Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πρόβλημα με συνάδελφο συνέχεια nr 2.

Σελίδα : 1

Alisia32

# 1 στις 11/11/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Πρόβλημα με συνάδελφο συνέχεια nr 2.

καλησπερα, αυτη τη φορά θα ήθελα την γνώμη σας γιατι πραγματικά δεν μου έχει ξανατύχει κάτι παρόμοιο....όταν η συνάδελφος σου αρχίζει φοράει σχεδόν τα ίδια ρούχα με εσένα, μιλάει σαν εσένα, χτενίζεται σαν εσένα τι κάνεις εσύ??? Γίνεται ίδια εγώ...ίσως βιαστείτε να με παρεξηγήσετε αλλά δεν το λέω έτσι αυτο....πραγματικά συμβαίνει και το έχουν δει και άλλοι άνθρωποι...δεν ξέρω τι να κάνω είναι πραγματικά άρρωστο αυτό που συμβαίνει...χρησιμοποιει΄εκφράσεις μου, τρόπους συμπεριφοράς κλπ. δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά..
σας ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια

# 2 στις 11/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
...συγχαρητηρια!!!...απεκτησες κλωνο..."μινι εγω" να την βαφτισεις...

helen66

# 3 στις 12/11/2011
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
Ανατριχιαστικο ακουγεται....

ειλικρινα δε ξερω τι θα εκανα στη θεση σου..
Τοσα χρονια εχω κι εχω αντιμετωπισει λαλακιες με «συναδελφους» αλλά αυτο ξεπερναει τα ορια καθε φαντασιας...
εγω παντως θα το σκεφτομουν σοβαρα να βρω τροπο να την προσεγγισω μπας και καταλαβω κατι απ οτι κουβαλαει στο μυαλο της.
Λενε οτι ο καλυτερος τροπος να κερδισεις εναν πολεμο ειναι να ξερεις καλα τον αντιπαλο.
Καλη δυναμη σου ευχομαι.
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

somebody961

# 4 στις 12/11/2011
author
Ανδρας / 58 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.019

Παράθεση:
Originally posted by Alisia32
πραγματικά συμβαίνει και το έχουν δει και άλλοι άνθρωποι...δεν ξέρω τι να κάνω είναι πραγματικά άρρωστο αυτό που συμβαίνει..

Μου θυμίζει τη 'μάχη' Βίσσυ-Βανδή.

Από κει και πέρα νομίζω πως αν ήμουν συνάδελφος σου και το είχα όντως δει, θα έλεγα μέσα μου "ε, κοριτσάκια είναι, ανταγωνίζονται". Ισως κάποιοι ..γαμπρίζουν εκεί μέσα και φαγώνεστε.

Τι θα έκανα στη θέση σου;
Θα την αγνοούσα επιδεικτικά και θα ανεδείκνυα τον καλύτερο μου εαυτό,
εκείνον που θα της ήταν αδύνατον να μιμηθεί..
και που αν το προσπαθούσε, θα ήταν φανερό το πόσο θα εξευτελιζόταν,
κάτι που ούτως ή άλλως θα πρέπει να έκανες καιρό τώρα ανεξάρτητα του τι κάνει ο οποιοσδήποτε.

Ασε που και μούρχονται και κάτι ιδέες που,
αν τις εφάρμοζες η άλλη θα πήγαινε να αυτογιαουρτωθεί.
Αλλο είναι το πρόβλημα.
Οτι ή νιώθεις αδύναμη μπροστά της ή σε έχει 'νικήσει' η προσπάθεια της να σου μοιάσει τόσο που τελικά σε έχει κολλήσει στο τοίχο, κάτι που είναι λάθος επειδή οι συνάδελφοι θα ξέρουν καλά σε αυτή τη περίπτωση το ποιος είναι ο αδύναμος.*

Γιατί το επιτρέπεις λοιπόν;

*
Με edit γιατί διάβασα και το άλλο σου θέμα:
Ξέρεις τι φανερώνει λοιπόν όλη της η συμπεριφορά; ΦΟΒΟ!
Σε φοβάται ως πιο παλιά στη δουλειά και προσπαθεί να σε εξευτελίσει. Και ποιά όπλα χρησιμοποιεί κανείς στο πόλεμο; Εκείνα που έχει! Ποιο είναι αυτό για κείνη;
Ο παραπάνω χρόνος που είναι εκεί. Κανένα άλλο.

Γνώμη μου; Δεν έχεις να φοβηθείς απολύτως τίποτα εάν κάνεις τη δουλειά σου σωστά.
Τη στιγμή που σε προσέλαβαν, θα πει πως έχουν πραγματικά ανάγκη από ένα επιπλέον άτομο, ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ για ένα επιπλέον άτομο στην εταιρία, δεν είναι εποχές για έξοδα..

Και που ξέρεις αν τα αφεντικά ουσιαστικά δεν κοροϊδεύουν εκείνη δείχνοντας ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ότι τάχα μου της κάνουν πλάτες;
Αν όντως έβρισκαν σε σένα μόνο λάθη, δε θα ήσουν ακόμη εκεί..

Γιατί τα σωστά αφεντικά ξέρεις τι λένε;
Ασπρη γάτα ή μαύρη γάτα δε με νοιάζει, αρκεί να πιάνει ποντίκια..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

# 5 στις 14/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Διάβασα και το προηγούμενο θέμα σου ....

Η συμπεριφορά της δείχνει άνθρωπο χωρίς προσωπικό κέντρο βάρους ...... αυτοπεποίθηση ......... και μπόλικες δόσεις ανασφάλειας .......
Όλα αυτά μπορούν να μετατραπούν σε ζήλεια .... με δυσάρεστες προεκτάσεις ......

Ο μιμητισμός και ο ανταγωνισμός της (σε επαγγελματικό και γυναικείο επίπεδο ) δείχνει επίσης άνθρωπο εγωιστή που θέλει να κερδίζει τις εντυπώσεις και τη συμπάθεια όλων με οποιοδήποτε τρόπο ....

Το μόνο που θεωρώ επιβεβλημένο να κάνεις είναι να τη διαβεβαιώσεις με τη συμπεριφορά σου πώς δεν απειλείται από εσένα ........ να είσαι συγκαταβατική και όταν πρόκειται για κοινές αποφάσεις - ενέργειες στις οποίες έχεις καλύτερες λύσεις και προτάσεις να τις ανακοινώνεις στην ίδια και όχι στους διευθυντές σου ....... Με λίγα λόγια βοήθησε την να καταλάβει ότι μπορεί να στηρίζεται σε σένα.....

Οι διευθυντές σου έτσι κι αλλιώς σίγουρα έχουν καταλάβει τι συμβαίνει ...... αλλά σίγουρα δεν θα δίνουν βαρύτητα αφού δεν τους αφορά προσωπικά ..... Θα εκτιμήσουν όμως το γεγονός της δικιάς σου στάσης εφόσον διαπιστώσουν ότι βοηθάς στην άμβλυνση των διαφορών σας ....... Μη ξεχνάς ότι εκείνη λόγω της προϋπηρεσίας της τους είναι απαραίτητη ........

Αν όμως , το πρόβλημά της είναι σοβαρό και δεν σταματήσει ..... το μόνο που θα σε προστατεύσει από αυτήν είναι η υπεύθυνη και σοβαρή στάση σου .......απέναντι σε όλους και όλα ........ και κυρίως στη δουλειά σου .....

Να προσέχεις .........

Alisia32

# 6 στις 12/11/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 8
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας. δεν ξέρω εάν είναι φόβος απλά ξέρω ότι έχω τσαντιστεί απίστευτα με αυτή την κατάσταση....δεν γίνεται αυτό το πράγμα είναι τρελό και εκτός αυτού η κοπέλα είναι και μυθομανής. δεν ξέρω πραγματικά τι πρέπει να κάνω γιατί βλέπω ότι ότιδήποτε και να κάνω την επόμενη το έχει κάνει...δεν μπορεί πχ να κάνει "extrem". εδώ δεν έβριζε ποτέ και το κατέκρινε και βρίζει και με ένα στυλ δεν ξέρω αν μπορώ να το αποδώσω σωστά αλλά καλόγρια που βρίζει κάπως έτσι...δεν της πάνε όλα αυτά τα κάνει για κάποιο λόγο και έμένα δεν με νοιάζει αλλά όταν μιμείται εμένα με ενοχλέεί....τι μπορώ να κάνω πραγματικά όλοι μου λένε να την ανγοήσω αλλά γινεται? σας ευχαριστώ πολύ και πάλι για την βοήθεια

ROCK-54

# 7 στις 25/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μου θυμισες ενα παλαιο δυνατο θρυλερ-σωβαρολογω.Θυμαμαι επαιζε η Μπρ.Φοντα κ θα ηταν πριν απο 20-22 χρονια.Η ιστορια ηταν ακριβως οπως τα περιγραφεις.Η πρωταγωνιστρια σωθηκε στο τσακ.Μακρια απο την κοπελα,τρεεεεχααααα!!!!!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε