Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

oloi lene ime asximh ti mporo na kano gi'afto

Σελίδα : 1

nefelitsa221199

# 1 στις 30/10/2011
author
Γυναίκα / 29 / Ελεύθερη
Ν. Λευκάδας / Καστός
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

ολοι λενε ιμε ασχιμη τι μπορο να κανο γι'αυτό

oloi lene pos ime asxhmh k kanis dn me 8eli ti mporo na kano gi'afto

# 2 στις 30/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by nefelitsa221199

Βλακειες!!! Δεν εχει σημασια τι λενε οι αλλοι! σημασια εχει να νιωθεις εσυ καλα κ αυτο να το προβαλεις!!! Αλλα προφανως δε νιωθεις ετσι, ειτε επειδη δε σου αρεσεις ειτε επειδη δε τους αρεσεις. Για καποιον μπορει να εισαι θεα.. για καποιον αλλον οχι... το ιδιο μπορει να λες κ συ για καποιους...

Ελααα, ποσοι εχουμε δει ευσωμες κοπελες να περπατανε με ενα στυλ εγω ειμαι κ αλλη δεν ειναι? Κ περναει απο μπροστα σου κ το πιστευες κιολας!!! Να χορευουν στα τραπεζια πανω φουλ αυτοπεποιθηση κ να τα σπανε καλυτερα κ απο τις καλυτερες? Γιατι? Γιατι ετσι ειμαι ρε φιλε κ γουσταρω κιολας! Τελος!

Γι'αυτο μην ακους κανεναν. Στην τελικη το μεσα ειναι που μετραει, οχι το εξω..

october

# 3 στις 30/10/2011
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 269
βρε καλη μου, ποιοι ολοι?
ποιος το ειπε?

και ποιο ειναι το προβλημα? τα κιλα? το δερμα?

AlwaysHaveCrabi

# 4 στις 30/10/2011
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 789
Να βγάλεις προς τα έξω άλλες αρετές σου..
γνώσεις
χιούμορ
καλοσύνη
τσαχπινιά
κλπ
κλπ

...θεραπυ γονε ωρονγ...

helen66

# 5 στις 30/10/2011
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
Εγω θα προσπερασω το ολοι.....
Εσυ τι πιστευεις για σενα? και τι θεωρεις ακριβως ομορφια? εχεις απαντηση εσυ γι αυτο?

Ξερεις υπαρχει μια θεωρια που λεει οτι το πως μας βλεπουνοι αλλοι ειναι στην πραγματικοτητα ο δικος μας καθρεφτης.
Και ατομο πραγματικα ασχημο στο προσωπο δεν εχω γνωρισει 46 χρονια σ αυτη τη ζηση... λες να με διαψευσεις εσυ?

Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

somebody961

# 6 στις 30/10/2011
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Originally posted by helen66
Και ατομο πραγματικα ασχημο στο προσωπο δεν εχω γνωρισει 46 χρονια σ αυτη τη ζηση... λες να με διαψευσεις εσυ?

Ακριβώς αυτό!

Beauty is in the eye of the beholder..

Κοριτσάκι μου, μη ξεχνάς ότι ακόμα είσαι 12 χρονών, είναι λογικό να βιάζεσαι να μεγαλώσεις και να έχεις συνεχώς αμφιβολίες για το αν θα είσαι ή όχι όμορφη..
Μην άγχεσαι αν δεν έχεις τη ΨΕΥΤΙΚΗ ομορφιά της μπάρμπι..

Περίμενε λοιπόν να μεγαλώσεις άλλο λίγο,
προσπάθησε να σκέφτεσαι όμορφα για τους ανθρώπους που αγαπάς και εκτιμάς
και θα δεις ότι οι ωραίες σκέψεις και η μόρφωση που σε περιμένει να αποκτήσεις
θα κάνουν αργότερα τη παρουσία σου απαραίτητη σε κάθε παρέα που αξίζει να είσαι μέρος της.

Και επίσης (δύσκολο σου λέω τώρα αλλά αληθινό), οι καρδιά σου θα διαμορφώσει και την εξωτερική σου εμφάνιση!

Σημείωσε τα κάπου αυτά και ξαναδιάβασε τα όταν με το καλό σου εύχομαι θα φτάσεις στα 20 σου χρόνια.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

Lora9

# 7 στις 30/10/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by nefelitsa221199

Πρώτα από όλα είσαι τυχερή που είσαι γυναίκα, και όχι άντρας ..
Με το μακιγιάζ μπορείς να κρύψεις ατέλειες , έξτρα μαλλιά, να κάνεις πλαστική, και αν δεν έχεις το ύψος που θες να βάλεις 12ποντο.
Ο άντρας μπορεί να βάλει 12ποντο ?

anakins

# 8 στις 31/10/2011
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 136
Εισαι αυτο που πιστευεις, αν πιστευεις-πιστεψεις οτι εισαι ομορφη, τοτε θα εισαι ομορφη, και θα το βλεπουν και οι αλλοι γυρω σου οτι εισαι ομορφη....
αρα σημασια εχει τι πιστευεις εσυ
Αν θέλεις εγγύηση, αγόρασε τοστηερα Κλιντ Ίστγουντ

anakins

# 9 στις 31/10/2011
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 136
Εσυ τι πιστευεις ? αν πιστεψεις οτι εισαι ομορφη ετσι θα σε βλεπουν και οι αλλοι γυρω σου, σημασια εχει τι πιστευεις εσυ για τον εαυτο σου, αυτο ειναι που βλεπουν και οι αλλοι γυρω σου....
Χαμογελασε...κουκλα εισαι.
Αν θέλεις εγγύηση, αγόρασε τοστηερα Κλιντ Ίστγουντ

Ran_Tan_Plan

# 10 στις 31/10/2011
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705
Χαζομαρουλες κοριτσιων της ηλικιας σου.
Ακου τις μεγαλυτερες τι σου λενε και μετα μολις κοιταχτεις στον καθρεφτη σου θα δεις ενα πολυ ομορφο κοριτσι.

Αυτοπεποιθηση σου λεπει κι οχι ομορφια!
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

# 11 στην 1/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δώσε μεγαλύτερη σημασία στην πνευματική σου καλλιέργεια προς το παρόν
και χωρίς να το καταλάβεις το ασχημόπαπο θα γίνει κύκνος
Λίγη υπομονή σου χρειάζεται

ESPERANTZA

# 12 στην 1/11/2011
author
Γυναίκα / 52 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.895
Γειά σου κουκλίτσα.
Γιατί τόση μαυρίλα κοριτσάκι; Ποιός σε πλήγωσε; Και γιατί παρακαλώ τον άφησες;
Μωρό μου, η ομορφιά, η πραγματική ομορφιά, αυτή που αξίζει στον πραγματικό κόσμο και όχι σε αυτόν της Αντωνέλλας, δεν βρίσκεται μωρό μου στον καθρέφτη.
Το πρόσωπο που βλέπεις εκεί, μέρα με την ημέρα θα αλλάζει, θα γίνεται όλο και πιο όμορφο, όλο και πιο ξεχωριστό και ερωτεύσιμο.
Για να μπορέσεις όμως να το δεις, δεν χρειάζεσαι web camera.
Χρειάζεσαι χαμόγελο. Να, κοίταξε τώρα εκεί, στον καθρέφτη σου. Τώρα χαμογέλα, πιο πλατιά, μην τσιγκουνεύεσαι, δε σε βλέπει κανείς. Σού αρέσεις τώρα έτσι;
Κάθε φορά που θα σε πιάνει η ανασφάλεια, θα κοιτάς την ψυχούλα σου. Είναι ανθισμένη; Έχει μια σκέψη χαρούμενη, μια σκέψη μοναδική που να σε βοηθά να χαμογελάς; Αν δεν έχει, να ψάχνεις να την βρείς. Κάθε φορά. Όλοι έτσι κάνουμε.
Οι Αντωνέλες αυτού του κόσμου μωρό μου είναι πρόσκαιρες. Ναι, είναι δημοφιλής, αλλά στο δικό τους κοινό. Ασχολήσου κι εσύ να βρεις το δικό σου κοινό. Αυτό που νοιάζεται για την πραγματική ομορφιά, για τα αισθήματα, για την λάμψη στον ήχο της ψυχής. Όλα θα πάνε καλά. Να είσαι σίγουρη.
Οπως επίσης, να είσαι βέβαιη πως και το ωραιότερο κορίτσι του σχολείου σου υπάρχουν στιγμές που νιώθει άσχημο. Μπορείς όλες αυτές να τις κάνεις δεύτερες μπροστά σου. Το μυστικό είναι στο χαμόγελό σου και στον εσωτερικό σου πλούτο.

ZOUZOUNELLA

# 13 στην 1/11/2011
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Κύπρος
Απαντήσεις: 489
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ, ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΛΗΓΩΣΕ; ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΤΣΙ. Η ΕΦΗΒΕΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑ ΕΝΑ ΣΤΑΔΙΟ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΦΥΛΛΟΥ, ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΑΚΜΗ, ΑΥΞΟΜΕΙΩΣΕΙΣ ΒΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ. ΑΡΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΤΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ. ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΣΟΥ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΥΞΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ ΣΟΥ. ΣΙΓΟΥΡΑ, ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΤΑΛΕΝΤΟ. ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΝΑΔΕΙΚΝΥΕΙΣ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΤΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ. ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ, ΠΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ. ΣΕ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!

efyga

# 14 στις 6/11/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 78
kalispera nefelitsa!na ksereis eisai mikroula exeis ta niata mprosta sou kai oli ti zwi gia na dimiourgitheis ws gunaika.se auti kanonika tin ilikia oi kopeles arxizoun na ftiaxnontai asxeta an to xoun ksekinisei apo ta 12 h 15.kai na ksereis oloi exoume mia a omorfia arkei na to pistepsoume kai na to vgaloume pros ta eksw.vasika arxika mporeis na asxolitheis me gumnastiki me xoro me kati pou tha ksedineis kai tha vgazeis oli sou tin apogoiteusi kai oli sou tin energeia!kai siga siga tha vreis to dromo sou.na ksereis simasia exei ti pisteueis esu!!kai to tonizw.eisai se mia apo tis wraioteres ilikies pare ta panw sou kai ti zwi sta xeria sou kai ola ta alla tha erthoun!ase tous allous na lene...!

# 15 στις 11/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ενδεχομένως έχεις παραμελήσει πολύ την εμφανισή σου. Κάνε πρόβες στον καθρέφτη. Πειραματίσου. Δοκίμασε να φορέσεις κάτι που δεν θα φόραγες συνήθως. Αν δεν χαμογελάς αυτό είναι το μεγαλύτερό σου λάθος. Το χαμόγελο όμως είναι κάτι που θα βγαίνει απο μέσα σου και δεν θα είναι απλώς μια γκριμάτσα. Επίσης αφέσου στον έρωτα. Είναι σημαντικό να μην προσπαθείς να κρυφτείς απο τον έρωτα. Καλή επιτυχία.

bourbos

# 16 στις 24/11/2011
author
Ανδρας / 40 / Σε σχέση
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8
Να το χωνέψεις και να προσπαθήσεις να τ αλλαξεις

katerina_1993_ell_

# 17 στις 13/6/2012
author
Γυναίκα / 29 / Διαζευγμένη
Ελλάδα
Απαντήσεις: 10
Min akous kanena! apla 8el0un na se miosoun san an8rwpo,min tous afinis na se epireazoun.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost