Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πια επαγγέλματα εχουν την λιγοτερη ανεργια?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

inioxos52

# 21 στις 2/11/2011
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.274
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by better_in_time
εσπεραντζα γινεσαι μακαβρια πολυ.....

αλλα δεν μου πες τι δουλεια κανεις που σε ρωτησα και εχεις στον περιγυρω σου ετσι ανθρωπους σπανιους με τετοιες δουλειες....

Φαγωθηκες πια. Προμηθευτρια προιοντων μακιγιαζ για νεκρους............

Ικανοποιηθηκες?
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

ESPERANTZA

# 22 στις 2/11/2011
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.895

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

Παράθεση:
εσπεραντζα γινεσαι μακαβρια πολυ.....

αλλα δεν μου πες τι δουλεια κανεις που σε ρωτησα και εχεις στον περιγυρω σου ετσι ανθρωπους σπανιους με τετοιες δουλειες....

Φαγωθηκες πια. Προμηθευτρια προιοντων μακιγιαζ για νεκρους............

Ικανοποιηθηκες?

Merci καλέ μου.

Better είσαι μεγάλη κουτσομπόλα, έχω ράμματα για όλα τα επαγγέλματα, μη με κοντράρεις..

helen66

# 23 στις 2/11/2011
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260

Παράθεση:
Originally posted by ESPERANTZA
Βρε helen ακόμα παίρνεις επιταγές εσύ;

Σε πεισμα οσων μας θεωρουν τα μεγαλυτερα λαμογια εμας τους ελευθερους επαγγελματιες, ω! ναι υπαρχουν πολλοι αξιοπιστοι αναμεσα μας!
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

sunnyeyes-

# 24 στις 2/11/2011
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925
Μα ελεν δεν ειναι θεμα αξιοπιστιας πλεον. Οταν ο αλλος δεν εχει απλα δεν εχει. Θα ηθελε πολυ να ειχε, αλλά δεν εχει.

Σημαινει οτι ειναι αναξιοπιστος?
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

helen66

# 25 στις 2/11/2011
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
Μα ναι Σαννυ, οταν δεν εχεις χρημα δε κοβεις επιταγες, ειναι πολυ απλο

και αστεια - αστεια με την κριση (δλδ εδω και 4-5 χρονια) σε πολλους χωρους του ελευθερου εμποριου, εχει αρχισει να ξεκαθαριζει το τοπιο και οι τυχαρπαστοι
την κανουν σιγα σιγα με χαλαρα πηδηματακια. Τουλαχιστον ξεκαθαριζει το τοπιο και μενουν οι επαγγελματιες.
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

better_in_time

# 26 στις 3/11/2011
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 95
Απαντήσεις: 1.418
μα δεν θελω να σου φαω την δουλεια,ειχα απλα απορια να δω τι δουλεια κανεις. μακαβριε ηνιοχε πια!!!!
ολοι χαρουμενοι ανθρωποι εδω μεσα τελικα αχαχα
Τα συγκρατημένα πάθη κάνουν συνηθισμένους ανθρώπους

# 27 στις 12/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by anakins
Τα επαγγέλματα που ασχολουνται με την γυναικα......
Και κυρίως οι Αισθητικοι !!!!
Και πολεμος να γινει υπαρχει περιπτωση μια γυναικα να μην περιποιειται ? ασχετα αν το κανει σε μικροτερη συχνοτητα.....
Ψαχνοντας μπορει κανεις να διαπιστωσει οτι κατα την διαρκεια του WW2 , ο μονος κλαδος που δε σημειωσε μειωση ( η δεν εξαφανιστηκε ) ηταν αυτος των καλυντικων , και στη Γαλια μαλιστα παροτι ηταν κατεχομενη , σημειωσε κ αυξηση εργασιων.....

Εχεις απολυτο δικιο.

Εχω 2 ξαδερφες που ειναι συνιδιοκτητες σε εργοστασιο καλυντικων. Σε πληροφορω οτι μου ειπαν οτι ειναι ο μονος κλαδος που σε περιοδους οικονομικης κρισης εχει παρουσιασει ανοδος. Πολλοι τετοιοι που φτιαχνουν καλυντικα , μεσουρανουν σημερα.

Σκεφτομαι κι εγω να ακολουθησω αυτο το επαγγελμα.

daidalos

# 28 στις 12/11/2011
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Δεν έχει επιλεγεί
Απαντήσεις: 682
....ΑΛΜΠΑΝΤΗΣ....
... το μονο επαγγελμα με 0% ανεργια ...

.. σιγουρη δουλεια και με καλη (οι)κονομα
(μετρημενοι στα δακτυλα μερικων χεριων, ολοι κι ολοι ανα την ...ΕΛΛΑΣ)
... ξυπνα ΚαραΛάζοοο ... το σκασε η Λολα

better_in_time

# 29 στις 16/11/2011
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Θέματα: 95
Απαντήσεις: 1.418
αλπαντης ???????
Τα συγκρατημένα πάθη κάνουν συνηθισμένους ανθρώπους

# 30 στις 17/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
αλπαντης ???????

Al Bundy => Albundy => Αλμπαντης

Καπις ????

daidalos

# 31 στις 17/11/2011
author

Παράθεση:
Originally posted by nitrox

Παράθεση:
αλπαντης ???????

Al Bundy => Albundy => Αλμπαντης

Καπις ????

.. το ΄πιασες με τη μια

daidalos

# 32 στις 17/11/2011
author

Παράθεση:
αλπαντης ???????

.. ναι λεμε ..

ΑΛΜΠΑΝΤΗΣ
.. τουρκιστι ... nalbant
... πεταλωτης .... Ελληνιστι

euaisthitoula82

# 33 στις 26/11/2011
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 68
χωρίς πλάκα...το επάγγελμα του γυναικολόγου και του νεκροθάφτη! Ο άνθρωπος δε θα σταματήσει ποτέ να γεννιέται και να πεθαίνει!

ROCK-54

# 34 στις 28/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλη μερα Μπεττερ,
Το επαγγελμα του βΟλευτη δεν καταλαβαινει κριση.Η πλακα ειναι πως αρκετοι απο τους βουλευτες ειναι ανεπαγγελτοι.Τους κοψαν κατι λιγα,για να φανει πως συμμετεχουν κ αυτοι στα βαρη.Κατα τα αλλα βρεξει-χιωνισει τα λεφτα στην ωρα τους,ακοπα,τα προνομια-προνομια κλπ.Ασε που συμμετεχουν σε επιτροπες με καποια τυχερουλια......Τα τελευταια 40-50 χρονια δεν ακουσα για βουλευτη να τα φερνει δυσκολα.
Απο τα κοινα επαγγελματα αυτα που επιρεαστηκαν λιγοτερο απο την κριση ειναι του χειρουργου του γυναικολογου,ιατροι σχετιζομενοι με τον καρκινο...δυστυχως.Μπορει να φανει περιεργο,αλλα σε περιοδους κρισης ανεβαινει κατακορυφα η δουλεια που σχετιζεται με τα τυχερα παιχνιδια-καζινο,λαχειεα,λοττο κλπ.Η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια....
Στις μερες μας βγαζουν χοντρο χρημα μια σειρα απο παρανομα επαγγελματα-τοκογλυφοι,εμποροι ναρκωτικων,οπλων,σαρκας,παρανομες λεσχες κλπ.
Τελος αυτοι που εχουν ανοικτα μυαλα κ καινοτομες λυσεις κ προιοντα ποτε δεν γνωριζουν κριση.

ROCK-54

# 35 στις 28/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ξεχασα να αναφερω κ αξιζει,το επαγγελμα του κλεφτη:
1) ο νομιμος πχ.-το κρατος-τραβαει εναν νομο κ σου τα αρπαζει θες-δεν θες.2) ο πολιτικος(συνηθως υπουργος,που σχετιζεται με κρατικες προμηθειες),που βαζει μια υπογραφη,εξασφαλιζει το μελλον των τρισεγγονων του,μενει απ'εξω με την καταλληλη παραγραφη(βασει νομου),και αργοτερα ερχεται ο λογαριασμος να τον πληρωσουμε ολοι.
3) ο κλεφτης του κοινου ποινικου δικαιου-ο πλεον αδικημενος,διοτι αναλαμβανει προσωπικο ρισκο,με τις γνωστες συνεπειες.Παραπεμπω στο εξαιρετικο βιβλιο του Ηλια Πετροπουλο" Το εγχειριδιο του καλου κλεφτη".

Pseydonymo0

# 36 στις 28/11/2011
author
Ανδρας / 80 / Ελεύθερος
Βερμούδες
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 399

Παράθεση:
Originally posted by ROCK-54
1) ο νομιμος πχ.-το κρατος-τραβαει εναν νομο κ σου τα αρπαζει θες-δεν θες.2) ο πολιτικος(συνηθως υπουργος,που σχετιζεται με κρατικες προμηθειες),που βαζει μια υπογραφη,εξασφαλιζει το μελλον των τρισεγγονων του,μενει απ'εξω με την καταλληλη παραγραφη(βασει νομου),και αργοτερα ερχεται ο λογαριασμος να τον πληρωσουμε ολοι.
3) ο κλεφτης του κοινου ποινικου δικαιου-ο πλεον αδικημενος,διοτι αναλαμβανει προσωπικο ρισκο,με τις γνωστες συνεπειες.Παραπεμπω στο εξαιρετικο βιβλιο του Ηλια Πετροπουλο" Το εγχειριδιο του καλου κλεφτη".

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Επιπλέον για παράδειμγα έμαθα ότι ο πρόεδρος της Δημοκρατίας (ποιας Δημοκρατίας;;;;;;;;;;;;;;;;) τσεπώνει περισσότερα από τη βασίλισσα της πλούσιας Ολανδίας τη στιγμή που ο κόσμος πεινάει.

Ποιος είναι ο κλέφτης δηλαδή; Εννοώ ο πραγματικός κλέφτης.
Αν γράφεις greeklish δεν ξέρεις ούτε Αγγλικά ούτε Ελληνικά. Αγράμματος. Ωρίμασε και ξαναέλα.

ROCK-54

# 37 στις 29/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Pseydonymo0

Παράθεση:
Originally posted by ROCK-54

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Επιπλέον για παράδειμγα έμαθα ότι ο πρόεδρος της Δημοκρατίας (ποιας Δημοκρατίας;;;;;;;;;;;;;;;;) τσεπώνει περισσότερα από τη βασίλισσα της πλούσιας Ολανδίας τη στιγμή που ο κόσμος πεινάει.

Ποιος είναι ο κλέφτης δηλαδή; Εννοώ ο πραγματικός κλέφτης.

Στο χωριο του πατερα μου λενε:
Τρελλος δεν ειναι αυτος που τρωει ενα ολοκληρο ταψι σπανακοπητα
Τρελλος ειναι αυτος που του την δινει.......

# 38 στις 29/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by euaisthitoula82
χωρίς πλάκα...το επάγγελμα του γυναικολόγου και του νεκροθάφτη! Ο άνθρωπος δε θα σταματήσει ποτέ να γεννιέται και να πεθαίνει!

Με αυτή την λογική, και το επάγγελμα του γεωργού και του κτηνοτρόφου δεν γνωρίζει κρίση... αλλά άμα έχεις τα καρτέλ να λένε στον αγρότη "θα σου αγοράσουμε το προϊόν σου με αυτή την τιμή και άμα θέλεις", τι να το κάνεις;

Ελεύθερη αγορά σου λέει μετά... το τρελό είναι ότι μιλάμε για βασικά πράγματα που μαθαίνουμε στο μάθημα της Πολιτικής Οικονομίας της 3ης Λυκείου (μάθημα επιλογής... αν είναι δυνατόν!)

pepita26

# 39 στις 29/11/2011
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 54

Παράθεση:
Originally posted by meJoky

νοσηλευτική (επιπλέον είναι σίγουρη αξία σε όλες τις χώρες εντός και εκτός ΕΕ)

Αυτό δεν ισχυει,μπουρδα ειναι (σορρυ).Εχει μπουκτισει το επάγγελμα δεν χωραει αλλους.Πολυ μεγαλη ανεργια και οι κλινικες κλεινουν η μια πισω απο την άλλη.Στο δημοσιο εχουν παγωσει οι προσλήψεις.

# 40 στις 17/11/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
υπάρχουν δουλειές που βγάζεις πχ. μισό εκατομμύριο ευρώ σε μερικές ώρες-μέρες (νόμιμα εννοείται..) αλλά δεν μπορώ να την αναφέρω για διάφορους προσωπικούς λόγους.
Αν ενδιαφέρεται κανείς του λέω με pm.
Ελάχιστοι είναι ικανοί για κάτι τέτοιο όμως. Στην Ελλάδα υπάρχουν μόλις 2 αυτή την στιγμή. Εγώ δεν ασχολούμαι πλέον γιατί τρελλό άγχος ρε παιδί μου..

Δουλειές υπάρχουν αλλά θέλει μυαλό να σπουδάσεις κάτι σωστό και να το προχωρήσεις πολύ βαθειά και όχι να σπουδάσεις κάτι που το έχει σπουδάσει και η υπόλοιπη μισή Ελλάδα..
Εξυπακούεται ότι θα πρέπει να σου αρέσει και να σε εκφράζει επίσης

Υπάρχουν κάποια επαγγέλματα που ΠΑΝΤΑ μπορείς να βγάλεις πολλά λεφτά.

υπάρχουν δουλειές που βγάζεις πχ. μισό εκατομμύριο ευρώ σε μερικές ώρες-μέρες (νόμιμα εννοείται..) αλλά δεν μπορώ να την αναφέρω για διάφορους προσωπικούς λόγους.
Αν ενδιαφέρεται κανείς του λέω με pm.
Ελάχιστοι είναι ικανοί για κάτι τέτοιο όμως. Στην Ελλάδα υπάρχουν μόλις 2 αυτή την στιγμή. Εγώ δεν ασχολούμαι πλέον γιατί τρελλό άγχος ρε παιδί μου..

Δουλειές υπάρχουν αλλά θέλει μυαλό να σπουδάσεις κάτι σωστό και να το προχωρήσεις πολύ βαθειά και όχι να σπουδάσεις κάτι που το έχει σπουδάσει και η υπόλοιπη μισή Ελλάδα..
Εξυπακούεται ότι θα πρέπει να σου αρέσει και να σε εκφράζει επίσης

Υπάρχουν κάποια επαγγέλματα που ΠΑΝΤΑ μπορείς να βγάλεις πολλά λεφτά.

d0'nT h4T3 tH3 cr4CK3R, H4T3 tH3 k0d3

(DoN't haTe tHe C3aCker, haTe tHe CoDe)
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost