Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

MΆΥΡΑ ΛΕΦΤΑ - ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ Η' ΟΧΙ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

# 21 στις 30/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by maraki2011
Δεν σκεφτηκα να κανω κατι για τα λεφτα. Αυτα τα εχασα κ καλα να παθω προφανως.
Δεν μου αρεσει απλα που φερονται ετσι. Και γιατι ξεχασα να πω πως η απαντηση του εργοδοτη για την αθετηση της συμφωνιας ηταν "αφου σε προσελαβα στην ηλικια σου που μπορει να εμενες και εγκυος παλι καλα να λες". Που φανταζομαι βεναια ολοι οι παραπανω θα πουν δικιο εχει ο ανθρωπος.

Αυτα. Τωρα αν ειρωνευοσουν κι εσυ δεν ξερω. Ας ειναι.

Παράθεση:
Originally posted by nikoskant
..και μετα απο ολα αυτα..
παρε και 2 φιλους σου (αν βρεις..)και πανε να πεις τα ιδια στην επιθεωρηση εργασιας.

Εσυ οτι ηταν να χασεις το εχασες.
Ισως ο τυπικος εργοδοτης θυμηθει το τηλ σου και σε καλεσει να σου δωσει,τα υπολοιπα που...ξεχασε.

Δεν συνηθιζω την ειρωνια οταν καποιος μιλα σοβαρα.
Εχει αδικο ο κυριος,γιατι ακομη και αν υπηρξε συμφωνια μεταξυ σας,γνωριζε την αναγκη σου.
Αν παλι τα χρηματα ειναι ελαχιστα,μην μπεις στην διαδικασια τουτη,γιατι η επιθεωρηση δεν ειναι υπερ του εργαζομενου,και θα σε κουρασουν με τα παραθυρακια του υπο...νομου.
Εαν ομως αξιζει χρηματικα,μην το πολυσκεφτεις,θα πας με μαρτυρες και φυσικα δεν θα πεις για συμφωνιες...

maraki2011

# 22 στις 30/8/2011
author
Γυναίκα / 43 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 15
'Aρεσαν+: 0%
Πάλι καλά )) είσαι και άντρας βεβαια και η ειρωνεια ειναι δικό μας προσόν ))

Όχι μωρέ δεν αξιζει για τα λεφτά, δεν με νοιαζει γι αυτό, για το ηθικο του θεματός και για την ελληνικη λαμογιά που παντα διαφευγει της τιμωριας!

Αλλά τελοσπαντων δεν μπλεκω...εδω σε ενα φορουμ εγραψα να ρωτησω μια γνωμη και τα ακουσα...που να μπλεξεις και με τις ελληνικες υπηρεσιες!

Παράθεση:

Παράθεση:
Δεν σκεφτηκα να κανω κατι για τα λεφτα. Αυτα τα εχασα κ καλα να παθω προφανως.
Δεν μου αρεσει απλα που φερονται ετσι. Και γιατι ξεχασα να πω πως η απαντηση του εργοδοτη για την αθετηση της συμφωνιας ηταν "αφου σε προσελαβα στην ηλικια σου που μπορει να εμενες και εγκυος παλι καλα να λες". Που φανταζομαι βεναια ολοι οι παραπανω θα πουν δικιο εχει ο ανθρωπος.

Αυτα. Τωρα αν ειρωνευοσουν κι εσυ δεν ξερω. Ας ειναι.

Παράθεση:
..και μετα απο ολα αυτα..
παρε και 2 φιλους σου (αν βρεις..)και πανε να πεις τα ιδια στην επιθεωρηση εργασιας.

Εσυ οτι ηταν να χασεις το εχασες.
Ισως ο τυπικος εργοδοτης θυμηθει το τηλ σου και σε καλεσει να σου δωσει,τα υπολοιπα που...ξεχασε.

Δεν συνηθιζω την ειρωνια οταν καποιος μιλα σοβαρα.
Εχει αδικο ο κυριος,γιατι ακομη και αν υπηρξε συμφωνια μεταξυ σας,γνωριζε την αναγκη σου.
Αν παλι τα χρηματα ειναι ελαχιστα,μην μπεις στην διαδικασια τουτη,γιατι η επιθεωρηση δεν ειναι υπερ του εργαζομενου,και θα σε κουρασουν με τα παραθυρακια του υπο...νομου.
Εαν ομως αξιζει χρηματικα,μην το πολυσκεφτεις,θα πας με μαρτυρες και φυσικα δεν θα πεις για συμφωνιες...

MARILYN1975

# 23 στις 30/8/2011
author
Γυναίκα / 44 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.158
Δεν ξέρω αν αυτό που θα πω θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα ή όχι...

Εργαζόμουνα τους τελευταίους 6 μήνες ως υπέυθυνη λογιστηρίου σε μιά πολύ μεγάλη εταιρεία στην Λευκωσία. Δεν ήτανε καθόλου δύσκολο να καταλάβω από την πρώτη κιόλας μέρα τί συνέβαινε εκεί μέσα.
Κάμερες παντού, παρακολούθηση των υπολογιστών, παρακολούθηση όλων των e-mails που λαμβάναμε και παρακολούθηση ακόμη και των τηλεφώνων.
Στην αρχή είπα θα αντέξω, ήτανε καλά και τα λεφτά και το ωράριο.
Όχι μόνο δεν άντεξα αλλά έφυγα από εκεί πάρα πολύ άσχημα βρίζοντάς τον και απειλώντας τον πως θα το κατάγγελνα.
Πήγα στο υπουργείο εργασίας και κοινωνικών ασφαλίσεων και τα είπα όλα.
Η απάντησή τους ήταν θα το ελέγξουμε. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!

Τίποτα δεν έγινε. Και όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω μάλλον θα γελούσαν και μαζί μου. Φυσικά στην δική μου περίπτωση δεν υπήρχαν μαύρα. Γνώμη δικιά μου από πείρα είναι να μην πείς τίποτα. Να σηκώσεις το κεφάλι και να πας παρακάτω.

Πες πως είχες μια ασχημη εργασιακή εμπειρία!!!
Everybody looks for an angel!!! I found mine!!!

maraki2011

# 24 στις 30/8/2011
author
Αχ καποιός που μπορει να με καταλαβεί!!! Φρικη δεν ειναι αυτο με την παρακολουθηση; Εμας υπηρχε μονο μια αιθουσα που δεν ειχε και οταν μπεναμε εστω και τυχαια αισθανομασταν πιο αναλαφροι!
Καλα δε αυτοι με τα αυτοκινητα ειχαν και σχολια για το σκ τους και τετοια! Μπλιαξ!!!

Ή Πλακα η μεγαλη ηταν που αν εστελνα εμαιλ και δεν τον κοινοποιουσα το εβλεπε και μου ελεγε γιατι δεν υον κοινοποιησα να διαβασει και αυτος!!!!!

ναι δεν θα κανω κατι. Κουραστικα ήδη να το εξηγήσω εδώ

Παράθεση:
Originally posted by MARILYN1975
Δεν ξέρω αν αυτό που θα πω θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα ή όχι...

Εργαζόμουνα τους τελευταίους 6 μήνες ως υπέυθυνη λογιστηρίου σε μιά πολύ μεγάλη εταιρεία στην Λευκωσία. Δεν ήτανε καθόλου δύσκολο να καταλάβω από την πρώτη κιόλας μέρα τί συνέβαινε εκεί μέσα.
Κάμερες παντού, παρακολούθηση των υπολογιστών, παρακολούθηση όλων των e-mails που λαμβάναμε και παρακολούθηση ακόμη και των τηλεφώνων.
Στην αρχή είπα θα αντέξω, ήτανε καλά και τα λεφτά και το ωράριο.
Όχι μόνο δεν άντεξα αλλά έφυγα από εκεί πάρα πολύ άσχημα βρίζοντάς τον και απειλώντας τον πως θα το κατάγγελνα.
Πήγα στο υπουργείο εργασίας και κοινωνικών ασφαλίσεων και τα είπα όλα.
Η απάντησή τους ήταν θα το ελέγξουμε. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!

Τίποτα δεν έγινε. Και όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω μάλλον θα γελούσαν και μαζί μου. Φυσικά στην δική μου περίπτωση δεν υπήρχαν μαύρα. Γνώμη δικιά μου από πείρα είναι να μην πείς τίποτα. Να σηκώσεις το κεφάλι και να πας παρακάτω.

Πες πως είχες μια ασχημη εργασιακή εμπειρία!!!

vouvi

# 25 στις 5/9/2011
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 7
να πας επιθεώρηση εργασίας, ακριβώς τα ίδια τραβάω για χρόνια και όταν πήγα ΙΚΑ γελούσαν και μου είπαν "εμείς να επεμβουμε εσυ όμως θα χάσεις τη δουλειά σου". στο κωλοκράτος που ζούμε όσο τα καταπίνουμε αμάσητα τόσο θα διαιωνίζονται τέτοιου είδους φαινόμενα. διεκδίκησε αυτά που σου ανήκουν εαν βέβαια είσαι έτοιμη να διαχειριστείς το επαγγελματικό κόστος...ρισκάρεις και έχεις προοπτική ή κάνεις την πάπια και μένεις μια ζωή θύμα. δεν σου μιλάω εκ του ασφαλούς, διεκδίκησα τα ίδια και άλλοτε τα πράγματα βελτιώθηκαν ενω άλλοτε χρειάστηκε να παραιτηθώ! καλή επιτυχία

peppita

# 26 στις 3/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θα κάνεις καταγγελία στο ΣΕΠΕ (Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας) ανώνυμη ή επώνυμη στο τηλ. 15512 ή στο τμήμα της περιοχής που είναι η εργασία.

Δες τον τηλεφ. κατάλογο στο http://www.ypakp.gr/uploads/docs/4623.pdf

Αυτή τη βδομάδα θα μπουν και τα e-mails κάθε υπηρεσίας και μέχρι τότε μπορείς να στείλεις e-mail στο [email protected]

ESPERANTZA

# 27 στις 5/9/2011
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.895

Παράθεση:
α και επειδή κάνεις την έξυπνη!

6. Κλειστά κυκλώματα τηλεόρασης σε χώρους εργασίας

Σύμφωνα με την Απόφαση 115/2001 της Αρχής απαγορεύεται η χρήση κλειστών κυκλωμάτων τηλεόρασης για την παρακολούθηση και τον έλεγχο των εργαζομένων.
απο την σελιδα της αρχης προστασιας προσωπικων δεδομενων. μπες και διάβασε να ξεστραβωθείς!

Παράθεση:
Originally posted by meJoky

Παράθεση:
Και επειδη ειμαι 35; Το λεει καπου οτι επρπε να ξερω;

εεεε ???

υποχρέωση κάθε εργαζομένου είναι να γνωρίζει από τη στιγμή που ξεκινά
να εργάζεται

Παράθεση:
Οσον αφορα στην παρακολουθηση μαλλον εσυ δεν γνωριζεις τον νομο περι προσωπικων δεδομενων

αν γνωρίζεις εσύ με τον ίδιο τρόπο που γνωρίζεις και τα δικαιώματα σου ως
εργαζόμενη, τότε να είσαι σίγουρη ότι ξέρω αρκετά περισσότερα από εσένα
άσε λοιπόν τα περί καταγγελιών, μάθε να μετράς σωστά και φρόντισε στην
επόμενη δουλειά να κάνεις καθαρή συμφωνία από την αρχή

τα κατόπιν εορτής είναι άτιμα

Απλά, αρκεί να είναι ενημερωμένος ο εργαζόμενος ώστε να είναι της διακριτικής του ευχέρειας το αν θα δεχθεί τον έλεγχο ή αν θα αποχωρήσει.
Το 90% των επιχειρήσεων σήμερα που δίνουν εταιρικό αυτοκίνητο ψάχνουν χιλιόμετρα, και διαδρομές. Ψάξε δουλειά σε μεγάλη εταιρία. Σε μικρή θα έχεις τα ίδια. Και ξέρεις κάτι; Εμένα με τσιτώνουν οι δικές σου απαντήσεις. Δεν σου είπαν κάτι λάθος. Αν διαβάσεις τις απαντήσεις ψύχραιμα θα δεις οτι ΟΛΕΣ σε βοηθούν.
Φιλικά

maraki2011

# 28 στις 13/9/2011
author

Παράθεση:
Originally posted by vouvi
να πας επιθεώρηση εργασίας, ακριβώς τα ίδια τραβάω για χρόνια και όταν πήγα ΙΚΑ γελούσαν και μου είπαν "εμείς να επεμβουμε εσυ όμως θα χάσεις τη δουλειά σου". στο κωλοκράτος που ζούμε όσο τα καταπίνουμε αμάσητα τόσο θα διαιωνίζονται τέτοιου είδους φαινόμενα. διεκδίκησε αυτά που σου ανήκουν εαν βέβαια είσαι έτοιμη να διαχειριστείς το επαγγελματικό κόστος...ρισκάρεις και έχεις προοπτική ή κάνεις την πάπια και μένεις μια ζωή θύμα. δεν σου μιλάω εκ του ασφαλούς, διεκδίκησα τα ίδια και άλλοτε τα πράγματα βελτιώθηκαν ενω άλλοτε χρειάστηκε να παραιτηθώ! καλή επιτυχία

ευχαριστώ!! αυτά ήθελα να πω και με πήραν από τα μούτρα!!!

maraki2011

# 29 στις 13/9/2011
author

Παράθεση:
Originally posted by peppita
Θα κάνεις καταγγελία στο ΣΕΠΕ (Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας) ανώνυμη ή επώνυμη στο τηλ. 15512 ή στο τμήμα της περιοχής που είναι η εργασία.

Δες τον τηλεφ. κατάλογο στο http://www.ypakp.gr/uploads/docs/4623.pdf

Αυτή τη βδομάδα θα μπουν και τα e-mails κάθε υπηρεσίας και μέχρι τότε μπορείς να στείλεις e-mail στο [email protected]

Eυχαριστώ πολύ για την πληροφορία!!! Θα πάρω τηλέφωνο ναι!

papa-kitty

# 30 στις 26/9/2011
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Βέλγιο
Θέματα: 38
Απαντήσεις: 397
η γνωμη μου ειναι πως αφου ειναι μαυρα, μαζι με τον εργοδοτη θα την πληρωσεις και εσυ. εισαι συνενοχος.

τωρα κανε οτι σε φωτισει ο θεος..αλλα να ξερεις πως οταν κατι ειναι προφορικο και παρανομο μαζι,ΠΑΝΤΑ θα υπαρχει η πιθανοτητα να μην παει καλα προς συμφερον σου! γιατι αμα το σκεφτεις καλα..ποιος ο λογος να κρυψει ο εργοδοτης πραγματα αν δεν εχει στο μυαλο του να τα αρνηθει μετα????

papa-kitty

# 31 στις 26/9/2011
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Βέλγιο
η γνωμη μου ειναι πως αφου ειναι μαυρα, μαζι με τον εργοδοτη θα την πληρωσεις και εσυ. εισαι συνενοχος.

τωρα κανε οτι σε φωτισει ο θεος..αλλα να ξερεις πως οταν κατι ειναι προφορικο και παρανομο μαζι,ΠΑΝΤΑ θα υπαρχει η πιθανοτητα να μην παει καλα προς συμφερον σου! γιατι αμα το σκεφτεις καλα..ποιος ο λογος να κρυψει ο εργοδοτης πραγματα αν δεν εχει στο μυαλο του να τα αρνηθει μετα????

papa-kitty

# 32 στις 26/9/2011
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Βέλγιο

papa-kitty

# 33 στις 26/9/2011
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Βέλγιο

papa-kitty

# 34 στις 26/9/2011
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Βέλγιο
sorry kollise ...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε