Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

περιμενοντας μια απαντηση...

Σελίδα : 1

nienor

# 1 στις 10/11/2011
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

περιμενοντας μια απαντηση...

καλσπερα σας ειμαι καινουργιο μελος και εγω και μπηκα στην διαδικασια να βρω αυτο το σιτε μετα απο ενα δυσκολο χωρισμο.διαβασα πολλα απο τα αρθρα επι αυτου του θεματος,αλλα πραγματικα δεν μπορω να πω οτι υπηρξε καποια αλλαγη στα αισθηματα μου και στις σκεψεις μου.Για αυτο αποφασισα να γραψω την ιστορια μου ισως να υπαρχει καποιος/α που να μπορεσει να βοηθησει την κατασταση.Εδω και 3 χρονια ειχα μια σχεση με ενα πολυ καλο παιδι(αυτος 32 εγω 24) γνωριστηκαμε μεσω ιντερνετ αλλα πραγματικα απο την πρωτη ματια καταλαβαμε και οι δυο πως ειναι αυτο που λεμε ''κεραυνοβολος ερωτας'' και οι δυο ειχαμε περασει ασχημες προηγουμενες σχεσεις αλλα αυτο δεν μας εκανε κακο παρα καλο στο να ερθουμε ακομη πιο κοντα.Λογο αυτου του ερωτα λοιπον ολα ηρθαμ πολυ γρηγορα,γρηγορα να πεις το σαγαπω(γιατι το νιωθαμε,δεν νομιζω πως ειναι λαθος,γρηγορα να κανουμε σχεδια για το μελλον,γρηγορα γνωρισα την οικογενεια του κ αυτος την δικη μου.Ολα κυλουσαν τελεια...Ωσπου το καλοκαιρι που μας περασε,γυρισε κ μου ειπε πως θελει να παει διακοπες με τους φιλους του για λιγες μερες κ υστερα θα πηγαιναμε κ μαζι.Δεν το θεωρησα κακο,δεν εκανα σκηνες κ ετσι εγινε.Οι διακοπες του κρατησαν παραπανω και εμεις απλα πηγαμε ενα σαββατοκυριακο καπου κοντα...Σιγα σιγα τον εβλεπα που αρχισε και με ξεκοβε απο τις υποχρεωσεις του,πχ.γαμους-βαφτισια-γιορτες,ενω και αυτα τα καναμε ολα μαζι.πριν καποιες μερες ξεκιναει να παει μια εκδρομη για rafting (οπως ειχαμε παει μαζι και περσυ)με γνωστους κ φιλους ενω ηξερε πως εγω δεν μπορουσα να τον ακολουθησω,λογο χρηματων.μου ειπε πως ηθελε να ξεσκασει και δεν ειπα τπτ παραπανω...τις 3 ημερες που ελειπε ηταν σαν να μην υπηρχα,ουτε ενα τηλεφωνο,ουτε ενα μηνυμα,μεχρι αν τον παρω εγω...ξερω πως δεν ειναι καλα στα οικονομικα του και ετσι θεωρησα σωστο να μην κανω σκηνη που φευγει κ με παραταει κ νομιζωντας πως το ειχε οντως αναγκη.οταν γυρισε κ βρεθηκαμε του εκανα μια κουβεντα και του ζητησα να μου πει γιατι μου φερεται ετσι κ αν του εχω κανει κατι κ εχει αυτην τη συμπεριφορα απεναντι μου τοσο καιρο.η μονη απαντηση που μου εδωσε ηταν πως ξερει πως με στεναχωρει,πως δεν το θελει αυτο και πως απλα περναει μια φαση.εδω να συμπληρωσω πως στο ερωτικο κομματι δεν ειχαμε κανενα προβλημα ακομα και οταν δεν ειμασταν καλα μεταξυ μας αυτο μας ενωνε.Ωσπου 2 μερες μετα την συναντηση μας κ μετα απο δικη μου επιμονη,θελωντας να μαθω τι συμβαινει στην σχεση μας κ δεν παει καλα,με εκανε να του πω να μεινουμε λιγο χωρια για να σκεφτει_κ οταν λεω με εκανε,εννοω πως δεν ειχε καν τα κοτσια να μου το ζητησει ο ιδιος αλλα με τα λεγομενα του με εκανε να του το πω εγω.ΑΠΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ)εχει περασει 1 βδομαδα και μια μερα και δεν εχει δωσει κανενα σημειο ζωης...εγω του ειχα πει πως δεν θα τον ενοχλησω καθολου κ θα περιμενω απο αυτον.Μηπως ηθελε απλα να χωρισουμε κ για να μην με πληγωσει με εβαλε σε αυτη την διαδικασια για να το παρω πιο μαλακα?μηπως ειναι οντως μια φαση κ θα ξαναγυρισει?και αν ειναι ετσι,οταν δεν εισαι καλα θες τον ανθρωπο σου διπλα σου,γιατι αυτος θα σου σταθει κ θα σε καταλαβει,δεν τον διωχνεις...Συγνωμη για το μπερδεμενο κειμενο,ειμαι και αρρωστη με πυρετο μεσα σε ολα...ελπιζω να βρεθει καποιος να μου πει κατι να με βγαλει απο αυτη την κατασταση...

inioxos52

# 2 στις 10/11/2011
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
H ιστορια σας τελειωσε, και παρτο αποφαση μη ενοχλωντας τον ξανα. Εαν σου τηλεφωνησει μετα απο λιγο καιρο, θα σημαινει πως ακομη δεν βρηκε κατι καινουργιο, και απλως θαθελε λιγο σεξακι απο κεινο το καλο, που κανατε οσο εισασταν μαζυ. Μολις το παρει, και παλι θα χαθει, μεχρι να το ξαναχρειαστει.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 3 στις 11/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μην πιέζεις τις καταστάσεις. Αν αξίζει αυτή η σχέση θα συνεχιστεί χωρίς να κάνεις κάτι ιδιαίτερο. Αν όμως εσένα δεν σε καλύπτει πια προχώρα παρακάτω. Μια ανοιχτή συζήτηση θα βοηθούσε αλλά θα πρέπει να το θέλει κι αυτός, αλλιώς θα καταλήξει μάλλον σε καυγά και παρεξηγήσεις. Καλή ανάρρωση

ZOUZOUNELLA

# 4 στις 11/11/2011
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Κύπρος
Απαντήσεις: 489
πρωτα απο ολα περαστικα σου και καλη αναρρωση! αυτη η σχεση εκανε τον κυκλο της και τελειωσε. αν τον ερωτα και τον ενθουσιασμο τα ειχε διαδεχτει η αγαπη θα ηταν διαφορετικα. απο οτι καταλαβαινω ηταν απλα μια σχεση παθους και μονο. καλο θα ηταν να το παρεις αποφαση και να μην ξανασχοληθεις μαζι του, αφου απο οτι εγραψες δεν ειχε καν το σθενος να παρει την πρωτοβουλια και να κανει μια ωριμη συζητηση μαζι σου.
Ποτε για σοβαρα πραγματα δεν μιλαμε εντελως σοβαρα.

HighLow

# 5 στις 11/11/2011
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 367

Παράθεση:
Originally posted by nienor
καλσπερα σας ειμαι καινουργιο μελος και εγω και μπηκα στην διαδικασια να βρω αυτο το σιτε μετα απο ενα δυσκολο χωρισμο.διαβασα πολλα απο τα αρθρα επι αυτου του θεματος,αλλα πραγματικα δεν μπορω να πω οτι υπηρξε καποια αλλαγη στα αισθηματα μου και στις σκεψεις μου.Για αυτο αποφασισα να γραψω την ιστορια μου ισως να υπαρχει καποιος/α που να μπορεσει να βοηθησει την κατασταση.Εδω και 3 χρονια ειχα μια σχεση με ενα πολυ καλο παιδι(αυτος 32 εγω 24) γνωριστηκαμε μεσω ιντερνετ αλλα πραγματικα απο την πρωτη ματια καταλαβαμε και οι δυο πως ειναι αυτο που λεμε ''κεραυνοβολος ερωτας'' και οι δυο ειχαμε περασει ασχημες προηγουμενες σχεσεις αλλα αυτο δεν μας εκανε κακο παρα καλο στο να ερθουμε ακομη πιο κοντα.Λογο αυτου του ερωτα λοιπον ολα ηρθαμ πολυ γρηγορα,γρηγορα να πεις το σαγαπω(γιατι το νιωθαμε,δεν νομιζω πως ειναι λαθος,γρηγορα να κανουμε σχεδια για το μελλον,γρηγορα γνωρισα την οικογενεια του κ αυτος την δικη μου.Ολα κυλουσαν τελεια...Ωσπου το καλοκαιρι που μας περασε,γυρισε κ μου ειπε πως θελει να παει διακοπες με τους φιλους του για λιγες μερες κ υστερα θα πηγαιναμε κ μαζι.Δεν το θεωρησα κακο,δεν εκανα σκηνες κ ετσι εγινε.Οι διακοπες του κρατησαν παραπανω και εμεις απλα πηγαμε ενα σαββατοκυριακο καπου κοντα...Σιγα σιγα τον εβλεπα που αρχισε και με ξεκοβε απο τις υποχρεωσεις του,πχ.γαμους-βαφτισια-γιορτες,ενω και αυτα τα καναμε ολα μαζι.πριν καποιες μερες ξεκιναει να παει μια εκδρομη για rafting (οπως ειχαμε παει μαζι και περσυ)με γνωστους κ φιλους ενω ηξερε πως εγω δεν μπορουσα να τον ακολουθησω,λογο χρηματων.μου ειπε πως ηθελε να ξεσκασει και δεν ειπα τπτ παραπανω...τις 3 ημερες που ελειπε ηταν σαν να μην υπηρχα,ουτε ενα τηλεφωνο,ουτε ενα μηνυμα,μεχρι αν τον παρω εγω...ξερω πως δεν ειναι καλα στα οικονομικα του και ετσι θεωρησα σωστο να μην κανω σκηνη που φευγει κ με παραταει κ νομιζωντας πως το ειχε οντως αναγκη.οταν γυρισε κ βρεθηκαμε του εκανα μια κουβεντα και του ζητησα να μου πει γιατι μου φερεται ετσι κ αν του εχω κανει κατι κ εχει αυτην τη συμπεριφορα απεναντι μου τοσο καιρο.η μονη απαντηση που μου εδωσε ηταν πως ξερει πως με στεναχωρει,πως δεν το θελει αυτο και πως απλα περναει μια φαση.εδω να συμπληρωσω πως στο ερωτικο κομματι δεν ειχαμε κανενα προβλημα ακομα και οταν δεν ειμασταν καλα μεταξυ μας αυτο μας ενωνε.Ωσπου 2 μερες μετα την συναντηση μας κ μετα απο δικη μου επιμονη,θελωντας να μαθω τι συμβαινει στην σχεση μας κ δεν παει καλα,με εκανε να του πω να μεινουμε λιγο χωρια για να σκεφτει_κ οταν λεω με εκανε,εννοω πως δεν ειχε καν τα κοτσια να μου το ζητησει ο ιδιος αλλα με τα λεγομενα του με εκανε να του το πω εγω.ΑΠΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ)εχει περασει 1 βδομαδα και μια μερα και δεν εχει δωσει κανενα σημειο ζωης...εγω του ειχα πει πως δεν θα τον ενοχλησω καθολου κ θα περιμενω απο αυτον.Μηπως ηθελε απλα να χωρισουμε κ για να μην με πληγωσει με εβαλε σε αυτη την διαδικασια για να το παρω πιο μαλακα?μηπως ειναι οντως μια φαση κ θα ξαναγυρισει?και αν ειναι ετσι,οταν δεν εισαι καλα θες τον ανθρωπο σου διπλα σου,γιατι αυτος θα σου σταθει κ θα σε καταλαβει,δεν τον διωχνεις...Συγνωμη για το μπερδεμενο κειμενο,ειμαι και αρρωστη με πυρετο μεσα σε ολα...ελπιζω να βρεθει καποιος να μου πει κατι να με βγαλει απο αυτη την κατασταση...

Να πίνεις ζεστά. Αν τα ζεστά κρυώνουν να τα πετάς και να φτιάχνεις άλλα.

# 6 στις 11/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Μηπως ηθελε απλα να χωρισουμε κ για να μην με πληγωσει με εβαλε σε αυτη την διαδικασια για να το παρω πιο μαλακα?

α γεια σου.
αφου το διαισθανεσαι, μεσα σου το ξερεις οτι ειναι αυτο, τι βασανιζεσαι?

μονο μια μικρη λεπτομερια: το χειριστηκε ετσι οχι για να μη σε πληγωσει (το μαρτυριο της αναμονης που σε εχει βαλει, δειχνει οτι δε δινει δεκαρα για την αγωνια κ τα αισθηματα σου) αλλα γιατι δεν ειχε @ρχιδια να πει στα ισα τι θελει.

ακου κοπελια. ο τυπος ειναι 32. υπο νορμαλ συνθηκες θα επρεπε να τον απασχολει το μελλον του, η οικογενεια κ τα σχετικα. αυτος για να μπλεκει με μια κοπελα τοσο μικροτερη του, ειναι προφανες οτι τον ενδιαφρερει να περναει καλα κ οχι να δημιουργησει μια σχεση για οικογενεια (διοτι εκ των πραγματων εσυ εισαι ΠΟΛΥ μικρη για να σκεφτει καν κατι τετοιο μαζι σου)
3 χρονια μετα λοιπον με εσενα, ο κυκλος του "περανω καλα" εχει κλεισει, διοτι ο ερωτας εχει περασει, εχει βαρεθει. κ εφοσον προοπτικη για κατι σοβαρο μεσα στο μυαλο του ΔΕΝ υπαρχει, θεωρησε οτι δεν εχει νοημα να σε τραβολογαει αλλο.
απλα ειναι τα πραγματα, μη κολλας, το κακο ειναι οτι δεν εχει @ρχιδια να στο πει στα ισα αυτο.

συνεχισε τη ζωη σου κ γενικα προσπαθησε να κανεις σχεσεις με αντρες κοντα στην ηλικια σου, γιατι ειναι πιο πιθανο να ταιριαζουν οι αναγκες κ τα θελω σας.

redpassion69

# 7 στις 11/11/2011
author
Γυναίκα / 53 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.016

Παράθεση:
nienor
Ωσπου το καλοκαιρι που μας περασε,γυρισε κ μου ειπε πως θελει να παει διακοπες με τους φιλους του για λιγες μερες κ υστερα θα πηγαιναμε κ μαζι.Δεν το θεωρησα κακο,δεν εκανα σκηνες κ ετσι εγινε.Οι διακοπες του κρατησαν παραπανω και εμεις απλα πηγαμε ενα σαββατοκυριακο καπου κοντα.......

πριν καποιες μερες ξεκιναει να παει μια εκδρομη για rafting .....

ξερω πως δεν ειναι καλα στα οικονομικα του................

Δηλαδή τι άλλες αποδείξεις θές για να καταλάβεις ότι την έχει κάνει για αλλού....

με ελαφρά ...πηδηματάκια .....

Με εκτίμηση
redpassion69

aseglio

# 8 στις 11/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Μηπως ηθελε απλα να χωρισουμε κ για να μην με πληγωσει με εβαλε σε αυτη την διαδικασια για να το παρω πιο μαλακα?

ελπιζω να βρεθει καποιος να μου πει κατι να με βγαλει απο αυτη την κατασταση...[/color]

Συνηθισένη τακτική. Το "θελω να μεινω λιγο μονος μου" ειναι το μαλακο "θέλω να χωρίσουμε".

Η κατάσταση που λες οτι βρίσκεσαι ειναι το οτι δεν ξερεις αν εχεις σχέση η οχι; Εσυ πες μέσα σου οτι τελειωσε και απ αυτη τη στιγμή δράσε ως ελευθερη κι ωραία. Δεν θα κάτσεις να κρεμεσαι απ τα τέτοια του καθενος. Εχεις και μια αξιοπρέπεια.

ROCK-54

# 9 στις 11/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by HighLow

Παράθεση:

Να πίνεις ζεστά. Αν τα ζεστά κρυώνουν να τα πετάς και να φτιάχνεις άλλα.

Πολυ ευστοχο κ εξυπνο. Συμφωνω περα για περα.

nienor

# 10 στις 11/11/2011
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Σας ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις σας
Τα ζεστα πανε κ ερχονται,απλα και λογω της συναισθηματικης φορτωσης αργει να ερθει και η ιαση,αλλα που θα παει.... Μετα απο σκεψη κατεληξα να βαλω εγω μια dead line στο χρονικο περιθωριο που μπορω να δωσω,εαν μετα το περας και αυτου δεν εχει κανει καποια κινηση απλα μαζευω τα κομματια μου κ προχωραω παρακατω.Θα ειναι πολυ δυσκολο το ξερω,αλλα ειναι η πρωτη φορα που ερχομαι σε τετοια θεση για αυτο και προσπαθω να βρω μια ακρη.Ποτε δεν ημουν ανθρωπος της σχεσης,να περναω καλα κ να μην δενομαι με ανθρωπους ελεγα παντα μεσα μου,και οταν το αλλαξα αυτο εφαγα τα μουτρα μου,λογικο δεν ειναι λοιπον να ψαχνω να βρω ενα λγο,μια λυση???Απλα να σημειωσω πως δεν ειναι ο ανθρωπος που σκεφτοταν το γαμο ακομα κ στην ηλικια που ειναι,λογω της οικονομικης καταστασης του,λογω του οτι περιμενει να παντρευτει κ η αδερφη του και τα λοιπα.Δεν ειχε θηξει ποτε τετοιο θεμα.

daka2010

# 11 στις 11/11/2011
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027

Παράθεση:
...τις 3 ημερες που ελειπε ηταν σαν να μην υπηρχα,ουτε ενα τηλεφωνο,ουτε ενα μηνυμα,μεχρι να τον παρω εγω...

...ξερω πως δεν ειναι καλα στα οικονομικα του και ετσι θεωρησα σωστο να μην κανω σκηνη που φευγει κ με παραταει κ απλα περναει μια φαση...

...με εκανε να του πω να μεινουμε λιγο χωρια για να σκεφτει_κ οταν λεω με εκανε,εννοω πως δεν ειχε καν τα κοτσια να μου το ζητησει ο ιδιος αλλα με τα λεγομενα του με εκανε να του το πω εγω.ΑΠΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ)

...εχει περασει 1 βδομαδα και μια μερα και δεν εχει δωσει κανενα σημειο ζωης...εγω του ειχα πει πως δεν θα τον ενοχλησω καθολου κ θα περιμενω απο αυτον.

...Μηπως ηθελε απλα να χωρισουμε κ για να μην με πληγωσει με εβαλε σε αυτη την διαδικασια για να το παρω πιο μαλακα?
μηπως ειναι οντως μια φαση κ θα ξαναγυρισει?
και αν ειναι ετσι,οταν δεν εισαι καλα θες τον ανθρωπο σου διπλα σου,γιατι αυτος θα σου σταθει κ θα σε καταλαβει,δεν τον διωχνεις...

Από την μια δεν είναι καλά τα οικονομικά του
και από την άλλη πάει εκδρομή με τους φίλους του…

Η συμπεριφορά του είναι απόμακρη και αδιάφορη προς το πρόσωπο σου…

Περνάει φάση είναι σαν να σου λέει πολλά…

Μια βδομάδα και ούτε φωνή ούτε ακρόαση…

Δεν νομίζω να σου αξίζει τέτοια συμπεριφορά…

Αν θελήσει κάποια στιγμή επανασύνδεση θα πρέπει να έχει
πολύ καλή δικαιολογία γι όλα αυτά για να τον δεχτείς.

Καλή τύχη και να είσαι δυνατή να πας παρακάτω στη ζωή σου!

# 12 στις 11/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μικρη μου φιλη ,

ο ΚΕΡΑΥΝΟΣ και ο ΕΡΩΤΑΣ εχουν ενα κοινο στοιχειο...

Ερχονται με τεραστια δυναμη και σβηνουν...

Εαν επιστρεψει να βαλεις αλλου την βαση.
Στο " εαν μπορουμε μαζι χωρις ερωτα μα με σεβασμο που θα γινει αγαπη".

Καλη Τυχη.

Lora9

# 13 στις 11/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Περαστικά σου ...
Αν δεν πάθεις πως θα μάθεις που λέει ο λαός ...
Τώρα έμαθες για να είσαι προσεκτικότερη στην επόμενη σχέση σου ,
και να βρείς έναν σωστό ΑΝΤΡΑ.
Οι σχέσεις από το ίντερ είναι για να περνάς καλά, και ξεπέτες .

achinos

# 14 στις 11/11/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762
Καλα, αυτο το κεφαλαιο του παραμυθιου, που η πριγκιπισσα περιμενει το...παλουκαρι να γυρισει με το μαγικο πετραδι, κλεισμενη στο παλατι γιατι ειναι τοσο...παρεξηγημενο; Εδω η Πηνελοπη, προτυπο συζυγικης πιστης, μια χαρα τα περασε δεκα χρονακια αναμονη, με τα μαναρια στο σπιτι κ το εργοχειρο της (πως τα καταφερε να φιαξει...χαρεμι κ να της κολλησουνε κ τη...ρετσινια της πιστης...μεγαλη μαρκα θατανε...), οσο ο συζυγατος της ελειπε για δουλειες...
Αυτο το "θελω λιγο χρονο να μεινω μονος μου" θεωρω, οτι ειναι, το ακρον αωτον της απαξιωσης, της απορριψης κ της αδιαφοριας του Αλλου, κατευθυνομενο με απαραμιλλη ευστοχια, σα βρωμικη υγρη πατσαβουρα, ακριβως στη μουρη...
Δικιο εχει το παιδι απο πανω, το...περι ου ο λογος ζεστο...κρυωσε, το πεταμε στο καμπινε και φιαχνουμε αλλο, ειδεμη αναρρωση δε βλεπω...
Και εισαι κ ξυπνια γμτ...
Παντως αυτο που παρατηρω περισσοτερο στα κοριτσια κ λιγοτερο στα...παιδια ειναι οτι οταν το...κατω κεφαλι ονειροπολει το...πανω κανει διακοπες, στο στυλ: λεγε εσυ, εγω το χαβα μου...

Γιατι να μη σηκωνουν αμφοτερα τα μελη της σχεσης, το βαρος των δηλωσεων τους με τον ιδιο τροπο; δλδ εχει τυχει ο ενας να τον εχει γραμμενο και να το δηλωνει εμμεσως πλην σαφως κι ο αλλος να σκεφτεται "ελα μωρε δεν τα εννοει".
Και βεβαια τα εννοει, αυτο το "μη ακους τι σου λεει , τι γινεται δες" νομιζω ειναι το πιο ευνουχιστικο κ παραπλανητικο επιχειρημα και σκοπο εχει να βαλει στο γυψο, οση συναισθηματικη νοημοσυνη εχει απομεινει ακομα στον...ασθενη.

Σα να προσπαθω να θεραπευσω τον πονοκεφαλο, χτυπωντας το κεφαλι μου στον τοιχο...

Ματαιοτης

nienor

# 15 στις 11/11/2011
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους για την ανταποκριση και τις συμβουλες σας
Εχω ξαναστειλει απαντηση αλλα δεν εχει δημοσιοποιηθει για καποιο λογο.Τα λεφτα για την εκδρομη του τα εβαλε ο κολλητος του που θα πηγαινε κ αυτος,οχι οτι αλλαζει κατι,απλα πληροφοριακα.Καινουργια μερα σημερα Ασχολουμε με την σχολη μου,πρεπει να παραδωσω εργασια σε 10 μερες.
Και ακολουθω αυτο που λενε :αν γυρισει ειναι δικος σου,αν οχι δεν ηταν ποτε... que serra serra...
Κάνε ό,τι θέλεις. Ο Κόσμος αυτός είναι φανταστικός και έχει φτιαχτεί από αντιφάσεις.

sannna

# 16 στις 12/11/2011
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 20
Καλη μου nienor, θα σου πω την γνωμη μου εξω απο τα δοντια. Ο τυπος μου φαινεται μεγαλος μ@κ@κ@ς και παρτακιας. Υποψιαζομαι οτι μπορει να παιζει και κατι αλλο στη ζωη του και κατι μου λεει οτι αυτο γινεται απο τοτε που πηγε διακοπες με τους φιλους του, πιστευω οτι απο τοτε ως τωρα το παιζει σε διπλο ταμπλο γιατι ηθελε να σας εχει και τις δυο αλλα τωρα τελευταια η αλλη του κανει περισσοτερο κλικ. Για μενα δεν πρεπει να ξαναασχοληθεις μαζι του καθολου. Γραψτον εκει που δεν πιανει το μελανι. Καποια στιγμη θα ξαναγυρισει σιγουρα. Ειδικα αν εσυ δεν επικοινωνησεις καθολου μαζι του. Για μενα πρεπει να προχωρησεις παραπερα και να μην ξαναγυρισεις πισω ακομη και οταν θα ρθει αυτος.
Αυτα τα ¨θελω να μεινω λιγο μονος μου¨ δικαιολογουνται μονο σε περιπτωση που εσυ τον πιεσες για κατι οπως γαμος, αρραβωνας, συγκατοικιση κλπ, Αν εσυ δεν τον πιεσες για κατι τετοιο τοτε απλα σε βαζει στον παγο γιατι περναει καλα αλλου και θελει να σε εχει στην αναμονη σε περιπτωση που χαλαστει απο την αλλη.
Sorry αν σε αναστατωσα. Προχωρα μπροστα.

nienor

# 17 στις 12/11/2011
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Καλημερα σας
Μια απορια εχω...δεν ξερω αν φταιει το οτι ειμαι φουλ ρομαντικη αλλα οταν αγαπας καποιον και εχετε περασει τοσα πολλα μαζι,και πικρες και χαρες,και βλεπεις πως αυτο αρχιζει να χαλαει η να σταματαει επιτοπου δεν πρεπει να παλεψεις για αυτον που αγαπας?Να κανεις οτι μπορεις για να το πετυχεις,και αν παρολες τις προσπαθειες δεις οτι δεν βγαζει πουθενα τοτε μαζευεις τα κομματια σου και προχωρας μπροστα...Εγω αυτο δεν το εκανα,νομιζω πως μπορω να κανω και αλλα ακομα,ειπαμε να μεινουμε χωρια κ μειναμε εκει,δεν παλεψα για το αντιθετο ελπιζω να καταλαβαινετε τι θελω να πω...
Κάνε ό,τι θέλεις. Ο Κόσμος αυτός είναι φανταστικός και έχει φτιαχτεί από αντιφάσεις.

Djpassion

# 18 στις 16/11/2011
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 10

Παράθεση:
Σας ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις σας
Τα ζεστα πανε κ ερχονται,απλα και λογω της συναισθηματικης φορτωσης αργει να ερθει και η ιαση,αλλα που θα παει.... Μετα απο σκεψη κατεληξα να βαλω εγω μια dead line στο χρονικο περιθωριο που μπορω να δωσω,εαν μετα το περας και αυτου δεν εχει κανει καποια κινηση απλα μαζευω τα κομματια μου κ προχωραω παρακατω.Θα ειναι πολυ δυσκολο το ξερω,αλλα ειναι η πρωτη φορα που ερχομαι σε τετοια θεση για αυτο και προσπαθω να βρω μια ακρη.Ποτε δεν ημουν ανθρωπος της σχεσης,να περναω καλα κ να μην δενομαι με ανθρωπους ελεγα παντα μεσα μου,και οταν το αλλαξα αυτο εφαγα τα μουτρα μου,λογικο δεν ειναι λοιπον να ψαχνω να βρω ενα λγο,μια λυση???Απλα να σημειωσω πως δεν ειναι ο ανθρωπος που σκεφτοταν το γαμο ακομα κ στην ηλικια που ειναι,λογω της οικονομικης καταστασης του,λογω του οτι περιμενει να παντρευτει κ η αδερφη του και τα λοιπα.Δεν ειχε θηξει ποτε τετοιο θεμα.

το θέμα έχει τελειώσει,όταν βλέπεις οτι στα μασάνε τελείωνε το.
Επισης,μην λες οτι εφαγες τα μούτρα σου.
Δεν ισχύει,είχες τα κοτσια να αγαπησεις,να κολλησεις,δεν είσαι εσυ ο χαμένος της υπόθεσης κι ας το βλέπεις τωρα έτσι.
Δυστυχώς και μου οι άντρες κάνουμε συχνά λάθη που σκεφτομαστε αργότερα.
Μην αλλάξεις,μείνε η ίδια,με συναισθήματα μέσα σου.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε