Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παιρνω βαρος και δε ξερω γιατι... Βοηθεια!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Consuelo

# 21 στις 19/11/2011
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 94
Απαντήσεις: 636
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo

Παράθεση:
Originally posted by Consuelo
Μετα απο πολυ καιρο,γεια σας! (το Λονδινο με κρατουσε πολυ απασχολημενη αλλα τους εδωσα μια μουντζα και εφυγα,και να μαι παλι!)

Μα καλά, άφησες το Λονδίνο και ήρθες εδώ, που όπου νάναι θα καταστραφούμε -ο χρόνος ποικίλει από 3-12 μήνες δίνουν οι προφήτες- ;

Και τι θα πουν οι mutual;

Και ομως ναι,αφησα το Λονδινο και ηρθα εδω γιατι η δουλεια μου ειναι πολυ πιο ευχαριστη και ξεκουραστη,γιατι εδω ειναι οι δικοι μου και οι φιλες μου, γιατι ο ουρανος ειναι παντα μπλε,(τουλαχιστον σε σχεση με το γκρι της Αγγλιας), γιατι μεχρι και τωρα εχουμε ηλιο, γιατι οι ανθρωποι με κανουν να γελαω και δε με κοιτανε με μισο ματι απο το πρωι ως το βραδυ, και γιατι πολυ απλα βαρεθηκα να ζω με μονιμες αποστασεις 2 ωρων και με μονιμη απασχοληση μονο τη δουλεια μου... Και ειμαι πολυ καλα. (Παρεπιπτοντως περασα ασχημη καταθλιψη εκει...)
Το παθος ειναι σαν τη φωτια:Εντονο,ξαφνικο,επικινδυνο, αλλα σε μεγαλη ποσοτητα μπορει να σε καψει. Η αγαπη ειναι σαν το νερο.Ηρεμη,διαφανη,δροσερη.Ομως η υπερβολικη αγαπη μπορει να σε πνιξει. Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να πεθανεις? Διαλεγετε και παιρνετε... Εγω προσωπικα,επιλεγω να καω!

Consuelo

# 22 στις 19/11/2011
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by mathilda

Παράθεση:

Και μη μου πειτε τωρα οτι τα κιλα μου ειναι φυσιολογικα, γιατι πηρα 10 κιλα χωρις λογο και για πλακα...
Δυστυχως ομως δεν υπαρχει καμια αλλη λυση. Εχω παραδοσει τα οπλα πλεον.

Τα κιλα τα πηρες σε συγκεκριμενο σημειο; Στην κοιλια πχ;
Ο κυκλος σου πως ειναι; Ξερεις, αν εχεις ωοθηκικες κυστεις, μπορει να παχυνεις αποτομα.

Εγω λεω να το ριξεις λιγο στο χορο και παλι, να δεις αν καις καθολου.

Αλλιως, μια επισκεψη σε εναν (αλλο) γιατρο δεν βλαπτει.

Με το χορο δε σταματησα ποτε. Εδω και χρονια χορευω τουλαχιστον 1-2 ωρες τη μερα (και οταν πηγαινω στα λατιν παρτυ χορευω 4ωρο σερι)!
Μεχρι στιγμης ο κυκλος μου και τα παντα ειναι οκ,εκανα προσφατα ολες τις εξετασεις.
Πιστευω τελικα οτι αυτο εγινε επειδη εκοψα το χαπι του θυρωειδη αυτοματα,αυτο ειπε και η γιατρος μου. Οτι δεν επρεπε να το εχω κοψει μαχαιρι ετσι αποτομα...
Το παθος ειναι σαν τη φωτια:Εντονο,ξαφνικο,επικινδυνο, αλλα σε μεγαλη ποσοτητα μπορει να σε καψει. Η αγαπη ειναι σαν το νερο.Ηρεμη,διαφανη,δροσερη.Ομως η υπερβολικη αγαπη μπορει να σε πνιξει. Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να πεθανεις? Διαλεγετε και παιρνετε... Εγω προσωπικα,επιλεγω να καω!

# 23 στις 19/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by Therion

Παράθεση:

Έχεις πάει σε γιατρούς και διαιτολόγους και δε σου είπε κανείς οτι με 1200 θερμίδες τη μέρα υποσιτίζεσαι?

Εχω παει σε διαιτολογους, και με βαση τη λιπομετρηση που μου εχουν κανει ολες και με βαση το υψος μου(1.63) τα κιλα μου (63) και το σκελετο μου και ολα τα αλλα, εδειξε οτι χρειαζομαι 1240 θερμιδες την ημερα για χασιμο βαρους,και αυτο ειναι αποδεδειγμενο απο οποιαδηποτε σελιδα και οποιοδηποτε ειδικο εχω παει.Μια μεση γυναικα δε χρειαζεται πανω απο 1500.
Και μη μου πειτε τωρα οτι τα κιλα μου ειναι φυσιολογικα, γιατι πηρα 10 κιλα χωρις λογο και για πλακα...

Σουζι τρως!

http://www.youtube.com/watch?v=jSDYqPxRJyU
Μην παρεξηγηθεις!
Πλακα κανω να γελασεις λιγο γιατι βλεπω σε εχει παρει απο κατω το θεμα!

Φτιαξε τουλαχιστον την ψυχολογια σου.

Πω πω νασαι καλα !!! ποσο γελασα με την πλακα σου ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΗΣ !!!

ΜΠΑ ΣΕ ΚΑΛΟ ΣΟΥ

Να ερθεις και στο Θεαγενειο να κανεις παρασταση ΡΕ !!!

Ran_Tan_Plan

# 24 στις 19/11/2011
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:
Originally posted by nikoskant

Αηδια εχεις καταντησει Ναπολεων!

Σαν την κακια ψωλη πεταγεσαι παντου, κατω απο οπου γραψω!

Εκτος απο βλαμενος εχεις καταντησει και εμμονικος .

Με απογοητευεις Ναπολεων....
"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

# 25 στις 19/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Αηδια εχεις καταντησει Ναπολεων!

Σαν την κακια ψωλη πεταγεσαι παντου, κατω απο οπου γραψω!

Εκτος απο βλαμενος εχεις καταντησει και εμμονικος .

Με απογοητευεις Ναπολεων....

Το ποιος πεταγεται βλαχοτουριστογρια,
το εχουν διαβασει οι παντες μεσα στο σχεσεις.
Ακομη κι αυτο ομως ,
μπορει να συγχωρεθει λογο των κοπρανων της νοησης σου (αυτο το εκλεψα απο αλλο θεμα,που οπως θυμασε στα σουρνει ο...χουντάλας).

Με κανενα ομως ελαφρυντικο δεν απαλλασεσαι ΡΕ ,
οταν αστειευσαι με το προβλημα υγειας της κοπελας.

ΡΕ !

Consuelo

# 26 στις 22/11/2011
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by Therion

Παράθεση:

Έχεις πάει σε γιατρούς και διαιτολόγους και δε σου είπε κανείς οτι με 1200 θερμίδες τη μέρα υποσιτίζεσαι?

Εχω παει σε διαιτολογους, και με βαση τη λιπομετρηση που μου εχουν κανει ολες και με βαση το υψος μου(1.63) τα κιλα μου (63) και το σκελετο μου και ολα τα αλλα, εδειξε οτι χρειαζομαι 1240 θερμιδες την ημερα για χασιμο βαρους,και αυτο ειναι αποδεδειγμενο απο οποιαδηποτε σελιδα και οποιοδηποτε ειδικο εχω παει.Μια μεση γυναικα δε χρειαζεται πανω απο 1500.

Σουζι τρως!

http://www.youtube.com/watch?v=jSDYqPxRJyU
Μην παρεξηγηθεις!
Πλακα κανω να γελασεις λιγο γιατι βλεπω σε εχει παρει απο κατω το θεμα!

Φτιαξε τουλαχιστον την ψυχολογια σου.

Πω πω νασαι καλα !!! ποσο γελασα με την πλακα σου ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΗΣ !!!

ΜΠΑ ΣΕ ΚΑΛΟ ΣΟΥ

Να ερθεις και στο Θεαγενειο να κανεις παρασταση ΡΕ !!!

Μακαρι να ετρωγα! Ετσι θα ηξερα γιατι παιρνω βαρος. Ξερεις τι ειναι να τρως ενα τοστ για βραδυνο και να γουργουριζει το στομαχι σου, να χορευεις καθε μερα,να τρεχεις πανω κατω ολη μερα με 15 ωπαιδακια και παρολα αυτα να μη σου μπαινει το παντελονι, και η αδερφη σου στο διπλα δωματιο να τσακιζει τορτελινια και χαμπουργκερ και να καθεται ολη μερα να βλεπει βιντεο και να μενει ιδια?! Ευχομαι να μη σου τυχει. Παντως εγω αστεια το πηρα κια δεν παρεξηγηθηκα Μου αρεσει η βλαχοπουλου.

# 27 στις 22/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

ΡΕ !

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά για ποιο πρόβλημα υγείας μιλάς? Οι γιατροί της λένε οτι ειναι μια χαρά. Το πρόβλημα υγείας ειναι δηλαδη το οτι δεν μπορει να βάλει μίνι φούστα? Ε ας μην βάλει, τι να κάνουμε τώρα...

Εχεις ιδέα τι θα πει πραγματικο πρόβλημα υγείας αγαπητέ Νικ?

Είμαι σίγουρος οτι αν το βιντεο του Ραν το έβαζε άλλος/η δεν θα το σχολίαζες καν... προφανώς κάτι τρέχει με τον Ραν συγκεκριμενα, έχεις προηγουμενα μαζι του, με αποτέλεσμα να χάνεις τον έλεγχο, να επιτίθεσαι ακομα και όταν δεν υπάρχει κανενας λόγος να το κάνεις.

dindon

# 28 στις 23/11/2011
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 8.663
εισαι σιγουρη πως δεν εχεις πολυκυστικες ωοθηκες?
"Why is it something so good Just can't function no more? Love ... love will tear us apart again..."

# 29 στις 23/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by XAIVANI

Παράθεση:

ΡΕ !

Συγνώμη που επεμβαίνω αλλά για ποιο πρόβλημα υγείας μιλάς? Οι γιατροί της λένε οτι ειναι μια χαρά. Το πρόβλημα υγείας ειναι δηλαδη το οτι δεν μπορει να βάλει μίνι φούστα? Ε ας μην βάλει, τι να κάνουμε τώρα...

Είμαι σίγουρος οτι αν το βιντεο του Ραν το έβαζε άλλος/η δεν θα το σχολίαζες καν... προφανώς κάτι τρέχει με τον Ραν συγκεκριμενα, έχεις προηγουμενα μαζι του, με αποτέλεσμα να χάνεις τον έλεγχο, να επιτίθεσαι ακομα και όταν δεν υπάρχει κανενας λόγος να το κάνεις.

Αγαπητε μου ,
να σου πω,
οτι εδω απανταμε στην κυρια με το συγκεκριμενο θεμα και οχι στους ιατρους της.
Αν λοιπον ολα ειναι οπως μας τα παρουσιαζει,
εσυ δεν βλεπεις καθολου προβλημα?

Αυτο φυσικα δεν ειμαστε εμεις που θα το κρινουμε..

Για τα υπολοιπα νομιζω πως απο την μια δοθηκε αξια μεγαλυτερη απο την αναμενομενη,
και απο την αλλη οτι δεν εχεις προσεξει (και λογικο ειναι),
ποιος ενοχλει ποιους..

Φυσικα ο καθενας εκφραζει ελευθερα την αποψη του και οφειλουμε να την σεβομαστε...

Τελειωνοντας θα πω , το σχεσεις οταν παυει να ειναι μια σελιδα που μας γεμιζει και μας κανει να περνάμε καλα,
απλα λεμε..
ευχαριστω και αντιο (αυτο ας σημειωθει στα πρακτικα παρακαλω ).
Πηγαινοντας αλλου που δεν θα ασχοληται με ανουσιες κακιες,κομπλεξ η αστεια για λιγους .

Προς το παρων σε ευχαριστω φιλε μου για την αποψη σου.

Consuelo

# 30 στις 23/11/2011
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by dindon
εισαι σιγουρη πως δεν εχεις πολυκυστικες ωοθηκες?

Απολυτα! Εκανα προσφατα εξετασεις για τα παντα-απο γυναικολογικες,ορμονολογικες,μεχρι και υπερηχους,τα παντα! Ειμαι σε ολα οκ...

Consuelo

# 31 στις 23/11/2011
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by XAIVANI

Παράθεση:

ΡΕ !

Λοιπον επειδη μαλλον δεν καταλαβες καλα,το προβλημα μου δεν ειναι στο οτι δε μπορφω να βαλω μινι φουστα και καλα θα κανεις να προσεχεις λιγο τι λες. Οταν παιρνεις βαρος και δεν τρως τιποτα το τελευταιο που σε νοιαζει ειναι η φουστα. Το βασικο προβλημα ειναι οτι απλως δε ξερω τι συμβαινει και οτι την τελευταια βδομαδα πηρα αλλο 1 κιλο ενω πλεον εχω κοψει και τους υδατανθρακες. Αλλα για εσενα ειναι ωραιο να μιλας εκ του ασφαλους, αλλα θα σε παρακαλουσα τετοιου ειδους σεξιστικα σχολια περι μινι φουστας να τα γραφεις εκει που σε παιρνουν. Το προβλημα ειναι πολυ σοβαροτερο απο αυτο και αν δε σε ενδιαφερει εστω λεκτικα να πεις κατι θετικο τοτε αστο καλυτερα.

# 32 στις 27/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
καλημερα,το να εχει κανεις θυροειδη δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι επηρεαζει το σωμα,την διαθεση και την καθημερινη αποδοση μας ακομα και σε απλα πραγματα που κανουμε.οποιος δεν περναει αυτη την φαση δεν μπορει να το καταλαβει ευκολα ποσο μεγαλη ταλαιπωρια ειναι για τα ατομα που την περνανε δυστυχως...δεν ξερω αν εχεις κανει υπερηχο στον λαιμο στην γιατρο που πηγαινεις αλλα ειναι ο ποιο καλος τροπος για να διαπιστωσεις αν κατι συμβαινει,οταν αρχιζει καποιος την θεραπεια με τα euthyrox (καποιων συγκεκριμενων μικρογραμμαριων) την ακολουθει για ενα εξαμηνο και μετα ξαναεπισκεπτεται τον γιατρο του για ενα ακομα τσεκαρισμα και αναλογα του λεει αν πρεπει να μειωσει,να αυξησει η να παραμεινει στην ιδια ποσοτητα...συνηθως δεν τα σταματανε με τη μια αποτομα γιατι χρειαζεται αρκετο διαστημα παρακολουθησης ο θυροειδης..θα σε συμβουλευα να παρεις και αλλες αποψεις απο γιατρους και αν δεν εχεις κανει υπερηχο να κανεις οπωσδηποτε...αν παλι δεν αλλαξει κατι προς το καλυτερο επειδη ειναι κατι που τρελαινει τις ορμονες μας καλυτερα να επισκεφτεις και εναν γυναικολογο...μην απογοητευεσαι και συνεχισε την προσπαθεια,πιστευω θα βγαλεις μια ακρη συντομα

monaksia_einai_

# 33 στις 2/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 26
hi na sou pw prwta xalarwse isws epibarinis etsi to problima pou exeis kanenas den einai teleios sto katw katw pane se ena gynaikologo na kaneis eksetaseis ormonikes kai oti sou pei kai pane na kaneis kai gia thirwidh eksetash kapoios tha brei to problima sou kai mhn skas oso poio polu skeftwmaste na kanoume kati toso poio diskola to petixenoume!!!!!!

monaksia_einai_

# 34 στις 2/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 26
hi na sou pw prwta xalarwse isws epibarinis etsi to problima pou exeis kanenas den einai teleios sto katw katw pane se ena gynaikologo na kaneis eksetaseis ormonikes kai oti sou pei kai pane na kaneis kai gia thirwidh eksetash kapoios tha brei to problima sou kai mhn skas oso poio polu skeftwmaste na kanoume kati toso poio diskola to petixenoume!!!!!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε