Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι θέλετε τελικά?

Σελίδα : 1

enoretas

# 1 στις 9/9/2011
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Τι θέλετε τελικά?

Αναρωτιόμουν γενικά και χωρίς να είμαι σίγουρος αν υπάρχει απάντηση τι άραγε ψάχνουν οι ελληνίδες γυναίκες σε έναν άντρα. Έτσι βρήκα το site και σας ρωτάω.
Το ιστορικό μου είναι ότι από 16 χρονών ήμουν σε σχέσεις, είμαι εθισμένος στις γυναίκες και πάντα ήθελα να έχω μια δίπλα μου. Άλλες σχέσεις κρατούσαν πολύ άλλες λιγότερο(6 μήνες- 5 χρόνια).Το θέμα είναι ότι συνήθως εγώ έπαιρνα την απόφαση να χωρίσω γιατί δεν ήμουν πια ερωτευμένος. Να σας πω επίσης ότι δεν έχω κάνει ποτέ one night stand, υπήρχαν καταστάσεις που αυτό θα ήταν εύκολο αλλά πάντα ήθελα να γνωρίσω την κοπέλα που θα κοιμηθεί μαζί μου λίγο καλύτερα.
Το θέμα είναι ότι οι περισσότερες κοπέλες μου ήταν ξένες ή τουλάχιστον είχαν ξένη προέλευση από τον ένα γονιό, αυτό συνέβαινε είτε τυχαία είτε γιατί σπούδαζα στο εξωτερικό. Έτσι λοιπόν κακόμαθα… ξέφυγα από την ελληνική πραγματικότητα και τώρα που χώρισα και έχω βγει στην «αγορά» πέφτω κάθε μέρα από τα σύννεφα! Το μόνο σίγουρο είναι ότι έχει χαθεί τελείως η εμπιστοσύνη στους ανθρώπους… κανένας δεν πιστεύει κανέναν όλοι είναι επιφυλακτικοί και αν δεν ξέρεις κάποια φίλη της δεν έχεις ελπίδες.
Άλλο ένα πρόβλημα μου είναι ότι έχω ξεχάσει να κάνω καμάκι…2-3 φορές που προσπάθησα ένιωσα ότι το καμάκι πέθανε… ή απλά δεν το ‘χω. Δυστυχώς ή ευτυχώς στο εξωτερικό όσο ήμουν ήταν αλλιώς τα πράγματα. Όταν μια γυναίκα σε ήθελε στο έδειχνε χωρίς αναστολές, ειλικρινά σας μιλάω μου την πέφτανε πολύ άνετα… και έτσι συνήθισα και έχασα το ρόλο του κυνηγού. Εδώ προφανώς τα πράγματα είναι αλλιώς.
Παρακαλώ λοιπόν τη γνώμη σας και μερικές γυναικείες συμβουλές είναι καλοδεχούμενες.
Θέλετε ακόμα τους άντρες που εκθειάζουν την καλή δουλειά τους, τις σπουδές, τους γνωστούς τους?
Όταν ακούω «όχι» να καταλαβαίνω «κυνήγησε με κι άλλο και μετά ναι»?
Προτιμάτε να νιώθετε ότι είσαστε ποιο hot από αυτόν οπότε να σας κυνηγάει σε μια σχέση παρά να τον κυνηγάτε? Προτιμάτε με λίγα λόγια έναν που να του κάνετε κουμάντο εύκολα?
Πρωταρχικό μέλημα σας με κάποιον που φλερτάρετε είναι αυτό να καταλήξει σε σχέση?
Πραγματικά σε όλα τα παραπάνω εγώ συνήθισα την απάντηση να είναι όχι… να αλλάξω γνώμη? Είμαστε όντος τόσο συντηρητική κοινωνία που πρέπει να περάσουμε τον άλλο από χίλια κόσκινα πριν τον φιλήσουμε?

tzoulia49

# 2 στις 9/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
η ελληνικη κοινωνια ειναι σε μια φαση που δεν ξερει τι της γινεται.ειναι ελληνικη ανακατεμενη με ιμιτασιον ευρωπαικη και κατι ξεσπασματα απο αμερικανικη .οποτε καταλαβες .τωρα οι νεοι αν φανταστεις οτι ειναι μεγαλωμενοι μεσα σε οικογενειες και κουλτουρα αναλογη θα βγαλεις συμπερασματα.η πραγματικοτητα ειναι ομως οτι σ οποια κοινωνια κι αν ζουμε ολοι θελουμε τις γερες βασεις για να χτισουμε κατι πιο εξελιγμενο μεν αλλα στερεο .και οι βασεις ειναι οι σταθερες αξιες .κατι ρωτησες για το αν πρεπει καποιος να προβαλει μορφωση κ.λ.π.ολοι οι ανθρωποι φιλε μου να ξερεις οτι βλεπουν με πιο θετικο ματι οταν το πακετο καποιου αξιζει.εμφανιση μορφωση χαρακτηρα .ολο το προφιλ δηλ.αρα και οι γυναικες το ιδιο προτιμουν.στην αλλη ερωτηση .οι γυναικες να ξερεις οτι προτιμανε τους αντρες κυνηγους.μην παραμυθιαζεσαι απο το μοντελο του εξωτερικου .κι αυτες εκει το ιδιο θελουν αλλα ποιος να τις κυνηγησει.οι ελληνιδες επειδη ειναι πιο συντηρητικες θελουν το παλιο μοντελο του αντρα.κι επειδη αυτο τεινει να εξαφανιστει βλεπουμε πολλους νεους μονους .επισης η γυναικα δεν θελει αντρα να σερνεται και να την υπηρετει .θελει αντρα που να σεβεται τον εαυτο του πανω απ ολα .και μετα να της δειχνει το ενδιαφερον του και να την αγαπαει .κι οχι να το παιζει αντρας και βαρυ πεπονι .ουτε κι απο την αλλη σαλιαρης .οι γυναικες εδω στην ελλαδα θελουν σταθερες σχεσεις οι περισσοτερες .και βλεποντας τον αντρα απομακρο για τους δικους του λογους προφυλασσονται. εφ οσον σ αρεσει εσενα αυτο το σπορ οπως λες και δεν σ αρεσουν και οι ευκαιριακες σχεσεις .αντε κυνηγησε τη γυναικα αμα την γουσταρεις και αν την γουσταρεις και πολυ κυνηγησε την παρα πολυ και να δεις οτι θα βγεις κερδισμενος .αν οχι μην το βαζεις κατω .ετσι ειναι οι αντρες .ειναι φτιαγμενοι να τρωνε και χυλοπιτες .μια ειναι η συνταγη του καλου καμακιου .το κυνηγι.

korinaki89

# 3 στις 11/9/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%
Καλησπέρα κι απο μένα..
Με μεγαλη προσοχή διάβασα το κείμενό σου enoretas..
Οφείλω να ομολογήσω ότι μου άφησε μια αίσθηση απογοήτευσης απο την πλευρά σου..Έχεις δίκιο να προβληματίζεσαι και να νιώθεις έτσι...γενικά τα πράματα τα έχουμε κάνει αρκετά πιο δύσκολα απόσο είναι. Αν θες τη συμβουλή μου ως σινομίλικη σου και ελληνίδα γυναίκα, θα σου πω τι θα ήθελα εγώ απο έναν άντρα..πρώτον να με κοιτάξει και να χαμογελάσει, μετά να πάρει το θάρρος και να ρθει να μου μιλήσει. Δε χρειάζεται κάτι άλλο..εκτός απο το τηλέφωνό του..τα υπόλοιπα είναι απλά θέμα χρόνου και χημείας.Αν η κοπέλα ενδιαφέρεται θα βγει μαζί σου για ένα ποτό. Μετά τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.. αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη. Και μη νιώθεις ότι δεν κατέχεις τεχνικές για καμάκι όπως λες..δε χρειάζεται καμιά τακτική..απλά να είσαι ο εαυτός σου και να δείχνεις ότι κυνηγάς αυτό που θες χωρίς να φοβάσαι τις συνέπειες..
φιλια
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε