Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πρόβλημα με συνάδελφο

Σελίδα : 1

Alisia32

# 1 στις 5/11/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Πρόβλημα με συνάδελφο

καλησπέρα σας,
θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα αρκετά μεγάλο πρόβλημα που έχω στην δουλειά μου. Αφορά την σχέση μου με μια συνάδελφο με την οποία απο την αρχή δεν είχαμε καλές σχέσεις...στην συγκεκριμένη κάνουνε και τα αφεντικά πολλές πλάτες ότι και να κάνει όσα λάθη και να κάνει...αντιθέτως σε εμένα ψάχνουν ακόμα και εκεί που δεν υπάρχουν....η συγκεκριμένη είναι πιο παλιά απο εμένα. είναι απο τους ανθρώπους που ενώ μπορστά σου λέει άλλα πίσω σου λέει άλλα και τα λέει με τέτοιο τρόπο που βγαίνει πάντα λάδι και την πιστεύουνε...ενώ επειδή εγώ τα λέω όλα χύμα έχει σαν αποτέλεσμα να φαίνονται εγώ η κακιά....πολλές φορές έχω ακούσει να λέει στους προισταμένους κάτι για μένα να γυρνάω να τις λέω τι είπες και να μου λέει τίποτα τίποτα...βέβαια και το αφεντικό τουμπεκί....πραγματικά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να την ξεμπροστιάσω, για να μην την έχω στο κεφάλι μου γιατί από όσο κατάλαβα θα αρχίσει να μπλέκεται και στν δουλειά μου πλέον και ενώ ξέρουν οι προιστάμενοι ότι δεν έχουμε καλές σχέσεις και υπάρχει πρόβλημα που δεν θέλουν να το λύσουν την ανακατεύουν και στην δουλειά μου. Πραγματικά επειδή είμαι αρκετά μπερδεμένη και δεν ξέρω πώς πρέπει να συμπεριφερθώ θα ήθελα την γνώμη σας.
Σας ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο.

daka2010

# 2 στις 7/11/2011
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027

Παράθεση:
....πραγματικά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να την ξεμπροστιάσω, για να μην την έχω στο κεφάλι μου ...

Να μην κάνεις απολύτως τίποτα!!!
Να κοιτάς την δουλειά σου,
να είσαι εντάξει στις υποχρεώσεις σου
ώστε να μην μπορεί να σου πει κανείς τίποτα
και να αδιαφορήσεις σε όσα λέει αυτή.
Τώρα αν οι προϊστάμενοι της κάνουν πλάτες
μπορεί να τρέχει και τίποτα άλλο…
εσένα δεν σε αφορά και δεν ανακατεύεσαι.

# 3 στις 7/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by Alisia32
καλησπέρα σας,
θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα αρκετά μεγάλο πρόβλημα που έχω στην δουλειά μου. Αφορά την σχέση μου με μια συνάδελφο με την οποία απο την αρχή δεν είχαμε καλές σχέσεις...στην συγκεκριμένη κάνουνε και τα αφεντικά πολλές πλάτες ότι και να κάνει όσα λάθη και να κάνει...αντιθέτως σε εμένα ψάχνουν ακόμα και εκεί που δεν υπάρχουν....η συγκεκριμένη είναι πιο παλιά απο εμένα. είναι απο τους ανθρώπους που ενώ μπορστά σου λέει άλλα πίσω σου λέει άλλα και τα λέει με τέτοιο τρόπο που βγαίνει πάντα λάδι και την πιστεύουνε...ενώ επειδή εγώ τα λέω όλα χύμα έχει σαν αποτέλεσμα να φαίνονται εγώ η κακιά....πολλές φορές έχω ακούσει να λέει στους προισταμένους κάτι για μένα να γυρνάω να τις λέω τι είπες και να μου λέει τίποτα τίποτα...βέβαια και το αφεντικό τουμπεκί....πραγματικά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να την ξεμπροστιάσω, για να μην την έχω στο κεφάλι μου γιατί από όσο κατάλαβα θα αρχίσει να μπλέκεται και στν δουλειά μου πλέον και ενώ ξέρουν οι προιστάμενοι ότι δεν έχουμε καλές σχέσεις και υπάρχει πρόβλημα που δεν θέλουν να το λύσουν την ανακατεύουν και στην δουλειά μου. Πραγματικά επειδή είμαι αρκετά μπερδεμένη και δεν ξέρω πώς πρέπει να συμπεριφερθώ θα ήθελα την γνώμη σας.

Τα γνωστα του εργασιακου χωρου.
Κρατας αποστασεις και τα τυπικα.
Καλημερα, καλησπερα, καληνυχτα

# 4 στις 7/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by nitrox

Παράθεση:
καλησπέρα σας,

Τα γνωστα του εργασιακου χωρου.
Κρατας αποστασεις και τα τυπικα.
Καλημερα, καλησπερα, καληνυχτα

Α, και κανα καλη ορεξη (στο λαιμο να σου κατσει)

inioxos52

# 5 στις 7/11/2011
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275
Οι γνωστες ενδοεταιριακες αντιπαλοτητες. Τα αφεντικα κοπελλια τα ενδιαφερει να γινεται η δουλεια τους συνηθως, οποτε δεκαρα δεν δινουν για σενα και κεινην.

Κοιταξε λοιπον να βγαζεις σωστα την δουλεια που σου αναθετουν, και μην ασχολεισαι περι αλλα. Παρα ταυτα εαν η κατασταση σου ειναι τοσο αφορητη, δεν εχεις παρα να την κανεις για αλλες πολιτειες.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Lora9

# 6 στις 7/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
..στην συγκεκριμένη κάνουνε και τα αφεντικά πολλές πλάτες ότι και να κάνει όσα λάθη και να κάνει..

Καλά τώρα τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια ...
Εχει κάποιο από τα αφεντικά γκόμενο, ή επειδή είναι η πιο παλιά τους έχει πάρει τον αέρα .
Κάνε αυτά που σου είπαν παραπάνω, να μην δίνεις σε όλα σημασία, να είσαι τυπική και να δείξεις το επίπεδο σου, για να μην φανεί ότι ζηλεύεις .
Και κάποιο λάθος αν κάνεις
να το δικαιολογήσεις με όμορφο τρόπο...με
χαρά και τσαχπινιά

Karga

# 7 στις 8/11/2011
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 472

Παράθεση:
Originally posted by daka2010

Παράθεση:
....πραγματικά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να την ξεμπροστιάσω, για να μην την έχω στο κεφάλι μου ...

Να μην κάνεις απολύτως τίποτα!!!
Να κοιτάς την δουλειά σου,
να είσαι εντάξει στις υποχρεώσεις σου
ώστε να μην μπορεί να σου πει κανείς τίποτα
και να αδιαφορήσεις σε όσα λέει αυτή.
Τώρα αν οι προϊστάμενοι της κάνουν πλάτες
μπορεί να τρέχει και τίποτα άλλο…
εσένα δεν σε αφορά και δεν ανακατεύεσαι.

methismeno_troufaki

# 8 στις 8/11/2011
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.540
Να μην της δίνεις σημασία. Όσο περισσότερο ασχολείσαι μαζί της τόσο περισσότερα "πατήματα" θα της δίνεις για να λέει διάφορα για σένα.

Να κάνεις τη δουλειά σου όσο καλύτερα μπορείς και να αποδεικνύεις στους προϊσταμένους σου ότι αξίζεις τα χρήματα που σου δίνουν και είσαι όσο αποδοτική και συνεπής θέλουν.
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

Alisia32

# 9 στις 8/11/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 8
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τις συμβουλές σας....έχετε απόλυτα δίκιο αυτό θα κάνω και εύχομαι να σταματήσει:-)))
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost