Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Προστιμο ΟΑΣΘ

Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910

sunnyeyes-

# 81 στις 6/10/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes-

Νοτυ, να μη πας ετσι. Να πας στους υπευθυνους. Ντρεπεσαι? (Δε σε εχω για ντροπαλουλα ).

Να πάει να πει τι στους υπεύθυνους;
Ότι έκανε παράβαση;
Τίποτα δε θα βγει, η παράβαση είναι παράβαση.

Εκτός και αν τους παρακαλέσει...
ή
αν κρίνω από το "Δε σε εχω για ντροπαλουλα "...

μήπως να τους τάξει τίποτα;

Οχι ελιξ. Αν ειναι να πληρωσει, γιατι πιθανοτατα τα λεφτακια θα τα παρουν οι καραγκιοζηδες , να δηλωσει και τα παραπονα της να πει και τι πρεπει να γινει, να πει οτι η κατασταση δεν ειναι για να παιρνουν χρηματα απο ανθρωπους μεροκαματιαρηδες, οτι ειναι μια κλεψια απο μερους τους.
Αν εχουν φιλοτιμο και δεν ειναι τελειως καραγκιοζηδες μπορει και να μην της τα κρατησουν.
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

inioxos52

# 82 στις 6/10/2011
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Παράθεση:
Επειδη εχουν το μονοπωλειο στη συγκοινωνια να το εκμεταλλευοντε.. Για να υπηρχε και ενας αλλος οργανισμος να σου πω εγω αν σε εξυπηρετουσε ο μαγκας ή οχι.. και αν σου γλυκομιλουσε ή οχι..

Στη τελικη, να αρχισουν να εξυπηρετουν το κοσμο καλυτερα.. με καποιο τροπο. Ειτε να βαλουν μηχανηματα καλυτερα, ειτε περισσοτερα κιοσκια, ειτε περισσοτερες γραμμες, να μη τρεχεις σαν το χαζο σε περιπτωση που το χανεις.. εχουν την ευθυνη τους τη μεγαλη και αυτοι.

Sunny παιδι μου, γιατι αρπαζεσαι? Η θεσσαλονικη δεν ειναι Ηρακλειο, αλλα δεν ειναι και Αθηνα.

Ο ΟΑΣΘ, ειναι ιδιωτικος οργανισμος επιδοτουμενος απο το κρατος, σχεδον 50 χρονια, και εχει τα αποκλειστικα δικαιωματα. Σε μια πολη 1.200.000 σημερα κατοικων, δεν ειναι δυνατον να επιζησει και αλλος παρομοιος οργανισμος, διοτι τα απαιτουμενα κεφαλαια ειναι δυσαναλογα μεγαλα, σε σχεση με το μεταφορικο εργο, μιας και οι αποστασεις στην θεσσαλονικη ειναι μικρες, και οχι τεραστιες οπως στο λεκανοπεδιο αφενος, και εν οψει της λειτουργιας του μετρο το 2015 αφετερου.

Στα επικαιρα σημεια του μικρου ουτως η αλλως κεντρου της πολης, υπαρχουν κιοσκια που πωλουν εισιτηρια, και καρτες, και μηνιαια, και εβδομαδιαια, και οτι γουσταρεις. Στις γειτονιες ολα σχεδον τα περιπτερα πωλουν εισιτηρια. Μεσα σε καθε λεωφορειο, εχει δυο μηχανηματα εκδοσης εισιτηριων, τα οποια δεν δινουν ρεστα, ουτε φτιαχνουν καφε, ουτε και τοστ. Δυστυχως.

Το θεμα λοιπον Sunny παιδι μου ειναι, οτι πρεπει ναχει κανεις την στοιχειωδη προνοια 1 τουλαχιστον ευρω σε ψιλα στην τσεπη παντα, η μιας καρτας, η ενος εισιτηριου, ωστε να μην την παταει.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

sunnyeyes-

# 83 στις 6/10/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Γιατι μερικοι ανθρωποι υποστηριζουν τους νομους! με τοσο ΨΥΧΗ.. οταν οι ιδιοι οι ΝΟΜΟΙ μας εχουν οδηγησει στη παρανοια που βρισκομαστε τωρα.

Επειδη ειναι νομος?
Εδω δεν εφαρμοζονται ΝΟΜΟΙ ΚΑΙ ΝΟΜΟΙ και κυκλοφορουν τα λαμογια με το κεφαλι ψηλα και πρεπει να τη πληρωσει ο μεροκαματιαρης σαν να ειναι Ο κλεφτης?

Αυτο δεν θα το καταλαβω ποτε.

Εμενα Ελληνας παντως ποτε δεν με εχει κλεψει, παρα μονο αυτοι που ειναι στη Βουλη. Παντα στο σπιτι μου Ρουμανοι ειχαν μπει. Εχει ο Ελληνας το ονομα του κλεφτη? Μη συμπεριφερεσαι λοιπον ελιξ στους αλλους λες και ειναι κλεφτες...
Ουτε με το καλα να παθουν... Μιλαμε για την Ελλαδα που τιποτα δεν εξυπηρετει.. απο τον ΟΑΣΘ μεχρι την υγεια. Νταξ?
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

sunnyeyes-

# 84 στις 6/10/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

Παράθεση:
Επειδη εχουν το μονοπωλειο στη συγκοινωνια να το εκμεταλλευοντε.. Για να υπηρχε και ενας αλλος οργανισμος να σου πω εγω αν σε εξυπηρετουσε ο μαγκας ή οχι.. και αν σου γλυκομιλουσε ή οχι..

Στη τελικη, να αρχισουν να εξυπηρετουν το κοσμο καλυτερα.. με καποιο τροπο. Ειτε να βαλουν μηχανηματα καλυτερα, ειτε περισσοτερα κιοσκια, ειτε περισσοτερες γραμμες, να μη τρεχεις σαν το χαζο σε περιπτωση που το χανεις.. εχουν την ευθυνη τους τη μεγαλη και αυτοι.

Sunny παιδι μου, γιατι αρπαζεσαι? Η θεσσαλονικη δεν ειναι Ηρακλειο, αλλα δεν ειναι και Αθηνα.

Ο ΟΑΣΘ, ειναι ιδιωτικος οργανισμος επιδοτουμενος απο το κρατος, σχεδον 50 χρονια, και εχει τα αποκλειστικα δικαιωματα. Σε μια πολη 1.200.000 σημερα κατοικων, δεν ειναι δυνατον να επιζησει και αλλος παρομοιος οργανισμος, διοτι τα απαιτουμενα κεφαλαια ειναι δυσαναλογα μεγαλα, σε σχεση με το μεταφορικο εργο, μιας και οι αποστασεις στην θεσσαλονικη ειναι μικρες, και οχι τεραστιες οπως στο λεκανοπεδιο αφενος, και εν οψει της λειτουργιας του μετρο το 2015 αφετερου.

Στα επικαιρα σημεια του μικρου ουτως η αλλως κεντρου της πολης, υπαρχουν κιοσκια που πωλουν εισιτηρια, και καρτες, και μηνιαια, και εβδομαδιαια, και οτι γουσταρεις. Στις γειτονιες ολα σχεδον τα περιπτερα πωλουν εισιτηρια. Μεσα σε καθε λεωφορειο, εχει δυο μηχανηματα εκδοσης εισιτηριων, τα οποια δεν δινουν ρεστα, ουτε φτιαχνουν καφε, ουτε και τοστ. Δυστυχως.

Το θεμα λοιπον Sunny παιδι μου ειναι, οτι πρεπει ναχει κανεις την στοιχειωδη προνοια 1 τουλαχιστον ευρω σε ψιλα στην τσεπη παντα, η μιας καρτας, η ενος εισιτηριου, ωστε να μην την παταει.

Θεωρω αδικια ενα παιδι να πληρωσει προστιμο 24 ευρω (και 10 να ηταν), οταν θα μπορουσε πολυ απλα να τις αλλαζε το 5ευρω. Μερικα πραγματα ειναι αδικιες ΓΙΑΤΙ δεν εχουν φροντισει να ειναι εξυπηρετικοι. Αδικο ειναι, οπως και το προστιμο που μου βαζουν στο δρομο αν παρκαρω ΑΠΟ ΤΗ στιγμη που δεν εχουν φροντισει να εχουν παρκινγκ ουτε εχουν φροντισει να μου παρεχουν συγκοινωνια απο το σπιτι μου. Αδικιες αδικιες καθημερινες..

Και μου συμπεριφερονται σαν Κλεφτη, ενω οι ιδιοι με ωθουν να γινω παρανομη. Αυτα δεν τα αντεχω.. και ναι, οταν βρεθω αντιμετωπη με τετοια συστηματα το ματι μου γυριζει αναποδα και αν μη τι αλλο παω στους υπευθυνους. Αν το εκαναν ολοι αυτο και υπηρχε μια απαιτηση απο το κοινο και δεν νιωθαμε ΜΟΝΙΜΑ ηττημενοι ισως και κατι να αλλαζε σε αυτο το τοπο.

elix_geo

# 85 στις 6/10/2011
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Γιατι μερικοι ανθρωποι υποστηριζουν τους νομους! με τοσο ΨΥΧΗ.. οταν οι ιδιοι οι ΝΟΜΟΙ μας εχουν οδηγησει στη παρανοια που βρισκομαστε τωρα.
Επειδη ειναι νομος?
Εδω δεν εφαρμοζονται ΝΟΜΟΙ ΚΑΙ ΝΟΜΟΙ και κυκλοφορουν τα λαμογια με το κεφαλι ψηλα και πρεπει να τη πληρωσει ο μεροκαματιαρης σαν να ειναι Ο κλεφτης?
Αυτο δεν θα το καταλαβω ποτε.

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, κηρύσσεις κι εσύ ανυπακοή στους νόμους!!!

Α ρε αθάνατο, επιτυχημένο δίδυμο ΑΑ, πόσο βαθιά έχεις σκάψει σε χαριτωμένα πλην ανόητα κεφαλάκια.
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

sunnyeyes-

# 86 στις 6/10/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Δηλαδη εσυ Ελιξ καταλαβαινεις οτι θελεις. Και λυπαμαι για αυτο.

# 87 στις 6/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Δηλαδη εσυ Ελιξ καταλαβαινεις οτι θελεις. Και λυπαμαι για αυτο.

Κι εγώ προσπαθώ να σε καταλάβω και δεν μπορώ ... θεωρείς ότι ο ελεγκτής θα έπρεπε αν είχε ψιλά να της αλλάξει το 5ευρω και να της κόψει κι ένα εισιτήριο (δηλ. αν το εισιτήριο έχει 1 ευρω να της δώσει ένα εισιτήριο και 4 ευρώ ρέστα ? έτσι για να το κάνουμε λιανά δηλαδή)

inioxos52

# 88 στις 6/10/2011
author

Παράθεση:
Θεωρω αδικια ενα παιδι να πληρωσει προστιμο 24 ευρω (και 10 να ηταν), οταν θα μπορουσε πολυ απλα να τις αλλαζε το 5ευρω. Μερικα πραγματα ειναι αδικιες ΓΙΑΤΙ δεν εχουν φροντισει να ειναι εξυπηρετικοι. Αδικο ειναι, οπως και το προστιμο που μου βαζουν στο δρομο αν παρκαρω ΑΠΟ ΤΗ στιγμη που δεν εχουν φροντισει να εχουν παρκινγκ ουτε εχουν φροντισει να μου παρεχουν συγκοινωνια απο το σπιτι μου. Αδικιες αδικιες καθημερινες..

Και μου συμπεριφερονται σαν Κλεφτη, ενω οι ιδιοι με ωθουν να γινω παρανομη. Αυτα δεν τα αντεχω.. και ναι, οταν βρεθω αντιμετωπη με τετοια συστηματα το ματι μου γυριζει αναποδα και αν μη τι αλλο παω στους υπευθυνους. Αν το εκαναν ολοι αυτο και υπηρχε μια απαιτηση απο το κοινο και δεν νιωθαμε ΜΟΝΙΜΑ ηττημενοι ισως και κατι να αλλαζε σε αυτο το τοπο.

Sunny, μεσα στα νευρα σου αδικεις τον εαυτο σου με οσα γραφεις. Το παιδι, θαπρεπε να εχει προνοησει ναχει εισιτηριο. Δεν ειχε. Μπορουσε να κοψει μεσα στο λεωφορειο. Δεν εκοψε. Μπορουσε να κατεβει στην επομενη σταση να χαλασει, η να αγορασει εισιτηριο. Δεν τοκανε. Την πατησε λοιπον, διοτι απο την στιγμη που δεν εκανε αυτα που επρεπε, θεωρειται λαθρεπιβατης, και εφοσον πιαστει τιμωρειται.

Παρκινγκ μας εφτιαξαν αγαπητη μου, αλλα δεν παμε γιατι δεν γουσταρουμε να πληρωσουμε. Ετσι τα αφηνουμε στον δρομο με κινδυνο να φαμε την κλησουλα μας. Σταση λεωφορειου δεν σου εφεραν στην πορτα σου, γιατι δεν ειναι δυνατον σε καθε πορτα ναχει σταση οπως καταλαβαινεις.

Οταν λοιπον παρανομει κανεις, θα την πληρωσει κιολας την μαγκια. Μιλαω μονο για τα θεματα στα οποια αναφερεσαι, και δεν επεκτεινομαι.

Σαυτα λοιπον που αναφερεσαι, δεν εχεις δικιο και τζαμπα φωναζεις.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 89 στις 6/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
και παρεπιμπτόντως να αποκαταστήσουμε την αλήθεια και να πούμε ότι η Θεσσαλονική έχει ένα πολύ καλό σύστημα αστικών συγκοινωνιών με πολλά και καλά λεωφορεία και έξυπνες στάσεις πολύ καιρό πριν ... μπροστά της ο ΟΑΣΑ απλά ωχριά.

sunnyeyes-

# 90 στις 6/10/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Ενταξει παιδια. ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να καταλαβαιτε τι γραφω, εγω δε θα καθομαι να ασχολουμαι αλλο για να μου πειτε οτι ΕΣΕΙΣ απλα συμφωνειτε με τους ΝΟΜΟΥΣ και οτι εγω ηρθα να επαναστατησω ΑΔΙΚΩΣ που η Ελλαδα δε παρεχει τα αυτονοητα για την εξυπηρετηση μας σε ολους τους τομεις. Και στη Θεσαλλονικη Ηνιοχε ξερω οτι εχετε θεμα με το παρκινγκ και στο Ηρακλειο. Δε με λες? Στα δημοσια παρκινγκ πληρωνεις?

Ο δε χρυσαετος, δε φανταζομαι να θελει να του απαντησω οταν εγραψε κατω απο το ποστ μου με το μετρο οτι παραλογιζομαι και οταν απανταει με ειρωνεια. Μπορει να συνεχισει να μιλαει μονος του.

# 91 στις 6/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Και βεέβαια παραλογίζεσαι όταν λές οτι κακώς σε έλεγξαν στην αποβάθρα όταν ο έλεχος γίνεται 90% στις αποβάθρες και 10% μέσα στο τρένο ... (δηλ. εγ.ω 10 χρόνια χρήστης μετρό ποτέ δεν με έχουν ελεγει μέσα στο τρένο αλλά μόνο στις αποβάθρες) .

Τέλος πάντων για να μη λέμε τα ίδια καθένας από μας βρίσκει του ομοίους του και συνεννοεται ... φαίνεται πως εγώ κι εσύ δε συννενοούμαστε άρα δεν χρειάζεται να συζητάμε.

sunnyeyes-

# 92 στις 6/10/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Originally posted by Xrusaetos
Και βεέβαια παραλογίζεσαι όταν λές οτι κακώς σε έλεγξαν στην αποβάθρα όταν ο έλεχος γίνεται 90% στις αποβάθρες και 10% μέσα στο τρένο ... (δηλ. εγ.ω 10 χρόνια χρήστης μετρό ποτέ δεν με έχουν ελεγει μέσα στο τρένο αλλά μόνο στις αποβάθρες) .

Τέλος πάντων για να μη λέμε τα ίδια καθένας από μας βρίσκει του ομοίους του και συνεννοεται ... φαίνεται πως εγώ κι εσύ δε συννενοούμαστε άρα δεν χρειάζεται να συζητάμε.

Εσυ αμα μαθεις να διαβαζεις μπορει και να συνενοηθουμε καποτε.

Οχι πως το εχω αναγκη αλλά ετσι για την ιστορια.

inioxos52

# 93 στις 6/10/2011
author

Παράθεση:
Και στη Θεσαλλονικη Ηνιοχε ξερω οτι εχετε θεμα με το παρκινγκ και στο Ηρακλειο. Δε με λες? Στα δημοσια παρκινγκ πληρωνεις?

Στην Θεσσαλονικη, δεν υπαρχουν δημοσια παρκινγκ, διοτι το δημοσιο ταχει παραχωρησει εναντι παχυλης αμοιβης στους ιδιωτες. Αλλα και οταν υπηρχε ενα παλαιοτερα, φυσικα και πληρωναμε.

Εφοσον λοιπον εισαι διατεθειμενος να πληρωσεις, παρκινγκ υπαρχουν αφθονα στο κεντρο, και προσφατα και στην περιφερεια, τα οποια παραμενουν κλειστα λογω ελλειψης ενδιαφερομενων.

Οι δρομοι κεντρου η οχι, πνιγονται στα παρκαρισμενα, και μαλιστα στα διπλοπαρκαρισμενα, μιας και η πολη μου ειναι η πρωτευουσα του διπλοπαρκαρισματος μερα η νυχτα.

sunnyeyes-

# 94 στις 6/10/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

Παράθεση:
Και στη Θεσαλλονικη Ηνιοχε ξερω οτι εχετε θεμα με το παρκινγκ και στο Ηρακλειο. Δε με λες? Στα δημοσια παρκινγκ πληρωνεις?

Στην Θεσσαλονικη, δεν υπαρχουν δημοσια παρκινγκ, διοτι το δημοσιο ταχει παραχωρησει εναντι παχυλης αμοιβης στους ιδιωτες. Αλλα και οταν υπηρχε ενα παλαιοτερα, φυσικα και πληρωναμε.

Εφοσον λοιπον εισαι διατεθειμενος να πληρωσεις, παρκινγκ υπαρχουν αφθονα στο κεντρο, και προσφατα και στην περιφερεια, τα οποια παραμενουν κλειστα λογω ελλειψης ενδιαφερομενων.

Οι δρομοι κεντρου η οχι, πνιγονται στα παρκαρισμενα, και μαλιστα στα διπλοπαρκαρισμενα, μιας και η πολη μου ειναι η πρωτευουσα του διπλοπαρκαρισματος μερα η νυχτα.

Ε τοτε, οι υπευθυνοι, γιατι υπευθυνους τους λενε για να βρισκουν λυσεις! να κανουν αλλες κινησεις.

Γιατι δεν αφηνουν τα παρκινγκ ανοιχτα και ελευθερα για το κοσμο, μονο υποχρεωνεται ο καθενας να πληρωσει 4 ευρω για μια ωρα δουλεια που θα κανει? Εφοσον λοιπον βλεπουν οτι ο κοσμος αρνειται να πληρωσει, (διοτι δεν του παρεχουν και τιποτα.. γιατι να πληρωσει λογικη αντιδραση) ας κανουν αλλες κινησεις. Τι τα εχουν κλειστα? Ασε το κοσμο να μπει μεσα να πει και ενα μπραβο.

Αλλά αφου απο παντου θελουν μονο να εισπρατουν, αυτο λεω.. οτι σε ωθουν να γινεις παρανομος. Τελη πληρωνουμε, φορους πληρωνουμε.. ε ας εχουμε και εξυπηρετηση γμτο.. Που το παραλογο. Ολα πια να βγαινουν απο τη τσεπη μας?

Εδω στο Ηρακλειο εχουν σχεδιασει (μαλλον για το 3000) να βαλουν μια γραμμη εντελως δωρεαν! να μεταφερει τους πολιτες σε ολη τη πολη του Ηρακλειου. Ειναι λοιπον! κινησεις, που ολοι ξερουν οτι πρεπει να γινουν. Ο κοσμος βασανιζεται για το ευρω. Μη του τα παιρνεις ρε καραγκιοζη με τη πρωτη ευκαιρια..

# 95 στις 6/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Και για να αποκαταστήσουμε την αλήθεια και να μην περνάνε τόσο εύκολα θεωρίες σαν αυτλη της σαννυ θα πω ο ρόλος του ελεκγτικού μηχανισμού στα εισιτήρια είναι καθαρά αποτρεπτικός και όχι φοροεισπρακτικός (τουλάχιστον για το μετρό και λεωφορεία της Αθήνας που γνωρίζω καλά). Καλά για τα αστικά της Αθήνας μπαίνει μέσα τόσο αραιά ελεγκτής που συμφέρει (όπως είπε κι ένας φίλος) να μη βγάζεις εισιτήριο ΠΟΤΕ, και πρόστιμο να φας πιο λίγα θα πληρώσεις. Πόσο γελοίός οργανισμός πραγματικά, θυμάστε πέρσι με πόσες κωδονοκρουσίες ανακοίνωσαν το νέο σώμα ελεγκτών που θα περιόδευαν με ομάδες των 3 με στολές κλπ ? Σε ένα χρόνο μια φορά έχει μπει ελεγκτής σε λεωφορείο (χρησιμοποιώ κάθε μέρα ΚΑΙ μετρό ΚΑΙ λεωφορείο). 'Οσο για το μετρό πουθενά αλλού πλήν Συντάγματος δεν έχω δει έλεγχο. Στο Σύνταγμα ο έλεγχος είναι πολύ συχνός αλήθεια. Είναι όμως τόσο ορατοί και τόσο σταθεροί στις θέσεις τους που αρκεί να έχεις το νου σου κι αν τους δεις μπορεί κάλλιστα να γυρίσεις στην πλατφόρμα (ανεβαίνοντας τη σκάλα και όχι την κυλιόμενη, αν ανέβεις δε με το ασανσερ τη γλυτώνεις πραγματικά γιατί το ασανσερ σε βγάζει εκτός πεδίου ελέγχου) αν έχεις φορά προς τα έξω η να γυρίσεις πίσω απο τα ακυρωτικά αν έχεις φορά προς την πλατφόρμα.

Αυτά για να ξέρουμε και τι λέμε για τους φοβερούς ελέγχους των ΜΜΜ !

sunnyeyes-

# 96 στις 6/10/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Εδω στας Κρητας δεν εχουμε μετρο Χρυσαετε.. Τι να κανουμε. Δεν Ξερουμε τους νομους.

Παρολα αυτα, ευτυχως τοσο στενομυαλοι δεν δουλευουν στα μετρο, οποτε εχουν προβλεψει για αυτους που ειναι εκτος Αττικης να μην πληρωνουν προστιμο για την παραμονη στην αποβαθρα αν το αποδειξουν. Αλλά και να μην το ειχαν προβλεψει ακομα εκει θα ημουν.

Τα υστερα του κοσμου.. ποσο ΕΝΤΙΜΟΣ ανθρωπος ειναι αυτος ο Χρυσαετος και ποσο φυλακας των νομων.. Τα υστερα...

Γιατι δε πας μια βολτα απο τη βουλη να συναιτισεις μερικους μερικους. Φοβασαι? Δε σε παιρνει? Ή αυτοι ειναι καλα λαμογια γιατι εχουν εξουσια?

# 97 στις 6/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
2 ποστ παραπάνω μου συνέστησες να μιλάω μόνος μου ... τώρα που απευθύνεις ερώτημα ? κατέληξε επιτέλους, μου μιλάς η δε μου μιλάς ?

elix_geo

# 98 στις 6/10/2011
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Ενταξει παιδια. ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ να καταλαβαιτε τι γραφω, εγω δε θα καθομαι να ασχολουμαι αλλο για να μου πειτε οτι ΕΣΕΙΣ απλα συμφωνειτε με τους ΝΟΜΟΥΣ και οτι εγω ηρθα να επαναστατησω ΑΔΙΚΩΣ που η Ελλαδα δε παρεχει τα αυτονοητα για την εξυπηρετηση μας σε ολους τους τομεις.

Εντάξει ρε παιδιά, σοβαρευτείτε, έλεος, δε ζητάει πολλά η κοπιλίτσα, τα αυτονόητα που πρέπει να παρέχει η Ελλάδα, ζητάει δηλαδής να έχει ρέστα από 5ευρο ο ελεγκτής για να της βγάλει εισιτήριο -κατόπιν εορτής-.

Αμάν!!!
Πέσατε όλοι να τη φάτε!
Και είναι και όψιμη επαναστάτρια
Και πετάει και το γάντι στο Χρυσαετό!
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

sunnyeyes-

# 99 στις 6/10/2011
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Τι να απαντησεις Χρυσαετε.

Δε θελω απαντηση. Οταν θα σταματησεις να εχεις το υφακι χιλιων καρδιναλιων στις απαντησεις σου και θα μου συμπεριφερθεις σαν να ειμαστε συνομιλικοι (γιατι ετσι απαντας και εσυ και ο ελιξ και ενιοτε ο ηνιοχος) επειδη ειστε 10 χρονια μεγαλυτεροι νομιζετε οτι μπορειτε να απαντατε ή να μην απαντατε ή να απαξιωνετε με το τροπο σας στα σχολια σας εξαιτιας ταχα μου της ηλικιας, τοτε ναι. Ειδαλλως να το παρω και εγω αποφαση οτι με τη γενια των 50 δεν μπορω να συνενοηθω γιατι παντα θα βαζουν την ηλικια μπροστα και μπορουν ανα πασα και στιγμη να χλευασουν οπως το εκανες στο σχολιο μου με το μετρο. (αδικως φυσικα αλλά με τα γαλονια που σου δινει η ηλικια σου - μπαρμπουτσαλα για εμενα)

Και μη με ρωτησεις που τη δειχνεις την ηλικια σου.. τη δειχνεις παντου. Και εσυ και ο ελιξ και ο ηνιοχος. Λες και ζειτε τη μαγικη ηλικια της σοφιας. Εχετε παραπανω εμπειριες αλλά δεν σας κανει αυτοματως υπερανω καθε συζητησης.

Αυτο μια και σας πετυχα ολους μαζι σε αυτο το ποστ.

elix_geo

# 100 στις 6/10/2011
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος

Παράθεση:

Και μη με ρωτησεις που τη δειχνεις την ηλικια σου.. τη δειχνεις παντου. Και εσυ και ο ελιξ και ο ηνιοχος. Λες και ζειτε τη μαγικη ηλικια της σοφιας. Εχετε παραπανω εμπειριες αλλά δεν σας κανει αυτοματως υπερανω καθε συζητησης.

Αυτο μια και σας πετυχα ολους μαζι σε αυτο το ποστ.

Σανάκι...
μην ξεχνάμε...
34<61
Επιλέξτε σελίδα: (1-10)
Σελίδες 12345678910
Δεν μπορείτε να απαντήσετε