Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

θελω να βοηθησω σωστα ..

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

better_in_time

# 21 στις 2/8/2011
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 103
Απαντήσεις: 1.465
'Aρεσαν+: 0%
nikos kant, τι σχεση να εχει το ενα θεμα με το αλλο?
το αλλο που εδωσαν ολοι να με φανε και γινεται σαματας ειναι δικο μου και αυτο ειναι για μια πολυ καλη μου φιλη . τι δεν καταλαβαινεις?
τελικα πολλοι καχυποπτοι ανθρωποι κυκλοφορουν εδω μεσα.
βασικα ενα θελω να πω.
δεν κρυβομαι απο κανενα.οσο αφορα τα δικα μου τα μαθατε ολοι και ισως να με βοηθησατε.
αλλα εδω αυτο ειναι ενα αλλο εντελως διαφορετικο θεμα που θελει ιδιαιτερη προσοχη γιατι δεν ειναι βιοματικο.

jean εχεις δικαιο,εχω προσπαθησει να βοηθησω τουλαχιστον σε οτι μου ζητησει, αλλα εχω καταλαβει οτι καποια πραγματα πρεπει να τα κανει μονη της.
θα ειμαι εκει να την ακουσω ανα πασα στιγμη και ευχομαι ολα να πανε καλυτερα .μακαρι ολα να πανε καλα . τι να πω.

οσο για την αλλη κοπελια που το εγραψε ποιο πανω,ευχομαι να μην συμβαινει αυτο σε καμια οικογενεια,γιατι ειναι πραγματικα κριμα.
Τα συγκρατημένα πάθη κάνουν συνηθισμένους ανθρώπους

cerise

# 22 στις 3/8/2011
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Εσύ θα βοηθήσεις μόνο αν η φίλη σου ζητήσει να τη στηρίξεις στην απόφασή της να χωρίσει. Η απόφαση θα πρέπει να είναι αποκλειστικά δική της . Ο καθένας έχει τη δική του δυναμική κι αντιμετώπιση στα προσωπικά του. Οι παρεμβάσεις των άλλων μόνο κακό κάνουν...ειδικά όταν υπάρχει και παιδί στη μέση.
Αν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις τα πράγματα, άλλη πιο ξύπνια θα ασκούσε κάποιο βέτο τόσο στο σύζυγο όσο και στους λοιπούς συγγενείς . Θα είχε επιβάλει το σεβασμό στο πρόσωπό της. Εκείνη όμως που είναι πέσε πίττα να σε φάω και μάλλον ανασφαλές άτομο τους άφησε να την καπελώσουν κανονικά!
Μόνο αν σου πει ότι δεν αντέχει άλλο θα τη συμβουλεύσεις όσο πιο καλά γίνεται για να μην κάνει άλλα λάθη με την ανεκτικότητα. Ειδικά στη βία. Να μην υπάρξει δηλαδή επόμενη φορά. Τότε θα πρέπει να φύγει ανεπιστρεπτί!

better_in_time

# 23 στις 3/8/2011
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 103
Απαντήσεις: 1.465
cerise ,ευχαριστω , αυτο θα κανω.
αν ζητησει βοηθεια θα ειμαι εδω,συνηθως προσπαθω και εγω και οι υπολοιπες φιλες της να την κανουμε να γελαει,να βγει λιγο εξω απο σπιτι,να ξεχαστει λιγο,αλλα την βλεπω να μην ειναι ακομη ετοιμη.
ισως να χρειαζεται τον χρονο της ακομα.
αλλα αν συνεχιστει ομως για καιρο ολο αυτο?
σε καποια λογικα πλαισια νομιζω ειναι φυσιολογικο να κλειστει λιγο στον εαυτο της και να μην αναζητα ουτε να βγει λιγο απο σπιτι και να καθεται να σκεφτεται,αλλα μεχρι σε ποσο καιρο ειναι φυσιολογικο αυτο????
Τα συγκρατημένα πάθη κάνουν συνηθισμένους ανθρώπους

cerise

# 24 στις 4/8/2011
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206

Παράθεση:
Originally posted by better_in_time
cerise ,ευχαριστω , αυτο θα κανω.
αν ζητησει βοηθεια θα ειμαι εδω,συνηθως προσπαθω και εγω και οι υπολοιπες φιλες της να την κανουμε να γελαει,να βγει λιγο εξω απο σπιτι,να ξεχαστει λιγο,αλλα την βλεπω να μην ειναι ακομη ετοιμη.
ισως να χρειαζεται τον χρονο της ακομα.
αλλα αν συνεχιστει ομως για καιρο ολο αυτο?
σε καποια λογικα πλαισια νομιζω ειναι φυσιολογικο να κλειστει λιγο στον εαυτο της και να μην αναζητα ουτε να βγει λιγο απο σπιτι και να καθεται να σκεφτεται,αλλα μεχρι σε ποσο καιρο ειναι φυσιολογικο αυτο????

Αν το σκέφτομαι σημαίνει κάποια απόφαση, σίγουρα θέλει κάποιο χρόνο ώστε να οργανωθεί. Αν πάλι σημαίνει επαναστατώ κι αποφασίζω να ξαναφτιάξω τη σούπα που χάλασε σαν καλή νοικοκυρά αλλά προσθέτοντας νέα υλικά που θα τη βελτιώσουν ...στη προκειμένη περίπτωση επαναστατώ και επιβάλλω τα θέλω μου και τις δίκαιες απαιτήσεις μου ...ειδικά το σεβασμό στη προσωπικότητά μου, η απόφαση δεν θέλει και πολύ σκέψη. Γιατί είναι δικαίωμα που το διεκδικώ εδώ και τώρα. Με το ρίσκο φυσικά να μην γίνει σεβαστό οπότε έχω ήδη σκεφτεί τη περίπτωση αυτή και την επόμενη μέρα.
Πάνω σ αυτή τη βάση μπορείτε εσείς οι φίλες να τη διευκολύνεται σχετικά το τι πρέπει να σκεφτεί ώστε οι σκέψεις να μην γίνουν κατάθλιψη που είναι μεγάλη επιδημία στην εποχή μας. Κατάθλιψη σημαίνει παραίτηση. Κι αυτό δεν ωφελεί κανέναν ειδικά το παιδί.

Racina

# 25 στις 19/8/2011
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 760
cerise εσύ πιστευεις οτι στο θεμα της βιας δεν θα υπαρξει και άλλη φορα;
Κανείς δεν μπορεί να με πειράξει χωρίς την άδειά μου Το τι νιώθεις και το πώς αντιδράς σε κάτι, είναι πάντα δική σου επιλογή.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost