Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

εχω καρκινο

Σελίδα : 1

eliana1987

# 1 στις 20/8/2011
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

εχω καρκινο

Ειμαι φοιτητρια στην Αθηνα οικονομικων απο επαρχια και 24 μολις ετων.Ειχα συμπτωματα κοιλιακου πονου κολπικων εκκρισεων και εξανθηματων και συνεχους μηνορραγιας για εξι μηνες ομως ντρεπομουνα να παω στον γυναικολογο να με δει.Εκλεισα ραντεβου και πηγφα μετρα απο τρεις μηνες γιατι τοτε μπορουσε. Εκανα πριν τρεις μηνες εξετασεις πυελικης ζωνης και ληψεις υγρων τεστ Παπ και διαγνωστηκα με καρκινο τραχηλου και σωματος της μητρας απο τον ιο human papilloma virus που πιθανοτατα κολλησα απο το πρωην αγορι μου.Τα συμπτωματα αργησαν τρια χρονια Η κατασταση οταν διαγινγωσθηκα ηταν τριτου σταδιου. Προ δυο μηνων επιβληθηκα σε τομη ολου του γεννητικου συστηματος γιατι η κατασταση μου κριθηκε σοβαρη.Τωρα πληρωνω τις ραδιοθεραπειες με τα λεφτα που μου στελνει ο πατερας μου που δεν του εχω πει τιποτα ενω δεν μου φτανουν για να κανω αλλα καθημερινα.Πριν δυο εβδομαδες εδειξε ενας υπερυχος οτι οι λεμφαδενες και τμηματος του ανιοντος κολου εχει καρκινικα κυτταρα.Ειμαι σε νεα προγραμματα θεραπειας και για αυτο τωρα.Αυτρη τη στιγμη και μονο που γραφω ειμαι απελπισμενη,συνεχως κλαιω και αναρωτιεμαι γιατι,φοβαμαι θα πεθανω,ποναω ακομα πολυ,ειμαι 24 και θα υποστω και κολοστομια τρομαζω οτι δε θα τα καταφερω παρολο που οι γιατροι ειναι καθησυχαστικοι με μενα εχω εναν αδερφο και δυο αδερφες πιο μικρα και θελω να τους δω.Αν και οταν επανελθω ηθελα να κανω οικογενοια που και παλι δε γινεται.Εχω χασει τη μανα μου και το πανεπηστημιο το εχω παρατησει τωρα.Την ειχα πατησει επειδη δεν προσεχα στον ερωτα και ντρεπομουνα τον γιατρο δεν εκανα εξετασεις καθε χρονο μετα την εναρξη της ερωτικης μου ζωης.Η εξεταση μου ειπανε ειναι σωτηρια.Τωρα πρεπει να περιμενω την εξελιξη.

mathilda

# 2 στις 20/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Σου ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα και ανωδυνα.

Να ρωτησω κατι; Αφου εισαι φοιτητρια, δικαιουσαι να εισαι ασφαλισμενη απο τον πατερα σου και να πληρωνονται οι θεραπειες απο το ταμειο του.

Γιατι δεν το μοιραζεσαι με τον πατερα σου; Σε μια τετοια κατασταση πρεπει να εχεις τους δικους σου διπλα σου και να σε στηριζουν.
Μην ντρεπεσαι, αλλωστε δεν ειναι αναγκη να ξερει και τις τελευταιες λεπτομερειες για το πως σου εμφανιστηκε.

Οσο για το θεμα της οικογενειας, να ξερεις οτι ΟΛΑ γινονται, μεχρι και του σπανου τα γενεια που λενε.
Οταν με το καλο το ξεπερασεις και σταθεις στα ποδια σου, θα βρεις εναν αντρα που θα αγαπησεις και θα συζητησετε μετα ολα τα ενδεχομενα (υιοθεσια, παρενθετη μητερα κτλ).

Και παλι περαστικα.

# 3 στις 20/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
....να σταθεις δυνατη αυτες τις δυσκολες ωρες...μην φοβασαι τιποτα και προχωρα...εισαι απο επαρχια και εχεις μικροτερα αδερφια...εσενα βλεπουν και καμαρωνουν που σπουδαζεις...μην λυγισεις και τους απογοητευσεις...παλεψε το οσο μπορεις...κουραγιο και περαστικα...

naughtyM

# 4 στις 20/8/2011
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
Συμφωνω και εγω με τη mathilda Οτι θα ειναι καλο να μιλησεις στον πατερα σου. Τετοιες στιγμες ειναι πολυ καλυτερο να εχεις τους ανθρωπους σου διπλα σου. Να σε στηριξουν και να σε βοηθησουν. Τους χρειαζεσαι!
Μην πεφτεις. προσπαθησε οσο μπορεις και κρατησου αισιοδοξη. Ειναι μια ασθενεια στην οποια παιζει ρολο πολυ η δυναμη της θελησης και η προσπαθεια. Ο ψυχολογικος παραγοντας γενικα.
καλη τυχη σου ευχομαι ολοψυχα και ολα θα πανε καλα!
Don't forget to fall in love with yourself first...

milkamarious

# 5 στις 22/8/2011
author
Γυναίκα / 24 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 257
Μιλα στον πατερα σου... Θα σου κανει καλο, και πιστευω πως 8α σε βοη8ησει κ ο ιδιος με κα8ε τροπο. Μη φοβασαι να του μιλησεις, γιατι αν μια μερα γινει κατι (χτυπα 3υλο) 8α χασει την γη κατω απο τα ποδια του... Μακαρι να πανε ολα καλα. Περαστικα και καλο κουραγιο..
Ειναι καποιες χημειες που δεν σβηνουνε ποτε...

Dardana

# 6 στις 22/8/2011
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by eliana1987
Ειμαι φοιτητρια στην Αθηνα οικονομικων απο επαρχια και 24 μολις ετων.Ειχα συμπτωματα κοιλιακου πονου κολπικων εκκρισεων και εξανθηματων και συνεχους μηνορραγιας για εξι μηνες ομως ντρεπομουνα να παω στον γυναικολογο να με δει.Εκλεισα ραντεβου και πηγφα μετρα απο τρεις μηνες γιατι τοτε μπορουσε. Εκανα πριν τρεις μηνες εξετασεις πυελικης ζωνης και ληψεις υγρων τεστ Παπ και διαγνωστηκα με καρκινο τραχηλου και σωματος της μητρας απο τον ιο human papilloma virus που πιθανοτατα κολλησα απο το πρωην αγορι μου.Τα συμπτωματα αργησαν τρια χρονια Η κατασταση οταν διαγινγωσθηκα ηταν τριτου σταδιου. Προ δυο μηνων επιβληθηκα σε τομη ολου του γεννητικου συστηματος γιατι η κατασταση μου κριθηκε σοβαρη.Τωρα πληρωνω τις ραδιοθεραπειες με τα λεφτα που μου στελνει ο πατερας μου που δεν του εχω πει τιποτα ενω δεν μου φτανουν για να κανω αλλα καθημερινα.Πριν δυο εβδομαδες εδειξε ενας υπερυχος οτι οι λεμφαδενες και τμηματος του ανιοντος κολου εχει καρκινικα κυτταρα.Ειμαι σε νεα προγραμματα θεραπειας και για αυτο τωρα.Αυτρη τη στιγμη και μονο που γραφω ειμαι απελπισμενη,συνεχως κλαιω και αναρωτιεμαι γιατι,φοβαμαι θα πεθανω,ποναω ακομα πολυ,ειμαι 24 και θα υποστω και κολοστομια τρομαζω οτι δε θα τα καταφερω παρολο που οι γιατροι ειναι καθησυχαστικοι με μενα εχω εναν αδερφο και δυο αδερφες πιο μικρα και θελω να τους δω.Αν και οταν επανελθω ηθελα να κανω οικογενοια που και παλι δε γινεται.Εχω χασει τη μανα μου και το πανεπηστημιο το εχω παρατησει τωρα.Την ειχα πατησει επειδη δεν προσεχα στον ερωτα και ντρεπομουνα τον γιατρο δεν εκανα εξετασεις καθε χρονο μετα την εναρξη της ερωτικης μου ζωης.Η εξεταση μου ειπανε ειναι σωτηρια.Τωρα πρεπει να περιμενω την εξελιξη.

καταρχην σου ευχομαι απο καρδιας να το ξεπερασεις συντομα. και πιστευω οτι μπορεις...φτανει να το αποφασισεις. η ψυχολογια ειναι το παν σε αυτα τα θεματα..γι αυτο σκεψου λογικα και παρε τα πανω σου.
οσον αφορά τα υπολοιπα , συμφωνω οτι πρεπει να μιλησεις στον πατερα σου. δε φανταζομαι οτι δεν τον ενδιαφερει, το αντιθετο μαλιστα. χρειαζεσαι στηριξη και πρεπει να την εχεις απο δικα σου κοντινα ατομα. δε χρειαζεται να μπεις σε λεπτομερειες για το πως εμφανιστηκε ο καρκινος και γιατι.

και τελος, θελω αυτη η ιστορια να γινει μαθημα για ολες τις νεες κοπελες. ο ερωτας ειναι ομορφο πραγμα, αλλά σε αυτον ελλοχευουν και καποιοι κινδυνοι. πρεπει ολοι να ξερουν τι ειναι ο ιος hpv καθως και ολα οσα σχετιζονται με το σεξ και τους ιους ή τις ασθενειες που μπορει να μεταδοθουν με αυτο, και να πηγαινουν τακτικα στο γιατρο. οπως σου ειπε και ο γιατρος σου, ολο αυτο μπορουσες να το ειχες αποφυγει αν απλα εκανες το τεσπ Παπ σου καθε χρονο.

πιστευω παντως οτι ολα θα πανε καλα..να εχεις πιστη και αισιοδοξια.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

12nikolakis21

# 7 στις 22/8/2011
author
Ανδρας / 33 / Χήρος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.302
Θα πάνε όλα καλά.

# 8 στις 22/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μην πληρώνεις τις θεραπείες σου μόνη σου.
αν δεν έχεις δική σου ασφάλεια κ δεν είσαι ασφαλισμένη πουθενά μπορείς να ασφαλειστείς στο ταμείο κοινωνικής πρόνειας που θα σου καλυπτει τα πάντα.
Το κοινωνικό μύνημα είναι το τελευταίο που κρατάω απο ότι σου συμβαίνει το οποίο με υπομονή θα έχει πλήρη ίαση.Κάνε μόνο λίγο υπομονή να τελειώσουν τα δύσκολα και σιγά σιγά θα επανέλθεις.
Και μίλησε στον πατέρα σου,πάρτον και μαζί σου να τον ενημερώσει και ο γιατρός σου να μην φοβάται.
Με το να το κρύβεις δεν κερδίζεις κάτι αντίθετα απομονώνεσαι και νιώθεις έτσι όπως περιγράφεις.
Σου εύχομαι τα καλύτερα

# 9 στις 22/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
απο οσο ξερω σαν φοιτητρια εχεις ιατροφαρμακευτικη καλυψη εαν δεν εχεις ακομα την ιδιοτητα και δεν μπορεις να ξαναγραφτεις γραψου στον οαεδ να παρεις απο εκει την καλυψη μην το αφησεις.Σου ευχομαι το καλυτερο εχω εμεπειραι απο των πατερα μου.
θα το καταφερεις

iraklis70

# 10 στις 23/8/2011
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 268
Πάνω από όλα κουράγιο και καλή ψυχολογία. Πέρασα πολύ δύσκολες στιγμές με τον πατέρα μου αλλά το παλέψαμε και πήγαν όλα καλά. Ενημέρωσε τον πατέρα σου, σίγουρα θα σε βοηθήσει. Είναι δύσκολη η κατάσταση αλλά σίγουρα αναστρέψιμη, οπότε φαντάσου πόσο δυνατή θα αισθανθείς μόλις το ξεπεράσεις. Ηθικό ακμαιότατο και θα βγεις νικήτρια.

euaisthitoula82

# 11 στις 23/8/2011
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 68
Σε αυτή τη περίπτωση ξέρω απο γυναικολόγο οτι η ψυχολογία, ο 8ωρος ύπνος, η καλη διατροφή βοηθάνε. Την ψυχολογία σου θα τη βοηθήσεις με το να εχεις κάποιον διπλα σου, δεν ειναι κακό να τους ενημερώσεις τους δικούς σου κορίτσι μου!! Κακώς τα περνάς μονη σου, αποσο καταλαβα! Θα σε βοηθησει αυτό και ας μην το πιστεύεις. Ο πατερας σου θα σε βοηθήσει απο πολλές απόψεις! Μπορεί να τύχει στον καθένα, μην νιώθεις άσχημα.

sweettarantoula

# 12 στις 23/8/2011
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καισαριανή
Απαντήσεις: 20
Eλιάνα καταρχήν περαστικά,όσο και αν σου φαίνεται περίεργο τώρα,ναι μπορείς να θεραπευτείς.Μάθε ότι η περίπτωσή σου δεν είναι καθόλου σπάνια.Όλο και περισσότερες νέες γυναίκες αντιμετωπίζουν το δικό σου πρόβλημα.Η συνήθης θεραπεία είναι η κωνοειδής εκτομή τραχήλου.Αυτό έκανες εσύ ? Ή μήπως προχώρησες σε ολική υστερεκτομή?Αν θέλεις ,γράψε πιο διευκρινιστικά στοιχεία.Ακόμα και σε ολική να έχεις προχωρήσει,μάλλον έχουν διατηρηθεί οι ωοθήκες σου,οπότε στο μέλλον μπορείς να αποκτήσεις δικό σου,βιολογικό παιδί,με παρένθετη μητέρα.Αν έχεις κάνει εκτομή τραχήλου,που υποψιάζομαι ότι λόγω ηλικίας αυτό έχεις κάνει,ανετότατα μπορείς αργότερα να συντηρήσεις μια κύηση, με περίδεση τραχήλου,η οποία "κόβεται"λίγο πριν τον τοκετό.Θα ήθελα να πεις περισσότερες λεπτομέρειες για να σου απαντήσω κατάλληλα.Όσο αφορά την πιθανή κολοστομία,αυτή κορίτσι μου ,αν τελικά αναγκαστείς να την κάνεις,είναι αναστρέψιμη,συντηρείται για όσο διάστημα κρίνουν οι γιατροί και μετά το έντερο επανατοποθετείται στην κοιλιακή χώρα και επαναλειτουργεί κανονικά.Είσαι τυχερή γιατί ζεις στο 2011 και όχι στο 1911.Πλέον αντιμετωπίζονται τέτοιες καταστάσεις.Εκείνο που δε θα πρέπει να αμελήσεις είναι μια ψηφιακή μαστογραφία και παράλληλα υπέρηχος μαστού.Κατά πάσα πιθανότητα θα χρειαστεί να κάνεις και μαγνητική άνω και κάτω κοιλίας αργότερα,μετά τη θεραπεία.Πάντως μίλησε οπωσδίποτε στους γονείς σου.Αυτές οι καταστάσεις δεν πρέπει να κρύβονται.Θα στενοχωρηθούν αλλά θα σου συμπαρασταθούν ουσιαστικά σε όλα τα επίπεδα.Αν θέλεις ξαναγράψε στο φόρουμ.Προσωπικά ,θα χαρώ να μπορέσω να σε βοήθήσω γιατί ανήκω σε χώρο σχετικό με τη γυναικολογία και μπορώ να σου δώσω κάποιες απαντήσεις.Υπομονή.Ολα γίνονται για κάποιο λόγο.Τώρα δεν μπορείς να το δεις,Στο μέλλον θα καταλάβεις γιατί έπρεπε να το περάσεις αυτό το λούκι.Και επειδή υπάρχει θεός.τα καλύτερα ακολουθούν,όμως πρέπει να περιμένεις και να αγωνίζεσαι.Καλή δύναμη και εδώ είμαστε.

# 13 στις 23/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γεια σου
13 Απριλιου εμαθα οτι εχω καρκινο μαστου.Περασα ενα πασχα χαλια .Κλαμα και παλι κλαμα.Εγχειριστικα μετα το Πασχα ,στο νοσοκομειο δεν εκλαψα καθολου
και δεν το βαζω κατω. Δεν θα με νικησει αυτο.Θα το νικησω εγω.
Εκανα τις ακτινοβολιες μου και τωρα περνω ενα χαπακι καθε πρωι και θα συνεχισω
κανοντας καθε 3 μηνες εξετασεις.
Ποναει πολυ και σε καταλαβαινω.Μη το βαζεις ομως κατω.
Παλεψε.Ειναι δυσκολα αλλα παλεψε.
Να γραφτεις στο συλλογο καρκινοπαθων θα σε βοηθησουν.
Να πας στην νομαρχια στο υγειονομικο και να περασεις επιτροπη θα σε βγαλουν 67% και θα εχεις και ασφαλεια και ενα επιδομα .Τα φαρμακα μας οι εξετασεις
μας ειναι δωρεαν.Η αρρωστια δεν ειναι ντροπη.Δεν την επιλεξαμε. Μας ετυχε.
Μιλα στην οικογενεια σου. Σ αγαπουν οσο δεν φανταζεσαι.
Μιλα τους .Σε χρειαζονται και τους χρειαζεσαι.
Μην νρεπεσαι και μη φοβασαι.
Ολα θα πανε καλα.Πιστεψε το.
Εσυ θα νικησεις αν παλεψεις

tzoulia49

# 14 στις 3/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κοριτσι μου γεια σου .ειναι πολυ ευαισθητο το θεμα σου .θα σε συμβουλευα κι εγω απο τη μερια μου να εισαι δυνατη.η ιατρικη σημερα κανει θαυματα.μην χανεις το κουραγιο σου.μιλησε πρωτα μ εναν ψυχολογο.στα πανεπιστημια υπαρχουν ψυχολογοι για τα παιδια και ειναι δωρεαν.κανε συναντησεις οσο τις εχεις αναγκη.μετα μιλα στον πατερα σου.ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να γινει .ο πατερας σου πρεπει να ξερει .πηγαινετε μαζι στο γιατρο .ν ενημερωθει ι κι αυτος απο το γιατρο για να μην φοβαται.και συνεχισε να ζεις κανονικα .αν και δεν ειναι απλο να αυθυποβληθεις .να στρεψεις το ενδιαφερον σου σε καθημερινα πραγματα.να ενημερωνεσαι και οσο χρειαζεται να βλεπεις εναν ψυχολογο.μην σκεφτεσαι για παιδια και τετοια τωρα .δεν ειναι επι της παρουσης .θα γινει κι αυτο στην ωρα του.ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα.

trellokoritso

# 15 στις 3/9/2011
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 218
kouragio....hdh exeis antexei polla !!Sunexise ton agwna s kai kalh dunamh

# 16 στις 3/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by mathilda
Να ρωτησω κατι; Αφου εισαι φοιτητρια, δικαιουσαι να εισαι ασφαλισμενη απο τον πατερα σου και να πληρωνονται οι θεραπειες απο το ταμειο του.

Εκτός αυτού, νομίζω ότι δικαιούται ασφάλιση και από το πανεπιστήμιο ως φοιτήτρια.
Αλλά αυτό μπορεί να το ρωτήσει στη φοιτητική μέριμνα.

_monotonik

# 17 στις 3/9/2011
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 23
Απαντήσεις: 1.358
Ελιάνα μου, αν χρειάζεσαι το πώς βγάζει κανείς χαρτί απορίας, από την κοινωνική πρόνοια, απ όπου μπορείς να παίρνεις και επίδομα, γίνεται ως εξής:
Παίρνεις τις εξετάσεις σου και πας στο δημόσιο νοσοκομείο, στον Αγ Σάββα καλύτερα που είναι αντικαρκινικό νοσοκομείο και τις δείχνεις, αυτοί σου δίνουν ένα χαρτί που κυρώνει την πάθησή σου και παίρνεις σφραγίδα και από τον διευθυντή/διοικητή του νοσοκομείου, θα σε καθοδηγήσουν που, τι και ποιός...
Μετά με αυτά τα χαρτιά παίρνεις τηλ στην νομαρχία που ανήκεις και λες ότι θέλεις να πάρεις το χαρτί της πρόνοιας, θα σου πουν εκεί τι διαδικασία χρειάζεται.

Μπορείς να νοσηλευτείς, με εξωτερική ή εσωτερική νοσηλεία, σε δημόσιο νοσοκομείο πχ στον Αγ Σάββα, στην λ Αλεξάνδρας βρίσκεται, απέναντι από τη στάση του μετρό, οι γιατροί εκεί έχουν εξαιρετική πείρα, δεν θα χρειάζεται δε να πληρώνεις τη θεραπεία σου.
Αν θέλεις στείλε ένα πμ να σου συστήσω γιατρό.

Οπωσδήποτε να πεις στον πατέρα σου τι σου συμβαίνει, γιατί οι γονείς ότι μλκία και να έχουν στην αρρώστια λυγίζουν.
Εσύ πρέπει να βάλεις όλους τους δικούς σου να τρέξουν για σένα... συγνώμη που θα σου το πω χύμα, αλλά είναι κακοποίηση του εαυτού σου από σένα την ίδια το να απομονωθείς σ αυτήν την περίπτωση.
Δεν ντρεπόμαστε που είμαστε άρρωστοι, είναι φυσικό να αρρωσταίνουμε, να πονάμε, να πετυχαίνουμε, έτσι είναι η ζωή
Εν τω μεταξύ να μην τρώς καθόλου ζάχαρη, ο καρκίνος αγαπάει τη ζάχαρη και να κοιτάξεις να φέρεις στον εαυτό σου χαρά.
Ξέρω πάρα πολλούς ανθρώπους που ξεπέρασαν την ασθένεια και τα άλλα παιδιά εδώ το λένε και έτσι είναι, δεν είναι κάτι το απίθανο, οι θεραπείες σκοτώνουν τα καρκινικά κύτταρα και η χαρά και η θέληση σκοτώνει την εξάπλωσή τους.

Δύναμη, κουράγιο και πάρε φόρα κοριτσάκι μου να τα γμήσεις όλα!!!!
Έχεις όλη μου την αγάπη.

Για όλα φταίει το σύστημα. Έπρεπε να τους παίζαμε τρεις-δύο..

wish_

# 18 στις 4/9/2011
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.301

Καλή δύναμη σου εύχομαι και όλα να σου πάνε καλά,μην χάνεις την πίστη σου.
Ναι?Γερά!

Φρόντισε να κάνεις και κάποια πράγματα από όσα σου είπαν εδώ τουλάχιστον να μην έχεις τόσα έξοδα.

Ότι χρειαστείς και οπότε θες να μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ.

Η ζωή δεν είναι όπως θα έπρεπε να είναι,είναι όπως είναι! Ο τρόπος που την αντιμετωπίζεις κάνει τη διαφορά.

Lora9

# 19 στις 4/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Περαστικά σου.
Δύναμη ψυχής αν την έχεις ακούσει θα σε βοηθήσει, και αν δεν την έχεις, θα την αποκτήσεις , για να το αντιμετωπίσεις.
Να μην το κρύβεις, να μιλήσεις, δεν είσαι η μόνη, στην Ελλάδα με αυτό το πρόβλημα.
Είσαι νέα θα σε προσέξουν. Μη φοβάσαι μπορεί να ταλαιπωρηθείς τώρα στην αρχή, αλλά μετά θα συνεχίσεις την ζωή σου κανονικά.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε