Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μπλεξιματα με το αγορι και τον κολλητο μου

Σελίδα : 1

MaryBloo

# 1 στις 31/8/2011
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Μπλεξιματα με το αγορι και τον κολλητο μου

Ειμαστε με ταγορι μου μια χαρα εδω κ ενα χρονο μεχρι που τους τελευταιους 5 μηνες αρχισα ν κανω κολλητη παρεα με ενα παιδι.Συντομα αρχισαμε να μιλαμε καθε μερα για πολλες ωρες στο τηλ,να βγαινουμε μονοι μας και γενικα δενομασταν πολυ,ενα δεσιμο που γ μενα ηταν καθαρα και μονο φιλικοστην αρχη.Οταν εμαθε γ αυτον τ αγορι μου μου ζητησε να ξεκοψω και θυμωνα γτ τ λεγα οτ δεν μ χει εμπιστοσυνη.Τελικα γ καπιο διαστημα μιλαγαμε αραια και που ωσπου τσακωθηκα με τ αγορι μου και πηρα τον κολλητο μου να με παρηγορησει κ ετσι ξαναρχισαμε να κανουμε παρεα.εκεινοσ αρχισε ομως μετα να μου την πεφτει και εμεσα μου πε οτι με γουσταρει κ εκανα οτι δεν καταλαβαινα για να του το ξεκοψω.Απο εκεινη την στιγμη δεν ξανακανε κινηση κ ημασταν μονο φιλοι.Οταν ομως αρχισε κ μ λεγε γ αλλες ζηλευα και αναρωτιομουν μηπως μ αρεσει γτ στο μεταξυ ειχα τσακωθει πολυ με τ αγορι μ κ ημασταν στα χωρισματα.ΤΕλικα του πα οτι εχει αρχισει να μαρεσει κ δεν τον βλεπω φιλικα και εκεινος μ πε δεν μπορει να κανει κατι γ αυτο κ οποτε νιωσω κλ να του στειλω ως φιλοι μνμ να βγουμε.δεν εχουμε ξαναμιλησει απο τοτε αν κ δεν παει πολυς καιρος.με ταγορι μου τα βρηκαμε τελικα,του τα πα ολα και μου πε να κανω οτι θελω αρκει ν μαι ευτυχισμενη και θα σεβοταν οτι κ αν αποφασιζα ακομη κ αν τον ποναγε.Ξερω οτι μαγαπαει πολυ αλλα εγω νιωθω μπερδεμενη,δεν ξερω αν θελω τον φιλο μου κ απ την αλλη δεν θελω να κοροιδευω το αγορι μου.νιωθω τυψεις ολη την ωρα κ πιστευω οτι δεν του αξιζω του αγοριουμου αλλα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω ειμαι σ απογνωση

ZOUZOUNELLA

# 2 στις 31/8/2011
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 489
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΕΝΟ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΣΟΥ ΚΕΝΤΡΙΣΕ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΓΟΡΙ. ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ, ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΑΝΤΑ ΕΞΙΤΑΡΕΙ, ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ, ΕΝΩ ΣΤΗ ΣΧΕΣΗ ΗΑΣΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΗ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΜΕΝΟΝΤΑΣ ΜΟΝΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΚΑΤΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΛΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ. ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΣΚΕΨΟΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ. ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΝΕΩΝΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΦΘΟΡΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ.

MARILYN1975

# 3 στις 31/8/2011
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.158
αν κατάλαβα καλά σου αρέσει και το αγόρι σου, σου αρέσει και ο κολλητός σου?
Everybody looks for an angel!!! I found mine!!!

HighLow

# 4 στις 31/8/2011
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 367

Παράθεση:
Originally posted by MaryBloo
Οταν εμαθε γ αυτον τ αγορι μου μου ζητησε να ξεκοψω και θυμωνα γτ τ λεγα οτ δεν μ χει εμπιστοσυνη.

Βασικά δεν είχε και άδικο να μη σου έχει... ε; Σε έτρωγε ο κώlos σου... τι τα ήθελες τα κολλητιλίκια? δεν είχες φίλους και είπες "να βάλω κι άλλον έναν στο καρνέ"?

Παράθεση:
Με ταγορι μου τα βρηκαμε τελικα,του τα πα ολα και μου πε να κανω οτι θελω αρκει ν μαι ευτυχισμενη και θα σεβοταν οτι κ αν αποφασιζα ακομη κ αν τον ποναγε.

Τέτοια αγόρια δε βρίσκονται εύκολα!

Δε μας έχεις πει τι νοιώθεις για το αγόρι σου (το νυν), και αν έχει κάτι στη συμπεριφορά (ή γενικότερα) του που σε ενοχλεί. Πού δε σε καλύπτει (αν υπάρχει κάτι τέτοιο); Ή είναι όλα μέλι γάλα και εσύ απλά είσαι σε μια ηλικία που θα ήθελες περισσότερες εμπειρίες;Ή έχεις βαρεθεί απλά και έχει περάσει ο έρωτας και έχει μείνει η αγαπη... στο τόπο. Δεν υπάρχει λόγος να έχεις ενοχές αρκεί να είσαι ξεκάθαρη. Ενοχές να έχεις αν κερατώσεις (κανονικά, σωματικά όχι με την φιλοσοφική έννοια, ότι και η σκέψη είναι απιστία... όταν λέμε για κέρατο μιλάμε για κρεβάτι).

Συνολικά τώρα, έχεις φάει τη καψούρα με το νέο πράμα... κανείς δε μπορεί να σε συμβουλέψει. Το ότι ο νυν είναι καλό παιδί και σε αγαπάει δε λέει τίποτα σε ζητήματα καρδιάς, ειδικά στην ηλικία σου. Ο νέος στο πάιζει και δύσκολος και σε πικάρει, ενώ τον νυν τον βλέπεις για σιγουράκι, και αυτό δε το εκτιμάς γιατί δεν έχεις μπλέξει ακόμα με τους μλκες που κυκλοφορούν εκεί έξω.

Όποιον κι αν επιλέξεις να κόψεις με τον άλλον. Με ποιόν από τους δυο σου φαίνεται πιο απίθανο να μην ξανασυναντηθείς ποτέ? αυτή η απάντηση ίσως σε βοηθήσει να διαλέξεις. Επίσης, να ξέρεις ότι στην απόφαση που θα πάρεις θα πρέπει να είσαι σταθερή γιατί όταν θα έχεις προβλήματα στη σχέση σου με τον έναν θα σκέφτεσαι πως θα έπρεπε να είχες διαλέξει τον άλλον...

Ακόμα ένα, η σχέση με τον νυν έχει τραυματιστεί. Αν μείνεις μαζί του θα χρειαστεί να ξανακερδίσεις την εμπιστοσύνη του...
Ο νέος, από την άλλη σε διεκδικεί και πιθανόν ένα μεγάλο μέρος του ενθουσιασμού του για σένα να είναι αυτό και τίποτα άλλο. Πιθανόν ξαναλέω, όχι σίγουρα. Παίζει συγχνά, όταν ο νέος (η νέα) κερδίσει αυτό που διεκδικούσε να ξενερώνει μετά... όχι πάντα όμως, απλά προσπάθησε να καταλάβεθεις αν όντως του αρέσεις ή αν προσπαθεί να αυτοεπιβεβαιωθεί... (γενικά το έχει ο νέος, σου σκάει και νέα για γκομενάκια για να σε τσιτώνει, υπάρχει πάντα έκεί γύρω χωρίς να σε πιέζει, και περιμένει πότε θα στραβώσει κάτι με το νυν για να σε φάει....).

Από την άλλη πάλι, μπορεί να σε κλάσει ο νυν (μη νομίζεις ότι και αυτός έχει κάτσει και σε περιμένει, δουλεύει το μυαλό του όσο του τα έχεις πρήξει εσύ, μη δουλεύει και τίποτα άλλο δε ξέρω, γιατί τόσο cool που το παίζει...) και ο νέος να μη σε γουστάρει άλλο γιατί έχει lockάρει αλλού και μετά η ζωή συνεχίζεται...

Guava

# 5 στις 31/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
νιωθω τυψεις ολη την ωρα κ πιστευω οτι δεν του αξιζω του αγοριου μου

Πιστευω οτι αξίζεις στον κολητό σου που σε καταλαβαίνει καλυτερα

και έχετε πολλά κοινά στον τρόπο σκέψης.

Οσον αφορά τις τύψεις μην ανησυχείς.

Αν παντρευτείς τον κολητό σου θα εξιλεωθείτε και οι δύο!

Καλά στέφανα αλλά ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ!

Από ταξιτζήδες είμαστε κομπλέ!

citizen_k

# 6 στις 31/8/2011
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 417
Εχεις πολλά προβληματα. Το βασικο σου ειναι να μπλέκεις τους τριγυρω σου και τωρα το φορουμ. Εισαι το κεντρο του κόσμου. Σταματα να αναρωτιέσαι πια.
Οταν η ζωή σου δίνει λεμόνια, ζήτα τεκίλα και αλάτι , και κάλεσέ με να έρθω! " Nothing is fool-proof to a sufficiently talented fool"

elix_geo

# 7 στις 31/8/2011
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Ειμαστε με ταγορι μου μια χαρα εδω κ ενα χρονο μεχρι που τους τελευταιους 5 μηνες αρχισα ν κανω κολλητη παρεα με ενα παιδι.Συντομα αρχισαμε να μιλαμε καθε μερα για πολλες ωρες στο τηλ,να βγαινουμε μονοι μας και γενικα δενομασταν πολυ,ενα δεσιμο που γ μενα ηταν καθαρα και μονο φιλικοστην αρχη.Οταν εμαθε γ αυτον τ αγορι μου μου ζητησε να ξεκοψω και θυμωνα γτ τ λεγα οτ δεν μ χει εμπιστοσυνη.Τελικα γ καπιο διαστημα μιλαγαμε αραια και που ωσπου τσακωθηκα με τ αγορι μου και πηρα τον κολλητο μου να με παρηγορησει κ ετσι ξαναρχισαμε να κανουμε παρεα.εκεινοσ αρχισε ομως μετα να μου την πεφτει και εμεσα μου πε οτι με γουσταρει κ εκανα οτι δεν καταλαβαινα για να του το ξεκοψω.Απο εκεινη την στιγμη δεν ξανακανε κινηση κ ημασταν μονο φιλοι.Οταν ομως αρχισε κ μ λεγε γ αλλες ζηλευα και αναρωτιομουν μηπως μ αρεσει γτ στο μεταξυ ειχα τσακωθει πολυ με τ αγορι μ κ ημασταν στα χωρισματα.ΤΕλικα του πα οτι εχει αρχισει να μαρεσει κ δεν τον βλεπω φιλικα και εκεινος μ πε δεν μπορει να κανει κατι γ αυτο κ οποτε νιωσω κλ να του στειλω ως φιλοι μνμ να βγουμε.δεν εχουμε ξαναμιλησει απο τοτε αν κ δεν παει πολυς καιρος.με ταγορι μου τα βρηκαμε τελικα,του τα πα ολα και μου πε να κανω οτι θελω αρκει ν μαι ευτυχισμενη και θα σεβοταν οτι κ αν αποφασιζα ακομη κ αν τον ποναγε.Ξερω οτι μαγαπαει πολυ αλλα εγω νιωθω μπερδεμενη,δεν ξερω αν θελω τον φιλο μου κ απ την αλλη δεν θελω να κοροιδευω το αγορι μου.νιωθω τυψεις ολη την ωρα κ πιστευω οτι δεν του αξιζω του αγοριουμου αλλα πραγματικα δεν ξερω τι να κανω ειμαι σ απογνωση

Από ότι φαίνεται στο προφίλ σου, μάλλον kwλοβαράς οπότε δεν είναι θέμα έλλειψης χρόνου για να φας τόσα φωνήεντα από τις λέξεις και να καταλαβαίνεις μόνο εσύ και οι όμοιοί σου τι γράφεις.
Είναι θέμα αμορφωσιάς κι έλλειψης σεβασμού στη γλώσσα και στους αναγνώστες. Μπροστά σας όμως θα τα βρείτε.

Κατά τα άλλα...
και γκαμώ τα ΑΕΙ που σπουδάζεις. Μπούρδες.

YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 8 στις 31/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by MARILYN1975

και ίσως κι ο καθηγητής ...

# 9 στις 31/8/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Originally posted by elix_geo
Είναι θέμα αμορφωσιάς κι έλλειψης σεβασμού στη γλώσσα και στους αναγνώστες.
................................................................................................

...και το χειρότερο φίλε μου... εμφανίστηκαν και greeklish χωρις φωνήεντα....φαντάσου... βαριούνται ακομα κι αυτή τη γλώσσα έκτρωμα που τους έχουν σερβίρει τάχα σαν προχώ...

...εδω εισαι κι εδω ειμαι... θα το δεις ...η τελευταία λέξη της γλώσσας θα ειναι σε λίγο καιρό η freaklish νοηματική χωρις φωνήεντα και χωρις σύμφωνα...

....ολο το νόημα των λέξεων μέσα σ ενα απόλυτο κενό...

Glykos_Noembrhs

# 10 στην 1/9/2011
author
Ανδρας / 35 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Πρώτα απ'όλα πρέπει να ξεκαθαρίσεις τι θες εσύ στη ζωή σου...Απ'ότι κατάλαβα η σχέση που έχεις με το αγόρι σου δεν σε καλύπτει..οπότε για μένα καλύτερο θα ήταν να χώριζες με το αγόρι σου γιατί πιστεύω πως σε κανέναν δεν αρέσει να τον δουλεύουνε...και πάντα ήμουν της άποψης..."ποτέ μην κάνεις σε άλλους πράγματα που δεν θες να σου κάνουν..."
Όσο για τον φίλο σου πιστεύω πως πιο πολύ είναι πείσμα από την πλευρά σου..καθώς όταν έμαθες πως έχει κοπέλα άρχισες να ζηλεύεις και να σ'αρέσει...και απλά είναι γυναικείος εγωισμός...πιστεύω πως αν τελικά θα είναι μαζί σου είναι θέμα χρόνου να τον χωρίσεις...

MaryBloo

# 11 στην 1/9/2011
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 6

Παράθεση:
Originally posted by MARILYN1975

Πφφφ κατι τετοιο...ολη την ωρα σαν να μαι σε διλημμα νιωθω

better_in_time

# 12 στις 5/9/2011
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Θέματα: 104
Απαντήσεις: 1.467
αφου αυτο ειναι γυναικειος εγωισμος

ο αντρικος πως ακριβως ειναι?
Τα συγκρατημένα πάθη κάνουν συνηθισμένους ανθρώπους