Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

chat και σχεσεις

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Ms_litsa28

# 1 στις 20/8/2011
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αχαϊας / Καλέντζι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

chat και σχεσεις

εχω αραβωνιασμενη με ενα πολυ καλο παιδι.ειμαστε μαζι αρκετα χρονια κι ολα ειναι καλα.μάρεσει να κανω chat kai κουβεντιαζω για διαφορα θεματα.ετσι, πριν ενα μηνα γνωρισα καποιον μεσω chat.μιλαμε αρκετες ωρες τη μερα για διαφορα θεματα.του χω πει ελαχιστα πραγματα για μενα.ουτε φωτο του εχω στειλει εννοειται.ουτε εχω σκοπο να τον γνωρισω απο κοντα.απλα μ'αρεσει η συζητηση μαζι του.και αυτο το φλερτ αν μπορουσα να το πω ετσι, που υπαρχει.κανω κατι κακο?πιστευετε οτι πρεπει να κοψω την επικοινωνια?ξερω οτι στον αντρα μου δεν θα αρεσε και πολυ αν το μαθαινε..αλλα εμενα με κανει και νιωθω ομορφα.περναει η ωρα μου ευχαριστα.δεν λεω μάρεσει ο τυπος αλλα δεν εχω σκοπο να αποκαλυψω την πραγματικη του ταυτοτητα ουτε βεβαια να τον γνωρισω απο κοντα.τι με συμβουλευετε?
Αρέσει στο μέλος Manoli1991

freeman21

# 2 στις 20/8/2011
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.604
Όλα αυτά να τα πεις σε αυτόν που μιλάς έτσι ώστε να μην έχει άκυρες ελπίδες για κάτι παραπάνω μεταξύ σας.

Κατά τα άλλα πράξε όπως αισθάνεσαι μην περιμένεις να σου πει κάποιος τι είναι το ''σωστό'',αυτό το ξέρει ο καθένας για την πάρτη του.
Αρέσει στο μέλος Mastercoc
Όλα είναι κύκλος που γυρίζει...

maria_antouanetta_33

# 3 στις 20/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εσένα θα σου άρεσε να μιλά ο δικός σου με άλλη σε τσατ.. ώρες κάθε μέρα.. απλά φιλικά..?

Και για μένα, για να μιλάς με ενδιαφέρον τόσο πολύ μαζί του , κάτι λείπει από τη σχέση με τον δικό σου, και το βρίσκεις εκεί.. αυτό το φιλικό.
Αρέσει στα μέλη mars1981, Valia2006

naughtyM

# 4 στις 20/8/2011
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
Ξεκαθαριζεις αμεσα και ανοιχτα στον συνομιλιτη σου. Βαζεις ορια για να μη ξεπεραστουν.
Η συνομιλια σου μπορει να ειναι 'φιλικη' αλλα ισως να υπαρχει κ φλερτ. Υπαρχει?
Εσυ νιωθεις καλα με ολο αυτο?
Οπως σου ειπε η Αντυ, αν το εκανε ο αντρας σου θα σου αρεζε.
ΚΟψε τα πολλα πολλα....και μην κοντευεις πολυ στη φωτια, ευκολα καιγεται κανεις.
Εστω απο ενα chat...μπορει να οδηγησει σε καποιον καυγα αναμεσα σας. Κριμα δεν ειναι?
Αρέσει στα μέλη Kostas-T, BLACKSARK
Don't forget to fall in love with yourself first...

Ran_Tan_Plan

# 5 στις 20/8/2011
author
Ανδρας / 60 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:
Originally posted by Ms_litsa28
.απλα μ'αρεσει η συζητηση μαζι του.και αυτο το φλερτ αν μπορουσα να το πω ετσι, που υπαρχει..........ξερω οτι στον αντρα μου δεν θα αρεσε και πολυ αν το μαθαινε..αλλα εμενα με κανει και νιωθω ομορφα.περναει η ωρα μου ευχαριστα.
Ενω με τον αρραβωνιαστικο σου κατι τετοιο σου λειπει ε? Για ψαξτο λιγο Κορνηλια! Για ψαξτο!

δεν λεω μάρεσει ο τυπος αλλα δεν εχω σκοπο να αποκαλυψω την πραγματικη του ταυτοτητα ουτε βεβαια να τον γνωρισω απο κοντα.

Μην εισαι τοσο σιγουρη γι αυτο Κορνηλια!
τι με συμβουλευετε?

Να βρεις ακρη με τον αρραβωνιαστικο σου πρωτα, γιατι δεν πατε καλα!
Απλα δεν το'χεις συνειδητοποιησει!
Κι αν δεν ειναι αναστρεψιμη η κατασταση να κοιταξεις να βρεις σε αλλον αυτα που δεν σου προσφερει ο Μπαμπης σου. Αφου ομως πρωτα χωρισεις με τον Μπαμπη.
Αρέσει στο μέλος leonhelios
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

Guava

# 6 στις 20/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ωστε μόνη ε?!

Πονηρούλαααα.

# 7 στις 20/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Guava
Πονηρούλαααα.

Πόσα ξέρεις εσυ ατιμούλικο

tzoulia49

# 8 στις 20/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αγαπητη φιλη ως μεγαλυτερη και εμπειροτερη απο τη ζωη θα σου πω τη γνωμη μου κι αν θες την σκεφτεσαι .το οτι μπαινεις στο τσατ και συνομιλεις μ εναν αλλον αντρα κι αυτο σ αρεσει σημαινει οτι η σχεση σου εχει κενα .κατσε και σκεψου τι ειναι αυτο που δεν σε καλυπτει με τον αρραβωνιστικο σου και μετα αποφασισε αν πρεπει να βρειτε μια λυση οι δυο σας η οχι .αν δεν υπαρχει λυση χωρισε αυτον τον ανθρωπο .δεν υπαρχει λογος να εισαιι μαζι του και να κοιτας να χτισεις ενα μελλον που σιγουρα θα μπαζει .και μετα ελευθερη πλεον κανε οσα τσατ θελεις .αλλα και τα τσατ προσεχε τα ειναι πολλα απο πλαστικο .καλη τυχη.
Αρέσει στο μέλος Valia2006

# 9 στις 20/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
εχω αραβωνιασμενη με ενα πολυ καλο παιδι.ειμαστε μαζι αρκετα χρονια κι ολα ειναι καλα.μάρεσει να κανω chat kai κουβεντιαζω για διαφορα θεματα.ετσι, πριν ενα μηνα γνωρισα καποιον μεσω chat.μιλαμε αρκετες ωρες τη μερα για διαφορα θεματα.του χω πει ελαχιστα πραγματα για μενα.ουτε φωτο του εχω στειλει εννοειται.ουτε εχω σκοπο να τον γνωρισω απο κοντα.απλα μ'αρεσει η συζητηση μαζι του.και αυτο το φλερτ αν μπορουσα να το πω ετσι, που υπαρχει.κανω κατι κακο?πιστευετε οτι πρεπει να κοψω την επικοινωνια?ξερω οτι στον αντρα μου δεν θα αρεσε και πολυ αν το μαθαινε..αλλα εμενα με κανει και νιωθω ομορφα.περναει η ωρα μου ευχαριστα.δεν λεω μάρεσει ο τυπος αλλα δεν εχω σκοπο να αποκαλυψω την πραγματικη του ταυτοτητα ουτε βεβαια να τον γνωρισω απο κοντα.τι με συμβουλευετε?

29 ετών, και φλερτάρεις για πολλές ώρες κάθε μέρα σε chat.
και σου αρέσει κιόλας, περνάς ευχάριστα τις ωρουλες σου.

Και φυσικα να υποθέσω οτι ολα αυτα τα κάνεις όσο "ο mαλάκας ο αραβωνιαστικος" εργάζεται σαν σκύλος για να πληρώνει τη σύνδεση με το ιντερνετ, σωστα?

Που σαι Breaker, έλα να γελάσεις.

daidalos

# 10 στις 20/8/2011
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Δεν έχει επιλεγεί
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 682
..ms 28 ...

(κατα κοσμον ...Λιτσα)
... μην ακους (διαβαζεις) τις μαλακιες των απο πανω ..

.. συνεχισε ετσι και θα τα πας καλα
... ξυπνα ΚαραΛάζοοο ... το σκασε η Λολα

modexristos

# 11 στις 20/8/2011
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 7.887

Παράθεση:
...τι με συμβουλευετε?

Να κανεις ο,τι σου καπνισει.
Αλλα χωρις να πληγωσεις κανεναν και κυριως να 'σαι ετοιμη να πληρωσεις και το μαρμαρο.
Ετσι ειναι, αν ετσι πιστευεις οτι ειναι.

# 12 στις 20/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγω παλι θα σου πω οτι αυτο,λεγετε προσωπικος χωρος,
πιθανολογω πως η σχεση σου παει αρκετα καλα και δεν σκεφτεσε ουτε μια στιγμη τον χωρισμο (οπως σου λενε καποιοι φιλοι ).

Να ξερεις ομως οτι οι σχεσεις περνούν φασεις,και σε μια τετοια δυσκολη στιγμη,γινομαστε πιο ευαλλωτοι και νοιωθουμε την αναγκη της επιβεβαιωσης.
Τοτε ειναι που εμφανιζεται ο κινδυνος στο μεχρι τωρα αθωο παιχνιδι (παρομοια παιχνιδια γινονται κι εκτος τσατ,με τις ιδιες συνεπιες).

Αν λοιπον αγαπας τον συντροφο σου,καλυτερα ακολουθησε την κοινωνια και τους κανονες της και οχι το πολυταλαιπωρημενο "Εκεινο"της ανθρωπινης φυσης,

Kallipateira

# 13 στις 20/8/2011
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 370
Συμφωνώ.

Ο στρουθοκαμηλισμός δεν βοηθάει.

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan

Να βρεις ακρη με τον αρραβωνιαστικο σου πρωτα, γιατι δεν πατε καλα!
Απλα δεν το'χεις συνειδητοποιησει!
Κι αν δεν ειναι αναστρεψιμη η κατασταση να κοιταξεις να βρεις σε αλλον αυτα που δεν σου προσφερει ο Μπαμπης σου. Αφου ομως πρωτα χωρισεις με τον Μπαμπη.

meJoky

# 14 στις 20/8/2011
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ολλανδία
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 714
κε Νίκο μας αυτό δε λέγεται προσωπικός χώρος! Προσωπικός χώρος είναι
το συρτάρι της ντουλάπας μας

λέγεται κατάχρηση του προσωπικού μας χρόνου
ναι - φυσικά και το είμαι σε σχέση/είμαι αρραβωνιασμένος/είμαι σε σχέση δε
λειτουργεί απαγορευτικά στο να αλληλεπιδράς με άλλους άνδρες

όμως για να μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας, αυτό που κάνει η
θεματοθέτρια - πίσω από την πλάτη του αρραβωνιαστικού της - δεν ανήκει
στα πλαίσια της φυσιολογικής κοινωνικότητας

ανήκει στα πλαίσια της γυναικείας πουτανιάς που λέει "ωραία! κατάφερα και
τον τύλιξα αυτόν!! ένα σιγουράκι!! ας κοιτάξω λοιπόν να δω τι άλλο κυκλοφορεί
εκεί έξω"
κρίμα στο παλικάρι που τυφλώθηκε και δεν είδε ότι μαζί με το γάμο θα
αποκτήσει κι εκείνα τα αξεσουάρ που σε μπλοκάρουν όταν περνάς κάτω από
πόρτες

# 15 στις 20/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by XAIVANI
Που σαι Breaker, έλα να γελάσεις.

Όπως έγραψες και εσύ σε άλλο θέμα:
Να γελάσω ή να κλάψω;

Όταν διαβάζω αυτό το θέμα:
http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=35343

...μάλλον θέλω τελικά να ανοίξει η γη να με καταπιεί...
Κόμπος στη καρδιά. Πραγματικά.

# 16 στις 20/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by meJoky
κε Νίκο μας αυτό δε λέγεται προσωπικός χώρος! Προσωπικός χώρος είναι
το συρτάρι της ντουλάπας μας

λέγεται κατάχρηση του προσωπικού μας χρόνου
ναι - φυσικά και το είμαι σε σχέση/είμαι αρραβωνιασμένος/είμαι σε σχέση δε
λειτουργεί απαγορευτικά στο να αλληλεπιδράς με άλλους άνδρες

όμως για να μη κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας, αυτό που κάνει η
θεματοθέτρια - πίσω από την πλάτη του αρραβωνιαστικού της - δεν ανήκει
στα πλαίσια της φυσιολογικής κοινωνικότητας

ανήκει στα πλαίσια της γυναικείας πουτανιάς που λέει "ωραία! κατάφερα και
τον τύλιξα αυτόν!! ένα σιγουράκι!! ας κοιτάξω λοιπόν να δω τι άλλο κυκλοφορεί
εκεί έξω"
κρίμα στο παλικάρι που τυφλώθηκε και δεν είδε ότι μαζί με το γάμο θα
αποκτήσει κι εκείνα τα αξεσουάρ που σε μπλοκάρουν όταν περνάς κάτω από
πόρτες

Ευχαριστω για την αποψη σας.

inioxos52

# 17 στις 20/8/2011
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275

Παράθεση:
....εχω αραβωνιασμενη με ενα πολυ καλο παιδι.......ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ......

....ειμαστε μαζι αρκετα χρονια κι ολα ειναι καλα........ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.......

.....μάρεσει να κανω chat kai κουβεντιαζω για διαφορα θεματα.......ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ..........

......ετσι, πριν ενα μηνα γνωρισα καποιον μεσω chat.μιλαμε αρκετες ωρες τη μερα για διαφορα θεματα..........ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ......

........του χω πει ελαχιστα πραγματα για μενα.........ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ......

.......ουτε φωτο του εχω στειλει εννοειται..........ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.........

........ουτε εχω σκοπο να τον γνωρισω απο κοντα........ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ....

......απλα μ'αρεσει η συζητηση μαζι του..........ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.....

.......και αυτο το φλερτ αν μπορουσα να το πω ετσι, που υπαρχει.......ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.....

.......αλλα εμενα με κανει και νιωθω ομορφα..........ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ......

......περναει η ωρα μου ευχαριστα...........ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.......

......δεν λεω μάρεσει ο τυπος αλλα δεν εχω σκοπο να αποκαλυψω την πραγματικη του ταυτοτητα..........ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ........

......ουτε βεβαια να τον γνωρισω απο κοντα..........ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ........

......τι με συμβουλευετε? .......ΠΛΥΣΟΥ......ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ........ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΕΠΟΝΤΑΙ....... ΟΣΟΝΟΥΠΩ.....

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Mystik_Male

# 18 στις 20/8/2011
author
Ανδρας / 50 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:

Είναι πολύ λογικό να αισθάνεται άνετα όταν μιλάς μ' έναν άνθρωπο που είναι πρακτικά άγνωστος σ' εσένα, και μάλιστα μιλάτε με τις ώρες καθημερινά.

Αν προσθέσεις και την ασφάλεια του σπιτιού σου, έχεις φτιάξει το τέλειο σκηνικό.

Είμαι σίγουρος 100% ότι αν τον έβλεπες από κοντά, δεν υπήρχε περίπτωση να του πεις ούτε τα μισά από αυτά που του γράφεις όταν βρίσκεστε online.

Για σκέψου τί σοκ θα πάθαινες αν αυτός που μιλάς online είναι ο σύντροφός σου και δεν το ήξερες...!
Αν κάποια στιγμή το μάθαινες, πώς θα αντιδρούσες και τί εξήγηση θα έδινες στον εαυτό σου;

Ένα είναι σίγουρο, και θα συμφωνήσω κι εγώ με αυτούς που στο είπαν ήδη:
Ότι η σχέση σου δεν είναι αυτή που θα έπρεπε να είναι.

Ψάξε να βρεις τί είναι αυτό που σου λείπει και σε κάνει να αποζητάς συζήτηση / επιβεβαίωση / φλερτ από τον συγκεκριμένο άγνωστο, και το πιο σημαντικό, ποιός ευθύνεται γι' αυτό που σου λείπει: εσύ ή ο σύντροφός σου.

Ξέρεις, καμιά φορά οι άνθρωποι λόγω της σχετικής ανωνυμίας που προσφέρει το Internet ή η τηλεφωνική επαφή, και της ατολμίας να κάνουν ό,τι σκέφτονται σε μια face-to-face επικοινωνία, κρύβονται πίσω από ένα πληκτρολόγιο ή από ένα ακουστικό τηλεφώνου.

Δειλοί χαρακτήρες...

Α!
Να μην το ξεχάσω:
Κάνε αν θέλεις ένα πείραμα με το σύντροφό σου.
Αν δε μένετε μαζί, πρότεινέ του να μιλάτε για ένα χρονικό διάστημα μέσω chat.
Έτσι, θα διαπιστώσεις αν και ο σύντροφός σου έχει την ίδια επίδραση πάνω σου με αυτόν τον τρόπο.

Εμείς θα είμαστε εδώ για να ακούσουμε με προσοχή τα συμπεράσματα που θα βγάλεις...
...και κάποια πράγματα που ίσως τεχνηέντως μας αποκρύπτεις...

Αρέσει στα μέλη Silektis, Valia2006

# 19 στις 27/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Aπλως το προβλημα σου ειναι η αλλειψη ενδιαφεροντων η οποια ελλειψη σου δινει την ψευδαισθηση οτι μεσα απο το pc θα περναει ο χρονος σου ευχαριστα.
ΔΕν ξερω αν δουλευεις, αν εχεις σπουδασει, αν εισαι ευχαριστημενη απο τον αρραβωνιαστικο σου, αν θα ηθελες να ζησεις αλλα πραγματα, αν δε θα ηθελες να ζησεις άλλα πραγματα, αν εχεις ελλειψη απο παρεες και φιλους.

Αυτο που ξερω ειναι οτι σε εχει φαει η ρουτινα. Κατι πρεπει να κανεις γιαυτο και ασε τα τσατ. Χασιμο χρονου ειναι τα τσατ.

-Syrup-

# 20 στις 27/8/2011
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 527
...το άτιμο το φλερτ (και όχι το τσατ) είναι πολύ γλυκό πράγμα... προσωπικά θεωρώ ότι δεν είναι απαραίτητο να το κόψεις αρκεί να μπορείς να το διαχειριστείς και να μην γίνεται συστηματικά και μάλιστα με τον ίδιο άνθρωπο... οπότε το φλερτ-τσατ με τον ίδιο άνθρωπο μοιραία θα λήξει κάποια στιγμή για ευνόητους λόγους...
Μισώ τις δουλειές του σπιτιού. Στρώνεις τα κρεβάτια, πλένεις τα πιάτα κι έξι μήνες μετά άντε πάλι από την αρχή!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε