Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

πού ήρθα? τι πρέπει να κάνω?

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

# 61 στις 9/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by methismeno_troufaki

Παράθεση:
Originally posted by nitrox

Μπας και δουλευεις για την κυβερνηση.
Κατι τετοιες ιδεες εχουν και αυτοι !!!

Πριν το ίδρυμα του τπ ήμουν στο πλευρό του Παπακωνσταντίνου αλλά με έδιωξαν γιατί δεν ήμουν πολύ ελαστική!

Παντοφλα που θα τρωει και ο δικος σου

methismeno_troufaki

# 62 στις 9/9/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:

Παντόφλα?? Πολύ ελαστικός είσαι και του λόγου σου!
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

# 63 στις 9/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γειά σου θεματοθέτη!!!
Καλωσήρθες στην πατρίδα, στο μόνο μέρος που το παπούτσι θα είναι από τον τόπο σου και ας είναι μπαλωμένο.
Εδώ κάνεις ό,τι κάνουν όλοι: προσπαθείς κάπως να τη βολέψεις. Καλή τύχη.
Τί θέλουν οι γυναίκες; Σεβασμό. Να μην τα φτιάξεις μαζί τους επειδή μόλις χώρισες, επειδή είσαι εθισμένος στις σχέσεις και επειδή δοκιμάζεις διάφορους τρόπους πλασαρίσματος και πεσίματος πάνω τους. Να τα φτιάξεις επειδή τις γουστάρεις σαν ανθρώπους.

Βασικά υπάρχουν δύο διαφορές με το εξωτερικό. Η πρώτη είναι ότι εδώ δεν είσαι κάποιος εξωτικός, με φλογερό ταπεραμέντο εραστής, που μπορεί και να γυρίσει στην πατρίδα του. Είσαι ντόπιος.
Και η δεύτερη είναι πως όσο απαιτητικός και θερμός είσαι και εσύ άλλο τόσο είναι και αυτές.

Τέλοσπάντων σε συμπαθώ πολύ, καλή σου τύχη, να είσαι ο εαυτός σου, γιατί μόνο έτσι όλα θα πάνε καλά!!!
Α και μείνε και λίγο μόνος σου. Πρώτα παρατηρούμε και μετά πάμε στη δράση.

# 64 στις 9/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παντόφλα?? Πολύ ελαστικός είσαι και του λόγου σου!

Εχω μαθει να αποφευγω τις κακοτοπιες !!!

http://www.berro.com/funny_pictures_collection/stages_of_man_life_funny/lion_and_lioness_during_marriage.jpg

methismeno_troufaki

# 65 στις 11/9/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Originally posted by enoretas
Κατ' αρχήν ευχαριστώ για τα σχόλεια σας.
Η αλήθεια είναι ότι περίμενα πιο πρακτικές συμβουλές του τύπου

πες της ότι μένεις μόνος σου σε ωραίο σπιτι στα βόρεια προάστεια,
ότι κάθε χρόνο πας 4 ταξίδια
ή μη της λες ότι μολις χώρισες και ότι έχεις κολιτές φίλες

Δεν έχω κανένα πρόβλημα κοινωνικοποίησης, το αντίθετο έχω πολλές και διαφορετικές παρέες που το δύσκολο είναι να αποφασίσω με ποιους θα βγω το πσκ

Το θέμα μου όμως είναι ότι δε θέλω να βρω γκόμενα από τις παρέες μου, δε θέλω ούτε να την ξέρουν οι φίλοι μου, ούτε να μάθω κουτσομπολιά για αυτή ουτε να ξέρω ποιος από τους φίλους μου τη γουστάρει ή έχει κοιμιθεί μαζί της.Προτιμώ να γνωρίσω μια τελείως άγνωστη που να μην ξέρω τίποτα και να ανακαλύψουμε ο ένας τον άλλο από την αρχή χωρίς προκαταλήψεις

Προφανώς αυτό δε γίνεται στο χωριό που λέγεται Αθήνα

BTW δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ηλικία μου 1ον γιατί φένομαι 4-5 χρόνια μικρότερος και 2ον γιατί μπορώ να παίξω με ηλικίες +- 10 χρόνια

Με το γυμναστήριο πώς τα πας? Είναι ένα καλό μέρος να γνωρίσεις κόσμο! Το ίδιο βέβαια μπορεί να γίνει και σε ένα μπαράκι ή οπουδήποτε αλλού!

Αν ασχολείσαι με κάποια δραστηριότητα, πχ πεζοπορία, μουσική, ορειβασία μπορείς να γνωρίσεις κι από εκεί κοπέλες!

# 66 στις 11/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Αν ασχολείσαι με κάποια δραστηριότητα, πχ πεζοπορία, μουσική, ορειβασία μπορείς να γνωρίσεις κι από εκεί κοπέλες!

Ναι standard!

methismeno_troufaki

# 67 στις 11/9/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Εχω μαθει να αποφευγω τις κακοτοπιες !!!

http://www.berro.com/funny_pictures_collection/stages_of_man_life_funny/lion_and_lioness_during_marriage.jpg

Σούζα τον έχει! Αυτή φέρνει και το φαΐ στο σπίτι οπότε μόνο ο δικός σου!

# 68 στις 11/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Candice_Black
Και η δεύτερη είναι πως όσο απαιτητικός και θερμός είσαι και εσύ άλλο τόσο είναι και αυτές.

Αυτο που λες ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ.

Δεν γινεται οι γυναικες να ειναι τοσο θερμες και απαιτητικες οσο οι αντρες.

Συνηθως οι γυναικες δεν εχουν απαιτησεις και δεν ειναι θερμες.

# 69 στις 11/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Άστον καλέ! Μην του δίνεις σημασία! Εγώ πλέον απλά τον προσπερνάω!
Κι αυτό είναι που τον πειράζει! Γι'αυτό τα λέει αυτά! Χάνει την προσοχή που τόσο καιρό είχε και αποζητούσε!

methismeno_troufaki

# 70 στις 11/9/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Originally posted by Shooting_Star

Παράθεση:
Κι αυτό είναι που τον πειράζει! Γι'αυτό τα λέει αυτά! Χάνει την προσοχή που τόσο καιρό είχε και αποζητούσε!

Δικός μας κι εσύ εε?

naughtyM

# 71 στις 11/9/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by Shooting_Star

Παράθεση:

Δικός μας κι εσύ εε?

Don't forget to fall in love with yourself first...

achinos

# 72 στις 11/9/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
Κατ' αρχήν ευχαριστώ για τα σχόλεια σας.
Η αλήθεια είναι ότι περίμενα πιο πρακτικές συμβουλές του τύπου

πες της ότι μένεις μόνος σου σε ωραίο σπιτι στα βόρεια προάστεια,
ότι κάθε χρόνο πας 4 ταξίδια
ή μη της λες ότι μολις χώρισες και ότι έχεις κολιτές φίλες

Δεν έχω κανένα πρόβλημα κοινωνικοποίησης, το αντίθετο έχω πολλές και διαφορετικές παρέες που το δύσκολο είναι να αποφασίσω με ποιους θα βγω το πσκ

Το θέμα μου όμως είναι ότι δε θέλω να βρω γκόμενα από τις παρέες μου, δε θέλω ούτε να την ξέρουν οι φίλοι μου, ούτε να μάθω κουτσομπολιά για αυτή ουτε να ξέρω ποιος από τους φίλους μου τη γουστάρει ή έχει κοιμιθεί μαζί της.Προτιμώ να γνωρίσω μια τελείως άγνωστη που να μην ξέρω τίποτα και να ανακαλύψουμε ο ένας τον άλλο από την αρχή χωρίς προκαταλήψεις

BTW δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ηλικία μου 1ον γιατί φένομαι 4-5 χρόνια μικρότερος και 2ον γιατί μπορώ να παίξω με ηλικίες +- 10 χρόνια

Εχω την απορια, αυτα τους τα λες με τη μια; Ας πουμε στην ερωτηση αν μενεις μονος σου, που ειναι σημαντικη, απλα λες τη διευθυνση, το αν ειναι ενα ωραιο σπιτι στα βορεια προαστεια, αστην να το ανακαλυψει μονη της αν κ οταν αποφασισει να σου κανει επισκεψη...
Αυτο παλι με τα τεσσερα ταξιδια το χρονο, ειναι απαντηση στην ερωτηση: ποσα ταξιδια κανεις το χρονο; Ποια θακανε αυτη την ερωτηση; κι αν παλι το πεταξεις στα κουφα, η αλλη μαλλον θα σκεφτει ωραια ψωναρα πετυχα παλι...η: καλος ο νεαρος κατσε να του κολλησω μπας κ με παει κανα ταξιδακι...Εσυ με ποια κατηγορια γυναικων θες να κανεις παρεα; το χεις καταλαβει; η με οτι κατσει; κ μη μου λες για ομορφιες, ηλικιες κ τα ρεστα, γιατι υπαρχουν πολυ περισσοτερα πραματα που κοιταμε σ εναν ανθρωπο, πριν αποφασισουμε να του κανουμε κολλητη παρεα.(ολοι μας οχι μονο οι κοπελες λεω...)
Οσο για το αν εισαι χωρισμενος, αυτη ειναι απ τις πρωτες ερωτησεις νομιζω. Κοριτσι μου αν ειχα σχεση εδω θαμουν τωρα; κατι τετοιο περιπου...
Αυτο με τις κολλητες σου τωρα πρεπει να το πλασαρεις πιο...διπλωματικα...ρωτας πρωτα αν εχει ανδρες φιλους κι αν πει ναι, το σερβιρεις μαλακα μαλακα κι αδιαφορα, για να κοψεις αντιδρασεις, τι δλδ σημαινει κολλητος, απλως φιλος η κατι πιο πολυ...
Κι αυτο με την ωραια αγνωστη...μυθος.
Οι φιλοι σου κ θα τη γνωρισουν κ θα την κουτσομπολεψουν κ θα τη γουσταρουν κι αυτη ολο κ θαχει παρεες κ με καποιον θαχει κοιμηθει κ ολο κ κατι θα παιζει, ενηλικες ειστε.
Τον αλλον, αν τον πας σαν ανθρωπο πρωτα, κ θες να τον γνωρισεις καλυτερα, τον γνωριζεις απ την αρχη. Παντα. Αυτη θαναι η δικια σας ιστορια. Κανενος αλλου. Οι προκαταληψεις ειναι κατι που τοχουμε απο μονοι μας η οχι, ανεξαρτητως αν ο αλλος ειναι γνωστος η αγνωστος...
Οι προκαταληψεις μας ε ι ν α ι ο τροπος που βλεπουμε τους αλλους...
(τειπα παλι γμτ μου)
Αν περιμενεις να προσγειωθει η συννεφενια γκομενα απ τον ουρανο, δε σε βλεπω καλα...εσυ αλλωστε ποσο...συννεφενιος εισαι;

κι αυτον τον τπ μην τον διαβαζεις, καμμενο χαρτι το μωρο....

achinos

# 73 στις 11/9/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:

Yπαρχουν κ χειροτερα, "Το χωριο μου το Παρισι" τοχεις ακουστα; (un paysan de Paris στο αυθεντικο )
Δλδ εισαι κ ομορφος κ παιζεις με ηλικιες απο 20 εως 40... μαλιστα...Κοριτσια...

(δεν ηθελα ν αφησω τιποτα να πεσει κατω γιατι ερχεται "αυτο" κ τα μαζευει...ξερετε...)

# 74 στις 11/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978

Παράθεση:

Αυτο που λες ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ.

ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΒΡΊΣΚΩ

ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΦΑΣΚΕΛΟ
(απο δω και στο εξης ΦΦ)

ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΣΤΑΡΩ

ΕΛΠΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ

ΦΦ ΦΦ ΦΦ ΦΦ ΦΦ ΦΦ ΦΦ ΦΦ ΦΦ ΦΦ

# 75 στις 11/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Αυτο που λες ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ.

ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΦΑΣΚΕΛΟ
(απο δω και στο εξης ΦΦ)

ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΣΤΑΡΩ

Γιατι. Που με βρισκεις λαθος;;;

Τη στιγμη που η γυναικα ειναι δυσκολη κ απλησιαστη, αυτο σημαινει οτι εχει μια παθητικη σταση ζωης μιας και ειναι το θυραμα, ενω ο αντρας ο κηνυγος. Η γυαναικα δεν κανει ποτε της την πρωτη κινηση και περιμενει ΠΑΝΤΑ απο τον αντρα. Αυτο λεγεται ΠΑΘΗΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Αφου λοιπον η γυναικα ειναι παθητικη απο τη φυση της δεν εχει και απαιτησεις τη στιγμη που ο αντρας την επιλεγει και αυτη επιλεγεται. Η γυναικα ειναι ερμαιο στον αντρα που θα τη πολιορκισει περισσοτερο απο τους αλλους.
Συνεπως η γυναικα ΔΕΝ ειναι επιλεκτικη. Δυστυχως
Αφου λοιπον ειναι παθητικη και ΟΧΙ επιλεκτικη, βγαζουμε το συμπερασμα οτι δεν εχει και ΚΑΘΟΛΟΥ απαιτησεις. Ειναι γενικα ψυχρη - απομακρη - δυσκολη - απλησιαστη - παθητικη και ΧΩΡΙΣ απαιτησεις!

Υ.Γ: Ξεχασα και το ''μηξοπαρθενα''. Φτου!

# 76 στις 11/9/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Αυτο που λες ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ.

ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΦΑΣΚΕΛΟ
(απο δω και στο εξης ΦΦ)

ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΣΤΑΡΩ

Γιατι. Που με βρισκεις λαθος;;;

Τη στιγμη που η γυναικα ειναι δυσκολη κ απλησιαστη, αυτο σημαινει οτι εχει μια παθητικη σταση ζωης μιας και ειναι το θυραμα, ενω ο αντρας ο κηνυγος. Η γυαναικα δεν κανει ποτε της την πρωτη κινηση και περιμενει ΠΑΝΤΑ απο τον αντρα. Αυτο λεγεται ΠΑΘΗΤΙΚΟΤΗΤΑ.

Αφου λοιπον η γυναικα ειναι παθητικη απο τη φυση της δεν εχει και απαιτησεις τη στιγμη που ο αντρας την επιλεγει και αυτη επιλεγεται. Η γυναικα ειναι ερμαιο στον αντρα που θα τη πολιορκισει περισσοτερο απο τους αλλους.
Συνεπως η γυναικα ΔΕΝ ειναι επιλεκτικη. Δυστυχως
Αφου λοιπον ειναι παθητικη και ΟΧΙ επιλεκτικη, βγαζουμε το συμπερασμα οτι δεν εχει και ΚΑΘΟΛΟΥ απαιτησεις. Ειναι γενικα ψυχρη - απομακρη - δυσκολη - απλησιαστη - παθητικη και ΧΩΡΙΣ απαιτησεις!

Υ.Γ: Ξεχασα και το ''μηξοπαρθενα''. Φτου!

ΦΦ ΦΦ ΦΦ
α και
ΦΦ ΦΦ ΦΦ

enoretas

# 77 στις 12/9/2011
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 5

θανξ

Σας ευχαριστώ για τα σχόλια σας!

Καταρχήν χαίρομαι που βλέπω ένα ελληνικό forum τόσο ζωντανό! Παρότι έκανα λάθος και δημοσίευσα το ίδιο σχόλιο τρεις φορές βλέπω πολλές απαντήσεις.
Κάνετε και λίγο χαβαλέ με τον φίλο σας εδώ που τα βλέπει όλα μαύρα, μερικοί προσπαθείτε να κάνετε και την διαδικτυακή ψυχανάλυση μου και να με βγάλετε μοναχικό απογοητευμένο ή ψωνάρα, άλλοι απαντούν στα ερωτήματα με ειλικρίνεια.
Το θέμα είναι ότι έπιασα το νόημα (όχι ότι δε το ήξερα)
1ον) ζητάς ή δίνεις το τηλέφωνο. Όχι σαν εμένα που μια φορά ζήτησα email (για να μην γίνω intrusive με τηλεφωνική κλήση) και με κοίταγε σαν εξωγήινο
2ον) επανενεργοποιείς το facebook γιατί το msn δεν λειτούργει εδώ
3ον) αρχίζεις τις εξόδους Πέμπτη Παρασκευή Σάββατο
4ον) βλέπεις πάντα τις ίδιες , γιατί οι παρέες πάνε πάντα στα ίδια μέρη που γίνονται πάντα μόδα μέχρι να μαζευτούν πολλοί και να διαλυθούν (π.χ. ψυρή->γκάζι->κεραμικός->καρύτσι με μπαλαντέρ το κολονάκι και πάει λέγοντας)

Sorry κιόλας αλλά είναι λίγο κάπως αυτή η κατάσταση.
Εγώ είμαι πρωινός τύπος, θέλω κοπέλα μου να σε γνωρίσω μέρα, να σε δω, να σε ρωτήσω που πας τώρα, τι κάνεις στην καθημερινότητα σου, να μην είσαι/είμαι μεθυσμένος, να μην φοράς ότι καλύτερο βρήκες στη ντουλάπα σου, να μην έχεις βαφτεί για γάμο...
Έτσι λοιπόν το πραγματικό μου πρόβλημα είναι ότι δε σπουδάζω πια οπότε τις γνωριμίες του πανεπιστημίου τις ξεχνάμε και πάμε για γνωριμίες στη δουλειά. Δυστυχώς όμως στη δουλειά μου συναναστρέφομαι με ανθρώπους πολύ μεγαλύτερους...και οι τεκνατζούδες δεν με ενδιαφέρουν.
Δυστυχώς το πρόβλημα με αυτήν την πόλη είναι ότι δεν έχει διασκέδαση, άρα μέρη γνωριμίας το πρωί. Ούτε flee markets έχει, ούτε street art εκθέσεις γίνονται, ούτε άλλου είδους εκδηλώσεις γίνονται συχνά. Η ελληνική διασκέδαση είναι κατά βάση καθιστική: καφετέρια, ταβέρνα, μπουζούκι, ρακομελάδικο, ακόμα και τα bar όλα βασίζονται στα τραπέζια τους. Αυτό σε περιορίζει στο να βρεθείς κοντά στο άτομο που σε ενδιαφέρει και να επικοινωνήσεις. Μου λέτε κιόλας ότι θα γνωρίσω την κοπέλα από τις φίλες/φίλους μου οπότε τίποτα σχεδόν δεν έχει αλλάξει από την εποχή των συνοικεσίων και των ασπρόμαυρων ελληνικών ταινιών .
Συντήρηση στο full.Αλλά ok μπορώ να το κάνω… στην τελική έτσι μεγάλωσα και εγώ απλά θα αργήσω λίγο να το ξανασυνηθίσω.
Welcome home
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost