Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τελικά μας κυβερνάει η Goldman Sachs;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Pseydonymo0

# 1 στις 15/11/2011
author
Ανδρας / 83 / Ελεύθερος
Βερμούδες
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 399
'Aρεσαν+: 0%

Τελικά μας κυβερνάει η Goldman Sachs;

Η κυβέρνηση του Τζέφρυ πριν από δύο χρόνια είχε άνετη πλειοψηφία στη βουλή των 160 βουλευτών. Αυτός έγινε πρωθυπουργός επειδή τον λένε Παπανδρέου και τον πατέρα του Ανδρέα. Σιγά σιγά ένας μετά τον άλλο αρκετοί βουλευτές είπανε το χαιρετίσματα στο Τζέφρυ που ή ήταν ανίκανος να κυβερνήσει ή ήταν πουλημένος, πάντως ήταν επικίνδυνος πηγαίνοντας την Ελλάδα όλο και σε βαθύτερο γκρεμό. Έτσι τελικά του έδωσαν κλωτσιά οι ίδιοι οι βουλευτές του.
Σημαίνει αυτό σωτηρία για την Ελλάδα; Μάλλον όχι. Βάλαν έναν τραπεζίτη για πρωθυπουργό, χωρίς εκλογές. Τι προβλέπει το Σύνταγμα; Προβλέπει άμεσα ελογές ή όχι;

Υπάρχουν ήδη φωνές ότι μας κυβερνά η Goldman Sachs, πράγμα που σημαίνει ότι την Ελλάδα και όχι μόνο την Ελλάδα, την έχει υπό κατοχή η διεθνής μαφία τραπεζών:

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=106510&catid=9

http://news247.gr/ellada/politiki/kammenos_den_dinw_pshfo_empistosunhs.1495350.html

http://news247.gr/ellada/politiki/k_xatzhs_komma_-_travesti_h_nd.1495595.html

http://news247.gr/oikonomia/oikonomika/tha_enwthoun_oi_ellhnes_h_tha_dialythei_h_xwra.1495224.html

http://news247.gr/oikonomia/ergasia/apoluseis_en_taxei_elew_troikas.1495494.html

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22767&subid=2&pubid=63546117

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22770&subid=2&pubid=63546118

Φαίνεται ότι και η νέα κυβέρνηση Παπαδήμου δεν δίνει το βάρος στην ανάπτυξη που είναι η μοναδιή έξοδος από την οικονομική κρίση.

Πρέπει να σημειώσω ως ειδικός σε οικονομικά θέματα, ότι η αύξηση φόρων σε καιρό οικονομικής κρίσης σημαίνει επιδύνωση της κρίσης, επειδή συρρικνώνει την οικονομία.

Τι πρέπει να κάνουμε;
Αν γράφεις greeklish δεν ξέρεις ούτε Αγγλικά ούτε Ελληνικά. Αγράμματος. Ωρίμασε και ξαναέλα.

# 2 στις 15/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
...τι πρέπει να κανουμε....χμμ...ναι...

...να σταματησουμε να τρωμε τις μπανανες μας και να κατεβουμε αμέσως απο το δέντρο...

...συνελόντι ειπείν...

...αναπτυξη στη χωρα της μπανανας θα γινει μονο αν και εφοσον....( προσωπικά χλωμό το κόβω για τα επομενα 100 χρονια, αλλα τελος παντων )... οι κατοικοί της αποκτησουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ πιστοποίηση ποιότητας κατά ISO...

...ολα τ αλλα ειναι εκ του πονηρου και οδηγουν με γοργούς ρυθμούς στην ασύμμετρη κινεζοποίησή μας...

mordxw30

# 3 στις 15/11/2011
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 186
Φίλος γερμανός πολίτης, με τον οποίο συνομιλώ τον τελευταίο καιρό, κάθε φορά που του μιλώ για τα χάλια μας, μου λέει ότι κι εκεί η κατάσταση δεν είναι καλύτερη.
Συγκεκριμένα, οι γερμανοί είναι εξοργισμένοι με τη Μέρκελ τους, την οποία θεωρούν υπάλληλο των τραπεζιτών, όπως θεωρούν και την δική μας κυβέρνηση.

Οι παγκόσμιοι τραπεζίτες έχουν καταφέρει να διαχειρίζονται από τη μια πλευρά τα χρήματα των γερμανών φορολογουμένων που υποτίθεται ότι δανείζονται στους τεμπέληδες και άχρηστους έλληνες (φροντίζει ο γερμανικός τύπος κι εκεί να περνά την εικόνα που βολεύει στο σύστημά τους) , από την άλλη πλευρά δε συγκεντρώνουν τα χρήματα του έλληνα εργαζόμενου και συνταξιούχου για την δήθεν αποπληρωμή των δανείων. Οι λαοί έχουν γίνει απλά πιόνια στη σκακιέρα τους.

Μετά το "λεφτά υπάρχουν" που πέτυχε τον στόχο του και πλέον δεν πείθει κανέναν, προσπαθούν να μας φλομώσουν με το "ο μεσίας έρχεται" και "μη μιλάτε για να σωθούμε" Ποιος όμως βλάπτεται πραγματικά αν δεν σωθούμε ;
Ο λαός που ήδη πεινάει ; ή οι τραπεζίτες ;

Pseydonymo0

# 4 στις 15/11/2011
author
Ανδρας / 83 / Ελεύθερος
Βερμούδες

Η Ελλάδα επιλέχθηκε ως πειραματόζωο

Παράθεση:
Originally posted by mordxw30
Φίλος γερμανός πολίτης, με τον οποίο συνομιλώ τον τελευταίο καιρό, κάθε φορά που του μιλώ για τα χάλια μας, μου λέει ότι κι εκεί η κατάσταση δεν είναι καλύτερη.
Συγκεκριμένα, οι γερμανοί είναι εξοργισμένοι με τη Μέρκελ τους, την οποία θεωρούν υπάλληλο των τραπεζιτών, όπως θεωρούν και την δική μας κυβέρνηση.

Οι παγκόσμιοι τραπεζίτες έχουν καταφέρει να διαχειρίζονται από τη μια πλευρά τα χρήματα των γερμανών φορολογουμένων που υποτίθεται ότι δανείζονται στους τεμπέληδες και άχρηστους έλληνες (φροντίζει ο γερμανικός τύπος κι εκεί να περνά την εικόνα που βολεύει στο σύστημά τους) , από την άλλη πλευρά δε συγκεντρώνουν τα χρήματα του έλληνα εργαζόμενου και συνταξιούχου για την δήθεν αποπληρωμή των δανείων. Οι λαοί έχουν γίνει απλά πιόνια στη σκακιέρα τους.

Μετά το "λεφτά υπάρχουν" που πέτυχε τον στόχο του και πλέον δεν πείθει κανέναν, προσπαθούν να μας φλομώσουν με το "ο μεσίας έρχεται" και "μη μιλάτε για να σωθούμε" Ποιος όμως βλάπτεται πραγματικά αν δεν σωθούμε ;
Ο λαός που ήδη πεινάει ; ή οι τραπεζίτες ;

http://www.youtube.com/watch?v=34lUX1kPRrc

http://www.youtube.com/watch?v=au_M6Hxqyvw&feature=related
Αν γράφεις greeklish δεν ξέρεις ούτε Αγγλικά ούτε Ελληνικά. Αγράμματος. Ωρίμασε και ξαναέλα.

Alitampouras

# 5 στις 15/11/2011
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 32
Εμείς δεν χρειαζόμαστε αγελάδες, το γάλα το παίρνουμε από το κουτί:P

elix_geo

# 6 στις 15/11/2011
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by Pseydonymo0

Με το που έβαλες τον αυτιά, κατάλαβα τι παίζει και ξεράθηκα στα γέλια.

Να ΄σαι καλά!
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

Pseydonymo0

# 7 στις 16/11/2011
author
Ανδρας / 83 / Ελεύθερος
Βερμούδες

VLEMMA

# 8 στις 16/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

υποθεσεις και "σεναρια"...

Παράθεση:
Originally posted by Pseydonymo0
Υπάρχουν ήδη φωνές ότι μας κυβερνά η Goldman Sachs, ....
...................
Τι πρέπει να κάνουμε;

εστω λοιπον οτι μας κυβερναει η G.S.
ή οποιοσδηποτε συνδυασμος των "αγορων" τελος παντων..
ειτε αυτοι λεγονται
ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ
ειτε ΔΝΤ..
ειτε ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ..
ειτε ΣΟΡΟΣ..
ειτε οποιος " x τζογαδορος" ...

οι οποιοι "πονταρουν" στην χρεωκοπια του οποιου κρατους
δανειζουν με επαχθεις ορους
και κατοπιν επιβαλλουν
οικονομικες δικτατοριες..
που συνεπαγονται λεηλασιες δημοσιου πλουτου..."χαρατσια" κτλ. κτλ.

ΕΓΚΛΗΜΑ λοιπον ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ!!!
Ο.Κ.

Ποιος θεσμικος φορεας θ' αναλαβει την πρωτοβουλια
καταθεσης προσφυγης
ενωπιον του Διεθνους Δικαστηριου
ωστε ν' ασκηθουν διώξεις;;;

Ο Ο.Η.Ε.;;;
η Σοσιαλιστικη Διεθνης;;
το Παγκοσμιο Συμβουλιο Ειρηνης;;;

Και εστω οτι γινεται η προσφυγη
και το Διεθνες Δικαστηριο
στεκεται στο υψος της αποστολης του και
αντιθετα με τα πολιτικοοικονομικα ή στρατιωτικα συμφεροντα
καταδικασει....την διεθνη "τοκογλυφια"
με αποτελεσμα την διαγραφη των παρανομων χρεων κτλ. κτλ.

Και εστω δικαιωνομαστε
και δεν χρωσταμε ΤΙΠΟΤΑ...και ΠΟΥΘΕΝΑ...

Απο που ξαναξεκιναμε..και πως;;;

..αυτο το "σεναριο" δεν μπορω να κανω..στο μυαλο μου..

Ξαναδανειζομαστε;;; και απο ποιους;;;
Τα βγαζουμε περα μονοι μας;;; και πως;;;

υ.γ.
μιας και μιλαμε για σεναρια - "φωνές"..
λυστε μου τις παραπανω αποριες στο δικο μου
για να το "τελειωσω" να παει στο καλο....

sannna

# 9 στις 15/11/2011
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
Μαγος εισαι?

elix_geo

# 10 στις 16/11/2011
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by VLEMMA

Ποιος θεσμικος φορεας θ' αναλαβει την πρωτοβουλια
καταθεσης προσφυγης
ενωπιον του Διεθνους Δικαστηριου
ωστε ν' ασκηθουν διώξεις;;;

Ο Ο.Η.Ε.;;;
η Σοσιαλιστικη Διεθνης;;
το Παγκοσμιο Συμβουλιο Ειρηνης;;;

Μα τι ρωτάς ρε Βλέμμα;
Αφού κατά βάθος το ξέρεις:

Το ΑΛΕ-ΑΛΕ φυσικά.

Μέχρι τότε που θα γίνει η προσφυγή δηλαδή του ...Αγίου, θα έχουμε μονιάσει.

Και κάτι άλλο:
Ήξερα πως μέχρι τώρα, τα λινκς δεν επιτρέπονταν παρά μόνο σε κάποια βιντεάκια χιουμοριστικά από το γιου τουμπ.
Και αυτό το σεβόμουνα.

Τώρα βλέπω ότι κάποιοι περίεργοι βάζουν κατά κόρο λινκς από τρομομπλόγκς.
Επιτρέπονται πλέον όλα;

Να ξέρω δηλαδή να ανεβάζω κι εγώ ό, τι μου έρθει.

Μπορεί να υπάρξει κάποια επίσημη απάντηση ή να το βάλω σαν άρθρο;
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 11 στις 16/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
καλα ρε pseydonymo τωρα καταλαβες οτι κουμαντο στον πλανητη κανουν οι πολυεθνικες(παρειτσα με τις τραπεζες φυσικα, αυτες πανε πακετο) κ μονον αυτες?

ολο το πλανο περι ΕΕ ειχε στοχο την οικονομικη υποδουλωση των μικρων κρατων.
αυτο που ζουμε τωρα ειναι ο επιλογος. η κορυφη του παγοβουνου.
οι γερμανοι μετα το φιασκο με το χιτλερ καταλαβαν οτι οτι με τη μποτα κ το τανκς δουλεια δε γινεται κ οτι πρεπει να το πανε αλλιως. ε το πηγανε ...κ αυτη τη φορα, τους βγηκε!

observer1

# 12 στις 16/11/2011
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Σιγά μη μας κυβερνούν τραπεζίτες...Και σιγά μην θέλουν να αρπάξουν τον ήδη υποθηκευμένο υποτιθέμενο πλούτο της χώρας...
Για μλκες τους έχεις???
Ο ασφαλέστερος τρόπος για να χάσει κάποιος τα λεφτά του είμαστε
Αλλά κι αν ακόμα το κάνουν (για να μπω κι εγώ στη σφαίρα της συνωμοσιολογίας), αυτό που αντιλαμβάνομαι πως προσπαθούν να κάνουν, είναι να περισώσουν οτι μπορούν...Κι επειδή τους πολιτικούς μας τους κρίνουν (και με το δίκιο τους) ανεπαρκέστατους, πήραν την κατάσταση στα χέρια τους βάζοντας στο τιμόνι έναν δικό τους άνθρωπο και γνώστη της κατάστασης.

Υ.Γ. Θα σταματήσουμε επιτέλους τις μπαλαφάρες να στρωθούμε να δουλέψουμε??? Οχι τίποτα άλλο αλλά στο χωριό μου λένε πως όποιος δεν θέλει να φουρνίσει, δέκα μέρες κοσκινίζει. Κι εμείς αυτό κάνουμε τώρα χάνοντας πολύτιμο χρόνο με τις π@π@ριές του κάθε ειδήμονα.
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

# 13 στις 16/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Και εστω δικαιωνομαστε
και δεν χρωσταμε ΤΙΠΟΤΑ...και ΠΟΥΘΕΝΑ...
Απο που ξαναξεκιναμε..και πως;;;

..αυτο το "σεναριο" δεν μπορω να κανω..στο μυαλο μου..

Ξαναδανειζομαστε;;; και απο ποιους;;;
Τα βγαζουμε περα μονοι μας;;; και πως;;;

υ.γ.
μιας και μιλαμε για σεναρια - "φωνές"..
λυστε μου τις παραπανω αποριες στο δικο μου
για να το "τελειωσω" να παει στο καλο....

Δεν χρειάζεται να μας δικαιώσει κανένα δικαστήριο ή διεθνής οργανισμός !

Μπορούμε να φτωχεύσουμε μόνοι μας ελεγχόμενα έχοντας ήδη κόψει νέες δραχμές με τις οποίες θα πληρώσουμε τους δανειστές μας ΤΩΡΑ που ακόμα προλαβαίνουμε πριν υπογραφεί η δανειακή σύμβαση που μετατρέπει το χρέος σε ΕΥΡΩ από ΔΡΑΧΜΕΣ που είναι τώρα.

Εντός Ελλάδος η ισοτιμία θα είναι 1=1 για να αποφύγουμε την κερδοσκοπία και ΚΥΡΙΩΣ να γίνει επαναφορά της διατίμησης όλων των προϊόντων,αγαθών και υπηρισιών για να κρατηθεί ο πληθωρισμός χαμηλά.

Οι τράπεζες όπως και τώρα θα γίνουν δημόσιες και τα 350 δις αποθεματικών κεφαλαίων που ΑΚΟΜΑ υπάρχουν σε αυτές θα χρησιμοποιηθούνε ως κεφάλαιο εκκίνησης για απαραίτητα εισαγώμενα είδη και για χρηματοδότηση της ανάπτυξης.

Μόνο τον ήλιο τον αέρα και την θάλασσα να εκμεταλευτούμε για παραγωγή ενέργειας θα τροφοδοτούμε την μισή ευρώπη που μεταφράζεται σε πολλά δις σκληρό συνάλλαγμα και παράλληλα θα έχουμε χαμηλό κόστος για την εγχώρια αγορά και νέες θέσεις εργασίας.

Φυσικά υπάρχει και ο τουρισμός που με την δραχμή θα φέρει πολλαπλάσιους τουρίστες,σκληρό συνάλλαγμα και νέες θέσεις εργασίας.

Για να μην αναφερφώ στο πλούσιο ανεκμετάλευτο ως τώρα υπέδαφος μας.

Τρόπος υπάρχει θέληση δεν υπάρχει για ευλόγητους φυσικά λόγους !

VLEMMA

# 14 στις 16/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Devil__in__Disguise

Μόνο τον ήλιο τον αέρα και την θάλασσα να εκμεταλευτούμε για παραγωγή ενέργειας θα τροφοδοτούμε την μισή ευρώπη

μπορουμε μ ο ν ο ι μας
να εκμεταλλευτουμε
τα παραπανω..;;
Δεν θα χρειαστει
"καποιος"...
να μας προμηθευσει τα "εκμεταλλευτικα"...
και τα "τροφοδοτικα"...συμπραγκαλα τελος παντων...
και τα "τεχνογνωστικα";;;

πως θα τ' "αγορασουμε" αυτα..
σε τι νομισμα και απο ποιον;;

μηπως ...είδος με είδος ;;;
αγνοια εχω Devil
ΚΑΙ Η ΑΓΝΟΙΑ ΦΕΡΝΕΙ ΔΥΣΠΙΣΤΙΑ...
ασε που ο "πυργος" πολλα δωματια και πολλους οροφους...
..άσε που ειμαι "παιδι" των "πατερων" μου
και το μυαλο μου παει..μεχρι εκει...

υ.γ.
τοσα ξερω..τοσα λεω...
που ελεγε και η γιαγια μου...

elix_geo

# 15 στις 16/11/2011
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος

Παράθεση:

Νταξ τα διάβασα και τα εμπέδωσα.
Θα πάω λοιπόν και στο συνταξιούχο που μένει απέναντι να του τα μεταφέρω.

Υποθέτω θα δείξει κατανόηση που δε θα πάρει τη σύνταξη στο τέλος του μήνα και φυσικά θα καταλάβει απόλυτα ότι οι τράπεζες όπως και τώρα θα γίνουν δημόσιες και τα 350 δις αποθεματικών κεφαλαίων που ΑΚΟΜΑ υπάρχουν σε αυτές θα χρησιμοποιηθούνε ως κεφάλαιο εκκίνησης για απαραίτητα εισαγώμενα είδη και για χρηματοδότηση της ανάπτυξης.

Τώρα, άμα με ρωτήσει τι θα τρώει μέχρι τότε, δεν έχω τι να του απαντήσω.

Εσύ έχεις ντέβιλ;

Άντε γιατί φλομώσαμε στις μπούρδες, με το συμπάθειο δηλαδής

# 16 στις 16/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Μόνο τον ήλιο τον αέρα και την θάλασσα να εκμεταλευτούμε για παραγωγή ενέργειας θα τροφοδοτούμε την μισή ευρώπη

μπορουμε μ ο ν ο ι μας
να εκμεταλλευτουμε
τα παραπανω..;;
Δεν θα χρειαστει
"καποιος"...
να μας προμηθευσει τα "εκμεταλλευτικα"...
και τα "τροφοδοτικα"...συμπραγκαλα τελος παντων...
και τα "τεχνογνωστικα";;;

πως θα τ' "αγορασουμε" αυτα..
σε τι νομισμα και απο ποιον;;

μηπως ...είδος με είδος ;;;
αγνοια εχω Devil
ΚΑΙ Η ΑΓΝΟΙΑ ΦΕΡΝΕΙ ΔΥΣΠΙΣΤΙΑ...
ασε που ο "πυργος" πολλα δωματια και πολλους οροφους...
..άσε που ειμαι "παιδι" των "πατερων" μου
και το μυαλο μου παει..μεχρι εκει...

υ.γ.
τοσα ξερω..τοσα λεω...
που ελεγε και η γιαγια μου...

Τα "ανέφικτα" χρειάζονται ανθρώπους με οράματα να τα καταστήσουν εφικτά
και τέτοιοι οραματιστές υπάρχουν πολλοί ΚΑΙ στην χώρα μας.

Έχω ξαναγράψει πως ότι και να κάνουν οι πολιτικοί το πολύ σε δύο χρόνια θα αναγκαστούμε να χρεοκοπήσουμε άτακτα παρασύροντας και την υπόλοιπη Ευρώπη,το ευρώ έχει ημερομηνία λήξης.

Θα ήθελα κάποιος να μου πει ΤΟΤΕ πως θα πληρώσει η Ελλάδα το χρέος που θα έχει μετατραπεί σε ευρώ;

Πως θα πληρώσει τα δάνεια και τους τόκους που ακόμα παίρνει;

Τώρα ακόμα μπορεί με Δραχμές σε λίγο όμως δεν θα μπορεί.

Μα φυσικά παραδίδοντας στους δανειστές μας όποιον πλούτο κινητό η ακίνητο μας έχει απομείνει !

Αγαπητή VLEMMA μόνοι δεν μπορούμε να εκμεταλευτούμε τον πλούτο μας,μπορούμε όμως να μην τον ξεπουλήσουμε κοψοχρονιάς και να κάνουμε ακριβώς αυτό που είπες,ανταλλαγή ποσοστού του παραγόμενου προϊόντος με ότι μας λείπει για να γίνει εφικτή η παραγωγή.

Όλο και κάποιος Κινέζος η Ρώσσος θα βρεθεί πρόθυμος να βάλει το δάκτυλο στο μέλι,πρέπει ντε και καλά να δώσουμε όλο το βάζο ΤΩΡΑ σε αυτούς που το λιγουρεύοντε και το θέλουν τζάμπα;

Είπαμε τρόποι υπάρχουν και άνθρωποι να τους εφαρμόσουν υπάρχουν !

Πολιτικοί με πολιτική βούληση δεν υπάρχουν και εκεί αγαπητή μου πρέπει να αναλογιστούμε όλοι τις ευθύνες μας,όσες αναλογούν στον καθένα.

Να κάνουμε όλοι την αυτοκριτική μας ,να το πάρουμε απόφαση όλοι πως εύκολος δρόμος δε υπάρχει,ΥΠΑΡΧΕΙ όμως μονοπάτι που οδηγεί στο ξέφωτο,αρκεί αυτοί που μας οδηγούν να κρατάνε πυξίδα.

Την επόμενη φορά ας διαλέξουμε για οδηγούς αυτούς που έχουν πυξίδα αλλά και ξέρουν πως να την χρησιμοποιούνε.

Το χρωστάμε τουλάχιστον στα παιδιά μας των οποίων το μέλλον εμείς με τις επιλογές μας υποθυκεύσαμε.

# 17 στις 16/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo

Τώρα, άμα με ρωτήσει τι θα τρώει μέχρι τότε, δεν έχω τι να του απαντήσω.

Εσύ έχεις ντέβιλ;

Άντε γιατί φλομώσαμε στις μπούρδες, με το συμπάθειο δηλαδής

Ενώ σε λίγο καιρό που ούτως ή άλλως θα χρεοκοπήσουμε ξέρεις τι θα του πεις ε; Ότι για όλα φταίει το αλε αλε σωστά;

Εμένα Έλικα αν με ρωτήσει ο δικός μου συνταξιούχος γείτονας ξέρω τι θα του πω,ΟΤΙ τρώμε και ΤΩΡΑ !

Φρούτα και λαχανικά από τον μπαξέ και κρέας,αυγά,γάλα από τα οικόσιτα ζώα !

ααα μην ξεχάσω και το αγνό λάδι από τις ελιές !!!

Πως αλλιώς θα κατάφερνα άνεργος να ζω και να σπουδάζω παιδί παράλληλα στον θαυμαστό κόσμο των Κωστάκηδων,Γιωργάκηδων,Αντωνάκηδων και λοιπόν κηφίνων πολιτικών και μη !

dylanthomas

# 18 στις 16/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τι να πώ!!!
Μα θα το ξαναπώ........
Αν δεν κυβερνήσεις το σπίτι σου,
το οικοδομικό σου τετράγωνο.
τον Δήμο σου (όσο σου το επιτρέπουν),