Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κάπνισμα στην καφετέρια

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Sheima

# 1 στις 19/3/2004
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ελβετία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

Κάπνισμα στην καφετέρια

Οκ καταλαβαινω οτι ολοι οι καπνιστες δεν μπορουνε να πιουνε καφε χωρις το τσιγαρο τους, και δεν λεω να απαγορευτει τελειως στης καφετεριες... Αλλα σκευτειτε και εμας που ειμαστε αλλεργικοι και δεν μπορουμε καθολου το καπνισμα...Τι δηλαδη? πρεπει να κατσω σπιτακι μου? Αμα το παρουμε ετσι το καπνισμα θα επρεπε να απογορευτει παντου οποιος θελει να καπνισει, σπιτακι του...το καπνισμα βλαπτει την υγεια..εαν θες να βλαψεις την υγεια σου κατσε σπιτακι σου με την ησιχια σου κ καντο μην παιρνεις ομως τους αλλους στο λαιμο σου...

Αλλα γιατι ολα τα πραγματα μας φαινονται τοσο δυσκολα σε εμας τους ελληνες? εγω στο εξωτερικο οπου κ εαν εχω παει για καφε,η μιση καφετερια ειναι για τους καπνιστες κ η αλλη μιση για τους μη...
Και ετσι δεν εχει κανεις προβλημα...
Ένα αστέρι είναι μια ελπίδα, μια ελπίδα είναι μια ευχή, μια ευχή είναι μια αλήθεια, μια αλήθεια είναι μια ζωή...

# 2 στις 19/3/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δυστυχώς ή ευτυχώς αυτές οι καφετέριες είναι τόσο ξενέρωτες και απρόσωπες του εξωτερικού όσο δεν πάει... Άμα υπάρχει σωστός εξαερισμός και να καπνίζουν δεν υπάρχει θέμα. Εντάξει τώρα που ανοίγει ο καιρός και κάθεται ο κόσμος έξω δεν υπάρχει θέμα νομίζω..

Zelda

# 3 στις 20/3/2004
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 174
Εγώ κάπνιζα και το έχω σχεδόν κόψει.Ως καπνίστρια, όμως, πάντα σεβόμουν τους μη καπνιστές και δεν τους θεωρώ ξενέρωτους.Όσο για το καυσαέριο που λες, δε νομίζω ότι ήταν επιλογή των μη καπνιστών, ούτε, φυσικά, τα ατυχήματα στους δρόμους ήταν επιλογή τους.Αν κάποιοι άνθρωποι (λέω 'κάποιοι, αν και, αριθμητικά, είναι οι περισσότεροι), δεν ανέχονται τον καπνό, πολύ καλά κάνουν και οφείλουμε ΟΛΟΙ να τους σεβαστούμε.Και για την Αγγλία, μάλλον δεν τα ξέρεις καλά τα πράγματα.Άναψε τσιγάρο στα Στάρμπακς και τα λέμε.

Para3eni

# 4 στις 20/3/2004
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 118
Λοιπόν αν και ξέρω ότι είναι κάπως άσχετο με το θέμα αλλά θα το πω γιατί θα σκάσω!

οι άγγλοι για όσους τους θεωρούν λαό πολιτισμένο και τους δίνουν βραβεία για την τόσο καλή τους διαγωγή σε ότι αφορά το κάπνισμα, να το επαναλάβω για ακόμα μια φορά, δεν υπάρχει πιο ηλίθιος λαός χωρίς κουλτούρα αφού όλα τα έχουν αντιγράψει από άλλους λαούς!

Οι άνθρωποι λειτουργούν σαν ρομπότ γι'αυτό κανένας δεν παραπονιέται για το κάπνισμα έξω από τις καφετέριες π.χ. στο starbucks.

Άραγε γιατί δεν σταματούν να ασχολούνται τόσο με το κάπνισμα και να ασχοληθούν λιγάκι με τον αλκοολισμό που είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα τις χώρας αυτής? Τουλάχιστον το κάπνισμα δεν σε οδηγεί σε παράνοια όπως κάνει το ποτό!

Αλλά πως να το σταματήσουν αφού τα έσοδα τις χώρας στο ποτό αγγίζουν τα 30 δισεκατομύρια στερλίνες?

Στην Ελλάδα οι καπνιστές είναι πολύ περισσότεροι από τους αλκοολικούς. Όπως η αγγλία δε θα καταφέρει ποτέ να σταματήσει τους άγγλους από το να μεθούν από τις 5 το απόγευμα, έτσι και η ελλάδα δε θα μπορέσει να σταματήσει τους έλληνες να καπνίζουν στις καφετέριες.

Και αφού όλοι νοιάζονται για την υγεία όλων και τι δική τους και αφού οι καπνιστές στη χώρα μας είναι περισσότεροι απ' τους μη, ας κάνουν χώρους για μη καπνιστές, να τους απομονόνουν σε μια γωνιά κάπου κοντά στις τουαλέτες τις καφετέριας ή ακόμα και έξω από την καφετέρια όπως κάνει με τους καπνιστές η Αγγλία. Τι λέτε? Έτσι θα μπορούνε όλοι να απολαμβάνουν το φραπέ τους όποτε γουστάρουν!

Καπνιστή πολέμα σου πίνουνε το αίμα! Σε λίγα χρόνια θα καπνίζουμε μόνο σε γιάφκες..

# 5 στις 20/3/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Para3eni
Λοιπόν αν και ξέρω ότι είναι κάπως άσχετο με το θέμα αλλά θα το πω γιατί θα σκάσω!

οι άγγλοι για όσους τους θεωρούν λαό πολιτισμένο και τους δίνουν βραβεία για την τόσο καλή τους διαγωγή σε ότι αφορά το κάπνισμα, να το επαναλάβω για ακόμα μια φορά, δεν υπάρχει πιο ηλίθιος λαός χωρίς κουλτούρα αφού όλα τα έχουν αντιγράψει από άλλους λαούς!

Οι άνθρωποι λειτουργούν σαν ρομπότ γι'αυτό κανένας δεν παραπονιέται για το κάπνισμα έξω από τις καφετέριες π.χ. στο starbucks.

Άραγε γιατί δεν σταματούν να ασχολούνται τόσο με το κάπνισμα και να ασχοληθούν λιγάκι με τον αλκοολισμό που είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα τις χώρας αυτής? Τουλάχιστον το κάπνισμα δεν σε οδηγεί σε παράνοια όπως κάνει το ποτό!

Αλλά πως να το σταματήσουν αφού τα έσοδα τις χώρας στο ποτό αγγίζουν τα 30 δισεκατομύρια στερλίνες?

Στην Ελλάδα οι καπνιστές είναι πολύ περισσότεροι από τους αλκοολικούς. Όπως η αγγλία δε θα καταφέρει ποτέ να σταματήσει τους άγγλους από το να μεθούν από τις 5 το απόγευμα, έτσι και η ελλάδα δε θα μπορέσει να σταματήσει τους έλληνες να καπνίζουν στις καφετέριες.

Και αφού όλοι νοιάζονται για την υγεία όλων και τι δική τους και αφού οι καπνιστές στη χώρα μας είναι περισσότεροι απ' τους μη, ας κάνουν χώρους για μη καπνιστές, να τους απομονόνουν σε μια γωνιά κάπου κοντά στις τουαλέτες τις καφετέριας ή ακόμα και έξω από την καφετέρια όπως κάνει με τους καπνιστές η Αγγλία. Τι λέτε? Έτσι θα μπορούνε όλοι να απολαμβάνουν το φραπέ τους όποτε γουστάρουν!

Αυτό είναι!!! Είσαι διάνα!! Κι εγώ Αγγλία σπούδασα καο μπορώ να πω οτι τα πράγματα είναι έτσι!! Πως να αγοράσουν οι ταλαίπωροι τσιγάρα που κάνουν 2.500 δρχ. το πακέτο? Ξενέρες...

womanbi

# 6 στις 20/3/2004
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ελλάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 332

Παράθεση:
Originally posted by moo693

Υ.Γ. Μήπως είναι καιρός να ξεκινήσει η επανάσταση των καπνιστών;;;;
Λέω εγώ τώρα...

Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω που αναφέρει η μου αλλά εγώ θα ήθελα να σταθώ στην τελευταία της φράση....
Μήπως είναι καιρός τελικά να κάνουμε κάτι εμείς οι καπνιστές?Στο τέλος θα προσπαθήσουν να κάνουν τους αντικαπνιστές να μας βλέπουν σαν καρκινόματα!!!Όπως ανέφερα και σε άλλο άρθρο είμαι άνθρωπος με ελατώματα και αδυναμίες!!Όπως όμως σέβομαι τους μη καπνιστές έτσι και αυτοί πρέπει να σεβαστούν εμένα!!!!

και κλείνω πάλι με την φράση της μου

"Μήπως είναι καιρός να ξεκινήσει η επανάσταση των καπνιστών;;;; "
Ζω αρα υπαρχω!!!Αλλα αφου εσυ εισαι η πνοη μου...πως αντεχω???

morelli

# 7 στις 20/3/2004
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 1.685
Ναι ειμαι καπνιστης και δεν ντρεπομαι να το λεω (εδω αλλοι δηλωνουν αδελφες ,και δεν εχουν προβλημα.βλ. Βαλιανάτος) καπνιζω και θα καπνιζω μεχρι να με πανε τεσσερις , αλλα τα ευρουλακια μου εχω την ευχερεια να τα αφηνω οπου εγω γουσταρω.
Σε καφε που δεν ειχε τραπεζι καπνιστων ,αδειο ενω ειχε τρια ΜΗ καπνιστων οταν ειπα οτι θα φυγω διοτι καπνιζω εβγαλαν την ταμπελα απο πανω του και μου ειπαν :καθηστε εδω.
Υ.Γ
Με τον παρα σου ****μπιπ..****και την κυρα σου , οπως και ο λαος λεει.

και κλείνω κι εγώ με την φράση της moo

"Μήπως είναι καιρός να ξεκινήσει η επανάσταση των καπνιστών;;;; "
και προτείνω να την συμπληρώσουμε στις υπογραφές μας ΟΛΟΙ οι καπνιστές....
Είναι καλύτερα να αγωνίζεσαι μάταια, παρά να ζείς μάταια.

Zelda

# 8 στις 20/3/2004
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Κανένας δεν είπε ότι οι καπνιστές είναι σκουπίδια ή αποβράσματα.Αν θεωρήθηκε ότι εννοούσα κάτι τέτοιο, καταλάβατε λάθος.Αν όμως τώρα οι καπνιστές αισθάνονται απομομωμένοι, σκεφτείτε πώς αισθάνονταν οι μη καπνιστές όλ' αυτά τα χρόνια... Και ειδικά στην Ελλάδα όπου, ναι, αρκετοί εώς πάρα πολλοί, είναι καπνιστές.Γιατί ρε παιδιά δε σκέφτεστε λίγο και τους άλλους; Δηλαδή μόνο εσείς υπάρχετε; Στην τελική, ας φτιάξουνε καφετέριες ξεχωριστές για τους καπνιστές και ξεχωριστές για τους μη καπνιστές.Δεν ξέρω αν θα σας άρεσε, εγώ προσωπικά δε θα 'χα πρόβλημα γιατί θα μπορούσα να πάω άνετα και στις δύο, μιας και, όπως είπα, I smoke socially. Όσο για τους Άγγλους, δεν είναι η αφρόκρεμα του πολιτισμού.Κι ούτε είπα ότι χειρίζονται σωστά το θέμα αυτό, του καπνίσματος.Έχουν φτάσει στα άκρα κι αυτοί, όπως εδώ.Νομίζω ότι θα έπρεπε να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι.Να μην ξεχνάτε, πάντως: ΔΕΝ είστε μόνοι σας σ' αυτόν τον κόσμο.

Para3eni

# 9 στις 20/3/2004
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Κύπρος

Παράθεση:
Originally posted by Zelda
Κανένας δεν είπε ότι οι καπνιστές είναι σκουπίδια ή αποβράσματα.Αν θεωρήθηκε ότι εννοούσα κάτι τέτοιο, καταλάβατε λάθος.Αν όμως τώρα οι καπνιστές αισθάνονται απομομωμένοι, σκεφτείτε πώς αισθάνονταν οι μη καπνιστές όλ' αυτά τα χρόνια... Και ειδικά στην Ελλάδα όπου, ναι, αρκετοί εώς πάρα πολλοί, είναι καπνιστές.Γιατί ρε παιδιά δε σκέφτεστε λίγο και τους άλλους; Δηλαδή μόνο εσείς υπάρχετε; Στην τελική, ας φτιάξουνε καφετέριες ξεχωριστές για τους καπνιστές και ξεχωριστές για τους μη καπνιστές.Δεν ξέρω αν θα σας άρεσε, εγώ προσωπικά δε θα 'χα πρόβλημα γιατί θα μπορούσα να πάω άνετα και στις δύο, μιας και, όπως είπα, I smoke socially. Όσο για τους Άγγλους, δεν είναι η αφρόκρεμα του πολιτισμού.Κι ούτε είπα ότι χειρίζονται σωστά το θέμα αυτό, του καπνίσματος.Έχουν φτάσει στα άκρα κι αυτοί, όπως εδώ.Νομίζω ότι θα έπρεπε να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι.Να μην ξεχνάτε, πάντως: ΔΕΝ είστε μόνοι σας σ' αυτόν τον κόσμο.

Δηλαδή αν ο φίλος μου είναι μη καπνιστής θα πρέπει να πηγαίνουμε σε ξεχωριστές καφετέριες?
Αυτό δεν είναι το απόλυτο άκρο?

Και δεν είπαμε πως είμαστε μόνοι μας στον κόσμο! Δεν καπνίζουμε στα μούτρα του μη καπνιστή!

Αυτό που θα επαναλάβω είναι πως από τη στιγμή που οι καπνιστές στη χώρα μας είναι πολύ περισσότεροι από τους μη, ας φτιάξουν χώρους μέσα στις καφετέριες μη καπνιστών να τελιώνει η υπόθεση και να είμαστε όλοι happy!

Να δω όμως τη ψυχολογία του μη καπνιστή όταν τον έχουν απομονομένο σε 4-5 τραπεζάκια κάπου κοντά στη τουαλέτα του μαγαζιού!

Καπνιστή πολέμα σου πίνουνε το αίμα! Σε λίγα χρόνια θα καπνίζουμε μόνο σε γιάφκες..

Zelda

# 10 στις 21/3/2004
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ναι, είναι το απόλυτο άκρο.Και το είπα ακριβώς για να σας δείξω πως απόλυτο άκρο είναι κι αυτά που λέτε εσείς.Δε χρειάζεται να του φυσάς τον καπνό στα μούτρα για να τον ενοχλήσει ή για να βλάψεις την υγεία του περισσότερο απ' όσο θέλει εκείνος να τη βλάψει, πίστεψέ με.Άναγκάζεις, υποχρεώνεις τον άλλο να γίνει παθητικός καπνιστής.Και θα σου φέρω ένα παράδειγμα.Στο φροντιστήριο που πήγαινα, ήμασταν στην αίθουσα έξι άτομα.Καπνίζαμε οι πέντε, μέσα στην τάξη, μαζί κι οι καθηγητές.Ήταν και μία κοπέλα που δεν κάπνιζε η οποία φόραγε φακούς επαφής και ο καπνός την ενοχλούσε πολύ.Εγώ στην αρχή δεν το είχα καταλάβει.Και μια μέρα που κάτι είπε μέσα στην τάξη για το κάπνισμα, πέσαμε όλοι να τη φάμε.Από τότε δεν ξανάκανε κουβέντα και το υπόμενε, χειμώνα, καλοκαίρι, με κλιματισμό και με κλειστά τα παράθυρα.Όταν κάποια στιγμή, μιλήσαμε οι δυο μας, τότε συνειδητοποίησα πόσο ηλίθια ήμουν που δεν την σεβόμουν, πόσο φασιστικό ήταν αυτό που έκανα.Πλήρωνε τα ίδια λεφτά με 'μένα και πήγαινε εκεί για τον ίδιο λόγο που πήγαινα κι εγώ.Κι όμως τα δικά της δικαιώματά είχαν καταπατηθεί.Επειδή, λοιπόν, ήμασταν οι περισσότεροι έπρεπε να κάνουμε ό, τι θέλουμε; Όχι.Εδώ διαφωνώ μαζί σου.
Σε μία δημοκρατική χώρα, οι περισσότεροι πρέπει να σέβονται τους λιγότερους και οι λιγότεροι τους περισσότερους.Διαφορετικά επιστρέφουμε στην ψυχολογία του όχλου, της μάζας και αυτό είναι ό, τι χειρότερο για μία δημοκρατία.Δε μ' αρέσει κι εμένα, αν θες να ξέρεις, να στριμώχνουν τους καπνιστές σε 4-5 τραπεζάκια δίπλα στις τουαλέτες.Και δεν είναι αυτό που επιθυμώ.Όπως δεν είναι αυτό που επιθυμώ το να στριμωχτούν, κατ' αυτόν τον τρόπο, οι μη καπνιστές.Ε, τι λες; Κι αυτοί δεν πήγαν στην καφετέρια για να πιουν τον καφέ τους, να δουν λίγο κόσμο και να ξεσκάσουν; Δεν πρέπει κι αυτοί να αισθάνονται άνετα; Εσύ που καπνίζεις, μέσα σ' ένα χώρο όπου καπνίζουν, δεν μπορείς να καταλάβεις τον καπνό και, συνεπώς, πόσο ενοχλητικό είναι για τον συνάνθρωπό σου δίπλα.Αν είναι να βρεθεί μια λύση, σίγουρα αυτή θα πρέπει να ικανοποιεί και τις δύο πλευρές, διαφορετικά η μία από τις δύο θα αδικηθεί και δεν είναι αυτό το ζητούμενο.
Οπωσδήποτε οι χώροι θα πρέπει να διαθέτουν καλά συστήματα εξαερισμού που να λειτουργούν πάντοτε άψογα.Όσο για τα τραπεζάκια, προτείνω ένα ποσοστό 50-50, αρκεί να χωρίζεται ο ένας χώρος από τον άλλο με έναν διαφανή 'τοίχο'.Κι από 'κει και πέρα, είναι ελεύθερος ο καθένας ν' αποφασίσει πού θα πάει να κάτσει.Όσο για το 'περισσότεροι' και 'λιγότεροι', εγώ δεν έχω κανένα στατιστικό στοιχείο για το πόσοι καπνίζουν στη χώρα μας.Μήπως έχεις εσύ;
Και κάτι ακόμα.Επειδή δεν ήρθαμε εδώ για να τσακωθούμε ή για να βγάλουμε το άχτι μας κι επειδή δε γνωρίζουμε ο ένας για τον άλλο παρά μονάχα τις απόψεις που έχει ο καθένας για το κάπνισμα, παρακαλώ πολύ, από 'δω και στο εξής, να λείπουν χαρακτηρισμοί του τύπου 'ξενέρωτος' κτλ. που είδα κάποιοι να λένε πιο πριν.Αυτά τα πράγματα δεν είναι ωραία και δεν ταιριάζει σε πολιτισμένους ανθρώπους να τα λένε.Δε θα είχα συμμετάσχει καθόλου σε αυτή τη συζήτηση.Στο κάτω-κάτω, δε με αφορά γιατί σε καμμία περίπτωση δε θεωρώ τον εαυτό μου αδικημένο.Τυχαία διάβασα το πρώτο topic και τυχαία είδα την πρώτη απάντηση που δόθηκε η οποία ήταν, ομολογουμένως, πολύ προκλητική και προσβλητική.Αν δεν ήταν έτσι τα πράγματα, δε είχα καθόλου επέμβει κι ούτε θα είχα στείλει απάντηση στο συγκεκριμένο θέμα.Ζητώ συγγνώμη, αν στενοχώρησα κάποιους με τα όσα είπα, αλλά ήθελα απλώς να κατευνάσω την εριστική διάθεση που υπήρχε και να σας κάνω να δείτε, έστω και για λίγο, τα πράγματα με τα μάτια των συνανθρώπων σας που δεν καπνίζουν.Αυτό είναι όλο κι αυτά είναι τα τελευταία που γράφω γι αυτό το θέμα.

Sheima

# 11 στις 21/3/2004
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ελβετία
Ζelda ειμαι μαζι σου thanx που εστω και καπνιστρια με καταλαβαινεις ΑΠΟΛΗΤΑ!!!
Ένα αστέρι είναι μια ελπίδα, μια ελπίδα είναι μια ευχή, μια ευχή είναι μια αλήθεια, μια αλήθεια είναι μια ζωή...

Sheima

# 12 στις 21/3/2004
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ελβετία

Παράθεση:
Originally posted by periplanwmenos
Δυστυχώς ή ευτυχώς αυτές οι καφετέριες είναι τόσο ξενέρωτες και απρόσωπες του εξωτερικού όσο δεν πάει... Άμα υπάρχει σωστός εξαερισμός και να καπνίζουν δεν υπάρχει θέμα. Εντάξει τώρα που ανοίγει ο καιρός και κάθεται ο κόσμος έξω δεν υπάρχει θέμα νομίζω..

diladi το οτι καπνιζεις τσιγαρο κανει την καφετερια πιο ΙΝ???
Μαλλον εσεις οι καπνιστες δεν ξερεται να περνατε καλα χωρις το ασημαντο τσιγαρο σας...

observer1

# 13 στις 23/3/2004
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Προσωπικά πιστεύω οτι κι εδώ θα ισχύσει ο νομος της αγοράς.
Οι καπνιστές, αν και μέρα με τη μέρα λιγοστεύουμε είμαστε ακόμα μια τεράστια αγοραστική δύναμη.
Οποιος είναι έξυπνος επαγγελματίας δεν είναι δυνατόν να μας αγνοήσει γιατί πρώτος-πρώτος αυτός θα χάσει.
Απλοικό αλλά ουσιώδες.
Οσον αφορά το θέμα του ιδιότυπου "ρατσισμού" των μη καπνιζόντων δεν με ενοχλεί. Και αναφέρομαι σε αυτούς που δεν κάπνισαν ποτέ και δεν αντιλαμβάνονται τον "καημό" του καπνιστή. Αυτοί συγχωρούνται.
Αυτοί που δεν συγχωρούνται είναι οι πρώην καπνιστές οι οποίοι γίνονται γενίτσαροι-φανατικοί διώκτες.
Εδώ ταιριάζει το: "Περσινές π..τανες, φετινές παρθένες" που έλεγε κι ο Παππούς μου.
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

morelli

# 14 στις 24/3/2004
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 1.685

Παράθεση:
Originally posted by Sheima

Παράθεση:

Μαλλον εσεις οι καπνιστες δεν ξερεται να περνατε καλα χωρις το ασημαντο τσιγαρο σας...

Σεβασου τα δικαιωματα μου ως καπνιστη , για να σεβομαι και εγω τα δικα σου ως μη.
Είναι καλύτερα να αγωνίζεσαι μάταια, παρά να ζείς μάταια.

# 15 στις 24/3/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Sheima

Παράθεση:

Μαλλον εσεις οι καπνιστες δεν ξερετε να περνατε καλα χωρις το ασημαντο τσιγαρο σας...

Καμία σχέση, αλλά όπως και να έχει μια καφετέρια χωρίς τσιγαρίλα είναι σαν.. σεξ με προφυλακτικό, σαν αμάξι χωρίς λάστιχα ένα πράγμα!! Καφετέρια χωρίς τσιγαρίλα μου θυμίζει ξενέρωτες και αποστειρωμένες καταστάσεις στο εξωτερικό, σα να έχεις ενα μπουκάλι με οινόπνευμα και να βάζεις σε ότι αγγίζεις η κάτι τέτοιο.. Και κάτι άλλο.. ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ!!

womanbi

# 16 στις 24/3/2004
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ελλάδα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 332
Εγώ μπορεί τώρα να είμαι της λεπτομέριας αλλά κάτι μου χτύπησε άσχημα!!!!Ας με διορθώσεις αγαπητή zelda!!!
Στο πρώτο άρθρο σου μας λες ότι κάπνιζες και ότι πάντα σεβόσουν τον μη καπνιστή και στην συνέχεια μας δίνεις το παράδειγμα μέσα στο φροντηστήριο με την συμαθήτρια που δεν κάπνιζε!!!Μήπως τελικά θα έπρεπε να αναλογιστής και εσύ κάποια πραγματάκια???
Την μία έτσι την άλλη γιουβέτσι δηλαδή???

Ξέρω ότι δεν είναι επί του παρόντος αλλά εμένα μου χτύπησε!!!Μην προσπαθείτε λοιπόν εσείς η ΜΗ καπνιστές να μας το παίξετε οι καλοί της υπόθεσης γιατί εκνευρίζομαι!!!
Και κάτι άλλο!!!Ας χρησιμοποιούσαν οι καταστηματάρχες τα εξαεριστικά και να δείτε τι καλά που θα ήταν!!!
Κατά την γνώμη μου αυτούς πρέπει να κυνηγήσετε και όχι τους καπνιστές!!!!!
Περιπλανώμενε!!!!Μη καπνιστής????Άψογο σε βρίσκω
Ζω αρα υπαρχω!!!Αλλα αφου εσυ εισαι η πνοη μου...πως αντεχω???

Zelda

# 17 στις 24/3/2004
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by womanbi
Εγώ μπορεί τώρα να είμαι της λεπτομέριας αλλά κάτι μου χτύπησε άσχημα!!!!Ας με διορθώσεις αγαπητή zelda!!!
Στο πρώτο άρθρο σου μας λες ότι κάπνιζες και ότι πάντα σεβόσουν τον μη καπνιστή και στην συνέχεια μας δίνεις το παράδειγμα μέσα στο φροντηστήριο με την συμαθήτρια που δεν κάπνιζε!!!Μήπως τελικά θα έπρεπε να αναλογιστής και εσύ κάποια πραγματάκια???
Την μία έτσι την άλλη γιουβέτσι δηλαδή???]

Είπα πιο πριν ότι δε θα ξαναστείλω για το συγκεκριμένο θέμα, αλλά, κατ' εξαίρεση και μόνο εδώ θα απαντήσω επειδή αναφερθήκατε σε 'μένα.Δε θα σε διορθώσω, womanbi.Δεν τους σεβόμουν πάντα τους μη καπνιστές.

Para3eni

# 18 στις 25/3/2004
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Κύπρος
Η Ελλάδα κατέχει μαζί με την Κούβα το ρεκόρ στο κάπνισμα.

Σύμφωνα με έρευνα του Πανεπιστημίου Αθηνών, ο αριθμός των καπνιστών στην Ελλάδα είναι ιδιαίτερα υψηλός ( 70% στις ηλικίες 16 – 25 ετών, από τους οποίους 45 % είναι συστηματικοί καπνιστές ) Πολύ ανησυχητικό είναι, ότι καπνίζει το 37% των παιδιών ηλικίας 12 – 17 ετών.

Καταρχήν δεν λέω ότι περηφανεύομαι για τα στατιστικά!
Αλλά μήπως αυτό λέει κάτι?

malvina

# 19 στις 27/3/2004
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Σμύρνη
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 167
Εμένα με ενοχλεί πιο πολύ αυτή η δήθεν ξεονομανία του στυλ "όταν ήμουνα στο εξωτερικό..." σιγά τα αυγά. Και σιγά το εξωτερικό! Ζούμε στην χώρα από όπου ξεκίνησαν όλα. Όταν εμείς ερχόμασταν αυτοί πηγαίνανε και θα πάρουμε τώρα το εξωτερικό και θα το κάνουμε προσωπικό μας χαηλίκι; Σε όποιον αρέσει το εξωτερικό, να πάει να μείνει εκεί και να αφήσει εμάς τους αυθεντικούς τρελαμμένους, να ζήσουμε την Ελλαδίτσα μας με την ησυχία μας. Εξάλλου το κάπνισμα στη χώρα μας, είναι πανάρχαιο σπορ. δεν λέω ότι κάνει καλό στην υγεία, αλλά οι ξινές παρέες κάνουν χειρότερο κακό στην υγεία.Άκου "όταν ήμουνα στο εξωτερικό, εκεί κάνουν και ράνουν οι παλιοξενέρωτοι, που το ταμπεραμέντο τους αν είχε θερμοκρασία θα ήταν μηδενική!...!

# 20 στις 29/3/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
. Και κάτι άλλο.. ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΩ!!

Τώρα τι να πω;;;;;;;;;;;
Άναυδη!
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)