Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΣΚΕΨΕΙΣ ....... ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ???

Σελίδα : 1

anakins

# 1 στις 18/10/2011
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 136
'Aρεσαν+: 0%

Σκεψεις ... Τι λετε εσεις ???

Λοιπόν, είμαι 31 , τελειώνω ένα ΤΕΙ ( δεν έχει σημασία το αντικείμενο ) και περιμένω να έρθει ο Φεβρουάριος να ξεκινήσω την πρακτική μου , έχω ήδη βρει που θα κάνω την πρακτική μου (να σημειώσω ότι παράλληλα όλα αυτά τα χρόνια δουλεύω σαν ΜΕΤΡ σε καφετέρια-μπαρ, και δούλευα πρωί σε άσχετη με το αντικείμενο των σπουδών μου εργασία)
Το θέμα , σκέφτομαι μιας και μου έχει μείνει μόνο η βραδινή δουλειά περιμένοντας την πρακτική να πάω αυτές τις μέρες να μιλήσω με την εταιρία που θα δουλέψω και να τους ζητήσω να με πάρουν σαν ημιαπασχόληση μέχρι τον Φεβρουάριο ,τώρα θα μου πείτε…. αυτό είναι το θέμα ??? όχι … και το θέμα είναι το εξής, επειδή πάντα περνά από το μυαλό μου ότι μπορεί λόγω κρίσης να μην προσλαμβάνουν (εξάλλου η πρακτική πριμοδοτείται από ΤΕΙ κ ΟΑΕΔ ) σκέφτομαι να τους πω τουλάχιστον μέχρι να αρχίσω πρακτική να πηγαίνω εκεί για αυτούς τους 4-5 μήνες 2-3 ώρες την ημέρα 3-4 φορές τη βδομάδα, να βοηθάω , να μπω λίγο στο κλίμα και να αποκτήσω εμπειρία που θα με βοηθήσει αρκετά μόλις ξεκινήσω την πρακτική, και εν ανάγκη ας μη με πληρώνουν…. και οι λόγοι που σκέφτομαι να το κάνω αυτό σαν έσχατη λύση είναι
1) Να αποκτήσω εμπειρία , μπορεί να δουλέψω έστω και τσάμπα ή σαν βοηθός για 4-5 μήνες, αλλά θα είναι μια προϋπηρεσία που θα θέλω να προσθέσω και στην πρακτική μου αλλά και στην εργασία γενικά, μιας και σκέφτομαι να ασχοληθώ και σαν εκπαιδευτικός σε ΙΕΚ η ΤΕΕ με την ειδικότητά μου (έχω μια καλή άκρη)
2) Ανάγκη τεράστια τεράστια από λεφτά δεν έχω, καλύπτομαι με την βραδινή προς το παρόν, έχω όμως ανάγκη να ασχοληθώ και να δουλέψω , ξυπνάω κάθε μέρα 11 το πρωί και νιώθω άχρηστος
3) Το αντικείμενο που σπούδασα είχε πολλά εργαστήρια και γενικά είναι επάγγελμα υγείας όπου έρχεσαι σε επαφή με τον άνθρωπο, η φάση είναι ότι εγώ εδώ και ένα χρόνο έχω περάσει όλα τα εργαστήρια μου και είχα μόνο θεωρίες, οπότε έχασα επαφή, δηλαδή αν ξεκίναγα πρακτική αύριο θα πελάγωνα,,, καλύτερα να προσαρμοστώ σιγά σιγά και να ξαναθυμηθώ τη δουλειά, να μάθω τα μυστικά της και να ξεκινήσω πρακτική 100% έτοιμος , για να έχω ελπίδες να με κρατήσουν μετά την πρακτική στη δουλειά.
4) Να μάθω καλύτερα την πιάτσα και να αρχίσει να με μαθαίνει ο κόσμος πάνω στο αντικείμενο μου , πάντα με σκεπτικό όταν θα αρχίσω πρακτική να είμαι 100% έτοιμος
Υ.Γ.
Μην αρχίσουν τα γνωστά σχόλια του στυλ «είσαι αιώνιος φοιτητής 31 χρόνων» , εγώ έχω περάσει εδώ και πολλά χρόνια στο ΤΕΙ , αλλά μαθήματα άρχισα να παρακολουθώ το 2005 κανονικότατα , βάλε και σχεδόν 2 χρόνια στρατό ( ήμουν δόκιμος ) κανονικά τελειώνω.
Επίσης σκέφτομαι αυτό να το κάνω σε μία άλλη μικρή επιχείρηση ενός γνωστού μου και όχι σε αυτή που πρόκειται να κάνω πρακτική, γιατί κάτι μου λέει ότι αν τους προτείνω κάτι τέτοια μπορεί να πέσω στα μάτια τους..

Συγνώμη αν κούρασα…. Τι λέτε ????
Αν θέλεις εγγύηση, αγόρασε τοστηερα Κλιντ Ίστγουντ

doradora35

# 2 στις 11/11/2011
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 55
'Aρεσαν+: 0%
mia xara se vriskw
organwmeno, prosgeiomno ksereis ti theleis
ksereis pws na kinhtheis giati kollas?
proxwra to mellon kai h kariera soy einai mprosta!
kaly tyxh
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε