns1602

# 36 στις 6/7/2011
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by XAIVANI

Ρε συ, δε gαμαει που δεν gαμαει ο ανθρωπος ,θα του κοψουμε και το κατουρημα? Μπα σε καλο σου!

Μπας και καταλάβει ότι δεν το 'χει μόνο για κατούρημα!

# 37 στις 11/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by mathilda
http://en.wikipedia.org/wiki/Asexuality

Εύγε,η πιο σωστή απάντηση είναι αυτό το link

# 38 στις 12/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Υπάρχει σεξουαλικός προσανατολισμός ασεξουαλικώς;

Πριν μερικά χρόνια αν κάποιος ισχυρίζονταν ότι ποτέ στη ζωή του δεν είχε μια σεξουαλική έλξη προς κάποιον συνάνθρωπό του σχεδόν σίγουρα θα αντιμετωπίζονταν τόσο από την κοινωνία όσο και από ψυχολόγους ως ελαττωματικός σεξουαλικά ή πληγωμένος ή ακόμα και καθυστερημένος.

Σήμερα όμως, στατιστικές έχουν δείξει ότι πρόκειται για μια αξιοσημείωτη κοινότητα. Πρόκειται για ανθρώπους οι οποίοι αυτοπροσδιορίζονται ως ασεξουαλικοί, και επιμένουν ότι υπάρχει πράγματι τέταρτος σεξουαλικός προσανατολισμός, μετά το straight, bisexual και gay. Δεν υπάρχει τίποτα στραβό, ισχυρίζονται. Έτσι γεννήθηκαν. Όσο μεγάλη και αν είναι η σεξουαλική έλξη για τα περισσότερα αντιληπτικά όντα αυτοί απλά δεν ενδιαφέρονται.

Μερικοί επιστήμονες δε ξαφνιάζονται.

"Το κίνητρο για σύναψη σεξουαλικών σχέσεων μπορεί να απεικονιστεί βασικά σε μία κλίμακα από το 0 έως υπερβολικά υψηλά και προφανώς υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι σε κάθε άκρη" δήλωσε στο περιοδικό New Scientist o John DeLamater, ένας ειδήμων της σεξουαλικής συμπεριφοράς των ανθρώπων από το πανεπιστήμιο του Wisconsin.

Αυτό δε σημαίνει ότι οι asexuals δεν έχουν στενές φιλίες, φυσικά και έχουν. Πολλοί μάλιστα έχουν βαθύς συναισθηματικούς δεσμούς που προσδιορίζουν σαν "ρομαντικές" σχέσεις από τις οποίες όμως απλά λείπει η σεξουαλική συμπεριφορά.

Η αγαμία δεν είναι άρνηση αλλά απλά η έλλειψη έλξης.

"Χαμένοι" έφηβοι.

Μη αισθάνοντας έλξη προς το αντίθετο φύλο οι περισσότεροι κατά την εφηβεία πιστεύουν πως είναι ομοφυλόφιλοι κάτι που στην πορεία συνειδητοποιούν ότι επίσης δεν είναι αλήθεια. Ο όρος ασεξουαλικός τους χαρακτηρίζει απόλυτα, όμως δεν παύει να είναι κάτι ακόμα πιο πολύπλοκο. Οι ομοφυλόφιλοι έχουν γίνει εν μέρει αποδεκτοί από την κοινωνία - έστω και υπό κάποιους περιορισμούς και προϋποθέσεις - εδώ και δεκαετίες αλλά κανείς δε μιλάει για τους asexuals.

Μέχρι να βρουν τι πραγματικά νοιώθουν και τι είναι νοιώθουν τελείως χαμένοι.

Σύγχυση της σύγχυσης.

Συγκρίσεις μεταξύ κατώτερων μορφών ζωής και ανθρώπων μπορεί να είναι χρήσιμες για να κατανοήσουμε την ασεξουαλικότητα σε ένα βασικό στάδιο. Προσοχή όμως, οι ανθρώπινες σχέσεις και επιθυμίες είναι πιο πολύπλοκες από το εάν ένα κριάρι προσπαθεί να καβαλήσει ένα άλλο κριάρι, μια προβατίνα ή τίποτα από τα δύο. Στους ανθρώπους, τα δεσμά της αγάπης, της σεξουαλικής επιθυμίας και του ρομαντισμού, οι πιέσεις που αυτοί υφίστανται από θρησκευτικές πεποιθήσεις, οικογενειακές και κοινωνικές προσδοκίες, και η ποικιλία εμπειριών από όσους αυτοπροσδιορίζονται ως ασεξουαλικοί καθιστούν αδύνατο έναν ορισμό της ασεξουαλικότητας.

Για να επεκτείνουμε την πολυπλοκότητα, υπάρχουν ασεξουαλικοί άνθρωποι οι οποίοι δεν αισθάνονται ούτε σεξουαλική ούτε συναισθηματική έλξη. Δε βγαίνουν ραντεβού, δεν δένονται συναισθηματικά και φυσικά δεν πιστεύουν ότι χάνουν και τίποτα.

Για όσους βρίσκονται ακόμα στην αφετηρία, πολλοί προσδιορίζουν τους εαυτούς τους ως gay, straight ή bi. Θέλουν, επιδιώκουν και απολαμβάνουν στενές συναισθηματικές σχέσεις με άνδρες, γυναίκες ή και τα δύο, αν και δεν αισθάνονται την ανάγκη να μετατρέψουν το σεξ σαν ένα μέρος αυτών των σχέσεων.

papa-kitty

# 39 στις 19/7/2011
author
Γυναίκα / 38 / Σε διάσταση
Αλλη χώρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 400

Παράθεση:
Τι γινετε στην περιπτωση που καποιος....απλα συχαινεται το σεξ? Θεμα ταμπου ισως ειτε για αντρες ειτε για γυναικες!! Μια απο αυτες τις περιπτωσεις ειμαι και εγω. Πρωτα απο ολα να σας πω δεν ειμαι gay η κατι αλλο,αν ειμουν δεν εγραφα το θεμα,αλλ δεν θα ντρεπομουν να σας το πω κιολας. Οσες φορες το δοκιμασα δεν το πετυχα,δηλαδη να ξεπερασω αυτο το συναισθημα,η ολη διαδικασια μου θυμηζει υποβιβασμο του ανθρωπινου ειδους και το περασμα σε ενα κατωτερο ανθρωπινο επιπεδο. Δεν ξερω τι μπορει να φταιει,οσες φορες εκατσα να το εξετασω το θεμα δεν εβγαζα ακρη. Ολες οι γνωμες σας ισως βοηθησουν.
Σας ευχαριστω.

στην αρχη γελασα λεω πλακα κανει μετα σοβαρεψα και το σκεφτικα απο τη δικη σ οπτικη. λοιποννομιζω οτι τη λυση την εχεις μεσα σου!!! δλδ εσυ ξερεις απο ποτε σου καρφωθηκε αυτο. απο μικρος?απο οταν ειχες την πρωτη σ εμπειρια?μηπως πηγες με βρωμιαρα γυναικα κ νομιζεις οτι ολες ειναι ετσι? μεσα σου θα βρεις τη λυση! οσο για το αν ειναι σιχαμερο...με την ιδια λογικη δεν αυνανιζεσαι θελεις να μας πεις? ουτε κ αυτο δεν κανεις? αν οχι τοτε απλα δεν εχεις ορμες κ δεν ειναι θεμα σιχαμαρας αλλα αλλοι λογοι που δεν μπορει κανεις να απαντησει!

ψαξ΄το ομως μην ταφησεις γιατι θα σου δημιουργησει μισος κ αποθυμενα ψυχολογικα κ θα γινεις νευρικος αν δεν εισαι ηδη. και κακος και η ζωη σου θα παει πισω αντι μπροστα.

HighLow

# 40 στις 18/8/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 367

Παράθεση:
...η ολη διαδικασια μου θυμηζει υποβιβασμο του ανθρωπινου ειδους και το περασμα σε ενα κατωτερο ανθρωπινο επιπεδο...

Εμένα αυτό είναι που μου αρέσει περισσότερο! ! !
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε