Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μεγαλη διαφορα ηλικιας..

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

marilou20

# 1 στις 4/10/2011
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Μεγαλη διαφορα ηλικιας..

Καλησπερα!Μου αρεσει τρελα ενα παιδι αρκετα μεγαλυτερο μου...ειναι 35 και ειμαι 17 εχουμε βρεθει 2 φορες μονο καθως ειναι ο κολλητος ενος φιλου της μητερας μου..Απο αυτες τις λιγες φορες που βρεθηκαμε φανηκε να εδιαφαιρετε λιγακι μου εκανε διαφορα κοπλιμεντα π.χ τι ομροφα που ειναι τα ματια σου μου χαιδευε τα μαλλια λεγοντας πως εχει τρομερη αδυναμια στο μακρυ μαλλι και πολλες φορες πανω στη συζητηση συμφωνουσε μαζι μου το θεμα μου τωρα ειναι με πιον τροπο να τον πλησιασω..πειται μου καμια ιδεα να τον φερω πιο κοντα μου...πιστευω απο μονος του δεν θα διξει μεγαλυτερο εδιαφερον γτ ερχετε σε δυσκολη θεση απο την στιγμη που γνωριζει την μητερα μου!

dindon

# 2 στις 4/10/2011
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 8.663
Καταρχην δεν σου αρεσει "ενα παιδι"

δευτερον, να μην κανεις τιποτα να κατσεις στα αυγα σου.

αλλα θελει αυτος και αλλα εσυ.
"Why is it something so good Just can't function no more? Love ... love will tear us apart again..."

# 3 στις 4/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
....πως να τον πλησιασεις??? να πας να κουρευτεις....αυτος σιγουρα θα προσεξει την αλλαγη και θα ερθει να σου μιλησει....

HighLow

# 4 στις 4/10/2011
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 367

Παράθεση:
Originally posted by marilou20
Καλησπερα!Μου αρεσει τρελα ενα παιδι αρκετα μεγαλυτερο μου...ειναι 35 και ειμαι 17 εχουμε βρεθει 2 φορες μονο καθως ειναι ο κολλητος ενος φιλου της μητερας μου..Απο αυτες τις λιγες φορες που βρεθηκαμε φανηκε να εδιαφαιρετε λιγακι μου εκανε διαφορα κοπλιμεντα π.χ τι ομροφα που ειναι τα ματια σου μου χαιδευε τα μαλλια λεγοντας πως εχει τρομερη αδυναμια στο μακρυ μαλλι και πολλες φορες πανω στη συζητηση συμφωνουσε μαζι μου το θεμα μου τωρα ειναι με πιον τροπο να τον πλησιασω..πειται μου καμια ιδεα να τον φερω πιο κοντα μου...πιστευω απο μονος του δεν θα διξει μεγαλυτερο εδιαφερον γτ ερχετε σε δυσκολη θεση απο την στιγμη που γνωριζει την μητερα μου!

Πάντα προβληματίζομαι για τα μυαλά που κουβαλάει κάποιος 35άρης που ζαχαρώνει τις κόρες των φίλων του... εκτός και αν σου έκανε μερικές φιλοφρονήσεις (ως μεγάλος άνθρωπος προς ένα παιδάκι) που εσυ παρεξηγείς. Όπως και να έχει βρες κάτι πιο κοντά στα ενδιαφέροντα σου και στα γούστα σου... γκόμενο ψάχνεις όχι μπαμπά...

# 5 στις 4/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όπως και να τον πλησιάσεις, αν είναι σωστός δεν θα κάνει τίποτα μαζί σου καλή μου. Είναι ένας άντρας 35 ετών και είσαι μία έφηβη.

Η διαφορά των χρόνων σας μπορεί να μην ήταν απαγορευτική αν εσύ ήσουν 30 κι εκείνος 48 π.χ., αλλά τώρα είναι.

Όπως πολύ σωστά είπε και η dindon άλλα θέλεις και άλλα θέλει.
Καλό θα είναι να "πειραματιστείς" με παιδιά που έχουν πάνω κάτω την ίδια ηλικία με εσένα και τις ίδιες εμπειρίες.

# 6 στις 4/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αγαπητη φιλη,
απο τα γραφομενα σου,
παρατηρω πως ζεις μονο με την μητερα σου,
η οποια πιθανον εχει την δικη της ζωη.

Το λαθος που ισως εκανε (εαν ειναι ετσι οπως λεω),
ειναι να φερει μεσα στον χωρο σας την προσωπικη της ζωη,
με αποτελεσμα την ιστορια που μας περιεγραψες.

Αν παλι δεν συμβαινει τιποτα απο οσα γραφω,
να θυμασε πως ο κυριος ενδιαφερεται για την σεξουαλικη συνευρεση μαζι σου,
και τιποτα αλλο.
Τα ομορφα λογια που ακους,
ειναι πολυ ευκολο να ειπωθουν απο την πλευρα του,
οδηγοντας σε ,εκει που ειναι ο σκοπος του..

Εαν παρόλα αυτα δεν σε πολυ νοιαζει,
τοτε ειναι δικαιωμα σου.
Αρκει να μην κανεις δευτερες σκεψεις...

# 7 στις 4/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by dindon

1. Που το ξέρεις ότι άλλα θέλει εκείνος και άλλα αυτή;

2. Γιατί η γυναίκα αυτή να κάτσει στα αυγά της και η άλλη εδώ http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=35770 να σηκωθεί από τα αυγά της και "να τα κάνει όλα ποuτάνα" με το γερό παντρεμένο;

3. Όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος νομιμοποιείται να κάνει "ταρζανιές"; Λογικά το αντίθετο δεν θα έπρεπε να συμβαίνει;

Mystik_Male

# 8 στις 4/10/2011
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.599

Παράθεση:
Originally posted by marilou20

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις να κλείσεις πρώτα τα 18, γιατί αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του, το "παιδί" που σου αρέσει θα βρεθεί να... χαϊδεύει τα... μαλλιά του Εισαγγελέα και να του λέει πόσο όμορφα μάτια έχει πίσω από τα κάγκελα.

Χωρίς να θέλω να σε μειώσω ή να σε θίξω ηλικιακά, βρες ένα αγόρι της ηλικίας σου προς το παρόν, και μόλις ενηλικιωθείς και τον θέλεις ακόμη, τα ξαναλέμε...

Guava

# 9 στις 4/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by HighLow
.. εκτός και αν σου έκανε μερικές φιλοφρονήσεις (ως μεγάλος άνθρωπος προς ένα παιδάκι) που εσυ παρεξηγείς.

Ο τύπος άπλωσε χέρι...λέμε...

είναι απίστευτος

να δεις που στο τέλος θα κάνει τρίο με μάνα και κόρη.
και όπως λέει και ο αύμνηστος ο Αυλωνίτης..

"Που παμε βρε ....που πάμε?!"
------
Θεματοθέτρια....

είναι ο ίδιος που είχατε γνωριστει μέσω ίντερνετ?

είχες ξαναβάλει θέμα αν θυμάμαι καλά
και είχες φάει και το ανάλογο κράξιμο.
Μέ άλλο λογαριασμό πριν κανένα μηνα...

Racina

# 10 στις 4/10/2011
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 760

Παράθεση:
Originally posted by Breaker
3. Όσο μεγαλώνει ο άνθρωπος νομιμοποιείται να κάνει "ταρζανιές"; Λογικά το αντίθετο δεν θα έπρεπε να συμβαίνει;

ενας ανθρωπος ειναι ελευθερος να συμπεριφερεται οπως θελει στην προσωπικη του ζωη.
Απλως η κοπελα στα 17 δεν ειναι σε θεση να ξερει τι σκοπους εχει ο 35 χρονος λογω ελλειψης εμπειριας.
Ας μην γελιομαστε. Μονο σεξ θελει και τιποτα αλλο. Η μικρη ομως δεν νομιζω να ειναι τοσο ωριμη που να διαχωριζει σεξ και συναισθημα μεσα της.
Ταρζανιες "νομιμοποιεισαι" να κανεις σε ολες τις ηλικιες εφοσον αφορουν την προσωπικη σου ζωη.Αν εισαι αβγαλτος ομως την πατας ευκολα και δυκολα συνερχεσαι.

Η γνωση και η ωριμοτητα σου δινουν τη δυναμη να κανεις ταρζανιες χωρις προσωπικο κοστος και πονο.
Να τις κανεις μονο για να περνας καλα και οχι για να περναει καλα ΜΟΝΟ ο παρτενερ σου.
Και αυτο συμβαινει οσο μεγαλωνεις και γνωριζεις και τα θελω σου και τα θελω των αλλων καλυτερα.

μαριλου εισαι ανηλικη, κοντα στα 18 βεβαια αλλα αυτο δεν αλλαζει το θεμα

Ομως και οταν κλεισεις τα 18 και αποκτησεις "ελευθερια" να ξερεις οτι δεν ειναι τα πραγματα οπως τα εχεις στο μυαλο σου.

Παρε ρισκα αλλα μπορει να πληγωθεις. Περα απο τη σωματικη προστασια στο σεξ, σε μια σχεση υπαρχει και η συναισθηματικη προστασια και ασφαλεια και δεν ειναι πιθανο να τα εχεις αυτα απο αυτον τον ανθρωπο.

Ο συγκεκριμενος θελει μονο σεξ απο εσενα. γουσταρει πιτσιρικες.

Οπως ξαναγραφτηκε πιο πανω, η διαφορα σας δεν θα ειναι τρομερη σε 10 χρονια αλλα τωρα αποτελει λογο για να αποτυχει η αποπειρα σχεσης

Αν θελεις σχεσεις και ερωτες ξεχασε τον
Κανείς δεν μπορεί να με πειράξει χωρίς την άδειά μου Το τι νιώθεις και το πώς αντιδράς σε κάτι, είναι πάντα δική σου επιλογή.

Guava

# 11 στις 4/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Λογικά ναι...

αλλά από ότι έχω προσέξει,

όσο περναν τα χρόνια για μερικούς....

ο αυτοσεβασμός πάει περίπατο.
Μια φορά ένας εβδομητάχρονος μου είχε πεί ότι θα

πήγαινε και με δεκαεξάρα ....αν του καθόταν...
Τι ταρζανιές και πράσινες ζέβρες...

αυτός είχε φτάσει στο στάδιο της "τσίτας"!

dindon

# 12 στις 4/10/2011
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη

Παράθεση:

Παράθεση:

1. Που το ξέρεις ότι άλλα θέλει εκείνος και άλλα αυτή;

2. Γιατί η γυναίκα αυτή να κάτσει στα αυγά της και η άλλη εδώ http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=35770 να σηκωθεί από τα αυγά της και "να τα κάνει όλα ποuτάνα" με το γερό παντρεμένο;

1) σαφως και αλλα θελει ενας 35χρονος και αλλα μια 17χρονη.. δεν ειναι αυτονοητο? θα πρεπει να σου εξηγησω τι?
η 17χρονη θελει λοβ στορυ και ο 35χρονος ... σεξ με το πιτσιρικακι...
διαφωνεις?

στο θεμα βου, η αποψη μου ηταν να μην κανει τιποτα με τον γερο παντρεμενο..
προς τι η επιθεση?

3) τι σχεση εχει αυτο ακριβως? σαφως και καθως μεγαλωνει ο ανθρωπος και ΕΝΗΛΙΚΙΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΩΡΙΜΑΖΕΙ μπορει να σκεφτει πιο καθαρα για τις επιλογες του.

απορω... δεν ειναι αυτονοητα αυτα?
"Why is it something so good Just can't function no more? Love ... love will tear us apart again..."

Guava

# 13 στις 4/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Mystik_Male
Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις να κλείσεις πρώτα τα 18, γιατί αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του, το "παιδί" που σου αρέσει θα βρεθεί να... χαϊδεύει τα... μαλλιά του Εισαγγελέα και να του λέει πόσο όμορφα μάτια έχει πίσω από τα κάγκελα.

Από τη στιγμή που το κοριτσάκι έχει ξεπεράσει τα 16,

ο "ταρζάν" δεν πάει φυλακή.
μου το είπε η "τσίτα"....

Guava

# 14 στις 4/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
προς τι η επιθεση?

Δεν σου κάνει επίθεση...

θέλει να σου πεί ότι και ο 35 άρης και η μικρή σκέφτονται το ίδιο πράγμα...
το 2. και το 3 . πάνε γενικα προς το θέμα...

# 15 στις 5/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γιατί θεωρείς ότι σκέφτεται με τον τρόπο που θα σκεφτόσουν εσύ αν ήσουν στη θέση του;;;;

Λες "γιατί έρχεται σε δύσκολη θέση από τη στιγμή που γνωρίζει τη μητέρα μου"
Πού το ξέρεις; Ξέρεις ότι έχει τέτοιες καλοπροαίρετες αναστολές επειδή τον έχεις καταλάβει ως άνθρωπο ή επειδή θεωρείς αυτονόητο πως όλοι θα έπρεπε να τις έχουνε;;;;;

Σε παρακαλώ κάνε μου μια χάρη, φόρτωσέ του τις ευθύνες του. Επειδή ακριβώς είναι μεγαλύτερος και σε αυτή τη διαφορά ηλικίας (17 - 35) αυτός θα πρέπει να βρει τρόπο να σε πλησιάσει, αυτός θα πρέπει να βρει τρόπο να σε κάνει να αισθανθείς όμορφα και πρέπει να βρει τρόπο να ξεπεράσετε την αμηχανία της κατάστασης. Επίσης, όπως σε κάθε σχέση θα πρέπει να είναι ειλικρινής, σοβαρός απέναντί σου και να σου φέρεται ισότιμα, με σεβασμό και τρυφερότητα. Εάν δεν κάνει κάτι από όλα αυτά, λόγω ηλικίας, που σημαίνει λόγω εμπειρίας και μειωμένου ρομαντισμού, θα πρέπει να τον φέρεις προ τοων ευθυνών του.

Εγώ βλέπω ότι πας να του την πέσεις επειδή φοβάσαι ότι ντρέπεται. Να θυμάσαι ότι ακόμα και εάν του την πέσεις πάλι αυτός έχει το πάνω το χέρι και αυτό πρέπει να τον κάνεις να το καταλάβει.

____Μιά καλή λύση θα ήταν να μιλήσεις με τη μητέρα σου_____
Θα εκπλαγείς για το τί μπορεί να μάθεις!!! Αξίζει.

dindon

# 16 στις 5/10/2011
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by Guava

Παράθεση:
προς τι η επιθεση?

Δεν σου κάνει επίθεση...

θέλει να σου πεί ότι και ο 35 άρης και η μικρή σκέφτονται το ίδιο πράγμα...
το 2. και το 3 . πάνε γενικα προς το θέμα...

μα το ξερω , το καταλαβα...
αλλα η δικη μου τοποθετηση στο θεμα με τον παπουλη, ηταν να μην κανει κατι... και οχι λπγω διαφορα ηλικιας...
μια γυναικα 34 δεν ειναι τοσο ευαισθητη οσο ενα 17χρονο κοριτσι.

και για να καταλαβω δηλαδή, ειναι κανενας που της λεει της 17χρονης να παει με τον 35χρονο??

(εκτος απο τον τπ...)

Guava

# 17 στις 5/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
μια γυναικα 34 δεν ειναι τοσο ευαισθητη οσο ενα 17χρονο κοριτσι.

Εννοείς σαναισθηματικά η υδραυλικα?

Παράθεση:
και για να καταλαβω δηλαδή, ειναι κανενας που της λεει της 17χρονης να παει με τον 35χρονο??

κανένας μέχρι τώρα...

HighLow

# 18 στις 5/10/2011
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 367

Παράθεση:

...Γιατί η γυναίκα αυτή να κάτσει στα αυγά της και η άλλη εδώ http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=35770 να σηκωθεί από τα αυγά της και "να τα κάνει όλα ποuτάνα" με το γερό παντρεμένο;

Υποθέτω ότι καταλαβαίνεις τη διαφορά μιας 17χρονης με μια 34χρονη... κακώς υποθέτω?

Επαναλαμβάνω με προβληματίζει η ψυχολογία και η ψυχική υγεία που κουβαλάει κάποιος 35άρης που θέλει να γαμσει ένα πιτσιρίκι. Και οι μέθοδοι που έχει χρησημοποιήσει ο συγκεκριμένος, κάνουν υποπτα και τα κίνητρα που έχει.
(αν είναι τα πράγματα έτσι όπως μας τα παρουσιάζει η marilou...)

Vaffanculo

# 19 στις 5/10/2011
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 94
Δεν ειναι θεμα οτι ειναι 17χρ. βρε παιδια ..
Σε 12 μηνες δηλαδη θα παρει το ελευθερας πηδηματος ??
Και να ειμαστε αντικειμενικοι ...
Οποιαδηποτε σχεση ή ''σχεση'' κανει στα 17 της ,θα πληγωθει, θα πληγωσει ,θα χωρισει,
κοινως εχει πολλα αγκαθια μπροστα της ...

# 20 στις 5/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by HighLow
Υποθέτω ότι καταλαβαίνεις τη διαφορά μιας 17χρονης με μια 34χρονη... κακώς υποθέτω?

Όχι δεν καταλαβαίνω αφού δεν ξέρω για ποια 17χρονη μιλάμε και για ποια 34χρονη. Αν τις ήξερα προσωπικά τότε ίσως να είχα κάποια συγκεκριμένη άποψη.

Όμως! Αν κρίνω από την φιλοσοφία του χώρου και το στυλάκι συμπεριφορών που προωθείται εδώ μέσα δεν βλέπω καμιά ιδιαίτερη διαφορά μεταξύ των δύο ηλικιών. Ανωριμότητα και στην μία περίπτωση και στην άλλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε