Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

κακος συζυγος καλος πατερας

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

# 21 στις 5/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by gauros77
ηρθε η ωρα να ρωτησω και εγω τους ειδικους του φορουμ ποσο σημαντικο ρολο παιζει σε ενα γαμο να ειναι καποιος καλος πατερας μα κακος συζυγος μπορει να κραταει τον γαμο καποια γυναικα μονο για αυτο ηνα ειναι εστω ενας απο τους λογους

Αν ειχα κόρη σε ηλικία γάμου φίλε θα της έλεγα ότι μπορεί να παντρευτει κουτσό, κουλό, μουγκό, μαύρο, άσπρο, κίτρινο, ανάπηρο, ναρκομανη, φαλακρο, άνεργο, κακοποιο, άμυαλο, αμορφωτο, άξεστο, μισογύνη, ψυχοπαθη, τρελό, ......., αλλά σε καμία περίπτωση ...γαύρο! Δεν θα το άντεχα.

helen66

# 22 στις 6/7/2011
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
'Aρεσαν+: 0%
Καλε μου Σαμ

επειδη εγω ειχα διαβασει πολυ καλα τι εγραψε και ειχα καταλαβει απο ποια μερια μιλουσε θα σε απογοητευσω κι αμοιβη δε παιρνεις, εκλεψες ξενη μπαλλα κακο παιζακι....

τωρα επι του θεματος, μαλλον ο θεματοθετης τα λεει ενα ενα με το στανιο....
βρε καλο μου παλικαρι, εσυ τι θεση εχεις επι του θεματος? ξερεις? τι θες να κανεις? θα συγχωρεσεις καιθα ξαναπροσπαθησετε ή ειναι τελειωμενη ιστορια για σενα?
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

hns1602

# 23 στις 6/7/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671

Παράθεση:
ΗΝς1602 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕς ΕΣΤΩ ΑΝΕΠΑΡΚΗς ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ??? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟς ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙς ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙς ΑΛΛΟΥ ΤΙς ΑΝΑΓΚΕς ΣΟΥ ????ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙς ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΜΩς ??

Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι δυνατοί για να αναλάβουν τις ευθύνες των πράξεών τους! Αρκετοί, κάνουν επιλογές ζωής (γάμο) και στην πορεία όταν τους βγαίνει μάπα το καρπούζι, αντί να πάρουν το καπελάκι τους και να φύγουν, βρίσκουν παρηγοριά σε άλλη αγκαλιά (κατά προτίμηση με παρόμοια προβλήματα) και έτσι έχουν και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.

Είναι πιο εύκολο το να κρατήσεις ένα γάμο για να είσαι καλύτερα οικονομικά και σωστή κοινωνικά, παρά να τα τινάξεις όλα στον αέρα.

Σαφώς και είναι υποκριτικό, δειλό, αλλά να ξέρεις ότι όταν μια γυναίκα απατά, κατά κανόνα το κάνει όταν δεν καλύπτεται συναισθηματικά... όταν βρει και καλύτερο σεξ, εκεί είναι που έχει πέσει ανεπανόρθωτα στα μάτια της ο σύζυγός της και αναρωτιέται τι έχανε τόσο καιρό που ήταν μαζί του...

Για άλλες γυναίκες αυτή είναι μία μεταβατική περίοδος που οδηγεί στο διαζύγιο, για άλλες είναι μόνο μία περιπέτεια που φυσικά θα επαναλαμβάνεται κάθε φορά που θα προκύπτει ένας νέος έρωτας-επιβήτορας!

Όταν φτάσει μία γυναίκα σε αυτό το σημείο, ο τελευταίος άνθρωπος που σκέφτεται είναι ο σύζυγός της, καθώς τον θεωρεί -αν όχι εξίσου, τουλάχιστον σε σημαντικό βαθμό- υπεύθυνο για τη μεταξύ τους απομάκρυνση και λειτουργεί (η γυναίκα) με μία αίσθηση ρεβανσισμού! Δηλαδή, αφού είσαι έτσι εσύ και δε με καλύπτεις... θα σου δείξω και εγώ... με αυτό τον τρόπο και οι ενοχές πάνε περίπατο (βολικό, το ξέρω, αλλά έτσι γίνεται συνήθως).

Τώρα, κατάλαβες αγαπητέ γαύρε, τι ακριβώς συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις;
I want a perfect body... I want a perfect soul...

redpassion69

# 24 στις 6/7/2011
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.016

Παράθεση:
Originally posted by XAIVANI

Παράθεση:
ηρθε η ωρα να ρωτησω και εγω τους ειδικους του φορουμ ποσο σημαντικο ρολο παιζει σε ενα γαμο να ειναι καποιος καλος πατερας μα κακος συζυγος μπορει να κραταει τον γαμο καποια γυναικα μονο για αυτο ηνα ειναι εστω ενας απο τους λογους

Αν ειχα κόρη σε ηλικία γάμου φίλε θα της έλεγα ότι μπορεί να παντρευτει κουτσό, κουλό, μουγκό, μαύρο, άσπρο, κίτρινο, ανάπηρο, ναρκομανη, φαλακρο, άνεργο, κακοποιο, άμυαλο, αμορφωτο, άξεστο, μισογύνη, ψυχοπαθη, τρελό, ......., αλλά σε καμία περίπτωση ...γαύρο! Δεν θα το άντεχα.

Καλέ γιατί .....Μια χαρά ψαράκι είναι ο γαύρος .....

Είναι η «αφύη» των αρχαίων Ελλήνων.
Στα αρχαία ελληνικά το επίθετο ο/η γαύρος, το γαύρον σημαίνει ο επαιρόμενος, ο ανδρείος, ο αγέρωχος.

Αν μαγειρευτεί σωστά .....μιάμ μιάμ είναι υπέροχος μεζές για τσιπουράκι και ουζάκι
Η λαϊκή παράδοση λέει
ότι ήταν ένα ψαράκι γαύρος που το είχαν βάλει στο τηγάνι και ψηνόταν,
ο Θεός το είδε και το λυπήθηκε και το έκανε τετράποδο
αλλά του άφησε και μια κατάρα ,
να ψήνεται κάθε Κυριακή στο τηγάνι που έφτιαξε !! .

Ο Γαύρος λοιπόν εγκαταστάθηκε στην παράγκα
η οποία όμως δεν ήταν εγκαταλελειμμένη
αλλά έμενε σε αυτή
ο πρώτος βάζελος που είχε φτάσει λίγο καιρό ενωρίτερα .
Γυρίζοντας ο βάζελος βρήκε τον γαύρο μέσα στη παράγκα
και μην μπορώντας να τον διώξει χώρισαν το ένα δωμάτιο
που είχε στη μέση και έμειναν και οι δύο εκεί.
Από τότε οι δύο συγκάτοικοι ξεκίνησαν κόντρα , Ντέρμπι ονομάστηκε,
για την επικράτηση στην παράγκα.

Οι γαύροι με τα χρόνια αυξήθηκαν
και μετανάστευσαν σε άλλες περιοχές των Ελ
αλλά την παράγκα δεν την άφησαν.
Έχουν αντιπαλότητα και με μια άλλη φυλή για τον έλεγχο της γνωστής παράγκας,
τα χανούμια τα οποία ήρθαν πολύ αργότερα από τα βάθη της Ασίας
κι όταν λείπουν οι δύο ένοικοι της παράγκας εισβάλουν σε αυτή.

Σήμερα οι γαύροι σε ανάμνηση
της εγκατάστασης του πρώτου γαύρου
μαζεύονται συχνά στο τηγάνι όλοι μαζί και φωνάζουν.
Η τελετή αυτή γίνεται συχνά και έφτιαξαν κι ομάδα για αυτόν τον σκοπό τον Ολυμπιακό που παίζει στο τηγάνι.
[img]http://mourlia.pblogs.gr/files/232921-gavros%20small%2004.JPG[/img]

Τσίμπα ένα γαυράκι ....

[img]http://mourlia.pblogs.gr/files/232924-125140-94199444mx6.jpg[/img]
στην υγειά σου!!!
Με εκτίμηση
redpassion69

gauros77

# 25 στις 6/7/2011
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 86
ΑΑΑ ΜΠΡΑΒΟ ΠΕΣΤΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ

gauros77

# 26 στις 6/7/2011
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
ΕΛΕΝΑΚΙ ΕΓΩ ΠΑΠΠΑς ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΚΕΡΑΤΑς ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥς ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΑΣΟΥΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΕΤΑΙ

cerise

# 27 στις 7/7/2011
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Αυτή τη περίπτωση που αναφέρεις την εισπράττουν δυστυχώς τα παιδιά. Γιατί μια γυναίκα-μητέρα που έχει ένα κακό σύζυγο και συμβιβαστεί , το κλίμα που θα δημιουργηθεί δεν θα είναι αρμονικό. Ο συμβιβασμός αυτός που εισπράττουν τα παιδιά βλέποντας δυστυχείς τους γονείς τους είναι χειρότερο από το χωρισμό των γονιών που είναι πιο αξιοπρεπής λύση σ αυτή τη περίπτωση και γι αυτούς αλλά και για τα παιδιά.

Τα παιδιά το συμβιβασμό αυτόν και τη καταπίεση, μια και η κακή σχέση βγαζει προς τα έξω καταπιεσμένους ανθρώπους, δυστυχείς και ξυνούς με λίγα λόγια , μια και δεν είναι ηθοποιοί για να υποκρίνονται τους ευτυχισμένους. Κι έτσι τα παιδιά μεγαλώνοντας σ ένα τέτοιο κλίμα το μετατρέπουν σε ενοχές που ρίχνουν στον εαυτό τους. Οτι και καλά αυτά φταίνε που οι γονείς αν και δυστυχείς συμβιβάζονται γι αυτά. Κάποια στιγμή μεγάλα πια φτάνουν να τους σιχαθούν γι αυτή τη φαρσοκομωδία και να τους μισήσουν ακόμα για τα τραύματα που τους δημιούργησαν.

Κανένα παιδί στο κόσμο αν το ρωτήσεις αν προτιμάει αυτό που λες δεν θα σου απαντήσει ναι. Γιατί κανένα παιδί δεν μπορεί να σηκώσει το βάρος της δυστυχίας κανενός γονιού με άλλοθι τον ισχυρισμό του συμβιβασμού για το παιδί. Τα παιδιά αυτά κουβαλάνε το λάθος αυτό του συμβιβασμού για όλη τους τη ζωή.

Είχαμε εδώ μέσα μερικούς νέους που περιέγραψαν τέτοιες καταστάσεις των γονιών τους και πόσο αρνητικά το αντιμετωπίζουν το θέατρο αυτό του παραλόγου. Χειρότερα κι από ένα χωρισμό.

morgoth

# 28 στις 7/7/2011
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
ετσι ακριβώς.
τα παιδιά σιγουρα ειναι ενας λογος που αξιζει να προσπαθήσεις να φτιάξεις τη σχεση σου. όμως όταν δεν φτιάχνεται και ειστε δυστυχισμένοι πρέπει να βάλετε τον εαυτό σας στη ζυγαριά. και είναι πολύ βαρύς..

# 29 στις 7/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Νομίζω πως οι περισσότεροι ξεφύγαμε από το θέμα !!!!!

Συμπληρωματικά λοιπόν με την hns .....που ήταν εντός θέματος ....

Μία γυναίκα που αντιμετωπίζει υπαρκτά προβλήματα που πηγάζουν από τη συμπεριφορά του συζύγου της ...... χωρίζει .....αργά ή γρήγορα ....
Η ύπαρξη παιδιών ή η αντισταθμιστική βαρύτητα της σωστής πατρικής συμπεριφοράς δεν βαρύνει στην τελική απόφασή της .... παρόλο που είναι απαραίτητο και χρειάζεται χρόνος για να σταθμίσει τα πάντα ......

Εάν ο μόνος λόγος που την κρατάει σε ένα δυστυχισμένο γάμο (με ευθύνη πάντα του συζύγου ) είναι τα παιδιά ..... νομίζω πως πρόκειται για δικαιολογία ......

Εάν ένας συνδυασμός ...και ....από άλλους παράγοντες όπως ο κοινωνικός , ο ψυχολογικός αλλά κυρίως ο οικονομικός μπορoύν να εγκλωβίσουν έναν άνθρωπο σε μια βαλτωμένη κατάσταση ....

που και πάλι με το δικό μου σκεπτικό δεν κερδίζει τίποτα επιλέγοντας τη συγκεκριμένη διαφυγή .... η οποία περιέχει πολλές δόσεις υποκρισίας .... προς όλες τις κατευθύνσεις .....

Τελικό συμπέρασμα : Εάν δεν γίνει ανάληψη ευθυνών σημαίνει πως είναι επιθυμητός και επιδιωκόμενος τρόπος ζωής .......

gauros77

# 30 στις 8/7/2011
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
hanemos???να σε ρωτησω κατι και ο συζυγος δεν θιγεται απο αυτη την συμπεριφορα???και δεν θα επρεπε να βοηθησει με διαφορους τροπους την συντροφο του να ξεφυγει απο αυτη την κατασταση και να δει τι ειναι αυτο που την κραταει πραγματικα στο γαμο ....και λες ευθυνη του συζυγου οσο και αν φταιει μπορει ποτε να φταιει μονο ο ενας??και δεν μιλαμε για μεμονομενες περιπτωσεις ανισορροπων και κατι αλλο που βια βασα οτι παυεις να αγαπας τον την συζυγο ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να γινει κατι τετοιο και οχι μονο αυτο αλλα το βλεπω και σε χωρισμενα ζευγαρια χανεται η αγαπη μηπως βιαζεται την σημασια της λεξης ΑΓΑΠΗ μαλλον δεν αγαπηθηκαν ποτε

# 31 στις 8/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
hanemos???να σε ρωτησω κατι και ο συζυγος δεν θιγεται απο αυτη την συμπεριφορα???και δεν θα επρεπε να βοηθησει με διαφορους τροπους την συντροφο του να ξεφυγει απο αυτη την κατασταση και να δει τι ειναι αυτο που την κραταει πραγματικα στο γαμο ....και λες ευθυνη του συζυγου οσο και αν φταιει μπορει ποτε να φταιει μονο ο ενας??και δεν μιλαμε για μεμονομενες περιπτωσεις ανισορροπων και κατι αλλο που βια βασα οτι παυεις να αγαπας τον την συζυγο ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει να γινει κατι τετοιο και οχι μονο αυτο αλλα το βλεπω και σε χωρισμενα ζευγαρια χανεται η αγαπη μηπως βιαζεται την σημασια της λεξης ΑΓΑΠΗ μαλλον δεν αγαπηθηκαν ποτε

Aς πάρουμε λοιπόν σαν δεδομένο πως δεν είναι ακραία περίπτωση ανισόρροπων .

Ρωτάς αν θίγεται ο σύζυγος από αυτή τη συμπεριφορά ... ερώτηση που φανερώνει ότι ο σύζυγος γνωρίζει .......

Γνωρίζω πως οι περισσότεροι άνθρωποι και κυρίως άντρες που δεν αντέχουν την απιστία..... παίρνουν το καπελάκι τους και φεύγουν ..... έχοντας στη βαλιτσούλα της ψυχής τους πολλά πληγωμένα συναισθήματα .

Ορισμένοι όμως άνθρωποι είναι παρορμητικοί , εμπιστεύονται τη δική τους κρίση και πράττουν αυθόρμητα και άμεσα τα παραπάνω .....

Άλλοι είτε γιατί δεν γνωρίζουν τα όρια των αντοχών τους, είτε γιατί αντέχουν την απιστία, είτε γιατί έχουν μεγαλώσει με την ιδέα της οικογένειας σαν ύψιστο αγαθό .... πιέζουν τον εαυτό τους να μείνουν προσπαθώντας ταυτόχρονα να επαναφέρουν το/τη σύζυγο ....

Εάν δεν τα καταφέρουν (εάν και εφόσον ενδιαφερθούν ) ... είτε λόγω δειλίας , είτε λόγω χαρακτήρα επιλέγουν την ανοχή ........ βρίσκοντας άλλες βολικές διεξόδους ...... δηλαδή γάμος = συγκατοίκηση .....

Yπάρχουν και περιπτώσεις ανθρώπων που έχουν συνηθίσει την απιστία λόγω οικογενειακών βιωμάτων .....και δεν τη θεωρούν εμπόδιο στην ύπαρξη της οικογένειας .......εκείνοι περιμένουν απλά να του/της περάσει.... χωρίς να σκέφτονται εάν επαναληφθεί .......

Αναρωτιέσαι και απορείς για την απουσία του παραπάνω ενδιαφέροντος από το σύζυγο ...... που συμφωνώ μαζί σου πως θα ήταν μία φυσιολογική και αναμενόμενη συμπεριφορά ....... όμως μπορεί και ίδιος να διατηρεί εξωσυζυγική σχέση ..... και να μην τον ενδιαφέρει όπως και εκείνην η ύπαρξη ουσιαστικής υγιούς σχέσης μέσα στο γάμο ........

Έχω παρατηρήσει όμως και περιπτώσεις ανθρώπων με χαμηλό πνευματικό και συναισθηματικό επίπεδο που τίποτα από τα παραπάνω όπως λες δε συμβαίνουν .....
Στα υπόλοιπα ερωτήματά σου τώρα και σχετικά με την απόδοση όλων των ευθυνών στο σύζυγο τοποθετήθηκα με το συγκεκριμένο τρόπο επειδή έγραψες για κακό σύζυγο ……
Προσωπικά όμως την ευθύνη την καταλογίζω σε εκείνον που δεν φροντίζει να μάθει το/τη σύντροφό του ….. που ενώ γνωρίζει τις επιθυμίες του/της συντρόφου του/της τις παρακάμπτει , και πολύ χειρότερα αγνοεί τις κοινές τους συμφωνίες και συνεχίζει να πράττει εις βάρος του/της ……. και όχι στη δημιουργία προβλημάτων που οι όλοι μας αναπόφευκτα δεν μπορούμε να αποφύγουμε …….
Το να σταματήσεις να αγαπάς το/τη σύντροφό σου ζώντας κάτω από ιδιόμορφες τυραννικές συνθήκες είναι απόλυτα φυσιολογικό (είναι μέρος της άμυνας του κάθε ανθρώπου ….. που δεν έχει επιλέξει το ρόλο του θύματος ‘’ το οποίο μελλοντικά μπορεί να ‘’αγιάσει’’ στα μάτια των συνανθρώπων αλλά το ίδιο υποφέρει παθητικά )
Ούτε σημαίνει πως δεν τον/την αγάπησε ς ποτέ …… ή πως δεν θα τον/την αγαπήσεις στο μέλλον εάν σε αφήσει να αποστασιοποιηθείς από τη δική του επιλογή τρόπου ζωής ……
Νομίζω μάλιστα ότι συμβαίνει το εντελώς αντίθετο …… όσο περισσότερο αγαπήσεις έναν άνθρωπο ….. και σε απογοητεύσει .-πληγώσει ….. τόσο περισσότερο τον μισείς ……. και χρειάζεται πολύς καιρός για να τον συγχωρήσεις …. να τον ξαναγαπήσεις έστω και αποστασιοποιημένα …….

Στην περίπτωση που αναφέρεις επειδή υπάρχει αδιαφορία …. νομίζω πως δεν υπήρξε …υπάρχει …. ούτε θα υπάρξει αγάπη ποτέ ……

Να ξέρεις και κάτι άλλο υπάρχουν οικογένειες που η λέξη αγάπη (επειδή ορίζεται και βιώνεται διαφορετικά από τον καθένα ή υπάρχουν σημαντικότερες προτεραιότητες που τρέχουν ) είναι ψιλά γράμματα και αγαθό προς κατανάλωση για τα μάτια τρίτων .......

Ελπίζω να μη μετάνιωσες που με ρώτησες !!!!!!!! Γράφω πολλά !!!!!!

gauros77

# 32 στις 8/7/2011
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
πολλα εγραψες και τα διαβασα επι τροχαδην παλι μιλας για απιστια πιος μιλησε για απιστια??? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟς Η ΑΠΙΣΤΙΑ εγω γνωριζω πολλες γυναικες που χωρισαν και δεν ειχαν απιστιση που κολαει η απιστια???εγραψα πριν και κατι και το εσβησα επειδη δεν ηθελα να προσβαλω καποιους αλλα μεσα απο αυτα που θα σου πω μπορει και να καταλαβεις σε σχεση μα αυτο που θα αναφερω ΑΓΑΠΗ ειναι η σταυρικη θυσια που δια του αιματος του ξεπλενονται η αμαρτιες και λεει την ωρα που τον σταυρωνουν συγχωρατους αυτους και οταν αγαπας μπορει να τον απομακρυνεις γιατι σε βλαπτει αλλα δεν μετατρεπεται σε μισος αλλα δυστυχως ο εγωισμος του καθενος δεν επιτρεπει να αγαπησση αλιθινα οταν θα νικησεις το εγω σου θα μαθεις να αγαπας γι αυτο και πολλοι που απαντουν στο φορουμ μιλουν βαση τον προσωπικων βιοματων και θα ειναι καλυτερα τουλαχιστον να αποφευγουν να γραφουν γιατι ειναι κακοι συμβουλοι και μιλαει το εγω τους κοιτα απαντησησ και μετα το προφιλ και να μην βιαστει κανεις για το δικο μου το προφιλ γιατι ηταν για λογους συντομιας και με οποιον ποτε εχω μιλησει απαντω ειλικρινα δεν εχω σχεση με την τεχνολογια ειμαι μελος 4 χρονια κατα διαστηματα με το ιδιο νικ και αποφευγω ενω διαβαζω να απαντω σε διαφορα ποστ τωρα πως ειναι δυνατον ανυπαντροι μα συμβουλευουν παντρεμενους ? καποιοι που εχουν χωρισει νομιζουν οτι συμβαινει ακριβως το ιδιο και στον αλλο ΚΑΚΟς ΣΥΖΥΓΟς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟς ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥς ΛΟΓΟΥς ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΙΑ . ΓΙΑΤΙ??????

# 33 στις 9/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
ΗΝς1602 ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕς ΕΣΤΩ ΑΝΕΠΑΡΚΗς ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙ ??? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟς ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΓΕΜΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙς ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙς ΑΛΛΟΥ ΤΙς ΑΝΑΓΚΕς ΣΟΥ ????ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙς ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΜΩς ??

Πολλοί μίλησαν για απιστία και ανάμεσα σε αυτούς κι εγώ .....

πρώτον γιατί είναι ασαφής ο χαρακτηρισμός ''κακός σύζυγος'' και παραπέμπει σε πολλά .... ένα εκ των οποίων είναι και η απιστία ....

και δεύτερον γιατί στην παραπάνω παράθεση αναφέρεις πως καλύπτει τις ανάγκες της αλλού ....κοροϊδεύει τον εαυτό της .... και τον άλλο ........

Σίγουρα υπάρχουν γυναίκες που χώρισαν χωρίς να υπάρξει θέμα απιστίας και χαίρομαι που δεν υπάρχει τέτοιο θέμα για σένα ή στο συγγενικό ή φιλικό περιβάλλον σου .......

Τώρα για τη σταυρική αγάπη ..... δεν γνωρίζω πολλούς να θέλουν να σηκώνουν σταυρό και να συγχωρούν σε όλη τη ζωή τους ......
και όσους γνωρίζω και το πράττουν έχουν άλλα συμφέροντα ή είναι εγκλωβισμένοι από τα κοινωνικά ''πρέπει'' ή είναι γεννημένοι - πλασμένοι θύματα .

Το μίσος προκύπτει από την μη απομάκρυνση ..... από την επιμονή να κρατηθεί ένα άτομο με το ζόρι στην ίδια κατάσταση και υπό τις ίδιες συνθήκες για όλη του τη ζωή .

Είναι το αντιστρόφως ανάλογο αλλά μεγενθυμένο σε υπερθετικό βαθμό .... σε αυτό που εσύ απορείς ....
γιατί η συγκεκριμένη γυναίκα κοροϊδεύει το σύζυγό της (ρωτάς ) .... και υποθέτεις πως θα έπρεπε να νιώθει θιγμένος .....

Τώρα για τον εγωισμό ..... εσύ είσαι αυτός που είπε
'' δεν θα περιμένω να την πιάσω να γυμνάζεται '' ...

γιατί λοιπόν εσύ που πιστεύεις την σταυρική αγάπη .....δεν βάζεις σε υποδυέστερη θέση τον εγωισμό σου..... ακόμα και υποθετικά (αν τοποθετούσες τον εαυτό σου στη θέση του συζύγου .)....
αλλά ξεκαθαρίζεις (με έπαρση) τα όρια ανοχής και αντοχής σου
ενώ σύμφωνα με το σκεπτικό σου θα έπρεπε να τα δέχεσαι και να τα συγχωρείς όλα ;

Όσον αφορά τις απαντήσεις ..... έχεις δίκιο .......
αλλά εδώ πρόκειται για forum ......
που ο καθένας ανεξαρτήτου προθέσεως θα σου πει την άποψη του πάνω σε αυτό που εσύ ζήτησες να μάθεις .....

Από τη δική σου ευρύτητα σκέψεως θα εξαρτηθεί ποιες απόψεις θα λάβεις σοβαρά υπόψην σου και ποιες θα προσπεράσεις .....
Χρειάζεται επομένως να φιλτράρεις όσα διαβάζεις .......

Στο δικό σου θέμα δεν σε πρόσβαλε κανείς .... εσύ γιατί να προσβάλεις ;;;

Αλλά εάν βρίσκεσαι κάτω από πιεστικές συνθήκες και χρειάζεσαι επίμονα απαντήσεις τις οποίες προς το παρόν δεν έχεις λάβει ....και εκνευρίζεσαι για αυτόν ακριβώς το λόγο ......είναι καλύτερα να συμβουλευτείς καλούς σου φίλους .......

Όπως καλό θα ήταν..... αφού φαίνεται πως είναι μέσα στα πλαίσια του πνευματικού σου πεδίου .......να προσδιορίζεις σαφέστερα τις ερωτήσεις που κάνεις ........

Παράθεση:
Από το μέλος gauros77 - 08/07/11 08:29
... πολλα εγραψες και τα διαβασα επι τροχαδην παλι μιλας για απιστια πιος μιλησε για απιστια??? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΟς Η ΑΠΙΣΤΙΑ εγω γνωριζω πολλες γυναικες που χωρισαν και δεν ειχαν απιστιση που κολαει η απιστια???εγραψα πριν και κατι και το εσβησα επειδη δεν ηθελα να προσβαλω καποιους αλλα μεσα απο αυτα που θα σου πω μπορει και να καταλαβεις σε σχεση μα αυτο που θα αναφερω ΑΓΑΠΗ ειναι η σταυρικη θυσια που δια του αιματος του ξεπλενονται η αμαρτιες και λεει την ωρα που τον σταυρωνουν συγχωρατους αυτους και οταν αγαπας μπορει να τον απομακρυνεις γιατι σε βλαπτει αλλα δεν μετατρεπεται σε μισος αλλα δυστυχως ο εγωισμος του καθενος δεν επιτρεπει να αγαπησση αλιθινα οταν θα νικησεις το εγω σου θα μαθεις να αγαπας γι αυτο και πολλοι που απαντουν στο φορουμ μιλουν βαση τον προσωπικων βιοματων και θα ειναι καλυτερα τουλαχιστον να αποφευγουν να γραφουν γιατι ειναι κακοι συμβουλοι και μιλαει το εγω τους κοιτα απαντησησ και μετα το προφιλ και να μην βιαστει κανεις για το δικο μου το προφιλ γιατι ηταν για λογους συντομιας και με οποιον ποτε εχω μιλησει απαντω ειλικρινα δεν εχω σχεση με την τεχνολογια ειμαι μελος 4 χρονια κατα διαστηματα με το ιδιο νικ και αποφευγω ενω διαβαζω να απαντω σε διαφορα ποστ τωρα πως ειναι δυνατον ανυπαντροι μα συμβουλευουν παντρεμενους ? καποιοι που εχουν χωρισει νομιζουν οτι συμβαινει ακριβως το ιδιο και στον αλλο ΚΑΚΟς ΣΥΖΥΓΟς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟς ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥς ΛΟΓΟΥς ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΗΝ ΑΠΙΣΤΙΑ . ΓΙΑΤΙ?????? ...

Παράθεση:

hns1602

# 34 στις 9/7/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671
Όποιος αγάπησε πραγματικά, δεν υπάρχει περίπτωση να μισήσει...

Θα πληγωθεί, θα βρίσει, θα φωνάξει, αλλά δε θα μισήσει... θα προσπεράσει, θα συγχωρήσει και δε θα ξεχάσει!

Είναι αλήθεια ότι την καραμέλα της αγάπης τη χρησιμοποιούν άπαντες, αλλά ελάχιστοι έχουν πραγματικά νιώσει τη γλύκα της και αυτοί είναι πολύ τυχεροί!

Όσο για την απιστία, καλέ μου γαύρε, αν σκεφτείς πού έχουμε φθάσει και τι συμβαίνει σε πάρα πολλά ζευγάρια, θα καταλάβεις γιατί λαμβάνεις απαντήσεις που αφορούν την απιστία... είναι μάστιγα και ο κύριος λόγος αν όχι χωρισμού, τουλάχιστον αρκετών συγκρούσεων στα ζευγάρια!
I want a perfect body... I want a perfect soul...

# 35 στις 9/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Με αφορμή τη συζήτηση αυτή ....

έψαξα στο λεξικό τον ορισμό της λέξης μίσος .....

''Μίσος λοιπόν είναι η έντονη αντιπάθεια, η απέχθεια για κάποιον και η σφοδρή επιθυμία να του κάνεις κακό.

Είναι πάθος της ανθρώπινης ψυχής, το οποίο διαρκεί πολύ και δεν ικανοποιείται ποτέ, αντίθετα τρέφει την κακία και την έχθρα για να βλάψει. Έχουν τάση προς το μίσος άτομα αλκοολικά, τύποι με ψυχοπαθολογική κατάσταση.

Ο άνθρωπος που κατέχεται από μίσος χάνει την αυτοκυριαρχία του, γίνεται ηθικά ανελεύθερος, κάνει αδικίες, πράξεις βίαιες, που βλάπτουν τον ίδιο και το σύνολο.

Γεννά πολλά κακά, όπως την βία, το έγκλημα, τις αντεκδικήσεις, και οδηγεί σε πράξεις αντικοινωνικές. Είναι πάθος, που γέρνει τη διχόνοια, τη δυστυχία και οδηγεί σε καταστροφή. ''

Συγνώμη έκανα λάθος .........
Έως τώρα λέγοντας μίσος εννοούσα μόνο ... αντιπάθεια .... απέχθεια .....

Ευτυχώς για μένα που διευκρινίστηκε ... διαφορετικά θα χρησιμοποιούσα αυτή τη λέξη χωρίς να γνωρίζω την πλήρη σημασία της ....

gauros77

# 36 στις 9/7/2011
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
ΕΛΕΝΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΥΜΦΩΝΩ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗς HNS1600 TΩΡΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕς ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΤΗΝ HNS ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΠΡΟς ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΑΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΤΙΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΕΡΩΤΙΚΕς ΚΑΙ ΟΠΟΙΕς ΑΛΛΕς ΑΝΑΓΚΕς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΝΘΡΩΠΟς Ο ΟΠΟΙΟς ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΠΡΟς ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗς ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΗς ΠΡΟΦΑΝΩς ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙς ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ . ΕΔΩ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΑΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΕΡΑ Ο (ΚΑΚΟς ΣΥΖΥΓΟς )ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥς ΛΟΓΟΥς ΚΑΚΟς ΣΥΖΥΓΟς ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΗ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΕς ΤΙς ΑΝΑΣΤΟΛΕς ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΦΗΚΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΗΛΑΔΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ, ΛΟΓΟ ΠΑΙΔΙΩΝ ,ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗς ?? ΚΑΙ ΑΥΤΟς Ο ΑΝΘΡΩΠΟς Ο ΚΑΚΟς ΣΥΖΥΓΟς ΟΤΑΝ ΠΡΑΤΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΘΙΓΕΤΑΙ ? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΝΙΚΗ? ΑΥΤΟ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΡΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΦΗΚΕς ΟΠΟΤΕ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΓΩΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΧΩΡΗΣΗ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΟΤΑΝ ΠΛΗΓΟΝΕΤΑΙ Ο ΕΓΩΙΣΜΟς ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΤΑΞΗς ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΩς ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟ Η ΜΕΓΑΛΟΨΥΧΙΑ ΚΑΙ ΗΨΥΧΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟς ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΜΟΛΥΝΤΗ ΜΗΝ ΣΚΛΗΡΗΝΕΙς ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΜΗΝ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΖΕΙς ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΛΗΓΟΝΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΓΑΠΑς ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟς ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΝΦΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ?? Η ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΙΣΕΙ ?? Η ΑΝΤΡΕς?? ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΨΗ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΠΟΣΤ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΙΟς ΕΙΣΑΙ ??? ΔΙΑΒΑΣΕΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟΦΥΓΕ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑ ΣΕΙς ΠΗΡΕς ΠΤΥΧΙΟ ΠΟΛ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΕΙς ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩς ΣΚΕΦΤΕΤΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΛΕΟς ΑΙΩΝΕς ΤΩΡΑ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΕΝΑς ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΣΟ ΓΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΥς ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΥΤΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΒΙΩΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΟΠΟΙΟς ΘΙΧΤΙΚΕ ΞΥΔΙ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΤΗς ΣΚΕΨΗς ΜΟΥ

# 37 στις 10/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να ξέρεις πως κανένας δεν μπορεί να αποστασιοποιηθεί από τα προσωπικά του βιώματα ή το συνολικότερο τρόπο σκέψης του επομένως οι απαντήσεις που παίρνεις πιθανότατα να μην ταιριάζουν καθόλου στην περίπτωση που περιγράφεις .....

Ακόμα και οι ψυχολόγοι πριν περάσει αρκετός καιρός δεν μπορούν να απαντήσουν με σιγουριά στα προβλήματα που αφορούν ένα άτομο ... πόσο μάλλον όταν πρόκειται για διαπροσωπικές σχέσεις .... γι΄αυτό σου έγραψα πως μπορούν να σε βοηθήσουν προσωπικοί σου φίλοι που γνωρίζουν καλά το ζευγάρι ........

Παρόλα αυτά θα διακινδυνεύσω να σου απαντήσω .... και μάλιστα χωρίς τη βοήθεια ξυδιού !!!!!
Γράφεις ''και δεν θα επρεπε να βοηθησει με διαφορους τροπους την συντροφο του να ξεφυγει απο αυτη την κατασταση και να δει τι ειναι αυτο που την κραταει πραγματικα στο γαμο ''
και .....

Παράθεση:
ΕΛΕΝΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΣΥΜΦΩΝΩ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗς HNS1600 TΩΡΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕς ΕΓΩ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΤΗΝ HNS ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΠΡΟς ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΑΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΤΙΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΕΣ ΕΡΩΤΙΚΕς ΚΑΙ ΟΠΟΙΕς ΑΛΛΕς ΑΝΑΓΚΕς ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟς ΑΝΘΡΩΠΟς Ο ΟΠΟΙΟς ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΠΡΟς ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΗς ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΗς ΠΡΟΦΑΝΩς ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙς ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ . ΕΔΩ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΧΩΡΑΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΕΡΑ Ο (ΚΑΚΟς ΣΥΖΥΓΟς )ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥς ΛΟΓΟΥς ΚΑΚΟς ΣΥΖΥΓΟς ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΗ ΠΡΩΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΕς ΤΙς ΑΝΑΣΤΟΛΕς ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΦΗΚΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΗΛΑΔΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ, ΛΟΓΟ ΠΑΙΔΙΩΝ ,ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗς ?? ΚΑΙ ΑΥΤΟς Ο ΑΝΘΡΩΠΟς Ο ΚΑΚΟς ΣΥΖΥΓΟς ΟΤΑΝ ΠΡΑΤΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΘΙΓΕΤΑΙ ? ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΝΙΚΗ? ΑΥΤΟ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΡΣΗ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΦΗΚΕς ΟΠΟΤΕ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΓΩΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΧΩΡΗΣΗ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΟΤΑΝ ΠΛΗΓΟΝΕΤΑΙ Ο ΕΓΩΙΣΜΟς ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΤΑΞΗς ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΩς ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΙΣΧΥΡΟ Η ΜΕΓΑΛΟΨΥΧΙΑ ΚΑΙ ΗΨΥΧΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟς ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΜΟΛΥΝΤΗ ΜΗΝ ΣΚΛΗΡΗΝΕΙς ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ ΜΗΝ ΔΗΛΗΤΗΡΙΑΖΕΙς ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΛΗΓΟΝΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΓΑΠΑς ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟς ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΑΝΦΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΕΙ ?? Η ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΙΣΕΙ ?? Η ΑΝΤΡΕς?? ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΨΗ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΠΟΣΤ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΙΟς ΕΙΣΑΙ ??? ΔΙΑΒΑΣΕΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟΦΥΓΕ ΝΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑ ΣΕΙς ΠΗΡΕς ΠΤΥΧΙΟ ΠΟΛ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΕΙς ΟΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩς ΣΚΕΦΤΕΤΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΛΕΟς ΑΙΩΝΕς ΤΩΡΑ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΕΝΑς ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΟΣΟ ΓΙΑ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΥς ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΥΤΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΒΙΩΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΟΠΟΙΟς ΘΙΧΤΙΚΕ ΞΥΔΙ ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΤΗς ΣΚΕΨΗς ΜΟΥ

Ανέφικτο και εξωπραγματικό μου φαίνεται ο σύζυγος

ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ(τη σύζυγό του ) ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΕς ΤΙς ΑΝΑΣΤΟΛΕς ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΦΗΚΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΗΛΑΔΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ,ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ, ΛΟΓΟ ΠΑΙΔΙΩΝ ,ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΓΑΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΗς ......

εκτός εάν υπάρχουν ψυχοπαθολογικά προβλήματα από τη μεριά της συζύγου.....

Και εάν συμβεί αυτό .... θα συμβεί με βοήθεια και παρότρυνση ειδικών .......

Πιο φυσιολογικό και αναμενόμενο μου φαίνεται ......να ασχοληθεί μαζί της
να εντοπίσει τι είναι αυτό που έχει πραγματικά ανάγκη σε συναισθηματικό επίπεδο από τον ίδιο και να προσπαθήσει να ανταποκριθεί σε αυτό .....
παραμερίζοντας τον εγωισμό του .... περιορίζοντας τις επιθυμίες του ... και αλλάξοντας σε καίρια σημεία τον τρόπο σκέψης και ζωής του πιθανότατα ....... εάν χρειάζεται ........
(σκέψεις και πράξεις που λογικά θα έπρεπε να γίνουν αυθόρμητα ... πριν προκύψει η προβληματική κατάσταση με μόνο σκεπτικό να είναι ευτυχισμένο το πρόσωπο που αγαπά )
ζητώντας ταυτόχρονα από κείνη να κάνει τις ίδιες υποχωρήσεις .... και προσπάθειες .....(που πάλι εάν δε γίνονται αυθόρμητα μπορεί να προκύψουν μετά από συζήτηση )

Εάν πάλι διαπιστώσει πως δεν είναι στα μέτρα του δυνατού από τη δική του μεριά ..... ή τη δική της ........

να την αφήσει .....ανεμπόδιστα .....να πάρει μία απόφαση για τη ζωή της.... τη ζωή τους .....
απόφαση που εάν είναι θετική θα συμπεριλαμβάνει συμφωνία για κάλυψη συναισθηματικών και υπολοίπων αναγκών και των δυο εντός της σχέσης .....

Και γράφω ανεμπόδιστα παραπάνω γιατί είναι πιο συχνό φαινόμενο ο/η σύζυγος μη μπορώντας λόγω εγωισμού .... συμφερόντων .... έλλειψης σεβασμού και πραγματικού ενδιαφέροντος ....( και πολλές φορές αφού έχει προηγηθεί δική του ανεπάρκεια ή σημαντικά λάθη .....) ....
.........να αποδεχτεί τον εαυτό του .........
όχι μόνο να μην αφήνει το/τη σύντροφό του να αποφασίσει ελεύθερα για τη ζωή της /τους ...
αλλά να τον/την εγκλωβίζει κοινωνικά ... ψυχολογικά (λόγω παιδιών )... και οικονομικά ....... με πολλούς .... πολλούς τρόπους ....

Καταστάσεις που θεωρώ ''φυσιολογικά αναμενόμενο '' να εξελικτούν με τον παραπάνω τρόπο αφού για να φτάσει μια γυναίκα ή ένας άντρας να είναι δυστυχισμένη/ος σημαίνει πως ο/η σύντροφός του δεν ανταποκρίθηκε ... δεν ασχολήθηκε όσο ήταν αναγκαίο στη συγκεκριμένη περίπτωση ..... και κατ΄εξακολούθηση .......τον/την παραμέλησε ...... περιθωριοποίησε ....

Εκ των υστέρων λοιπόν πώς είναι δυνατόν να ζητάμε να ασχοληθεί και μάλιστα σε υπερθετικό και ανέφικτο βαθμό ;;;;
Το μόνο που μπορούμε να ζητήσουμε από έναν άνθρωπο που αντιμετωπίζει την κατάσταση που περιγράφεις και είναι στα πλαίσια του εφικτού .....
θεωρώ πως είναι να αφήσει τη σύζυγό του χωρίς πιέσεις να αναλάβει την ευθύνη για την προσωπική της ζωή και μετέπειτα για την κοινή ή όχι ζωή τους .

gauros77

# 38 στις 10/7/2011
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΡΗ ΤΙ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ? ΑΦΟΥ ΚΡΙΘΗΚΕ ΑΝΕΠΑΡΚΗς ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ .ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΗ Ο ΣΥΖΥΓΟς ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΙΔΙΟς ΕΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ Ο ΕΝΑς ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥς ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥς ΛΟΓΟΥς ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΟΧΕς ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΑΠΑΛΑΧΤΕΙ ΤΙ ΑΛΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΑ ΤΙς ΦΕΡΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΟΥς ΑΝΤΡΕς ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ?? ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙς ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΦΕΥΓΕΙ ΑΥΤΟς ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕς ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟς ΣΥΖΥΓΟς ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΓΙΑΤΙ ΜΑΖΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΠΟΝΟς ΚΑΙ ΟΕΓΩΙΣΜΟς ΤΟΥς ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΙς ΛΙΓΕς ΣΤΙΓΜΕς ΠΟΥ ΝΙΩΣΑΝΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΠΩς ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙς ΔΥΟ ΦΟΡΕς ΣΕ ΑΓΑΠΗΣΑ ΜΑ ΕΣΥ ΜΟΝΑΧΑ ΔΥΟ ΚΥΡΙΑΚΕς ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΥΝΑΛΑΓΕς (ΖΩΙΔΑΚΗς)

# 39 στις 10/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΜΕΡΗ ΤΙ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ? ΑΦΟΥ ΚΡΙΘΗΚΕ ΑΝΕΠΑΡΚΗς ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ .ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΗ Ο ΣΥΖΥΓΟς ΕΝΝΟΩ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο ΙΔΙΟς ΕΣΤΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΙ ΝΙΩΘΕΙ Ο ΕΝΑς ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥς ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥς ΛΟΓΟΥς ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΝΟΧΕς ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΑΠΑΛΑΧΤΕΙ ΤΙ ΑΛΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΝΑ ΤΙς ΦΕΡΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΟΥς ΑΝΤΡΕς ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ?? ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙς ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΦΕΥΓΕΙ ΑΥΤΟς ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕς ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟς ΣΥΖΥΓΟς ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΓΙΑΤΙ ΜΑΖΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑΝ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΠΟΝΟς ΚΑΙ ΟΕΓΩΙΣΜΟς ΤΟΥς ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ Η ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΙς ΛΙΓΕς ΣΤΙΓΜΕς ΠΟΥ ΝΙΩΣΑΝΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΟΠΩς ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙς ΔΥΟ ΦΟΡΕς ΣΕ ΑΓΑΠΗΣΑ ΜΑ ΕΣΥ ΜΟΝΑΧΑ ΔΥΟ ΚΥΡΙΑΚΕς ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΥΝΑΛΑΓΕς (ΖΩΙΔΑΚΗς)

Δεν ξέρω .....
μου φαίνεται αδιανόητο να χωρίζουν δύο άνθρωποι για τους λόγους που αναφέρεις παραπάνω ......
Μήπως είναι καλύτερα να παραμείνει ο σύζυγος και να αφουκραστεί περισσότερο τη σύζυγό του να καταβάλλει μεγαλύτερες προσπάθειες
χωρίς να αισθάνεται πως με την κριτική ή την απαιτητικότητά της είναι ανεπαρκής ;;;

Από τα όσα μας γράφεις ....
κρίνω πως τη νοιάζεται πολύ ενώ ταυτόχρονα έχει ενοχές και πολύ πολύ πίκρα ......
θεωρεί πως αιτία της δικιάς της δυστυχίας είναι εκείνος και προκειμένου να τη δει ευτυχισμένη είναι διατεθημένος να φύγει από τη ζωή της ......

Αν λάβω υπόψη μου και την επιλογή του τραγουδιού .... θα πω ότι είναι ένας περήφανος Κρητικός ....... και καλά κάνει .... αλλά έως ενός σημείου ......

Προτείνω να την ακούσει .... να την ακούσει προσεκτικά και να βρούνε μαζί λύσεις για όλα τους τα προβλήματα ......

Ίσως η αιτία της δυστυχίας της είναι η μη επίλυση των προβλημάτων και όχι ο ίδιος .......εξού και η σύγκριση εάν γίνεται ..... την οποία εάν ήθελε ήταν περιττό να της την προσφέρει εκείνος .... τη συγκεκριμένη διέξοδο θα την είχε βρει μόνη της .....

Εάν φύγει ο σύζυγος καταστρέφεται η ζωή και των δυο τους ....
Οικογένεια δεν ξαναγίνεται .....
Τα προβλήματα είναι για να λύνονται .......
Η αγάπη όμως αν ραγίσει σαν γυαλί .... δεν ξανακολλάει ........

Επέτρεψέ μου να ανεβάσω το τραγούδι του Ζωιδάκη .... είναι καταπληκτικό ..

http://www.youtube.com/watch?v=CDK_4Xy4aNQ

# 40 στις 11/7/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βρε Γαύρε ......

Τώρα πρόσεξα το προφίλ σου ....

''Νέος ωραίος έχω και μάτια ....... ''

Λόγοι εγγραφής : ''Αναζήτηση ερωτικού συντρόφου ....''

Ειδικότητα : ζιγκολό .....

Μωρέ εσένα έπρεπε να σε κάνει σουβλιστό η γυναίκα σου .......

και εμείς αν σε πετύχουμε .....

που κάθεσαι και μας δουλεύεις με τα δήθεν προβλήματά σου ........

Πες μου άλλη δουλειά δεν έχεις ;;;;
Ακόμα δεν βρήκες ερωτική σύντροφο να έχεις κάτι να ασχοληθείς ;;;;;;

Ωραία περνάτε την ώρα σας μερικοί μερικοί ... χασκογελώντας .....

Αλλά είπαμε μάτια έχεις ..... μυαλό και καρδιά διαθέτεις ;;;;;

Ή μήπως αυτά στη σημερινή κοινωνία δε χρειάζονται ;;;;;

Κάπου θα την πατήσεις και από κάποιον θα τη βρεις να μου το θυμάσαι .......
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε