Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

κακος συζυγος καλος πατερας

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

gauros77

# 1 στις 4/7/2011
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 86
'Aρεσαν+: 0%

κακος συζυγος καλος πατερας

ηρθε η ωρα να ρωτησω και εγω τους ειδικους του φορουμ ποσο σημαντικο ρολο παιζει σε ενα γαμο να ειναι καποιος καλος πατερας μα κακος συζυγος μπορει να κραταει τον γαμο καποια γυναικα μονο για αυτο ηνα ειναι εστω ενας απο τους λογους

hns1602

# 2 στις 4/7/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671
Μια γυναίκα κρατάει ένα γάμο για πολλούς λόγους.

Σίγουρα όμως, όταν κάτι δεν τραβάει... αυτό έχει συνέπειες στο γάμο. Ένας κακός σύζυγος, ακόμα και αν είναι καλός πατέρας, είναι ανεπαρκής, οπότε αργά ή γρήγορα η γυναίκα θα απογοητευθεί και θα αρχίσει να απομακρύνεται!

Αν κρατήσει το γάμο, θα είναι καθαρά για πρακτικούς ή κοινωνικούς λόγους! Παίζει βέβαια και το ενδεχόμενο, να κάνει κάτι παράλληλο για να καλύψει συναισθηματικές ανάγκες, όλα πιθανά είναι όταν ο σύζυγος δεν είναι αρκετός.
I want a perfect body... I want a perfect soul...

gauros77

# 3 στις 4/7/2011
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
ποσο ειλικρινης ειναι οχι ως προς το συντροφο αλλα για εκεινη και γιατι συνηθως οι περισσοτερες ενεργουν κατα αυτο τον τροπο πρακτικους η κοινωνικους λογους και αποφευγουν την ευθυνη της επιλογης τους???

hns1602

# 4 στις 4/7/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Για ποια αποφυγή ευθύνης επιλογής μιλάς;

Αν η επιλογή είναι να μείνει η γυναίκα σε ένα γάμο που δεν την καλύπτει, σαφώς και αναλαμβάνει την ευθύνη της επιλογής της και συνάμα δέχεται και τις επιπτώσεις μίας τέτοιας απόφασης.

Αν θέλει να εθελοτυφλεί, είναι δικαίωμά της! Όπως και το να νομίζει ότι το να κρατήσει έναν κακό γάμο, θα είναι ό,τι καλύτερο για τα παιδιά, εν συγκρίσει με το διαζύγιο!

Δηλαδή, εσύ τι πιστεύεις ότι πρέπει μία γυναίκα να κάνει;

gauros77

# 5 στις 4/7/2011
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
εγω λεω για τις συναισθηματικες αναγκες που λες οτι μπορει να καλυπτει καπου αλλου φυσικα χωρις να το γνωριζει ο συζυγος γιατι αν το γνωριζει και ο ιδιος τοτε αλλαζει μιλαμε για αποδοχη και τον δυο

helen66

# 6 στις 4/7/2011
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
Μονη της μια γυναικα (οπως και αντιστοιχα ενας αντρας) δε μπορει και να θελει να κρατησει ενα γαμο. Ακομα και μεσα απ τη σιωπη ή την ελλειψη θεσης του ενος μελους, υπαρχει αποδοχη και παραδοχη των «υπο συνθηκη» γαμων.

Δε θα ελεγα οτι ειναι πιο υγιες να υπαρχουν οικογενειες που κρατανε μονο τον γονεϊκο ρολο αλλα δυστυχως ειναι συνηθες. Το ποσο ισορροπημενοι ειναι δυστυχως εγω δε μπορω να το απαντησω γιατι οταν το δοκιμασα απετυχα.
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

Mystik_Male

# 7 στις 4/7/2011
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599
Θέλω να πιστεύω ότι τα παιδιά είναι καρπός ενός μεγάλου έρωτα και μιας μεγάλης αγάπης ανάμεσα σε μια γυναίκα και σ’ έναν άντρα.

Για μένα, δε νοείται άντρας που να αγαπάει τα παιδιά του αλλά να μην αγαπάει και να μην ενδιαφέρεται για τη γυναίκα που χωρίς αυτήν δε θα τα είχε.

Τον άντρα που κάνει οικογένεια μόνο και μόνο για να αποκτήσει παιδιά χωρίς να αισθάνεται τίποτα για τη γυναίκα που διάλεξε για σύντροφο του, προσωπικά τον θεωρώ στυγνό εκμεταλλευτή.

Ξεχνά πολύ βολικά πόσο σημαντική είναι η γυναίκα.

Άλλωστε, κι αυτόν μια γυναίκα τον έφερε στη ζωή…

Δεν είναι εύκολο να παροτρύνεις μια γυναίκα σε μια τέτοια κατάσταση να πάρει μια τόσο μεγάλη απόφαση και να χωρίσει, παρ’ όλο που το επιβάλλει η λογική.

Θέλει χρόνο και τρόπο, και πολλή σκέψη ένα διαζύγιο.

Αν δεν το κάνει ύστερα από απόφαση της, φέρει η ίδια την ευθύνη των πράξεών της.

Κρίμα να συμβαίνουν τέτοια πράγματα στη σημερινή εποχή, αλλά δυστυχώς συγκαταλέγονται στις μαύρες σελίδες της.

Για ό,τι κι αν μας συμβαίνει, η ζωή συνεχίζεται και ποτέ δεν είναι αργά…

Ίσως θα έπρεπε όσες αντιμετωπίζουν σοβαρό και άλυτο πρόβλημα στο γάμο τους, να σκεφτούν λίγο περισσότερο λογικά…

Ας μην ξεχνούν ότι πάντα υπάρχουν άνθρωποι που θα στηρίξουν την απόφασή τους και θα τις βοηθήσουν ο καθένας με τον τρόπο του [π.χ. πρωτίστως το οικογενειακό τους περιβάλλον και δευτερευόντως τα φιλικά τους πρόσωπα].

meJoky

# 8 στις 4/7/2011
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ολλανδία
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 717

Παράθεση:
Για μένα, δε νοείται άντρας που να αγαπάει τα παιδιά του αλλά να μην αγαπάει και να μην ενδιαφέρεται για τη γυναίκα που χωρίς αυτήν δε θα τα είχε.

με άλλον τρόπο αγαπάει ένας άντρας τα παιδιά του

με άλλον τρόπο αγαπάει τη γυναίκα ως μητέρα τους

και με άλλον τρόπο αγαπάει τη γυναίκα ως ερωμένη και σύντροφο
(έτσι νομίζω εγώ και διορθώστε με οι άνδρες αν κάνω λάθος)

gauros77

# 9 στις 4/7/2011
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
συμφωνω και ειλικρινα απορω πως μπορει να αγαπας καποιον και μετα να τον ξεαγαπας τι μαλακιες ειναι αυτα οτι και να κανει το παιδι σου παντα το αγαπας το ιδιο και την γυναικα σου αλλα οχι ως συντροφο

Mystik_Male

# 10 στις 4/7/2011
author
Ανδρας / 52 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Originally posted by meJoky
με άλλον τρόπο αγαπάει ένας άντρας τα παιδιά του

με άλλον τρόπο αγαπάει τη γυναίκα ως μητέρα τους

και με άλλον τρόπο αγαπάει τη γυναίκα ως ερωμένη και σύντροφο
(έτσι νομίζω εγώ και διορθώστε με οι άνδρες αν κάνω λάθος)

Σίγουρα η αγάπη μετουσιώνεται από την ερωμένη στη σύζυγο και από τη σύζυγο στη μητέρα, όπως μετουσιώνεται και η σχέση.
Και σίγουρα είναι διαφορετική η αγάπη και ως προς τα παιδιά.

Αν δεν κάνω λάθος όμως, εδώ αναφερόμαστε σε άντρες που δείχνουν πλήρη αδιαφορία για τις γυναίκες τους και πλήρη αφοσίωση και αγάπη στα παιδιά τους.

Γι’αυτό και τους ονομάζουμε "κακούς συζύγους" και "καλούς πατεράδες".

[Το αν επήλθε αυτή η αδιαφορία προς τις γυναίκες τους με ή χωρίς τη γυναικεία συμβολή, δεν το εξετάζουμε , δεν είναι της παρούσης.]

Karga

# 11 στις 4/7/2011
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 472

Παράθεση:
Originally posted by gauros77
ποσο σημαντικο ρολο παιζει σε ενα γαμο να ειναι καποιος καλος πατερας μα κακος συζυγος μπορει να κραταει τον γαμο καποια γυναικα μονο για αυτο ηνα ειναι εστω ενας απο τους λογους

Έναν κακό σύζυγο και ταυτόχρονα κακό πατέρα μια γυναίκα δεν έχει κανένα ενδοιασμό να τον χωρίσει.
Όχι τόσο για το "κακός σύζυγος" όσο για το "κακός πατέρας".

Στην περίπτωση όμως του "κακού συζύγου" αλλά "καλού πατέρα" πώς θα εξηγήσει στα παιδιά της αυτή την απόφασή της;
Πώς θα στερήσει από τα παιδιά την παρουσία του καλού πατέρα μέσα από το σπίτι;
Πώς θα αντιμετωπίσει τις κατηγόριες τους ότι αυτή διέλυσε την οικογένεια;
Αυτά είναι κάποια από τα ερωτήματα που βασανίζουν αυτές τις γυναίκες.

Ναι, λοιπόν.
Το να είναι ένας άντρας καλός πατέρας είναι ένας πολύ καλός λόγος για μια γυναίκα να μη διαλύσει το γάμο της κι ας μην την ικανοποιεί πλέον την ίδια.
Για το χατήρι των παιδιών της μια μητέρα μπορεί να ανεχτεί τα πάντα.

Βέβαια εξαιρείται η περίπτωση της σωματικής βίας.

somebody961

# 12 στις 5/7/2011
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Originally posted by Karga

Το να είναι ένας άντρας καλός πατέρας είναι ένας πολύ καλός λόγος για μια γυναίκα να μη διαλύσει το γάμο της κι ας μην την ικανοποιεί πλέον την ίδια.
Για το χατήρι των παιδιών της μια μητέρα μπορεί να ανεχτεί τα πάντα.

Και για τον πατέρα, είναι ένας πολύ καλός λόγος να είναι/το παίζει καλός με τα παιδιά, προκειμένου να μη χάσει τη βόλεψη του και διαλύσει το σπίτι του, εκμεταλευόμενος στυγνά την "αδυναμία" της μητέρας στα παιδιά της.

Μικρό το τίμημα προκειμένου να "κάνει τη ζωή του"...

Και σαν 'added bonus' έχει την και την ηθική δικαιολογία/επιχείρημα να τον στηρίζει στην επιλογή του αυτή,
ότι 'τα παιδιά χρειάζονται και τους δύο γονείς'.

Τι τύφλα θεέ μου..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

helen66

# 13 στις 5/7/2011
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
Καλειται ο θεματοθετης να μας ξεδιαλυνει....
άλλα καταλαβα εγω άλλα τ αγορια...

Δε μιλαμε για εναν γαμο «τελειωμενο» συναισθηματικα που ομως συνεχιζει να υπαρχει γιατι η μητερα θελει τον πατερα των παιδιων της παροντα στο «ευτυχισμενο» σπιτικο τους?

εχασα την μπαλα οεοοοοοοοοοοο, ο ευρων αμοιφθεισεται
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

# 14 στις 5/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ο γαμος, εχει να κανει πρωτα με το "καλος συζυγος".
αν δεν εισαι καλος συζυγος θα σε παρατησει αργα η γρηγορα, οσο καλος πατερας κ να εισαι. δεν περναει η ζωη με εναν τυραννο η εναν αδιαφορο αντρα στο κεφαλι σου. θα κανεις υπομονη, αλλα ποσο. κ οσοι πονταρουν στα παιδια για να μην τους παρατησει η γυναικα, ας λαβουν υποψην οτι τα παιδια θα μεγαλωσουν κ θα φυγουν απο το σπιτι καποια στιγμη....κ τοτε θα μεινουν οι 2 τους στο σπιτι. η γυναικα με τον κακο συζυγο. κ τοτε ΣΙΓΟΥΡΑ θα τη φανε την κλωτσια οι ...κακοι συζυγοι αλλα καλοι πατερες.

somebody961

# 15 στις 5/7/2011
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Originally posted by helen66
εχασα την μπαλα οεοοοοοοοοοοο, ο ευρων αμοιφθεισεται

[img]http://www.varbak.com/greecephotos/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CF%80%CE%AC%CE%BB%CE%B1-%CF%80%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%B1%CE%AF%CF%81%CE%BF%CF%85-nb10387.jpg[/img]

Περιμένω την αμοιβή μου τώρα!

Οσο για το ξεδιάλυμα φίλη μας, νομίζω πως ο θεματοθέτης είναι εντελώς ξεκάθαρος,
ουσιαστικά είναι αυτό που έγραψα, το θέμα του είναι σαν
να ζητάει την 'άδεια', σαν να κάνει 'δημοσκόπηση' κατά πόσο του επιτρέπεται να μείνει σε ένα γάμο ΕΑΝ είναι καλός πατέρας..

Η εναλλακτικά,
τη στιγμή που είναι καλός πατέρας, τι ελπίδες έχει να κρατηθεί ο γάμος του,
να ξέρει κατά πόσο θα κατηγορήσει τη σύζυγο που μου μοιάζει να του δείχνει τη πόρτα!

Ξαναδιάβασε προσεκτικά τι και πώς το έγραψε!
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

morgoth

# 16 στις 5/7/2011
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
ο γαμος είναι καταρχάς υπόθεση του ζευγαριού. σαφώς υπάρχουν και παιδιά. ευθύνες, συναισθηματικη΄στηριξη, ανατροφή κτλ.

όμως όταν πάυει να υπάρχει η σχεση του ζευγαριού αυτομάτως επηρέαζεται και η ανατροφή των παιδιών. το μοντελο της υποκρισίας είναι αρκετά τραυματικό για αυτα.

ευτυχισμένοι γονεις = καλοί γονείς.

καλός γονιός εξακολουθεις να εισαι , εαν το επιθυμείς, και εκτός γαμου.
Τα παιδιά δεν πρέπει να μπαινουν στην εξισωση σχεση. Σαφώς όμως είναι μια παραμετρος που οι γονεις οφειλουν να προσέξουν σε ότι έχει να κάνει με το μετά το γαμο.

# 17 στις 5/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Οι χαρακτηρισμοί στην προκειμένη περίπτωση "καλός" , ''κακός'' δεν βοηθούν να διαφωτιστεί το πρόβλημα του ζευγαριού ....

αλλά αφήνουν να εννοηθεί πως ήταν σοβαρό για να φτάσουν στο διαζύγιο .....

Ο σύζυγος που αναρωτιέται εάν αποτρέπει τη σύζυγο να ζητήσει διαζύγιο το γεγονός του ότι είναι καλός πατέρας .... σίγουρα ο ίδιος το γνωρίζει καλύτερα από τον καθένα ......

Παρόλα αυτά συνήθως είναι ένα σημείο συναισθηματικής πίεσης ώστε να πετύχει ο σύζυγος τον σκοπό του ... που δεν είναι άλλος από την διατήρηση της οικογενειακής εστίας .... θεμιτός και ιερός σκοπός κατά τα άλλα .... όταν όμως με ενέργειες του (κακός σύζυγος) την έχει υποσκάψει ... πράττοντας κατ΄αυτόν τον τρόπο απλά επιδιώκει να διατηρήσει τα κεκτημένα του .... χωρίς να τον ενδιαφέρει ουσιαστικά ο άνθρωπος που έχει δίπλα του ..... όπως δεν τον ενδιέφερε και ποτέ ........αλλά ούτε και ο εαυτός του ....

Επομένως αφού ο ίδιος μένει σε μια σχέση που τον δυσαρεστεί με αποτέλεσμα να έχει τη συγκεκριμένη συμπεριφορά (κακοποιώντας πρώτα τον εαυτό του και κατά συνέπεια και τη γυναίκα του ) δημιουργεί γύρω του μια αρρωστημένη κατάσταση .... και ατμόσφαιρα .....

Την ατμόσφαιρα αυτή όσο καλός πατέρας κι αν είναι ....την αντιλαμβάνονται τα παιδιά .... επειδή δεν τα ενδιαφέρει μόνο η σχέση με τον πατέρα τους ή τη μητέρα τους αλλά και η σχέση των γονιών τους ....

Όταν δε η ηλικία και η ωριμότητα των παιδιών το επιτρέπει μπορούν να διαχωρίσουν τους δύο ρόλους και να συγχωρήσουν τους γονείς για την αδυναμία τους να κρατήσουν τη σχέση τους υγιή .... όπως επίσης μπορούν να αποστασιοποιηθούν από πιθανές συναισθηματικές πιέσεις και εκβιασμούς του πατέρα μη θέλοντας να γίνουν μέσο εκμετάλλευσης ή συνεργοί στον ισόβιο εγκλωβισμό της μητέρας τους ή της διαιώνισης της ίδιας κατάστασης ...
αφού χωρίς να εμπλακούν συνεχίζουν να έχουν καλές σχέσεις και με τους δύο τους οποίους αγαπούν ισότιμα ανεξάρτητα από τις ατέλειες στον χαρακτήρα τους .

Εξάλλου στη συνέχεια θα φανερωθεί πόσο ''καλός'' , υπεύθυνος και ώριμος πατέρας είναι κάποιος ... αν και έχω τις αμφιβολίες μου εφόσον χρησιμοποιεί τα παιδιά του ως μέσο πίεσης ...
Συμφωνώ απόλυτα με το σκεπτικό του Mystik_Male.... στα παρακάτω γραφόμενά του :

''Για μένα, δε νοείται άντρας που να αγαπάει τα παιδιά του αλλά να μην αγαπάει και να μην ενδιαφέρεται για τη γυναίκα που χωρίς αυτήν δε θα τα είχε.

Τον άντρα που κάνει οικογένεια μόνο και μόνο για να αποκτήσει παιδιά χωρίς να αισθάνεται τίποτα για τη γυναίκα που διάλεξε για σύντροφο του, προσωπικά τον θεωρώ στυγνό εκμεταλλευτή. ''
Και προσθέτω : στυγνός εκμεταλλευτής κατ΄ουσίαν .... αδύναμος άνθρωπος φαινομενικά .......

hns1602

# 18 στις 5/7/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Καλό θα ήταν ο θεματοθέτης να διαφωτίσει περισσότερο τις πτυχές του προβληματισμού που εκθέτει... γιατί τώρα απλά μαντεύουμε τι του συμβαίνει και τι ακριβώς θέλει να μάθει!

gauros77

# 19 στις 5/7/2011
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
ΗΝς1602 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕς ΕΣΤΩ ΑΝΕΠΑΡΚΗς ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ??? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟς ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙς ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙς ΑΛΛΟΥ ΤΙς ΑΝΑΓΚΕς ΣΟΥ ????ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙς ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΜΩς ??

Diallaktiki

# 20 στις 5/7/2011
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Ραφήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 59

Παράθεση:
Originally posted by gauros77
ΗΝς1602 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕς ΕΣΤΩ ΑΝΕΠΑΡΚΗς ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ??? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟς ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙς ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙς ΑΛΛΟΥ ΤΙς ΑΝΑΓΚΕς ΣΟΥ ????ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙς ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΜΩς ??

ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΜΕΝΟΥΝ Σ’ ΕΝΑ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΓΕΜΙΖΕΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΙ «ΠΡΑΚΤΙΚΟΙ ΛΟΓΟΙ» ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η HNS1602.
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ,ΤΟΥΣ ΛΕΩ «ΛΟΓΟΥΣ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ».
«ΣΦΑΞΕ ΜΕ ΑΓΑ ΜΟΥ (ΣΥΖΥΓΕ ΜΟΥ) Ν’ ΑΓΙΑΣΩ», ΔΗΛΑΔΗ…
ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΒΟΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΩΡΑ ΟΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΟΥΛΕΣ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΙ ΩΣ ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ ΤΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΕΝΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥΣ;
ΕΤΣΙ, ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΟΤΟΥΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΠΟΨΗ («ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΥΠΕΜΕΝΕ»), ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΣΒΕΥΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΥΙΟΘΕΤΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΤΟΥΣ ΕΝΩ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ.
ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΙΛΕΣ, ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΥΘΥΝΟΦΟΒΕΣ, ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΕΜΠΕΛΕΣ…

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε