Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΝ ΣΥΝΔΙΑΛΕΞΕΩΝ

Σελίδα : 1

tromokratimeni

# 1 στις 6/9/2011
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899
'Aρεσαν+: 0%

Καταγραφη τηλεφωνικων συνδιαλεξεων

Καλησπέρα συνδίκτυοι, έχω μια απορία σχετική με τον τίτλο του θέματος.

Μια εταιρία η οποία πουλά κάποιο προιόν και ταυτόχρονα παρέχει και τεχνική υποστήριξη σχετική με αυτό το προϊόν, εφόσον το επιθυμούν οι πελάτες της,
δικαιούται να καταγράφει τις τηλεφωνικές συνδιαλέξεις με τους πελάτες της, χωρίς να τους ενημερώνει ότι οι κλήσεις αυτές καταγράφονται, με την αιτιολογία ότι είναι πάγια πολιτική της εταιρίας, που έχει να κάνει με στατιστικούς λόγους δικούς της και τήρησης ιστορικού σχετικά με αυτούς;

Ευχαριστώ
A blind man once asked a wise man: "can there b anything worse than losng ur eye sight?" The wise man replied: yes.. Losing your vision..

naughtyM

# 2 στις 6/9/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
Νομιζω οτι ειναι υποχρεωμενοι παντα να ενημερωνουν για τη καταγραφη της συνομιλιας.
Don't forget to fall in love with yourself first...

methismeno_troufaki

# 3 στις 6/9/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
Αν έχεις υπογράψει κάποιο συμβόλαιο δες τι γράφει εκεί!
Αν δεν γράφει κάτι και καταγράφουν τις συνομιλίες είτε χωρίς την άδεια σου είτε χωρίς να σε ενημερώσουν τότε νομίζω ότι είναι παράνομο!
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

tromokratimeni

# 4 στις 6/9/2011
author
Και εγώ το ίδιο νομίζω Νότυ, αλλά επείδη δεν ξέρω το νόμο δεν είμαι και σίγουρη, γι αυτό και ρώτησα.
A blind man once asked a wise man: "can there b anything worse than losng ur eye sight?" The wise man replied: yes.. Losing your vision..

tromokratimeni

# 5 στις 6/9/2011
author

Παράθεση:
Originally posted by methismeno_troufaki
Αν έχεις υπογράψει κάποιο συμβόλαιο δες τι γράφει εκεί!
Αν δεν γράφει κάτι και καταγράφουν τις συνομιλίες είτε χωρίς την άδεια σου είτε χωρίς να σε ενημερώσουν τότε νομίζω ότι είναι παράνομο!

Η σύμβαση αναγράφει σχετικά με 24η τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη.
Δε γράφει πουθενά για καταγραφή της, για οποιοδήποτε λόγο!

mathilda

# 6 στις 6/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Απο οσο διαβασα, μπορει να καταγραφει η συνομιλια με εναν πελατη, ως αποδεικτικο εμπορικης συναλλαγης, εχοντας υποψη οτι καποιες εταιρειες χρεωνουν ακομη και την τηλεφωνικη υποστηριξη.

Ομως αυτο δεν μπορει σε καμια περιπτωση να επεξεργαστει περαιτερω, αν δεν δοθει η προφορικη αδεια με τον συναλασσομενο.

Περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να παρεις απο την Αρχη διασφαλισης του Απορρητου των Επικοινωνιων, υποβαλλοντας εκει το ερωτημα σου, ακομη και ηλεκτρονικα.

tromokratimeni

# 7 στις 6/9/2011
author
Ματ ευχαριστώ θα το κοιτάξω και εκεί
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε