Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σπουδες στο εξωτερικο

Σελίδα : 1

milkamarious

# 1 στις 11/8/2011
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 257
'Aρεσαν+: 0%

Σπουδες στο εξωτερικο

Γεια σας! Ο πατερας μου ειναι απο την Σλοβακια, και σκεφτομαι να παω εκει να σπουδασω γιατι εχω το δικαιωμα να σπουδασω δωρεαν, σπιτι εχουμε, αλλα 8α προτιμουσα να μεινω σε εστια (με παρεα κλπ).. Αλλα 8α η8ελα να μα8ω τι χρειαζεται για να παω εκει? Δηλαδη με ποσο πρεπει να εχω βγαλει το λυκειο κλπ?
Σκεφτομαι για νοσηλευτικη... ή κατι τετοιο...
Ειναι καποιες χημειες που δεν σβηνουνε ποτε...

mathilda

# 2 στις 11/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Γιατι δε ρωτας στην πρεσβεια;

methismeno_troufaki

# 3 στις 11/8/2011
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.540
Το πόσο πρέπει να έχεις βγάλει στο λύκειο εξαρτάται από τη σχολή, την πόλη και το πανεπιστήμιο που θα διαλέξεις να πας.

Τα περισσότερα πανεπιστήμια έχουν εστίες που μένουν συνήθως δύο άτομα μαζί (τουλάχιστον η ιατρική στο Κοζιτσε) αλλά αν θέλεις παρέα και αφού έχεις σπίτι μπορείς να βρεις κάποιον συγκάτοικο για να μοιράζεστε τα έξοδα.

Καλό θα ήταν να βρεις πρώτα τη σχολή που θέλεις να πας, πχ νοσηλευτική, να δεις ποιες πόλεις έχουν νοσηλευτική, να ψάξεις ποιο πανεπιστήμιο είναι καλύτερο και να αρχίσεις να επικοινωνείς με τις γραμματείες των πανεπιστημίων για να μάθεις τι χαρτιά χρειάζονται.

Καλό θα ήταν να κάνεις τα χαρτιά σου νωρίς γιατί σε κάποια πανεπιστήμια οι θέσεις κλείνουν γρήγορα. Και αν δεν μπορείς να βρεις πολλά στο internet μπορείς να πας και στην πρεσβεία.
Υ.Γ. έχεις υπηκοότητα Σλοβάκικη?
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

milkamarious

# 4 στις 12/8/2011
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Originally posted by methismeno_troufaki
Υ.Γ. έχεις υπηκοότητα Σλοβάκικη?

Τι εννοεις υπηκοοτητα? Ο πατερας μου ειναι απο εκει, αλλα ζουμε εδω γιατι η μαμα ειναι απο την Ελλαδα.. Δηλαδη ειμαι μιση μιση...

mavroskyknos1986

# 5 στις 7/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 249

Παράθεση:
Originally posted by milkamarious
Γεια σας! Ο πατερας μου ειναι απο την Σλοβακια, και σκεφτομαι να παω εκει να σπουδασω γιατι εχω το δικαιωμα να σπουδασω δωρεαν, σπιτι εχουμε, αλλα 8α προτιμουσα να μεινω σε εστια (με παρεα κλπ).. Αλλα 8α η8ελα να μα8ω τι χρειαζεται για να παω εκει? Δηλαδη με ποσο πρεπει να εχω βγαλει το λυκειο κλπ?
Σκεφτομαι για νοσηλευτικη... ή κατι τετοιο...

Καλύτερα είναι να μεινεις στο σπίτι που εχετε στη Σλοβακία, με συγκατοικο αφού θελεις παρέα!

Θα ήταν άδικο να πάρεις μια θεση στην εστία από έναν άλλο φοιτητή που δεν έχει σπίτι να μείνει, έτσι δεν είναι?

milkamarious

# 6 στις 13/2/2012
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Originally posted by mavroskyknos1986
Καλύτερα είναι να μεινεις στο σπίτι που εχετε στη Σλοβακία, με συγκατοικο αφού θελεις παρέα!

Θα ήταν άδικο να πάρεις μια θεση στην εστία από έναν άλλο φοιτητή που δεν έχει σπίτι να μείνει, έτσι δεν είναι?

Nαι οντως..
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost